رفتن به مطلب

بنچمارک های بازی Ryse : Son of Rome

SaeedPCM
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اکثر مواقع منتقدها اینقدر که با سازنده مشکل دارن با بازی ندارن

کرایتک چون از روز تاسیس رو گرافیک متمرکز بود دیگه از گلوی بعضی منتقدها پایین نمیره

ولی بازی ryse 7/5 بسشه نه 5 :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

در مورد کلمه shallow میشه بی معنی ( که  بی ارزش از نظر محتوا ) و سطحی بکارش برد ولی پوچ و تهی فکر کنم نمیشه و به صورت یک صفت این معنی رو میشه داد. به فرهنگ لغات WebSters - Oxford Advanced  و کاووسی برومند هم نگاه کردم برا اطمینان بیشتر و متاسفانه معنی پوچ و تهی ندیدم.

اگه امکانش هست رضا لینک بده تا منم یه نگاه کنم :batting eyelashes:

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نقد و بررسی سایتهایی که بازی رو مورد ارزیابی قرار دادن به هیچ عنوان ملاک برای یک کاربر نمیشه (دلیلشم اینه که اکثریت از رویه سلیقه شخصیشون نقد میکنن بازی رو ) مثلا چون گیم اسپات اومده به بازی نسخه ایکس وان 4.5 داده دلیلش این نمیشه که مصرف کننده هم خواسته باشه به هش استناد کنه اینها همش 30یاست کثیف پول پرستی هست چرا مثلا همین گیم اسپات به سری کال اف دیوتی که از شماره ششمش هیچ گونه نو اوری چه در گیم پلی و چه گرافیک و حتی داستان نداشته نمیاد نمره کمتر از 8 بده در صورتی که برای این سری از بازی (کال اف دیوتی )خیلی از کاربران که تا شماره دهم اون رو تجربه کردن گفتن که سری کال اف دیوتی اگه خواسته باشه به همین منوال ادامه بده شکستی سنگین برای اکتیویژن به دنبال داره و خیلی ها به سمت سری بتل فیلد رفتن نمونش خود بنده دیگه اصلا نه با سبک کال اف و نه با سبک بتل هیچ کدوم نمی تونم باهاش کنار بیام چون دیگه اصلا برای من جذابیتی نداره ولی بر عکس من شاید تعداد زیادی کاربر وجود داشته باشند (که وجود دارند ) که عاشق سبک کال اف و بتل هستند خوب وقتی میبینی هنوز هم تعداد زیادی افراد هستند که هنوز به سمت این سبک میرن پس سازنده نمیاد از رویه نظر یک منتقد که سبک بازی رو مورد انتقاد قرار داده و بهش نمره ضعیف داده دیگه ادامه نده از قدیم گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

می دونید یه مشکلی هس این که ما زیادی از بازی ها انتظار داریم اصلا فلسفه به وجود امدن بازی های کامپیوتری چیه؟ اومدن یه چیزی به م یاد بدن؟ نه ! اومدن تا اوقات فراغت ما رو پر کنن 

من به شخصه وقتی یه گیم می خرم اول به گرافیکش و ودر وحله دوم به گیم پلی و جذابیت ش توجه می کنم و این که خسته کننده نشه و ابدا به داستا ن بازی توجهی نمی کنم چون زیادم نمی فهمم البته انگلیسیم خوب هس و زیاد درگیرش نمیشم 

اکثر گیمر ها هم همچنین هستن تو یه بازی بیشتر از هر چیزی گرافیک و گیم پلی و المان های بازی و هوش مصنوعی مهم هستن ! به عنوان مثال نمرات بازی alien isolation به هیچ وجه منصفانه نبود !

