رفتن به مطلب

نگاهی به عملکرد دمایی کارت گرافیک ASUS GTX 770 DirectCU II OC

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

c8lbmz9fjbied6m22nc.jpg

اینهم در دقیقه 4

48pfme4h9z2hqhpienk8.jpg

درود

تست ها در چه دمای محیطی بوده ؟

دمای 82 درجه ؟!

رضا جان این تست ها چیز متفاوتی از دما رو در مقایسه با تستهای قبلی که گذاشتید به نمایش گذاشته ؟

تازه اگر به Antialiasing مقدار بدید و Xtreme Burn in رو هم روشن کنید که دما تا 85 و فراتر هم خواهد رفت !

درسته فورارک فشار زیادی میاره ! ولی تست های 50-60 درجه ای هم که از بازی های سنگین گذاشتید عملکرد متفاوتی از این کولر به نمایش گذاشته !

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

درود مجدد و سپاس از رضای عزیز،

بله 100% برنامه Furmark معیار نیستش. رضا جان 2 تا تب GPU-Z رو فراموش کردی :D می خوام اذیت کنم =))

دلیل اینکه گفتم سربرگ اول باشه به خاطر دیدن جنریشن PCI-E هستش که ببینم در هنگام تست PCI-E Gene 3 هستش یا خیر که برای کارت های DX11 وقتی شما روی PCI-E 2 قرار بدید حداکثر 2 درجه توی دمای GPU تاثیر داره. توی ورژن بایوس شما، یعنی 80.04.B4.00.05 میزان بوست کلاک برابر 1110 هستش. با باز گذاشتن مانیتورینگ After Burner می تونید بوست دقیق کارت در لحظات مختلف تست رو ببینید. حالا شما این تست رو با میزان MSAA = 0 اجرا کردید ، اگر این میزان رو روی 4x قرار بدید فرکانس کارت روی 1110 بیشتر می ره(با باز بودن تب مانیتورینگ این میزان رو می شه به شکل کامل بررسی کرد)

حالا اگر دوست دارید چندتا تست دیگه هم انجام بدیم تا تجربیات هممون افزایش پیدا کنه. یک موردی که می تونه نتیجش کاملاً برای همه جالب باشه اینه که شما فقط بیای و فرکانس CPU خودتون رو از میران دیفالت بگذارید روی 4.3 گیگاهرتز، سپس مجدد تست دمایی رو انجام بدید( **نکته: اکثر سایت های خارجی هنگام تست کارت گرافیک برای اینکه پردازنده باتل نک نکنه، فرکانس کاری پردازنده رو بین 4.3 تا 4.5 می گذارند ) رضا جان اگر تونستی یک بار هم پردازنده رو روی 4.3 بگذار ببین نتایج دمایی به چه شکل می شه. @};-

لینک به دیدگاه

درود مجدد و سپاس از رضای عزیز،

بله 100% برنامه Furmark معیار نیستش. رضا جان 2 تا تب GPU-Z رو فراموش کردی :D می خوام اذیت کنم =))

دلیل اینکه گفتم سربرگ اول باشه به خاطر دیدن جنریشن PCI-E هستش که ببینم در هنگام تست PCI-E Gene 3 هستش یا خیر که برای کارت های DX11 وقتی شما روی PCI-E 2 قرار بدید حداکثر 2 درجه توی دمای GPU تاثیر داره. 

پوریا جان

یعنی کارت dx11 که رو مین PCI 2 باشه 2 درجه گرمتر میشه؟

پهنای باند کمتر و دمای بیشتر؟درست فهمیدم؟

چون این دقیقا نحوه اتصال کارت و مین من هست...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

چه خبر اقا ،نیستید نمیگید ما دلتنگ میشیم؟؟ @};- @};- :-h

حتما تجربه هایی داشتی با دوستان در میون بزار ما مشتاقیم -چه چیزی با ارزش تر از  کوله باری تجربه؟؟

سلام

مخلص دوستای گل لیونی هستم- درگیر پایان نامم

موقع خرید پردازنده 980 خودم ، 2 تا ازدوستانم هم از این پردازنده خریدن همراه گرافیک 580 که بعداً منم 2 تا خریدم از جناب حسینی ( کیس برا هر 3 مون از کیس من بودش )

