رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بچه ها

میخواستم بدونم چه جوری میشه دور فن رو وقتی در حالت اتو هستش طوری تنظیم کنم که با بالا رفتن درجه حرارت دورش بیشتر از حالت معمول بشه.

اخه حس میکنم یه کم اروم میگرده تو درجه بالا.تو furmark وقتی درجه حرارت به 90 میرسه دور فن فقط 55 درصد هستش نمیدونم چرا دور خودشو بالاتر نمیبره.من دستی دورشو گذاشتم رو 75 درصد و دما خیلی اومد پایین .دما اومد رو 85 درجه و ثابت موند.

میخواستم بدونم ایا میشه با برنامه یا دستکاری تو بایوز این کارو انجام داد؟

مدل کارت من asus EAH6970/2DI2S/2GD5 هستش.

لطفا راهنمایی کنید.

ممنون و موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با استفاده از برنامه ای مثل MSI Afterburner میتونید نمودار درصد دور فن بر اساس دما رو خودتون تعریف کنید. بعد از دانلود و نصب این برنامه تو قسمت Setting برید و اونجا وارد قسمت Fan شده و تیک گزینه Enable user defined software automatic fan control رو بزنید تا نمودار ظاهر بشه. اونجا میتونید برای هر دما درصد دور فن دلخواه رو تنظیم کنید.

میتونید از اینجا دانلودش کنید :

http://event.msi.com...er/download.htm

2012-q2-sbm_gpu-fan.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اسوس خودش هم دو برنامه برای تنظیم دور فن کارت شما داره

اولی اسمارت دکتر هست.

بعدی که جدیدتر هم هست GPU Tweak هست که میتونی از سایت خودش دانلود کنی.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با استفاده از برنامه ای مثل MSI Afterburner میتونید نمودار درصد دور فن بر اساس دما رو خودتون تعریف کنید. بعد از دانلود و نصب این برنامه تو قسمت Setting برید و اونجا وارد قسمت Fan شده و تیک گزینه Enable user defined software automatic fan control رو بزنید تا نمودار ظاهر بشه. اونجا میتونید برای هر دما درصد دور فن دلخواه رو تنظیم کنید.

میتونید از اینجا دانلودش کنید :

http://event.msi.com...er/download.htm

2012-q2-sbm_gpu-fan.png

ممنون از راهنماییتون.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اسوس خودش هم دو برنامه برای تنظیم دور فن کارت شما داره

اولی اسمارت دکتر هست.

بعدی که جدیدتر هم هست GPU Tweak هست که میتونی از سایت خودش دانلود کنی.

موفق باشید.

سلام دوست عزیز

ممنون از راهنماییتون.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

برای اورکلاک کردن کارت گرافیک چه برنامه ای رو پیشنهاد میکنید که هم معتبر باشه و هم دستم تو برنامه برای اور کردن باز باشه.

ممنون و موفق باشید.

لینک به دیدگاه

من خودم با RivaTuner کار میکنم ولی بیشتر با جیفورس فیکس میشه

با 6970 خودت امتحان کن جواب داد عالیه برنامش

میتونی از سایت Guru3D دانلود کنی! :wub:

لینک به دیدگاه

بهترین برنامه برای اور همون msi after burner هست که با همکاری riva tuner ساخته شده !

با برنامه ی Asus Smart Doctor که داخل CD گرافیکتون هست هم میتونید اور انجام بدید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان خیلی از برنامه های مانیتورینگ و اورکلاکینگ مثل MSI Afterburner یا EVGA Precision X مشابه همدیگه و بر پایه Riva Tuner طراحی شدن و خیلی در کلیت کارشون تفاوت وجود نداره و همه خوب هستن

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها

با برنامه MSI Afterburner فن رو تنظیم کردم و با برنامه fur mark نیم ساعت تست گرفتم.دما رو 87 ثابت موند.

به نظرتون خوبه؟

من بهترین تنظیمو کردم واسه فن که هم صداش زیاد نباشه و هم خوب خنک کنه.

ممنون و موفق باشید.

ویرایش شده توسط darklords2009
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر میکنم FURMARK رو بی خیال بشید چون یه فشار غیر طبیعی روی کارت میاره. بهتره دما در حال بازی رو در نظر بگیرید

لینک به دیدگاه

فکر میکنم FURMARK رو بی خیال بشید چون یه فشار غیر طبیعی روی کارت میاره. بهتره دما در حال بازی رو در نظر بگیرید

سلام بهمن جان

تو بازی سنگین مثل کرایسس پچ directx 11 دما اخرش بعد 4 ساعت بازی میرسه به 85

خوبه به نظرتون؟

تو بازیهای دیگه زیر 80 هستش

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

اینم دمای cpu من با نوچوا d14

یکی حالت تقریبا بیکار که فقط برنامه ایلستراتور باز بوده یکی دیگ ههم در حال تست 15 دقیقه ای در برنامه occt هست

http://myup.ir/viewer.php?file=92431005475961744629.png

http://myup.ir/viewer.php?file=64958945716666845503.png

http://myup.ir/viewer.php?file=51461768218009235632.png

http://myup.ir/viewer.php?file=82196551439777013077.png

لینک به دیدگاه

این عکسا رو چجوری میشه تو سایت اپ کرد من هرکاری میکنم نشون نمیده مجبورم شدم لینک بزارم.

