رفتن به مطلب

کنسول یا pc?

اشتراک گذاری

انتخاب شما کدام است؟(لطفا بعد از مطالعه تاپیک انتخاب کنید)  

79 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. Microsoft

2. 2. sony

3. 3. pc

• سیستم 500 تا 1 میلیون
    • سیستم 1 میلیون
    • سیستم 1 تا 2 میلیون
    • بالا تر از 2 میلیون
    • هیچکدام

Recommended Posts

سلام،

PC کجا و کنسول ............!

سرعت عمل pc کجا و کنسول ...........!

=))   :laughing:

با PC همه کاری میشه کرد همین دلیل واسه خریدنش کافیه.

ویرایش شده توسط karaj62
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان عزیز مقایسه کردن سخت افزار کنسول ها با PC کلا اشتباهه
منابع سخت افزاری در کنسول ها اختصاصی هستن! API اختصاصی و کلی بهینه سازی انجام میشه

شما ببینید همون Ps3 با رم 256mb بازی بزرگی مثل GTA V رو اجرا می کنه!

اصلا جای مقایسه ندارن مثل اینه بخوایم یه موتور V12 بوگاتی رو با موتور خودروی ملی ! مقایسه کنیم

من 7/8 ماه ps4 خریدم و کلا از دنیای pc gaming دور شدم دلیلش هم اینه که واقعا اون لذتی که باید از بازی می بردم توی pc نمی بردم
هر قدر هم pc قوی داشته باشیم وقتی بازی انحصاری خوب نداریم چه فایده داره؟

خود من رفتم پول 3 تا کنسول رو دادم 2 تا 780 گرفتم sli کردم ولی پشیمون شدم فروختمشون! وقتی بهترین بازی های انحصاری کنسول ها هستن اونایی هم که انحصاری نیستن pc قربانی میشه و مجبوره بازی رو نزدیک به کیفیت کنسولها اجرا کنه

الان سیستم هر کدوم از دوستان رو ببینید 10/15 تا بازی نصبه ولی خیلی ها حتی بازی رو به پایان هم نمی رسونن! تا یه جایی گیر می کنن کد تقلب یا ترینر استفاده می کنن

دلیله اینکه قدیما از بازی بیشتر لذت می بردیم این بود که تلاش می کردیم برای برنده شدن بارها و بارها می باختیم ولی اون موقع ها کی به فکر کد تقلب یا ترینر بود :D
من توی مدت 3 تا بازی بیشتر نخریدم هنوز که هنوزه دارم ازشون لذت می برم
چند روز پیش توی یکی از مراحل آنلاین بازی Rayman Legends رکورد زدم نفر دوم بین 7000 گیمر شدم اصلا خودمم باور نمی شد

با کپی بازی کردن لذت بازی های آنلاین رو از دست می دید

خلاصه کنم اگر می خواید از چیزی لذت ببرید گذر لحظه ها رو کند کنید سعی نکنید سریع بگذرید

لینک به دیدگاه

از نظر من کنسول واسه بازی کردن بهتره و کیفیت صدایی که کنسولم داره پی سی با یک کارت صدای 220 تومانی نداره

اگه فقط واسه بازی بخواد کنسول بهتره و قیمتش مناسبتر هست اما اگه پولدار هست و واسه کارهای دیگه هم میخواد پی سی بهتره 

الان بخواد پی سی در حد یک پلی 4 بگیره حداقل 4 الی 5 میلیون هزینه داره

عزیزم نظر شما در مورد  کنسول برای ما هم محترمه و البته ما هم نظر خودمونو داریم و پی سی رو بهتر میدونیم

اما وقتی این بحث قدرت و این قیمتای فضایی و مقایسه با پی سی که وسط مییاد نمیشه همینطوری از روی فن بازی یه حرفی زد حرف باید منبع داشته باشه

همونطور که دیدید سیستمهای ضعیف 450 دلاری ( منهای قیمت 100 دلاری OS که حساب کرده )دارن بازیا رو بهتر از کنسولها اجرا میکنن .دیگه حرفی باقی نمیمونه

اصلا به فرض اینکه صحبت شما هم در مورد قیمت درست باشه همون PS4 رو هم اگه با قیمت TV خوب حساب کنی همون 4 و 5 میلیون در مییاد از طرفی کارایی یه پی سی که شما میتونید هر کاری باهاش انجام بدید کجا کارایی یه کنسول مخصوص بازی کجا.!!

