رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 21 ساعت قبل، miladian گفته است :

دمای کارت شما چقدره مگه ؟؟

72فول لود

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به نظرتون این دمای مادربرد عادیه

با برنامه HWmanitor هم تست کردم همین بود

همیشه هم روی 118 درجه می مونه نه یکم کمتر نه یکم بیشتر

امروز صبح هم یک کارت GTX 950 هم روش نصب کردم

Untitled.png

ویرایش شده توسط best2best
لینک به دیدگاه

سلام اگه این دما باشه که مادربورد ذوب میشه !!!!!!  امکان داره باگ نرم افزاری باشه  

لینک به دیدگاه

فک نمیکنم باگ باشه! بایوس رو آپدیت کردین؟؟مدل کیستون چیه ؟

لینک به دیدگاه

اخه اگه دمای کیس مشکل داشت دمای همه قطعات بالا بود الان همه قطعات بینه 30-34 هستن

لینک به دیدگاه

مشکل رو تو سایت خارجی سرچ کردم خیلی ها همین مشکل رو داشتن دوستان راهی هست که از طریق بایوس دمای مادربرد رو دید ؟ اخه منم یکم شک دارم به قول دوستمون اگه دماش اینقدر بود ذوب می شود یا انیکه چرا دما همیشه روی 118 می مونه یا اگه مادربرد زیاد دماش بره بالا بلاخره خودش یک عکس العملی مثل خاموش شدن یا ریستارت شدن داره

بیشتر سایت ها گفتن اگه مادربرد سنسور دما نداشته باشه برنامه خودش یک عدد الکی می زنه !!!!!!!!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، best2best گفته است :

مشکل رو تو سایت خارجی سرچ کردم خیلی ها همین مشکل رو داشتن دوستان راهی هست که از طریق بایوس دمای مادربرد رو دید ؟ اخه منم یکم شک دارم به قول دوستمون اگه دماش اینقدر بود ذوب می شود یا انیکه چرا دما همیشه روی 118 می مونه یا اگه مادربرد زیاد دماش بره بالا بلاخره خودش یک عکس العملی مثل خاموش شدن یا ریستارت شدن داره

بیشتر سایت ها گفتن اگه مادربرد سنسور دما نداشته باشه برنامه خودش یک عدد الکی می زنه !!!!!!!!

توی مادربرد در بخش advanced menu و تب monitor menu باید دما رو بزنه واسه من که z170-a دارم دمای مادربرد توی تب monitor نشون میده و از پی دی اف مادربرد شما فهمیدم دمای مادربرد رو نشون نمیده  پس میرسیم به گفته آخر شما

پس جای نگرانی نیست :D

ویرایش شده توسط hnplay
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، hnplay گفته است :

توی مادربرد در بخش advanced menu و تب monitor menu باید دما رو بزنه واسه من که z170-a دارم دمای مادربرد توی تب monitor نشون میده و از پی دی اف مادربرد شما فهمیدم دمای مادربرد رو نشون نمیده  پس میرسیم به گفته آخر شما

پس جای نگرانی نیست :D

ممنون داداش خیالم رو راحتر کردی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بایوس مادربورد را بروز رسانی کنید . احتمال زیاد سنسوری ها از حالت کالیبره خارج شدند . 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، M1K41L گفته است :

بایوس مادربورد را بروز رسانی کنید . احتمال زیاد سنسوری ها از حالت کالیبره خارج شدند . 

یعنی از نظر شما مادربرد بنده سنسور دما داره ؟

الان با برنامه speed fan تست کردم دما به این صورت بود حالا نمی دونم اون دوتا دمای وسطی 28 با 30 دمای مادربرده ؟

Untitled.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، best2best گفته است :

الان با برنامه speed fan تست کردیم دما به این صورت بود

Untitled.png

مادربورد هاِ همگی سنسور دما دارن که از SETUP , قسمت HARDWARE monitor میتونید دمای قسمت های مختف رو ببینید. 