فرق سیستمی که من با دوستانم داشتم در رم سیستم بود ( حتی من 12 گیگ 1600 هم انداختم رو سیستم که نتیجه دمایی گرافیک شبیه اونا شد )

چیزی که فهمیدیم :: حجم و باس رم ، کلاک پردازنده ، دمای اتاق و به تبع اینها دمای گرافیک ، که نتیجه اختلاف 5-6 درجه ای بودش در حالت بیکاری / حتی برا اطمینان گرافیک خودم رو انداختم رو سیستم اینا که دمای گرافیکم 5-6 درجه ای بالاتر رفت /

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

سلام

مخلص دوستای گل لیونی هستم- درگیر پایاین نامم

موقع خرید پردازنده 980 خودم ، 2 تا ازدوستانم هم از این پردازنده خریدن همراه گرافیک 580 که بعداً منم 2 تا خریدم از جناب حسینی ( کیس برا هر 3 مون از کیس من بودش )

فرق سیستمی که من با دوستانم داشتم در رم سیستم بود ( حتی من 12 گیگ 1600 هم انداختم رو سیستم که نتیجه دمایی گرافیک شبیه اونا شد )

چیزی که فهمیدیم :: حجم و باس رم ، کلاک پردازنده ، دمای اتاق و به تبع اینها دمای گرافیک ، که نتیجه اختلاف 5-6 درجه ای بودش در حالت بیکاری / حتی برا اطمینان گرافیک خودم رو انداختم رو سیستم اینا که دمای گرافیکم 5-6 درجه ای بالاتر رفت /

یک سوال 

من کاملا متوجه نشدم بعنی اگر   :wacko: :-?

حجم و باس رم ، کلاک پردازنده بالاتر باشه کارت گرم تر می شه یا سردتر می شه  :wacko:

در هر 2 حالت لود و بی کاری بگید دما چه فرقی می کننه  @};-

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک سوال 

من کاملا متوجه نشدم بعنی اگر   :wacko: :-?

حجم و باس رم ، کلاک پردازنده بالاتر باشه کارت گرم تر می شه یا سردتر می شه  :wacko:

در هر 2 حالت لود و بی کاری بگید دما چه فرقی می کننه  @};-

کلاک بالاتر پردازنده که مشخص هست به دلیل تولید گرمای بیشتر و انتقال اون به وسیله کولر داخل کیس موجب بالاتر رفتن دمای محیط میشه و بر روی دمای گرافیک(گرمتر شدن) هم تاثیر منفی داره!

لینک به دیدگاه

کلاک بالاتر پردازنده که مشخص هست به دلیل تولید گرمای بیشتر و انتقال اون به وسیله کولر داخل کیس موجب بالاتر رفتن دمای محیط میشه و بر روی دمای گرافیک(گرمتر شدن) هم تاثیر منفی داره!

بالا رفتن رم سیستم زیاد تاثیری توی این داستان نداره.

به نظر من معین جان، حتی اگر دمای پردازنده رو با دمای کارت از هم تفکیک کنید، باز با افزایش فرکانس پردازنده، دمای کارت گرافیک بالا خواهد رفت و فرکانس پردازنده مستقیماً توی دمای گرافیک تاثیر داره(این رو از روی تجربه شخصی که فرکانس پردازنده 4930K روی واترکولینگ تغییر دادم بهش رسیدم، نتایج آقا رضا هم می بایستی روی این مطلب صحه بگذاره) و یکی از دلایل اصلی اینکه دمای کارت آقا رضا نسبت به ریویوها پایین تره همین نکته هست. تست ایشون در فرکانس دیفالت پردازنده بوده. البته این فقط نظر بنده هست @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالا رفتن رم سیستم زیاد تاثیری توی این داستان نداره.

