رفتن به مطلب

طغیان R9 390X : AMD قد علم کرد؛خداحافظ GDDR5 ! (+بروزرسانی 2)

Recommended Posts

• کاربر ویژه

390X انتظار میره با توجه به تعداد Stream Processor هاش که حدودا 50 درصد از 290X قویتر باشه و اگه بخوایم اولین نسل 20 نانومتری که طبق گفته ها فرکانس های بالاتری رو میتونه ساپورت کنه و Stacked Memory هم اضافه کنیم، حدس من این هستش که این کارت بین 50 تا 60 درصد میتونه از 290X قویتر باشه...

ظاهرا Fiji Island که کد نامگذاری این کارتها هستش به این دلیل بوده که دمای این کارتها بسیار پایینتر از Hawaii هستش...

احتمال داده میشه که این کارتها از ARM Core هم استفاده کنند که اولین نسل ARM هم میتونه باشه که خودش باعث کاهش مصرف و دما و قیمت میشه، پس احتمال اومدن یک کارت فوق العاده قدرتمند و قیمت مناسب میره، البته من یکی شک دارم که 20 نانومتری که بیاد با قیمت 28 نانومتری ارائه بشه و 100 درصد یک اختلاف قیمتی وجود خواهد داشت نسبت به گذشته...

خوب AMD هم اعلام کرده که این کارتها در ربع اول سال 2015 میلادی به بازار میاد که واقعا میتونه خیلی خوب باشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

درود

صحبت از کیفیت شد همه کولر و مصرف کارت 480(برخی سایتها تا دمای 105 درجه رو هم ثبت کردند که روش تخم مرغ نمیرو درست میکردند ) رو دیدند که انودیا چه گلی به سرش زد و هر کس که از این کارت انتقاد میکرد اخر سر جوابش این بود :این کارت طوری طراحی شده که در دمای بالا کار کنه

یا حتی مدار رگلاتور کارت 590 که باز هم همه دیدند با یک باگ درایور مدار رگلاتور دود میشد کارت به ملکوت اعلا میرفت

حداقلش اگر amd محصولی با کیفیت پایینتر میزنه به مرور زمان قیمتش هم کاهش پیدا میکنه مثلا همین کارت 290ایکس تا به الان نزدیک 200 دلار کاهش قیمت داشته و در عوض کارت تایتان (منظورم تایتان z نیست ) تا به این لحظه حتی یک سنت هم کاهش قیمت نداشته (با اینکه کارایی اون از 290 ایکس و بعضی تستها حتی از 290 معمولی هم پایینتره ) خوب حالا به نظر شما ایا کارت 290 ایکس با یک کولر سفارشی که قیمتش به 500 دووولار هم نمیرسه سلاخی حساب میشه یا کارت 1000 دووولاری تایتان با کولر رفرنس در مقابل کارایی کمتر

خیلی جالبه، ماشاا... دوستان گارد گرفتن در مقابل نظرات... کمی منطقی باشید. مثل بعضی فن های AMD تو بخش CPU که هنوزم میگن CPUهای AMD هنوز بهترن  :wacko:

سری 400 که اول اوج گیری انویدیا بود بعد از افتضاح سری 200... ولی AMD حدود 3 نسله که تقریبا تغییری نکرده. اگر سری 300 میخواد نسبت به سری 200 AMD میخواد مثل سری 500 به 400 بشه که خوبه وگرنه اگر صرفا افزایش کارایی به خاطر استفاده از HBM باشه از نظر من پیشرفت خاصی نیست... چون NVIDIA هم به راحتی میتونه استفاده کنه ازش و باز برگ برنده در داشتن GPU کم مصرف دستشه.

در ضمن فکر میکنم بخش Gaming مثل سری GeForce بیشتر حالت تبلیغاتی داشته باشه برای GPUهای مخصوص محسابات و گرچه مهم هست ولی سود اصلی nVidia توی پردازنده‏ های محاسباتی هست مثل Tesla... اگر Tegra K1 هم جا بیفته که دیگه هیچی... قطعا برای یک سوپرکامپیوتر Performance/Watt خیلی مهم هست.