پی سی چند برابر اون پولی که بابتش میدی برات کارایی داره.

حالا شما با پی سی حال نمیکنی و میخوای PS4  رو بالاتر از اون اون چیزی که هست نشون بدید اون یه بحث دیگس 

XO هم که کلا تو درو دیواره  :laughing:

____

این نکته ایی رو هم که بعضیا میگن انجصاریهای پی سی به درد نمیخوره تو نوع خودش جالبه  :laughing:

فکر کنم اگه دوستان یه بار به گزارش Metacritic از عملکرد پلتفرمها در مورد انحصاریها و به طور کل بازیها رجوع میکردن دیگه از این حرفا نمیزدن.خوبه حالا این گزارشهای معتبر هست و بعضیا بازم از این حرفا میزنن و گرنه اگه نبود دیگه هیچی  :D

لذتی که در پی سی گیمینگ هست در هیچ پلتفرمی نیست :clapping:

ویرایش شده توسط M.O.H
لینک به دیدگاه

از نظر من کنسول واسه بازی کردن بهتره و کیفیت صدایی که کنسولم داره پی سی با یک کارت صدای 220 تومانی نداره

اگه فقط واسه بازی بخواد کنسول بهتره و قیمتش مناسبتر هست اما اگه پولدار هست و واسه کارهای دیگه هم میخواد پی سی بهتره 

الان بخواد پی سی در حد یک پلی 4 بگیره حداقل 4 الی 5 میلیون هزینه داره

نه دوست عزیز شما با یه سیستم 1800 ای هم میتونی کیفیت و فریم ریت بهتری رو نسبت به PS4 تجربه می کنی ..

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز شما با یه سیستم 1800 ای هم میتونی کیفیت و فریم ریت بهتری رو نسبت به PS4 تجربه می کنی ..

مانیتور 800 تومان

مادربرد و پردازنده 1.300

پاور و کیس 500 تومان

کارت گرافیک 1 میلیون

کارت صدا 500 تومان

رم 400 تومان

و ...

:D

بخاطر حرف یکی از دوستان این پاسخ را کاملتر میکنم

منظورم از این قیمت هایی که دادم اینه که یک پی سی که بخواد در حد پلی استیشن 4(رم 8 گیگ و پردازنده 8 هسته و ...) باشه اینقدر هزینه داره و نه اینکه با یک میلیون و هشتصد هزار تومان یک سیستم بهتر از پلی 4 داشته باشی! 

ویرایش شده توسط big
لینک به دیدگاه

تا وقتی که PS4 و XBOX ONE قیمت هر بازیشون 200 هزار تومنه واقعا خریدنشون به صرفه نیست

این جوری قیمت یک PS4 با 3 تا بازیش میشه چیزی در حدود 2400 هزار تومن که خیلی زیاده و با این پول میشه یک PC خیلی خوب خرید بعلاوه  بی نهایت بازی!!!!!!!!!!