به نظر من معین جان، حتی اگر دمای پردازنده رو با دمای کارت از هم تفکیک کنید، باز با افزایش فرکانس پردازنده، دمای کارت گرافیک بالا خواهد رفت و فرکانس پردازنده مستقیماً توی دمای گرافیک تاثیر داره(این رو از روی تجربه شخصی که فرکانس پردازنده 4930K روی واترکولینگ تغییر دادم بهش رسیدم، نتایج آقا رضا هم می بایستی روی این مطلب صحه بگذاره) و یکی از دلایل اصلی اینکه دمای کارت آقا رضا نسبت به ریویوها پایین تره همین نکته هست. تست ایشون در فرکانس دیفالت پردازنده بوده. البته این فقط نظر بنده هست @};-

با این شرایط با افزایش فرکانس پردازنده حداقل باید دما 4 درجه افزایش داشته باشه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این شرایط با افزایش فرکانس پردازنده حداقل باید دما 4 درجه افزایش داشته باشه !

جالبه هم پوریا جان هم معین جان از حالت تست ساده  کولر کارت ایسوس و فقط برای اینکه ببنین کارت برای اجرای بازیهای نرمال چه طور عمل میکنه،( چون بنده گفتم درحالت دیفالت همه چیز د رحالت طبیعی و دیفالت که شرایط بهم نخوره!) زدن توی کار خط تولید پردازنده های اینتل و کنترلرpcie و کالبد شکافی چیپ z87!!!!!!!دوستان بنده تست های خودمو رو فقط از بازی ها گذاشتم وبررسی های معتبر 8 سایت روارائه دادم فکر میکنم برای همه دوستان موضوع معلوم شده باشه-- قرار نیست ما 4770k رواور کینم بعد کارت رو  به زور کاری کنیم  که تا 90 درجه بالا بره!!کارت د رحدود 5 دقیقه توی دمای 80 موند و قول میدم 10 دقیقه دیگه هم روی 80 بمونه -چون وقتی 5 دقیقه روی یک دمای ثابت بمونه یعنی سیستم خنک کننده از پس  دفع حرارت بر اومده و tdp برابر شده با میزان تولید حرارت پس دربقیه مدت زمان هم همینقدره-بنده یک کیلومتر تست ارائه دادم -حالا نوبت دوستانی هست که از این کولر استفاده میکنن میتونن از عملکرد کولرشون با کمک افتربرنرتست بگیرن و اینجا بزارن -ضمنا از بنچمارک های معتبر استفاده بشه -سعی بشه در حالت دیفالت باشه -نه اور روی cpu نه اور روی کارت،چون دمای حقیقی رو نشون نمیده-

کولر ایسوس در هیچ تستی  در حالت نرمال از دمای طبیعی بالاتر نرفته پس این نشون میده که کولر  کارت ایسوس هیچ مشکلی نداشته و حالا بعضی جاها شاید یک نسخه هایی مشکلی کوچکی داشته باشن که متاسفانه توی جامعه ما یک سیب خراب اسمش میافته پای تمام سبد سیب!!

حالا معین جان میخواد بزور دما رو بکنه 90 درجه با اور  و یا تست غیر استاندارد بعد که شد بگه دیدید گفتم!!! :wacko: :D شما دوست عزیز بنده، تست ها مشخصه بنچمارک ها استاندارده-دما ثابت بوده- اصلا حتی همین تست غیر استاندارد  فرمارک همم حتی انجام دادیم دما نزدیک 5 دقیق لاک بوده روی 80 و ضمنا معین جان بنده شرایط تست ام کاملا یکسان بوده  حالا میخواهید 8 ایکس هم انتی الیازحتما  اسپرس گرید بدم به یک میلیون تارمو!!!!

