رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اولا ولتاژ عادیه شما یک پست بزار که ولتاژش غیرعادیه بعد میرسیم به بعدش

دوم  کم کردن ولتاژ نگفتم مادربردو میترکونه .منظورم اشتباه تنظیم  کنه دیود های کنار مدارتغذیه پردازنده صدمه میبینه . ادم وارد میخاد اون کار نه پیشنهاد دادنش بع هرکسی !!!!!

سوما  کم کردن ولتاژ تناسب داره کم کردن بیش ازحد ولتاژ سبب میشه برای جبران برق امپرو بالا ببره . سیستم برق فقط ولتاژ نداره !!!هرتغذیه ازدوبخش ولت و امپر بایک تناسب  تغذیه میشه 

کدوم کارشناسی میگه فقط تغذیه به ولتاژ ربط داره !!!!  

سوما دمای پردازنده ایشون انقدر زیاده که اصلا ربطی به 0.1ولتاژ نداره .

بعدشم ولتاژ vcore هم سند گذاشتم هنوز به ولتاژ اور امن هم  نرسیده . 

یک سند بزار ولتاژ غیرعادیه بعد برو سراغ ولتاژ 

یک لحظه اشتباه تو بایوس مادربرد نابود میشه 

لینک به دیدگاه

عزیز من خودت میدونی 

من سند گذاشتم حتی اورکلاک با چه ولتاژی وچه فرکانسی دما cpuشما خدود چقدره 

باس 5000

حالا بکیم کولرشما اصلا ضعیف باشه بازم بالای 70نباید بره بدون اور .

دیگه خودتون هم ولتاژ بالاتر و هم فرکانس بالاتر دیدین توسند دماش چقدربود حالا بکیریم اصلا شما کولرتون زیاد خوب نباشه بازم با خالت شما فرکانس و ولتاژ کولرتون داره کار یک کولر استوکو فقط انحام میده 

دیگه خودت ببین تصویرو میفهمی کحای کارت مشکل داره .حالا تواون تصویر کولر بهتر دماش یکم پایینتر بوده تازه با فرکانس بالای بالا و ولتاژ بالاترازشما 

دیگه خندم میگیره من ولتاژ بالاتر واورکردن  دماش پایینتره توتصویر باز .بحث ولتاژ ادامه داره!!

خوش باشین

لینک به دیدگاه

اگرهم خواستی یک تست باکولر قبلیت بگیر خیالت راخت بشه چی به چیه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، farshad sh گفته است :

اگرهم خواستی یک تست باکولر قبلیت بگیر خیالت راخت بشه چی به چیه

گرفتم ولی باز بالا هستش

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/01, 14:59:17، farshad sh گفته است :

داداش کولر اصلا ضعیف نیست هی شما بحث کولرو پیش میکشی . کولر ایشون از بعضی از واتر کولرام قویتره هی نگید کولر کولر چون اصلا مشکل از کولر نیست.

لینک به دیدگاه

بحث خود نوع کولرو نگفتم خوب نیست قبلا هم توضیح‌دادم . یا اتصالش خوب نیست یا نصبش

گفتم درمواردی هم کولرهایی که لوله مسی اتصال مستقیم نداره تو بخش تولید پیش میاد بخش پایینش لوله اتصال خوبی به هیت نداره . دمارو دیرانتقال میده . عمومیت ندادم کل اون نوع کولر خرابه !! جنس نو نخریدین تابخال خراب باشه . 

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/01, 15:19:19، farshad sh گفته است :

داداش من بهت منفی ندادما راستی فکر نکنی من بودم:34_rolling_eyes::1_grinning:

لینک به دیدگاه

بیخیال عزیز 

کسی که با عکس وسند ولتاژ و فرکانس ودمای سایت معتبرهم مشکل داره حتی موقع اور توضیح دادن چی به چیه  باکولرهای مختلف بقیه بدونن کارشون گیرکرد .اون دیگه نشکلش اساسیه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده هم 7700K دارم و با مشکل شما مواجه شدم البته شدید تر-ماکس 94!!

