رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

دمای پردازنده سرور ما بعد از نیم ساعت بشدت میره بالا 

متاسفانه از فن استوک استفاده میکنیم و حدودا تا یک یا دوماه اینده امکان دسترسی فیزیکی به سرور رو نداریم برای تعویض کولر

متاسفانه این دیتاسنتر دسترسی به بایوس نمیده که من از طریق بایوس یکارایی بکنم مادربرد asus z97 ws , i5 4690k 

اگر ممکن هست موارد کم کردن ولتاژ و .. برای کاهش لود و دما رو برای این مادربرد و پردازنده ذکر کنید جوری که کارشناس بتونه انجام بده یعنی واضح باشه ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

مشکل بنده دمای   سی پی یو i7 960 هست که وقتی کامپیوتر روشن میکنم دما 60 درجه و تو حالت کار کردن 68 یا 70 هم میرسه و به نظرم غیر عادیه همچین دمایی

فن سی پی یو استوک هست

4تا فن عادی هم برای کیس نصب کردم که تهویه خوب بشه ولی تاثیری نداشت (مدل کیس green hunter)

در ضمن من اصلا اورکلاک نکردم و حتی از فرکانس رم به صورت واقعی هم استفاده نکردم باس رم 1600 در صورتی که تو تنظیمات مادربورد 1066 تنظیم شده وقتی روی 1600 میزارم دیگه آتش فشانی میشه سی پی یو

آیا فن  120 GLACIER 120 GLC120-A  برای سی پی یو من مناسب هست؟

میخام راهنمایی کنید منو چی کار کنم؟

ویرایش شده توسط ehsanpc_in
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز

مشکل بنده دمای   سی پی یو i7 960 هست که وقتی کامپیوتر روشن میکنم دما 60 درجه و تو حالت کار کردن 68 یا 70 هم میرسه و به نظرم غیر عادیه همچین دمایی

فن سی پی یو استوک هست

4تا فن عادی هم برای کیس نصب کردم که تهویه خوب بشه ولی تاثیری نداشت

در ضمن من اصلا اورکلاک نکردم و حتی از فرکانس رم به صورت واقعی هم استفاده نکردم باس رم 1600 در صورتی که تو تنظیمات مادربورد 1066 تنظیم شده وقتی روی 1600 میزارم دیگه آتش فشانی میشه سی پی یو

آیا فن  120 GLACIER 120 GLC120-A  برای سی پی یو من مناسب هست؟

میخام راهنمایی کنید منو چی کار کنم؟

ببخشید کی گفته غیر طبیعی است ؟ با فن استوک ؟؟  هیج مشکلی نیست-  میتونید یک کولر افتر مارکت ببندبد و دما رو خیلی پایین تر بیارید ولی Tjmax این cpu حدود 100 درجه است شما  30درجه فاصله دارید! مشکلی نیست

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

cpu کامپیوتر کسای دیگرو میبینم نهایت 50 میشن واسه من نمیدونم چرا اینطوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu کامپیوتر کسای دیگرو میبینم نهایت 50 میشن واسه من نمیدونم چرا اینطوره

عزیزم دمای cpu صد تا پارامتر دخیله توش- کی گفته همه پردازنده های دوستان شما دماش 50 درجه است ؟؟مگر میشه! دمای درون کیس- نوع کولر نوع  اسفاده - و..... شما دارید میگید فن استوک -عزیزم فن استوک حتما هم  5ساله روش بسته است؟؟؟ درسته ؟ اصلا این فن های استوک  خمیر حرارتی ندارن! اوون لایه زیرشون  هون چند ماه اول بخار میشه بعد میشه IHS با کف رادیات تماس مستقیم و افزایش دما!

تعداد فن دمای خود کیس و تهویه کیس و  نوع کولر CPU و خمیر حرارتی و ...... اورکلاک بودن یا نبودن و....  اصلا خود کیفیت CPU همه در دما دخیل هستند. اصلا دمات غیر طبیعی نیست.

لینک به دیدگاه

خوب استاد الان شما میگی چی کار کنم؟

این فنو  120 GLACIER 120 GLC120-Aنصب کنم مشکل حل میشه؟

بعد با این فن دما چقدر میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب استاد الان شما میگی چی کار کنم؟

این فنو  120 GLACIER 120 GLC120-Aنصب کنم مشکل حل میشه؟

بعد با این فن دما چقدر میشه؟

استاد شمایید من  یک دیپلم ناقص هستم عزیزم.

