رفتن به مطلب

بنچمارک R9 290X and R9 290

del2771
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مشکل حرارت دوستان که دیگه از این کارا زیاد کردن میشه به جای کولر رفرنس یه واتر کولینگ بست و اون موقعه هست که دیگه اور این کارت قوقا میکنه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 327
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

کی مشکل گرما داره با این کارت :

EK-FC R9-290X water block

FC-R9-290X_CA_full_1200.jpg

FC-R9-290X_NA_back_1200.jpg

FC-R9-290X_NP_full_1200.jpg

جالبه که این بلاک فول کاور(حافظه،مدار تغذیه،GPU) دو روز قبل از ارائه خود کارت رو نمایی شده...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

بهمن جون خودت داری میگی دیگه، اگر می خواست که دمای و مصرف برقش مثل 290X بشه...

عزیز فرکانس تایتان و 780 چرا اینقدر پایین هستش؟

واسه قشنگی که نیست، بخاطر اینکه دما و مصرف کارت خیلی بالاتر میرفت اگه فرکانس رو بالاتر میبرد...

همینوطور که میدونین این کار در شرف انجام هست با تولید 780 ti با فرکانس مناسب 954 که البته از تایتان کمی قویتز میشه.

مطمئن باشید با افزایش فرکانس این کارتها تا فرکانس هایی که بتونن 290 رو پشت سر بزارن(که قاعدتا کمتر از 1000 هم هست) دماشون زیر 94 درجه و مصرفشون هم زیر 300 وات میمونه عزیز.میدونین که این مساله تئوری نیست و با یه نرم افزار msi after burner و اور کردن 780 میشه به این مساله رسید.

gk 110 کامل هم نه مشکلی از لحاظ مصرف و نه از نظر دما خواهد داشت (نسبت به مشکل مصرف و دمای 290x).

عزیز میدونین که من fan nvidia و amd نیستم.هر کدوم بهتر باشه میگم بهتره.

مثلا با قیمت 550 دلاری این کارت واقعا خرید 780 با 650 دلار قیمت بی معنی هست.(البته مقداری هم برای کولر مناسب باید براش کنار گذاشت)

ولی بعضی مسائل کاملا واضح هست و جای بحث نداره.مثل همین مساله فرکانس کارتهای gk 110 و تولید کپلر کامل.(خصوصا که این کارت مورد نظر 290x کارتی هست که مشکل حاد مصرف و دما داره که قابل چشم پوشی نیست و شما دارین اون رو با کارتهایی قیاس میکنین که از این دو نظر زمین تا آسمون خنکتر و کم مصرفترن)و شما اظهار میکنین که کارتهای nvidia این مشکل رو دارن ;)

یه سوال دارم در مورد 7970.آیا این کارت توانایی تحمل فرکانس ghz رو تو دما و مصرف مناسب نداشت؟پس چرا اوایل این کارت با فرکانس 925 به بازار عرضه شد؟حالا حتی کمتر از ظرفیتش هم باشه اما وقتی رقیبی نداره چرا کارت رو گرمتر و پرمصرفتر عرضه کنه؟

در مورد تایتان صحبت نمیکنم چون این کارت شرایط خاصی داره و حتی اجازه تولید نمونه غیر رفرنس هم براش داده نشده و قیمتش هم کاملا بی معنی هست.

ایا amd به تازگی برای کارت 780 رقیبی داشت؟چرا باید 780 با کلاک بالا با مصرف بیشتر و گرمای بیشتر به بازار عرضه میشد وقتی رقیبی نداشت؟

چرا الان nvidia داره 780ti را با یک smx بیشتر و با فرکانس بالا تولید میکنه؟چون الان رقیب داره

وقتی برای کارت رقیبی نباشه چرا کمپانی اونرو تو شرایط ایده آل تری به بازار عرضه نکنه تا هم خنکتر و هم کم مصرف تر باشه؟

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم بنچمارک کامل از Techpowerup:

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290X/1.html

قدرت کارت در رزولوشن 1080P :

post-10788-0-81607600-1382612392_thumb.gif

و این هم واسه اورکلاک کارت:

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290X/31.html

این هم واسه مصرفش که به نظر من آنچنان هم زیاد نیست:

post-10788-0-54838000-1382612450_thumb.gif

لینک به دیدگاه

همینوطور که میدونین این کار در شرف انجام هست با تولید 780 ti با فرکانس مناسب 954 که البته از تایتان کمی قویتز میشه.

