رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام پردازنده و خنک کننده ای که براش استفاده میکنید چی هست؟

لینک به دیدگاه

سلام بله داداش هارد قبلی رو وصل میکن و از روی ssd بازیرو اجرا میکنم مشکلی نیست فقط وقتی که ویندوز رو با ssd بالا میارم و میرم بازیرو اجرا میکنم دما میره بالا

خیلی برام عجیبه

asus gtx 980 4g5d _ cpu cori7 4770k _ ssd 860 pro_ fan termalkate _ ram 8 corsair 

با هارد معمولی این مشکلو ندارم فقط با ssd دما میره بالا😔

اصلا باور کردنی نیست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، CYRAX گفته است :

سلام  ممنون از اینکه جواب دادین  ۱۰۰ ۹۹ ۹۸

والا این دما خیلی بده مدل سی پی یو چیه ؟

ایا گردش هوا در کیس خوبه ؟

ویرایش شده توسط mohammad osmani
لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

پاورت چیه دوست عزیز

پاورت اگر فیکه تعویض کن. اسیب میزنی به

2uod_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%B

iv6u_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%B

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

تمام مدت بازی تا 100 میره یا فقط در زمان لود بازی؟

وقتی هارد وصله با استفاده از نرم افزار cpu-z  سیپیو رو تحت استرس بذارید و دما رو اطلاع بدید.

لینک به دیدگاه

در در 17 دی 1399 در 02:02، Gh0stDead گفته است :

سلام و عرض ادب.

CPU: Intel Core I5 7400 | GPU: Nvidia GTX 1050 2GB | Ram 8 | Windows 10 64Bit

آقا بنده این سیستم رو دو سال پیش خریدم. تو این مدت من GTA San Andreas Online و Fortnite بازی میکردم. بنده زمانی که Fortnite رو بازی می کردم پاور و کارت گرافیک داغ می شد (از روی کیس دست میزدم) بعد متوجه شدم که فن پاور کار نمی کنه و بردم پیش تعمیر کار درستش کرده. خلاصه امروز اومدم GTA بازی کردم که آورد و مشکلی نداشت. تا رفتم توی منوی Fortnite دمای کارت گرافیک رفت تا ۸۳ و دمای سی پی یو رفت تا ۵۹. تعمیر کار گفته بود که اگر کارت گرافیک جوری شد که دست رو ی سوزوند اون مشکل داره پس تا اومدم سیستم رو خاموش کنم خودش ریستارت شد و دوباره اومد. بعد بالا اومدنه ویندوز دیدم هی لگ و هنگ میشم تا حدودی. تا دمای کارت گرافیکو نگاه کردم یه دفعه سر جام خشک شدم ! دمای گرافیک ۲۷ ؟؟؟؟؟ دست به گرافیک زدم دیدم سرده واقعا ترسیدم.. یعنی مشکل چیه ؟ فن ها که موقع فورتنایت رو دور ۴۵ کار میکردند یعنی چی شده ؟!

خب گرافیک کار می‌کنه داغ می‌شه باد می‌زنه سرد می‌شه دیگه برادر من

تعجبش چیه :دی

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

خب گرافیک کار می‌کنه داغ می‌شه باد می‌زنه سرد می‌شه دیگه برادر من

تعجبش چیه :دی

سلام داداش میگه دما میره بالا ریست میشه بعدش لگیه در طول یک ریستارت ساده کارت انقد خنک میشه؟!

الان چیز تعجب اور اینه که وقتی دمای کارت گرافیک میره بالا (در مورد cpu هم همینطور) فرکانس و ولتاژ پایین میاد تا خنک تر بشه (temp limit داخل msi afterburner واسه تنظیم همینه که از چه دمایی بالاتر رفت فرکانس و ولتاژ کم بشه) ولی وقتی سیستم ری استارت میشه چجوری دما یهویی تا 27 میاد؟ یه چیزی مشکل داره اگه واقعا دما پایین اومده پس چرا لگه؟ بقیه دوستان هم درست میگن وقتی پاور ضعیف و فیک و..... باشه اینجور مشکلات پیش میاد کاربر پرو کیلر (نمیدونم چجوری تگ کنم) پاورشون ضعیف بود و چه بلاهایی سر سیستمشون نیومده بود

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام داداش میگه دما میره بالا ریست میشه بعدش لگیه در طول یک ریستارت ساده کارت انقد خنک میشه؟!

