رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

990 هر مدلی بگیری جواب میده ...من بعداز تعمیر مادربرد و تعویض سی پی یو تو گارانتی سریع فروختمش رفت اینتل گرفتم .. 125 وات مصرف سی پی یو هست خیلی هم داغه ...شما میتونید مادربرد و سی پی یو رو بفروشید ...با پولش  میتونید یه 3570 بگیری با یه مادربرد 1155 چند سال استفاده کنید بدون مشکل ..اگر برای گیم میخواهید 2500k یا 3570 خیلی بهتر از 8350 هست

حله همون میرم سراغ ۹۹۰ ، کلا اینتل رو دوس ندارم از همون اول رو ای ام دی بودم

اینم باید جواب میدادا ولی نمیدونم چ مرگشع این مین

تشکر بابت پاسخگویی

لینک به دیدگاه

در در 17 اردیبهشت 1398 در 08:11، سعید بهمنیان گفته است :

درود

به تعمیرگاه مجرب مراجعه کنید با سرویس و تعویض خمیر بهتر خواهد شد. نیازی به خرید خمیر گران نیست. در شیراز و تهران و اصفهان سرویسکار خوب می شناسم.

در در 16 اردیبهشت 1398 در 22:23، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

حتما حتما پیش تعمیر کار خوب ببرید.

خمیر هم خودتون بخرید حداقل دیپ کول z9 بخرید بتونید کولر مستر بخرید بهتره ببرید و وایسید بالا سرش و ببینید ک این خمیر رو میزنه برای شما.

اگر اسم شهرتون رو بگید دوستان خوب میتونن کمکتون کنن ک پیش کی ببرید.

در در 16 اردیبهشت 1398 در 21:06، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیکم ، نیاز به سرویس داره و تعویض خمیر ، فن هم احتمالاً بعد سرویس صدا نداشته باشه  ، یه سرویس کار مطمئن ببرید .

می شه هم خودتون باز کنید کلیپ یوتوب هست  ولی همون بدید دست تعمیر کار مطمئن بهتره ،بدون‌دردسر

امروز هم رفتم یه تست زدم دیدم بعد از 5 دیقه دما cpu میره 85 و کارتم که کم نمیاره هم یاری میکنه میره 78 و اینه یه مشکلی انجاس 

دور فن تغییری نمیکنه :|

لینک به دیدگاه

در در 17 اردیبهشت 1398 در 08:11، سعید بهمنیان گفته است :

درود

به تعمیرگاه مجرب مراجعه کنید با سرویس و تعویض خمیر بهتر خواهد شد. نیازی به خرید خمیر گران نیست. در شیراز و تهران و اصفهان سرویسکار خوب می شناسم.

منم لپ تابم همین مشکل رو داره . از وقتی خریدم سرویس نکردم

تهران سراغ دارین معرفی کنید لطفا

لینک به دیدگاه

در در 17 اردیبهشت 1398 در 16:19، Aidin گفته است :

کرج فردیس هستم

در 3 ساعت قبل، AlirezaBaghi گفته است :

منم لپ تابم همین مشکل رو داره . از وقتی خریدم سرویس نکردم

تهران سراغ دارین معرفی کنید لطفا

محمد مهدی بولینی

09395422772

اگر خمیر خوب خواستید هم دارم که لینکش در گلگیر و نمایه ام هست.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

محمد مهدی بولینی

09395422772

اگر خمیر خوب خواستید هم دارم که لینکش در گلگیر و نمایه ام هست.

خمیر خوب واسه قطعات لپ تاپ چند در میاد؟ یعنی تا چند وقتی جواب بده

ویرایش شده توسط AlirezaBaghi
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، AlirezaBaghi گفته است :

خمیر خوب واسه قطعات لپ تاپ چند در میاد؟ یعنی تا چند وقتی جواب بده

جلید ۳.۵ گرمی  ۲۵۰ تومان، دست کم پنج سال کارایی دارد.

