رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 15 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

مدل قطعات و کولر cpu هم ذکر کنید 

نوع خمیری که زدید؟

در 14 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

سلام فن های کیس چه مدل هستن؟

اگه فن هات خوب کار نمیکنن درب کیس رو بزار باز

سلام

فن ها یکی بزرگ (درب)

2 تا متوسط (جلو و بالا)

یکی کوچیک (عقب)

هر 4 تاشون میشه گفت مثل روز اول کار میکنن.

کولر CPU مدلش silver arrow ib-e هست.

خمیری که توی جعبش بود رو استفاده کردم.

حرارت پردازنده در حالت فول تقریبا 80 هست.

3950x

3080

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

در ۶ دقیقه قبل، Ali_۱۴ گفته است :

3950x

3080

کاملا نرماله و هیچ مشکلی نداره 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/egconk/3950x_temps/

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

کاملا نرماله و هیچ مشکلی نداره 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/egconk/3950x_temps/

سلام

درجه پردازنده نرماله اما کیس مثل بخاری خیلی حرارت میده بیرون. طوری که واقعا آدم میترسه به کارش ادامه بده. :|

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده بیشتر از 7 ساله که هاف ایکس دارم. ذات این کیس، کیس گرمیه. بدنش ورق گالوانیز ضخیمیه و وقتی گرم میشه، دیر خنک میشه. از طرفی توری یا مش های سقف کیس چون خیلی ظریف هستن سریع داغ میشن و حس گرمایی که به پوست منتقل میکنن رو بالامیبرن. این بر میگرده به متد ساخت خنک کننده های همون دوران 2013 و اون حدودا.

البته من درب کیس رو برش دادم و به جای فن روی پنجره، یه تیکه پلکسی انداختم. اگر مشکل دارید با برخود هوای گرم با دست و کلا میز کارتون، پیشنهاد میکنم فن درب رو دست نزنید و هوارو بده داخل. از طرفی اگه بنده کارت داغی مثل 3080 داشتم جوری فن درب رو میزاشتم که هوای گرم گرافیک رو خارج کنه کنه به جای اینکه جلوی جابه جاییش رو بگیره. میتونید هم بازش کنید ببنیدیش روی سقف کنار فن 20 دیگه ای که دارید.

با این وجود هر جور کافینگ فن هاتون رو بهم بزنید دمای قطعات و دمای خروجی کیس تغییر چندانی نمیکنه. فقط همون که دوستان گفتن. دمای محیط شرط اصلیه. تنها کاری که من اون زمان کردم، یه براکت ساختم که بشه به جای 6 تا رایتر جلوی کیس؛ دوتا فن 120 بست که جبران هوای ورودی بشه که دیگه به لطف نبود فن 200 روی درب وجود نداره. این نکته هم ممکنه به شما کمک کنه، مخصوصا که کولر air خیلی خوبی دارید. یک احتمال ضعیف هم هست چون کولرتون قدیمیه خمیرش کاراییشو از دست داده باشه، یه وقت حوصله داشتی یه خمیر صفر کیلومتر از بازار بگیر عوض کن. نه به خاطر کاهش چشم دمای پردازنده البته.

لینک به دیدگاه

در ۸ ساعت قبل، Ali_۱۴ گفته است :

3950x

3080

بنظرم دمات خوبه ،در دوشون قطعه های داغی هستن ،اگه گرماش اذیتت میکنه کیس رو بزار جای دیگه 

لینک به دیدگاه

در ۱۰ ساعت قبل، Ali_۱۴ گفته است :

سلام

فن ها یکی بزرگ (درب)

2 تا متوسط (جلو و بالا)

یکی کوچیک (عقب)

هر 4 تاشون میشه گفت مثل روز اول کار میکنن.

کولر CPU مدلش silver arrow ib-e هست.

خمیری که توی جعبش بود رو استفاده کردم.

3950x

3080

سلام

مهم اینه که دمای قطعات داخل کیس مناسب باشن که حداقل برای پردازنده شما اونم در حالت فول لود خوب هست.

