رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

ولتاژ 925 میلی ولت و دمای 68 درجه خودش نشون میده چه قدر هیت سینک ضعیف دمارو انتقال میده البته داخل عکس مصرف چیپ 1060 مشخص نیست ولی حدس میزنم حدود 100 وات باشه این کارت ارزش تعویض هیت سینک نداره یک خمیر مناسب بزنی دما چند درجه میاد پایین تر خودم کارت rx 580 top رو خمیرش رو ماستر میکر زدم و حدود 5 درجه خنک تر شد دور فنم از 2100 رسوندم به 1800 و نویز ازار دهنده فن کارتای استریکس رو هم مهار کردم😁

الان مصرف چیپ من متوسط 150 وات هست ولتاژ متوسط 1.075 هست و دما متوسط 62 هست هیت سینک بزرگ و 3 فن شرکت ایسوز به شرط اینکه تکنولوژی max contact داشته باشه واقعا خنک می کنه

Crysis Remastered 11_7_2020 2_36_38 PM.png

خمیر هم z9 زدم دریغ از 1 درجه..تو این گرونی ارزش که داره یه هیت سینک 780 3 گیگ گیر بیاد جورش کنم..قبلا r9 390x سافایر داشتم هیتسینکش 3 برابر 1060 اصلا یه چیز دیگه بود

تو دما وقتی سازنده از قطعات بی کیفیت استفاده کنه قلع هم بزنی جای خمیر بازم دما میره بالا (1060 با 1060 کلی تفاوته بینشون amd که بماند)

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

خمیر هم z9 زدم دریغ از 1 درجه..تو این گرونی ارزش که داره یه هیت سینک 780 3 گیگ گیر بیاد جورش کنم..قبلا r9 390x سافایر داشتم هیتسینکش 3 برابر 1060 اصلا یه چیز دیگه بود

تو دما وقتی سازنده از قطعات بی کیفیت استفاده کنه قلع هم بزنی جای خمیر بازم دما میره بالا (1060 با 1060 کلی تفاوته بینشون amd که بماند)

خمیر Z9 که کلا ضریب انتقالش 4 هست فک کنم خمیری که ایسوز استفاده کرده بود به صورت کارخانه ای قوی تر نباشه ضعیف تر نیست

هیت سینک بزرگتر=خنک کنندگی بیشتر اونجا به این دلیل گفتم ارزش نداره چون 1060 دیگه نفسای اخرشه و ارزش هزینه سنگین نداره نهایتش می فروشی میری 3050TI می خری سال اینده که خیلی از این کارت قوی تر هست شایعه شده 3050TI بتونه خودش رو نزدیکای 2070 برسونه در عملکرد که میشه حدود 1080 و اینم میشه 60 درصد عملکرد بهتر از 1060 فقط در رستر حالا DLSS و RAY TRACING هم هست

منظورت اگر از قطعات بی کیفیت کیفیت خود چیپ هست بله شرکت ها خودشون چیپ ها رو دست چین می کنن این سالای اخیر و چیپ های با کیفیت تر رو با کولر بهتر گرونتر می فروشن البته چیپ تو مناسب اندرولت شده و من این چیپ رو بی کیفیت نمی بینم

سری پولاریس هم که کلا پر مصرفه و کولر خوب با اندرولت می خواد تا دما دلخواهت بشه من بخوام دور فن رو ببرم روی 2100 خودش که به صورت پیش فرض هست دمای 60 هم می تونم بگیرم چون خمیر با ضریب انتقال 11 و لاشه کولر بزرگ و 3 فن 150 وات مصرف براش چیزی نیست

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در در 17 آبان 1399 در 15:24، a.d oc گفته است :

واقعا اینکه بخوای از ترس اینکه کارتت بسوزه استرس بگیری و فریم رو 30 قفل کنی و نمیدونم تنظیمات گرافیکی رو بیاری پایین چیز خوبی نیست

درسته این کارت هیت سینک درست درمونی نداره به خاطر سایزش اما لابد شرکت سازنده برای این کارت کافی میدونسته که تولید شده