مطمئن باشید با افزایش فرکانس این کارتها تا فرکانس هایی که بتونن 290 رو پشت سر بزارن(که قاعدتا کمتر از 1000 هم هست) دماشون زیر 94 درجه و مصرفشون هم زیر 300 وات میمونه عزیز.میدونین که این مساله تئوری نیست و با یه نرم افزار msi after burner و اور کردن 780 میشه به این مساله رسید.

gk 110 کامل هم نه مشکلی از لحاظ مصرف و نه از نظر دما خواهد داشت (نسبت به مشکل مصرف و دمای 290x).

عزیز میدونین که من fan nvidia و amd نیستم.هر کدوم بهتر باشه میگم بهتره.

مثلا با قیمت 550 دلاری این کارت واقعا خرید 780 با 650 دلار قیمت بی معنی هست.(البته مقداری هم برای کولر مناسب باید براش کنار گذاشت)

ولی بعضی مسائل کاملا واضح هست و جای بحث نداره.مثل همین مساله فرکانس کارتهای gk 110 و تولید کپلر کامل.(خصوصا که این کارت مورد نظر 290x کارتی هست که مشکل حاد مصرف و دما داره که قابل چشم پوشی نیست و شما دارین اون رو با کارتهایی قیاس میکنین که از این دو نظر زمین تا آسمون خنکتر و کم مصرفترن)و شما اظهار میکنین که کارتهای nvidia این مشکل رو دارن ;)

یه سوال دارم در مورد 7970.آیا این کارت توانایی تحمل فرکانس ghz رو تو دما و مصرف مناسب نداشت؟پس چرا اوایل این کارت با فرکانس 925 به بازار عرضه شد؟حالا حتی کمتر از ظرفیتش هم باشه اما وقتی رقیبی نداره چرا کارت رو گرمتر و پرمصرفتر عرضه کنه؟

در مورد تایتان صحبت نمیکنم چون این کارت شرایط خاصی داره و حتی اجازه تولید نمونه غیر رفرنس هم براش داده نشده و قیمتش هم کاملا بی معنی هست.

ایا amd به تازگی برای کارت 780 رقیبی داشت؟چرا باید 780 با کلاک بالا با مصرف بیشتر و گرمای بیشتر به بازار عرضه میشد وقتی رقیبی نداشت؟

چرا الان nvidia داره 780ti را با یک smx بیشتر و با فرکانس بالا تولید میکنه؟چون الان رقیب داره

وقتی برای کارت رقیبی نباشه چرا کمپانی اونرو تو شرایط ایده آل تری به بازار عرضه نکنه تا هم خنکتر و هم کم مصرف تر باشه؟

بنده هم کاملا با شما هم عقیده ام، در حال حاضر هم نسخه های OC کارت های 780 پرفورمنسی معادل تایتان دارند پس دور از انتظار نیست که  780Ti با کمی افزایش فرکانس و اضافه شدن یک واحد SMX به راحتی 290x پشت سر بگذاره  

اما در مورد حرارت کارت 290X متاسفانه مدل های Non Ref با کولر اختصاصی هم در بهترین حالت میتونند دمای کارت دوربر80C درجه نگه دارند که نا امید کننده هست بر فرض مثال اگر محدود کننده دما و توان مصرفی  غیر فعال بشه دمای کارت به چند درجه میرسید؟ ! 

