رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز اندرولت هم تاثیر انچنانی روی دمای سی پی یو شما نخواهد داشت تنها راه دیلید کردن سی پی یو هستش

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

لطفا اگر دوستان کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.

یکسری سنسور دما توی سیستم وجود داره که اطلاعات دمای اجزاء سیستم مثه سی پی یو و ... رو نشون میده.

من میخام این دماها رو روی یک lcd کوچیک جداگونه بیارم و روی کیس نصب کنم،

دوستان کسی اطلاعاتی داره از این قضیه ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه

سلام کارت 1070 دارم گذاشتمش برای فروش، فروشنده محترم گفتند که دمای کارت بالا میره و فیلم فرستادن و اینا خلاصه قانع کردن مارو و منم گفتم مشکلی نداره و پس گرفتم و یه تست 30 دقیقه با furmark گرفتم دیدم دماش تا 77 -78 میره چون خودمم زیاد سر در نمیارم و کارت هم گارانتی داشت، فرستادمش گارانتی و بعد دو سه روز که پس فرستادن روش برچسب زدن که سالمه و مشکل دما نداره، تماس گرفتم گارانتی گفتن این مشکل نرم افزاریه و گفتن توی asus gpu tweak ماکسیمم دمای کارت رو 68 اینا بذار خلاصه گذاشتم دیدم آره ظاهرا درست شده توی بازی اینا بالاتر از 62 نمیره و پروفرمنسم در حد عالی جواب میده!

حالا سوالم اینه... اینی که گارانتی گفته مشکل نرم افزاریه و با این نرم افزار تنظیمش کن درسته یا نه یجور از پروفرمنس کم میکنه ؟

میخوام بفروشمش زودتر ممنون میشم جواب بدید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hmalek27 گفته است :

سلام کارت 1070 دارم گذاشتمش برای فروش، فروشنده محترم گفتند که دمای کارت بالا میره و فیلم فرستادن و اینا خلاصه قانع کردن مارو و منم گفتم مشکلی نداره و پس گرفتم و یه تست 30 دقیقه با furmark گرفتم دیدم دماش تا 77 -78 میره چون خودمم زیاد سر در نمیارم و کارت هم گارانتی داشت، فرستادمش گارانتی و بعد دو سه روز که پس فرستادن روش برچسب زدن که سالمه و مشکل دما نداره، تماس گرفتم گارانتی گفتن این مشکل نرم افزاریه و گفتن توی asus gpu tweak ماکسیمم دمای کارت رو 68 اینا بذار خلاصه گذاشتم دیدم آره ظاهرا درست شده توی بازی اینا بالاتر از 62 نمیره و پروفرمنسم در حد عالی جواب میده!

حالا سوالم اینه... اینی که گارانتی گفته مشکل نرم افزاریه و با این نرم افزار تنظیمش کن درسته یا نه یجور از پروفرمنس کم میکنه ؟

میخوام بفروشمش زودتر ممنون میشم جواب بدید

سلام

با همون فورمارک هم اگر تست میگیرید، دما و دور فن رو با gpu-z چک کنید.

اگر هم میخواید ببینید که عملکردش پاین اومده یا نه با 3dmark firesterike تست بگیرید و با نمونه های تو اینترنت مقایسه کنید.

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

با همون فورمارک هم اگر تست میگیرید، دما و دور فن رو با gpu-z چک کنید.

اگر هم میخواید ببینید که عملکردش پاین اومده یا نه با 3dmark firesterike تست بگیرید و با نمونه های تو اینترنت مقایسه کنید.س

عرض کردم، دما با اونکاری که گارانتی گفت و انجام دادم درست شد اما میخوام بدونم آیا مشکل کارتم با اون کار برطرف شده ؟ و دیگه نیازی نداره مثلا خمیرشو عوض کنم یا بدم سرویس ؟

لینک به دیدگاه

در در 4 مرداد 1399 در 20:47، m.reza گفته است :

تهویه کیس به چه صورت هست ؟

فن بزرگتر رو بصورت فابریکی نمی‌تونید نصب کنید قاعدتاً ، چون توی اون هیت سینک جا نمیشه.

تهویه کیس یه فن وسط درب بقل هست که هوا رو میده داخل که فن هم پشت کیس و پاورم gp530ab هست که دو فن داره.همشون 8 سانتی هستن.فن بزرگتر هم میخوام بزنم روی هیتسینک با چسب.فن هم سری قدیمیه amd.اما  خیلی قدیمی نیست سرعتش حدودا  3500 هست.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hmalek27 گفته است :

عرض کردم، دما با اونکاری که گارانتی گفت و انجام دادم درست شد اما میخوام بدونم آیا مشکل کارتم با اون کار برطرف شده ؟ و دیگه نیازی نداره مثلا خمیرشو عوض کنم یا بدم سرویس ؟

به خاطر همین گفتم که با 3d mark تست بگیرید ببینیم پرفورمنس اومده پایین یا نه؟ اگه نیومده باشه که خیلی خوبه دماش و مشکلی دیگه نداره.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اولا اصلا با فورمارک تست نکنین خیلی برنامه مضخرفیه به کارت آسیب میزنه

