رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، MMDf14 گفته است :

بایوس از سایت techpower گرفتم زدم آره گیمینگه

فرقی نکرد

الان که بایوس رو عوض کردی،دیفالت ولتاژ و فرکانس چنده 

من خودم msi gaming دارم همین ۵۷۰ ،فرکانس ۱۲۸۱ بود کردم ۱۳۰۰ ،ولتاژ ۱۱۵۰ بود کردم ۱۰۵۰ ،فرکانس مموری هم ۱۷۵۰ بود کردم ۱۹۵۰ با تایمینگ لول ۲،یعنی من هم اور کلاک کردم هم آندرولت،نهایت دما با فن ۷۰ درصد حدود ۶۶ هست فول لود،کارت منم قبل اینکه بخرم ماین شده بوده،البته کارت های سافایر دمای نسبتا بالاتری دارن ولی خب فرکانسشونم معمولا بالاتره

لینک به دیدگاه

دما غیر عادیه

حتما بایوس اصلی کارت رو با توجه به نوع مموری هاش فلش کن. اون پچ زدن و اینا هم بخاطر اینه که بایوسش مود شده

خمیر رو که عوض کردی خمیر قبلیش خشک شده بود؟

asic quality کارت چند درصده؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، a.d oc گفته است :

دما غیر عادیه

حتما بایوس اصلی کارت رو با توجه به نوع مموری هاش فلش کن. اون پچ زدن و اینا هم بخاطر اینه که بایوسش مود شده

خمیر رو که عوض کردی خمیر قبلیش خشک شده بود؟

asic quality کارت چند درصده؟

بله خاصیتش رو از دست داده

در 11 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

الان که بایوس رو عوض کردی،دیفالت ولتاژ و فرکانس چنده 

من خودم msi gaming دارم همین ۵۷۰ ،فرکانس ۱۲۸۱ بود کردم ۱۳۰۰ ،ولتاژ ۱۱۵۰ بود کردم ۱۰۵۰ ،فرکانس مموری هم ۱۷۵۰ بود کردم ۱۹۵۰ با تایمینگ لول ۲،یعنی من هم اور کلاک کردم هم آندرولت،نهایت دما با فن ۷۰ درصد حدود ۶۶ هست فول لود،کارت منم قبل اینکه بخرم ماین شده بوده،البته کارت های سافایر دمای نسبتا بالاتری دارن ولی خب فرکانسشونم معمولا بالاتره

این دیفالت هست

دما بشدت میره بالا اصلا قابل کنترل نیست اینطوری

bandicam 2020-12-07 15-51-54-280.jpg

bandicam 2020-12-07 15-51-57-088.jpg

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MMDf14 گفته است :

بله خاصیتش رو از دست داده

این دیفالت هست

دما بشدت میره بالا اصلا قابل کنترل نیست اینطوری

bandicam 2020-12-07 15-51-54-280.jpg

bandicam 2020-12-07 15-51-57-088.jpg

اگه رو این فرکانس خیلی میره بالا،حتما کارتت باید سرویس کامل بشه، فن هاش بی اثر شدن 

لینک به دیدگاه

شاید مشکل از خمیری که استفاده کردی باشه چون در صورتی که خمیر قبلیت خشک شده بوده باید خیلی اوضاع دما بهتر میشد نه که فقط 2 درجه!

فن ها درست میچرخن؟ دما تو حالت بیکاری چند درجست؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

اگه رو این فرکانس خیلی میره بالا،حتما کارتت باید سرویس کامل بشه، فن هاش بی اثر شدن 

فن ها رو میشه روغن کاری کرد؟

یا کولر رو باز کرد و دو تا فن 120 خوب انداخت

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، a.d oc گفته است :

شاید مشکل از خمیری که استفاده کردی باشه چون در صورتی که خمیر قبلیت خشک شده بوده باید خیلی اوضاع دما بهتر میشد نه که فقط 2 درجه!