:D  :D

یک جایی توی همین سایت هم خوندم که اگر PS4 و XBOX ONE هک بشن احتمال این که شبیه ساز هاشون ساخته بشه خیلی زیاده

بعد از این که شبیه ساز این کنسول ها بیاد قیافه این افرادی که مدام به  بازی های انحصاری کنسولاشون مینازیدن واقعا دیدنی میشه

:laughing:  :laughing:

ویرایش شده توسط DarkSoldier
لینک به دیدگاه

کنسول بازها از سخت افزار چیزی نمیدونن فکر میکنن همه قدرت گرافیک به گیگه یا همه قدرت رم به گیگشه یا از سرعتssdخبری ندارن

فقط عادت کردن یک بازی با رزلوشن800x600وهمه تیکها خاموش به خوردشون بدن حال کنن واسه خودشون

یک کنسول باز بیاد دوتا پلتفرم pcوکنسول نسل جدید 4 را با یک مدل مانیتور پلی کنه بعدا میفهمی چی به چیه

لینک به دیدگاه

مانیتور 800 تومان

مادربرد و پردازنده 1.300

پاور و کیس 500 تومان

کارت گرافیک 1 میلیون

کارت صدا 500 تومان

رم 400 تومان

و ...

مانیتور 450تومن. 

مادربرد 250تومن

بردازنده 350تومن

کارت گرافیک 700تومن

رم دوتا 4 گیگ 270تومن

با این سیستم در رزولیشن اچدی 1366x768 با بهترین کیفیت میتونن بازی کنن

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان خواهشا بی خیال این جریان بشین.

این بحث همیشه بین بزرگ و کوچیک جریان داشته و هیچوقت هم هیچ کدوم از این دو گروه به حرف طرف مقابل راضی بشو نیستن.

اما در کل با این وضع بازار گیم تنها دلیلی که خرید کنسول رو بوجود میاره بازی های انحصاریش هست.(به نظر من)

لینک به دیدگاه

Ps4 ارزش خريد زيادي نداره

چون أنحصاري هاش بجز tlou ارزش خريد نداره

و بقيشم با كيفيت بالاتري ميتوني روي pc بياري

منم اول قصد خريد ps4 داشتم ولي PC گرفتم خيلي هم راضيم و باهاش همه كاري ميكنم و اصلا هم كم نمياره

لینک به دیدگاه

اگر فقط میخوای بازی کنی کنسول ps4 بگیر تا چند سال خیالت بابت ارتقاع راحت میشه فقط میمونه مسئله گرونی بازی های اورجینال ! اگربخوای سیستم برای بازی ببندی که بازی ها رو خوب اجرا کنه باید پول خیلی  بیشتری بدی تا سیستمت برا بازی ها مشکلی نداشته باشه خوبی سیستم نسبت به کنسول این که غیر بازی هر کار دیگه ی هم بخوای می تونی انجام بدی ! برا  ارتقاع دادنش فقط پول دوباره باید خرج کنی .

لینک به دیدگاه

دوستان گلم چند نکته مهم !

1. گرچه بازی هایی مانند کرایسیس بین کنسول و pc مشترکه اما کیفیت اصلی بازی فقط در pc خودش رو نشون میده ! در واقع کنسول بازها نسخه دموی بازی رو استفاده میکنند ! در واقع در ازای داشتن چند عنوان انحصاری خودتان را از کیفیت 100 در 100 انبوه بازی های مشترک محروم کرده اید .

2. وجود pc در هر خونه ای لازمه اگر هزینه ای که برای کنسول میشه رو خرج pc کنیید اونوقت یه سیستم خیلی خوب دارید !

3. اگر برای اجرای بازی های روز یک گیمر مجبوره که هر از مدتی ارتقا بده به این دلیله که میخواد از نهایت کیفیت بازی استفاده کنه که این کیفیت روز به روز زیادتر میشه و سیستم بهتری میخواهد . اگر شما تنظیمات بازیها رو همواره در حد کنسول ها نگه دارید هیچ وقت نیاز به ارتقا نخواهید داشت !

4. و نکته بسیار مهم کرک شدن بازی های pc هستش که برای ما که ارزش جهانی ریال کمه و بازی ها به سرعت کرک میشن بسیار مهمه !

5. استفاده از موتورهای بازی سازی با کیفیت 4k & 8k رو هم به موارد بالا اضافه کنید .