یک مثال میزنم چون فکر کنم خیلی اهل بازی ها نیستید:توی بازی دارک سولز 2 شما با انویدیا اینسپکتور بیا آنتی الیاز sparse grid  بده به بازی   ببین چه فشاری بی خود ایجاد میشه روی gpu طوری که دمای کارت که توی بازی حالت نرمال   40 درجه است میشه 70درجه!!!! حالا یک تست غیر استاندارد ما سال 2011 یعنی دو سال  قبل از عرضه سری 700،دماش بیخود میشه 80 درجه که اصلا صحنه خاصی هم نیست یک استرس تست که مدرک معتبری نیست و بیشتر استابیلیتی تسته  تا تست دما-بیا انتی الیاز هم بده!!ببین چی یمشه!!ضمنا معین جان خود تست دیفالت انتی الیاز نداره مشا یکجور گفتید انگار من تیکش رو برداشتم -میتونید باز کنید برنامه رو متوجه میشید که در حالت استاندارد تست پایداری-چون همانطور که گفتم این تست پا یداری هستش نه تست دما-از انتی ایلیاز استفاده نمیکنه-

معین جان  این تست فرمارک توی همین اتاق توی همین کیس انجام شده -اون تست های بازی هستن این هم تست های فرمارک -بنده فقط روی تست بازی ها حساب میکنم -چون کارت گرافیک های اند روبر خلاف cpu های اند میگیرن برای اجرای بازی نه برای رندر یک صحنه پشمالو.!!!! -من احساس میکنم شما میخواهید یک جوری ثابت کنید که این نتایج دست کاری شده است البته با عرض معذرت.در صورتی که من برای شما حدود 20 تا 30تست  گذاشتم -کلی مقاله ترجمه کردم -شما هنوز میخواید بگید مرغ یک پا داره-اصلا تست های من نه-من هدفم چک کردن تست های سایت های برجسته بوده و د راین راستا امیدوارم جواب رودوستان گرفته باشن- -دوستان میتونن خودشون بررسی کنن نظر بدن-شما هم اگر مدرکی دارید برای عملکرد بد این کولر ما مشتاقیم ببنیم  -نوبت نوبت شماست بنده  به اندازه یک کتاب تست گذاشتم -میشه چاپش کرد یا داد ایسوس بزنه توی سایت!! :-?  @};-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جلبه هم پوریا جان هم معین جان از حالت تست ساده  کولر کارت ایسوس و فقط برای اینکه ببنین کارت برای اجرای بازیهای نرمال چه طور عمل میکنه،گفتم درحالت دیفالت همه چیز د رحالت طبیعی و دیفالت که شرایط بهم نخوره! زدن توی کار خط تولید پردازنده های اینتل و کنترلرpcie و کالبد شکافی چیپ z87!!!!!!!دوستان بنده تست های خودمو رو فقط از بازی ها گذاشتم وبررسی های معتبر 8 سایت رو اارائه دادم فکر میکنم برای همه دوستان موضوع معلوم شده باشه قرار نیست ما 4770k رواور کینم بعد کارت رو  به زور کاری کنیم  که تا 90 درجه بالا بره!!!!!!کارت د رحدود 5 دقیقه توی دمای 80 موند و قول میدم 10 دقیقه دیگه هم روی 80 بومنه -چون وقتی 5 دقیقه روی یک دمای ثابت بمونی یعنی سیستم خنک کننده از پس  دفع حرارت بر اومده و tdp برابر شده با میزان تولید حرارت پس دربقیه مدت زمان هم همینقدره-بنده یک کیلومتر تست ارائه دادم -حالا نوبت دوستانی هست که از این کولر استفاده میکنن میتونن از عملکرد کولرشون با کمک افتربرنرتست بگیرن و اینجا بزارن -ضمنا از بنچمارک های معتبر استفاده بشه -سعی بشه در حالت دیفالت باشه -نه اور روی cpu نه اور روی کارت،چون دمای حقیقی رو نشون نمیده-

کولر ایسوس در هیچ تستی  در حالت نرمال از دمای طبیعی بالاتر نرفته پس این نشون میده که کولر  کارت ایسوس هیچ مشکلی نداشته و حالا بعضی جاها شاید یک نسخه هایی مشکلی کوچکی داشته باشن یک سیب خراب اسمش میافته پای تمام سبد سیب!!

رضا جان در مورد پردازنده که اکثر سایت ها همونطور که پوریا گفت با پردازنده اور شده تست می گیرند.