لیکویید اولترا یک گرمی، ۲۷۰ تومان، کاراییش تقریبا دائمی است. (فلر مایع است و با هیتسینکهای آلومینیومی سازگار نیست)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من به تازگی یه سیستم جدید تهیه کردم با سی پی یو cpu core 17 8700k و از کولره silver arrow ib-e extreme استفاده میکنم . دمای سی پی یو توی حالت idle در ویندوز حدود 33 الی 34 هست که فکر میکنم دمای نرمالی باشه . ولی توی لود بالا ( مثلآ نصب بازی های نسخه فشرده شده fitgirl و یا بازی کردن روی حالت ultra setting ) به 98 یا 99 درجه هم بعضی اوقات میرسه . به نظرتون این مسئله طبیعی هست یا یه چیزی این وسط مشکل داره؟  سی پی یو اورکلاک نشده 

ممنون

ویرایش شده توسط mrunsung
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mrunsung گفته است :

سلام دوستان

من به تازگی یه سیستم جدید تهیه کردم با سی پی یو cpu core 17 8700k و از کولره silver arrow ib-e extreme استفاده میکنم . دمای سی پی یو توی حالت idle در ویندوز حدود 33 الی 34 هست که فکر میکنم دمای نرمالی باشه . ولی توی لود بالا ( مثلآ نصب بازی های نسخه فشرده شده fitgirl و یا بازی کردن روی حالت ultra setting ) به 98 یا 99 درجه هم بعضی اوقات میرسه . به نظرتون این مسئله طبیعی هست یا یه چیزی این وسط مشکل داره؟ 

ممنون

سلام خیلی بالاست

کولر نو خریدین

خوب چفت شده 

خمیر چی هست ؟

ما برا 8400  واتر کولر گرین 240 بستیم 

بی کاری فکر کنم 24 یا 28 بود . لود دیگه بالا سرش نبودم برا تست

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام خیلی بالاست

کولر نو خریدین

خوب چفت شده 

خمیر چی هست ؟

ما برا 8400  واتر کولر گرین 240 بستیم 

بی کاری فکر کنم 24 یا 28 بود . لود دیگه بالا سرش نبودم برا تست

سلا م بهنام جان

بله کولر نو هست ( یعنی قبلآ خریداری شده ولی استفاده نشده اصلآ )

خوب چفت شده >> اینو نمیدونم چون خودم اسمبل نکردم دادم بیرون ( مجموعه لیون) انجام دادند

خمیر خود کولر هست . ترمال رایت

بله من فکر میکنم توی لود دیگه بیش اندازه بالا میره و به 100% هم میرسه حتی بعضی وقتا

لینک به دیدگاه

محض احتیاط ی بار کولر رو باز کنید و زیر بلاک رو چک کنید ی وقت برچسب بلاک روش نباشه :| بعد خمیر و پایه های کولر رو چک کنید محکم بسته شده باشه بعید میدونم مشکلات نرم افزاری باعث بشه اینطوری دمای پردازده بالا بره

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ، میتونم واستون دیلید کنم دما بیاد زیر ۶۰. اگر با باز و بست کردن کولر دما پایین نیاد تنها راه حل دیلید هست.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، saitama گفته است :

محض احتیاط ی بار کولر رو باز کنید و زیر بلاک رو چک کنید ی وقت برچسب بلاک روش نباشه :| بعد خمیر و پایه های کولر رو چک کنید محکم بسته شده باشه بعید میدونم مشکلات نرم افزاری باعث بشه اینطوری دمای پردازده بالا بره

در 6 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

دیلاید کنید 

در 6 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام دوست عزیز ، میتونم واستون دیلید کنم دما بیاد زیر ۶۰. اگر با باز و بست کردن کولر دما پایین نیاد تنها راه حل دیلید هست.