من به شدت ازش لذات می برم و بازی ای هس که باید هرکسی اونو تجربه کنه و لذت ببره من بخوام بهش نمره بدم 9میدم از 10 اون یه نمره هم به خاطر این که اول های بازی یه کم خسته کننده بود و این باعث شده که خیلی ها همون اول زده بشن و این بازی رایز رو هم هر وخ دستم برسه تجربش می کنم کاری هم با داستان ندارم فقط گیمپلی وگرافیک مهمن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی یه گیم می خرم اول به گرافیکش و ودر وحله دوم به گیم پلی و جذابیت ش توجه می کنم

دقیقاً با جمله بالا موافق هستم

چون نه اینکه هممون از دوران کودگی به زبانه بیگانه انگلیسی خیلی مسلط هستیم و از داستان و گیم  ... سر در میارم =)) =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی یه گیم می خرم اول به گرافیکش و ودر وحله دوم به گیم پلی و جذابیت ش توجه می کنم

دقیقاً با جمله بالا موافق هستم

چون نه اینکه هممون از دوران کودگی به زبانه بیگانه انگلیسی خیلی مسلط هستیم و از داستان و گیم  ... سر در میارم =)) =))

تایید میشه(مثبتهام تمام شده @};-  :D )از یک لحاظ درست هستش، چون تا وقتی که بازی رو انجام ندادی نمیدونی که چه شکلی هستش و چه گیم پلی داره و فقط میتونی گرافیکش رو ابتدا برای انتخاب یک فاکتور در نظر بگیریم...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر نمی کنم shallow در هیچ حالتی معنی پوچ رو بده.

چیزی که مشخص هست ضدیت شما در اولین پست و پست های دیگر شما در این تاپیک برای این بازی.من فقط دنبال کشف علت این ضدیت شما هستم !!! :clapping:

چیزی که مشخصه دلیل دفاع شما از بازیه من نمیدونم دلیل دفاع شما چیه؟؟من به خاطر اینکه ضعیف بود بازی -نمره 4.5  و 5 یعنی بد - حقیقت رو مطرح کردم -شما هیچ دلیلی نیاوردید که چرا دفاع میکنید ؟؟ :clapping: من هم اتفاقا به دنبال کشف این ضدیت شما هستم -چون من اشکارا از چیزی که ضعیفه انتقاد کردم گفتم Pc جای بازی شکست خورده کنسولی نیست-

shallow   دوست من در ادبیات نقد وقتی یک منقد این کلمه رو به کار میبره یعنی سطی /پوچ/بی ارزش/ سطحی /خالی از پیام ////.....من به ترجمه مستقیم اشاره نکردم!

لینک به دیدگاه

بازی بسیار جذابی هست . حالا نمیدونم چرا بعضی از دوستان به شدت جبهه گیری کردن در مقابلش ! درسته صحنه های خشن داره اما Shaow of Mordor هم پر از صحنه های خشن هست و سبک تکراری داره و خیلی حرکات دقیقا منو یاد Assassin's Creed میندازه ولی اون هم بازی بسیار بسیار زیبایی هست و دارم ازش نهایت لذت رو میبرم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

در مورد کلمه shallow میشه بی معنی ( که  بی ارزش از نظر محتوا ) و سطحی بکارش برد ولی پوچ و تهی فکر کنم نمیشه و به صورت یک صفت این معنی رو میشه داد. به فرهنگ لغات WebSters - Oxford Advanced  و کاووسی برومند هم نگاه کردم برا اطمینان بیشتر و متاسفانه معنی پوچ و تهی ندیدم.

اگه امکانش هست رضا لینک بده تا منم یه نگاه کنم :batting eyelashes:

عطا جان شما چرا؟؟ من هم گفتم دقت نکردی:در ادبیات نقد این کلمه یعنی فاقد پیام/پوچ از لحاظ محتوا-ضعیف سطحی /کلیشه ایی  من نگفتم در دیکشنری چی  ترجمه شده -شما که دیگه میدونید دوست من @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان شما چرا؟؟ من هم گفتم دقت نکردی:در ادبیات نقد این کلمه یعنی فاقد پیام/پوچ نه رضا جان ، باید بگی بی ارزش از لحاظ محتوا-ضعیف سطحی /کلیشه ایی  من نگفتم در دیکشنری چی  ترجمه شده -شما که دیگه میدونید دوست من @};- @};-