شما خمیر کارت رو با یه خمیر مرغوب عوض کن احتمالا دمات کاهش پیدا کنه اگه مدت زیادیه از کارت استفاده میکنی. به قول اون دوستمون اندرولت هم موثره

حرف شما درسته ولی شما خودت یه نگاه به قیمت کالاها بندازه.. گرافیک 1650 شده 9.5 تا 10 میل... از طرفی بحث سوختنش نیست(مطمئنم با دمای 80 هیچ گرافیکی نمیسوزه) بحث سر عمر قطعه هست چون تا چندماه دیگه و ثبات پیدا کردن قیمت گرافیک ها جدید شاید قصد ارتقا داشته باشم دوست ندارم به این خاطر مجبور بشم گرافیک رو زیر قیمت بدم(هرچند قیمتش از بقیه همه رده های خودش کمتر هست به خاطر هبت سینک و فن هاش) از طرفی دلم نمیخواد اگر یه زمانی کسی این جنس رو ازم بخره ناراضی باشه و اون شخص بتونه اون خواسته ای رو که از این گرافیک داره (تا حدی که در توان گرافیک باشه) براش انجام بده

@matrix.trixx

@Sabertooth

اینم عکس از دما و کلاک و...

Untitled.png

RDR2_2020_11_07_20_20_41_804.png

ویرایش شده توسط Reven
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

درایور رو خودت نصب کن پک سلوشن زیاد جالب نیست من یه بار با لپتاپم چون مجبور بودم و مدل قطعات رو نمیدونستم نصب کردم چند ساعت طول کشید بعدش هم موقع ریستارت صفحه ابی شد بهترین روش نصب درایور به صورت دستی هست که اگر به سایت های هم مراجغه کنید پیشنهاد دادن به صورت دستی نصب کنی

https://www.amd.com/en/support/professional-graphics/mobile-platforms/firepro-mobility-series/firepro-m6100-mobility

اینم لینکش اگر هم دیدی بقیه درایور ها مشکل دارن حذفشون کن دوباره دستی نصب کن مثل صدا که احتمالا REALTEK باشه  واسه کارت شبکه رو نمیدونم ولی تویویندوز ده شبکه مشکلی نداره و خودش شناسایی میشه

مستقیم از درایور پک استفاده نکردم، درایور پک افلاین فایل هاش درایور هارو داره، از طریق دیوایس منیجر فایل های inF رو اجرا میکنم و خود ویندوز درایو رو نصب میکنه، الن این درایور رو هم امتحام میکنم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Reven گفته است :

@matrix.trixx

@Sabertooth

اینم عکس از دما و کلاک و...

از تو تنظیمات افتربرنر این ها رو تیک بزنید و ریست کنید

Screenshot (61).png

دوباره برید تو بازی و ببینید مصرف برق چقدره همراه با کلاک

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

از تو تنظیمات افتربرنر این ها رو تیک بزنید و ریست کنید

Screenshot (61).png

دوباره برید تو بازی و ببینید مصرف برق چقدره همراه با کلاک

ad.png

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Reven گفته است :

ad.png

اگر اون 3تا تیک رو زده باشین باید بتونید ولتاژ رو کم کنید که میشه پارامتر اول البته تو عکس به نظر میاد نمی تونید این کار رو بکنید به دلیل پاور لیمیت می تونه باشه تنظیمات رو به حالت اولیه برگردونید اون فلش که حالت برگردون رو داره باید بزنید و بعد تیک بزنید

برای ولتاژ فعلا از 975 میلی ولت شروع کنید یعنی ولتاژ رو 75 میلی ولت کم کنید دوباره اسکرین شات بگیرید ببینیم دما و فرکانس چجوریاست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، cyberpolice گفته است :

خوبه که

فریم قفل کرده رو 30 اونم با 1070ti😊

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
بنده چند روز پیش یه کارت گرافیک rx 470 msi mining edition خریدم
و الان مشکل اینه که دمای کارت تو تست furmark به 84 درجه میرسه (دور فن 100 در صد) 
تو گیم بالاترین رقمی که دیدم 77 درجه(در حالت فن قفل شده رو 60 درصد ) بودش
آیا این دما عادیست؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
image.thumb.png.0fc3ef8656ed6ba8fded953e2816da57.png

