رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

الان باید تو گیم دماش حداقل 86 در جه میبود که 47 شده. عالیه. 

بنظرم اگه از واشرهای پلاستیکی استفاده میشد روش خط و خش نمینداخت.

راستی این بست که استفاده کردین چجوریه که ... مهره بستین بهش؟ :-?

زیر واشرها یچیزی گذاشتین بنده ندیده بودم .خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پشت کارت یه واشر انداختم پلاستیکی که خط و خش نندازه 

اون فقط بست زیپیه

نوشتم که چون میخاستم لق نزنه 

قبلش فنر انداختم 

چون بست زیپی خیلی باید بکشی که بازم چون پلاستیکه لق میزنه 

کیس من اپن فریم هست که دما حدود 6 7 درجه با داخل کیس فرق میکنه کمه کم

المانهای دیگه رو چجور خنک کردی ماژول رگولاتور ولتاژ یا VRM

اونار چیزی نزاشتم روشون 

فعلا فقط با هوا 

هر چند دمکای VRM ا به نسبته قبل کاهش  پیدا .کرده 

لینک به دیدگاه

عالی بود . انشالله ما هم یک روزی جیبمون پر پول بشه از این کارا بکنیم و کمی در پوست خود نگنجیم  ^_^  ^_^

لینک به دیدگاه

اون فقط بست زیپیه

قبلش فنر انداختم 

اونار چیزی نزاشتم روشون 

فعلا فقط با هوا 

کاش یه عکس هم از کولر میذاشتین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاش یه عکس هم از کولر میذاشتین.

f7d5IMG-20160731-140425.jpg

این هس

لینک به دیدگاه

اون فقط بست زیپیه

قبلش فنر انداختم 

اونار چیزی نزاشتم روشون 

فعلا فقط با هوا 

سلام عزیز ، حرکت بسیار خوبیه ، ولی یه پیشنهاد هم دارم که هیت سینک های کوچیکی رو برای وی رم تهیه کنی و اگر شد یه فن هم براش بزاری ، چون من عین این کارتو داشتم و با کولر استوک خودش مکس دمای وی رم 67 بود ، واسه کارت قبلیم از اون هیت سینک ها پیدا کردم که در لینک زیر هست داستانش 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=61727

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیز ، حرکت بسیار خوبیه ، ولی یه پیشنهاد هم دارم که هیت سینک های کوچیکی رو برای وی رم تهیه کنی و اگر شد یه فن هم براش بزاری ، چون من عین این کارتو داشتم و با کولر استوک خودش مکس دمای وی رم 67 بود ، واسه کارت قبلیم از اون هیت سینک ها پیدا کردم که در لینک زیر هست داستانش 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=61727

این تصویره 290X سش هست ولی 290 هم همین طوره 

واسه همشون بزارم ؟

msi_pcb.jpg

فقط خمیر سیلیکون بزنم روش

لینک به دیدگاه

این تصویره 290X سش هست ولی 290 هم همین طوره 

واسه همشون بزارم ؟

msi_pcb.jpg

فقط خمیر سیلیکون بزنم روش

شما که الان از واتر کولر استفاده کردی لزومی نداره بک پلیت مموری ها رو روی کارت بزاری چون کار بک پلیک اینه که گرمای هسته به وی رم نخوره ، ولی الان که صرفا گرمای مموری ها در کاره ، میتونی یه هیت سینک سراسری واسه کل وی رم ها درست کنی ، میتونی خمیر سیلیکن خالی هم روی چیپ ها بزنی ، دما کم میشه اما نه به اندازه کافی ، راستی فن هم یادت نره مخصوصا روی فاز های این کارت که خیلی داغن ، درضمن تغییرات هم که ایجیاد میکنی سعی کن طوری باشه که قابل برگشتن به مرحله اول باشی که در صورت ایجاد مشکل و یا فروش کارت به مشکل بر نخوری ، در کل الان دمای هسته عالیه ( با واتر من کمترین دمایی که دیدم 55 بوده )  :clapping:  اگه یه فکریم به حال وی رم هم و فاز ها کنی عالی میشه  :x

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

کاهش دما واقعا بی نظیره....بسیار عالی :clapping:  :clapping:

برای رمها  هیتسینک چسب دار بذارید با یه فن واقعا عالی میشه...  :x

نمونه هیتسینک : http://eshop.eca.ir/%D9%87%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9/4497-%D9%87%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-smd-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-20x14x11mm.html

لینک به دیدگاه

حتما برای vram هیت سینک بزار...

