رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 7 آبان 1399 در 17:49، Aydin گفته است :

سلام دوستان من ی 9900کا دارم که روی واتر قبلیم که cooler master master liquid peo 240 بود توی سین بنچ آر 20 دماش از 78 درجه بیشتر نمیرفت ولی خب پمپ اون واتر به صدا افتاد و منم به خاطر اینکه مایع واتر نریزه رو سیستم و سیستم رو به فنا نده ی واتر 360 silverstone pf  الان مشکلی که با این واتر دارم دارم وقتی تو همون سین بنچ آر 20 میزنم دماش تا 86 درجه هم میره  درصورتی که رو اون واتر قبلیم رو 77 درجه بیشتر نمیرفت حتی با این کهخ اون 240 بود ولی این 360 عه 
خمیری هم که استفاده کردم خمیریه که رو خود کولر بوده بعضی ار دوستان هم میگفتن که مادربردای ایسوس خودشون سی پی یو رو اورکلاک میکنن به همین خاطر هم میتونه باشه دمای بالای سی پی یو 

سلام دوست عزیز

من پردازنده رو با مادربورد z390 ایسوس اپکس تست کردم. 9900 که کلا کوره هست راجع به اون بحثی نیست. ولی دمایی که من از این پردازنده گرفتم تو تست R15 برابر با 83 درجه بود. کولر من دیپ کول 240EX با خمیر گرین GT4 و حداکثر سرعت فن کولر بود. البته xmp هم خاموش بود ولتاژهای IO و SA پایین ست شده بود. حالا شما با این اوضاع و دمای 86 که گرفتین اونم دور فن اتو و xmp روشن، حقیقتا سی پی یو خنکتری دارید! اگر دما 78 بود که دیگه واقعا خنک بود. ولتاژ Vcore  شما هم 1.296 ولت یا همون 1.3 ولته که اینم طبیعیه. کولر شما هم بعید میدونم ضعیفتر از کولر 240 قبلیتون باشه پس میمونه خمیر سیلیکون که دوستان هم بهش اشاره کردند. شما خمیر GT4 هم استفاده کنید کارایی خوبی میگیرید. خمیرها کولرمستر قطعا بهتر هستند ولی قیمت خیلی بالایی دارند و اختلاف دماییشون با GT4 زیاد نیست. البته اینم بگم واتر 240 کولرمستر رو دست کم نگیرید :دی در هر صورت مادربورد یا سی پی یو شما هیچ مشکلی ندارند. فقط اگر XMP رو روشن میکنید، پیامی که مبنی بر فعال کردن ASUS MultiCore Enhancment رو میده اصلا تایید نکنید و گزینه Auto - Lets Bios Optimize رو انتخاب کنید.

لینک به دیدگاه

در در 9 آبان 1399 در 20:14، Mehdi_FXX گفته است :

سلام دوست عزیز

من پردازنده رو با مادربورد z390 ایسوس اپکس تست کردم. 9900 که کلا کوره هست راجع به اون بحثی نیست. ولی دمایی که من از این پردازنده گرفتم تو تست R15 برابر با 83 درجه بود. کولر من دیپ کول 240EX با خمیر گرین GT4 و حداکثر سرعت فن کولر بود. البته xmp هم خاموش بود ولتاژهای IO و SA پایین ست شده بود. حالا شما با این اوضاع و دمای 86 که گرفتین اونم دور فن اتو و xmp روشن، حقیقتا سی پی یو خنکتری دارید! اگر دما 78 بود که دیگه واقعا خنک بود. ولتاژ Vcore  شما هم 1.296 ولت یا همون 1.3 ولته که اینم طبیعیه. کولر شما هم بعید میدونم ضعیفتر از کولر 240 قبلیتون باشه پس میمونه خمیر سیلیکون که دوستان هم بهش اشاره کردند. شما خمیر GT4 هم استفاده کنید کارایی خوبی میگیرید. خمیرها کولرمستر قطعا بهتر هستند ولی قیمت خیلی بالایی دارند و اختلاف دماییشون با GT4 زیاد نیست. البته اینم بگم واتر 240 کولرمستر رو دست کم نگیرید :دی در هر صورت مادربورد یا سی پی یو شما هیچ مشکلی ندارند. فقط اگر XMP رو روشن میکنید، پیامی که مبنی بر فعال کردن ASUS MultiCore Enhancment رو میده اصلا تایید نکنید و گزینه Auto - Lets Bios Optimize رو انتخاب کنید.