دمای کارت گرافیک رو هم با gpu_z اندازه گیری کنید.

پس اگه دمای قطعات داخل کیس، مناسب باشن و هوای گرم زیادی از کیس خارج میشه، یعنی جریان هوای داخل کیس بخوبی داره گرما و حرارت رو میده بیرون.

ولی شاید بد نباشه برای بهبود شرایط این کار رو انجام بدید:

- طبق تجربه شخصی فنی که روی درب قرار میگیره معمولا باعث از بین رفتن جریان هوا میشه بخصوص وقتی کارت گرافیک پر مصرفی داخل کیس باشه، اگه بتونید روی سقف نصب کنید و یا کاری کنید که وقتی روی درب هم هست هوا رو بیرون بده، ممکنه تاثیر بهتری داشته باشه.

- فن پشت کیس رو فن قوی تری براش بذارید.

----------------------------------------------------------------------------------------------

متاسفانه کیس به اون بزرگی، فقط یدونه جای فن برای جلوی کیس داره.

اگه دنبال خلاقیت و البته دردسر هستید، و وقت هم دارید، بنظرم کل قاب جلو رو (حداقل قسمتی که مربوط به نصب درایو نوری هست) به طور کامل جدا کنید و برای نصب فن اختصاص بدید و با ورق پلکسی ۳ میل با طرح اختصاصی خودتون جلوی فن ها رو پوشش بدید که حفره هایی برای مکش هوا توسط فن ها هم وجود داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در ۱۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است :

دوست عزیز بنده بیشتر از 7 ساله که هاف ایکس دارم. ذات این کیس، کیس گرمیه. بدنش ورق گالوانیز ضخیمیه و وقتی گرم میشه، دیر خنک میشه. از طرفی توری یا مش های سقف کیس چون خیلی ظریف هستن سریع داغ میشن و حس گرمایی که به پوست منتقل میکنن رو بالامیبرن. این بر میگرده به متد ساخت خنک کننده های همون دوران 2013 و اون حدودا.

البته من درب کیس رو برش دادم و به جای فن روی پنجره، یه تیکه پلکسی انداختم. اگر مشکل دارید با برخود هوای گرم با دست و کلا میز کارتون، پیشنهاد میکنم فن درب رو دست نزنید و هوارو بده داخل. از طرفی اگه بنده کارت داغی مثل 3080 داشتم جوری فن درب رو میزاشتم که هوای گرم گرافیک رو خارج کنه کنه به جای اینکه جلوی جابه جاییش رو بگیره. میتونید هم بازش کنید ببنیدیش روی سقف کنار فن 20 دیگه ای که دارید.

با این وجود هر جور کافینگ فن هاتون رو بهم بزنید دمای قطعات و دمای خروجی کیس تغییر چندانی نمیکنه. فقط همون که دوستان گفتن. دمای محیط شرط اصلیه. تنها کاری که من اون زمان کردم، یه براکت ساختم که بشه به جای 6 تا رایتر جلوی کیس؛ دوتا فن 120 بست که جبران هوای ورودی بشه که دیگه به لطف نبود فن 200 روی درب وجود نداره. این نکته هم ممکنه به شما کمک کنه، مخصوصا که کولر air خیلی خوبی دارید. یک احتمال ضعیف هم هست چون کولرتون قدیمیه خمیرش کاراییشو از دست داده باشه، یه وقت حوصله داشتی یه خمیر صفر کیلومتر از بازار بگیر عوض کن. نه به خاطر کاهش چشم دمای پردازنده البته.

در ۷ ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

بنظرم دمات خوبه ،در دوشون قطعه های داغی هستن ،اگه گرماش اذیتت میکنه کیس رو بزار جای دیگه 

سلام.

خیلی خیلی ممنونم از توضیحاتتون.

در 4 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

مهم اینه که دمای قطعات داخل کیس مناسب باشن که حداقل برای پردازنده شما اونم در حالت فول لود خوب هست.

