رفتن به مطلب

طغیان R9 390X : AMD قد علم کرد؛خداحافظ GDDR5 ! (+بروزرسانی 2)

Recommended Posts

• کاربر ویژه

پهنای باند به چه درد میخوره؟

مهم قدرته چیپ ه پهنای باند بگو 1000 ترا باشه

همین الانش هم همونطور که توی پست اول نوشته 980 با پهنای باند 220 گیگابایتی از 290 با پهنای باند 320 گیگی قوی تره

مطمئنا کارت احتمالی 980ti هم با پهنای باند 300 گیگی خود از 500 گیگ 390 قوی تر ه

درود

اگه مهم نبوداین افزایش کارایی دوبرابر نسبت به سری 290 قبلی مطمعن باش الان دو کنسول ps4 ,x one این همه دعوا سر ddr3 , gddr5 بودنشون نداشتن ...  زیاد باز نمی کنم قضیه رو همه میدونن که Xbox one دچار چه بدبختیای شده سره همین اختلافشون !!!

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

همین الانش هم همونطور که توی پست اول نوشته 980 با پهنای باند 220 گیگابایتی از 290 با پهنای باند 320 گیگی قوی تره

فکر کنم پهنای باند بالا در رزولوشن های بالا تاثیر خودشو نشان میده.

980 رو نباید با 290 مقایسه کرد چون 980 نسل جدیدتری نسبت به 290 هست .

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

بعضی دوستان میگن پهنای باند چه فرقی توی پردازش داره!

دوستان الان دیگه نسل 1080p نیست که 2 گیگ حافظه VRAM کافی باشه با پهنای باند پایین... 4K رو که وارد شدیم و کارت های high-end تقریبا از پسش بر اومدن و مشکلی پیش نیومد... یواش یواش رزولیشن های بالاتر هم آدم رو وسوسه میکنه! با این قدرت، پهنای باند و حافظه ای که این کارت داره فکر کنم بازی هارو راحت میشه توی 4K با فریم خیلی خیلی بالا بازی کرد و توی 8K چیزی حدود 30 فریم... (CF کردنشونم که بماند!) البته این فقط یه آینده نگری هست و به نظر من رزولیشن 4K هم کارش با این کارت ها تموم شد و مطمئنن دو شرکت nVidia و AMD باید برای رزولیشن های بالاتر بجنگن!

لینک به دیدگاه

درود

اگه مهم نبوداین افزایش کارایی دوبرابر نسبت به سری 290 قبلی مطمعن باش الان دو کنسول ps4 ,x one این همه دعوا سر ddr3 , gddr5 بودنشون نداشتن ... زیاد باز نمی کنم قضیه رو همه میدونن که Xbox one دچار چه بدبختیای شده سره همین اختلافشون !!!

دوست عزیز من کاری به ایکس باکس و غیره ندارم

این قضیه یه چیزه روشنه و بنده قصد کل کل ندارم

مگه الان پهنای باند ۹۸۰ کمتر نیست؟

مگه با این پهنای باند کمتر باز ۹۸۰ قوی نیست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

1- خداوند بزرگ به داد کنسول ها برس

2-ای ام دی این کارت رو میزنه و کارایی خودش رو داره

3- انویدیا میاد برای رقابت کارت قویتر میزنه و فک همه میچسبه به زمین

4- وقتی کارت انویدیا قیمت گزاری میشه

5- خودتون فکر میکنید چه اتفاقی می افته ؟(همه یاد قیمت تیتان زد می افتن)

6- انویدیا هیچ وقت نتونسته از لحاظ قیمتی به طور کامل رقیب اصلی رو از صحنه بدر کنه

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده هم کاری به قدرت 980 ندارم قدرت اون بخاطر ساختارشه ، گفتم که افزایش دو برابر پهنای باند ایجاد شده مطمعنا باعث اقزایش کاریی در این گرافیک شده نسبت به نسل قبلی خودش ...

چه بسا اگه بقول شما بجای 300 ، از 1000 استفاده میشد در 980 هم شاهد قدرت به مراتب بیشتری بودیم...

بعد هم برای قشنگی و دهن پر کنی نیومده amd از این مقدار استفاده کنه و قیمت نهایی کارتش رو ببره بالاتر، لابد کارایی مد نظرش رو داشته که استفاده کرده...

لینک به دیدگاه

رقابت سنگینه

به شخصه طرفدار چیپهای Amd هستم  ولی باید دید تو عمل چه حرفی برای گفتن داره مخصوصا تو بازی   که انویدیا شدیدا قصد داره amd رو در این عرصه جا بزاره

لینک به دیدگاه

بنده هم کاری به قدرت 980 ندارم قدرت اون بخاطر ساختارشه ، گفتم که افزایش دو برابر پهنای باند ایجاد شده مطمعنا باعث اقزایش کاریی در این گرافیک شده نسبت به نسل قبلی خودش ...