ولتاژ رو کاهش دادم دما اومد رو ماکس 66!از 1.285 اوردم 1.1!

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، amirmasoud گفته است :

دوست عزیز بنده هم 7700K دارم و با مشکل شما مواجه شدم البته شدید تر-ماکس 94!!

ولتاژ رو کاهش دادم دما اومد رو ماکس 66!از 1.285 اوردم 1.1!

پرفومنس کاهش پیدا کرد؟؟

لینک به دیدگاه

ولتاز cpu core voltag رو 1.12 کردم ولی بازم موقع تست میره روی 1.24

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ولتاژ شما 1.28بوده 

اون ولتاژ مال اور بوده تصویرکذاشتم شما باید حتما کم میکردی تا 1.2

منتهی  بقیه 1دهم کم کردن یکمقدارکم شده .دیگه زیادی کم کردن  باعث میشه شدت جریان بالابره ودیود ومدارتغذیه مادربرد از چه جنسی باشه‌وتحمل چه شدت جریانیو داره .اعم ازطلا و نقره یا مس ... . تحمل یک شدت حریانو داره .شما ولتاژ نگی بزارم روی 1بازم خرارت کمتربشه!!!

هرقطعه الکترونیکی مقاومتش تا یکخدی اینجوری شما شدت حریانو میبری بالا. جای CPU به جای دیگه مثل دیود و مدارها فشارمیاد 

من تصویرفرستادم بقیه استفاده کنن توی اور ولتاژ 1.28استاندارده. احتمال زیاد ولتاژ دیفالت 1.180تا 1.2هست نهایت 1.150

زیادی کم کردن خطرداره  . پس فردا ولتاژ 1.0پیشنهاد نکنه کسی. 

حالت عادی کمتراز 1.150 دیگه ضرربه جای دیگه میزنی 

بقیه هم فقط0.1تست کردن مشکل نخوردن ودما یکم اومده پایین 

شما مشکلتون جای دیگه بررسی کنید .

همیشه از روشهای ساده تر برید حلو تا به اخربرسید 

خمیرسیلیکون خوب وکولر خوب بعد  مراخل بعدی 

من خودم باخمیرخوب و کولرخوب دمای 4790از80رسوندم به 58

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

من تصویرفرستادم بقیه استفاده کنن توی اور ولتاژ 1.28استاندارده. احتمال زیاد ولتاژ دیفالت 1.180تا 1.2هست نهایت 1.150

زیادی کم کردن خطرداره  . پس فردا ولتاژ 1.0پیشنهاد نکنه کسی. 

حالت عادی کمتراز 1.150 دیگه ضرربه جای دیگه میزنی 

بقیه هم فقط0.1تست کردن مشکل نخوردن ودما یکم اومده پایین 

الان با توضیحات شما بنده که توی فرکانس 4.4  ولتاژ سی پی یو روی 1.104 و دما ها تقریبا زیر 60 آیا این خطر داره؟ یعنی اگر یک سی پی یو بتونه با فرکانس دیفالتش توی  ولتاژ  پایین تر 1.150 ( طبق فرمایش شما ) کار بکنه درواقع داره کار خطرناکی میکنه و قراره خراب بشه؟

1_104.thumb.jpg.7f4b687697ffed8c79b9243dc7d6b01e.jpg

ممنون میشم مستنداتی رو ارائه کنید که این گفته هاتون رو نشون بده.

و اینکه یه تست از این سی پی یو خودتون که فرمودید دماش به 58 رسیده قرار بدید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، behnam74 گفته است :

ولتاز cpu core voltag رو 1.12 کردم ولی بازم موقع تست میره روی 1.24

اینکه ولتاژ در لود باز هم بالا میره برای گزینه Load line Calibration هست. این حالت به شما کمک می کنه که در لود ولتاژ بیشتری داشته باشین.

