رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام من اخیرا یه کارت asus r9 280x گرفتم الان توی بازی های watch dogs یا bf4 روی حداکثر تنظیمات دماش به 82 درجه میرسه در حالی که تو سایت ها دیدم دمای فول لودش 72 دزجه است حالا آیا این دما خطرناکه یا طبیعیه؟کیسم هم گرین x4 هست.

عزیز اونجایی که نوشته 72 درجه فول لود هستش دمای محیط رو هم زده 100 درصد...

و بنده به شما قول میدم که دمای محیط شما بالاتر هستش...

توجه کنید دمای اتاق ملاک نیست و دمای درون کیس مهم هستش...

لینک به دیدگاه

همانطور که جناب حسینی گفتند جدیدا سری های ایکس و رده بالای کارت های AMD به صورت دست دوم و استفاده شده به نام نو فروخته شده

اما شما همانطور که عزیز گفت میزان دور فن و همینطور دمای اتاق چطور هست؟

دما در حالت بیکاری چطور هست؟

دور فن تو حداکثر تا 1800 میره دمای اتاق هم فکرکنم حدود 34-30 باشه.

دمای توی بیکاری رو 37 هست.

ویرایش شده توسط Ali/sh
لینک به دیدگاه

عزیز اونجایی که نوشته 72 درجه فول لود هستش دمای محیط رو هم زده 100 درصد...

و بنده به شما قول میدم که دمای محیط شما بالاتر هستش...

توجه کنید دمای اتاق ملاک نیست و دمای درون کیس مهم هستش...

دمای محیط 100 درصد منظور چیه؟

لینک به دیدگاه

دمای محیط 100 درصد منظور چیه؟

داره میگه تو اون سایت که دمای 72 درجه رو زده. به احتمال خیلی زیاد (100%) دمای محیط رو هم زده

لینک به دیدگاه

خب پس مطمئناً یه مشکلی هست، هر چند بنده برند شما رو ندارم، اما یه Sapphire R9 280X Toxic دارم که حداکثر دمای 66 درجه براش توی لاگ نرم افزار GPUZ ثبت شده در بدترین شرایط.

لینک به دیدگاه

دور فن تو حداکثر تا 1800 میره دمای اتاق هم فکرکنم حدود 34-30 باشه.

دمای توی بیکاری رو 37 هست.

فن های کیس هم با حد اکثر توان کار می کنند ایا؟

خب شما محیطتون کمی گرم هم هست در صورت امکان در یک جای با دمایی کمتر تست کنید اگر همچنان مشکل پابرجا بود بفرستید گارانتی برای چک سیستم خنک کننده گرافیک

دما در داخل خود کیس چگونه هست؟

خب شما محیطتون کمی گرم هم هست در صورت امکان در یک جای با دمایی کمتر تست کنید اگر همچنان مشکل پابرجا بود بفرستید گارانتی برای چک سیستم خنک کننده گرافیک

لینک به دیدگاه

دما در داخل خود کیس چگونه هست؟

دماسنج ندارم ولی دمای داخل کیس مناسبه چون بقیه قطعات دماشون پایینه.

کیس هم 5تا فن داره که همشون کار میکنن اما فن گرافیک توی لود حداکثر 50 درصد کاراییشو استفاده میکنه.دمایی که گفته میشه آیا توی همین مقدار دور فن هست یا 100 درصد فن؟

میگم شاید از بازی باشه که مثلا تو واچ داگز و بتلفیلد به این دما میرسه اما مثلا تو نید فور اسپید تا 76 میرسه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی یک عکس از داخل کیس بزارید

همچنین مشخصات دقیق سیستم رو هم بگید خوب هستش

+ اینکه تست هایی که توی سایتهای مختلف انجام میشه ممکن هستش که در بیرون کیس انجام شده باشه اون هم با دمای ایده آل اتاق تست

لینک به دیدگاه

با برنامه MSI afterburner دور فن گرافیک رو بزار بین 65 تا 80 درصد بنا به دمای کیست... کلا AMD  فقط با این روش دماش میاد پایین چون توی حالت auto اصلا خوب مدیریت نمیکنه دور فن رو... من الان یکی از داغ ترین کارت های بازارو دارم 290x refrence که با دور فن 60% دماش از 70 بالاتر نمیاد... بهت اون برنامرو حتما پیشنهاد میکنم.. توش 2تا پروفایل با درصد فن های مختلف برای حالت بیکاری و گیم بساز و وقتی خواستی بری داخل بازی 1لحظه روش کلیک کن و خیالت دیگه راحته... با اون برنامه میتونی داخل خود بازی هم بصورت live دماتو ببینی...