سلام عزیز 
ممنونم از راهنماییتون 
بله متاسفانه این آخرین آپگرید من تو اینتل بود و با اومدن نسل بعدی رایزن مسلما گزینه بعدی برا آپگرید همون خواهد بود و از دست این بخاری اینتل نجات پیدا میکنم 
متاسفانه خمیری که رو خود واتر بود هم کم بود و مثل اینکه کیفیت خوبی هم نداره 

در در 9 آبان 1399 در 20:14، Mehdi_FXX گفته است :

سلام دوست عزیز

الان با سین بنچ آر 15 با asus multicore enhancement آتو و xmp خاموش تست کردم دمای سی پی یو از 78 درجه بیشتر نرفت

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Aydin گفته است :

الان با سین بنچ آر 15 با asus multicore enhancement آتو و xmp خاموش تست کردم دمای سی پی یو از 78 درجه بیشتر نرفت

با xmp روشن میشد 86؟ اگه میشد که بازم سی پی یو خوبی هست

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Mehdi_FXX گفته است :

با xmp روشن میشد 86؟ اگه میشد که بازم سی پی یو خوبی هست

با xmp روشن و توی سین بنچ آر 20 

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

با xmp روشن و توی سین بنچ آر 20 

دما اوکیه زیاد سخت نگیرید. اما برای اینکه خیالتون راحت شه میتونید خمیر حرارتی هم عوض کنید 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز کاملا غیر عادی و فوق العاده خطرناکه برای گرافیک اگه کارت بیشتر از یکسال کار کرده خمی رو عوض کن من خودم همین مدل رو دارم در یک کیس قدیمی با تهویه افتضاح نهایت به 63 میرسه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا از کارتهای ماینی باشه که اینجوری دماش بالا میره ، کارت دست گیمر باشه حتی بعد 2 سال هم نیازی به تعویض خمیر نداره

کارت مرحوم 480 خودم دماش زیر 70 بود البته تو بازی فرومارک هم اصلا تست استانداری نیست

خمیر کارت باید تعویض بشه اگه گارانتی داره بفرستید نداره خودتون اگه تجربه دارید تعویض کنید

لینک به دیدگاه

سلام

آیا کارت از روز اول دست همین دوست شما بوده، یا ایشون هم کارکرده خریداری کردن؟

یه کم در اصالت کارت تحقیق کنید... اگه از روز اول دست دوستتون یا شخص مطمئن بوده که احتمالا فقط خمیرش خشک شده. تعویض خمیر رو انجام بدید و استفاده کنید

ولی اگه کارت نسبتا بی نام و نشان هست، احتمالا دست ماینر جماعت بوده و با این وضعیت دما، احتمالا ماینر مورد نظر قشنگ پدر کارت رو دراورده و به نظر من از خیرش گذر کنید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و درود دوستان

چند روز پیش یه لپتاپ ورک استیشن dell m6800 برای یکی از دوستانم خریدم، موقع تست گرافیک دستگاه firepro m6100 بود، در حین تست متوجه شدم  هارد دستگاه مشکل داره و هارد رو مرجوع کردم که اس اس دی بگیرم، دیروز اس اس دی بدستم رسید و بعد نصب ویندوز و درایور ها، گرافیک لپتاپ به عنوان hd8950 شناسایی شد!