فن ها درست میچرخن؟ دما تو حالت بیکاری چند درجست؟

asic رو نمیاره هنگ میکنه

رفتم پیش یه مغازه ا گفت خمیر رو عوض کنیم درست میشه

حالا هیچ فرقی نکرده طرف هم میگه از چیپته

بیکاری از 32 تا 35

فن نویز داره صداش شنیده میشه میچرخه با سرعت

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MMDf14 گفته است :

فن ها رو میشه روغن کاری کرد؟

یا کولر رو باز کرد و دو تا فن 120 خوب انداخت

نه خودت دست نزن بده یکی حرفه ای باشه  برات انجام بده

وضعیت تهویه کیست هم مهمه،من قبلا یدونه فن داشت پشت هوارو میداد داخل،دمای کارت تا ۷۶ میرفت،بعد رفتم سه تا فن دور ۱۱۰۰خریدم یدونه جلو هوا بده داخل دوتا بالا هوارو بدن بیرون،اون فن پشتم برعکس کردم هوا بره بیرون،دما رسید به ۶۹

کلا خیلی چیزا روی دما تاثیر داره خوده کارت و خمیر و فنش اولویتن ولی تهویه کیس هم مهمه و جای کیس

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، silvermanYummy گفته است :

نه خودت دست نزن بده یکی حرفه ای باشه  برات انجام بده

وضعیت تهویه کیست هم مهمه،من قبلا یدونه فن داشت پشت هوارو میداد داخل،دمای کارت تا ۷۶ میرفت،بعد رفتم سه تا فن دور ۱۱۰۰خریدم یدونه جلو هوا بده داخل دوتا بالا هوارو بدن بیرون،اون فن پشتم برعکس کردم هوا بره بیرون،دما رسید به ۶۹

کلا خیلی چیزا روی دما تاثیر داره خوده کارت و خمیر و فنش اولویتن ولی تهویه کیس هم مهمه و جای کیس

یه فن سی پی یو دارم یکسرش کردم گذاشتم روی گرافیک فقط باد رو از بیرون میزنه روش

یدونه هم از جلو باد رو میزنه روش

درب کیس هم بازه هر دوطرفش

لینک به دیدگاه

سلام

میتونی وقتی دما بالاس کولر ( هرچی نزدیک تر به چیپست بهتر ) رو لمس کنی ؟

یادت باشه دما 60 درجه دست رو میسوزونه . مدل دقیق کارتت رو هم بنویس .

لینک به دیدگاه

مشکل داغ کردن وقتی شروع میشه که fps رو قفل نکنم

بردم یه مغازه دیگه دیدم اون طرف اصلا خمیر عوض نکرده فقط 90 تومن پول گرفته،چطوری این پولا رو میخورن

خمیر عوض کردم،اما 7 درجه خنک تر شده و دما وقتی fps قفل نیست تا 75 میره با دور فن 100

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MMDf14 گفته است :

مشکل داغ کردن وقتی شروع میشه که fps رو قفل نکنم

بردم یه مغازه دیگه دیدم اون طرف اصلا خمیر عوض نکرده فقط 90 تومن پول گرفته،چطوری این پولا رو میخورن

خمیر عوض کردم،اما 7 درجه خنک تر شده و دما وقتی fps قفل نیست تا 75 میره با دور فن 100

الان تقریبا خوبه

اما آندر ولت کن ،ببین با همون فرکانس ۱۲۸۰ میتونی با ولتاژ ۱۰۵۰ کارتو بدون مشکل فول لود کنی یا نه،برنامه 3dmax یا هر برنامه ای که کارتتو کامل فول بکنه اجرا کن بزن روی استرس تست،بعد با hwinfo همزمان چک کن ،پایین برنامه نوشته memory error اگه بعد ده دقیقه صفر موند اوکیه،اگه نه،ولتاژو ده تا ببر بالا

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

الان تقریبا خوبه

اما آندر ولت کن ،ببین با همون فرکانس ۱۲۸۰ میتونی با ولتاژ ۱۰۵۰ کارتو بدون مشکل فول لود کنی یا نه،برنامه 3dmax یا هر برنامه ای که کارتتو کامل فول بکنه اجرا کن بزن روی استرس تست،بعد با hwinfo همزمان چک کن ،پایین برنامه نوشته memory error اگه بعد ده دقیقه صفر موند اوکیه،اگه نه،ولتاژو ده تا ببر بالا

الان با این آندولت کار میکنم دما نهایتش 57 با دور فن 63 هست البته fps قفله روی 60

bandicam 2020-12-08 17-06-58-203.jpg

در هم اکنون، MMDf14 گفته است :

الان با این آندولت کار میکنم دما نهایتش 57 با دور فن 63 هست البته fps قفله روی 60

این مشکلی داره؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، MMDf14 گفته است :

این مشکلی داره؟

Fps رو قفل نکن بزار از کل توانش استفاده کنه،بعد این فرکانسی که گذاشتی حیفه واقعا از قدرت کارت استفاده نمیشه از دیفالتی که قبلا بود استفاده کن اشکالی نداره بزار دما تا ۷۵ هم بره زیاد مهم نیست،کلا کارتای amd بخارین زیاد حساسیت نشون نده 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