به اینجا هم سر بزنید !

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=28510&hl=

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این APU های ضعیفی که روی کنسولهای نسل جدید استفاده شدن همین الانش بازیهای جدید رو نمیتونن 1080p و 60fps اجرا بکنن. چه برسه به دو سه سال بعد!! فکر میکنم عمر مفید PS4 و XB One رکورد کمترین مدت رو بین کنسول ها از ابتدا تا امروز بشکنه!

نظر شخصی من اینه که همین الان میشه با 1.5 میلیون یک PC جمع کرد که به راحتی با کنسول های جدید برابری بکنه

لینک به دیدگاه

با این APU های ضعیفی که روی کنسولهای نسل جدید استفاده شدن همین الانش بازیهای جدید رو نمیتونن 1080p و 60fps اجرا بکنن. چه برسه به دو سه سال بعد!! فکر میکنم عمر مفید PS4 و XB One رکورد کمترین مدت رو بین کنسول ها از ابتدا تا امروز بشکنه!

نظر شخصی من اینه که همین الان میشه با 1.5 میلیون یک PC جمع کرد که به راحتی با کنسول های جدید برابری بکنه

دوست عزیز حق با شماست اما تا وقتی که در مقابل دلیل های منطقی ما کنسول بازها  از احساساتشون در مورد کنسول و pc میگن بحث بی فایده و بی سرانجامه !

هر وقت دوستان کنسول باز بازیی در حد کرایسیس اون هم نه توی ps3 که توی ps4 داشتن اونوقت بیان صحبت کنیم از الان تا روز قیامت وقت دارن !

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

کنسول بازها یک چیزی رو در نظر نمیگیرن 

1 . با هر بار اپدیت 1001 مشکل

2. هزینه بالای بازی های ps4 حالا بشین تا هک بشه

3. YLOD

4.مشکل خروجی HDMI که تو ps4 شدیدا شایس شک دارید برید سرچ کنید متوجه میشید

5.هزینه بالای PSN در صورتی که در pc برنامه تا دلتون بخواد زیاده که آنلاین بازی کنید

خوب این مشکلات شما و اینم جواب شما در مورد اینکه pc چطوره

1.با اومدن DX12 کنسول چند سال عقب موند و خود شرکت ماکروسافت  سایت های بزرگ هم مرگ کنسول رو اعلام کردن و تا 2015 نسبت به بیل بردی که من دیدم 45% از یوزر های کنسول سمت PC اومدن

2.هزینه مفت بازی ها

3.شرکت های بزرگ مثل Square enix هم دارن میان سمت PC از سری بازی های Final Fantasy میتونید متوجه بشید که صاحب شرکت هم گفته به دلیل استقبال خوب PC بازها بوده که از حد انتظار ما هم بهتر فراتر رفته و در مورد FF 15 هم گفته فعلا تصمیم ندارن و این یعنی خواهد آمد چون اگه نمی خواست بسازه میگفت نه و نمی گفت تصمیم گرفته نشده که در سایت IGN و  GameSpot هم ذکر شده

4.ps4 خراب بشه یعنی فاتحه اما pc قطعه رو عوض میکنی و یا میفروشی جدیدشو میخری و به روزش میکنی که cpu زیاد مهم نیست شما فقط Gpu رو عوض میکنی

5.بازی های انحصاریم که خوب مهم نیست چون بلاخره pc بازی زیاد داره که آدم کیفشو ببره مثل DOTA  و WOW و Black Desert ,ووووووو 

6.برای مقایشه قدرت Pc با PS4 شما بازی Planetside2 رو سرچ کنید که از نظر گرافیک فوق العادس با فول Physix اون موقع متوجه قدرت Pc میشید که در Ps4 اصلا وجود نداره من خودم این بازی رو دارم بازی میکنم واقعا خیره کنندس