ممنون . یکبار کولرو و پیچ هاشو مجدد چک میکنیم ببینیم چی میشه . اگه نشد دلید میکنم ولی به نظرم در هر صورت cpu که اورکلاک نشده و نو هست نباید دماش به 100 درصد برسه .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mrunsung گفته است :

سلا م بهنام جان

بله کولر نو هست ( یعنی قبلآ خریداری شده ولی استفاده نشده اصلآ )

خوب چفت شده >> اینو نمیدونم چون خودم اسمبل نکردم دادم بیرون ( مجموعه لیون) انجام دادند

خمیر خود کولر هست . ترمال رایت

بله من فکر میکنم توی لود دیگه بیش اندازه بالا میره و به 100% هم میرسه حتی بعضی وقتا

کولر به این غولی 

عجیبه

من با نوتس 100 دارم زندگی می کنم

همون باز و بست کن . ببین چه جوره

لینک به دیدگاه

8700k کلا همینه

خیلی داغه

فرکانس بالاس ازونور جوشی نیست واسه همین کوره شده

البته دما تو لود کامل با خنک کننده خوب معمولا زیر نود که خب شوک حرارتی هست که لحظاتی بالای نود میشه

چک کنید یا خنک کننده خوب نصب نشده یا خمیرتون کیفیت خوبی نداره(مثلا تاریخ گذشته انداختن)یا درست زده نشده

دیلید هم نکنید چون الان همه برا خودشون شدن متخصص!میزنن میترکونن بعد هم به هیچ وجه پاسخگو نیستن

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، mrunsung گفته است :

ممنون . یکبار کولرو و پیچ هاشو مجدد چک میکنیم ببینیم چی میشه . اگه نشد دلید میکنم ولی به نظرم در هر صورت cpu که اورکلاک نشده و نو هست نباید دماش به 100 درصد برسه .

من 7700k داشتم ۹۲ درجه میرفت 8700k خودم هم ۷۵ درجه همیشه یه سری cpu ها هستن که خیلی دمای بدی دارند. من با کیت واستون انجام میدم تخصصی با تضمین اگه حل نشد و مایل بودین بهم پیام بدین.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

8700k کلا همینه

خیلی داغه

البته دما تو لود کامل با خنک کننده خوب معمولا زیر نود که خب شوک حرارتی هست که لحظاتی بالای نود میشه

چک کنید یا خنک کننده خوب نصب نشده یا خمیرتون کیفیت خوبی نداره(مثلا تاریخ گذشته انداختن)یا درست زده نشده

دیلید هم نکنید چون الان همه برا خودشون شدن متخصص!میزنن میترکونن بعد هم به هیچ وجه پاسخگو نیستن

اصولا کسایی که متخصص شدن واسه خودشون دنبال پول به جیب‌ زدن هستن و نه حل مشکل و با تیغ اینکارو میکنن. کیتش رو اصلا کسی نداره منم بودم به کسی که با دست انجام میده نمیدادم. 

لینک به دیدگاه

در در 21 فروردین 1398 در 00:22، farzadkrd گفته است :

Screenshot_1.thumb.png.e3ca162c3cb87371a8d6b75cce23e727.pngIMG_20190410_010139_555.thumb.jpg.76da624e471ca2721ebf5bbd656e855e.jpg

میتونید دما رو با تستهای گیم قبلی مقایسه کنید

فقط اینکه تو تست های قبلی آندرولت شده بود ولی الان نه

یک موضوع دیگه ، نویز غیرقابل مقایسه س، کسایی ک رفرنس دیده باشند متوجه منظورم هستند ک دور فن ۱۰۰٪ اون کارت صدایی داره بدتر از جارو برقی1f602.png1f602.png1f602.png