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، sajad564 گفته است :

سلام دوستان
بنده چند روز پیش یه کارت گرافیک rx 470 msi mining edition خریدم
و الان مشکل اینه که دمای کارت تو تست furmark به 84 درجه میرسه (دور فن 100 در صد) 
تو گیم بالاترین رقمی که دیدم 77 درجه(در حالت فن قفل شده رو 60 درصد ) بودش
آیا این دما عادیست؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
image.thumb.png.0fc3ef8656ed6ba8fded953e2816da57.png

یه گوگل کردم اینو پیدا کردم..احتمالا با تعویض خمیر خوب شه

furmark.jpg

لینک به دیدگاه

عادی نیست ،فرکانس چنده؟

ادیت:فرکانس ۱۱۷۱ ،خمیرو عوض کن 

ویرایش شده توسط Silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در در 18 آبان 1399 در 11:35، Silvermanhhh گفته است :

عادی نیست ،فرکانس چنده؟

image.thumb.png.645c22c112a34976f07d86faebd45e41.png

لازم به ذکره خمیر کارت عوض شده و خب کسی که خمیر زده تا میتونسته خمیر زده (ماست مالی کرده) که این نشون میده خمیرش ارزون بوده که با دستو دل بازی تمام خمیر زده ( دارنده قبلی نمیدونه چه خمیری استفاده شده)
از من بپرسی میگم خمیرش از این دو هزار تومنی ها بوده

لینک به دیدگاه

در در 18 آبان 1399 در 11:54، cyberpolice گفته است :

با تعویض خمیر حل میشود موفق باشید

دمای عادی این کارت 75 درجه هست در همون تست furmark

چه خمیری بزنم ؟ قیمتش چند در میاد؟

چی بزنم؟

لینک به دیدگاه

در در 18 آبان 1399 در 12:02، cyberpolice گفته است :

یه خمیر متوسط در سطح z5 حالا هرچقد گرمش کمتر باشه ارزونتر در میاد براتون 

الان همین z5  گرم پایین اگر لینک بدید ممنون میشم

مارو در انتخاب خمیر مناسب و قیمت مناسب یاری کنید
یه خمیر با وزن کم و خب خفن باشه بزنه تو سر دما

لینک به دیدگاه

در در 18 آبان 1399 در 00:15، matrix.trixx گفته است :

اگر اون 3تا تیک رو زده باشین باید بتونید ولتاژ رو کم کنید که میشه پارامتر اول البته تو عکس به نظر میاد نمی تونید این کار رو بکنید به دلیل پاور لیمیت می تونه باشه تنظیمات رو به حالت اولیه برگردونید اون فلش که حالت برگردون رو داره باید بزنید و بعد تیک بزنید

برای ولتاژ فعلا از 975 میلی ولت شروع کنید یعنی ولتاژ رو 75 میلی ولت کم کنید دوباره اسکرین شات بگیرید ببینیم دما و فرکانس چجوریاست

3 تیک رو فعال کردم و تنظیمات پاور لیمیت رو به حالت دیفالت برگردوندم 

ولی منظورتون از اینکه ولتاژ رو کمتر کنم کدوم متوجه نشدم!!منظورتون همون کور ولتاژ هست؟؟چون بین 1 تا 100 بیشتر تغییر نمیکنه!!

23.jpg

در در 18 آبان 1399 در 11:50، cyberpolice گفته است :

من فکردم رو ultra گذاشته 30 فریم گرفته

کلا ذات مینی همینه واقعا جز اندرولت و تعویض خمیر کاریش نمیشه کرد 

نه اینکه بد باشه ها ولی خوب یه فرقی بین مدل های low profile با high porfile باید باشه دیگ 🙂

بله متاسفانه مشکل خنک کنندگی خیلی اذیت میکنه

بعد از اینکه پاورلیمیت رو بردم  پایین الان گرافیک بردم high-ultra ولیی هنوز روی 30 قفله.ولی خوب دمای ثابت بین 72 تا 74 هست 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Reven گفته است :

3 تیک رو فعال کردم و تنظیمات پاور لیمیت رو به حالت دیفالت برگردوندم 

ولی منظورتون از اینکه ولتاژ رو کمتر کنم کدوم متوجه نشدم!!منظورتون همون کور ولتاژ هست؟؟چون بین 1 تا 100 بیشتر تغییر نمیکنه!!

