رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

حتما" روى سرش يك فن براى خنك كردنش بگذاريد وگرنه به زودى به خر خر خواهد افتاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان داشتم گشت و گزار میکردم در نت به این سایت رسیدم که بسیار جالب بودش

لینک مربوطه :http://www.overclock3d.net/articles/cases_cooling/ultimate_h100_cooling_mod/1

19064149579l.jpg

حتماً ویدئو مربوطه رو ببینید (باید هیتلر شکن داشته باشید)

خیلی جالب هستش

لینک به دیدگاه

اوه اوه اوه ببین چکار کرده این !!!!!!!!!!!! واااااااااااای خدای من دما منفی شده با یه واترکولینگ AIO  اصلا باورم نمیشه.... !!!!!!!! اونم تو اورکلاک توی 1 ساعت فول لود و واتاژ 1.45... اصلا نمیشه باور کرد فن های زیاد این همه تاثیر بزارن !!!!!!!!!!!

ویرایش شده توسط shayan.vampire
لینک به دیدگاه

دوستان بهترین ایرکولرها و واترکولرهای دنیا هم تا زمانی که توسط هوای محیط و فن خنک می شن، نمی تونند دمای پردازنده رو کمتر از دمای محیط کنند.

اگر ویدیو رو تا انتها مشاهده کنید خود مجری هم به این نکته اشاره می کنه که این ویدیو فقط جهت Fun و شوخی بوده ...

لینک به دیدگاه

دوستان بهترین ایرکولرها و واترکولرهای دنیا هم تا زمانی که توسط هوای محیط و فن خنک می شن، نمی تونند دمای پردازنده رو کمتر از دمای محیط کنند.

اگر ویدیو رو تا انتها مشاهده کنید خود مجری هم به این نکته اشاره می کنه که این ویدیو فقط جهت Fun و شوخی بوده ...

آقا پوریا تو ویدیو که دما منفی بود!

منم واقعا تعجب کردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شاید با کولر گازی دمای محیط رو آوردن پایین
:D

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

منم دقیقا واسه همین تعجب کردم.. ولی تا امکانات دستم بیاد حتما روی h110 تستش میکنم البته نهایتن با 20 تا فن که PWM نیستنو فقط با پاور روی maximum میچرخن چون اونجوری خیلی گرون میشه... ولی پوریا جان اینی که میگی دمای cpu هیچوقت کمتر از محیط نمیشه رو من جوره دیگه ای بهم ثابت شد... من با فن استوک خود اینتل و یه فن deep cool  که با بست بستمش روی فن اینتل دما رو توی idle روی 26 آوردم که همون لحظه اتاق دماش 32 بود با دما سنج ساعت دیجیتالی... حالا یا این وسط sensor ها اشتباه میکنن یا استثنایی بوده توی این قضیه... و اینکه من از روی کیس به عنوان میز واسه ی تنقلات استفاده میکنم و این دما سنج هم دقیقا روی کیس هستش که نسبت به بقیه اتاق دما هیچ فرقی نداره.. و در های کیس هم همیشه باز هستن و یه هیتلر بزرگ زد خاک که مال کولر هستو بجای در گذاشتم.. اصلا نما نداره ولی دما عالی شده..

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان هارد با اینکه نو هست خر خر میکنه! قبل از این هارد 500 مکستور داشتم که بدون دلیل خراب شود.این مشکل گرم شون ممکنه از ضعیف بودن پاور باشه؟

لینک به دیدگاه

من خودم هم يه بلك دارم زيرش يه فن 8.9 نصب كردم دماش خيلي پايين اومد

كلن سري بلك هم صدا و هم دماي نسبتا بالايي دارن

نگران نباش

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان هارد با اینکه نو هست خر خر میکنه! قبل از این هارد 500 مکستور داشتم که بدون دلیل خراب شود.این مشکل گرم شون ممکنه از ضعیف بودن پاور باشه؟

اگر خنک بشه کمتر سروصدا میکنه.

در مورد پاور، مشخصات کامل سیستمتون رو بفرمایید.

لینک به دیدگاه

اگر خنک بشه کمتر سروصدا میکنه.

در مورد پاور، مشخصات کامل سیستمتون رو بفرمایید.

cpu 7750 amd

main  elite a780gma

2 gig ram

grafic     anbord

power  380 wat green
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ،

48 درجه که عادی هست ، اصلا مهم نیست .

صدای خرر هارد های مکانیکی کاملا عادی هست و به خاطر جابه جایی هد هستش ، تغییرات دمایی توش تاثیری نداره .

لینک به دیدگاه

اگه یه سر به لوازم جانبی فروشی ها بزنید فن مخصوص هارد دارن که به بایین هار نصب میشه @};-

لینک به دیدگاه

من یه cpu i5 2500 دارم دماش در حالت تست پرایم 95 از 59 بیشتر نمیشه.

میخوام بدونم که کلاً cpu خنک هست یا سنسورا خرابن.

اخه با کولر استوک همچین دمایی خیلی پایینه.