و در اخر لذت 4K و فراتر در PC  چیزی دیگس اینم شک دارید YOUTUBE نگاه بندازید

حالا به صورت طنز جوابتون رو بدم :

1 اهنگ گوش کردن حین بازی

2.رایت کردن

3.شما که کنسول دوست هستید فکر کنم پستهاتونم با کنسول میزارید اینجا دیگه نه  ؟؟ :Idea:

4.ما بازی تمام کنسول های  قدیمم بازی میکنیم مثل سگا.نینتندو. اومگا درایو  و و و و و تازشم قارچ خورم داریم

5. فیلم های چیز همون فرهنگی هم میتونیم توش نگه دارم که اوووووه خودش خیلی مزیته  :devilish: (شوخی البته همه دارید میدونم)

6.کنسول بازها  با PC بازا در نیوفتید من خودم همه کنسولارو داشتم همشون به درد نخورن (البته تو ایران) نمیدونم به چیش مینازید ؟؟GOD OF War یا Gears Of War  8-X

7.اونقدر مزیت Pc زیاده که میشه چند جلد کتاب نوشت براش 

8.یادتون باشه کنسول بازا بازی های شما رم با PC میسازن :laughing:

و در اخر کنسول بازا ( اون ممرو Nvidia با DX12 بررررررد )

حالا Picture Fun کنم براتون

بدون شرح

32399v0600x.jpg

اینم سیاست ما PC بازا

1010512486713258072087817879277n.jpg

و در اخر بفرمایید باز برید کنسول بخرید خوب ؟؟ 

تازشم PC بازها خدمات حین بازیم دارن 

black-ops-2-marathon-600x379.jpg

خدایا تو عمرم انقدر کوبنده جواب نداده بودم  :cool:

"و من الله التوفیق" 

دوست عزیزم با تمام صحبتهایی که کردید کاملا موافق هستم و خوشحالم میبینم اکثر کاربران لیون کامپیوتر PC GAMER هستند و همین باعث میشه دیگه نرم سمت اون فروم بازی ترتر که از مدیر بگیر تا کاربراش همه قوطی بازن

اما درمورد صحبتتون یه نکته جالب عرض کنم که به نوعی کابوس کنسول گیمرها محسوب میشه

در خبر زیر عنوان شده

original.jpg

لینک زیر با دقت مطالعه کنید

http://www.slashdot....-ps4-emulators/

کسی که املیتور شبیه ساز PSP برای PC کد نویسی کرده و میدونید چقدر خوب این شبیه ساز روی PC کار میکنه عنوان کرده:

برای اینکه معماری کنسولهای PS3/X360 از POWER PC IBM بهتره مند بودن برای همین هیچوقت هکرها نتونستن شبیه سازی ارائه بدن که بازیهای انحصاری این دو کنسول روی شبیه ساز برای کامپیوتر معماری X86 اجرا بشن

اما داستان برای دو کنسول جدید XBOX ONE / PS4 خیلی فرق میکنه  این دو کنسول هردو معماری X86 دارن که کاملا شبیه به معماری PC هست و ساخت املیتور شبیه سار برای این دو کنسول جدید خیلی خیلی راحته فقط باید صبر کنیم کنسولها هک بشن :D

فکرشو کنید وقتی بازیهای سانتامونیکا یا ناتی داگ روی PC اجرا بشن قیافه این قوطی کنسول فنا چه شکلی میشه . اینا که کل ادعاشون فقط به چندتا بازی انحصاریشونه اینم ازشون بگیرید دیگه هیچی

درکل با توجه به همین شباحت زیاد کنسولهای جدید با PC موجب میشه شاهد پورتهای بی نقص بازیها در اینده برای پلتفروم PC باشیم

نسل طلایی PC GAMING شروع شده و با امدن DX12 و کد نویسی LOW LEVEL برای PC اختلاف PC با کنسولها باز هم کیلومتری میشه 

صبر کنید کنسولها هک بشن ته خندس این نسل :laughing:

تایید میشه !!!!!!!!!!! .