در بایوس بگردید دنبال گزینه Vcore LLC از حالت Auto بردارید و بذارید روی Normal. (در بردهای مختلف گزینه های متفاوتی داره مثلا State1 تا State7 یا Level 1 تا Level7 یا در بردهای اسوس از Very low تا Extereme داره...

برید داخل ویندوز و باز تست بگیرین اگر باز هم ولتاژ لود بالا بود برید و دوباره یک وضعیت پایین تر تنظیم کنین تا ولتاژ در لود تقریبا با ولتاژی که دستی ست کردید برابر بشه.

بایوس رو آپدیت کردین؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

لود به 100نرسه ولتاژ و شدت جریان کمتر میگیره تا لود 100میرسه بشدت حریان  بالا و ولتاژ حداکثر

قرارنیست ثانیه اول کل شدت جریان و ولتاژو بخاد

عکستون هم یکدونه عدد هم خونده نمیشه که

لینک به دیدگاه

منم الان اون سیستمو با cori74790فروختم  الان بهترین کولری که دارم نوتوس 100هست من با twinforstتست گرفتم الان. اینم باز کردن واسه فروش .

15034947708381824651464.jpg

15034948577041663824878.jpg

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، HeX گفته است :

اینکه ولتاژ در لود باز هم بالا میره برای گزینه Load line Calibration هست. این حالت به شما کمک می کنه که در لود ولتاژ بیشتری داشته باشین.

در بایوس بگردید دنبال گزینه Vcore LLC از حالت Auto بردارید و بذارید روی Normal. (در بردهای مختلف گزینه های متفاوتی داره مثلا State1 تا State7 یا Level 1 تا Level7 یا در بردهای اسوس از Very low تا Extereme داره...

برید داخل ویندوز و باز تست بگیرین اگر باز هم ولتاژ لود بالا بود برید و دوباره یک وضعیت پایین تر تنظیم کنین تا ولتاژ در لود تقریبا با ولتاژی که دستی ست کردید برابر بشه.

بایوس رو آپدیت کردین؟

ولتاژ رو بردم روی 1.1 تو ویندوز هنگ کرد توی بالا اومدن هم همینطور.بایوس رو هم آپدیت کردم.الان بردم یه جا اونا خودشون از اول اسمبل کنن ببینم چی میشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، behnam74 گفته است :

ولتاژ رو بردم روی 1.1 تو ویندوز هنگ کرد توی بالا اومدن هم همینطور.بایوس رو هم آپدیت کردم.الان بردم یه جا اونا خودشون از اول اسمبل کنن ببینم چی میشه 

1.1 کم بوده احتمالا!

بنده پیشنهادم 1.15 بود.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، HeX گفته است :

1.1 کم بوده احتمالا!

بنده پیشنهادم 1.15 بود.

راستی یه سوال با پایین اوردن ولتاژ پرفومنس تغییری میکنه؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، behnam74 گفته است :

راستی یه سوال با پایین اوردن ولتاژ پرفومنس تغییری میکنه؟؟

اگر به اندازه کافی ست بشه خیر!
معمولا اگر ولتاژ پردازنده خیلی کم باشه سیستم حتی بوت هم نمیشه! در حالتی که ولتاژ مقداری کم هست ویندوز بوت میشه ولی در برنامه ها و زیر تست دائما کرش یا Blue Screen خواهید داشت. درحالتی که اندکی ولتاژ کم هست مثلا حدود 0.02 شاید  کاهش کارایی و ناپایداری های گاه و بیگاه داشته باشین. از همین جهت هست که معمولا توصیه می کنند وقتی کمترین حد ولتاژ پایدار پردازنده رو پیدا کردین یک یا دو گام ولتاژ رو بالا ببرین که از پایداری 100 درصد اطمینان حاصل بشه.
از جهت اینکه پردازنده با پردازنده حتی در یک سری و مدل از نظر ولتاژ متفاوت هستند نمیشه تجویز یکسان برای همه داشت ولی با توجه به بررسی های مختلفی که از 7700K دیدم این پردازنده در فرکانس پیش فرض با همین حدود ولتاژی که خدمتتون گفتم یعنی 1.15 احتمالا پایدار باشه.