اقدام های انجام شده:

1-خمیر سیلیکون دستگاه تقریبا خشک بود و با gt4 تعویض کردم

2-گرافیک رو یکبار از اسلاتش خارج کردم و دوباره جا زدم(اولین بار بود گرافیک لپتاپی قابل جداشدن میدیدم، ذوق داشتم:دی)

3-درایور از طریق driver pack نصب شده

توی تست ها گرافیک کاملا صحیح درگیر میشه، توی سایت ها و سرچ هایی هم که داشتم این دو گرافیک کاملا برابر بودن(8950 و m6100) مشکل نرم افزاریه یا چیز دیگه؟

مشکل بعدی دمای سیپیو(i7 4710hq) هست، اولی که دستگاه رو گرفتم، توی فول لود دما به 80 میرسید.(با خمیر سیلیکون تقریبا خشک)

بعد از تعویض خمیر سیلیکون با gt4 دما به 91 هم میرسه، اما به مرور که دور فن ها هم بالاتر میره، دما به حدود 80-82 کاهش پیدا میکنه

مشکل چیه؟ با سیستم خنک کننده ای که این لپتاپ داره، به نظرم نباید انقدر داغ بشه.(دو تا فن داره با دوتا هیت پایت 8 میلیمتری برای سیپیو) خمیر سیلیکون رو بد زدم یعنی؟ از اون طرف گرافیک حداکثر 71 میشه، برای یه گرافیک 100 واتی بنظرم این دما واقعا مناسبه.

یه نکته، خمیر سیلیکونی که توی اکثر لپتاپ ها میزنن کاملا روی چیپ رو میپوشونه و به نظرم این مورد میتونه به قطعه های روی چیپ صدمه بزنه، من خودم خودم وقتی خمیر میزنم، جوری خمیر رو پخش میکنم که فقط قسمت هسته ای چیپ رو بپوشونه و روی اونها نره، چون شنیدم خمیر سیلیکون رسانا هست و این رسانا بودن ممکنه آسیب بزنه...

لینک به دیدگاه

سلام خدمت لیونی های عزیز

من گرافیک zotac 1070ti mini دارم و دلیل گرفتن این گرافیک این بود که زمانی قصد خریدنشو داشتم فضای کافی داخل کیس وجود نداشت و مجبور شدم اینو بخرم هرچند از لحاظ قدرت با 1070ti معمولی دیگه فرقی نداره(مگر مدل oc) ولی چون دو فنه هست یکم از لحاظ دما اونم بعضی بازی ها اذیت میکنه!! 

تا الان خیلی از بازی هارو باهاش امتحان کردم و دما حدود 63 تا 67 میرسید به جز دو مورد بود دمای بالا باهاش تجربه کردم اونم control و rdr 2 بود

کنترل رو که چون خودم از بازیش خوشم نیومد زیاد نرفتم و حذفش کردم ولی rdr 2 رو اوایل که روی 60 فریم قفل بود دمای کارت تا 81 هم میرسید که به ممکن بود به کارت صدمه بزنه به همین خاطر روی فریم 30 قفلش کردم ولی بازم دما به حدود 77 درجه میرسه که به نطرم بالاس هنوز(بازی رو روی high-medium اجرا میکنم و رزولیشن 900p... اره میدونم رزولیشن پایینی هست ولی خوب چه کنیم که پول نداریم) 

این موضوع رو با یه نفر در میون گذاشتم که بهم گفت بهتره power limit گرافیک رو از طریق برنامه msi afterburner ببری پایین!! منم یه بار امتحان کردم و بردمش روی 80 و دما روی 74 ثابت موند و در عین حال پرفورمنس خوبی هم داشتم!! 