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

بنده هم کاملا با شما هم عقیده ام، در حال حاضر هم نسخه های OC کارت های 780 پرفورمنسی معادل تایتان دارند پس دور از انتظار نیست که  780Ti با کمی افزایش فرکانس و اضافه شدن یک واحد SMX به راحتی 290x پشت سر بگذاره  

اما در مورد حرارت کارت  متاسفانه مدل های Non Ref با کولر اختصاصی هم در بهترین حالت میتونند دمای کارت دوربر80C درجه نگه دارند که نا امید کننده هست بر فرض مثال اگر محدود کننده دما و توان مصرفی  غیر فعال بشه دمای کارت به چند درجه میرسید؟ ! 

تو نمونه رفرنس دمای کارت قدری از 80 تجاوز میکنه که بازهم بیش از 10 درجه با 290x تفاوت داره.درسته البته کارتهای غیر رفرنس با کولر های اختصاصیشون تو فرکانسهایی دمای کارت رو تو فرکانسهایی زیر 80 نگه میدارند که تو اون فرکانس ها تایتان رو هم پشت سر میزاره و یا هم رده تایتان هست.البته کولر های کمپانی های خوب دمای این کارت رو خیلی پایینتر نگه میدارن که دماهاش به نظر من چندان نا امید کننده نیست:

Idle

Load

ASUS GTX 780 DC II

35°C

67°C

EVGA GTX 780 SC

34°C

74°C

Gigabyte GTX 780

37°C

72°C

NVIDIA GTX 780

37°C

81°C

NVIDIA GTX Titan

30°C

81°C

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_780_Direct_Cu_II_OC/30.html

و البته کارت 780 inno 3d هرکولس 3000 در این بین نیست که فک کنم از هر سه این موارد خنکتر هم باشه با بوست کلاک بالاتر.(و قدرتی فراتر از تایتان)

من نمیگم gk110 خیلی خنک هست(تو پست بالایی هم ار بار که اشاره به خنکی 780 کردم پشتش نوشتم که نسبت به 290).

درکل صحبتم این بود که این کارت توانایی پشت سر گذاشتن 290 رو داره بدون اینکه دماش از 94 و مصرفش از 300 وات تجاوز کنه.

همون بحث پرفورمنس به ازای هر کلاک و مصرف و حرارت نسبت به کارایی شون در کل.

فک کنم نمونه های غیر رفرنس 290x با دو کانکتور 8 پین عرضه بشن چون لب مرزه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

تو نمونه رفرنس دمای کارت کمی از 80 تجاوز میکنه.درسته البته کارتهای غیر رفرنس با کولر های اختصاصیشون تو فرکانسهایی دمای کارت رو تو فرکانسهایی زیر 80 نگه میدارند که تو اون فرکانس ها تایتان رو هم پشت سر میزاره و یا هم رده تایتان هست.البته کولر های کمپانی های خوب دمای این کارت رو خیلی پایینتر نگه میدارن که دماهاش به نظر من چندان نا امید کننده نیست:

Idle

Load

ASUS GTX 780 DC II

35°C

67°C

EVGA GTX 780 SC

34°C

74°C

Gigabyte GTX 780

37°C

72°C

NVIDIA GTX 780

37°C

81°C

NVIDIA GTX Titan

30°C

81°C

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_780_Direct_Cu_II_OC/30.html

من نمیگم gk110 خیلی خنک هست(تو پست بالایی هم ار بار که اشاره به خنکی 780 کردم پشتش نوشتم که نسبت به 290).

درکل صحبتم این بود که این کارت توانایی پشت سر گذاشتن 290 رو داره بدون اینکه دماش از 94 و مصرفش از 300 وات تجاوز کنه.

همون بحث پرفورمنس به ازای هر کلاک و مصرف و حرارت نسبت به کارایی شون در کل.

فک کنم نمونه های غیر رفرنس 290x با دو کانکتور 8 پین عرضه بشن چون لب مرزه.

