رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با استفاده از ااگوریتمهای زیر برای خنک سازی کیس میتوانید دما را پایین بیاورید

فکر نمیکنم مشکلی از سینک و خمیر و بقیه موارد باشه

جنس بدنه کیس ، محل قرار گیری کیس ، باز بودن اطراف کیس ، بسته بودن دربهای کیس بسیار در دمای سیستم تاثیر گذارند

soth1d.jpg

case_airflow.jpg

لینک به دیدگاه

کیس من پشتش جای دو تا فن 8 سانتی دره.رو کاور بغل همیه 8 سانتی . روی هواکش قسمت pci هم میتونم یه 12 سانتی نصب کنم.ولی زیاد تاثیر نداره.تازه صداش هم خیلی زیاد میشه.من فکر نمیکنم که با اضافه کردن فن مشکل حل شه.واقعا موندم چه کار کنم.

post-5472-057661300 1286190631_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.من یه گرافیک مدل msi r5770 pmd1g دارم که دماش در حالت عادی با دور فن اتوماتیک 52 درجه هستش.تو بازیها تا 87 درجه هم رسیده.و تو بازی metro 2033 به 96 درجه رسید.دور فن رو هم 100 * 100 میزارم ولی دما نهایتا میاد رو 93 یا 92.سرعت فن با gpu-z 4800 دور در دققه هستش روی 100 درصد.توی بازی ها مشکلی از نظر اجرا ندارم.در ضمن فکر نمیکنم که گارانتی صرفا به دلیل دمای بالا کارت رو عوض کنه.لطفا بنده رو راهنمایی کنید که این دما واسه این کارت طبیعی هستش یا نه؟

با تشکر

با سلام...

دوست عزیز فکر کنم شما سوال تون رو در هات اوورکلاک هم مطرح کردید، درسته؟

بهرحال، این دما به هیچ وجه طبیعی نیست...

پیشنهاد می کنم شخصا کارت رو گارانتی ببرید و مشکل رو توضیح بدید براشون

دفتـــر مـــركــزی ‍‍: بلوار آفريقا، خيابان كاج آبادی، پلاك 68 تــــــــــلـــــفــــن : 2700 021

ووووو چه زیاد!!!! من یه 5750 با فن سایلنت دارم. اورشم می کنم تا 850 و رم 1350 بدون این که فنی کنارش باشه مکس 70 درجه دماشه!!!!

این MSI هم از نظر برندی خیلی تو فوروم ها دیدم مورد داره!( کاری به گارانتی ماتریس و خدماتشو ... گیگا و .... اینا ندارم @};- )

سعید جان مطمئنی این اظهار نظر شما به خاطر حمایت نکردن ماتریکس از SS و ... نیست؟

بد نیست واقع بین باشید و برخی واقعیت ها رو فدای تعصب های خودتون نکنید!

لینک به دیدگاه

کیس من پشتش جای دو تا فن 8 سانتی دره.رو کاور بغل همیه 8 سانتی . روی هواکش قسمت pci هم میتونم یه 12 سانتی نصب کنم.ولی زیاد تاثیر نداره.تازه صداش هم خیلی زیاد میشه.من فکر نمیکنم که با اضافه کردن فن مشکل حل شه.واقعا موندم چه کار کنم.

دوست عزیز با اطمینان میگم تاثیر داره

شما توقع دارید کل سیستم با همون یک عدد فن 8 سانتی که نسب کرده اید خنک بشه؟

فن های 12 صدای بسیار کمی دارند شما با نصب یک عدد فن 12 به صورت دمنده بر روی کارت گرافیک خود تاثیر زیادی بر خنک سازی کارت خواهید گذاشت

نیازی هم به گارانتی نیست اطمینان میدم مشکل از تهویه سیستم شما هست

لینک به دیدگاه

با سلام...