دمای کارت گرافیک رو هم با gpu_z اندازه گیری کنید.

پس اگه دمای قطعات داخل کیس، مناسب باشن و هوای گرم زیادی از کیس خارج میشه، یعنی جریان هوای داخل کیس بخوبی داره گرما و حرارت رو میده بیرون.

ولی شاید بد نباشه برای بهبود شرایط این کار رو انجام بدید:

- طبق تجربه شخصی فنی که روی درب قرار میگیره معمولا باعث از بین رفتن جریان هوا میشه بخصوص وقتی کارت گرافیک پر مصرفی داخل کیس باشه، اگه بتونید روی سقف نصب کنید و یا کاری کنید که وقتی روی درب هم هست هوا رو بیرون بده، ممکنه تاثیر بهتری داشته باشه.

- فن پشت کیس رو فن قوی تری براش بذارید.

----------------------------------------------------------------------------------------------

متاسفانه کیس به اون بزرگی، فقط یدونه جای فن برای جلوی کیس داره.

اگه دنبال خلاقیت و البته دردسر هستید، و وقت هم دارید، بنظرم کل قاب جلو رو (حداقل قسمتی که مربوط به نصب درایو نوری هست) به طور کامل جدا کنید و برای نصب فن اختصاص بدید و با ورق پلکسی ۳ میل با طرح اختصاصی خودتون جلوی فن ها رو پوشش بدید که حفره هایی برای مکش هوا توسط فن ها هم وجود داشته باشه.

سلام

چشم دمای گرافیک رو هم اندازه میگیرم ببینم چطوره.

متاسفانه نمیتونم فن رو روی سقف بذارم چون اون قسمت بازدهی زیادی نداره. حدودا 3-4 انگشت فضای خالی هست بالای کیس اما قسمت میز که میفتاد جلوی درب کیس رو برش دادم که هوا راحت جریان داشته باشه (حالا چه ورودی چه خروجی).

دنبال دردسر که اصلا نیستم... ولی گشتم دنبال کیس مناسب تر از لحاظ دمایی اما فول تاور هیچ چیز بدرد بخوری پیدا نکردم. بعد از این همه سال هنوز نسبت به HAF X اکثرا" جریان هوای خیلی ضعیفی دارن...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان سوال داشتم اینکه دما کارت اونم rx580 8gb gigabyte باید چند باشه حدودا و اینکه میدونم خیلی داغ میکنه ولی من نمیزارم دما از ۷۴ بالاتر بره خلاصه اومدم بگم ک این دما خوبه یا مثلا دما ۸۰ برای این کارت خوبه چ دمایی خوبه ممنون میشم بگین عکس گرافیک هم گذاشتم 