23.jpg

به نظر میاد برنامه after burner با کنترلر ولتاژ کارت شما سازگار نیست و شما با این برنامه نمی تونی اندرولت کنی شما نرم افزار firestorm خود شرکت zotac رو بگیر ببین می تونی ولتاژ رو کم کنی

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

به نظر میاد برنامه after burner با کنترلر ولتاژ کارت شما سازگار نیست و شما با این برنامه نمی تونی اندرولت کنی شما نرم افزار firestorm خود شرکت zotac رو بگیر ببین می تونی ولتاژ رو کم کنی

الان باید مکس ولتاژ رو تغییر بدم؟

یه هشدار میده که ممکنه باعث کرش شدن گرافیک بشه

df.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Reven گفته است :

الان باید مکس ولتاژ رو تغییر بدم؟

یه هشدار میده که ممکنه باعث کرش شدن گرافیک بشه

df.jpg

هشدار که میده دوست عزیز منتها مشکلی نداره شما روی قفل ولتاژ کلیک کن تا باز بشه ببینیم اصلا می گذاره ولتاژ رو کم کنید یا این کنترلر ولتاژ رو خود شرکتم نرم افزاری ساپورت نمی کنه!؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

هشدار که میده دوست عزیز منتها مشکلی نداره شما روی قفل ولتاژ کلیک کن تا باز بشه ببینیم اصلا می گذاره ولتاژ رو کم کنید یا این کنترلر ولتاژ رو خود شرکتم نرم افزاری ساپورت نمی کنه!؟

اینم یه عکس دیگه وسط بازی

انگار نمیشه تغییرش داد

317721052_Untitled.thumb.jpg.82a077a43cd8cd4a4398bae36b3747d2.jpg

در 9 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

اون 3تا تیک که زدید باعث میشه تو قسمت فرکانس curve بتونید ولتاژ هم تغییر بدید

الان همون قسمت یعنی این تصویر پایین:

باز کنید باید ولتاژ هم قابل مشاهده باشه!

منظورتون اینجاس؟

2322.jpg

ویرایش شده توسط Reven
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، sajad564 گفته است :

مارو در انتخاب خمیر مناسب و قیمت مناسب یاری کنید
یه خمیر با وزن کم و خب خفن باشه بزنه تو سر دما

شما حداقل 350 تا 550 حساب کن قیمتشه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

شما جداقل 350 تا 550 حساب کن قیمتشه

توش الماسی,آب الماسی چیزی میریزن؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Reven گفته است :

اینم یه عکس دیگه وسط بازی

انگار نمیشه تغییرش داد

منظورتون اینجاس؟

2322.jpg

این نمودار ولتاژ فرکانس هست اینجا می تونید با فرکانس و ولتاژ بازی کنید الان سعی کنید منحنی رو رو فرکانس 1950 مگاهرتز و ولتاژ 975 میلی ولت تنظیم کنید و ببینید کارت چه عملکردی داره

لینک به دیدگاه

درود بر همه. پس از معرفی غول چراغ جادو قصد تهیه 5800x داشتم که پس از جست و جو به ایراد داغی بیش از حد این پردازنده رسیدم. طی گزارشات در سایت‌ها و فروم‌ها پردازنده 5800x بسیار داغ هستش. به نظرتون این مشکل مرتفع میشه؟

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/jqulma/5800x_running_hot/

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/joyabb/5800x_runs_hotter_then_5900x/

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/jqulma/5800x_running_hot/

لینک به دیدگاه

فکر نکنم بهتر بشه مگر اینکه فرکانس بیاد پایین تر 

کف کیسو آب بندی کن ،اندازه ۳ سانت آب بریز ،جا فیلترا فن ،پوشال بزار ایشالا دما ایده آل میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...