میخوام بدونم این کار ایا به گرافیک صدمه وارد نمیکنه؟؟

لینک به دیدگاه

من از همین مدل زوتک اما gtx970 ش رو داشتم کلا این مدل خنک کنندگی خوبی ندارن اما نیاز نیست نگران باشید اگرچه هرچه دما کمتر باشه عمر قطعه افزایش پیدا می‌کنه اما همین دما هشتاد درجه در تمام طول بازی ثابت نیست و در برخی صحنه های شلوغ و سنگین دمای گرافیک به صورت لحظه ای افزایش پیدا می‌کنه . 

درخصوص کاهش پاور لیمیت نه مشکلی ایجاد نمیکنه فقط قدرت کارت کمتر میشه

یعنی شما کارت ۱۰۷۰ ti خریدید و دارید در حد کارت ۱۰۷۰ معمولی ازش استفاده می‌کنید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

من از همین مدل زوتک اما gtx970 ش رو داشتم کلا این مدل خنک کنندگی خوبی ندارن اما نیاز نیست نگران باشید اگرچه هرچه دما کمتر باشه عمر قطعه افزایش پیدا می‌کنه اما همین دما هشتاد درجه در تمام طول بازی ثابت نیست و در برخی صحنه های شلوغ و سنگین دمای گرافیک به صورت لحظه ای افزایش پیدا می‌کنه . 

درخصوص کاهش پاور لیمیت نه مشکلی ایجاد نمیکنه فقط قدرت کارت کمتر میشه

یعنی شما کارت ۱۰۷۰ ti خریدید و دارید در حد کارت ۱۰۷۰ معمولی ازش استفاده می‌کنید

تشکر بابت جواب

واقعیتش برام اهمیتی نداره قدرتش کمتر بشه چون سلامت قطعه برام بیشتر اهمیت داره !!خصوصا توی این گرونی ها که باید بیشتر مراقب بود!!از طرفی چون بعدا قصد فروشش رو دارم به ریسکش نمی ارزه!!

در مورد دما هم بگم که درسته به صورت لحظه ای میره بالا ولی شدتش زیاده!!خودم به شخصه تا دمای 84درجه رو ثبت کردم باهاش(از طرفی فقط بعضی از بازی های خاص مثل rdr 2 دمای بالایی رو تجربه کردم بقیه میانگین بین 63 تا 67 بود)

در کل با این تفاسیر به نظرتون پاور لیمیت رو پایینتر ببرم؟؟تا چه حد که دمای خوبی داشته باشه؟؟(مثلا 74 درجه مناسبه براش؟)

در 21 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

کارت های مینی خنک کنندگیشون همینه

راجب پاور هم باعث میشه فرکانس بیاد پایین و پرفورمنس هم به همراهش میاد پایین

بله متاسفانه مشکل خنک کنندگی چندان مناسبی ندارن

لینک به دیدگاه

سلام. چند تا نکته:

1- دما تا 80 سیف هست، یعنی شما اگه بتونید دما رو روی 76-77 هم استیبل کنید خیلی خوبه. پاورلیمیت رو تست کنید، اگه جواب نداد کلاک لیمیت رو بیارید پایین

2- اوضاع خمیر کارت چطوره؟ اگه دو سال بیشتر از کارکرد کارت میگذره بهتره که اقدام کنید برای تعویض خمیر. ممکنه خمیر خشک شده باشه

3- وضعیت تهویه سیستم چطوره؟ جریان هوای داخل کیس بهینه هست؟

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام. چند تا نکته:

1- دما تا 80 سیف هست، یعنی شما اگه بتونید دما رو روی 76-77 هم استیبل کنید خیلی خوبه. پاورلیمیت رو تست کنید، اگه جواب نداد کلاک لیمیت رو بیارید پایین

2- اوضاع خمیر کارت چطوره؟ اگه دو سال بیشتر از کارکرد کارت میگذره بهتره که اقدام کنید برای تعویض خمیر. ممکنه خمیر خشک شده باشه