پوچ هم در زبان های ادبی دنیا کلمه و معنیش با بی ارزش از نظر محتوا خیلی فرق دارن . حتی در برنامه نویسی از پوچ به عنوان NULL یاد میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا رضا داغ کرده، فونت هاش داره کم کم بزرگ میشه :D

لینک به دیدگاه

ارام با ارامش ریلکس بازی نصب کنید :D  و بازی کنید بازی گرافیک خوبی داره اما خوب هرکس یک اتنظاریی از بازی داره 

شاید کسی راضی باشه یا نه برعکس حس خوبی بهش نداشته باشه 

از قدیم میگن همه چیز گرافیک نیست البته این یک نظریه نسبی هست و در هر شرایطی یک نتیجه گیریی داره 

درکل یک عده موافقن یک عده مخالف پس دلیلی نداره چیزیی به هم ثابت کنیم 

باپوزش از دوستان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چیزی که مشخصه دلیل دفاع شما از بازیه من نمیدونم دلیل دفاع شما چیه؟؟من به خاطر اینکه ضعیف بود بازی -نمره 4.5  و 5 یعنی بد - حقیقت رو مطرح کردم -شما هیچ دلیلی نیاوردید که چرا دفاع میکنید ؟؟ :clapping: من هم اتفاقا به دنبال کشف این ضدیت شما هستم -چون من اشکارا از چیزی که ضعیفه انتقاد کردم گفتم Pc جای بازی شکست خورده کنسولی نیست-

shallow   دوست من در ادبیات نقد وقتی یک منقد این کلمه رو به کار میبره یعنی سطی /پوچ/بی ارزش/ سطحی /خالی از پیام ////.....من به ترجمه مستقیم اشاره نکردم!

دوست من بنده دفاع خاصی نکردم و از اول هم گفتم ضدیت شما در این بحث برام جالب هست و تا حالا همچین چیزی از شما ندیده بودم !

اینطوری که شما بازی رو کوبیدید یعنی یه جواریی اون 4.5 گیم اسپ.ات هم براش زیاده !

من هنوز هم بر سر حرفم هستم وقتی "سطحی" ؛ "پوچ" معنی میشه این یعنی بی انصافی !جهت گیری !جبه گیری ! علت و چرایی این مسئله هم تقریبا روشن هست !...

لینک به دیدگاه

بازیه خوبی هست این جور بازیها برای pc کم میاد از دستش ندید.

لینک به دیدگاه

درسته گیم پلی بازی وداستان خوب باشه ولی چهره شخصیطها ومحیط طبیعی نباشه اونم تو این نسل از بازیها حال بهم میخوره من به شخصه از همه چیز اول گرافیک وبعد گیم پلی برام مهمه و داستانها هم که الان همه تکراری شدن حتی گیم پلیها بازیهام که دیگه همینطور اگه به گرافیک اهمیت ندم میرم کنسولatariمیخرم نه پی سی غول

من که حال میکنم با این سبک بازیها @};-  @};-  @};-  @};- 

ویرایش شده توسط SOUL REVER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اخش ، جیگرم حال اومد ، عجب جوابی ، چه فونتی، کور شدیم...

لینک به دیدگاه

درسته گیم پلی بازی وداستان خوب باشه ولی چهره شخصیطها ومحیط طبیعی نباشه اونم تو این نسل از بازیها حال بهم میخوره من به شخصه از همه چیز اول گرافیک وبعد گیم پلی برام مهمه و داستانها هم که الان همه تکراری شدن حتی گیم پلیها بازیهام که دیگه همینطور اگه به گرافیک اهمیت ندم میرم کنسولatariمیخرم نه پی سی غول

من که حال میکنم با این سبک بازیها @};-  @};-  @};-  @};- 

دقیقا موافقم اتفاقا گرافیک یکی از رکن های مهم برای PC هست در غیر این صورت چه نیازی هست که هر ساله انقدر خرج قطعات قدرتمند بکنیم !!!! گرافیک همونقدر مهم هست که گیم پلی مهم هست هر کدوم ضعف داشته باشه اون بازی برای منم جذابیتی نداره .