ویرایش شده توسط shayan.vampire
لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی یک عکس از داخل کیس بزارید

همچنین مشخصات دقیق سیستم رو هم بگید خوب هستش

+ اینکه تست هایی که توی سایتهای مختلف انجام میشه ممکن هستش که در بیرون کیس انجام شده باشه اون هم با دمای ایده آل اتاق تست

4690 

giga h97 d3h

asus 280x

corsaire 2*4 gig

730w thermaltake

green x4

عکس اگه شد میزارم.

لینک به دیدگاه

با برنامه MSI afterburner دور فن گرافیک رو بزار بین 65 تا 80 درصد بنا به دمای کیست... کلا AMD  فقط با این روش دماش میاد پایین چون توی حالت auto اصلا خوب مدیریت نمیکنه دور فن رو... من الان یکی از داغ ترین کارت های بازارو دارم 290x refrence که با دور فن 60% دماش از 70 بالاتر نمیاد... بهت اون برنامرو حتما پیشنهاد میکنم.. توش 2تا پروفایل با درصد فن های مختلف برای حالت بیکاری و گیم بساز و وقتی خواستی بری داخل بازی 1لحظه روش کلیک کن و خیالت دیگه راحته... با اون برنامه میتونی داخل خود بازی هم بصورت live دماتو ببینی...

asus هم یه برنامه مثل اون داره الان باهاش دور فن رو رو 75 گذاشتم دما رسید به 70 اما خب نویز زیاد شد.

حالا کارت مشکل داره یا نه؟ یعنی باید با دور فن 50 درصد که خودش تنظیم میکنه به این دما برسه؟

ویرایش شده توسط Ali/sh
لینک به دیدگاه

اگر تنظیمات کاتالیست دستکاری نشد ه باشه

با افزایش دما خود کاتالیست باید دور فنو ببره بالا اتوماتیک

بعیده مشکل از کیس و.. باشه

باید از دور فن های خود کارتت باشه

لینک به دیدگاه

asus هم یه برنامه مثل اون داره الان باهاش دور فن رو رو 75 گذاشتم دما رسید به 70 اما خب نویز زیاد شد.

حالا کارت مشکل داره یا نه؟ یعنی باید با دور فن 50 درصد که خودش تنظیم میکنه به این دما برسه؟

داداش عادیه سخت نگیر کارتت کاملا سالمه هیچ مشکلی نداره... من ترجیح میدم از حالت دستی استفاده کنم چون حالت auto دما رو میبره بالا... کلا کارت های amd مخصوصا سری r9 دماشون بالاست.. و کاملا عادیه نیازی نیست نگران بشی.... @};-

لینک به دیدگاه

دور فن رو ست کن رو 60% حالشو ببر که هم صداش زیاد نیست و هم کاراییش خوبه

ویرایش شده توسط Hassan_007
لینک به دیدگاه

دماسنج ندارم ولی دمای داخل کیس مناسبه چون بقیه قطعات دماشون پایینه.

کیس هم 5تا فن داره که همشون کار میکنن اما فن گرافیک توی لود حداکثر 50 درصد کاراییشو استفاده میکنه.دمایی که گفته میشه آیا توی همین مقدار دور فن هست یا 100 درصد فن؟

میگم شاید از بازی باشه که مثلا تو واچ داگز و بتلفیلد به این دما میرسه اما مثلا تو نید فور اسپید تا 76 میرسه

خب پس عادی هست دمای کارتتون با توجه به دمای اتاق که گقتید 30 الی 35 و کار کرد فن ها با 50% دور فن

بهترین کار این هست وقتی می خواهید وارد بازی های سنگین همچون واچ داگز بشین دور فن رو تا 80 یا 70 بالا ببرید در غیر این صورت همون 50 مناسب هست برای کار های روزانه تون

لینک به دیدگاه

ایا این دور فن بالا در دراز مدت ممکنه موجب خرابی بشه؟

چون وقتی زیادش میکنم اینقدر نویز داره فکر میکنم الان فن از جاش کنده میشه! 