منظور بنده دمای کارت 290X بود نه کارت 780! بله همینطور که گفتید کارت های 780 چه مدل های اورکلاک شده چه مدل های رفرنس با خنک کننده مرجع دمای کمتر یا حداکثر در حدود 80 درجه دارند (در جمله بنده عبارت 290X جا افتاده بود)

همینطور که اطلاع دارید AMD برای کنترل حرارت و مصرف کارت های سری R9  ویژگی PowerTune  به درایور اضافه کرده که تحت هر شرایطی دمای کارت از 94 درجه بیشتر نشه :)

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

منظور بنده دمای کارت 290X بود نه کارت 780! بله همینطور که گفتید کارت های 780 چه مدل های اورکلاک شده چه مدل های رفرنس با خنک کننده مرجع دمای کمتر یا حداکثر در حدود 80 درجه دارند (در جمله بنده عبارت 290X جا افتاده بود)

همینطور که اطلاع دارید AMD برای کنترل حرارت و مصرف کارت های سری R9  برنامه PowerTune  به درایور اضافه کرده که تحت هر شراسطی دمای کارت از 94 درجه بیشتر نشه :)

:)

من فک کنم کولر های غیر رفرنس باید طراحی خاصتری نسبت به gk110 داشته باشن برای هاوایی.

چون دای سایز این کارت به میزان قابل توجه ای کوچکتر از gk 110 هست و سطح کمتر انتقال حرارت کمتری رو ایجاب میکنه و انتقال گرما از سطح دای به کف هیت سینک تو سطح کمتری نسبت به gk 110 رخ میده.و یه جورایی مشکل 2 تاست 1:انتقال حرارت2:حرارت زیاد.

که دفعش واقعا یه چالش محسوب میشه.

همچنین گمونم نمونه های غیر رفرنس این کارت باید دارای 2 کانکتور 8 پین باشن چون مصرف این کارت واقعا لب مرز 300 وات هست و با برداشتن همین محدودیت هایی که بش اشاره شد فراتر هم میده.

نمیدونم شاید amd کمی عجله کرده برای تولیدش چون مسائل جانبیش کمی زیادهتر از معمول هست(مثل 7990)

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

windforce این کارت بیاد واقعا دمارو خوب میتونه تا 75 پایین بکشه هر چند دمای 770 تا 68 پایین آورده

لینک به دیدگاه

امیدوارم با این قیمت 550 دلاری amd موفق بشه قیمت کارت 780ti رو هم به زیر 580 دلار بکشه و قیمت 780 رو به زیر 500 دلار که به این صورت بتونیم کارتهای nvidia رو هم با قیمت زیر 2000 تومن تو کشور عزیزمون تهیه کنیم و ازشون لذت ببریم.

وافعا قیمت کارتها gk 110 حتی 780 آزار دهنده بودن.

و امیدوارم به زودی gk 110 رو کامل و با 2880 هسته و کلاک مناسب تولید کنن  و نهایت قدرت کپلر رو ببینیم.و اجازه تولید این کارت با مدار تغذیه و کولر کاستوم هم داده بشه(البته با قیمت مناسب).

من از زمانی که gk110 معرفی شد منتظر نمونه کاملش بودم تو اون زمان چنین قدرتی برای کارت single برام خیلی معجزه بود. :wub:

ولی به نظرم هنوز amd تو کارتهای یک سطح پایینترش( 280x نسبت به 770) هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کارایی جلوتره.nvidia علاوه بر قیمت 780 و 780ti باید تو قیمت 770 هم تجدید نظر کنه.بی تعارف نزدیک به  100 دلار جای ارزون شدن داره.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان چقدر بحثشون داغ شده واسه دمای این کارت؟؟؟

آقا صبر کنید غیر رفرنس بیاد بعد کامل میشه در موردش بحث کرد...

تازه به قول معین خان اگه مشکل گرما دارید؟ Water Block که هست، استفاده کنید...