20210527_032427.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان گرامی میرم سر اصل مطلب بنده یک کیس معمولی دارم که با یک چند تا حرکت سیستم رو طوری خنک کردم که پردازنده دماش در حالت عادی از بیست بالاتر نمیرفت و پاور هم خنک اما از وقتی رفتیم روبه گرما دمای پردازنده تو حالت عادی تا 38 هم میره و پاور هم نسبت به قبل از خودش گرما البته نه زیاد ولی خب نسبت به قبل فرق کرده قاب کیس قدیمی گرین هست و جای دو تا فن بیشتر نداره که یکی پشت کیس هست سایز ۱۲ در ۱۲ که هوا رو میده بیرون و جلو هم دقیقا پشت دکمه پاور جای یکدونه 8 در 8 هست که میخوام وصل کنم دو تا فن ۱۲ در ۱۲ هم به صورت غیر استاندارد به هم چسبوندم و وسط کیس رو به روی چیپست مادر بورد سوار کردم و یکی دیگه هم بقل هارد ها و پاورم هم green 580 b هست که خودش دوتا فن داره یکی از داخل کیس که میکشه تو یکی هم میده بیرون حالا با همه این توضیحات خواستم بپرسم فن ۱۲ در ۱۲ پشت که دقیقا زیر پاور تا حالا هوا میداد بیرون برعکش کنم که بده داخل چی بعلاوه اون ۸ در ۸ که وصل کنم که از جلو هوا رو بده داخل یا نه همون فن پشت بده بیرون بهتره و فقط همین ۸ در ۸ رو نصب کنم تا بده داخل کافیه و یک چند تا نکته دیگه هم اضافه کنم که پاور باز گردم و حسابی با پمپ باد گرد گیری کردم هم خودش رو هم فن هارو ولی هنوز تست نکردم ببینم چقدر تاثیر گذار بوده و اینکه یک پاور معمولی مجزا دیگه هم میخوام بالای کیس بزارم طوری که یک خروجی شو از پشت کیس بدم داخل و برق همه ی فن هارو از اون بگیرم تا از پاور اصلی وات کمتری گرفته بشه و بازدهی پاور اصلی بره بالا البته میدونم مصرف انچنان ندارن ولی خب و اینکه ممنون میشم نظر هاتون رو بشنوم و تجربیاتتون رو در اختیارم بزارید و در مورد اینکه ایا فن پشت کیس بده بیرون بهتره یا بده تو 

لینک به دیدگاه

به پاور دست نزنید

ورودی کیس 2 تا فن 12 رو به داخل (شده کیس رو ببرید)

یدونه پشت به بیرون سقف به بیرون 

دمای cpuتو بیباری  درسته ببینید زیر فشار چقدره  

بجای اتصال 2 پاور یدونه پاور خوب بگیرید 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ی سوال داشتم هیچ جا پیدا نکردم اینکه بهترین دما برای کارت چی و اینم بگم کارت من اریکس پونصد و هشتاد هشت گیگ و دما کارت من بین ۶۹ تا ۷۳ این دما خوبه یا برای کارت خیلی زیاد و اینکه دما همیشه این نیست مثلا کانتر دما انقدر پایین فن ها روشن نمیشه فقط سوالم بود ک دما از چ ب بعد باعث خرابی کارت میش ممنونم عکس کارت هم گذاشتم  

20210608_153722.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این دما مناسبه.

ولی چرا کارت رو روی اسلات پایینی نصب کردید؟ پایینی فک کنم علاوه بر اینکه 8x عه با استاندارد نسخه 2 هم لینک میشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

این دما مناسبه.

ولی چرا کارت رو روی اسلات پایینی نصب کردید؟ پایینی فک کنم علاوه بر اینکه 8x عه با استاندارد نسخه 2 هم لینک میشه.

ممنونم ولی بالا نمیشد گذاشت میخورد ب رم و جا لن و یو  اس بی مادربرد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز دما عادی هست، فقط حتما یه فکری برای بردن کارت گرافیک به اسلات بالا بکنین، دوم اینکه اون فن چیه زیر کارت؟؟؟ 😑گذاشتین اونجا گرمای پاور رو بگیره بزنه به کارت گرافیک؟؟؟ 🤔

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

چند عکس واضح تر با دید بیشتر از کیس بذارید که سیستم تهویه هم توش مشخص باشه تا بشه بهتر بررسی کرد چون احتمالا سیستم تهویه کیستون ایراد داره که یکیش به قول دوستان همون فن زیر گرافیک هست که میتونه بر عکس اون چیزی که انتظار دارید عمل کنه؟!

مدل کیس و مادربرد رو هم بفرمایید.