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، M1K41L گفته است :

مادربورد هاِ همگی سنسور دما دارن که از SETUP , قسمت HARDWARE monitor میتونید دمای قسمت های مختف رو ببینید. 

زیاد گشتم نبود.

در مورد دمای مادربرد چیزی نبود  فقط یک قسمت manitor بود که داخلش فقط دمای CPU رو نشون می داد

الان این عکس که با برنامه speedfan دادم اون دمای temp 1 , temp2 چی هستند ؟

لینک به دیدگاه

دستتون رو بذارین رو هیت سینک مادربرد اگه خیلی داغ نبود مشکلی نیست ( یکم گرما طبیعیه)

90 درصد باید باگ نرم افزاری یا مشکل از سنسور باشه

فک کنم یه مادربرد دیگه هم دیده بودم دقیق مدل مال شما اونم این مشکل رو داشت و گرما رو زیاد نشون میداد

لینک به دیدگاه

یه مادربرد ASUS روی سیستم یه بنده خدا بود که دما رو 395 درجه سانتی گراد نشون میداد، اونم با آلارم قرمز!

این که خوبه :D

آپدیت بایوس توصیه میشه + گذاشتن دماسنج مسطح، یا سنسورهای قابل خرید روی مادربرد اگه خیلی حساس هستین و مشاهده نتیجه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Cantaver گفته است :

دستتون رو بذارین رو هیت سینک مادربرد اگه خیلی داغ نبود مشکلی نیست ( یکم گرما طبیعیه)

90 درصد باید باگ نرم افزاری یا مشکل از سنسور باشه

فک کنم یه مادربرد دیگه هم دیده بودم دقیق مدل مال شما اونم این مشکل رو داشت و گرما رو زیاد نشون میداد

اخه 118 به قول دوستی که گفتن باید مادربرد ذوب می شود

اینکه باگه نرم افزاریه دیگه دارم یقین پیدا می کنم چون همیشه روی 118 هست نه یکی کمتر نه یکی بیشتر حتی بعد از 1 روز خاموشی وقتی وارد ویندوز می شم هموم 118 رو نشون می ده

در 3 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

یه مادربرد ASUS روی سیستم یه بنده خدا بود که دما رو 395 درجه سانتی گراد نشون میداد، اونم با آلارم قرمز!

این که خوبه :D

آپدیت بایوس توصیه میشه + گذاشتن دماسنج مسطح، یا سنسورهای قابل خرید روی مادربرد اگه خیلی حساس هستین و مشاهده نتیجه

کیسم خودش سنسور دما سنج داره که دمای 27 26 رو نشون می ده 

نه خداروشکر حساسیتم کم شد چون  یقین پیدا کردم باگه نرم افزاریه فقط شک  به این داشتم که  چرا دوتا نرم افزار مختلف یک دما رو نمایش می دهند

با سرچ بیشتر متوجه شدم که  خیلی ها با همین مدل مادربرد مشکل دما داشتند !!!!

لینک به دیدگاه

درود

دوستان یکی دوتا نرم افزار مانیتورینگ قطعات مثل Speccy و hwmonitor دمای مادربرد رو 110درجه نشون میده!

فک کنم قبلا یه سال پیش تو همین نرم افزارا رو 28فیکس بود

مدل Asus H87M-E

لینک به دیدگاه

منم Asus H87-PRO دارم همینطوره

گویا سنسور دماشون مشکل داره

چون وقتی به چیپ دست میزنی اصلا داغ نیست و خیلی وقته اینجوری باهاش کار میکنم مشکلی هم براش پیش نیومده

لینک به دیدگاه

سلام 

من یه cpu intel i3 4150 دارم این cpu وقتی در حدود 50 60% استفاده که میشه دماش تا 65 درجه هم میره این طبیعیه؟ مشکلی برای cpu بوجود نمیاره ؟

