رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مدل کیس شما کدوم هست ؟ 

دما 90 خیلی بالا هست 

دمای نرمال این کارت حداکثر 70 باید باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای محیط به چه صورت هست

الان تو فصل گرما هستیم معمولا قطعات از حد خودشون بیشتر داغ میشن

تهویه کیس رو درست کنید

لینک به دیدگاه

پردازنده fx8350
رم coresair4g 1600 xm3
1فن 14سانتی گرین +یه8سانتی دیپ کول+یه 8سانتی معمولی
کیسمم معمولیه قدیمیه
خمیر هم فابریکشه 
خنک کننده cpuهم همون فابریکشه 
گرافیک ندارم همون انبورد هست :laughing: 
x7b0pe4bprob6s9aifol_s.jpg

خوب است ایا؟؟
دوستان کولر واسه این cpu چی پیشنهاد میکنن 

ویرایش شده توسط amin8speed
لینک به دیدگاه

دوست عزیز دماش وحشتناک بالاست مخصوصا به asus DCII  که یخچال واسه خودش حساب میشه

شما یه نگاهی به کیست بنداز احتمال زیاد از اونه 

لینک به دیدگاه

فن کیست رو چک کن. فن گرافیکت رو هم نگاهی بنداز ببین چطور کار میکنه.

لینک به دیدگاه

ممنون از نظرات ارزندتون که چه کولری رو تهیه کنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فن کارت رو اشتباها تو دور پایین ست نکردی توسط برنامع های مدیریت کارت؟

Sent from my C5303 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

نه نظر تمامی راه حل ها رو تست کردی.....

روی یک مادربورد دیگه سی پی یوت رو تست کن شاید مشکل سخت افزاری باشه

لینک به دیدگاه

نه نظر تمامی راه حل ها رو تست کردی.....

روی یک مادربورد دیگه سی پی یوت رو تست کن شاید مشکل سخت افزاری باشه

امکانش رو ندارم متاسفانه، هنوز نشده که خمیر رو تست کنم دوباره!

لینک به دیدگاه

دوستان خیلی ممنون از جوابتون، ببخشید دیر سر زدم اینترنت در دسترس نبود.

منمدل کیس من فالکونه، گرین. یه فن کنار یه فن بالا یه فن پشت یه فن پایین و یه فن هم جلو داره. بعید میدونم مشکل از تهویه سیستم باشه. من باید چیکار کنم ؟

درمورد دور فن کارت گرافیک هم، من از GPUTweak خود ایسوس که تو دی وی دی درایوزش بوده استفاده میکنم. نمیدونم چه جوری باید باهاش کار کنم. دور فن رو اتو هست، تو حالت معمولی رو 29% هست (مینیمم) هست ولی وقتی گرم میشه تا 79% هم میره.

لطفا راهنایی کنید. خیلی ممنونم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید  اصلا فن های گرافیک کار میکنن؟؟؟چون این کارت اصلا به این دما امکان نداره برسه!همون 60 65 کاملا عادی و طبیعه!!

ولی 90 درجه!!!غیر ممکنه-صد در صد مشکلی هست -دور فن هاتو نکنه دستکاری کردی؟برنامه چک کردن دما چیه؟دور فن؟دمای Vrm?با gpuz چک کن؟ضمنا ببخشید منظورت از بازی سنگین چیه؟چی بود بازی که دمای کارت رو برد روی 90؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان خیلی ممنون از جوابتون، ببخشید دیر سر زدم اینترنت در دسترس نبود.

منمدل کیس من فالکونه، گرین. یه فن کنار یه فن بالا یه فن پشت یه فن پایین و یه فن هم جلو داره. بعید میدونم مشکل از تهویه سیستم باشه. من باید چیکار کنم ؟

درمورد دور فن کارت گرافیک هم، من از GPUTweak خود ایسوس که تو دی وی دی درایوزش بوده استفاده میکنم. نمیدونم چه جوری باید باهاش کار کنم. دور فن رو اتو هست، تو حالت معمولی رو 29% هست (مینیمم) هست ولی وقتی گرم میشه تا 79% هم میره.

لطفا راهنایی کنید. خیلی ممنونم.