Son of Rome گرافیکش بسیار بسیار عالیه داستانش هم قابل قبول هست پس بنظر منم یک بازی جذاب برای گیمر ها محسوب میشه .

منم با نظر دوستان موافقم بنظرم از دست ندیدش . 

لینک به دیدگاه

"انسان‌ها تنها می‌مانند چون به جای پل، غالبا دیوار می سازند." -جوزف نیوتن.

به نظرم درستی یا نادرستی سلیقه ی یک انسان در ماهیت خودش نسبیه. یعنی درک "زاویه ی نگاه" یک انسان به اندازه ی "نگاهش" اهمیت داره. وقتی نظرات رو راجع به این بازی در همین تاپیک و در سایت های خارجی می خوندم این زوایای نگاه متفاوت هر کدوم در نوع خودش درست بود. شاید دلیل شهرت جهانی و تاریخ سازی فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته ی کشورمون به تصویر کشیدن "زوایای مختلف نگاه های انسانی" به واقعی ترین و قابل لمس ترین شکل ممکن بود. یعنی در جریان فیلم می تونستی به شکل عجیبی به همه حق بدی. به نظرم این فیلم درس بزرگی بود که ما به جای تحمیل زاویه ی نگاهمون، به تقسیمش میل داشته باشیم حتی بدون نیت متقاعد کردن یا رسیدن به نقطه ی اشتراک خاصی. چرا که خود به اشتراک گذاشتن تفاوت در ماهیت خودش نقطه ای اشتراک بین دو انسان با عقاید حتی کاملا متضاد ایجاد می کنه و در کمال ناباوری گاهی چنین تضاد آشکاری باعث اتصال این دو انسان یا جمعی از انسان ها می شه. شاید همین واقعیت ها متضاد هست که زندگی رو تبدیل به سفری غیر قابل پیشبینی و فراتر از فهمِ فردی کرده. ممکنه انسانی از اثری منفور در نزد عموم معنی یکتایی بسازه که زندگیش رو متحول کنه. برای همین درستی یا نادرستی در ماهیت خودش زاویه شناسه و اینقدر این مساله مهمه که خیلی از مکتب های فکری آنچه که اتفاق می افته حتی در ظرفِ خشونت و خونریزی رو خیر تلقی می کنه چون اگر هیچ نداشته باشه ، معرف یک بُعد بشر و یک زاویه ی جدیده. شاید برای همین باشه انسانی که از یادگیری تحول ترسی نداره حسی از تعادل روحی و روانی رو به محیط می بخشه چون به جای ارزشگذاری به نگاه ها، تمایل به یادگیری "زاویه ها" داره یا حداقل چنین سعی پایداری در وجودش نهادینه شده. 

بعضی از دوستان در متن نظرشون اولویتشون در جذب شدن به بازی رو هم ذکر کردن و این حرکت خیلی خوبی هست چون وقتی زاویه ی نگاهت رو معرفی می کنی، بیانت قابل فهم تر و قابل لمس تر می شه. برای خودم گیم پلی و داستان در کنار همدیگه اولویت داره. من از بازی های سیستم هدایتی ساده ای داره بیشتر لذت می برم شاید برای همین حتی بهترین بازی های هواپیمایی هم نتونسته در محیط بازی جذبم کنه. از طرفی وقتی بازی زاویه ی نگاه انحصاری داره و نحوه ی بیانش حس بی سابقه ای درونم ایجاد می کنه - حس یادگیری یک زاویه ی نگاه جدید که درونت جاودان می شه- از چنین بازی هایی بی نهایت لذت می برم. مثل Bioshock Infinite یا Spec Ops : The Line. از طرفی بعضی بازی ها با سبک هدایت بسیار ساده و نحوه ی بیان متفاوت به شکل عجیبی حس خوبی ایجاد می کنن برام مثل بازی Child of Light یا Valiant Hearts که اولی تمام تم بیان داستان به "نظم" و زبان شعری هست و دومی وقایع جنگ جهانی اول رو بهتر از هر کتاب درسی و هر کلاس آموزشی بهت معرفی می کنه. واقعا این سبک بازی ها مثل این 4 بازی که اسم بردم در وجودم تاثیر گذاشتن و در کمال ناباوری یک چیزی که اسمش "بازی" هست درونم تحولی ایجاد کردن که در خیلی از محیط های دیگه به ندرت حسش کردم. 

