رفتن به مطلب

بررسی کیس قدرتمند کولر مستر storm sniper black edition

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان گرامی چند روز سیستم دل روده اش ریخته بود بیرون همش هم بخاطر کیس قدرتمند!!! x7 بود که از روز اول که گرفتم سه ماه پیش هزار یک  ایراد داشت  مثلا فن هاش از کار میافتاد usb های پورت جلو قطع وصل میشد  خلاصه خیلی اذیت شدم . مثلا روی کارتن کیس نوشته advanced full tower ;o که خیلی عجیبه!من کیس ترمالتک  المنت v داشتم که واقعا به معنای واقعی کلمه فول تاور بود ولی روش ننوشته بود advanced full tower!!اتوی کیس ترماتک میشد رینگ بوکس نصب کنی ولی اینجور تبلیغات الکی نمیکرد رو باکسش .

خلاصه کیس x7 رو گارنتی هم نفرستادم بیخیالش شدم.کیس raid max مدلraptor گرفتم اون هم بدلیل نصب نشدن کولر macho hr-2توی کیس یعنی نبود فضای کافی  پس فرستادم .;کیس raidmax هم خیلی سایتش بده چون توی سایت یه سازنده زشته دروغ یا اشتباه باشه ولی در کمال شگفتی بود!!اندازه کیس  رو مدل رپتر رو زده بودن 541*247*502 ،اندازه مهم 247 یعنی wide هستش فضایی که شما در اختیار دارید برای نصب قطعات. کولر machoاحتیاج به 165 mm فضا دره برای نصب خوب گفتم مشکلی نیست ولی وقتی کیس دستم رسید با کمال تعجب اندازه فضای داخل کیس رو دقیق اندازه گرفتم فقط 17.5 سانت بود و حتی در کیس وقتی میخواست بسته بشه گیر میکرد به فن کولر !!یعنی سایت سازنده اندازه کیس رو دروغ یا اشتباه زده بود.خوب چینی دیگه نمیشه چیزی گفت.

ولی دیروز بعد از تحقیق زیاد کیس کولر مستر storm sniper cm رو انتخاب کردم مدلی که توی سایت بود مدل استاندارده که  در کناریش همش فیلتر بزرگه و فن 200mm روی در هم نداره ولی دو تا 200mmنصب شده جلو و سقف و یک 120mmهم پشت کیس.یه نسخه بلک ادیشن هم هست مخصوص amd که لد هاش قرمز رنگه، گرون تره و و بغیر از در فیلتر دار بزرگ یه در شیشه ای جدا هم داره میتونید از اون استفاده کنید.من نسخه استاندارد رو میخواستم . ولی چیزی که برام اومد بلک ادیشن بود با فقط در شیشه ای!!!!نسخه black amd fusion edition بود که در کمال شگفتی لد هش به جای قرمز ابی هستن!!!!!کیس ازکشور های عربی معلومه وارد شده مثل همه جنس ها ولی سفارش اونجا بوده خیلی عجیب بود. ولی من چون برند کولر مستر رو قبول دارم . این کیس هم یکی از بهترین ترمال پرفورمنس ها رو داره،سیستم رو بستم توش و بررسی هم کردم که براتون  به اشتراک میزارم تجربه  خودمو امیدوارم خسته نشده باشید و بررسی کیس به کارتون باید.

کیس ظاهر خوبی داره بسته بندیش هم قشنگه و سالم بود و بخوبی محافظت میشد .

post-13512-0-24664800-1386354668_thumb.jpg

یه مقاایسه در کنار جعبه x7 گرین

post-13512-0-75944200-1386354828_thumb.jpg

بعد از باز کردن  جعبه کیس رو در اورم و یه جایزه خیلی خوب هم باهاش بود به جای در فیلتر دار!!!!یه پد موس غول پیکر با کیفیت عالی  که برای اندازش چند تا  موس کنترلر گذاشتم روش تا سایزش رو متوجه بشید!

post-13512-0-00504000-1386355105_thumb.jpg

خود کیس Mid towerهستش و طبق اطلاعات مندرج مین برد سایز atx رو ساپورت میکنه ولی باهمین حال میشه گفت تقریبا یه Ultra tower  هستش و جای زیادی در کیس هست و مثل کیس raidmax اندازش دقیقا همونی هستش که توس سایت زده!!254w که 24 سانت فضای داخلی در اختیار تون میزاره و کولر با بلندی 182mmهم توش جا میشه . 