Fps رو قفل نکن بزار از کل توانش استفاده کنه،بعد این فرکانسی که گذاشتی حیفه واقعا از قدرت کارت استفاده نمیشه از دیفالتی که قبلا بود استفاده کن اشکالی نداره بزار دما تا ۷۵ هم بره زیاد مهم نیست،کلا کارتای amd بخارین زیاد حساسیت نشون نده 

تشکر از تمام دوستان

مشکل حل شد

از شما هم خیلی ممنونم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، silvermanYummy گفته است :

تشکر از تمام دوستان

مشکل حل شد

از شما هم خیلی ممنونم

یه سوال دیگه الان خمیر سیلیکون ارزون زدیم تا ببینیم از خمیر هست یا نه که خدا رو شکر از خمیر بود

چه خمیری خوبه؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MMDf14 گفته است :

تشکر از تمام دوستان

مشکل حل شد

از شما هم خیلی ممنونم

یه سوال دیگه الان خمیر سیلیکون ارزون زدیم تا ببینیم از خمیر هست یا نه که خدا رو شکر از خمیر بود

چه خمیری خوبه؟

حداقلش میشه green gt4

حداکثرشم میشه thermal grizzly kyronaut 

اینام اگه پیدا کنی خوبن :

arctic silver 5

arctic mx4

noctua nt h1

فقط توجه باید بکنی که تاریخ تولیدشون قدیمی نباشه ،دیگه نهایت ۱سال 

لینک به دیدگاه

موقع گیم تا 94هم میره البته دراپ میکنه تا 88که بازم زیاده،

یه پد 5 فن هپhatron هم دارم تفاوتی ایجاد نکرده،چیکار میشه کرد ؟

cpu 9750h

لینک به دیدگاه

سلام. باید بازش کنید اگه بلدید و فن خنک کننده متصل به سی پی یو و جی پی یو رو چک کنید اگر اوکی بودند باید خمیر مناسب بزنید احتمالا خشک شده دیگه.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

cpu 9750h

سلام دوست عزیز مدل لبتاب رو ذکر کنید

البته این رو هم بگم کلا لپتاپ ها این مشکل رو دارن نمی دونم توی یوتیوب دیدی یا نه ولی من دیدم تقریبا 95 درصد لبتاب ها دمای پردازنده شون بالاست چه اینتل چه رایزن به نظرم عادیه

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است :

باید خمیر مناسب بزنید احتمالا خشک شده دیگه.

همین چندروز پیش خریده لپ تاپ رو 😒

امیر نگران نباش, برای این CPU دماش عادیه... داخل بازی فریم رو قفل کن کمی بهتر میشه.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است :

سلام. باید بازش کنید اگه بلدید و فن خنک کننده متصل به سی پی یو و جی پی یو رو چک کنید اگر اوکی بودند باید خمیر مناسب بزنید احتمالا خشک شده دیگه.

تازه خریدم پلمپ بوده چی بزنم روش....

در 9 دقیقه قبل، mohammad osmani گفته است :

سلام دوست عزیز مدل لبتاب رو ذکر کنید

البته این رو هم بگم کلا لپتاپ ها این مشکل رو دارن نمی دونم توی یوتیوب دیدی یا نه ولی من دیدم تقریبا 95 درصد لبتاب ها دمای پردازنده شون بالاست چه اینتل چه رایزن به نظرم عادیه

ادمین Tomshardware میگه عادیه

This is normal. Intel validates these CPUs to run reliably up to 100c, and laptop manufacturers take advantage of that and design their cooling systems to keep the CPU below that. Most mobile chips run that warm under load and it does not affect reliability.

البته دنبال یه پد کولینگ بهتر هستم

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

cpu 9750h

مبارکه ،دوستمون درست میگن ،فریم قفل کن تنها راهته

مگه اینکه دلتو بزنی به دریا بدی به یه آدم حرفه ای ،بجا خمیر،فلز مایع بزنه،البته اگه خودش نداشته باشه

لینک به دیدگاه

منم لپ تاپ داشتم

8750H بود برای من

از همون زمان نو بودن تا 97 درجه میرفت و ربطی به خمیر و فن و کولپد نداشت

کولپد نهایتا 5 درجه بتونه خنک کنه توی این جور لپ تاپ ها

تنها کاری که میشه کرد اینه که اصلا و ابدا فشار نیارید بهش و حواستون به گردش هوا باشه

برای من بعد یه مدت سی پی یو مرخص شد مجبور شدم مادربرد رو عوض کنم کلا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...