من یدونه 390x داشتم یدونه aio روش بستم  بعد از یه مدت  (1 ماه و خرده ای) vram به فنا رفت ...خوشبختانه xfx اگر کولر عوض کرده باشی قبول می کنه و کارتو فرستادم rma ....

vram های کارتم یه بخشش که یدونه plate خود کارت روشه روی همون چنت هیت سینک بچسبون اونایی هم که روشون چیزی نیست مستقیم هیت سینک بزار روش....

دور فنا رو تاچقدر بالا بردی که دما تا این حد اومده پایین...؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حتما برای vram هیت سینک بزار...

من یدونه 390x داشتم یدونه aio روش بستم  بعد از یه مدت  (1 ماه و خرده ای) vram به فنا رفت ...خوشبختانه xfx اگر کولر عوض کرده باشی قبول می کنه و کارتو فرستادم rma ....

vram های کارتم یه بخشش که یدونه plate خود کارت روشه روی همون چنت هیت سینک بچسبون اونایی هم که روشون چیزی نیست مستقیم هیت سینک بزار روش....

دور فنا رو تاچقدر بالا بردی که دما تا این حد اومده پایین...؟

دور فن کارت رو 50 درصد بود 

فقط واسه تست بود پ

چون میخام کارت رو بفروشم 

کولر رو میبیندم 

صاحب بعدیش سنک بزاره 

لینک به دیدگاه

درود بر مهدی اقا

واقعا برای من که با این کارت دمای 94 رو هم تجربه کردم خیییییره کنندهههه بود

فک کنم با پیشنهاد من به این فکر افتادید ها :)

بسایر عالی بود 

لینک به دیدگاه

عالی شده :clapping:  :clapping:

برای دفع گرمای vram ها و فاز ها  : 

بهترین کار اینه که یک هیت سینک بزرگ پیدا کنید و اونو به

اندازه های vram و فاز ها  برش بدین - خمیر سیلییکون ها معمولا 

مقداری چسبندگی دارن که موقع نصب اگه خمیر بزنید وکمی فشار بدین 

چسبندگی پیدا میکنه و هیت سینک بهشون  میچسبه بعد با قرار دادن یه 

فن 8*8 رو کارت دما این دو قطعه  تا حد زیادی کاهش پیدا میکنه  :)

img_0521.jpg

اینم یه مورد شاید کمک کنه

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر مهدی اقا

واقعا برای من که با این کارت دمای 94 رو هم تجربه کردم خیییییره کنندهههه بود

فک کنم با پیشنهاد من به این فکر افتادید ها :)

بسایر عالی بود 

گفتم قبل از فروش یه تست بزنم 

عالی شده :clapping:  :clapping:

برای دفع گرمای vram ها و فاز ها  : 

بهترین کار اینه که یک هیت سینک بزرگ پیدا کنید و اونو به

اندازه های vram و فاز ها  برش بدین - خمیر سیلییکون ها معمولا 

مقداری چسبندگی دارن که موقع نصب اگه خمیر بزنید وکمی فشار بدین 

چسبندگی پیدا میکنه و هیت سینک بهشون  میچسبه بعد با قرار دادن یه 

فن 8*8 رو کارت دما این دو قطعه  تا حد زیادی کاهش پیدا میکنه  :)

img_0521.jpg

اینم یه مورد شاید کمک کنه

برای استفاده همیشگی بله حتما باید به فکر بود 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