دفتـــر مـــركــزی ‍‍: بلوار آفريقا، خيابان كاج آبادی، پلاك 68 تــــــــــلـــــفــــن : 2700 021

سلام.نه توی هات اورکلاک پست ندادم....

اما توی یه فروم خوندم(اسمش یادم نیست)که کسی این مشکل رو داشته و گارانتی هم زیر بار نرفته به دلیل اینکه کارت کار میکنه و تصویر میاد و به طور کلی مشکلی تو اجرا نداره.

در ضمن فن 12 سانتی من از این دو سه تومنی ها هستش و وقتی صدای کارت گرافیک تو حالت 100 درصد اضافه میشه خیلی زیاد میشه.و فکر میکنم که دور فن سی پی یو وقتی در کیس بسته اس بیشتر میشه.

....میدونید؟من فکر میکنم که این کارت گرافیک با سیستم خنک کننده استوک دمای کمتری داره.اینطور نیست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان.من یه گرافیک مدل msi r5770 pmd1g دارم که دماش در حالت عادی با دور فن اتوماتیک 52 درجه هستش.تو بازیها تا 87 درجه هم رسیده.و تو بازی metro 2033 به 96 درجه رسید.دور فن رو هم 100 * 100 میزارم ولی دما نهایتا میاد رو 93 یا 92.سرعت فن با gpu-z 4800 دور در دققه هستش روی 100 درصد.توی بازی ها مشکلی از نظر اجرا ندارم.در ضمن فکر نمیکنم که گارانتی صرفا به دلیل دمای بالا کارت رو عوض کنه.لطفا بنده رو راهنمایی کنید که این دما واسه این کارت طبیعی هستش یا نه؟

با تشکر

با درود:

دوست عزیز به نظر بنده دمای کارت گرافیک شما بسیار بالا است و معمولا دمای 96 درجه را در کارتهای گرافیک GTX 480 مشاهده می کنیم.

دمای 96 درجه در Metro 2033 بسیار بسیار بالا است.

برای نمونه کارت گرافیک بنده Gigabyte GTX 460 1GB می باشد ، و با این حساب که دمای GPU سری Fermi بیشتر از دمای سری 5000 می باشد ( 5770 ) ، و با این حساب که دمای اتاق 30 درجه است ، دمای کارت در حالت عادی 44 درجه و دور فن 1700 و در Metro 2033 به 62 درجه می رسد و دور فن هم به 2200 می رسد ، با این حساب که در Metro 2033 قسمت تنظیمات گرافیک ، تمام موارد را به بیشترین حد و DX11 و Tessellation و Physix فعال به قولی بیشترین فشار کاری را به گرافیک وارد کردم ، دما بیشتر از 62 درجه نرفت.

پس نتیجه می گیریم که دمای کارت گرافیک شما طبیعی نیست.

اگر فرض بگیریم که کارت گرافیک مشکلی ندارد ، حتمأ مشکل از هوای ورودی و خروجی کیس می باشد.

تجربه به من نشان داده که فنهای 8 سانتی متری کارایی پایین و صدای زیادی نسبت به فنهای 12 و 14 سانتی دارد.

اگر می توانید فن 12 یا 14 سانتی نصب کنید وقت را تلف نکنید.

البته ورود هوا و خروج آن باید حساب شده باشد ( تعداد فن ورودی و خروجی ) در ضمن کیس بسته بهتر تبادل هوا را انجام می دهد تا کیس باز ، البته به شرطی که کیس فنهای ورودی و خروجی داشته باشد.

نکتۀ دیگر نوع پاور میباشد ( وات 12 ولت ) ، سایتهایی هستند که شما می توانید با وارد کردن مشخصات سیستم بهترین پاور ( وات )

را انتخاب کنید.به عبارتی وات مصرفی سیستم شما را تعیین می کند.

البته مهمترین عامل همان تهویه هوای کیس و خود فن کارت گرافیک می باشد.

امیدوارم مشکل شما هم برطرف شود.

با تشکر...