الان چیز تعجب اور اینه که وقتی دمای کارت گرافیک میره بالا (در مورد cpu هم همینطور) فرکانس و ولتاژ پایین میاد تا خنک تر بشه (temp limit داخل msi afterburner واسه تنظیم همینه که از چه دمایی بالاتر رفت فرکانس و ولتاژ کم بشه) ولی وقتی سیستم ری استارت میشه چجوری دما یهویی تا 27 میاد؟ یه چیزی مشکل داره اگه واقعا دما پایین اومده پس چرا لگه؟ بقیه دوستان هم درست میگن وقتی پاور ضعیف و فیک و..... باشه اینجور مشکلات پیش میاد کاربر پرو کیلر (نمیدونم چجوری تگ کنم) پاورشون ضعیف بود و چه بلاهایی سر سیستمشون نیومده بود

مرسی. مفید بود

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از اینکه من رو در حل این مشکلم یاری و حمایت کردین. مشکل از کم بودن فضا در درایو  C بود که بنده بی تجربه گی کردم و از ۲۵۶ گیگ ۳۰ گیگ برای درایو C انتخاب کرده بودم با یک فرمت و تک درایوی کردن هارد SSD ویندوز رو دوباره نصب کردم و این مشکل بر طرف شد. شاید این تجربه ای باشه برای بنده و دیگر دوستان. با تشکر از عوامل لیون و اساتید. 

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، CYRAX گفته است :

دوستان ممنون از اینکه من رو در حل این مشکلم یاری و حمایت کردین. مشکل از کم بودن فضا در درایو  C بود که بنده بی تجربه گی کردم و از ۲۵۶ گیگ ۳۰ گیگ برای درایو C انتخاب کرده بودم با یک فرمت و تک درایوی کردن هارد SSD ویندوز رو دوباره نصب کردم و این مشکل بر طرف شد. شاید این تجربه ای باشه برای بنده و دیگر دوستان. با تشکر از عوامل لیون و اساتید. 

پیشنهاد میکنم ssd رو پارتیشن بندی نکنی و یکجا برای ویندور استفاده بشه تا راندمانش بره بالا.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، rambo.2020 گفته است :

پیشنهاد میکنم ssd رو پارتیشن بندی نکنی و یکجا برای ویندور استفاده بشه تا راندمانش بره بالا.

فرقی نداره راندمانش بر چه اساس میره بالا اونوقت؟

لینک به دیدگاه

ssd روی سیستم دیگه ای تست کنید ببینید درسته؟ نبود   گارانتی

لینک به دیدگاه

پاور مشکل داره

سیستم ببرید تعمیرگاه و بگید با پاور درست حسابی چک کنند

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

ssd روی سیستم دیگه ای تست کنید ببینید درسته؟ نبود   گارانتی

عزیزم ممنون از حمایتت مشکل از فضای کم درایو c بود که بنده بی تجربگی کردم و در پارتیشن بندی حجم کمی برای ویندوز برداشتم. با تک درایو کردن مشکل حل شد.

لینک به دیدگاه

در در 18 دی 1399 در 20:15، amirali. گفته است :

آقا ممنون اگر مشکل از پاور باشه که عالی میشه خدا کنه فقط کارت گرافیک به ف.ن.ا نرفته باشه

حالا میبرم نشون میدم سیستمو اگر اوکی شد خبرتون میکنم و واقعا جبرانش میکنم

لینک به دیدگاه

در در 19 دی 1399 در 00:45، naderblue گفته است :

پاور مشکل داره

سیستم ببرید تعمیرگاه و بگید با پاور درست حسابی چک کنند

سلام. آقا من بردم سیستممو همونجا که فن پاور رو تعویض کرد و یارو ندید گفت باید پد سیلیکون بزاریم ! والا من موندم چطور این همه مدت سیستم به مشکل نمیخورد اما همینجور اتفاقی بعد تعویض فن پاور این مشکل پیش اومد... چیکار کنم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Gh0stDead گفته است :

سلام. آقا من بردم سیستممو همونجا که فن پاور رو تعویض کرد و یارو ندید گفت باید پد سیلیکون بزاریم ! والا من موندم چطور این همه مدت سیستم به مشکل نمیخورد اما همینجور اتفاقی بعد تعویض فن پاور این مشکل پیش اومد... چیکار کنم

شما هم اتفاقی ببر جای دیگه نشون بده!

گرمای بیش از حد گرافیکتون میتونه از خمیر سیلیکون باشه یا آشغال بودن پاورتون...خمیر عوض کردی درست شد بازم پاور رو عوض کن 330 گرین بنداز شرف داره به این آشغالی که روشه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Gh0stDead گفته است :

سلام

دوست من پاورت بدرد نمیخووره.

مجموع قدرت پاورت 250 واته. اونم اگر واقعا توانش باشه .

درحالی که سیستمت مصرفش 250 وات هست

یه پاور خوب بخر که اگرم سیستمتو ارتقا دادی نیاز به تعویض نداشته باشی 

حداقل 430 گرین بخر که یه 8 پین برق گرافیکم داشته باشه بعدا گرافیک بهتر خریدی مشکل برق گرافیک نداشته باشی 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

شما هم اتفاقی ببر جای دیگه نشون بده!