3- وضعیت تهویه سیستم چطوره؟ جریان هوای داخل کیس بهینه هست؟

دمای بین 77 تا 78 استیبل هست ولی گاهی اوقات به 81 هم میرسه ولی لحظه ای هست(پاور لیمیت رو امتحان کردم به 74 میرسه)

حدود دو سال هست کارکرده..متاسفانه شهر ما کوچیکه و چندان وارد نیستن از طرفی خودمم زیاد اطلاعی ندارم

کیس هم cougar torret rgb هست و دوتا فن 120 جلوی کیس وجود داره (سی پی یو هم با خنک کننده مایع 120 گرین دماش نهایتا به 61 میرسه)

چجوری میتونم دمای مادربرد و رم و هارد سیستم رو چک کنم؟راهی هست به جز چک کردن از طریق bois?

در 28 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دماتون نرماله و این کارت نهایت خنک کنندگیش هم همونقدره

پس به نظرتون نباید نگران چیزی باشم

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Reven گفته است :

دمای بین 77 تا 78 استیبل هست ولی گاهی اوقات به 81 هم میرسه ولی لحظه ای هست(پاور لیمیت رو امتحان کردم به 74 میرسه)

حدود دو سال هست کارکرده..متاسفانه شهر ما کوچیکه و چندان وارد نیستن از طرفی خودمم زیاد اطلاعی ندارم

کیس هم cougar torret rgb هست و دوتا فن 120 جلوی کیس وجود داره (سی پی یو هم با خنک کننده مایع 120 گرین دماش نهایتا به 61 میرسه)

چجوری میتونم دمای مادربرد و رم و هارد سیستم رو چک کنم؟راهی هست به جز چک کردن از طریق bois?

پس به نظرتون نباید نگران چیزی باشم

نه عزیز

لینک به دیدگاه

افتربرنر نصب کن تو تنظیمات مونیتورینگ تیک power و core clock رو بزن..برو تو بازی ببین بیشترین ولتاژی که مصرف میکنه چنده...افتر برنر رو باز کن core clock پیدا کن 3 تا خط کنارشه روش کلیک کن

تو صفحه مورد نظر همون ولتاژی که یادته رو پیدا کن از اون ولتاژ به بعد رو یکی کن...یکم سخته با نوشتن توضیح داد

RESIDENT EVIL 3 10_20_2020 2_41_08 AM.png

1569215918_Screenshot(51).thumb.png.c85a9cec54b8bf65c2f8453185742594.png1580447236_Screenshot(52).thumb.png.575059c58c84255c0e43691e78d431eb.png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Reven گفته است :

سلام خدمت لیونی های عزیز

من گرافیک zotac 1070ti mini دارم و دلیل گرفتن این گرافیک این بود که زمانی قصد خریدنشو داشتم فضای کافی داخل کیس وجود نداشت و مجبور شدم اینو بخرم هرچند از لحاظ قدرت با 1070ti معمولی دیگه فرقی نداره(مگر مدل oc) ولی چون دو فنه هست یکم از لحاظ دما اونم بعضی بازی ها اذیت میکنه!! 

تا الان خیلی از بازی هارو باهاش امتحان کردم و دما حدود 63 تا 67 میرسید به جز دو مورد بود دمای بالا باهاش تجربه کردم اونم control و rdr 2 بود

کنترل رو که چون خودم از بازیش خوشم نیومد زیاد نرفتم و حذفش کردم ولی rdr 2 رو اوایل که روی 60 فریم قفل بود دمای کارت تا 81 هم میرسید که به ممکن بود به کارت صدمه بزنه به همین خاطر روی فریم 30 قفلش کردم ولی بازم دما به حدود 77 درجه میرسه که به نطرم بالاس هنوز(بازی رو روی high-medium اجرا میکنم و رزولیشن 900p... اره میدونم رزولیشن پایینی هست ولی خوب چه کنیم که پول نداریم) 

این موضوع رو با یه نفر در میون گذاشتم که بهم گفت بهتره power limit گرافیک رو از طریق برنامه msi afterburner ببری پایین!! منم یه بار امتحان کردم و بردمش روی 80 و دما روی 74 ثابت موند و در عین حال پرفورمنس خوبی هم داشتم!! 