لینک به دیدگاه

با سلام...

سعید جان مطمئنی این اظهار نظر شما به خاطر حمایت نکردن ماتریکس از SS و ... نیست؟

بد نیست واقع بین باشید و برخی واقعیت ها رو فدای تعصب های خودتون نکنید!

علی جان باز شما به حرف من جهت و سو دادی ها... =(( داری عمدی این کارو می کنی. دست از سر من وردار

خوبه ولا که آخرش گفتم ربطی به ماتریس و اینا نداره =D>? @};-? =((? نوبری ولا تو علی. @};-

لینک به دیدگاه

سلام به همگی .من این کارتو دارم .دماش خیلی بالست.تو حالت معمولی 70 تا 75 و تو گیم به 95 میرسه.چطور میتونم دماشو بیارم پایین؟

لینک به دیدگاه

دور فن رو در msi afterbuner براش یک نمودار تو setting تعریف کن و سرعت فن را بالاتر ببر.

در ضمن باید جریان هوای داخل کیس خیلی خوب باشه وهوای گرم تو کیس حبس نشه والا خوب مکش نخواهد داشت و فن کارت هوای داغ میکشه تو که در نتیجه کارت اصلا خوب خنک نمیشه.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام به همگی .من این کارتو دارم .دماش خیلی بالست.تو حالت معمولی 70 تا 75 و تو گیم به 95 میرسه.چطور میتونم دماشو بیارم پایین؟

درود

باید با استفاده از نرم افزار های افزایش دور فن دما رو پایین بیارید یا اگر بتونید با کاتالیست خود کارتهای ATi .

لینک به دیدگاه

prong شما کاتالیست را باز کنید و ببینید آیا کلاک در حالت بیکار به 157/300 برمیگرده یا خیر ؟ من قبلاً همین مشکل رو داشتم و گاهی اوقات میدیدم کلاک در حالت بیکار روی 600/1200 باقی میمونه. شما این اشکال رو با ارتقاء درایور و کاتالیست میتونی رفع کنی

بهرحال بنده در حالت کراس فایر (که طبیعتاً دمای کارت بالاتر میره ) با دور فن 35% یکی از کارتهام 52 هست و یکی 42 با این حساب دمای کارت گرافیک شما با دمای کارت گرافیک پرایمری من یکیه در حالی که اگر از کراس فایر استفاده نکنی دمای کارتت باید به اندازه کارت سکندری من باشه یعنی باید در حالت بیکار 42 باشه

ضمناً من با اینکه کراس فایر کردم در بازیها دمای کارتم فوقش بشه 66-70

بهرحال تست کردن راهی که بتون گفتم خالی از لطف نیست

امیدوارم مشکلتون براحتی حل شه

لینک به دیدگاه

سلام.نه توی هات اورکلاک پست ندادم....

اما توی یه فروم خوندم(اسمش یادم نیست)که کسی این مشکل رو داشته و گارانتی هم زیر بار نرفته به دلیل اینکه کارت کار میکنه و تصویر میاد و به طور کلی مشکلی تو اجرا نداره.

در ضمن فن 12 سانتی من از این دو سه تومنی ها هستش و وقتی صدای کارت گرافیک تو حالت 100 درصد اضافه میشه خیلی زیاد میشه.و فکر میکنم که دور فن سی پی یو وقتی در کیس بسته اس بیشتر میشه.

....میدونید؟من فکر میکنم که این کارت گرافیک با سیستم خنک کننده استوک دمای کمتری داره.اینطور نیست؟

دوست عزیز

بهترین و تنها راه همین هست که شخصا به بخش گارانتی ماتریکس مراجعه کنید

این دما برای این کارت طبیعی نیست...