امروز وقتی دیدم این بازی مورد بحث اینقدر تو سایت ها ریت دانلود بالایی گرفته تریلرش رو دیدم و واقعا جذب شدم اما تا سیستم هدایت و خط داستانش رو حس نکنم نمی تونم نظر بدم. 

به شخصه قدردان آقا رضا هستم چون از تحلیل ها، پیش در آمد ها و نقدهای ایشون زاویه های نگاه انحصاری یادگرفتم برای همین نظر کسی که اینقدر با اشتیاق وقت گذاشته برام با ارزشه حتی اگر باهاش موافق نباشم. فقط بی ارزش خوندن یک اثر انسانی مخصوصا وقتی پشتش زحمت زیادی باشه رو کمی بیش از حد خشن می دونم. گاهی سازگار نبودن اثری با زاویه ی نگاه ما به معنی بد بودن و بی ارزش بودنش نیست. خودم از مکس پین 3 اصلا خوشم نیومد چون این بازی رو خیانتی به حس انحصاری سری اول و دوم بی نظیرش دیدم. شاید در توصیف خیابونیش از واژه ی "آشغال" استفاده کنم تو جمع دوستام اما بازم در نگاه این اثر بی ارزش نیست چون در زاویه های دیگه ارزشمند بودن یک اثرِ انسانی به چشم می آد. چیزی که با نگاهم در این مورد سازگار نبود. 

در پایان برای رفعِ تردید در مورد واژه ی Shallow این تصویر رو می ذارم : 

141305407921121.png

همونطور که می بینیم در استفاده ی اکِدمیک در هیچ زمینه ای معنی پوچ و کاملا بی ارزش نمی ده اما در مکالمه نوع لحن شما ( Intonation ) می تونه دلالت بر چنین معنی داشته باشه. برای همین نیاز به بحث تحت الفظی نیست وقتی لحن هر کس در بیان یک واژه متفاوته همونطور که می شه واژه ی سطحی و کم ارزش رو طوری تلفظ کرد و با حسی ادا کرد که معنای بی ارزش رو القا کنه. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود برهمه دوستان-من همه دوستان رو دوست دارم و از اینکه می بینم دوستان نگاه تیز دارند و در بحث ها شرکت میکنند خوشحالم-

خوب اینجا باید یک صحبتی داشته باشیم و و بعدا از این تاپیک قطعا در این بحث شرکت نخواهم کرد-روند کار اینه که اگر بازیی مهم باشه و خوب  و بزرگ قطعا من سعی میکنم اگر فرصت آزادی داشته باشم در موردش یک سری اطلاعات جمع کنم برای دوستان  و خلاصه یک تاپیکی بزنیم و همه با هم مطالعه کنیم.من وقت آدم کمه ولی اگر فرصت کنم حتما میام فروم تا با دوستان باشم.

برسیم به بازی Ryse:

خوب این بازی رو من از ماهها پیش تجربه کرده بودم و میدونستم عرضه شده و حتی نسخه ایکس وان اش رو بازی کردم و قتی عرضه شدو از گیم اسپات 4.5 گرفت خوب تمام امیدها محو شده چون گیم اسپات  سیستم نمره  دهی  ایش  برای من مهمه و دقیق -شاید خیلی از دوستان بازی رو روی ظاهرش انتخاب کنن یا باطنش یا حالا به هر شکلی -من چون وقت آزادم کمه از روی امتیاز های این سایت انتخاب میکنم و تا اینجا حدود 11 ساله عوض سایتم و 98%موقع نمره های دقیق بوده یعنی بعدش وقتی به بررسی اثر نشستم  دیدم که کاملا حق با منتقد بوده-خوب امروز یک تاپیکی ایجاد شده بنده هم دراون شرکت کردم و نظر دادم-خوب چی شد؟؟ همونطور که دقت میکنید اصلا نامی از این بازی درطول این ماها نبردم  ووقتی شنیدم بازی شکست خورده و میخواد برای Pc عرضه بشه ناراحت شدم  و اسمی نبرده بودم و تاپیکی نزدم ؟چرا ؟ چون بعد از نمره 4.5  و تجربه خودم  اون رو اصلا خوب نمیدونستم و معمولا برای آثار خوب آدم  تاپیک میزنه و وقت میزاره  نه چیزی که خوب از اول تا آخرش منفیه -من چه چیز خوبی مینوشتم؟؟  میگفتم گرافیکش بالاست؟؟خوب بعدش؟؟خوب من در اولین پستم در این تاپیک فقط گفتم بازی خوبی نیست به این دلیل نمره گیم اسپات منتها بعضی از دوستان  بدون آوردن دلیل برای من سعی کردن نشون بدن که نه رضا  داره اشتباه میکنه و اره جهت گرفته و  منفی میگه و ...... و جالبه در جایی اشاره کردن برای یک بازی  که 6 گرفته تاپیک زدید و  چرا برای بازی 6.5 نمیزنید باید بگم خدمت دوستانم نمره  6 بیگانه از گیم اسپات بود و 6.5 بازی Ryse از IGN-نمره گیم اسپات کاملا با IGn فرق داره و منتقدانش اصلا  ربطی به نمره هم ندارن پس اینجا حرف شما اشتباهه -در صورتی که من اصلا وقت آزاد ندارم که درمورد چیزی که از ملاک معتبر 4.5 گرفته حتی فکر کنم- خوب فرمودند به  بحث جهت داده شده  و بعد گفتند شما دارید درواقع با این بازی دشمنی میکنید و ....خوب من چه دشمنی دارم با این بازی ؟؟؟ من خودم یک بازیبازم و مطمئن هستم تعریف از خود نباشه هیچ کس به اندازه خودم از بازی که عرضه بشه  و پتانسیل داشته باشه که خوب باشه و بعد شکست بخوره ناراحت نمیشه- نمونش بازی بیگانه انزوا:که امیدوار بودیم  چیز خوبی بشه و متاسفانه اون چیزی که میخواستیم نبود  و براش بررسی هم زدیم و گفتیم اشکالات رو ذکر کنیم -

کدوم یکی از نقد های بازی من رو که توی امضا هست و چند تای دیگه هم هستند که  توی امضا نیستند  یک جانبه  بررسی کردم؟؟

خوب اصولا ایا درسته  که بخواهیم به ظاهر بازی فقط نگاه کنیم ؟؟من یک  تاپیک جامع خواهم زد و درون مشکلات Ryse  و نکات مثبتش رو ذکر میکنم  و در این تاپیک دیگر شرکت نخواهم کرد چون متاسفانه  بعضی از دوستان   اصلا دلیل نیاوردن  که چرا بازی خوبه و به من ثابت نشد   که چرا رضا ما سعی میکنم حرف شما رو اشتباه نشون بدیم- من هم  و با یک تاپیک جامع مشکلات رو حل میکنم و بعد انشالله  همه متوجه میشیم  که دلیل اینکه من در ابتدا گفتم این بازی خوب نیست  و بعضی دوستان بدون دلیل با تکیه بربحث گرافیک گفتند خوبه  معلوم خواهد شد.

یک بحثی هم پیش امد درباره کلمه پوچی -گفتم خدمت عزیزان و دوستان گل که کلمه  shallow در زبان نقد برابربا بی ارزشی /ساده بودن/سطحی / سوژه ابکی و کم محتوا و پوچه-/خوب دوستان گلم سعی کردند با دیکشنری ثابت کنند که نه این کلمه معنی ایش این نیست- عزیزان معنی کاربردی  در ادبیات  و کلمات تکنیکی  و جارگان های منتقد به معنی های بالاست  -یک کلمه چندین کاربرد داره

حالا انشالله در تاپیک جدید به بحث بررسی بازی خواهیم پرداخت  تا ببنیم اصولا بازی RYSE خوب بوده یا نه؟

موفق باشید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...