اسمبل سیستم خیلی اسون بود . یه تصویر چاپ شده بود وروی سینی کیس نصب شده بودکه محل نصب مین های atx , mini atx رو با حروف انگلیسی نشون میداد و محل نصب پیچ ها رو مشخص کرده بود ،به عبارت دیگه احتیاجی نبود  که مین رو بزارید توی کیس تا جای پایه های توی کیس رو معلوم کنید  .البته کسی که سیستم زیاد بسته راحت تشخیص میده کدوم پیچ ها رو باید پایه نصب کرد.

فضای داخلی جادار بود راحت کولر نصب شدو فضایی مناسب بین فن 200mm سقف و فن پشت کیس تا کولر وجود داشت. من  فن پشت کیس رو با فن کوگار 120 لد قرمز توربو 1500rpm عوض کردم و  بدلیل درب تمام شیشه ای  و نبود فضا برای نصب روی side در محل نصب کف کیس هم کنار پاور یه کوگار دیگه با همون مشخصات نصب کردم که هوا رو به داخل میده .فن 200mmجلو هم داخل میده هوا رو فن سقف و پشت خارج میکنن. نتایج تست هام عالی بودن اولا هارد دیسک ها دماشون  2 تا 3 درجه کاهش داشت  و کارت گرافیک هم 3 تا 4 درجه  و cpu هم تاثیرش از همه بیشتر بود و بوضوح تهویه خیلی قویتری رو از کیسx7نشان میداد.

کیس cm در کنار x7

post-13512-0-89689900-1386355854_thumb.jpg

post-13512-0-58898600-1386355892_thumb.jpg

پنل جلو کیس خیلی کامله و فقط usb 3 جاش خالیه که من نیازی ندارم چون مین بورد خودش 5 یا 6 تا usb 3 داره .

ولی تنظیم دور فن های 200mm و دکمه خاموش ور وشن کردن لد ها  و پورت e-sata , 1394 هم  قرار دارن که پانل رو کامل میکنه . سرعت فن 200mm از 500تا 1100 rpmهستش و روی دور نهایی هوای خلی زیادی رو ارز توی کیس تهویه میکنن صدای خیلی زیادی هم ندارن هر چند قابل شنیدن هستش ولی خوب 200mm هستن و این منطقیه .

post-13512-0-41148800-1386356306_thumb.jpg

post-13512-0-51918700-1386356353_thumb.jpg

post-13512-0-78788700-1386356382_thumb.jpg

post-13512-0-22748600-1386356425_thumb.jpg

post-13512-0-92997400-1386356460_thumb.jpg

نصب تقریبا همه  قطعات  به جز مین برد tool free هستش، برای کارت گرافیک شما راحت با یک چفت کارت رو نگه میدارید نمیخواد یک ساعت پیچ باز بسته کنید. هارد ها خیلی آسون نصب میشن روی پیچ های روی بدنه هارد روکش پلاستیکی گذاشته شده  که از شک و انتقال لرزش به داخل سیستم و تولید صدا جلوگیری میکنه،optical drive  هم از این اسون تر نمیشه نصب کرد. ضمنا قفل امنیتی بقل شکاف های توسعه گذاشته شده که مناسب برای لن پارتی ها هستش و از اونجایی که کیس  کیسی برای گیمر هاست  و ممکنه موس کیبورد گرون قیمت  استفاده کنن میشه کابل ها رو از داخل خروجی های امینتی رد کرد و داخل کیس قفلشون کرد  همون جور که گفتم برای لن پارتی ها و جاهای عمومی خوبه و توی خونه کابرد نداره.