عزیز 20 درصد و 79 درصد طبیعه-همین ساختار فن های کولر dcii ایسوسه -اون هیچ ربطی به کار های شما نداره-خودش اتوماتیک بالا پایین میشه-شما شاید تجربه گرافیک های جدید رو نداشتی برات ترسناکه-هیچ مشکلی برای دور فن نیست ولی دما مطمئن هستی ؟؟عکس بزار -اگر دور فن میاد 79 درصد یعنی تقریبا 80 درصد توان فن  و دور فن هم به اخرین حدش نزدیکه- که دما نباید از 60 یا 70 بالا تر بره!اگر میره بالاتریک  مشکلی هست!دمای کیس هم که دوستان میگن تاثیر داره ولی نه اینکه دمای کارت رو از 70 درجه بکنه 90!!!تاثیر جریان هوا توی کیس در حد چند درجه است چون خنک کننده هر قطعه کارشو انجام میده و اون چرخش هوای کیس فقط کمک میکنه نه اینکه تاثبیر مستقیم بزاره مثلا روی Gpu-

شما میگید دور فن 80 درصده دما هم 90 درجه!!کارت 480 هم اینجور نبود !!!که سلطان حرارت بود!!

چک کن با gpu z عکس  از حالت لود بزار از تمام مشخصه های gpuz عکس باشه-ولتاژ-VRM-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

اگه خاطرتون باشه من یه کارت Asus GTX 770 DC2oc داشتم وقتی تو لود میرفت دماش به 76 میرسید و وقتی از لود خارج میشد سیستم کرش میکرد.

کارت اولم این مشکل رو داشت گارانتی پولشو داد دوباره گرفتم دومی هم همون مشکل رو داشت اینبار گارانتی خودش یکی دیگه برام تهیه کرد که این یکی سالمه فقط توی لود 98% مثل لود تو بازی Battlefield4 دما به 99 درجه میرسه این دما

به نظرتون غیر متعارف نیست؟

کیسمم تهویش خوبه 

X5 green

عکس حالت idle و load رو هم گذاشتم

idle:

http://www.mediafire.com/view/myfiles/#vye4cxqp4k4w57l

full load:

http://www.mediafire.com/view/myfiles/#pn67o4iap5lbhi6

لینک به دیدگاه

عزیز 20 درصد و 79 درصد طبیعه-همین ساختار فن های کولر dcii ایسوسه -اون هیچ ربطی به کار های شما نداره-خودش اتوماتیک بالا پایین میشه-شما شاید تجربه گرافیک های جدید رو نداشتی برات ترسناکه-هیچ مشکلی برای دور فن نیست ولی دما مطمئن هستی ؟؟عکس بزار -اگر دور فن میاد 79 درصد یعنی تقریبا 80 درصد توان فن  و دور فن هم به اخرین حدش نزدیکه- که دما نباید از 60 یا 70 بالا تر بره!اگر میره بالاتریک  مشکلی هست!دمای کیس هم که دوستان میگن تاثیر داره ولی نه اینکه دمای کارت رو از 70 درجه بکنه 90!!!تاثیر جریان هوا توی کیس در حد چند درجه است چون خنک کننده هر قطعه کارشو انجام میده و اون چرخش هوای کیس فقط کمک میکنه نه اینکه تاثبیر مستقیم بزاره مثلا روی Gpu-

شما میگید دور فن 80 درصده دما هم 90 درجه!!کارت 480 هم اینجور نبود !!!که سلطان حرارت بود!!

چک کن با gpu z عکس  از حالت لود بزار از تمام مشخصه های gpuz عکس باشه-ولتاژ-VRM-

سلام، خیلی ممنون از کمکتون. بازی سنگین منظورم BF4 هست. تنظیماتش هم روی مدیوم بود. وقتی از توی بازی میومدم بیرون ماکس درجه حرارت رو 85 - 99 میزد. منم دیدم این جوریه کلا بازی رو پاک کردم. الان ندارمش، هروقت دوباره دستم اومد نصبش میکنم براتون عکس میذارم.

الان یه نمونه از حالت عادی درجه حرارت رو میزارم :

post-16094-0-96841300-1401144857_thumb.jpg

بعدش یه مدت ROME 2 رو اجرا کردم نتیجه توی حاتت ماکسیمم :

post-16094-0-71314500-1401144988_thumb.jpg

post-16094-0-26552200-1401145043_thumb.jpg

بعدش هم یکم کال 2:

post-16094-0-44650600-1401145149_thumb.jpg

اینم فاصله سینک تا کارت گرافیک:

post-16094-0-46171600-1401145211_thumb.jpg

یه چند روزی طول میکشه تا بتل بیاد دستم، وقتی اومد نتیجه رو با عکس براتون میفرستم.