چه بسا اگه بقول شما بجای 300 ، از 1000 استفاده میشد در 980 هم شاهد قدرت به مراتب بیشتری بودیم...

بعد هم برای قشنگی و دهن پر کنی نیومده amd از این مقدار استفاده کنه و قیمت نهایی کارتش رو ببره بالاتر، لابد کارایی مد نظرش رو داشته که استفاده کرده...

بنده منکر افزایش کارایی نیستم

ولی اینطور نیست که چون ۳۹۰ خدا گیگ پهنای باند داره پس دخل انویدیا اومده

پس همونطور که گفتم کارت ممکنه بعدی انویدیا هم با پهنای باند کمتر قوی تر باشه

مهم معماری و به قول شما ساختار کارته

لینک به دیدگاه

این رقابت آسانسوری مثل همیشه ادامه داره .... و البته هر بار جالبتر از قبل ....

من هر دو تا برند رو داشتم و از هر دوهم لذت بردم ...

کل کل الکی نکنید لطفا .

ویرایش شده توسط rahman1700
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده منکر افزایش کارایی نیستم

ولی اینطور نیست که چون ۳۹۰ خدا گیگ پهنای باند داره پس دخل انویدیا اومده

پس همونطور که گفتم کارت ممکنه بعدی انویدیا هم با پهنای باند کمتر قوی تر باشه

مهم معماری و به قول شما ساختار کارته

حرف شما کاملا صحیحه و انویدیا ثابت کرده در عمل این رو که همه چیز پهنای باند یا حافظه ی مموری بالا نیست... اما اینکه این دوعامل بسیار تاثیر گذاری هستند رو نباید درش شک کرد چون جدیدا اگه دقت کنی انویدیا هم به افزایش مموری روی اورده...  ^_^

لینک به دیدگاه

بالاخره از دست GDDR5 خلاص شدیم

گرافیک های سال 2008-2009 هم gddr5 بودن

اولین گرافیک ddr5 رو amd سال 2008 تولید کرد(4870)

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

دم amd جیز :D

احتمالا باز شاهد کاهش قیمت کارت های 290x  و 290 خواهیم بود.. چه بسا انویدیا هم قیمت کارت های اند خودشو بکشه پائینتر

به هر حال رقابت تگاتنگ همیشه به سود مصرف کننده بوده

لینک به دیدگاه

کي خريده که بخواد بفروشه !!!

استا شما دیگه چرا(خیلی حال میکنم اینو به بعضی ها بگم  مخصوصا معین خان) :laughing: @};-

معین همین الان کلیها خریدن

متاسفانه باز دنیای تکنولوژی جدید به این دوستان رحمی نکرد و دستشونو تو هنا گذاشت(البت دوستانی هم که خریدن جزو اغنیا بودن و اگه لازم دیدن میفروشن و جدید تر میخرن)

من فعلا با 6200le خودم حالی میکنیم تا عرضه نسخه جدید تر در سال 2020 =))

ولی جدا از شوخی عجب جنگی بینشون را افتاده که 100 البت به نفع مشتری هاست

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

من الان هنگ کردم ! :| یکی بیاد منو ریسیت کنه !!!! 4096 هسته GCN !!!! پهنای باندی معادل 512گیگابایت برثانیه !!!!
واقعاً من تا امروز میگفتم AMD نوآوری نداره و به نوعی پیشرفت تکنولوژیش به پای انویدیا نمیرسه ... ولی این خبر نظرمو عوض کرد ! ممنون اکسترم جان عزیز(که بازم اسمتو نمیدونم D:)

لینک به دیدگاه

اولین گرافیک ddr5 رو amd سال 2008 تولید کرد(4870)

با سلام.

و اولین درگاه  Bus interface PCI Express 3.0.

ای ام دی روی سری 7000 زد اگر اشتباه نکنم.

قبل از اینکه انویدیا کاری کنه :دی

لینک به دیدگاه

2 باره سلام :دی

احتمالا این لینک از GPU Z R9 390X است.

لینک:http://cdn.overclock.net/4/4b/500x1000px-LL-4b298436_original.jpeg

قلبم گرفت شما چطور؟ @-) :-B :blink: نه انویدیا خوبه :-@

ویرایش شده توسط RoTeL1TY
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این نشون میده که Nvidia در جریان امر هست و اگر تا حالا دست به کار نشده پس منتظر هست که کمپانی رقیبش یعنی AMD زیر فشار مجبور بشه که کارتهای سری جدیدش را به بازار عرضه کنه که موفق هم شده

AMD سری R9 300X خودش را به بازار معرفی کرد Nvidia هم تا 1 ماه اینده با فناوریهای جدید به پیشواز AMD میاد که بعید میدونم AMD اینبار بتونه ایستادگی کنه

Nvidia  به احتمال زیاد در اینده ای نزدیک تکنولوژی فراتر از 8K را معرفی میکنه و گرافیکهایی که با حافظه هایی بالاتر از 8GB و 12GB و حتی 16GB خواهند بود

احتمالا برای این گرافیکها از خروجی یا همون درگاه PCI-E 4 استفاده میکنن پس INTEL هم باید وارد عمل شه و چیستهای جدید تولید کنه

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

حرفی از تغییر و بهبودی در توان مصرفی و کاهش حرارت این نسل زده نشده؟

اگر AMD این سری مصرف توانی رو کاهش بده، قطعا مشتریش خواهم شد.