لینک به دیدگاه

آقا یونس سلام . خسته نباشید میگم بهت . کارت واقعاً حرف نداشت . من این سی پی یو رو دارم که 4.5 رو با ولتاژ 1.23 استیبل شده که از نظر ولتاژی ، متوسط و معمولی به حساب میاد و با کولر V6 تو تست طولانی دما فوق العاده بالا میره و به 92 هم میرسه . با این سی پی یو عالی که شما دارید خیلی راحت فرکانس 5 رو با دمای خیلی خوب میتونید بزنید و ظاهراً قصد فروشش رو هم دارید که به نظر من واقعاً حیفه و اگر من این سی پی یو رو که 20 روزه خریدم رو نداشتم حتماً این مورد شما رو  رو هوا میزدم و ای کاش نمی فروختی و نگه میداشتیش.

یه سوال دارم و راهنمایی ازت میخوام داداش . این Liquid Ultra رو از کجا می تونم تهیه کنم ؟ از اونجایی که قیمت خیلی بالایی داره ، آیا کسی رو میشناسی که در حد یکبار استفاده از این خمیر داشته باشه و بخاد بفروشه ؟ یا اینکه خودت برات مقدوره در حد یه ihs mode بهم بدی و مبلغش رو تقدیمت کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان : 
خب طبق قولی که داده بودم امروز خمیر لیکوئید اولترا رسیـد دستم و بعد از پخش کردن خمیر لیکوئید IHS رو با دقت هر چه تمام میزاریم . 
و پس از قرار دادن IHS روی مین قفل میکنیم و دعا میکنیم که سیستم روشن بشه 
109.gif

خب سی پی یوی من پس از جراحی درست در اومد و خوشبختانه اسیبی به سی پی یو وارد نشده است . 

تستی از فرکانس دیفالت سی پی یو در دمای محیط 24 درجه قرار میدم . 

توجه کنین دوستان این تسیت با فن استوک خود سی پی یو هست و پس از رسیدن ست xspc تستهای بیشتر میزارم . 

با فن استوک در فرکانس دیفالت در سی پی یو های گرم 4770k حدود 80 الی 85 درجه میشود . 

قضاوت با شما ؟!

pa95hn2e71iov8ppr767.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه ی یونس جان من تستا رو با فن استوک میزارم اینجا : 

و در ادامه بعد از فرکانس دیفالت رسیدیم به فرکانس 4400 با ولتاژ 1.12 اما از داخل بایوس 1.1 ست شده که در اصل همون 1.1 هست . 

دمای اتاق : 24 

فرکانس : 4.4 

ولتاژ : 1.1

دمای بیشترین هسته : 72

فن استوک و سی پی یو مد شده دوستان در جریانین . 79.gif

nc6h0q0c7gfy6jhz6qjm.jpg

لینک به دیدگاه

فوق العاده هست احسان جان اونممممممممم با فن استوک با اون فرکانس و ولتاژ... حرفی برای گفتن باقی نمونده منتظر نتایج اصلی شما هستیم

لینک به دیدگاه

با سلام

بنده یک هارد وسترن بلک تازه خریدم که دمای اون تا 48 درجه بالا میره با hd tune تستش کردم مشکلی نداشت فقط دماش بالا بود مدل هارد هم وسترن 1 ترابایت 64 مگ بافر WD1002FAEX هست به نظرتون مشکلی داره؟ 

ویرایش شده توسط man_utd
لینک به دیدگاه

یکم زیاده ولی هیچ مشکلی پیش نمیاد سعی کن یه فن جلوی هارد ها نصب کنی... ولی هیچ نگرانی نداشته باش بابت این دما

لینک به دیدگاه

black دماش بالا هست .الانم که تابستونه .  تهویه کیس رو بهتر کن . یه فنم بزار کنارش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...