در مورد تست ها هم اینو بدونید چون دما به 80 رسیده بخاطر gpuboost 2 شما دمای بیشتری رو نخواهید داشت نه به وساطه قدرت کولر ! بلکه به واسطه کاهش فرکانس بوست و ولتاژ لود هست که دما بالاتر نمیره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رضا جان در مورد پردازنده که اکثر سایت ها همونطور که پوریا گفت با پردازنده اور شده تست می گیرند.

در مورد تست ها هم اینو بدونید چون دما به 80 رسیده بخاطر gpuboost 2 شما دمای بیشتری رو نخواهید داشت نه به وساطه قدرت کولر ! بلکه به واسطه کاهش فرکانس بوست و ولتاژ لود هست که دما بالاتر نمیره !

نه معین جان من از قدرت کولر دفاع نمیکنم-میگم این عملکرد کارت  در حالت دیفالت بوده  میزان ولتاژ و دمای هدف و پاور هدف هم پیش فرض بوده و مشخصه!حالا من باید چکار کنم ؟ بیام دمای هدف رو ببرم 100 تا برسه به 90 درجه دما؟؟عزیز من عملکرد عادی کارت رو بررسی کردم-اینو قبول دارید که  خیلی ازکاربر ها  این چیز های که ما  دریم درموردش صحبت میکنیم   مثل gpu boost -دمای هدف- و غیره ممکنه فقط گمراه ترشون کنه؟چون ما خواسیتم بینیم این کارت توی بازی ها چطوره عملکردش که دیدید عالی بوده-حالا شما میفرمایید بنده دمای هدف رو افزایش بدم پاور هدف رو هم افزایش بدم اجازه بدم کارت از بالانسی که gpu boost 2.0 ایجاد کرده گذر کنه بره به دمای بالاتر؟خوب بعد اونوقت چی ثابت میشه؟؟gpu boost 2.0 انویدیا برای هر پردازنده ایی یک دمای هدف یک ولتاژ هدف  و برای هرکدوم از آنها یک فرکانس هدف تنظیم کرده -این چیزی که خود انویدیا ایجاد کرده حالا ما بیایم مثلا برای اینکه 4 یا 5 درجه بریم بالاتر بالانس رو بهم بزنیم ؟خوب معلومه اونوقت کولرعملکرد درستی نشون نمیده چون ایسوس بر طبق عملکرد gpu بوست 2 اومده کولر رو برای این پردازنده طراحی کرده -این معیار gpu boost 2 مهمترین عامل در طراحی کولر  و سیستم خنک کننده -صدا و دور فن بوده-ایسوس اومده آستانه  حرارتی پردازنده رو افزایش داده تا بتونه به کلاک بالاتر برسه -حالا این عملکرد کولر بوده د رحالت کاملا منصفانه-اینکه تغییر ایجاد بشه  قابل قبول نیست-ضمنا بررسی ها ی کارت گرافیک همیشه دو بخش دارند یک د رحالت عادی که ملاک و معیار هست وبعد میان یک مقدار اور میکنن ببینن چقد رافزایش کارایی ایجاد میشه-هیچ سایت مثل گورو یا techpower نمیاید مستقیم کارت رو اور کنه بعد بگه خوب دمای کارت بالا بود -vrm داغ بود- و دو رفن زیاد بود صدا زیاد!!

برای آنتی الیازهم درپست بالا توضیح دادم-

موفق باشید امیدوارم ذره ای دلخوری پیش نیاد نمک فروم ها همینه بحث و گفتگو-من بیشتر از این با پوریا جان و شما معین جان بحث نمیکنم خدای نکرده دوستان فکر میکنن خصومتی است!!! :x @};- @};- شما دوستان سطح دانش سخت افزاری تون بیشتر از بنده است و من درسته تجربه زیاد داشتم  ولی د رحد پوریا جان یا شما نیست  و همون جور که درخود متن اصلی تاپیک هم گفتم  هنوز تجربه خیلی زیادی ندارم و به قول استاد  بسیار سفر باید تا پخته شود خامی !-به هر حال این درتوان ما بود انجام دادیم.

موفق باشید @};- @};-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پوریا جان

یعنی کارت dx11 که رو مین PCI 2 باشه 2 درجه گرمتر میشه؟

پهنای باند کمتر و دمای بیشتر؟درست فهمیدم؟

چون این دقیقا نحوه اتصال کارت و مین من هست...