post-13512-0-42601100-1386356860_thumb.jpg

و اما اصل کار مدیریت کابل ها !!کابوس اسمبل!!عجیبه چند تاکیس  از شرکت ترمالتک و زالمن داشتم و خود کولر مستر و گرین ولی هیچ کدوم اینقدر فضا  پشت سینی مادربرد برای کابل کشی نداشتن!توی کیس گرینx7یا بهتر بگیم کوگار مدل evolution اصلا فضایی برای کابل کشی نیست و اگر پاور قوی با کابل 24پین ضخیم داشته باشید حتما باید وسط کیس ولش کنید!چون درب پشت بسته نمیشه در صورت گذر کابل از پشت کیس ولی توی cm آب خوردن بود مقدا زیادی کابل  پاور به همراه کابل های کاکنتور جلو خود کیس همه راحت جا شدن و بسته شدن. همون طور که میدونید  کابل کشی  بد کارایی انتقال حرارت رو به شکل زیادی میاره پایین  چون جلوی انتقال هوا و چرخش هوا رو میگیره و ظاهر زشتی هم داره .

این از اشفته بازار پشت کیس:

post-13512-0-97508000-1386357306_thumb.jpg

post-13512-0-56737800-1386357333_thumb.jpg

شکاف محل پشت مین برد هم مثل همه کیس ها ی خوب وجود داره و موقع در اوردن و بستن مجدد کولر های after market کار رو راحت میکنه احتیاجی به باز کردن کل مین نیست.

در نهایت سیستم کامل بسته شد:

post-13512-0-05349300-1386357502_thumb.jpg

و این هم تصویر های سیستم روشن  در حال کار هستن. تهویه کیس خیلی قویه و من کیس رو برای کسانی که سیستم گیم میبندن  و یا میخوان از یک کیس استاندارد با کیفیت کولر مستر استفاده کنن پیشنهاد میدم.

post-13512-0-81587400-1386357599_thumb.jpg

post-13512-0-09637900-1386357635_thumb.jpg

post-13512-0-77533900-1386357663_thumb.jpg

post-13512-0-78700300-1386357701_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود

مبارک باشه رضا جان بسیار عالی و خسته نباشی بابت زحمتی که کشیدی!

همه چیز عالی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مبارکت باشه دوست من

^_^

ممنون امیدوارم مفید باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مبارک باشه رضا جان بسیار عالی و خسته نباشی بابت زحمتی که کشیدی!

همه چیز عالی

چاکریم  ناقابل

گفتم تجربه  رو با دیگران به اشتراک بگذارم  چون موقع خرید اصلا راهنمایی نمیکنن .کسی هم ممکنه نجورید که همون لحظه درباره اون کالا اطلاعات داشته باشه  برا خودم پیش امده .

بازم ممنون

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

مبارک باشه دوست عزیز

قیمتشو هم لطف میکنید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته یادم رفت بگم دوستان میپرسن در مورد قیمتش یکم بالاست  ولی خوب کیفیت عالی کولر مستر ارزش رو داره.کلا  برای من 610 هزار تومان د رآمد.

لینک به دیدگاه

آقا خیلی از x7 بد گفتی فکر نمیکنم شرکتی مثل کوگار کارش انقدر بد باشه چون توی سایت هایی که کارشون بررسی و دادن نمره به کیس هست انقدر بد نگفتن و review های بدی نداره البته خودم زمانی که میخواستم کیس بخرم بین این و x9 مونده بودم که فقط به خاطر بست های گرافیک و ظاهر سقف x9 رو انتخاب کردم و اینم بگم که قبول دارم تجربه cooler master بیشتر چه برسه که تیم storm هم پاش وسط باشه .

اما در مورد raidmax کلا کیس های فانتزی هست تا کاربردی و من هم حرف شما رو قبول دارم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ﺍﻳﻦ ﭘﺪ ﻣﻮﺳﻮ ﺭﻭﻱ ﻫﺎﻑ ﺍﻳﻜﺲ ﺩﺍﺭﻩ؟

ﺍﻳﻦ ﭘﺪ ﻣﻮﺳﻮ ﺭﻭﻱ ﻫﺎﻑ ﺍﻳﻜﺲ ﺩﺍﺭﻩ؟

این رو نمیدونم ولی فکر کنم این پد سری cm storm باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا خیلی از x7 بد گفتی فکر نمیکنم شرکتی مثل کوگار کارش انقدر بد باشه چون توی سایت هایی که کارشون بررسی و دادن نمره به کیس هست انقدر بد نگفتن و review های بدی نداره البته خودم زمانی که میخواستم کیس بخرم بین این و x9 مونده بودم که فقط به خاطر بست های گرافیک و ظاهر سقف x9 رو انتخاب کردم و اینم بگم که قبول دارم تجربه cooler master بیشتر چه برسه که تیم storm هم پاش وسط باشه .