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید ، 
بنده  i7 8700k با green glc 240 evo دارم
حدود یکی دو سال هست خمیر  تعویض کردم و mastergel maker زدم اما الان که تست استرس میگیرم با realbench و prime95 دمای سی پیوم بالاست (با prime 95 کلا کرش میکنه) نمیدونم مشکل از کولر هستش یا از خمیر یا خود سی پی یو ، داخل bios هم core 48x هستش ولتاژ هم auto هستش ولی حداکثر تا 1.26-27 میره، اگر امکانش هست راهنمایی کنید(داخل بازی‌تاحالا مشکل نداشتم)20210609_145616.thumb.jpg.28e5135868fcee073af1e1dcffb1ddc0.jpg

وقتی bios رو ریست کردم یکم پایین اومد

20210609_160752.thumb.jpg.e3653f5b12e609e6f491386d34b49cb2.jpg

لینک به دیدگاه

در ۲۳ دقیقه قبل، arin گفته است :

سلام خسته نباشید ، 
بنده  i7 8700k با green glc 240 evo دارم
حدود یکی دو سال هست خمیر  تعویض کردم و mastergel maker زدم اما الان که تست استرس میگیرم با realbench و prime95 دمای سی پیوم بالاست (با prime 95 کلا کرش میکنه) نمیدونم مشکل از کولر هستش یا از خمیر یا خود سی پی یو ، داخل bios هم core 48x هستش ولتاژ هم auto هستش ولی حداکثر تا 1.26-27 میره، اگر امکانش هست راهنمایی کنید(داخل بازی‌تاحالا مشکل نداشتم)20210609_145616.thumb.jpg.28e5135868fcee073af1e1dcffb1ddc0.jpg

وقتی bios رو ریست کردم یکم پایین اومد

20210609_160752.thumb.jpg.e3653f5b12e609e6f491386d34b49cb2.jpg

من قبلا همین سی پی یورو داشتم با واتر 240 کولر مستر دماش بیشتر از 81 درجه نمیشد تو سین بنچ این دمای شما برا این سی پی خیلی غیر عادیه 
ولی به نظرم اول رو ی سیستم دیگه با ی واتر خوب ( نه آشغالای گرین) تست کن و بعد هر قدمی خواستی برداری بذار تو اولویت بعدی

لینک به دیدگاه

سلام مجدد.امروز اومدم یه nfs mw2 رو ریختم.قبلا اون موقع ها که مشکل دما نداشت روی بالاترین کیفیت کارت دماش از 62 بالاتر نمیرفت.اما الان رو هرچی بزارم سریع 82 رو میبینه منم سریع میبندم بازی رو.بعد از اینکه بازی رو هم میبندم دما خیلی سری 6 تا 6 تا میاد پایین 2-3 ثانیه نمیشه میاد زیر 60 یعنی فن و هیتسینک خوب عمل میکنن.مشکل چیه؟

لینک به دیدگاه

تو این 1 سال خیلی ها جوابهای منظقی در مورد مشکلتون دادن اما شما بازم کار خودتونو میکنید 

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۳/۱۹ در ۱۷:۰۷، Aydin گفته است :

من قبلا همین سی پی یورو داشتم با واتر 240 کولر مستر دماش بیشتر از 81 درجه نمیشد تو سین بنچ این دمای شما برا این سی پی خیلی غیر عادیه 
ولی به نظرم اول رو ی سیستم دیگه با ی واتر خوب ( نه آشغالای گرین) تست کن و بعد هر قدمی خواستی برداری بذار تو اولویت بعدی

بردم پیش گارانتی مثل اینکه از لیکوید کولر بوده، امیدوارم درستش کنن، ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

تو این 1 سال خیلی ها جوابهای منظقی در مورد مشکلتون دادن اما شما بازم کار خودتونو میکنید 

در مورد تهویه یه فن هوا رو به داخل میده و دو فن پاور یه فن پشت هوا رو به خارج میدن.براکت های قسمت dvd رو هم درآوردم.

فن خود گرافیک خوب و روان میچرخه.

شما هم گفتید خمیر من از این خمیر برا q9400 که سیپیو داغی هست زدم دما 60 رو نمیبینه برا گرافیک هم وقتی مثلا بازی رو میبندم خیلی سریع میاد پایین که یعنی داره درست عمل میکنه.

ولتاژ هسته طبیعی برای این کارت چند هست؟در زمانی که دما میره بالا 1.08 ولت طبیعیه؟به ورژن درایور ربط نداره؟الان 391.35 هست.