گرمای بیش از حد گرافیکتون میتونه از خمیر سیلیکون باشه یا آشغال بودن پاورتون...خمیر عوض کردی درست شد بازم پاور رو عوض کن 330 گرین بنداز شرف داره به این آشغالی که روشه

داداش سوال اول اینکه یارو میخاد پد سیلیکون بندازه میگه اینا گرما رو میگیرن چیکا کنم

دوم اینکه همونجا ب یارو بگم پاور رو چک کن ببین به مصرف گرافیکم میرسه بنظرت انجام میده یا ن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Gh0stDead گفته است :

داداش سوال اول اینکه یارو میخاد پد سیلیکون بندازه میگه اینا گرما رو میگیرن چیکا کنم

دوم اینکه همونجا ب یارو بگم پاور رو چک کن ببین به مصرف گرافیکم میرسه بنظرت انجام میده یا ن

پد سیلیکون انتقال دهنده گرما هست اما گرافیک شما نیاز به تعویض خمیر داره

لینک به دیدگاه

CPU: Core I5 7400 \ GPU: GTX 1050 2GB \ Ram: 8 \ Windows: 10 64Bit

سلام و عرض ادب

(بنده دو تا تاپیک دیگه هم زده بودم اما جواب درستی نشنیدم و تضمیم گرفتم تو انجمن تخصصی سخت افزار بیام)

حدود 2 ساله که سیستممو به این سیستم که بالا نوشتم ارتقا دادم تو این مدت پاور گرم میشد گرافیک رو هم از روی کیس دست میزدم بعضی اوقات داغ میشد. تا ماه پیش بود که گیم میزدم و بالاخره فهمیدم گرم شدن پاور عادی نیست ! دیدم فن بعد از روشن شدن سیستم دیر کار می کنه و خلاصه که بردم یارو گفت برو فردا بیا فنش که کلا سوخته عوضش میکنم و این حرفا... رفتم اومدم سیستمو گرفتم اوردم خونه مثل همیشه رفتم سراغ فورتنایت تا اینکه دیدم تا میرم داخلش دمای کارت گرافیک تا 84 میره و ریست میشه... (دما رو از توی MSI AFTERBU... نگاه کردم) بعد با سایت لیون کامپیوتر اشنا شدم رفتم یکم خوندم در مورد کارت گرافیک و دما و اینها فهمیدم میگن سیلیکون پد و خمیر داره گفتم مهندسی بازی در نیارمو ببرم پیش تعمیر کار. قبل اینکه ببرم رفتم سراغ GTA V و اون هم دماش رفت بالا 80 صفحه چند تا نقطه سبز گرفت هنگ کرد و ریست شد. بردم سیستمو یارو گفت پد گرما گیر سیلیکون میخاد منم گفتم که توی سایت های دیگه دیدم میگن خمیر ولی باز حرف خودشو زد و گفت نمیدونم خمیر که مال سی پی یو هست و کارت گرافیک پد میخاد دقیق همین رو گفت...منم بی حرف گفتم عیب نداره و رفتم فرداش اومدم. سیستمو گرفتم رفتم فورتنایت دیدم اپدیت داده گفتم ولش رفتم سراغ GTA V تا رفتم داخل دما رفت بالا 80 ( دکمه ویندوزو میزدم دما میرفت 45 ولی میرفتم تو گیم باز میرفت 80) بعد ایندفعه ارور Error GFX D3D INIT رو دیدم . یک بار دیگه هم امتحان کردم دوباره همین میومد و بازی بسته میشد... اقا خلاصه که من رفتم یک بازی کاملا یا تقریبا ساده مثل GTA SAn Andreas MTA و توی یک سرور ساده ولی دما باز میرفت روی 59 ولی دیگه بسته نمیشد بازی. یک چیزی رو بگم اینکه اون دفعه که میخاست فن پاور رو عوض کنه من بهش گفتم خمیرو هم نگاه بنداز و زمانی که رفتم تحویل بگیرم گفتم که خمیر رو نگاه کردی و عوض کردی و فکر کنم گفت اره عوض کردم... من حدس میزنم خمیر اشغال ممکنه باعث این مشکل شده باشه... نظرتون چیه ؟!

اقا من خواهش می کنم خواهش می کنم کسانی که وارد هستند جواب بدند خواهشا باور کنید با سیستم کار دارم باید و باید استفاده کنم ازش ... لطفا سریع جواب بدید سوالی در مورد سیستم بود هم سریع بگید تا بگم

لینک به دیدگاه

در ضمن باید بگم که تا جا داشت هارد رو خالی کردم همچنین آخرین نسخه کارت گرافیکمو Game Ready Driver دانلود و نصب کردم

لینک به دیدگاه

درود

لطفا مشخصات سیستمتون رو به صورت دقیق همراه با مدل بنویسید

خصوصا مدل دقیق گرافیک و پاور و اینکه چند وقته دارید از گرافیک و پاور استفاده می‌کنید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...