شما باید نه تنها این کولر هر کولر دیگه ای نصب کنید صد در صد کاهش دما خواهید داشت. هیچ کس نمیدونه چقدر بالا گفتم  براتون عوامل زیاد هستند. ولی بله کاهش دمای محسوسی خواهید داشت . اصلا چیز پیچیده ی نیست چاره یک کولره خلاص 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اون خنک کننده که گفتین  قطعا دما رو بشکل محسوسی پایین میاره ، اما خدایی دمای شما حتی با فن استوک هم یکم زیاده اما در هر حال زیاد بهش فک نکن و حتما کولر جدید تهییه کن

لینک به دیدگاه

فدات شم همین که وقت میزاری جواب میدی لطف بزرگی میکنی

شما یه فن مناسب معرفی کن لطفا

این فن 120 GLACIER 120 GLC120-A به نظر شما خوبه؟ بعد به مادربورد من نصب میشه؟

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان بد نمیگن کولر خوب لازمه ولی شما زیر فن استوک خمیر سیلیکن مرغوب استفاده کردی؟

لینک به دیدگاه

نه از روزی که کامپیوترو خریدم حدود 3 یا 4 سال پیش همینه سیستم دست نزدم

لینک به دیدگاه

نه از روزی که کامپیوترو خریدم حدود 3 یا 4 سال پیش همینه سیستم دست نزدم

تاحالا گرد گیری کردی سیستمتو؟ بلوور بگیر خاکاش بره

لینک به دیدگاه

اره امروز کلا فنو جدا کردم از پایه آلمینیومی تمیزش کردم فنو با پایش ولی تاثیری نداشت

لینک به دیدگاه

اره امروز کلا فنو جدا کردم از پایه آلمینیومی تمیزش کردم فنو با پایش ولی تاثیری نداشت

خب چرا خمیرو عوض نکردی!

لینک به دیدگاه

با خمیر مشکل حل میشه یعنی دما از 60 70 به 50 یا 55 میرسه؟

چند وقت یه بار باید خمیر زد؟

لینک به دیدگاه

نه عزیز . منظورم این بود شما که باز کردی خمیرم عوض میکردی با هم. به هر حال . بهتر بفکر خنک کننده بهتری باشی. دیگه کسی با i7 فن استوک استفاده نمیکنه. خمیر هم عوض کنی با خمیر مرغوب شاید 5درجه خنکتر بشه که بازم جالب نیست.

لینک به دیدگاه

پس لطف کنید یه فن خوب معرفی کنید

بعد واتر کولینگ بهتره یا همین فن های عادی که با هوا خنک میشه؟

لینک به دیدگاه

پس لطف کنید یه فن خوب معرفی کنید

بعد واتر کولینگ بهتره یا همین فن های عادی که با هوا خنک میشه؟

بستگی داره چقدر میخای هزینه کنی. فنی که دوستان پیشنهاد دادن گذینه خوبیه.هم اینده نگریه هم کیس شلوغ نمیکنه هم نمای خوبی میده به مادربردت

لینک به دیدگاه

تفاوت یک خمیر معمولی با یک خمیر خوب میتونه به راحتی 10 درجه باشه .

اما تعویض کولر اولویته .

در زمان استفاده به بدنه فن دست بزنید دما 40 درجه گرما احساس میشه 50 درجه واقعا گرمه 60 درجه کمی غیر قابل تحمله 80 هم به بدن آسیب میزنه اگر دمای کولر پایین باشه یعنی گرما خوب به کولر منتقل نمیشه !

لینک به دیدگاه

با همون کولر استوک اگه یه خمیر خوب استفاده کنی کلی دما بهتر میشه 70-80 با کولر استوک واسه این پردازنده چیزی نیست من خودم 950 داشتم

اینم بگم که یه کولر اینرمکس t40 خریدم و در مکس دما در سنگین ترین بازی ها به 57 رسید که عالی بود با دور فن 900

با همین کولر پردازنده رو اور کردم به 3/7 با بیس کلاک با دور فن 1800 مکس دما 62 بود

انصافا کولر خوبیه الانم روی 4690 دارم استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

اقا یه دنیا ممنون از تک تک دوستان تشکر میکنم بابات پاسخگویی سریع خداخیرتون بده

لینک به دیدگاه

درودی مجدد

دوستان لپ تاپ گیمینگ msi GS60 6QE رو تست کردم و نتایج در زمینه نویز در یک کلام افتضاح بود!

اما گرما تقریبا کنترل شده بود و برای یک الترابوک گیمینگ از نظر من خوبه

بررسی کامل رو در زیر میتونید مشاهده کنید:

http://toranji.ir/%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%84%D9%BE%E2%80%8C%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF-msi-gs60-6qe/

@};-

لینک به دیدگاه

برای صداش هم من صدای بازی رو زیاد میکنم دیگه صدای فن رو نمیشنونم.ولی زیاده صداش.

کول پد هم استفاده نمیکنم.

این جملتون منو یاد نمایندگی سایپا انداخت :))

طرف زنگ میزنه نمایندگی میگه اتاق پرایدم صدا میده بعد اون اقایی که پشت خط بوده میگه صدای ضبط رو زیاد کن درست شه. :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

زمانی که گرافیک روی سیستم نصب میشه دما حدود 40 هست ولی زمانی که سیستم با گرافیک انبرد بوت میشه دما 25 تا 30 هست 

گرافیک gtx 970 و cpu 4690k

مشکل از چی میتونه باشه ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل حل شد درایور انویدیا ابدیت کردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...