لینک به دیدگاه

اما در مورد حرارت کارت 290X متاسفانه مدل های Non Ref با کولر اختصاصی هم در بهترین حالت میتونند دمای کارت دوربر80C درجه نگه دارند که نا امید کننده هست بر فرض مثال اگر محدود کننده دما و توان مصرفی  غیر فعال بشه دمای کارت به چند درجه میرسید؟ ! 

آخه صابرجان مشکل عجیب اینه که فن و کولینگ نمونه  رفرنس 290x

نهایت خساست رو خرج داده تا قیمت تمام شده بیاد پایین و نهایت تبلیغات و مانورو بده روی قیمت.. :wacko: :wacko: :wacko: عجب مهندسی ایرکاندیشنی :( :(

فاجعه بارهست این کولینگ..کاشکی اصلا رور کارت رفرنس فن نمیزاشت amd :

XFX-Radeon-R9-290X-16.jpg

شده یه داستان تکراری!

amd  دقیقااا هرکاری میکنه که روی قیمت مانوربده حتی با این کولینگ مسخره!!!

انویدیا هم با گرونفروشی و رلیز زودتر نسلش فقط دنبال پوزیشنه و بیخیال قیمت عادلانه

ویرایش شده توسط payamhetfild
لینک به دیدگاه

نهایت خساست رو خرج داده تا قیمت تمام شده بیاد پایین و نهایت تبلیغات و مانورو بده روی قیمت.. :wacko: :wacko: :wacko: عجب مهندسی ایرکاندیشنی :( :(

بازم جای شکرش باقیه که 1 تیکه مس انداخته روش :lol:

با توجه به اینکه کارت داغیه.فک کنم از اول هم برنامه واتر داشته برای این کارت که 2 روز قبلش واتر معرفی شده و سیستم کولینگ هم به این بی ریایی هست.

----------------------------

کاکو دارم میام

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته زیر اون قسمت مشکی رنگ تماما مس به کار رفته . اگر بتونم یه عکس پیدا کنم میزارم

Sent from my GT-I8190

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امیدوارم با این قیمت 550 دلاری amd موفق بشه قیمت کارت 780ti رو هم به زیر 580 دلار بکشه و قیمت 780 رو به زیر 500 دلار که به این صورت بتونیم کارتهای nvidia رو هم با قیمت زیر 2000 تومن تو کشور عزیزمون تهیه کنیم و ازشون لذت ببریم.

وافعا قیمت کارتها gk 110 حتی 780 آزار دهنده بودن.

و امیدوارم به زودی gk 110 رو کامل و با 2880 هسته و کلاک مناسب تولید کنن  و نهایت قدرت کپلر رو ببینیم.و اجازه تولید این کارت با مدار تغذیه و کولر کاستوم هم داده بشه(البته با قیمت مناسب).

من از زمانی که gk110 معرفی شد منتظر نمونه کاملش بودم تو اون زمان چنین قدرتی برای کارت single برام خیلی معجزه بود. :wub:

ولی به نظرم هنوز amd تو کارتهای یک سطح پایینترش( 280x نسبت به 770) هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کارایی جلوتره.nvidia علاوه بر قیمت 780 و 780ti باید تو قیمت 770 هم تجدید نظر کنه.بی تعارف نزدیک به  100 دلار جای ارزون شدن داره.

ببینید دوستان انویدا نیومده دلار رو تو ایرن بکنه 3000 تومن که هی از انودیا ایراد میگیرید سه سال پیش من دو تا کارت GTX 480 EVGAرو که بهترین برند انویدیا هستش خریدم 1200000اونا هم یکی 600 دلار بودن الان هم780 همین قدره بیننید قیمت انودیا گران نیست دلار ما زیاده مثلا گرافیک جدید 700 دلاری AMD رو توی ایران مگر میخوان بدن 1تومان نه خبری نیست این رو هم ضرب در 3000 تومن کنید میشه همون قیمت کارتهای HIGHEND انویدیا من نمیدونم چرا هی میگید انودیا گرونه کجا گرونه 7970 از 770 پایین تره خیلی جاها ولی همین الان قیمت 300 هزار تومان بیشتر از 770 که 1500000 قیمت داره هی میگن انودیا گرونه انگار حالا AMD که داد بیرون کارت رو دلش برا ما میسوزه میگه دلاری هزار تومان با برو بچ حساب کنید .این مشکل اقتصادی اینجا  ربطی به بازار  بین المللی نداره.