اما در مورد raidmax کلا کیس های فانتزی هست تا کاربردی و من هم حرف شما رو قبول دارم .

نه من ااز کیس x7 خودم بد گفتم نه از همه  کیس های x7! مال من خراب بود از روز اول مشکلات زیاد داشت .البته کلا فضای محدود پشت سینی  یا فیلتر نداشتن یکی از فن های جلو و چند تا چیز کوچیک دیگه مشکلات x7 هستن .ولی در کل کیس بدی نیست بله نقد های خوب هم داره.raidmax  کیس  هاش خیلی مشکلات دارن فقط روی ظاهرشون کار میکنن .

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عکس مقایسه مدیریت کابل در x7 و cm storm:

post-13512-0-69143300-1386371284_thumb.jpg همینجور که مشاهده میکنید بدلیل کابل ها یی که از کنترل پانل x7 میاد  خیلی زیادن برای کیس به این اندازه و فضای کم پشت عملا هیچ گونه مدیریت کابل  وقتی سیتم شلوغ شد نمیشه انجام داد  .  حالا در cmpost-13512-0-22011800-1386371597_thumb.jpg

post-13512-0-34406700-1386371382_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

post-13512-0-46231400-1386372614_thumb.jpg 

very funny cooler master!!!!

لینک به دیدگاه

منم می خواستم اول x7  بگیرم و مشکلاتی درباره تنظیم فن کیس شنیدم (از دوستانی که کیس x7 دارند)که یه کوچلو دوره فن هاش مشکل داره.اما با این وجود واقعا کیس دوست داشتنی هست و قصد خریدش داشتم . اما وقتی قصد  خرید کیس داشتم متاسفانه نایاب شد....که مجبور به انتخاب کیس دیگه شدم . انگار تمام کیس ها نایاب شده بودن اون روز ....و آخر کیس cooler master haf-x  خریدم ..و از اینکه 400.000 بیشتر از x7 باید هزینه می کردم زیاد راضی نبودم

اما وقتی کیس cooler master haf-x از نزدیک دیدم تازه با شاهکار کیس های cooler master آشنا شدم . و از دیدنش لذت می برم

ویرایش شده توسط samikkk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله اصلا کیس کولر

منم می خواستم اول x7  بگیرم و مشکلاتی درباره تنظیم فن کیس شنیدم (از دوستانی که کیس x7 دارند)که یه کوچلو دوره فن هاش مشکل داره.اما با این وجود واقعا کیس دوست داشتنی هست و قصد خریدش داشتم . اما وقتی قصد  خرید کیس داشتم متاسفانه نایاب شد....که مجبور به انتخاب کیس دیگه شدم . انگار تمام کیس ها نایاب شده بودن اون روز ....و آخر کیس cooler master haf-x  خریدم ..و از اینکه 400.000 بیشتر از x7 باید هزینه می کردم زیاد راضی نبودم

اما وقتی کیس cooler master haf-x از نزدیک دیدم تازه با شاهکار کیس های cooler master آشنا شدم . و از دیدنش لذت می برم

بله کیس کولر مستر رو با گرین مقایسه نکنید هر چند گرین ه نیستن این کیس ها مال شرکت های دیگه هستن فقط لگو میزنن روی بدنه شون.کولر مستر خیلی سرتره .

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم

اولا مبارکت باشه انشالله فن هاش برات بچرخن...

دوما هنر اونه که توی یک فضای کم بتونی مقادیر زیادی سیم رو جمع کنی و به پشت سینی کیس منتقلشون کنی...