خیلی ممنون از کمکتون.

اینم یه عکس از rome 2 برو حالت ultra :

post-16094-0-86985600-1401196896_thumb.gif

راستی من پاورم 700 wat هست. ممکنه مشکل از پاور باشه ؟

ویرایش شده توسط Triple A
لینک به دیدگاه

کارت شما مشکل دمایی داره گارانتی هم که فکر نکنم قبول کنن تعویض کنن  :)

یک گارانتی ببرینش ضررنداره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان و اساتید سلام.

یه سوال:

میخواستم بدونم دمای معمول برای کارت من چند هست؟

دماش الان در حالت عادی بین۳۰تا۳۵هست(با توجه به دمای ۳۰درجه ای اتاق)

و در حالت لود بعد از نیم ساعت بازی کردن بازیthief رو تنظیماتultra به ۶۵ تا ۷۰ میرسه.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان گرامی

به نظر من کمی از این مشکل هم به خاطر تهویه ی ضعیف کیس شما نسبت به حرارت تولید شده سیستم هست

البته بعضی از دوستان اشاره کرده بودند که با اضافه کردن فن این مشکل حل بشه

ولی این تاثیر زیادی نداره چرا که در مورد تهویه کیس دو بحث مطرح هست:

اول اینکه میزان حجم هوایی که داخل کیس وجود داره که هرچه کیس بزرگتر باشه این حجم بیشتر میشه و خودش باعث میشه سیستم دیرتر داغ بشه

دوم اینکه میزان گردش هوای داخل کیس که با توجه به تعداد فن داخل سیستم و میزان مکش فن ها و محل قرارگیری اونها درست میشه

در مورد کیس شما هر دو ایراد وجود دارد چرا که شما حتی اگه تعداد فن های کیس رو افزایش بدید اما کیس توان تحمل حجم هوای عبوری رو نداشته باشه راندمان سیستم تهویه با افزایش فن ها هم تغییر چندانی نمیکنه

مثل لیوانی که دیگه تحمل مایع نداره و شما هر چقدر مایع توی اون میریزید به همون میزان از اون خارج میشه

به نظرم وجود یه کیس با تهویه مطلوبتر باعث کاهش چند درجه ای کیس شما بشه

این نظر من بود

یا علی

لینک به دیدگاه

سلام، ببخشید منظورتون چیه مشکل داره ؟ چرا آخه؟ کارت نو برای چی باید مشکل داشته باشه؟

عکسایی که گذاشتم چطور نشون میده مشکل داره؟

من باید چیکار کنم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان و اساتید سلام.

یه سوال:

میخواستم بدونم دمای معمول برای کارت من چند هست؟

دماش الان در حالت عادی بین۳۰تا۳۵هست(با توجه به دمای ۳۰درجه ای اتاق)

و در حالت لود بعد از نیم ساعت بازی کردن بازیthief رو تنظیماتultra به ۶۵ تا ۷۰ میرسه.

اگر بعد از نیم ساعت بازی کردن به 65 تا 70 میرسه کاملا نرماله و هیچ گونه مشکلی نداره. مخصوصا که دمای اتاقتون هم بالاست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود ببخشید دوستان بنده دسترسی نداشتم

دمای 65 تا 70 همون جور که بهمن عزیز فرمودن اصلا مشکلی نداره و کاملا نرماله -دمای تمام کارتها ی گرافیک همه توی همین رنج هاست-بعد از نیم ساعت حدود 60 تا 70 کاملا طبیعه و هیچ مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام، خیلی ممنون از کمکتون. بازی سنگین منظورم BF4 هست. تنظیماتش هم روی مدیوم بود. وقتی از توی بازی میومدم بیرون ماکس درجه حرارت رو 85 - 99 میزد. منم دیدم این جوریه کلا بازی رو پاک کردم. الان ندارمش، هروقت دوباره دستم اومد نصبش میکنم براتون عکس میذارم.

الان یه نمونه از حالت عادی درجه حرارت رو میزارم :

attachicon.gif14.jpg

بعدش یه مدت ROME 2 رو اجرا کردم نتیجه توی حاتت ماکسیمم :

attachicon.gif12.jpg

attachicon.gif13.jpg

بعدش هم یکم کال 2:

attachicon.gif15.jpg

اینم فاصله سینک تا کارت گرافیک:

attachicon.gif16.jpg

یه چند روزی طول میکشه تا بتل بیاد دستم، وقتی اومد نتیجه رو با عکس براتون میفرستم.