نزدیک چهار پنج سال پیش سیستممو یکی از آشنایان برام بست و چهار ماه پیش بازی moto gp2015 رو روش ریختم و بعد از نصب بازی و اجرای آن در کیفیت خیلی پایین پس از چند روز بازی ناگهان صفحه نمایش سیاه شد و دیگر هیچ تصویری نمایش نمیداد من اول سیستمو ریست کردم تا ببینم که مشکل از ویندوزه یا نه ولی حتی صفحه بایوس را هم نشان نمیداد برای همین کیسو باز کردم تا قطعات را یکبار باز کرده و دوباره ببندم این کار را هم انجام دادم حتی باتری مادربرد را هم درآوردم اما باز هم فایده نداشت یکدفعه به ذهنم رسید که از گرافیک مجتمع سیستم استفاده کنم چون شاید کارت گرافیکم سوخته باشه و حدسم هم درست بود و از گرافیک مجتمع توصویر داد و کاملا سالم بود و چند روز بعد کارت گرافیک را برداشتم بردم تعمیرگاه که اگر قابل تعمیره تعمیرش کنه وگرنه یه کارت دیگه بخرم که در عین ناباوری تعمیرکار گفت کارتت سالمه سالمه و بعد از اون بردم خونه یکی از اقوام تا خودم با سیستم اون تست کنم و باز هم سالم بود پس شکم رفت سمت مادربرد که شاید خازنی چیزیش ترکیده باشه و دوباره همه ی مادربرد را چک کردم اما سالم بود و هیچ چیزیش مشکلی نداشت و گفتم که احتمالا برای بایوسشه به همین دلیل ورژن جدید بایوس را از سایت Asrock که برای تاریخ 21/1/1392 بود را گرفتم و با فلش نصب کردم اما بار هم فایده نداشت  تا اینکه چند ماهی با همین گرافیک مجتمع بدون هیچ بازی ای سر کردم تا دیشب که دوباره به سرم زده بود سیستمو باز کنم ببینم چشه برای همین تمام قطعات را از داخل کیس درآوردم ازجمله مادربرد و در بیرون کیس همه رو تمیز کردم باتری مادربرد را هم درآوردم و چونکه توی یه تاپیکی یکی از دوستان به شخص دیگری گفته بود اتصال کوتاه در جای باتری ایجاد کن من هم همین کار رو کردم و دوباره کارت گرافیک رو نصب کردم و سیستمو روشن کردم و تصویر داد من هم کلی خوشحال شدم و تا ساعت چهار صبح مشغول اسمبل دوباره ی سیستم بودم شب سیستمو بعد از اسمبل روشن کردم تا درایور کارت رو بگیرم و فردا نصبش کنم حالا امروز درایور کارت رو نصب کردم و cod bo2 رو نصب کردم و وارد بازی شدم بعد یک دقیقه سرعت فن کارت خیلی خیلی زیاد شد و صدای زیادی هم ایجاد کرد ولی من اهمیت ندادم و بازی کردم تا پنج شش دقیقه که ناگهان تصویر سیاه شد و کامپیوتر خاموش شد دوباره روشن کردم و همچی درست بود اینبار وارد یه نرم افزار شبیه ساز اندروید (nox) شدم و باز هم همون نتیجه رو گرفتم من خودم نظرم بر اینه که بخاطر آپدیت بایوس این مشکل رخ میده چونکه پسرداییم هم یه سیستم کاملا مشابه 100% سیستم منو داره ولی بایوسش همون بایوس فابریکه و براحتیcod bo2 رو بازی می کنه حالا میخواستم بودنم که آیا راهی برای برگرداندن بایوس قدیمی هست یا اگر کسی بایوس قدیمی اش را داره لطفا بفرسته برام یا اینکه به نظر شما مشکل از چه چیزهای دیگری میتواند باشد

خیلی مننون که وقت گذاشتید و تا اینجا خوندید

مشخصات سیستمم :

cpu: intel g620 2.60ghz

mb: Asrock h61m-u3s3

ram: ddr3 2*2 1600

vga: zotac gt 240 gddr5 1gb

case: green orbit

لینک به دیدگاه

از اونجای که عموما بعد از مدتی بازی دچار این مشکل میشید میتونه بدلیل دمای گرافیک باشه

در اخر پیشنهاد میشه سیستم رو با نرم افزار مانیتورینگ دما چک کنید در صورت بالابودن دمای گرافیک اقدام به تعویض خمیر سیلکون کنید

اگرچه اگر دارای گارانتی هست برای گارانتی بفرستید

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از نظرتون دمای کارت رو چک کردم حداقل 48 تو بیکاری تو پرکاری حداکثر 84 که فاجعس

گارانتیش هم دوساله که تموم شده

و درضمن آیا خمیر سیلیکون انواع متفاوتی داره یا همش یه نوعه (منظورم شرکت های تولید کننده یا مرغوب و غیر مرغوب هستش)