فرمایش معین جان درسته درمورد افزایش دمای پردازنده

یک بحث هم هست  د رصورتی که پردازنده یا پهنا ی باند برای Gpu مناسب نباشن  overhead پیش میاد و همین دلیل بوجود آمدن منتل و یا درایور های جدید انودیا شده- برای مثال جاهایی که به میزان توان cpu زیادی نیازه-مثل موقع sli یا کراس فایر، یا استفاده از cpu  ضعیف تر با gpu قویتر یا استفاده از کارت روی پهنای باندی کمتر از میزان مورد نیازش برای کا رعادی ،این درایور ها میان باتل نک رو کاهش میدن -gpu overhad رو کاهش میدن تا بتوننن بالانس ایجاد کنن -بنابراین روی سیستم که خودش های اند هستش با این داریور ها خیلی تفاوت  ایجاد نیمشه -ولی اگر روی سیستمی با پردازنده کمی  ضعیف باشه ولی کارت قوی ،یک سری تاثیرات رو شاهد  خواهید بود- مخصوصا موقع استفاده از  مولتی Gpu ها-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

جالبه هم پوریا جان هم معین جان از حالت تست ساده  کولر کارت ایسوس و فقط برای اینکه ببنین کارت برای اجرای بازیهای نرمال چه طور عمل میکنه،( چون بنده گفتم درحالت دیفالت همه چیز د رحالت طبیعی و دیفالت که شرایط بهم نخوره!) زدن توی کار خط تولید پردازنده های اینتل و کنترلرpcie و کالبد شکافی چیپ z87!!!!!!!دوستان بنده تست های خودمو رو فقط از بازی ها گذاشتم وبررسی های معتبر 8 سایت روارائه دادم فکر میکنم برای همه دوستان موضوع معلوم شده باشه-- قرار نیست ما 4770k رواور کینم بعد کارت رو  به زور کاری کنیم  که تا 90 درجه بالا بره!!کارت د رحدود 5 دقیقه توی دمای 80 موند و قول میدم 10 دقیقه دیگه هم روی 80 بمونه -چون وقتی 5 دقیقه روی یک دمای ثابت بمونه یعنی سیستم خنک کننده از پس  دفع حرارت بر اومده و tdp برابر شده با میزان تولید حرارت پس دربقیه مدت زمان هم همینقدره-بنده یک کیلومتر تست ارائه دادم -حالا نوبت دوستانی هست که از این کولر استفاده میکنن میتونن از عملکرد کولرشون با کمک افتربرنرتست بگیرن و اینجا بزارن -ضمنا از بنچمارک های معتبر استفاده بشه -سعی بشه در حالت دیفالت باشه -نه اور روی cpu نه اور روی کارت،چون دمای حقیقی رو نشون نمیده-

کولر ایسوس در هیچ تستی  در حالت نرمال از دمای طبیعی بالاتر نرفته پس این نشون میده که کولر  کارت ایسوس هیچ مشکلی نداشته و حالا بعضی جاها شاید یک نسخه هایی مشکلی کوچکی داشته باشن که متاسفانه توی جامعه ما یک سیب خراب اسمش میافته پای تمام سبد سیب!!

حالا معین جان میخواد بزور دما رو بکنه 90 درجه با اور  و یا تست غیر استاندارد بعد که شد بگه دیدید گفتم!!! :wacko: :D شما دوست عزیز بنده، تست ها مشخصه بنچمارک ها استاندارده-دما ثابت بوده- اصلا حتی همین تست غیر استاندارد  فرمارک همم حتی انجام دادیم دما نزدیک 5 دقیق لاک بوده روی 80 و ضمنا معین جان بنده شرایط تست ام کاملا یکسان بوده  حالا میخواهید 8 ایکس هم انتی الیازحتما  اسپرس گرید بدم به یک میلیون تارمو!!!!