خیلی ممنون از کمکتون.

اینم یه عکس از rome 2 برو حالت ultra :

attachicon.gifGPU2.gif

راستی من پاورم 700 wat هست. ممکنه مشکل از پاور باشه ؟

خوب اینا که طبیعه مشکلی نیست دما همین قدر ه  البته فکر میکنم با تهویه اتاق و کیس بهتر نتیجه 100%کاهش دما باشه در حد چند درجه-من خودم فول لود زیر 70 هستم بیشتر مواقع-چون تهویه اتاق و کیس هم خوبه کمک میکنه -

پاور 700 ممکنه پیک خودشو ارائه نده -همیشه 100 تا 150 وات بالاتر ازنیاز پیشنهاد میشه-چون پاور وقتی همش روی آخرین حد خروجی کار کنه تحت فشار و حرارت مضاعف قرار می گیره و صد در صد افت توان پیدا میکنه-

لینک به دیدگاه

خوب اینا که طبیعه مشکلی نیست دما همین قدر ه  البته فکر میکنم با تهویه اتاق و کیس بهتر نتیجه 100%کاهش دما باشه در حد چند درجه-من خودم فول لود زیر 70 هستم بیشتر مواقع-چون تهویه اتاق و کیس هم خوبه کمک میکنه -

پاور 700 ممکنه پیک خودشو ارائه نده -همیشه 100 تا 150 وات بالاتر ازنیاز پیشنهاد میشه-چون پاور وقتی همش روی آخرین حد خروجی کار کنه تحت فشار و حرارت مضاعف قرار می گیره و صد در صد افت توان پیدا میکنه-

خیلی ممنون از جوابتون، پس درکل طبیعی بوده تا حالا.

فقط یه موضوعی هست درجه حرارت کارت خیلی زود بالا میره ولی بعد ثابت میمونه. گفتین که بعد از نیم ساعت به 70 - 77 برسه معمولیه، توی عکس دوم که نگا کنید میبینید که تازه داره میره تو بازی ولی دمای کارت رسیده به 65. این طبیعیه ؟

من هر وقت یه بازی قویتر دستم اومد تست میکنم نتایج رو براتون میزارم.

بازم ممنون از کمکتون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهترین راه حل اینه بسیار ساره هم هست (شما به هیچ وجه به دور فن گرافیک توسط برنامه های مختلف دست نزنید چون Asus از من و شما بهتر می دونه فن باید با چه دوری به چرخه که به طول عمر فن صدمه ای وارد نشه)

راه حل هم بسیار ساده هست 

شما در دو طرف کیس رو باز کنید معجزه رو مشاهده کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون از جوابتون، پس درکل طبیعی بوده تا حالا.

فقط یه موضوعی هست درجه حرارت کارت خیلی زود بالا میره ولی بعد ثابت میمونه. گفتین که بعد از نیم ساعت به 70 - 77 برسه معمولیه، توی عکس دوم که نگا کنید میبینید که تازه داره میره تو بازی ولی دمای کارت رسیده به 65. این طبیعیه ؟

من هر وقت یه بازی قویتر دستم اومد تست میکنم نتایج رو براتون میزارم.

بازم ممنون از کمکتون

درود

بله طبیعه هیچ مشکلی نیسته-همین جوره  گرافیک لود بشه gpu اش بعد از چند ثانیه میرسه به دمای نزدیک به دمای هدف-مشکلی نیست -موفق باشید -در خدمتم-

دوست عزیز بهترین راه حل اینه بسیار ساره هم هست (شما به هیچ وجه به دور فن گرافیک توسط برنامه های مختلف دست نزنید چون Asus از من و شما بهتر می دونه فن باید با چه دوری به چرخه که به طول عمر فن صدمه ای وارد نشه)

راه حل هم بسیار ساده هست 

شما در دو طرف کیس رو باز کنید معجزه رو مشاهده کنید

در کیس رو باز گذاشتن راه حل خوبی نیست -با وردود گرد وغبار به درون سیستم و فن ها از عمر قطعه کاسته میشه و خود لایه گرد و غبار مدیریت حرارت رو کاهش میده-به جای باز گذاشتن در کیس -یک کیس حرفه ایی خوب با فن های قوی و چرخش مناسب هوا با در بسته -100 درصد بهتر از باز گذاشتن در کیس عمل میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...