لینک به دیدگاه

من یک عکس با شکل کشیدم منظور کامل برسه به دوستانی که میخان استفاده کنن 

توخریدکولر 

منظورم از اتصال غیرمستقیم 

دراتصال مستقیم لوله مسی به cpuمیچسبه وخمیرسیلیکون حرارتو میده بهش 

ولی کولرهایی که صفحه مابینش هست دقت کنید لوله مسی مابین دوتا صفحه فشرده باشه وکرنه توی سه سانت پایین که مابین دوصفحع هست اگه لوله مسی تحت فشارنباشه ممکنه توی کل لوله مسی پایین مثلا سه سانت  کلا مثلا بعلت تحت فشارنبودن مثلا چهارتا یک میلیمترش تخت فشار چسبیده به یکی از دوصفحه وکلا مثلا چهارمیلیمتر از هر یک از لوله مسی  داره خرارتو از دوصفحه میکیره واین باعث انتقال دیرخرارت میشه

مثلا شش لوله مسی هرکدوم چهارنقطه لوله مسی به صفخات چسبیده و درکل لوله ها شش ضربدر چهارمیلیمتر میشه 2.4سانت 

ولی اتصال مستقیم چون صفحه پایین نیست این مشکل دیگه پیش نمیاد کف مسی ها صافه و خمیر سیلیکون مابینشو پرمیکنه 

ولی مورد دوم دیگه درزهای بین دوتا صفحه و لوله مسی با خمیرپرنشده .پس درمواقعی پیش میاد اتصال خودلوله مسی و دوصفحه کم باشه

ازین نظر گفتم اتصال مستقیم بهتره یعنی مطمنین تره 

حالا موقع خرید این هم درنظر بکیرید صفحات فشرده باشن با لوله مسی یا اتصال مستقیم بگیرید مطمین تره 

این داستان تو گرافیک هم صدق میکنه موقع خرید دقت کنید تا بهترین حنسو بخرید 

مدل و برند کولر مدنظر من نبود داستان کلا این بود

IMG_20170823_195849.jpg

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

ولی کولرهایی که صفحه مابینش هست دقت کنید لوله مسی مابین دوتا صفحه فشرده باشه وکرنه توی سه سانت پایین که مابین دوصفحع هست اگه لوله مسی تحت فشارنباشه ممکنه توی کل لوله مسی پایین مثلا سه سانت  کلا مثلا بعلت تحت فشارنبودن مثلا چهارتا یک میلیمترش تخت فشار چسبیده به یکی از دوصفحه وکلا مثلا چهارمیلیمتر از هر یک از لوله مسی  داره خرارتو از دوصفحه میکیره واین باعث انتقال دیرخرارت میشه

مثلا شش لوله مسی هرکدوم چهارنقطه لوله مسی به صفخات چسبیده و درکل لوله ها شش ضربدر چهارمیلیمتر میشه 2.4سانت 

والله اگه فهمیدیم چی می گی !!!!

لینک به دیدگاه

والا ما الان کولرمون ماچو مدل پایینترم هست ولتاژمم 1.3 هس (اتو زدم خودش ولتاژ میده اور کردم) دما زیر 60 در فول لود. ایشون حتما یجایی در نصب اشتباه کردن وگرنه اصلا بازم تاکید میکنم به کولر ربطی نداره هی شمام بگو.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، I M A N گفته است :

والله اگه فهمیدیم چی می گی !!!!

منظورشون این هست

http://meghdadit.com/product/5095/deep-cool-ice-blade-pro-v2.0-cpu-cooler/فن-سی-پی-یو-دیپ-کول-مدل-آیس-بلید-2/

و

http://meghdadit.com/product/47196/thermalright-silver-arrow-ib-e-extreme-cpu-cooler/فن-پردازنده-ترمال-رایت-مدل-سیلور-ارو-آی-بی-ای-اکستریم/

پاینشون که با پردازنده تماس داره رو ببینید میگن این باعثشه!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...