علی جان باز شما به حرف من جهت و سو دادی ها... =(( داری عمدی این کارو می کنی. دست از سر من وردار

خوبه ولا که آخرش گفتم ربطی به ماتریس و اینا نداره @};-? =((? =((? نوبری ولا تو علی. @};-

سعید جان مگه از پست شما معنی دیگه ای هم برداشت می شد؟

نوبری ولا تو علی. =D>

این طرز صحبت کوچه بازاری هم توی فروم و ... منسوخ هست!

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

درود

کاربر سعید در صورت مشاهده مجدد پست های با این طرز نوشتار متاسفانه از دسترسیتون به انجمن جلوگیری میشه.دوستان خواهشا رعایت ادب و احترام رو در ارسال پست هاتون داشته باشید وگرنه طبق قوانین انجمن برخورد خواهیم کرد

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

باشه.

اما وقتی دارن حرفتو اشتباه جلوه می دن آدم عصبانی می شه.

سعید جان مگه از پست شما معنی دیگه ای هم برداشت می شد؟

بله کافیه فقط بدون در نظر گرفتن R&D یه بار متنشو بخونی @};-

لینک به دیدگاه

ممنون از همه شما دوستان که کمک میکنید.فرکانس کارت تو حالت بی کاری 400/1200 هستش با کاتلیست 10.5 .فن 12 سانتی هم روی در کیس روبروی کارت گرافیک گذاشتم ولی دماش تغییر نکرد.الان دارم درایوری که همراه گرافیک هستش رو نصب میکنم.گفتم شاید با اون سازگاری داشته باشه.به نظر شما با آپدیت کردن بایوس کارت مشکل حل نمیشه؟؟

یه نگاهی هم به این لینک بندازید.

msi 5770 pmdig heats upto 86 degree

ویرایش شده توسط prong
لینک به دیدگاه

ممنون از همه شما دوستان که کمک میکنید.فرکانس کارت تو حالت بی کاری 400/1200 هستش با کاتلیست 10.5 .فن 12 سانتی هم روی در کیس روبروی کارت گرافیک گذاشتم ولی دماش تغییر نکرد.الان دارم درایوری که همراه گرافیک هستش رو نصب میکنم.گفتم شاید با اون سازگاری داشته باشه.به نظر شما با آپدیت کردن بایوس کارت مشکل حل نمیشه؟؟

یه نگاهی هم به این لینک بندازید.

درایور رو آپگرید یا دانگرید کنی مشکلتون 100% حل میشه فرکانس در حالت بیکار باید 157/300 باشه و در موقع بازی 850/1200 و در موقع تماشای فایل تصویری 400/900 باشه

اگر دمای کارت شما با تغییر آپگرید یا دانگرید درایور و کاتالیست کاهش 5-6 درجه داشت نه احتیاجی هست به قرار دادن فن 12 سانت ، نه احتیاجی به زدن خمیر سیلیکون هست و نه احتیاجی به آپدیت بایوس

اگرم راه حل مذکور اثر نکرد و کاهش دمای 5-6 درجه نداشتید :

به ترتیب

1- بایوس رو ارتقا بدید

2- خمیر سلیکون بزنید

3- فن رو عوض کنید

لینک به دیدگاه

درایور خود کارت ورژن 9 رو نصب کردم فرکانس 400/1200 در حالت بیکار.دما 54 درجه در حالت بی کار.به وسیله نرم افزار msi live update 4.0 هم یه آپدیت 2.5 مگابایتی دانلود و نصب کردم....هیچ تغییری دیده نمیشه....

ویرایش شده توسط prong
لینک به دیدگاه

درایور خود کارت ورژن 9 رو نصب کردم فرکانس 400/1200 در حالت بیکار.دما 54 درجه در حالت بی کار

احتمالاً درست درایور قبلی رو پاک نکردید ...