در عکسی که از سیستم جدیدت گرفتی من میبینم حتی با وجود فضای اضافی پشت کیست باز هم شما کابل هارو به خوبی جمع نکردی و از کمبود فضای منجمنت کیس X7 ایراد میگیری در صورتی که خیلی از دوستان با کیس X7 سیستم های بزرگ تر با مقادیر بیشتری کابل   خوبی منجمنت کردن و شما هیچ کابل اضافی رو روی مین نخواهید دید...

سیستم بنده با مشصات امضام در کیس X5:دی

post-11548-0-23932100-1386411405_thumb.jpg
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به طور کلی سری استورم کولرمستر رو به سری هاف ترجیح میدم! این شکاف ایمنی هم که در سری استورم هست میشه برای نصب سخت افزار هم ازش استفاده کرد.

این یک نمونه از کاربرد این شکاف برای نصب کارت صدای ZXR هست در کیس استورم استرایکر:

post-11166-0-78700400-1386411476_thumb.jpeg

البته در کیس تروپر خودم پدموس ندیدم!

آرمین جان اگر پست من رو دیدی بگو کیس تروپر خودت پدموس داشت یا نه؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیزم

اولا مبارکت باشه انشالله فن هاش برات بچرخن...

دوما هنر اونه که توی یک فضای کم بتونی مقادیر زیادی سیم رو جمع کنی و به پشت سینی کیس منتقلشون کنی...

در عکسی که از سیستم جدیدت گرفتی من میبینم حتی با وجود فضای اضافی پشت کیست باز هم شما کابل هارو به خوبی جمع نکردی و از کمبود فضای منجمنت کیس X7 ایراد میگیری در صورتی که خیلی از دوستان با کیس X7 سیستم های بزرگ تر با مقادیر بیشتری کابل   خوبی منجمنت کردن و شما هیچ کابل اضافی رو روی مین نخواهید دید...

سیستم بنده با مشصات امضام در کیس X5:دی

خدمت شما دوست گرامی عرض کنم شما عکسی که دیدی از سیستم هایی که من گذاشتم  اگر میخوندی کامل تاپیک رو متوجه میشدی  دوست خوب سیستم امضا شما کابل های خیلی کمتری داره!برای مثال در کیس x7 کارت asus 770 gtx dcII SLI بسته شده بود البته تا هفته پیش چون یکی از کارت ها رو   فروختم، اونا دو تا کابل 6 پین دوتا 8 پین دارن دوم اینکه پاوری که شما میبنید توی عکس ها 1200 تاندربولت تورتچ هستش خودش 8 شاخه کابل دیفالت خیلی بلند داره ! کابل 24 پین اش رو نمیشه اصلا خم کرد یا بهش شکل داد. سوم خدمت بگم کولر ماچو بسته شده که خودش آزادی عمل رو میگیره!سه تا هارد دیسک توی سیستم نصب بودن که میشه سه تا کابل ساتا با کلی کابل برق برای  ساتا ها که باید به هزار زحمت برسونی به هارد ها و دیگه به خاطر فاصله شاسی به دیسک درایو ها نمیرسن  و باز باید کابل برق اضافه بشه .شما اگر قطعات رو مقایسه کنی و حجم کار قطعا با سیستم خودتون مقایسه نمیکردی چون معلومه اون کیس خلوت تره و کابل کمتری میخواد!یعنی چهار تاکابل کارت گرافیک رو به همراه 24پین پاور 1200 پشت سینی X7جا دادن؟حتما عکس بگذارید اگر دیدی من  هم دوست دارم ببینم تصاویر رو خوبه آدم تجربه کسب کنه.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اول این رو بگم که من خودم عاشق CM Storm Trooper هستم اما فکر می کنم تمام این بحث ها به خاطر این هست که ما اساس مقایسه رو اشتباه بنا کردیم چون مقایسه یک کیس 100 دلاری با یه کیس 200 دلاری از پایه اشتباه هست شما نمیتونی یه بنز کلاس E رو با یه بنز کلاس S مقایسه کنی !!!در حالی که هر دو بنز هستند و فکر میکنم هر کدوم توی رنج قیمتی خودشون یکی از بهترین ها هستند .و این رو هم اضافه کنم که روی جعبه کوگار نوشته midi tower