و اما علت افت دما؟؟؟؟؟؟

IMG_20190410_010205_590.thumb.jpg.8bc6dbd2a4dcb61fddf030ec08f38815.jpg

کولر از رو یک کارت اوراقی 270x1f61c.png1f605.png1f44c.png

کمرم خورد شد

مبارک باشه

قیمت کولر چقدر شد ؟

مدل دقیق کولر چی هست به رفرنس بخوره یه اینک می دی ممنون

480  8 رفرنس ایسوس

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

8700k کلا همینه

خیلی داغه

در 13 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

اصولا کسایی که متخصص شدن واسه خودشون دنبال پول به جیب‌ زدن هستن و نه حل مشکل و با تیغ اینکارو میکنن. کیتش رو اصلا کسی نداره منم بودم به کسی که با دست انجام میده نمیدادم. 

دلید گزینه آخرمه چون مشکلی که وجود داره بخاطر دلید نکردن نیست . سی پی یو اورکلاک نشده و یک روز کار نکرده نباید به 99 درجه برسه با یه همچین کولر بزرگ و قوی ای با دوتا فن بسیار قوی . گزینه ای که بیشتر محتمله به نظرم خوب چفت نشده یا خوب بسته نشدن کولره  . تازه فن با کابل مولکس وصل شده و کلآ از زمان روشن شدن پی سی روی دور آخره و خیلییی هم صداش زیاده . 

یعنی از لحظه ی زدن دکمه پاور دوتا فن 140 میلیمتری با نهایت سرعت 2500rpm در حال گردش هستند . با این اوصاف به 99 تا 100 میرسه که غیر منطقی به نظر میاد .

ویرایش شده توسط mrunsung
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

8700k کلا همینه

خیلی داغه

حالا جدا از این دوستمون که قطعا مشکل پردازندش از کولر هست ( درسته که 8700k داغ هست ادر حالتی که اورکلاک هم نشده نباید دماش به 90 هم برسه چه برسه به 100 )

این ایرکولری که دوستمون داره  از اکثر واترکولرهای کلوز لوپ هم کارایی بهتری داره حتی با پردازنده دیلید نشده هم نباید به 100 برسه

اما در کل دیلید هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه دهها هزار نفر در دنیا دیلید کردن و مشکلی ندارن خود من بیشتر از 10 تا پردازنده دلید کردم و هیچ کدوم هم مشکلی ندارن و همچنان بعد از سالها در حال کارن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

حالا جدا از این دوستمون که قطعا مشکل پردازندش از کولر هست ( درسته که 8700k داغ هست ادر حالتی که اورکلاک هم نشده نباید دماش به 90 هم برسه چه برسه به 100 )

این ایرکولری که دوستمون داره  از اکثر واترکولرهای کلوز لوپ هم کارایی بهتری داره حتی با پردازنده دیلید نشده هم نباید به 100 برسه

اما در کل دیلید هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه دهها هزار نفر در دنیا دیلید کردن و مشکلی ندارن خود من بیشتر از 10 تا پردازنده دلید کردم و هیچ کدوم هم مشکلی ندارن و همچنان بعد از سالها در حال کارن

سلام یونس جان ، احتمال داره درست بسته نشده و یا کسی که اسمبل کرده پلاستیک زیر کولر رو نکنده.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

پاور من هنگام بازی های سنگین داغ میکنه !!

خواستم بدونم طبیعی هستش???

سیستمم

amd 2400g

هارد 5.4k

ram8

2 عدد فن 12

کارت گرافیک rx560 msi

پاور گرین 530 وات GP530A-EUD

ویرایش شده توسط memilad
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، memilad گفته است :

سلام دوستان 

پاور من هنگام بازی های سنگین داغ میکنه !!

خواستم بدونم طبیعی هستش???

سیستمم

amd 2400g

هارد 5.4k

ram8

2 عدد فن 12

کارت گرافیک rx560 msi

پاور گرین 530 وات GP530A-EUD

این سری از پاورهای عملکرد بسیار خنکی دارند. لطفاً منظورتون از داغ میکنه رو بیشتر تشریح کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...