ویرایش شده توسط hamed1715
لینک به دیدگاه

اینم یه عکس از فن کنترلر که دمای چند قطعه رو با ترمومتر اندازه گرفته از سمت چپ به راست اولی ترمومتری هست که بین هیت سینک فن نوچوا هست دومی دقیقا روی رم هست سومی روی برد گرافیک چهارمی ازاده دمای داخل کیس رو نشون میده این دما موقع انجام تست تو دقیقه فکر کنم 6 هست

http://myup.ir/viewer.php?file=28480164168765837900.jpg

لینک به دیدگاه

اینم یه عکس از فن کنترلر که دمای چند قطعه رو با ترمومتر اندازه گرفته از سمت چپ به راست اولی ترمومتری هست که بین هیت سینک فن نوچوا هست دومی دقیقا روی رم هست سومی روی برد گرافیک چهارمی ازاده دمای داخل کیس رو نشون میده این دما موقع انجام تست تو دقیقه فکر کنم 6 هست

http://myup.ir/viewe...68765837900.jpg

ممنون حامد جان دمای سه تا از هسته هات را گذاشتی ای کاش دمای CPUTIN را هم میزاشتی اونم بوده توی شات هایی که نرم افزار خودش میگیره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان همونطور که میدونید دیروز(22/7/91) یکعدد سی پیو کولر گرفتم

مدل Deepcool Ice Blade Pro به قیمت 105 تومن

قبل از این کولر بوفالو داشتم

این 2 تا رو تست کردم و به این نتیجه رسیدم (تستهای حدوداً 3-4 ماه با هم اختلاف دارن ولی دما ها مطمئن هستن ) آخه سیستم خودم و میشناسم :)

کولر Deepcool Ice Blade Pro با دو فن 1500 دور که یکی برای خودش هست و دیگری از فنهای رنگی گرین هست تست شده

کولر بوفالو با فن خودش و یه فن 92mm که سرعت خوبی داشت ولی نویز بالایی داشت تست شده (میزان خروجی هوا برای فن دوم بوفالو 38 CFM بوده) و همچنین لپ هم شده است

خمیر برای هر دو TX4 هست

کیس مگنوم 2 هست که Deepcool Ice Blade Pro به سختی توش جا شد و دربش هم کاملاً بسته شد

زمان تست نیم ساعت برای کولرDeepcool Ice Blade Pro

و

یک ساعت برای بوفالو

این هم نتیجه

اولیDeepcool Ice Blade Pro

و

دومی BUFFALO

v2qr35vlxvh0nolfeyvd.jpg

i1l83qzuchznybn1wxn.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

با سلام

این 2 تا رو تست کردم و به این نتیجه رسیدم (تستهای حدوداً 3-4 ماه با هم اختلاف دارن ولی دما ها مطمئن هستن ) آخه سیستم خودم و میشناسم :)

کولر Deepcool Ice Blade Pro با دو فن 1500 دور که یکی برای خودش هست و دیگری از فنهای رنگی گرین هست تست شده

کولر بوفالو با فن خودش و یه فن 92mm که سرعت خوبی داشت ولی نویز بالایی داشت تست شده (میزان خروجی هوا برای فن دوم بوفالو 38 CFM بوده) و همچنین لپ هم شده است

خمیر برای هر دو TX4 هست

کیس مگنوم 2 هست که Deepcool Ice Blade Pro به سختی توش جا شد و دربش هم کاملاً بسته شد

و

یک ساعت برای بوفالو

این هم نتیجه

و

دومی BUFFALO

v2qr35vlxvh0nolfeyvd.jpg

i1l83qzuchznybn1wxn.jpg

خیلی ممنون دوست عزیز توضیح خوبی بود.

لینک به دیدگاه

با سلام

خمیر برای هر دو TX4 هست

و

یک ساعت برای بوفالو

این هم نتیجه

و

دومی BUFFALO

5 درجه اختلاف کم نیست؟

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید کلاهم رو هوا بندازم که 5 درجه اختلاف دما داره

فکر کنم چون سیستم آنلاک شده هست دمای درستی نمیده

نمیدونم چی بگم دیگه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این هم دماهای جدید سیستم من در بیکاری:

دور فن 30درصد دمای اتاق 30 درجه

sg34jkkhg8eo62nruem.png

در فول لود دور فن 50 درصد و تک فن:

1024 میلیون 8 هسته فعال دمای اتاق 35 درجه

lcf4vy8q7o947gfjm6a4.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این هم دماهای جدید سیستم من در بیکاری:

دور فن 30درصد دمای اتاق 30 درجه

sg34jkkhg8eo62nruem.png

در فول لود دور فن 50 درصد و تک فن:

1024 میلیون 8 هسته فعال دمای اتاق 35 درجه

lcf4vy8q7o947gfjm6a4.jpg

ایول چقدر خنک کار می کنه!!!

لینک به دیدگاه

با سلام به همه،

تو اوور 955 به 3.9 با ولتاژ 1.45:

خوب زمانی که کولر V6GT رو داشتم حداقل دمای CPU در حالت بیکاری به 37 و حداکثر به 58 درجه تو فول لود با پرایم میرسید.

پس از آپگرید کردن به کولر انتک 920، حداقل دما در حالت بیکاری به 42-43 درجه و حداکثر به 52-53 در جه تو فول لود با پرایم میرسه.

البته یک مطلبی، پس از اسمبل مجدد سیستم در کیس جدید، ظاهرا سیستم آب به آب شده و در تست پرایم با همون ستینگ قبلی ارور میده. بنابراین مجددا در حال تلاش برای اوور هستم.

تا الان تو اوور 955 به 4 با ولتاژ 1.5 حداقل دما در حالت بیکاری به 42-43 درجه و حد اکثر به 56 درجه تو فول لود با پرایم میرسه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...