دوما این کارتا تا 81-82 درجه هم مشکلی براشون نیست توی بازی های سنگین ولی توی بازی های سبک باید در حد 65-70 باشه

در ضمن 2-3سال که کارت رو نمیدن تعویشض خمیر و این کارا که، اینجچور چیزا مال کارتای 5-6 ساله هست

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

سلام

30 دقیقه فورمارک گرفتی و 78 بوده خوبه دیگه

مشکلی نداره که! راست میگن! لازمم نیست با نرم افزار لیمیت کنین دما رو، توی گیم قطعا حدود 70-71 درجه میشه وقتی توی فورمارک 78 بوده. طبیعیه

لینک به دیدگاه

پس کارتم سالمه خب خدارو شکر ...

عزیزان یه دنیا ممنون پس با خیال راحت میتونم کارتمو بفروشمش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه با تعویض خمیر مشکل حل نمیشه بر میگرده به فن گرافیک

فن گرافیک رو روغن کاری کنید ببینید خوب کار می کنه یا نه

اگه فن هم مشکل نداشت خود چیپ فکر کنم عمرشو کرده

لینک به دیدگاه

در در 29 مرداد 1399 در 08:41، PowerElectron گفته است :

اگه با تعویض خمیر مشکل حل نمیشه بر میگرده به فن گرافیک

فن گرافیک رو روغن کاری کنید ببینید خوب کار می کنه یا نه

اگه فن هم مشکل نداشت خود چیپ فکر کنم عمرشو کرده

فنش روانه.اما نسبت به مدل های دیگر این کارت خیلی کوچیکه.مدل های دیگه این کارت خود کارت هم بزرگه که فن بزرگتری نصب کردن.با گذاشتن فن روی همون هیتسینک دماش میاد پایین؟

لینک به دیدگاه

در کیسو باز بزار ببین چجوری میشه

الان تابستونه هوا گرمه 

لینک به دیدگاه

چک کنید ببینید فن درست میچرخه و هنگام کار صدای نامتعارفی نمیده

میتونید یه فن بزرگتر که کل هیت سینک رو بپوشونه با چسب بزنید روش احتمالا دما کاهش پیدا کنه

با دمای 80 درجه باید هیت سینک انقدر داغ بشه که نشه بهش دست زد. همینطوره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

فنش روانه.اما نسبت به مدل های دیگر این کارت خیلی کوچیکه.مدل های دیگه این کارت خود کارت هم بزرگه که فن بزرگتری نصب کردن.با گذاشتن فن روی همون هیتسینک دماش میاد پایین؟

بله احتمال زیاد بیاد پایین

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، a.d oc گفته است :

چک کنید ببینید فن درست میچرخه و هنگام کار صدای نامتعارفی نمیده

میتونید یه فن بزرگتر که کل هیت سینک رو بپوشونه با چسب بزنید روش احتمالا دما کاهش پیدا کنه

با دمای 80 درجه باید هیت سینک انقدر داغ بشه که نشه بهش دست زد. همینطوره؟

بازی هم نکرده باشم بعد چند دقیقه که کامپیوتر هم خاموش کرده باشم دست بزنم به هیتسینک خیلی گرمه.اما در این حالت دستو نمیسوزونه.فن صدا نداره.

لینک به دیدگاه

سلام

کارتهای سری 400 انویدیا بسیار داغ هستند . البته کارت شما یه پایین رده زمان خودشه و طبیعتا مصرف کمتری داره و گرمای کمتری هم تولید می کنه اما بسته به کولر میتونه حسابی داغ بشه .

دمای 60 درجه دمایی هستش که دست رو میسوزونه . طبیعتا دمای 80 درجه خیلی برای بدن داغتره و بیشتر موجودات زنده در این دما کشته میشن پس اگر شما میتونی زمانی که سیستم دمای 80 درجه رو گزارش می کنه همچنان کولر رو لمس کنی یعنی دمای کولر خیلی پایینتره و گرما به کولر منتقل نمیشه .

گذاشتن فن میتونه موثر باشه اما خنک بودن محیط و تهویه کلی کیس هم بسیار مهمه .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

کارتهای سری 400 انویدیا بسیار داغ هستند . البته کارت شما یه پایین رده زمان خودشه و طبیعتا مصرف کمتری داره و گرمای کمتری هم تولید می کنه اما بسته به کولر میتونه حسابی داغ بشه .

دمای 60 درجه دمایی هستش که دست رو میسوزونه . طبیعتا دمای 80 درجه خیلی برای بدن داغتره و بیشتر موجودات زنده در این دما کشته میشن پس اگر شما میتونی زمانی که سیستم دمای 80 درجه رو گزارش می کنه همچنان کولر رو لمس کنی یعنی دمای کولر خیلی پایینتره و گرما به کولر منتقل نمیشه .

گذاشتن فن میتونه موثر باشه اما خنک بودن محیط و تهویه کلی کیس هم بسیار مهمه .

من بعد از چند دقیقه که کامپیوتر رو خاموش کردم دست میزنم 40 یا 30 هست.البته بازی هم نکردم.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

من بعد از چند دقیقه که کامپیوتر رو خاموش کردم دست میزنم 40 یا 30 هست.البته بازی هم نکردم.