در ضمن، من که نگفتم که AMD سلاخی میکنه و ... گفتم اگر NVIDIA نبود، AMD با همین کارتهاش شاید هم بدتر سلاخی میکرد.

تازه Performance دیده شده برای 970 و 980 نسبت به نسل 7 در حالی هست که حدود 2 میلیون ترانزیستور کمتر دارن و 28نانومتری هستن این افزایش کارایی فقط با تغییر معماری گرفته شده. حالا اگر انویدیا بیاد از تکنولوژی 20نانومتری استفاده کنه و تعداد ترانزیستورها رو بالاتر ببره تا هسته پردازشی بیشتر بشه، شاید با همین مصرف برق مثلا حدود 30% بازم افزایش کارایی داشته باشه. اونوقت اگر بخواد تا یه جایی هم به راحتی میتونه با افزایش توان مصرفی کارایی رو بالا ببره. تقریبا میشه گفت انویدیا دستش بازه تو دستکاری و گرفتن پرفورمنس و AMD فعلا داره با دستکاری مموری این کار رو میکنه.

در مورد کاهش قیمت هم انویدیا الان 970 رو که طبق این لینک پرورمنسی برابر با 290X داره با مصرف فوق العاده کمتر و دمای بسیار پایینتر 30 دلار ارزونتر میده(همین الان و بعد از کاهش قیمت 290X) ...  

ویرایش شده توسط PSCZ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی جالبه، ماشاا... دوستان گارد گرفتن در مقابل نظرات... کمی منطقی باشید. مثل بعضی فن های AMD تو بخش CPU که هنوزم میگن CPUهای AMD هنوز بهترن  :wacko:

سری 400 که اول اوج گیری انویدیا بود بعد از افتضاح سری 200... ولی AMD حدود 3 نسله که تقریبا تغییری نکرده. اگر سری 300 میخواد نسبت به سری 200 AMD میخواد مثل سری 500 به 400 بشه که خوبه وگرنه اگر صرفا افزایش کارایی به خاطر استفاده از HBM باشه از نظر من پیشرفت خاصی نیست... چون NVIDIA هم به راحتی میتونه استفاده کنه ازش و باز برگ برنده در داشتن GPU کم مصرف دستشه.

در ضمن فکر میکنم بخش Gaming مثل سری GeForce بیشتر حالت تبلیغاتی داشته باشه برای GPUهای مخصوص محسابات و گرچه مهم هست ولی سود اصلی nVidia توی پردازنده‏ های محاسباتی هست مثل Tesla... اگر Tegra K1 هم جا بیفته که دیگه هیچی... قطعا برای یک سوپرکامپیوتر Performance/Watt خیلی مهم هست.

در ضمن، من که نگفتم که AMD سلاخی میکنه و ... گفتم اگر NVIDIA نبود، AMD با همین کارتهاش شاید هم بدتر سلاخی میکرد.

تازه Performance دیده شده برای 970 و 980 نسبت به نسل 7 در حالی هست که حدود 2 میلیون ترانزیستور کمتر دارن و 28نانومتری هستن این افزایش کارایی فقط با تغییر معماری گرفته شده. حالا اگر انویدیا بیاد از تکنولوژی 20نانومتری استفاده کنه و تعداد ترانزیستورها رو بالاتر ببره تا هسته پردازشی بیشتر بشه، شاید با همین مصرف برق مثلا حدود 30% بازم افزایش کارایی داشته باشه. اونوقت اگر بخواد تا یه جایی هم به راحتی میتونه با افزایش توان مصرفی کارایی رو بالا ببره. تقریبا میشه گفت انویدیا دستش بازه تو دستکاری و گرفتن پرفورمنس و AMD فعلا داره با دستکاری مموری این کار رو میکنه.