نکته : کاتالیست 9 خوب نیست من مشکل رو زمانی تجربه کردم که درایور کارت گرافیک رو از روی سی دی نصب کردم که ورژنش 9.4 بود

طریقه صحیح آپگرید درایور گرافیک بطور خلاصه :

0- برنامه DRIVER SWEEPER رو دانلود و نصب کنید

1- ابتدا از قسمت uninstal ویندوز درایور و کاتالیست رو پاک کنید و یه بار سیستم رو ریست کنید

2- برنامه driver sweeper رو باز کرده و گزینه ATI DISPLAY رو انتخاب کنید و بعد ( اگه اشتباه نکنم ) دکمه ANALYZE رو بزنید سپس فایلهای DLL پیدا شده رو تیک زده و دکمه CLEAN رو بزنید و بار دیگر سیستمتون رو ریست کنید

3- حالا جدیدترین درایور یعنی کاتالیست 10.9 مخصوص ویندوزتون رو دانلود و نصب کنید و بعد از نصب کامپیوتر رو یه بار ریست کنید

درنهایت 1 سوال داشتم آیا ویندوز شما XP نیست ؟ ( بنده با کاتالیست 9.4 مشکل شما رو روی ویندوز XP داشتم که بعد از پاک کردن صحیح درایور قبلی و نصب کاتالیست 10.9 مشکلم حل شد )

----------------------------------------------------------------

اگر با موارد بالا حل نشد

در مرحله اول بایوس کارتتون رو به آخرین نسخه ش ارتقا بدید

اگر با ارتقای بایوس بازم حل نشد ، نتیجه میگیریم که کارت 5770 از برند و مدل کارت شما برای بایوسش تعریف شده که کلاک در حالت عادی روی 400/1200 باشه و شما خودت میتونی بایوس فعلی کارت رو با ATIWINFLASH استخراج کنی و بوسیله ATIWINFLASH بایوس استخراج شده رو طوری تنظیم کنی که در حالت بیکار کلاک بیاد روی 157/300 و تغییرات رو روی بایوس استخراج شده ذخیره کنی و اینبار بایوس کارت گرافیک رو به بایوس استخراج شده ای که خودت تنظیم کردی ارتقاء بدی

نکته : بایوس کارتت رو هیچوقت به بایوس مدلهای دیگه مثل ایسوز و ... تغییر نده . فقط بایوس msi pmd1g

----------------------------------------------------------------

در نهایت راه اول خیلی ساده تر از راه دوم هست و ریسک راه دوم کمی بالاست ( البته اگه تازه کارید در زمینه آپدیت بایوس ) و فکر میکنم با همون راه اول مشکل حل بشه

امیدوارم دماش پایینتر بیاد ( البته این موضوع اونقدر بحرانی نیست )

با تشکر

لینک به دیدگاه

ویندوز من 7 هستش نسخه 32 بیت.دمای 96 درجه بحرانی نیست؟میترسم ذوب شه آخرش...

با برنامه kombustor بعد از 5 دقیقه دماش به 82 درجه رسید.قبلا با kombustor 1.0.0 به نظرم دمای بیشتری داشت تا این یکی که نسخه 1.1.3 هستش

لینک به دیدگاه

با برنامه kombustor بعد از 5 دقیقه دماش به 82 درجه رسید.قبلا با kombustor 1.0.0 به نظرم دمای بیشتری داشت تا این یکی که نسخه 1.1.3 هستش.در ضمن after burner کارت منو به اسم 5770 hawk میشناسه

post-5472-030560000 1286399177_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

منظور بنده در حالت بیکار بود و یادم رفت بگم ، من دقت نکرده بودم دما در حالت لود به 96 میرسه ..