لینک به دیدگاه

windforce این کارت بیاد واقعا دمارو خوب میتونه تا 75 پایین بکشه هر چند دمای 770 تا 68 پایین آورده

اصلا منطقی نیست 94!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دای سایزم که خیلی ناجوره :blink:

کرمی جان مگر لایتنیگ یه  هنری بکنه...کولینگ لایتنینگ 780 کجا....کولینگ 290x رفرنس کجا :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شده یه داستان تکراری!

amd  دقیقااا هرکاری میکنه که روی قیمت مانوربده حتی با این کولینگ مسخره!!!

انویدیا هم با گرونفروشی و رلیز زودتر نسلش فقط دنبال پوزیشنه و بیخیال قیمت عادلانه

شرط میبندم همین رو از روی انویدیا زده فقط کیفیت رو اورده پایین که قیمت کم بشه اونوقت همه میگن تایتان (همه هم گیر دادن به اون) گرونه خوب باید گرون باشه تایتان با اون قدرت کولینگ رفرنس خود انودیا خنکش میکنه  که  اتفاقا باکیفیت ترین کولینگ رفرنس بین گرافیک ها رو در حال حاضر داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان مطمئن باشید نتایج با کولر اختصاصی شرکت ها با کولر رفرنس حداقل 15 درجه تفاوت خواهد داشته.خیالتون راحت.

یک نکته بگم :دی

این کارت چون دست پخت جدید AMD هست و معماریش ویرایش شده جای بهینه شدن فریم ریت با درایور رو داره ولی اگر کارت مثلا تایتن الترا و یا 780TI بیاد چون همون کپلر هست با تعداد کوداهای متفاوت دیگه احتمال افزایش فریم ریت به واسطه درایور خیلی ضعیف هست و تغییرات چشمگیر نیست.

روی هم رفته من جای انویدیا بودم کل 2880 تا کودا رو فعال میکردم با یک کولر جدید اختصاصی طراحی می کردم و فرکانسش رو هم حوالی 1 گیگاهرتز میذاشتم :دی قیمتش رو هم روی 1000 دلار فیکس می کردم.البته احتمال اینکه این جمله من رو در یکی دو هفته ی آینده ببینید زیاد هست :دی

post-7048-0-86684000-1382634773_thumb.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوستان مطمئن باشید نتایج با کولر اختصاصی شرکت ها با کولر رفرنس حداقل 15 درجه تفاوت خواهد داشته.خیالتون راحت.

این کارت چون دست پخت جدید AMD هست و معماریش ویرایش شده جای بهینه شدن فریم ریت با درایور رو داره ولی اگر کارت مثلا تایتن الترا و یا 780TI بیاد چون همون کپلر هست با تعداد کوداهای متفاوت دیگه احتمال افزایش فریم ریت به واسطه درایور خیلی ضعیف هست و تغییرات چشمگیر نیست.

روی هم رفته من جای انویدیا بودم کل 2880 تا کودا رو فعال میکردم با یک کولر جدید اختصاصی طراحی می کردم و فرکانسش رو هم حوالی 1 گیگاهرتز میذاشتم :دی قیمتش رو هم روی 1000 دلار فیکس می کردم.البته احتمال اینکه این جمله من رو در یکی دو هفته ی آینده ببینید زیاد هست :دی