سلام.

دوست عزیز بنده gt 210 دارم. ساخت asus. فن گرافیکم فوق العاده کوچک و پر سر و صدا بود. بارها روغن کاری کردم و خمیر سیلیکون عوض کردم اما هم صدا میداد هم داغ بود.

رفتم یک فن 80 در 80 از دیجی کالا خریدم و با بست کمربندی به گرافیک وصلش کردم. خمیر هم عوض کردم. و کلا بی صدا شد.

داداشم یک گرافیک قدیمی amd داره که انقدر داغ هست میشه روش نیمرو پخت.

رفتم هیت سینک رو باز کردم و زیر آب خیسش کردم تا گرد و خاک نداشته باشه و همون موقع با سشوار خشک کردم.

بعد با الکل و دستمال کاغذی جای خمیر رو کاملا پاک کردم. و خمیر نو زدم.

سپس با روغن موتور ، فن رو روغن کاری کردم. (فن خود گرافیک به دلیل سایز مناسبش تعویض نشد.)

بعد روی درب کیس یک فن سوار کردم که هوا رو به بیرون مکش میکنه.(هوا رو میده بیرون)

حالا دمای بیشتر از 60 نداره.

با نرم افزار msi afterburner  توی یک بازی مثل csgo که گرافیک قابل قبولی داره به مدت 30 دقیقه تا  1 ساعت تست کنید و دمای دقیقه ی آخر رو بگید. (حتما حداقل 30 دقیقه تست کنید بعد دما رو ثبت کنید.)

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

سلام.

دوست عزیز بنده gt 210 دارم. ساخت asus. فن گرافیکم فوق العاده کوچک و پر سر و صدا بود. بارها روغن کاری کردم و خمیر سیلیکون عوض کردم اما هم صدا میداد هم داغ بود.

رفتم یک فن 80 در 80 از دیجی کالا خریدم و با بست کمربندی به گرافیک وصلش کردم. خمیر هم عوض کردم. و کلا بی صدا شد.

داداشم یک گرافیک قدیمی amd داره که انقدر داغ هست میشه روش نیمرو پخت.

رفتم هیت سینک رو باز کردم و زیر آب خیسش کردم تا گرد و خاک نداشته باشه و همون موقع با سشوار خشک کردم.

بعد با الکل و دستمال کاغذی جای خمیر رو کاملا پاک کردم. و خمیر نو زدم.

سپس با روغن موتور ، فن رو روغن کاری کردم. (فن خود گرافیک به دلیل سایز مناسبش تعویض نشد.)

بعد روی درب کیس یک فن سوار کردم که هوا رو به بیرون مکش میکنه.(هوا رو میده بیرون)

حالا دمای بیشتر از 60 نداره.

با نرم افزار msi afterburner  توی یک بازی مثل csgo که گرافیک قابل قبولی داره به مدت 30 دقیقه تا  1 ساعت تست کنید و دمای دقیقه ی آخر رو بگید. (حتما حداقل 30 دقیقه تست کنید بعد دما رو ثبت کنید.)

بازی کال اف دیوتی mw3 روی low بیشتر از 70 نمیشه.البته بعضی مواقع که خیلی کم پیش میاد تا 80 هم میره.

لینک به دیدگاه

سلام برای کیستون فن بخرین اگه سقف کیس جای فن داره حتما دوتا فن بزارین رو سقف دوتا فن جلو یک فن هم عقب کیس 

مشکلت حل میشه. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hossein- گفته است :

سلام برای کیستون فن بخرین اگه سقف کیس جای فن داره حتما دوتا فن بزارین رو سقف دوتا فن جلو یک فن هم عقب کیس 

مشکلت حل میشه. 

کیسم جلو و درب بغل و پشتش جای فن داره.اما جلوش فن قوی هم گذاشتم اما به درد نخورد و باد نمیداد و درش آوردم.بغلش یه فن 8 سانتی داره که خیلی قویه و باد رو میده داخل.پشت هم یدونه فن 8 سانتی معمولی داره.پاور هم دو فن گرین gp530ab هست.حالا میخوام یه فن 12 سانتی بزارم قسمت جلوی کیس توی قسمت درایو 5.25 اینچی.تاثیر میزاره؟چون بدنه کیس هم گرم میشه.

لینک به دیدگاه

اره خیلی تاثیر میزاره، کابل کشی و مدیریت سیم کشی هم رو کیست انجام بده تا هوا رد و بدل شه کیست هم اگه روز زمینه بزارش یه جای بلند مثل رو میز، نیاز به دستکاری گرافیکم نیست

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Hossein- گفته است :

اره خیلی تاثیر میزاره، کابل کشی و مدیریت سیم کشی هم رو کیست انجام بده تا هوا رد و بدل شه کیست هم اگه روز زمینه بزارش یه جای بلند مثل رو میز، نیاز به دستکاری گرافیکم نیست

قیمت مناسب برا فن 12 سانت چنده؟سیم کشی هارو مرتب کردم.الان کیس روی زمینه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...