ممنون میشم کمک کنید 

لینک به دیدگاه

الان با برنامه speed fan تست کردم دما به این صورت بود حالا نمی دونم اون دوتا دمای وسطی 28 با 30 دمای مادربرده ؟
Untitled.thumb.png.9af0b9317d9ad15fa13f2c7d4edccb70.png

سلام و درود ، درسته دوست عزیز ، این دو تا دمایی رو که گفتید یعنی Temp برای مادربرد هستش . .
منم دقیقا یه مدل مادربرد asus b85-plus داشتم که توی همین speed fan ، دماش با مین برد روی گزینه Temp و در بایوس مطابقت داشت . .
نگران نباشید . .
همونطور که دوستمون گفتن ، پشت انگشتان دستتون رو بزنید به چیپ مادربرد و دماش رو ببینید (یکم گرما طبیعیه ) . .
بیشتر این موارد با آپدیت بایوس درست میشه . .
اگر هم مینتون گارانتی داره با شرکت گارانتی دهنده تماس داشته باشید ، ببینید اگه در بین موارد گارانتی هست بفرستید که براتون درستش کنند . .
موفق باشید . .
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، m4n0 گفته است :

سلام و درود ، درسته دوست عزیز ، این دو تا دمایی رو که گفتید یعنی Temp برای مادربرد هستش . .
منم دقیقا یه مدل مادربرد asus b85-plus داشتم که توی همین speed fan ، دماش با مین برد روی گزینه Temp و در بایوس مطابقت داشت . .
نگران نباشید . .
همونطور که دوستمون گفتن ، پشت انگشتان دستتون رو بزنید به چیپ مادربرد و دماش رو ببینید (یکم گرما طبیعیه ) . .
بیشتر این موارد با آپدیت بایوس درست میشه . .
اگر هم مینتون گارانتی داره با شرکت گارانتی دهنده تماس داشته باشید ، ببینید اگه در بین موارد گارانتی هست بفرستید که براتون درستش کنند . .
موفق باشید . .

سلام

دیگه به دماش حساس نیستم دیگه 100% اطمینان دارم باگ نرم افزاری هستش که برای خودش داره یک دما رو نشون می ده خیلی ها با این مدل همین مشکل دما داشتن که در اخر معلوم شده بود باگ نرم افزاریه

ممنون از کمکتون

لینک به دیدگاه

مشکلی نیست عزیز

مشکل از بردهای ایسوس هست.هیچ مشکل دمایی نیست!!! من چند مشکل عجیب از بردهای ایسوس دیدم که شاید بعدا در تاپیکی قرار دادم. کلا بیخیال بردهای ایسوس باید شد. من که تصمیم گرفتم به evga و msi سوییچ کنم.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، mohamad.zakery گفته است :

مشکلی نیست عزیز

مشکل از بردهای ایسوس هست.هیچ مشکل دمایی نیست!!! من چند مشکل عجیب از بردهای ایسوس دیدم که شاید بعدا در تاپیکی قرار دادم. کلا بیخیال بردهای ایسوس باید شد. من که تصمیم گرفتم به evga و msi سوییچ کنم.

اره انگار فقط بردهای ایسوس این مشکل رو  دارند

اینم نمونش که یکی از دوستان فروم  با هاش مشکل داشتند

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان.  سی پی یو i5 6600  با کولر استاک خود اینتل نصبش کردم. 
دمای CPU هنگام لود و بازی  راحت میره بالای 80 ... بین 80 تا 83 
مثلا بازی Battlefield 1 دما بعد از 10 دیقه بازی میره روی 80
جای نگرانی هست؟ 
و اینکه دوستانی که در زمینه کولر تجربه دارن لطف کنن یه کولر جایگزین برای این CPU پیشنهاد بدن که هم قیمتش مناسب باشه هم موقع لود سنگین نذاره دما از 60 65 بالاتر بره.
مرسی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...