attachicon.gifscreen012.jpg

ولی قبول کنیم سری آر 9 واقعا کولرهاش افتضاح کار شده :دی

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان انویدا نیومده دلار رو تو ایرن بکنه 3000 تومن که هی از انودیا ایراد میگیرید سه سال پیش من دو تا کارت GTX 480 EVGAرو که بهترین برند انویدیا هستش خریدم 1200000اونا هم یکی 600 دلار بودن الان هم780 همین قدره بیننید قیمت انودیا گران نیست دلار ما زیاده مثلا گرافیک جدید 700 دلاری AMD رو توی ایران مگر میخوان بدن 1تومان نه خبری نیست این رو هم ضرب در 3000 تومن کنید میشه همون قیمت کارتهای HIGHEND انویدیا من نمیدونم چرا هی میگید انودیا گرونه کجا گرونه 7970 از 770 پایین تره خیلی جاها ولی همین الان قیمت 300 هزار تومان بیشتر از 770 که 1500000 قیمت داره هی میگن انودیا گرونه انگار حالا AMD که داد بیرون کارت رو دلش برا ما میسوزه میگه دلاری هزار تومان با برو بچ حساب کنید .این مشکل اقتصادی اینجا  ربطی به بازار  بین المللی نداره.

بله عزیز مشکل اینجا ربطی به بین الملل نداره

پس با قیمت های جهانی , مقایسه رو انجام میدیم :

R9−290X با قیمت ۵۵۰ دلار و GTX.Titan با قیمت ۱۰۰۰ دلار و GTX780 با قیمت ۶۵۰ دلار

هر سه پرفورمنسی تقریبا برابر دارند

حالا شما میگید AMD ارزون نیست ؟

منبع حرفا و قیمت ها : www.techpowerup.com

ویرایش شده توسط Saeed#
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

R9−290X با قیمت ۵۵۰ دلار و GTX.Titan با قیمت ۱۰۰۰ دلار و GTX780 با قیمت ۶۵۰ دلار

اولا پسر خوب amd  سی پی یو سازه تو دنیا. ما فقط ibm,intel,amd رو داریم که مایکروپروسسور میسازن amd معلومه باید قیمت های حالا در حد 100 دلار اختلاف بده چون شرکت خیلی بزرگ تر از انودیاست قدرت بیشتری داره 100 تا کارخونه داره .یه مثال میزنم برات که متوجه بشی ببین ps4 سونی قدرتش اینجور که نقل شده به طرز قابل توجهی از xone بیشتره ولی اختلاف قیمتشون برای کنسول خیلی زیاده و سونی خیلی ارزونتره دستگاهش چرا؟ چون سونی یه شرکت که 1000تا کارخونه سخت افزاری داره ولی مایکروسافت هر چند هم غول نرم افزاری باشه نمیتونه مثل سونی که فکر کنم بیشتر از 50 ساله داره لوازم الکترونیکی تولید میکنه تو قیمت جلو بره  شما همه جوانب روبررسی کنید بعد هی قیمت ها مقایسه کنید  ضمنا خود شما  من منتظر میمونم ببینم این گرافیک amd رو چند میدن تو ایران ببینید قیمت اونم بالاست مگر الان ارزونه که اون موقع بشه.انویدا همیشه چیپ زودتر طراحی میکنه پیشتازه دوسال توبازار تنهاست amd چند سالی چیپ میسازه  خوب انودیا معلومه اون مدت توی بازار بی رقیبه قیمت هاش ه متفاوت یه زمانی سونی تنها با ps2 تو دنیا جولان میداد 120میلیون نسخه فروخت  چرا چون بیرقیب بود چرا بعد  که نینتندو باز اومد تو بازار میکروسافت هم اومد  دیگه سونی رکورد دار نبود؟ چون چند تا شرکت شدن خیلی ساده وقتی چند تا میشن قیمت ها رقابتی میشن.

شما اگر طرفدار amd هستید چکار قیمت های انودیا دارید شما که نمیدونم r9 میگیرید چکار قیمت های تایتان و 780 دارید؟خوب ارزون تره برید از اون برند بگیرید چرا غصه قیمت میخورید؟

لینک به دیدگاه

attachicon.gifscreen012.jpg

دقیقا این ورق آخر انویداست که خووووب منتظر موند تا بموقه کپلرو تموم کنه اونم با پوزیشن 1 بازار..