یک مثال میزنم چون فکر کنم خیلی اهل بازی ها نیستید:توی بازی دارک سولز 2 شما با انویدیا اینسپکتور بیا آنتی الیاز sparse grid  بده به بازی   ببین چه فشاری بی خود ایجاد میشه روی gpu طوری که دمای کارت که توی بازی حالت نرمال   40 درجه است میشه 70درجه!!!! حالا یک تست غیر استاندارد ما سال 2011 یعنی دو سال  قبل از عرضه سری 700،دماش بیخود میشه 80 درجه که اصلا صحنه خاصی هم نیست یک استرس تست که مدرک معتبری نیست و بیشتر استابیلیتی تسته  تا تست دما-بیا انتی الیاز هم بده!!ببین چی یمشه!!ضمنا معین جان خود تست دیفالت انتی الیاز نداره مشا یکجور گفتید انگار من تیکش رو برداشتم -میتونید باز کنید برنامه رو متوجه میشید که در حالت استاندارد تست پایداری-چون همانطور که گفتم این تست پا یداری هستش نه تست دما-از انتی ایلیاز استفاده نمیکنه-

معین جان  این تست فرمارک توی همین اتاق توی همین کیس انجام شده -اون تست های بازی هستن این هم تست های فرمارک -بنده فقط روی تست بازی ها حساب میکنم -چون کارت گرافیک های اند روبر خلاف cpu های اند میگیرن برای اجرای بازی نه برای رندر یک صحنه پشمالو.!!!! -من احساس میکنم شما میخواهید یک جوری ثابت کنید که این نتایج دست کاری شده است البته با عرض معذرت.در صورتی که من برای شما حدود 20 تا 30تست  گذاشتم -کلی مقاله ترجمه کردم -شما هنوز میخواید بگید مرغ یک پا داره-اصلا تست های من نه-من هدفم چک کردن تست های سایت های برجسته بوده و د راین راستا امیدوارم جواب رودوستان گرفته باشن- -دوستان میتونن خودشون بررسی کنن نظر بدن-شما هم اگر مدرکی دارید برای عملکرد بد این کولر ما مشتاقیم ببنیم  -نوبت نوبت شماست بنده  به اندازه یک کتاب تست گذاشتم -میشه چاپش کرد یا داد ایسوس بزنه توی سایت!! :-?  @};-

درود،

رضا جان چرا می زنی برادر ؟؟؟ :D

من فقط می خواستم دلیل اختلاف تجربه خودم و بعضی از سایت ها با تجربه شما و بعضی دیگر از سایت ها چیه ؟ همین !!!

به هر حال بابت تست هایی که گذاشتی دستت درد نکنه.

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،

رضا جان چرا می زنی برادر ؟؟؟ :D

من فقط می خواستم دلیل اختلاف تجربه خودم و بعضی از سایت ها با تجربه شما و بعضی دیگر از سایت ها چیه ؟ همین !!!

به هر حال بابت تست هایی که گذاشتی دستت درد نکنه.

موفق باشید @};-

شما سرور ما هستید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

اگه خاطرتون باشه من یه کارت Asus GTX 770 DC2oc داشتم وقتی تو لود میرفت دماش به 76 میرسید و وقتی از لود خارج میشد سیستم کرش میکرد.

کارت اولم این مشکل رو داشت گارانتی پولشو داد دوباره گرفتم دومی هم همون مشکل رو داشت اینبار گارانتی خودش یکی دیگه برام تهیه کرد که این یکی سالمه فقط توی لود 98% مثل لود تو بازی Battlefield4 دما به 99 درجه میرسه این دما

به نظرتون غیر متعارف نیست؟

کیسمم تهویش خوبه 

X5 green

cpu:i7 4770

ram:corsair 2*4 2133

main:asus z87k

vga:asus gtx770dc2oc 

عکس حالت idle و load رو هم گذاشتم

idle:

http://www.mediafire...vye4cxqp4k4w57l

full load:

http://www.mediafire...pn67o4iap5lbhi6

لینک به دیدگاه

این دما بالا هست دوست عزیز دما 99 برای یک کارت خیلی بالا هست 

کارت شما که مدل AMD سری رفرنس 295 X نیست  :) که دماش بالا باشه

تو بازی ها دیگه دما چقدر هست؟ کرایسیس / کال اف ..

