رفتن به مطلب

مشاوره خرید مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
دوستان توی انتخاب دو مانیتور زیر برا خرید گیر کردم:
ASUS VX229H
ASUS VS248H
اول اینکه دوستان نظرشون چی هست کدوم رو بخرم؟ 24 اینچ رو انتخاب کنم یا پنل ips رو؟ مورد استفاده برا کارهای عادی و فیلم دیدن هستن
دوم اینکه توی همین محدوده(یکم بالاتر جا داره) بین 22 اینچ تا 24 اینچ چیا پیشنهاد میدید؟ و قیمتون چند؟
سوم از دوستان کسی هست فروشنده اینا باشه؟اگه کسی هست قیمتاش رو بگه و چه گارانتی هست؟
23 یا 24 اینچ که ips‌ باشه چه مدل هایی هست و قیمتشون چنده؟ ترجیحا asus ولی اگه مارک دیگه ای هم هست ماک و مدلش رو بگید ببینم چطوری هست
با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

اگه گیم بازی می کنی، با موجودی فعلی بازار به شما VX228H یا VX238H یا VN247H  رو که همگی زمان پاسخدهی 1ms دارند پیشنهاد می کنم. شما تو این سری ها محدودیت زاویه دید دارید ولی عوضش زمان پاسخدهی عالی که خوراک گیم هست رو دارید. البته بنده با توجه به محدودیت زاویه دید 22 یا 23 اینچ رو پیشنهاد میدم. در مرحله دوم هم سری های با پنل TN و زمان پاسخدهی 2ms خوب هستند مثله  VS248H و غیره

اگه گرافیک کار می کنی یا زاویه دید واست مهمتر از زمان پاسخدهی هست، سری های IPS موجود در بازار با زمان پاسخدهی 5ms ایسوس همگی خوب هستند. بسته به اینچ و هزینه ای که می کنی می تونی بین موجودی بازار انتخاب کنی. مثله VX239H یا VX229H که قیمت مناسبی دارند و پنل AH-IPS هستند.

اگه حرفه ای گرافیک کار می کنی، انتخابت رو بین مانیتورهایی مثله PA238Q و کلا سری حرفه ای که دارای پنل 10 بیت و پوشش RGB100% هستند و پنل IPS دارند (و باطبع اگر پیدا بشن قیمت های نسبتا بالاتری هم دارند، حدود 40 تا 60 درصد بالاتر از مشابه سری عادی) قرار بده.

ضمنا به تبلیغات بازار گوش نکن و انتخابت رو با توجه به بودجه و نوع کاربریت بهینه کن. موفق باشید

لینک به دیدگاه

خیلی کم پیش میاد من کامپیوتر بازی بکنم

از طرفی تو کار طراحی و گرافیک و از اینجور چیزا نیستم

با کامپیوتر فقط وب گردی میکنم و فیلم میبینم

حالا میخوام با این شرایط ماینتور بالای 22 اینچ بخرم

با توجه به اون دو مدلی که گذاشتم و کاربردم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

ضمنا asus که Ips  و 23 اینچ باشه مدل دقیقش چی هست و قیمتش چند هست؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، بودجه شما هم ملاک هست.

مثلا بین IPS های متعارف (نه حرفه ای)،

1- مدل ASUS MX239H 23inch AH-IPS با قیمت 1.135 جزو بهترین انتخاب ها هست. لینک در لیون

2- اگر بودجه تون محدود تره، مدل ASUS VX229H 22inch AH-IPS  با قیمت 775 تومن به نسبت قیمت و امکانات عالی هست. لینک در لیون

بین TNها هم با زمان پاسخدهی 1ms همونهایی که تو پست بالا نوشتم عالی هستند. می تونیند قیمتهاشون رو تو فروشگاه لیون ببینید: لینک لیون

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

من تصمیم دارم ی دونه ASUS MX239H 23inch AH-IPS در صورتی که الان مانیتورم ASUS ML239H 23inch IPS است. میخواستم راهنمایم کنید چه تفاوتی بین این دو مانیتور وجود داره و کدومش بیشتر ارزش داره. تنکس

لینک به دیدگاه

با سلام

من تصمیم دارم ی دونه ASUS MX239H 23inch AH-IPS در صورتی که الان مانیتورم ASUS ML239H 23inch IPS است. میخواستم راهنمایم کنید چه تفاوتی بین این دو مانیتور وجود داره و کدومش بیشتر ارزش داره. تنکس

دوست عزیز، مانیتوری که دارید، عالیه. هیچ لزومی به هزینه زیادی برای تعویض ندارید.  فکر هم نمی کنم حالا حالاها نیاز به تغییر داشته باشید مگر اینکه بخواید یه 27 اینچ بگیرید.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

من با برنامه های س بعدی کار می کنم عکاسی می کنم کار چاپم زیاد انجام میدم

می خواستم ببینم این مانیتور  ASUS MX299Q AH-IPS Ultra-wide Monitor  به درد بنده میخوره یا نه در انتخاب مانیتور اصلا نمی دونم به چه مواردی باید توجه کنم یه زمان رو میشناسم و یه ips رو فقط حالا موندم اصلا ملاک های انتخاب چیه و چجوری باید کار کرد

عزیزان اینو معرفی می کنند و میگن این مانیتور برای کار های حرفه ایی بهتره ایسوس

ویرایش شده توسط alalalk71
لینک به دیدگاه

آقا من یه سرچی زدم گفتم بیام اینجا هم بگم کسی مثل خودم دنبال کار با کیفیته و می خوا کار طراحی و گرافیکی یا عکاسی کار کنه این مانیتور خیلی خوبه

asus PA248QJ
asus PA279Q
asus PQ321Q

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...