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

کاربران مختلف راه‌کارهای مختلفی پیشنهاد دادن و شما توجه نکردین و مجدد تاپیک قدیمی رو بالا آوردین...

به جای آپ کردن تاپیک، میتونین همون راهکارها رو انجام بدین

تاپیک جهت عدم ارسال قفل میشه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان وقت بخیر 

تقریبا 4روزه بعد از تمیز کردن کولر cpu دماش موقعی که کامپیوتر رو روشن میکنم 90 درجه و دور فن روی مانیتور کولر 000 میزنه ولی فن کار میکنه

البته بعد از چندبار خاموش روشن وقتی صدای آب داخل لوله کولر میاد هم دور فن رو میزنه هم سیستم مثل قبل اوکی میشه

بالا بودن دمای سی پی یو خیلی برام عجیبه کولر حتی نداشته باشه نباید تا روشن میکنم بزنه 90درجه بعد تا صدای آب کولر شنیده بشه یهو بشه 30درجه

مواردی که تا الان انجام دادم:

1: خمیر سی پی یو رو پاک کردم دوباره زدم

2: بایوس رو ریست کردم

3: باتری مادربرد رو عوض کردم

4:ویروس کشی کردم و هر چی بازی بود پاک کردم

5: ویندوز آپدیت کردم

5: ویندوز اومدم عوض کنم که بخاطر مشکل دما دیگه نصب هم نمیشه کرد الان

هیچ چیزی سخت افزاری اورلاک نشده

چند بار هم حتی دور فن رو نشون میداد ولی دما مثل قبل بود و بعد خاموش روشن شدن صدای آب اومد دوباره اوکی شد در طول کار کردن کامپیوتر صدای آب در لوله ها هم زیاد هست تو این مایه ها فیشششش

سیستم
Green glacier 120 evo water cooling
2.67 Cpu core i5 750
Gigabyte rx 580 8gb
Gigabyte p55a-ud4p

Power Green gp 1050b ocdg
12gb ddr3

آپدیت: فن اینتل قدیمیم رو گذاشتم چند بارم تست کردم دما روی 50-47 هست و مشکل 90درجه دیگه نداره،آخرین نسخه ویندوز 10 رو نصب کردم و همه چی رو آپدیت کردم

گارانتی کولر هم چک کردم من سال 98خریده بود ولی تاریخ تولیدش 96بود بنظرتون طی این 4سال آبش تبخیر شده،شارژی چیزی باید بشه؟؟؟؟

یه مشکل دیگه هم که الان داره وقتی سیستم رو روشن میکنم تو صفحه loading operation system کرش میکنه و خودش خاموش میکنه دستگاه رو وقتی روشن میشه راحت بالا میاد ویندوز علتش چیه؟؟؟؟؟

ممنون میشم این دو مورد منو راهنمایی کنید

IMG_20210624_032039.jpg

IMG_20210625_015418.jpg

IMG_20210624_032128.jpg

IMG_20210624_032110.jpg

IMG_20210624_031924.jpg

IMG-20210625-WA0044.jpeg

IMG-20210621-WA0005.jpeg

ویرایش شده توسط siyavash18
لینک به دیدگاه

CPU: Core i5 7400 3.00Ghz 3.00Ghz

GPU: GTX 1050 2GB Asus

Ram: 8

Hard: 1T

Power: 400w Grin

نمیدونم از کجا شروع کنم... تاپیکای قبلم رو یه نگاه بندازید میفهمید بحثم در مورد دما هست... من دو ساله همه قطعات این سیستم به جز 4 گیگ رم/پاور/مادربورد/کیس/اسپیکر/ماوس/مانیتور و کیبورد رو از قبل داشتم.