البته اگه در این بازی این مشکل دارید بهتر این بازی اجرا نکنید هرچند

اینجور فکر کنی هر بازی قدرتمندی بیاد کارت شما دماش 99 میشه !!! 

درایور اخر کارت هم از نت دانلود و نصب کنید شاید مشکل حل شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تا الان حتی کارت گرافیک بدون فن روهم ندیدم بشه99 درجه!!!اینهمه ساله 100 تا گرافیک عوض کردم هنوز دمای 99 درجه ندیدم-دوست گرامی چه کردی با این ؟؟اینو بده گارانتی تا آب نشده!!!این 100 درصد توی برد یا  رادیاتش خرابی داره-

لینک به دیدگاه

من کارتی داشتم که دماش تا 110 هم رفته بود 

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

من تا الان حتی کارت گرافیک بدون فن روهم ندیدم بشه99 درجه!!!اینهمه ساله 100 تا گرافیک عوض کردم هنوز دمای 99 درجه ندیدم-دوست گرامی چه کردی با این ؟؟اینو بده گارانتی تا آب نشده!!!این 100 درصد توی برد یا  رادیاتش خرابی داره-

سلام آقا رضا امیدوارم حالتون خوب باشه

من تستهای زیادی از کارت رو توی نت دیدم که همه سند بر خنک بودن فوق العاده این کارته و نتایج نزدیک به مقایسه های شماس ولی برام این اتفاق خیلی عجیبه :(

اون دو تا کارت قبلی دماشون نهایت تا 80 بیشتر نمیرفت اما وقتی از لود خارج میشد سیستم کرش میکرد

اما این یکی اون مشکلو نداره ولی دماش فوق العاده بالاس

لینک به دیدگاه

این دما بالا هست دوست عزیز دما 99 برای یک کارت خیلی بالا هست 

کارت شما که مدل AMD سری رفرنس 295 X نیست  :) که دماش بالا باشه

تو بازی ها دیگه دما چقدر هست؟ کرایسیس / کال اف ..

البته اگه در این بازی این مشکل دارید بهتر این بازی اجرا نکنید هرچند

اینجور فکر کنی هر بازی قدرتمندی بیاد کارت شما دماش 99 میشه !!! 

درایور اخر کارت هم از نت دانلود و نصب کنید شاید مشکل حل شد

با آخرین نسخه درایور که 337.88 هست هم تست کردم اما تفاوتی نداشت

توی Call of:Ghost هم دما جای 98 درجه به 94 میرسه

لینک به دیدگاه

واقعا برا خودمم خیلی عجیبه تو 13 سال سیستم جمع کردن اولین باره همچین مشکلی میبینم

یادمه 9600gt تازه اومده بود با اون فن فوق العادش سیستمو بدون فن جمع میکردی آخ نمیگفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقا رضا امیدوارم حالتون خوب باشه

من تستهای زیادی از کارت رو توی نت دیدم که همه سند بر خنک بودن فوق العاده این کارته و نتایج نزدیک به مقایسه های شماس ولی برام این اتفاق خیلی عجیبه :(

اون دو تا کارت قبلی دماشون نهایت تا 80 بیشتر نمیرفت اما وقتی از لود خارج میشد سیستم کرش میکرد

اما این یکی اون مشکلو نداره ولی دماش فوق العاده بالاس

عکس گذاشتی ؟کجاست عکس هات -آخه یکی از دوستان هم کارت 760داره تاپیک زده سوال در مورد دمای کارت گرافیک  من شما دو تا رو با هم قاطی کردم!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

عکس گذاشتی ؟کجاست عکس هات -آخه یکی از دوستان هم کارت 760داره تاپیک زده سوال در مورد دمای کارت گرافیک  من شما دو تا رو با هم قاطی کردم!

آره عکس توی همین تاپیک تو پست اولم گذاشتم این لینکشه:

idle:

full load:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره عکس توی همین تاپیک تو پست اولم گذاشتم این لینکشه:

idle:

full load:

همیشه دما تا همین حد بالا میره؟یا همین یک بار رفته؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...