ولی اگر قرار باشه همینطور کارایی رو با افزایش پهنای باند و مموری بالا ببره تقریبا کار خاصی نکرده و nVidia هم سریع میتونه همون کار رو انجام بده و باز AMD رو دور بزنه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

جنگ شروع شد آژیر زدن پناه بگیرید !!!!ای داد بیداد با داد مداد!!

مصرف و دما هم مهمه- اگر کارت بیاد بعد دماش 95 درجه باشه و صداش کر کنه و اندازه یک نیروگاه هم بر ق بخواد فایده نداره - امیدوارم AMD  معماری رو حسابی پولیش کنه-

انویدیا هم به قول بهمن جان تیر در ترکش داره سنگین این هیولای کم مصرف مکسول جا داره برای دستکاری های فوق سنگین باید ببنیم چه میشه

البته زیاد نرید توی بهر بازارگرمی ها حواستون به  جیبتون هم باشه -کارت قیمت خوب و کم مصرف و خنک که بازی ها رو اجرا کنه راحت کافیه و اصراف اصلا درست نیست-پلتفرم pC یکی از دلایل خوبش همین انعطافشه میشه راحت با سخت افزارش بازی کرد و نتیجه خوب گرفت

موفق باشید

خبات ممنون از پوشش خبریت

لینک به دیدگاه

معماری جدید انویدیا حدود چهارساله که روش کار میکنند بهش میگن stacked memory ram Volta

من سال پیش تو یوتیوب دیدم که خودپدر پردازش دیجیتال (جن هسون) معرفیش کرد یه جورایی اومده حافظه های پردازشی رو روی خود جی پی یو سوار کرده معماری خیلی عجیبی داره دوستان حتما یه نگاه بندازن من یه سال پیش تو یوتیوب دیدم متاسفانه لینکشو ندارم

البته این معماری جدید انویدیا بیاد واقعا یه انقلابیه توی پردازنده ها ایجاد میکنه البته خیلی جای کارداره خودش که میگه از دوساله دارن روش کار میکنن....http://www.theregister.co.uk/2013/03/19/nvidia_gpu_roadmap_computing_update/

من طرفدار ای ام دی هستم ولی انویدیا هم که خودش بنیانگذار پردازش موازی هست واقعا کارش حرف نداره

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آورده اند : "تاپیکی که (جناب)رضا قاسمی نظری در آن ندهد،تاپیک نیست"!

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کي خريده که بخواد بفروشه !!!

من اولین نفر بودم، فکر کنم توی کل ایران که  سری 900 خریدم!!!!!داریم باهاش اساسی لذت میبریم-

کی دلش میاد مکسول بفروشه -کارتهایی که بازی رو با دمای 45 تا 50 درجه نهاتیش اجرا میکنه اونم نهایتش !معماری انویدیا عالی بوده کلا AMD هم خوب هست کارش رو انجام میده فقط برای دما و صدا و مصرف باید کاری کنه وگرنه اگر قرار باشه بیشتر از سری R9 باشه که هیچ!

لینک به دیدگاه

با این که طرفدار amd هستم اما هر چیزی رو باور نمیکنم ! نمیخوام بگم که عدد و ارقام دروغ هستن اما این عدد و ارقام دلیل به یک گرافیک رویایی نمیشن . مثل cpu های FX که از همرده های اینتلشون کش ، هسته و گیگاهتز بیشتری داشتن اما به علت دمای زیاد بازدهشون کمتر بود .البته amd در اکثر موارد نو آوری های خوبی داشته . و همین موضوع من رو طرفدار amd کرده !

لینک به دیدگاه

من یه چیزی رو متوجه نشدم!

مگه max bandwidth این سری 256 GB/s نیست؟

پس چطوری این ها روی 512 گیگ اجرا میشن؟

یکم قضیه بو داره!

البته شواهدی که در تاپیک دیدم رو دارم میگم!

بعدش مگر نه اینکه کنترلر PCI روی چیپ شمالی و پردازنده هست؟

خوب این رو بیش از اینکه گرافیک پشتیبانی کنه باید مادربورد و پردازنده پشتیبانی کنه که یه همچین یهنای باندی رو ارائه بده دیگه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

بی ربط به این تاپیک ولی خالی از لطف نیست مخصوصاً برای اونهایی که در میانه بازار قصد خرید دارن

33a.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...