در مورد کاهش قیمت هم انویدیا الان 970 رو که طبق این لینک پرورمنسی برابر با 290X داره با مصرف فوق العاده کمتر و دمای بسیار پایینتر 30 دلار ارزونتر میده(همین الان و بعد از کاهش قیمت 290X) ...  

درود

دوست عزیز شما به صحبتهای خودتون در پستهای قبل نگاه کنید

من منظورم در باره کارتهای سری 400 فقط یک مثال بود برای شما اوردم به خاطر این جمله که نوشتید

فرض کنید AMD R9 290X رو باید1000$ میخریدید... مصرف بالا، حرارت بالا و ... اونوقت این قیمت من هم برای شما مثالی از سلاخی انودیا اوردم که کارت تایتان هر چقدر هم که جی پی یویی با معماری ساخت بینهایت هم داشته باشه حالا چه در گیمینگ یا محاسباتی یا رندرینگ برای کاربری که کارش با رندرینگ و محاسبات هست عقلش حکم میکنه و میره کوادرو میخره چون با توجه به این رویو ها

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-12.html

amd از سری 7000 تغییر معماری داده شما از کجا متوجه شدید که 3 نسله تغییر معماری نداده

سری 5000 و 6000 از معماری VLIW4 استفاده میکرد در صورتی که سری  7000وR200 از معماری  GCN استفاده میکن

همون طوری که انودیا سری 400 و 500 معماریشون فرمی بود و 600 و 700 کپلر

افزایش کارایی به خاطر استفاده از HBM باشه از نظر من پیشرفت خاصی نیست

خوب پس اگر از نظر شما استفاده از نسل جدید حافظه ها به نام HBM پیشرفت خاصی نیست پس حتما شرکت اینتل هم دیوانه بوده که برای نسل هازول E از رمهای DDR4 استفاده کرده میتونست با همون DDR3 ملت رو سر کیسه کنه و پول DDR4 رو از همون DDR3 دربیاره

در ضمن فکر میکنم بخش Gaming مثل سری GeForce بیشتر حالت تبلیغاتی داشته باشه

اصلا من فکر نمیکنم بخش گیمینگ حالت تبلیغاتی داشته باشه چون همین الانش انودیا داره خودکشی میکنه برای پلتفرم PC که کاربرا طرف کنسول نرن و PC گیمینگ تهیه کنن

برای GPUهای مخصوص محسابات و گرچه مهم هست ولی سود اصلی nVidia توی پردازنده‏ های محاسباتی هست مثل Tesla... اگر Tegra K1 هم جا بیفته که دیگه هیچی

خوب پس به نظر شما اگه جی پی یو های مخصوص محاسبات TESLA و یا TEGRA K1 هست پس هدف انودیا از تولید کارت 1000 دوللاری تایتان چی بوده

در ضمن، من که نگفتم که AMD سلاخی میکنه :wacko:  و ... گفتم اگر NVIDIA نبود، AMD با همین کارتهاش شاید هم بدتر سلاخی میکرد. ^_^

خوب اگر به نظر شما این هست که نسل قبل یعنی سری 700 با حدود 7.1 میلیارد ترانزیستور کاراییش پایین تراز سری 900 با حدود 5 میلیارد ترانزیستور بوده

پس کارت 290 ایکس هم حدود 1 میلیارد ترانزیستور از سری 700 کمتر داشت ولی کارایی مشابه اون داره میده

تازه سری 900 نسل جدید حساب میشه و باید با نسل جدید AMD رقابت کنه نه با نسل قبلش (اگه قراره رقابت عادلانه باشه )

در مورد قیمت گذاری در برابر کارایی هم من بحثی با شما نمی کنم

چون همه دیدند قیمت تایتانZ در برابر 295X2 تازه 295 با خنک کننده هیبرید واترکول

دربرابر هیتسینک هوا خنک کارت تایتانZ

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دورد بر همه دوستان  عزیزم

من فکر میکنم تاپیک شده مثل ساحل نرماندی واین چیز بدیه

-تمام بحث ها فرعی شده -خیلی هاش هم بارعلمی نداره-همه میدونیم انویدیا کار خودش رو میکنه AMD هم کار خودش رو -حالا کارت هم ساخته میشه میاد میره بعد نوبت انویدیا است-قصه تکرار میشه و .......