میخوام بدونم این کار ایا به گرافیک صدمه وارد نمیکنه؟؟

درود شما نکته اصلی رو اون دوستتون بهتون نگفته فرض کنیم کارت شما زیر لود مصرفش 180 وات باشه کولرتون برای این مصرف توان خنک کنندگی نداره پس به شما گفته که بیاید پاور لیمیت رو بیارید پایین تا فرکانس بیاد پایین تا مصرف بیاد پایین تا کارت خنک تر بشه

بهترین راه برای شما اندرولت یا کم کردن ولتاژ هست که هم مصرف میاد پایین و هم دما میاد پایین و مهم ترین چیز اینکه فرکانس نمیاد پایین وقتی ولتاژ مناسب اعمال بشه شما فعلا ولتاژ 1.025 رو تست کن ببین وضعیتت چه طور میشه در ضمن عکس بگیر ببینم مصرف و فرکانس کارتت در بازی چه جوریاست

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود شما نکته اصلی رو اون دوستتون بهتون نگفته فرض کنیم کارت شما زیر لود مصرفش 180 وات باشه کولرتون برای این مصرف توان خنک کنندگی نداره پس به شما گفته که بیاید پاور لیمیت رو بیارید پایین تا فرکانس بیاد پایین تا مصرف بیاد پایین تا کارت خنک تر بشه

بهترین راه برای شما اندرولت یا کم کردن ولتاژ هست که هم مصرف میاد پایین و هم دما میاد پایین و مهم ترین چیز اینکه فرکانس نمیاد پایین وقتی ولتاژ مناسب اعمال بشه شما فعلا ولتاژ 1.025 رو تست کن ببین وضعیتت چه طور میشه در ضمن عکس بگیر ببینم مصرف و فرکانس کارتت در بازی چه جوریاست

بیشترین خرابی گرافیک بر میگرده به همین مدلهای مینی...قدرت یکی اما هیتسینک و فن کوچیکتر و ضعیفتر

1060 دوال ایسوس دارم(از همین سفیدها) طراحی بد هیتسینک ..ده به دمای کارت. ولش کنی تا 84 میره...باید یه هیتسینک خوب براش جور کنم

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

گفتم نیاز نیست نگران باشید حتی اگر هم پاورلیمت رو هم کاهش ندید اتفاقی برای کارت نمیوفته هر دمایی زیر ۹۰ درجه خوب است اما برای اینکه خیالتون راحت‌تر بشه سعی کنید دما رو زیر ۸۰ نگه دارید یعنی ۷۸ درجه . اگر مدت زیادی است که از کارت استفاده می‌کنید خمیر کارت و تعویض کنید . از خمیر با کیفیت استفاده کنید نه از این خمیر های پنج تومانی ! 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

بیشترین خرابی گرافیک بر میگرده به همین مدلهای مینی...قدرت یکی اما هیتسینک و فن کوچیکتر و ضعیفتر

1060 دوال ایسوس دارم(از همین سفیدها) طراحی بد هیتسینک ..ده به دمای کارت. ولش کنی تا 84 میره...باید یه هیتسینک خوب براش جور کنم

ولتاژ 925 میلی ولت و دمای 68 درجه خودش نشون میده چه قدر هیت سینک ضعیف دمارو انتقال میده البته داخل عکس مصرف چیپ 1060 مشخص نیست ولی حدس میزنم حدود 100 وات باشه این کارت ارزش تعویض هیت سینک نداره یک خمیر مناسب بزنی دما چند درجه میاد پایین تر خودم کارت rx 580 top رو خمیرش رو ماستر میکر زدم و حدود 5 درجه خنک تر شد دور فنم از 2100 رسوندم به 1800 و نویز ازار دهنده فن کارتای استریکس رو هم مهار کردم😁