لطفاً به سوالات زیر پاسخ بده :

0- کارت گرافیک رو تا حالا اور کردی باید ؟

1-نصب درایور به طرز صحیح رو نگفتی که انجام دادی یا خیر ؟

2-در کاتالیست تاریخ بایوس و اطلاعات سخت افزاری بطور کامل ذکر شده اگه ممکنه اونا رو بگید شاید اصلا بایوس hawk روش نصب باشه

3-آیا قبلاً هم بدین شکل بوده ؟

4-آیا بایوس رو تا بحال تغییر دادی ؟

5- پردازنده شما چیه و الان اورکلاکش کردی ؟

------------------------------------------------------------

اگر ممکنه با فیفا 2011 تست کن

من بازی فیفا 2011 رو تست کردم با تنظیمات زیر

رزولوشن : 1440×900

کیفیت : high

AA : 4X

VSYNC : تیک خورده

در حالت کراس فایر دمای یکی از کارتهام ( کارت اصلی ) شد 70 و دمای دومی شد 63 (نیم ساعت بازی کردم )

در حالت بدون کراس فایر دمای کارت تحت لود شد 66 ( نیم ساعت بازی کردم )

------------------------------------------------------------

من برنامه kombustor 1.1.3 رو دارم تنظیمات رو بطور کامل بگید تا منم تست کنم

ایشاا... مشکل رفع شه

لینک به دیدگاه

بله یکی دو بار اورش کردم.فرکانس هسته 920 و فرکانس رم 1350.

درایور جدید رو الان دارم دانلود میکنم و تا شب تموم میشه ولی درایور خودش رو هم همونطور که خودت گفتی نصب کردم.

الان واسه دانلود کافی نت هستم.ولی تا اونجایی که یادمه ورژن بایوس کارت 1.1.2 هستش.فکر کنم اون برنامه 2.5 مگی که گفتم از اینترنت گرفتم و نصب کردم بایوس رو هم آپدیت کرده.

تا اونجایی که یادمه همینطور بوده.اولش که گرفتم به این چیزاش دقت نمیکردم ولی حالا...

پردازنده amd phenom 2 x2 550 هستش و تا 3.7 اور کرده بودم به صورت امتحانی و کاملا پایدار بود ولی الان به صورت پیش فرض هستش

---------------------------

فیفا 2011 رو ندارم.

کارت شما هم از همین مدل هستش ؟؟؟

تنظیمات kombustor دایرکس 10 و aa 4x بود فکر میکنم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحاتی که دادی حالا به ترتیب میریم جلو:

معمولاً وقتی کارت اور میشه طبق تجربه من فرکانسش در حالت بیکار بهم میخوره و دیگه روی 157/300 بر نمیگرده ( طبق تجربه من این موضوع 90% با پاک کردن و نصب کاتالیست جدید حل میشه )

منظور من دقیقاً تاریخ بایوس , ... هست مثلاً مال من رو در عکس زیر میتونی ببینی که با کادر آبی مشخص کردم اگه مقدوره عکسش رو مثل من قرار بده :

untitldld.jpg

معمولاً اورکلاک پردازنده هم کمی باعث افزایش دمای کارت میشه ولی به حدی نیست که از 43 درجه بپره رو 52 درجه ! فوقش مثلاً از 43 درجه بشه 46 درجه

----------------------

من امشب با kombuster 1.1.3 و تنظیماتی که گفتی امتحان میکنم ونتیجه رو بهت میگم

احتمال زیاد با آپگرید کاتالیست درست میشه

لینک به دیدگاه

با آپدیت کاتالیست درست نشد.به همون روشی که گفتی نصبش کردم.خمیر سیلیکون رو هم چک کردم.خشک نشده.

کارت شما دقیقا همین مدل هستش؟؟

میشه دور فن رو روی 100 در 100 بزاری و با gpu-z ببینی چند دور در دقیقه میچرخه و بهم بگی؟؟

مرسی

post-5472-009555900 1286477475_thumb.jpg

post-5472-097179100 1286477758_thumb.jpg

post-5472-051927600 1286478023_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

مدل کارت من گيگابايته و کراس کردم با کارت شما از لحاظ شکل فن و تا حدودي برد فرق ميکنه

گرافيک پرايمري (اصلي که مانيتور بش وصله ) اين مدل :

gigabyte%205770.png

گرافيک سکندري (ثانويه) اين مدل :