در ضمن نگفتی از کجا تهیه کردی ؟؟؟

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

خدمت شما دوست گرامی عرض کنم شما عکسی که دیدی از سیستم هایی که من گذاشتم  اگر میخوندی کامل تاپیک رو متوجه میشدی  دوست خوب سیستم امضا شما کابل های خیلی کمتری داره!برای مثال در کیس x7 کارت asus 770 gtx dcII SLI بسته شده بود البته تا هفته پیش چون یکی از کارت ها رو   فروختم، اونا دو تا کابل 6 پین دوتا 8 پین دارن دوم اینکه پاوری که شما میبنید توی عکس ها 1200 تاندربولت تورتچ هستش خودش 8 شاخه کابل دیفالت خیلی بلند داره ! کابل 24 پین اش رو نمیشه اصلا خم کرد یا بهش شکل داد. سوم خدمت بگم کولر ماچو بسته شده که خودش آزادی عمل رو میگیره!سه تا هارد دیسک توی سیستم نصب بودن که میشه سه تا کابل ساتا با کلی کابل برق برای  ساتا ها که باید به هزار زحمت برسونی به هارد ها و دیگه به خاطر فاصله شاسی به دیسک درایو ها نمیرسن  و باز باید کابل برق اضافه بشه .شما اگر قطعات رو مقایسه کنی و حجم کار قطعا با سیستم خودتون مقایسه نمیکردی چون معلومه اون کیس خلوت تره و کابل کمتری میخواد!یعنی چهار تاکابل کارت گرافیک رو به همراه 24پین پاور 1200 پشت سینی X7جا دادن؟حتما عکس بگذارید اگر دیدی من  هم دوست دارم ببینم تصاویر رو خوبه آدم تجربه کسب کنه.

دوست عزیزم بنده قصد جسارت نداشتم و خدای ناکرده اگه شمارو از خودم رنجوندم بگید تا ویرایش کنم...

بنده منظورم این سیم ها بود که در عکس مشخص کردم...

قبل از بستن درب پشت کیس این سیم هارو تا سر حد مجاز جمع کنید و با بست کمربندی سفتشون کنی تا بر نگردن به داخل کیس.باقی سیم ها رو هم به همین شکل نظم بدید تا به این صورت کیس ظاهر منظم داشته باشه...

cvl4rn6i8jmy4344jzy.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اول این رو بگم که من خودم عاشق CM Storm Trooper هستم اما فکر می کنم تمام این بحث ها به خاطر این هست که ما اساس مقایسه رو اشتباه بنا کردیم چون مقایسه یک کیس 100 دلاری با یه کیس 200 دلاری از پایه اشتباه هست شما نمیتونی یه بنز کلاس E رو با یه بنز کلاس S مقایسه کنی !!!در حالی که هر دو بنز هستند و فکر میکنم هر کدوم توی رنج قیمتی خودشون یکی از بهترین ها هستند .و این رو هم اضافه کنم که روی جعبه کوگار نوشته midi tower

در ضمن نگفتی از کجا تهیه کردی ؟؟؟

روی کارتون کیس x7 گرین-کوگار!نوشته l میتونید با یکم دقت ببینید:advanced full tower

میتونم عکس بذارم براتون اگر خواستید حتما خبرم کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از فروشگاه لیون -آقای حسینی زحمتش رو کشیدن برام پیدا کردن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اختلاف قیمیت زیادی ندارن کوگار   بلک ادیشن evo قیمتش 100 دلاره یا 94 دلار دقیق نمیدونم ولی این فکر کنم 150 دلار باشه.

لینک به دیدگاه

به نظر شخصی من کولر مستر در زمینه تولید کیس حرف اول رو میزنه . اکثر کیس هاش رو از جمله هاف ایکس- 932 و cm storm dragon editionو.. رو داشتم و تست کردم . واقعا از لحاظ فنی خیلی کامل هستن و جنس بدنشون هم که واقعا حرف اول رو میزنه . کیسی که دوستمون گرفتن اگر جفت پا روی درش برید اخ هم نمیگه ( تست شده این مورد تو دهاتمون ) :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...