آخه تفنگ آب پاشی رو چه به راکت انداز !!!

لینک به دیدگاه

با اینکه PS4 و XBox 360 دارم و قبل ترش PS2 و PS1 یعنی اینکه کلا با PC زیاد بازی نکردم ولی این معلومه دیگه یه PC قدرتمند خیلی قوی تره

و اون دوستی که گفت شبیه ساز برای PC میاد شک ندارم که عمرا بیاد اگر هم بیاد انقدر باگ داره که دهن آدم سرویس میشه و از طرفی هم احتمالش خیلی کمه تا حداقل سه سال دیگه کنسول های نسل هشتم کپی خور بشن!پس یعنی هر بازی حدود 200 تومن!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سئوال بنده از خریدار اینه:

چقدر میخوای خرج کنی؟

زیر 2 تومن؟ برو کنسول بخر، بالای 3 تومن PC بهترین گزینه هستش...

کنسول ها همونطور که بهمن جان هم گفتن افتضاح هستن و همین الان بحث XBOX جدید و PS5 داره به گوش میرسه(البته نسخه های Slim هم میگن تغییرات سخت افزاری دارن)

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر عزیز

اگر دوستان PC Gamer & PC Lover خاکانداز دارین دمه دستتون بدید که Console Gamer & Lover ها گرد و خاکی که راه انداختن جارو کنن

تایپیک را هم ببندید چون همه به اندازه کافی قانع شدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با احترامی که به همه دوستان دارم @};- @};- @};-

اشتباهی که میکنیم ::

هیچ موقع PC رو با کنسول سعی کنیم مقایسه نکنیم !!!! ( حالا تاپیک هایی بوده و مثال هایی زده شده / داخلی / خارجی / ( منم شاید تائید کردم ) ولی باز به نظر من درست نیست )

چون کلاً دنیای تکنولوژی هاشون فرق داره باهم/ میدونین شبیه چی میشه ، شبیه اینکه میایی یه ماشین 1600 رو با ماشین 3800 از نظر تاپ اسپید مقایسه میکنین / از نظر کلاس بندی در یک کلاس نیستند.

لینک به دیدگاه

ظاهر ماجرا رو میبینید!!

کنسول ps3 و xbox مال خیلی وقته و هنوز هم جایگاه خودشون تو گیم حفظ کردن!!

دوستانی که میگین پی سی خوب بخر برا چند سال ایندت کفایت میکنه چه حدود قیمتی مد نظر شونه و برا چند سال؟

از دوره ای که ps3 و xbox که اومد چقدر تا به حال سیستم ارتقاع دادن(اینا زمانی اومدن که سیستم های قول اون دوره رمشون 2 گیگ بود یا گرافیک  قوی اون اون زمان الان  بازیها روز رو با کمترین تنظیمات اجرا میکنن)

ولی هنوز کنسولها رو بورسن و نیاز به ارتقاع نداشتن!!

دوستی که میگه هر بازیش 200 تومنه اینم لحاظ کنه که بازی میخری 200 نصب میکنی طاق میزنی با بازی دوستت و همین طور در گردش هی بازی نصب میکنی!

تازه گیمری هم که گیمر باشه به چند بازی بسنده میکنه و به صورت حرفه ای دنبالشون میکنه(به کسی که سینگل بازه و هی بازی تست میکنه میندازه گوشه تاقچه که نمیگن گیمر)

گیمر یعنی مولتی باز که باید براش رو پی سی هم هزینه کنه  اونم هزینهای بالا(نه بازیهای کرکی پر چیتر)

دوستی که میگه

نسل طلایی PC GAMING شروع شده و با امدن DX12 و کد نویسی LOW LEVEL برای PC اختلاف PC با کنسولها باز هم کیلومتری میشه