لینک به دیدگاه

حالا چشش کن تا داغ شه

ویرایش شده توسط آخوند قهرمان
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من به تازگی پردازنده 4790k گرفتم بقیه مشخصات سیستم هم در امضام هست اما امروز کلا کلافه شدم بخاطر دمایی که CPUID HWMonitor  70 درجه نشون میده (باور کنید چند دفعه کولر باز کردم دوباره بستم) تازه توی دیفالت ولی وقتی که اخر شب نرم افزار AI Suite 3  نصب کردم یک چیز دیگه نشون میده اقا یکی به من بگه کدوم دما درسته    دی

00940964853015653095.jpg

لینک به دیدگاه

یه جورایی هر 2 درست هست اگر درست یادم باشه برنامه ی  AI Suite 3 دمای cpu رو می گه ولی برنامه های مانیتورینگ دمای core ( هسته ) رو می گن که همیشه دمای هسته بیشتر هست 

شما از برنامه ی AIDA64 Extreme استفاده کن بسیار دقیق و کامل هست از هر نظر 

توی این برنامه 5 تا دما بهت می ده 

cpu

core 1

core 2 

core 3 

core 4 

البته این ها رو هم می ده 

package

ia 

gt

که مهم ترین برای پایدار نگه داشتن cpu دمای هسته ها هست که 70 با 4500 همخونی ندارن مگر اینکه کولر خوبی نباشه 4770k من با 4500 دماش از 50 رد نمی شد توی لود برای شما که دیگه نسل جدید هست فرق می کنه باید پایین تر هم باشه 

در کل برنامه ی ایسوس دمای خود cpu رو می گه که خیلی دقیق نیست برای اورکلاک و تست پایداری ( همیشه 10 الی 15 درجه کمتر هست ) ولی برنامه ی مانیتورینگ بیشتر دمای هسته رو نشان می دهند که شما باید دمای هسته رو کنترل کنی ( بهتر هست ) 

فکر کنم AI Suite 3  دمای رو از سنسور های رو برد و سوکت رو می گن ولی برنامه های دیگه مستقیم دمای هسته رو می گن 

شاید کمک کنه http://www.tomshardware.com/answers/id-2062740/piriform-speccy-asus-suite-reading-cpu-temperatures.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه جورایی هر 2 درست هست اگر درست یادم باشه برنامه ی  AI Suite 3 دمای cpu رو می گه ولی برنامه های مانیتورینگ دمای core ( هسته ) رو می گن که همیشه دمای هسته بیشتر هست 

توی این برنامه 5 تا دما بهت می ده 

cpu

core 1

core 2 

core 3 

core 4 

البته این ها رو هم می ده 

package

ia 

gt

که مهم ترین برای پایدار نگه داشتن cpu دمای هسته ها هست که 70 با 4500 همخونی ندارن مگر اینکه کولر خوبی نباشه 4770k من با 4500 دماش از 50 رد نمی شد توی لود برای شما که دیگه نسل جدید هست فرق می کنه باید پایین تر هم باشه 

در کل برنامه ی ایسوس دمای خود cpu رو می گه که خیلی دقیق نیست برای اورکلاک و تست پایداری ( همیشه 10 الی 15 درجه کمتر هست ) ولی برنامه ی مانیتورینگ بیشتر دمای هسته رو نشان می دهند که شما باید دمای هسته رو کنترل کنی ( بهتر هست ) 

فکر کنم AI Suite 3  دمای رو از سنسور های رو برد و سوکت رو می گن ولی برنامه های دیگه مستقیم دمای هسته رو می گن 

شاید کمک کنه http://www.tomshardware.com/answers/id-2062740/piriform-speccy-asus-suite-reading-cpu-temperatures.html

با چه کولر و ولتاژی دوست من ؟

لینک به دیدگاه

با چه کولر و ولتاژی دوست من ؟

xspc و 1.2 البته من با 1.15 هم پاس کردم ولی برای رندر 24 ساعته باید 1.2 باشه که دما بین 40 تا 50 می چرخید مخصوصا وقتی به رندر مو :crying:  که می رسید بالای 48 بود  :cool:

البته الان خیلی وقته که بلاک روی کارت گرافیک هست و روی cpu بدبخت کولر استوک روش هست و با 3900 دما تا 70 هم می ره  :wacko:  :crying: البته دیگه رندر سنگین نمی گیرم جون و پولم رو دوست دارم 

لینک به دیدگاه

درود مجدد

اما دوست من این نرم افزار SpeedFan که دمای هسته ها رو کمتر نشون میده  بالخره کدوم درسته  اصلا من باید نگران باشم یا نه بیخیال باشم

من نمیدونم که این اینتل که اینقدر پول پردازنده میگره یک سنسور درست حسابی داخل cpu قرار نداده که ادم این همه تناقض ببینه دی

اینم برنامه ی AIDA64 Extreme

65215780072993765421.jpg

96160940136503322112.jpg

23389430002469290354.jpg

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

من Core Temp رو قبول داشتم که با عکس اولی که توی پست اول گذاشتید دیگه قبول ندارم :D

چرا دمای ماکس توی کورتمپ کمتر از مینیمم هستش ؟

اصولاً همیشه به کورتمپ استناد می کنم و HW Monitor رو قبول ندارم. به احتمال زیاد HW Monitor دمای پکیج رو براتون نمایش می ده @};-

در کل نگران نباشید، چون در عکس اول اگر دما 70 درجه هم باشه، که به احتمال زیاد نیست، بازهم برای فرکانس 4.4 و لود 100% و ولتاژ 1.2 دمای 70 می تونه طبیعی باشه !!!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ..

یه سوال داشتم در مورد دمایه Idel  و load کارت گرافیک Asus 780Ti Dcu II Oc ...

دما Idel کارت بنده ..::. 37..40 درجه هست البته در کیس بازه ..

دما load  هم تا 82 درجه بالا میره ..

تو تست نرم افزار Furmark به این دما رسید..

میخوام بدون این دما طبیعیه ..؟

تو سایت هایی که این کارت رو بررسی میکنن دما بترتیب 30 و 70 درجه هست ..

ویرایش شده توسط M.Rasmus
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز Furmark یک برنامه هستش که گرافیک رو تا حداکثر فشار میبره و بالاترین دمای ممکن رو شاهد میشی، و اون سایتهایی که دیدی دمای کارت در حال بازی و کارهای نرمال رو گذاشتن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...