پس یعنی ربطی به بایوس یا ویندوز نداره ؟

windows 10 enterprise bild14393

لینک به دیدگاه

کارتت چیه دوست عزیز اگه ارزششو داره بده برات لیون واترکولینگ نصب کنه. اگه دیدی به صرفه نیست زنگ بزن ببین فن براش تعویض میکنن یا نه چون متخصص انجام بده بهتره و ضریب اسیب دیدن قطعه کمه وگرنه خودت بلدی خودتم میتونی یه فن خوب بگیریو تعویض کنی فنشو. خمیر سیلیکونم زنگ بزن لیون بهت مدلشو میگن معمولی نزن چون بدتر میشه حرفه ایشو بخر بزن. @};-

لینک به دیدگاه

کارتت چیه دوست عزیز اگه ارزششو داره بده برات لیون واترکولینگ نصب کنه. اگه دیدی به صرفه نیست زنگ بزن ببین فن براش تعویض میکنن یا نه چون متخصص انجام بده بهتره و ضریب اسیب دیدن قطعه کمه وگرنه خودت بلدی خودتم میتونی یه فن خوب بگیریو تعویض کنی فنشو. خمیر سیلیکونم زنگ بزن لیون بهت مدلشو میگن معمولی نزن چون بدتر میشه حرفه ایشو بخر بزن. @};-

اون اول نوشتم gt240 آنچنان ارزشی نداره برا واتر کولینگ یا فن حرفه ای اما پولی هم ندارم که بخوام یه کارت جدید بگیرم و خودم شک دارم که مشکل از کارت گرافیک باشه چون پسرداییم و خودم هم قبل خرابی ها براحتی بازی می کردم هیچ وقت چنین چیزی نبوده و بیشتر شکم برا ی بایوس و ویندوزه که الآن ویندوزو عوض می کنم ولی بایوسو نمیدونم چیکار کنم 

لینک به دیدگاه

بایوسو میتونی از خود سایت مادربوردت بگیری. یه ایمیل بزن ببین میفرستن برات بایوس قبلیشو. ولی از بایوس نمیتونه باشه. 

ورژن قبلیشم باید قرار بدن رو خود سایت اصولا.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز. این گرافیک نیاز به سرویس اره. فن با سرعت نمیچرخه باید سرویس بشه حتما.خمیر سیلیکنشم عوض کن .

لینک به دیدگاه

توضیحات رو دادند عزیزانا

ما بله خمیر نوع و قیمت های مختلفی داره

برای راهنمایی این تایپیک که به معین جان زحمتش کشیدن مناسب هست

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=11789

در اخر پیشنهاد میشه رو بسمت خمیر های کیلویی یا هزارتومانی در بازار نیارید شاید در ابتدا نتایج دلگرم کننده باشه

اما بعد از یک هفته دوباره دچار مشکل میشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز. این گرافیک نیاز به سرویس اره. فن با سرعت نمیچرخه باید سرویس بشه حتما.خمیر سیلیکنشم عوض کن .

خمیر سیلیکونو خودم می تونم عوض کنم و چونکه تو شهرستانم دسترسی ای به لیون کامپیوتر ندارم چون هزینه پستش از هزینه خود محصول بیشتر میشه و اینکه میشه بپرسم منظورتون از سرویس کارت چیه ؟

لینک به دیدگاه

خمیر سیلیکونو خودم می تونم عوض کنم و چونکه تو شهرستانم دسترسی ای به لیون کامپیوتر ندارم چون هزینه پستش از هزینه خود محصول بیشتر میشه و اینکه میشه بپرسم منظورتون از سرویس کارت چیه ؟

چک اب روغن! :D

برای سرویس گرافیک اون رو باز کنید یعنی قسمت هیت سینک و فن رو باز کنید. در صورت دسترسی به بلوور یا دمنده حنما کل قسمت ها رو باد بگیرید تا از گردوخاک خالی بشه اگر بلوور نبود سشوار هم میتونه یه کارایی بکنه ولی دمنده بسیار بهتره. خمیر قبلی روی پردازنده و هیت سینک رو کاملا پاک کنید طوری که برق بیفته. حالا خمیر جدید رو بزنید و هیت سینک رو دقیق ببندید سعی کنید خمیر رو کم و بیشتر به مرکز پردازنده بزنید. فن کارت رو هم باز کنید معمولا با سه پیچ بسته میشه. کامل روغن و گردوخاک هاش رو با دستمال پاک کنید در انتها از قسمت بلبرینگ اون رو روغن کاری کنید فقط روغن زیاد نزنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...