همش لو لول نیست(لو یه زبان سطح پایینه که نیاز به ترجمه برا سخت افزار نداره این ترجمه هم بارش به گردن سی پی یو میبوده)

dx12 در اصل به خاطر موازی کردن دستوراته که میتونه تفاوت زیادی ایجاد کنه

خوب این موازی کردن از کجا بش رسیدن ؟

از همین پردازش موازی کنسول!!بله عصر طلایی گیمی که میگید بر گرفته از تکنلوژی چندین سال پیش کنسولهاست

الان خیلی از نرم افزار ها هم دارن رو میارن به پردازش موازی

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

دوستان عزیزم

من همیشه PC GAMER بودم و دوران نو نهالیم :دی رو فقط با تنها کنسولم SEGA گذروندم

نظر بنده این هستش :

اگر با کنترلر یا دسته بازی راحتید { حتی با FPS ها } و میخواین پول زیادی هزینه نکنین و هر چند مدت یک بار بازی با قیمت 180-200 تومن بازی رو میتونید بخرین کنسول بگیرین !!!

اگر کنسول نسل هفت هم داشتین دلیل بیشتری پیدا میکنین چون بازی هایی که براتون زیاد مهم نیستن رو به صورت کپی بازی میکنین بازی های مهم هم ارنج میخرین !

یا بازی تعویض کنین و ....

و مورد دیگه این کنسول های نسل جدید خیلی خیلی جوون اند هنوز خیلی مونده شما بگین گرافیکش تو بازی ها خوب هست یا نه !! مثل مقایسه GTA:IV و GTA:V رو PS3 !!! که مشخصه همه چی

قدرت PS3 رو در اخر های عمرش در نظر میگرین و PS4 رو در ماه های اولش !! هنوز مونده قدرتشون رو نشون بدن مخصوصا XB1 که dX12 حتما تاثیر خوبی روش خواهد گزاشت

این که کنسول به پای پی سی نمیرسه کاملا بدیهی هستش :دی

کسی که 400$ کارت میخره با کسی که 400$ کنسول میخره انصاف نیست یک کیفیت بازی کنند و همین طور هم هست

کسنول ها تو اجرا و نمایش تکنیک های گرافیکی واقعا حرف برای گفتن ندارن بیشتر همون LOW LEVEL API شون تاثیر داره و با گذر زمان و بهینه شدن موتور بازی ها برای اون ها به نفع کنسول ها بوده ،

اما طبق حرکت هوشمندانه AMD که اومد طراحی GCN رو در کنسول ها قالب کرد و MANTEL رو معرفی کرد تا همه مجبور به استفاده ازش بشن برای عمل کرد بهتر ! ولی مایکروسافت اومد

DX12 رو معرفی کرد . . . برای aMD داره ها خوب شد چون تمامی سری R9 از DX12 به طور کامل پشتیبانی میکنند { اینو میشه از خبر های منتشر شده از 275 - 285 هم متوجه شد } ولی برای انویدیا دار حتی در

سری 700 هم انتظار عملکرد DX12 روی اون ها مثل R9 نمیره { نظر شخصی : طبق مطالبی که مطالعه کرده بودم } . . . و هر کسی کارت DX12 ساپورت داشته باشه قطعا کارتش بیشتر دوام میاره برای بازی ها

و پی سی به نوعی کنسول میشه !!! پس اگر 3 تومن به بالا بتونین خرج کنین باز پی سی برتر میشه

در بخش انحصاری بازی های انحصاری پی سی رو فراموش نکنین خواهشا

لینک به دیدگاه

دوستان در حال حاضر با تو جه به کپی خور نشدن PS4 خرید یک PS3 بهترین گزینست خیلی ارزون و خیلی مفت بازیهاشم همه جا پره حداقل تا 2 سال دیگه هم ساپورت میشه

لینک به دیدگاه

مانیتور 800 تومان

مادربرد و پردازنده 1.300

پاور و کیس 500 تومان

کارت گرافیک 1 میلیون

کارت صدا 500 تومان

رم 400 تومان

و ...