یه 3.4 ماه پیش دیدم پاور گرم میشه سیستمو بردم تعمیرات گفتم پاورم گرم میشه گفتن خب فنش خرابه و درستش کردن و من اشتباه کردم بهشون گفتم مادربورد هم داغ میشه (البته منظورم گرافیک بوده اما نمیدونستم دقیقا کجا قرار داره) اونا خمیر سلیکون سی پی یو رو هم عوض کردن و در کل 40 تومان خرج برداشت این تعمیرات سیستم. سیستمو اوردیم خونه دیدیم فنه بازم خرابه دوباره بردیم درستش کرد و اوردیمش خونه سیستم درست شده بود اما بازی هایی که قبلا میکردم رو نمیاورد و یا بلو اسکرین میداد یا دمای بالای 83 برای کارت گرافیک و یا ریستارت و خلاصه سیستمو بردیم گفتن باید پد سلیکون برای کارت گرافیک بندازی (در حالی که به جان کی قسم بخورم که من حتی 2 رو قبل از اینکه سیستمو ببرم تعمیرات داشتم فورتنایت و جی تی ای وی بازی میکردم و هیچچچچچچ مشکلی در ران کردن بازی ها و ... نداشتم !) 100 تومان از ما گرفتن و گارانتی 3 ساله شرکت حامی باطل شد به خاطر باز شدن هیت سینک کارت گرافیک و بازم عمل نکرد (فرقی نکرد) و دوباره بردیم سیستمو و پد رو پس دادیم 100 تومانو گرفتیم و به یارو گفتم سیستم چن روز اینجا باشه خودت تستش کن و لظفا درستش کن و بعد 3.4 روز اومدیم سیستمو بردیم شد 150 تومان گرفت و یارو گفت خمیر و پد و اینجور چیزا انداخته شده روی سیستم ما هم خوشحال اومدیم بالاخره عمل کرد و بازی هایی که بازی میکردم میومدن.

از اون طرف توی لیون کامپیوتر بچه ها بهم گفتن به خاطر پاورته عوضش کن و ممکنه گرافیکت بسوزه و این حرفا و اینکه پاورم 250 واتی تسکو بود که 4 ساله داشتمش و ترسیدم چون برای این سیستم باید پاور بالای 350 میبود اونجور که تحقیق کردم و رفتم پاورمو عوض کردم که این پاور 400 وات گرین رو به قیمت 950 خریدم.

الان توی یک بازی به اسم Neighbours Back From Hell نسخه ریمستر شدش که سیستم مورد نیاز زیر رو میخاد

System: Windows 10

Processor: 64-bit processor

Memory: 4 GB RAM

Graphics: Intel HD 4000, GeForce GT 330M, Radeon HD 4670 or equivalent

DirectX: Version 11

Storage: 4 GB available space

Sound: DirectX compatible

Other: Requires a 64-bit processor and operating system

کارت گرافیکم بعد از 1 دقیقه بازی کردن این بازی دماش به 68 تا 71 اینا میره و خیلی از این موضوع نگرانم و خودم نمیدونم الان چرا همچین بلایی داره سره گرافیکم میاد نه تنها گرافیکم بلکه کارت گرافیکم و سی پی یوم در بازی MTA San Andreas (که نسخه آنلاین جی تی ای سن اندرس هست) به ترتیب گرافیکم دمای: 54.55 و سی پی یوم: 53.57 میگیره.

خلاصه که نمیدونم چیکار کنم و چی بگم لطفا کمکم کنید دیگه دارم دیوونه میشم که چرا یه بازی به این داغونی باید دمای 70 به من بده همین الان که دارم براتون این مقاله رو مینویسم همه بازی ها و برنامه هام بستس و دمای گرافیکم 50 و سی پی یو 44 هستش...

یعنی اون اتفاق که بعد اینکه پیش تعمیر کار بردم سیستم بلو اسکرین میداد دمای بالا میداد چی بود اخه چه اتفاقی افتاد بنظرتون

خواهشا کمک کنید ممنون

لینک به دیدگاه

شما بازی سنگین تر تست کنید ببینید دمای گرافیک تا چند میره چون 70 بد نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...