الان مصرف چیپ من متوسط 150 وات هست ولتاژ متوسط 1.075 هست و دما متوسط 62 هست هیت سینک بزرگ و 3 فن شرکت ایسوز به شرط اینکه تکنولوژی max contact داشته باشه واقعا خنک می کنه

Crysis Remastered 11_7_2020 2_36_38 PM.png

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

کسی نمدونه؟

درایور رو خودت نصب کن پک سلوشن زیاد جالب نیست من یه بار با لپتاپم چون مجبور بودم و مدل قطعات رو نمیدونستم نصب کردم چند ساعت طول کشید بعدش هم موقع ریستارت صفحه ابی شد بهترین روش نصب درایور به صورت دستی هست که اگر به سایت های هم مراجغه کنید پیشنهاد دادن به صورت دستی نصب کنی

https://www.amd.com/en/support/professional-graphics/mobile-platforms/firepro-mobility-series/firepro-m6100-mobility

اینم لینکش اگر هم دیدی بقیه درایور ها مشکل دارن حذفشون کن دوباره دستی نصب کن مثل صدا که احتمالا REALTEK باشه  واسه کارت شبکه رو نمیدونم ولی تویویندوز ده شبکه مشکلی نداره و خودش شناسایی میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

افتربرنر نصب کن تو تنظیمات مونیتورینگ تیک power و core clock رو بزن..برو تو بازی ببین بیشترین ولتاژی که مصرف میکنه چنده...افتر برنر رو باز کن core clock پیدا کن 3 تا خط کنارشه روش کلیک کن

تو صفحه مورد نظر همون ولتاژی که یادته رو پیدا کن از اون ولتاژ به بعد رو یکی کن...یکم سخته با نوشتن توضیح داد

RESIDENT EVIL 3 10_20_2020 2_41_08 AM.png

1569215918_Screenshot(51).thumb.png.c85a9cec54b8bf65c2f8453185742594.png1580447236_Screenshot(52).thumb.png.575059c58c84255c0e43691e78d431eb.png

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

تشکر از شما بابت جوابتون

فعلت به pc دسترسی ندارم... 

شب یه عکس میگرم از لود گرافیک توی بازی rdr تگتون میکنم تا راهنماییم کنید

خودم که کلا از قضیه اورکلاک و اندرکلاک اینا سر در نمیارم و سمتش نرفتم به همین خاطر نیاز به راهنمایی دارم

پ. ن:شنیدم اگر ولتاژ رو زیاد دست کاری کنی ممکنه به گرافیک صدمه بزنه!! درسته؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Reven گفته است :

پ. ن:شنیدم اگر ولتاژ رو زیاد دست کاری کنی ممکنه به گرافیک صدمه بزنه!! درسته؟ 

اندرولت یعنی ولتاژ کم دادن تحت هیچ شرایطی به کارت صدمه نمیزنه و حتی برای عمر چیپ هم مفید هست و طولانی ترش می کنه

اورولت یعنی ولتاژ زیاد دادن و ممکن هست در بلند مدت به چیپ صدمه بزنه و عمر مفید چیپ رو قطعا پایین میاره

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

واقعا اینکه بخوای از ترس اینکه کارتت بسوزه استرس بگیری و فریم رو 30 قفل کنی و نمیدونم تنظیمات گرافیکی رو بیاری پایین چیز خوبی نیست

درسته این کارت هیت سینک درست درمونی نداره به خاطر سایزش اما لابد شرکت سازنده برای این کارت کافی میدونسته که تولید شده

شما خمیر کارت رو با یه خمیر مرغوب عوض کن احتمالا دمات کاهش پیدا کنه اگه مدت زیادیه از کارت استفاده میکنی. به قول اون دوستمون اندرولت هم موثره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...