بیا نظرتو بگو و 7 تا منفی الکی هم نوش جان بکن روش جدید مدیران دیکتاتور هست؟!  :eek:

عجب مهمان نوازی هستید! 

:clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی بازی های کنسول با پی سی ساخته میشه همین مسئله یکی از برتری های پی سی هست

روی پی سی ساخته میشه

روی پی سی باگ ها رفع میشه

روی پی سی تست میشه

بعد عرضه روی کنسول میشه

دست اخر همون بازی روی پی سی جزییات بالاتری نسبت به کنسول داره

پی سی یعنی پدر تکنولوژی  به نظرم بزرگترین اختراع بشر ساخت pc بود دنیا توسط پی سی به اینجا رسیده

نگاه به تاریخ بکنید از زمان ورود کامپیوتر دنیا چقدر پیشرفت کرده

تنها مزیت کنسول نسبت به pc جدا از مسئله بودجه خلاص شدن گیمر از نصب بازی هست :D چون این مورد خیلی رو اعصاب هست :D

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

حاجی اگه نظر منو بخوای میگم یه مدت صب کن ببین این نسل جدید معماریشون یه جوریه که خیلی هک کردنش سادس معماریشون شبیه کامپیوتره اگه یه کم صب کنی هک شه فک کنم ماکسیمم تو یه سال سونی 4 هک شه بعضا هم اخباری می شنویم که معلوم میشه شرکت سونی می خرتشون! اگه صب کنی می تونی یه سونی 4 کپی خور بخری و بازی های ارزونو توش بازی کنی من خودم یه مدت طرفدار بی چون و چرای pc بودم منتها بعد خریدش دیدم اشتباه کردم البته اشتباهی که اگه برگردم دوباره مرتکبش میشم ! 1- چون که سونی4 کلی بازیای انحصاری داره که انصافا هم خیلی عالی ساخته میشن و ادم حیفش میاد بازیشون نکنه خدا می دونه من چند ماه با خودم کلنجار رفتم تا بتونم بین کامپیوتر و سونی4 انتخاب کنم و رفتم یه سیستم گرون خریدم اما بعد اون تا مدت ها بازی معروف last of us ذهنمو مشغول کرده بود می خواستم برم سونی 3 بگیرم بازیش کنم لامصب خیلی تعریفش می کردن بعدشم تنها این نیس سونی انحصاری های زیادی داره که اکثرشون عالین ! منتها قیمت بالاشون سبب شد که از خرید سونی منصرف شم 2- کیفیت بالای بازی ها رو کامپیوتر هس که من یه نوع مرضی دارم  :laughing: به اسم مرض گرافیک ! یه بازی اگه گرافیک خوبی نداشته باشه حتی اگه شاهکارم باشه نمی تونم بازیش کنم یعنی جدا یه مرض لاعلاجه !!!! 

این دو مورد رو در نظر بگیرید ضمن این که اگه آدمی نیستید که بازیاشو دوس داشته باشه و بخواد همشونو نگه داره باز نمیشه سونی خرید چون اگه بخوای همه بازیارو بخری باس سالیانه شاید 10 ها میلیون خرج کنی اما اگه نخوای نگه داری می تونی ببری با یه کم ضرر تعویض کنی ولی خب من ادمیم که بازیامو باس نگه دارم و واسه همین نمی تونم تعویض کنم 

بهترین راه اینه که یه pc بخرین در حد معقول و نه خیلی قوی و بعدش پولاتو جم کنی واسه ps4 که بازیای مولتی پلتفورمو با pc بزنی  و انحصاری ها رو با ps4  بازم میگم انحصاری ها کم نیستن مزخرف هم نیستن که چشم ادمو نگیرن منتها میشه صب کرد من خودم الان صب می کنم تا جیبم پر شه برم سونی بخرم 

عزت زیاد 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...