الفاتحه مع الصلوات

شادی روح تمامی سریهای لایتنینگ :دی

لینک به دیدگاه

درسته ارزونتره....!!!!

اما

تا بوده هیچ ارزونی بیدلیل نبوده!

94درجه :blink:

حجم کارتهای مرجوعی به گارانتی و کلا ریجیکت جالبی در انتظار این رفرنسها خواهد بود!

به نظر من برنده اصلی این کورس کارت 290 خواهد بود با قیمت عالیه زیر 500دلار ...دمای 100%منطقیتر و قدرتی در حد 780 گرانقیمت!

و 290x هم صرفا جهت همون پوزیشن نامبروان ساخته شده و رقابت با تایتان

من که از همین الان یه 290 تاپ دایرکت زنبیل میزارم :)

ویرایش شده توسط payamhetfild
لینک به دیدگاه

اولا پسر خوب amd  سی پی یو سازه تو دنیا. ما فقط ibm,intel,amd رو داریم که مایکروپروسسور میسازن amd معلومه باید قیمت های حالا در حد 100 دلار اختلاف بده چون شرکت خیلی بزرگ تر از انودیاست قدرت بیشتری داره 100 تا کارخونه داره .یه مثال میزنم برات که متوجه بشی ببین ps4 سونی قدرتش اینجور که نقل شده به طرز قابل توجهی از xone بیشتره ولی اختلاف قیمتشون برای کنسول خیلی زیاده و سونی خیلی ارزونتره دستگاهش چرا؟ چون سونی یه شرکت که 1000تا کارخونه سخت افزاری داره ولی مایکروسافت هر چند هم غول نرم افزاری باشه نمیتونه مثل سونی که فکر کنم بیشتر از 50 ساله داره لوازم الکترونیکی تولید میکنه تو قیمت جلو بره  شما همه جوانب روبررسی کنید بعد هی قیمت ها مقایسه کنید  ضمنا خود شما  من منتظر میمونم ببینم این گرافیک amd رو چند میدن تو ایران ببینید قیمت اونم بالاست مگر الان ارزونه که اون موقع بشه.انویدا همیشه چیپ زودتر طراحی میکنه پیشتازه دوسال توبازار تنهاست amd چند سالی چیپ میسازه  خوب انودیا معلومه اون مدت توی بازار بی رقیبه قیمت هاش ه متفاوت یه زمانی سونی تنها با ps2 تو دنیا جولان میداد 120میلیون نسخه فروخت  چرا چون بیرقیب بود چرا بعد  که نینتندو باز اومد تو بازار میکروسافت هم اومد  دیگه سونی رکورد دار نبود؟ چون چند تا شرکت شدن خیلی ساده وقتی چند تا میشن قیمت ها رقابتی میشن.

آهان, VIA ,کوالکام ,یا انویدیا(تگرا) ,یا مدیا تک, یا سامسونگ, اینا چوب کبریت میسازن ؟ پروسسور فقط همین ۳تا که شما گفتی

اون موقع که HD7000 اومد تو بازار سری ۶۰۰ انویدیا هنوز معرفی نشده بود

و در آخر این AMD نیست که GPU میسازه , همون برو بچه های ATI هستن منتها با اسم AMD

شما اگر طرفدار amd هستید چکار قیمت های انودیا دارید شما که نمیدونم r9 میگیرید چکار قیمت های تایتان و 780 دارید؟خوب ارزون تره برید از اون برند بگیرید چرا غصه قیمت میخورید؟

شما طرفدار nvidia هستید چکار به دما و مصرف amd دارید ؟ چرا حرص میخورید ؟

برید تایتان بخرید . با قیمت ۲ برابر

ویرایش شده توسط Saeed#
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...