Gigabyte_HD5770.jpg

گرافيک ثانويه من که بيشتر شبيه به کارت شماست مقدار دور فنش 35% هست و قابل مشاهده نيست که نهايت چقدر هست ( مگر اينکه مانيتور رو بش وصل کنم ) اما در حالت بيکار دماش رو الان ميبينم 42 درجه هست

اما کارت ااصلي که شباهت کمتري به کارت شما داره وقتي ميزارم دور فن 100% باشه ، gpu-z 3.8 نشون ميده که دور فن 4290-4300 دور در دقيقه هست و دما هم ميزنه 48 درجه

البته مقادير بالا در حالت کراس فاير هست و اگر من يکي از کارتها رو در بيارم و درحالت تک گرافيک بزارم ( طبق تجربه هايي که با کارتهاي 5770 داشتم ) انتظار ميره دما بشکل زير بشه :

اگر گرافيک ثانويه رو بطور تکي بزارم دماش در حالت بيکار و با دور فن 35% چيزي حدود 44 ميشه

اگر گرافيک اوليه رو بطور تکي بزارم دماش در حالت بيکار و با دور فن 35% چيزي حدود 46 ميشه

--------------------------------------------------------------------------------------------

تست من با kombustor 1.1.3 و همچنين با تنظيمات مثل شما ( البته بارزولوشن 1024×1280 ) در حالت کراس فاير :

untitled1.jpg

اینم در حالت غیر کراس فایر ( کراس فایر رو دیزیبل کردم البته این تست رو بلافاصله بعد از تست اول گرفتم و دما حدوداً 3-4 درجه بالاتره چون قبلش کارت تحت فشار و استرس بوده ) :

untitled2.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------

نتیجه گیری از دیدگاه من :

از اونجایی که این تست سنگینه دما تا 80 بره بالا طبیعیه اما در حالت غیر کراس فایر باید بشه حدود 74-76 ، دمای شما شده 87 البته با رزولوشن ( 888×1274 ) من متاسفانه نمیدونم روی رزولوشن 1024×1280 در حالت فول اسکرین به چه دمایی میرسی اما اگه فرض رو بر این بزاریم که در رزولوشن 1024×1280 هم همین دمای 87 درجه رو داشته باشید دمای کارت شما حدود 11-12 درجه از حالت طبیعی بالاتر میره و این بالا بودن دما تنها برمیگرده به این که دمای کارت شما در حالت بیکار 7-8 درجه بالاتره حد معموله وبه جای 44 درجه 52 هست و دلیل بالا بودن دمای کارت شما در حالت بیکار اینه که کلاک به 157/300 بر نمیگرده و در موقع بیکار کلاک شما 400/1200 میشه و من با این حساب خیالتون رو راحت کنم که نه مشکل خمیر سیلیکون هست و نه فن و نه تهوی کیس و فقط مشکل بر میگرده به کلاک در حالت بیکار

---------------------------------------------------------------------------

راه حل از نظر من :

حالا که شما میگی با آپگرید درایور هنوز کلاک 157/300 نشده و دما طبیعی نیست پس :

شما میتونی با نرم افزار RBE 1.25 کلاک رو تنظیم کنی . فقط قبل از اینکه اینو توضیح بدم :

1- شما بایوس رو بلدی با ATIFLASH و از طریق فلش مموری آپدیت کنی ؟

2- مادربرد شما چند تا اسلات PCI-E 2 داره ؟

3- اگه ماردربرد شما 2 تا اسلات PCI-E داشته باشه گرافیک زاپاس PCI-E داری ؟

3- اگه ماردربرد شما 2 تا اسلات PCI-E نداشته باشه گرافیک قدیمی مدل PCI هم دارید ؟

و درنهایت مسئولیت این کار با خود شماست ، البته اگر جواب 3 یا 4 بله باشه و فلش هم در اختیار داشته باشید در صورت بوجود آمدن ارور یا هر اتفاق دیگه ای مشکلی پیش نمیاد

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...