من فکر میکنم یک چیزی رو دوستان نمیدونن-(البته ممکنه یک عده بدونن یا یک عده هم ندونن)اینکه  AMD و انویدیا با هم کاملا هماهنگ هستند و بازار جهان برای فقط دو تا پروسسور ساز گرافیکی کاملا ظرفیت داره-بنابراین انویدیا میاد کارت میده بیرون 6 ماه حکومت میکنه بعد 6 بعدی رو میده به AMD بعد باز میاد وقت انویدیا-یک پرونده ای بود چند سال پیش سازمان مالیاتی فدرال آمریکا  و اداره مربوط به  مدیریت نرخ و تبلیغات و بازار یابی رقابتی -یک چیزی توی همین طرف ها یادم نیست)مدارکی کشف کردند دال براینکه AMD با nvidia هماهنگ کردند تا مثلا نرخ ها چقدر باشه و بازار یابی چطور باشه و کی کجای بازار رو بگیره وووو......این حرف ها هست وقتی هر دو شرکت توی کالیفرنیا نزدیک هم هستند  و کالیفرنیا هم  فکر کنم چندمین قدرت اقتصادی جهانه دیگه تا تهش بخون

منتها اینکه اینقدر با هم بحث کنیم فایده نداره -البته بی احترامی به  هیچ برندی درست نیست من اگر برفرض انویدیا کارم نباید AMD رو دست بندازم یا برعکس هردو برا خودشون غول هستند -حالا تعصب قابل درکه ولی بیجا نه، من دیدم  دوستان فلاش بک زدند به زمان جیفورس 400 و AMD سری 4000 و 5000!!!! بیخیال اینا دیگه کاملا بیربطند به  موضوع-

دنباله دادن بحث  و منفی و مثبت دادن هیج فایده ای نداره-گوش بدید به حرف رضا-اصلا همه دیسکانکت کنید برید  کال اف و فردا پس فردا هم فار کرای 4 و دارگون ایج-عشق بازی باشید نه قطعه-قطعه ها هستند  و خواهند بودو فردا یک چیز دیگه میاد !!

همه موفق باشید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دوستان گرامی 

اگر قند ش_کن داشته باشین تو سایت game_debate 

کارت GTX 980TI رو از 390x 

10% پر قدرت تر زده !!

لینک به دیدگاه

ولی ای کاش کارت های amd جریان صفحه آبی و کرش و داغ بودن و .... رو نداشتن خیلی بهتر بود !! با این حرف آقا رضا عزیزمون صحیح ولی یکم کارت های nvidia عمر بهتری دارن تا amd 

کلا تو بحث پردازنده amd یکم عجیبه !!! مثلا میاد cpu 8 core میزنه تو بازی با i3 برابر ه ! و .........

جریان این چیه !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دورد بر همه دوستان  عزیزم

من فکر میکنم تاپیک شده مثل ساحل نرماندی واین چیز بدیه

-تمام بحث ها فرعی شده -خیلی هاش هم بارعلمی نداره-همه میدونیم انویدیا کار خودش رو میکنه AMD هم کار خودش رو -حالا کارت هم ساخته میشه میاد میره بعد نوبت انویدیا است-قصه تکرار میشه و .......

من فکر میکنم یک چیزی رو دوستان نمیدونن-(البته ممکنه یک عده بدونن یا یک عده هم ندونن)اینکه  AMD و انویدیا با هم کاملا هماهنگ هستند و بازار جهان برای فقط دو تا پروسسور ساز گرافیکی کاملا ظرفیت داره-بنابراین انویدیا میاد کارت میده بیرون 6 ماه حکومت میکنه بعد 6 بعدی رو میده به AMD بعد باز میاد وقت انویدیا-یک پرونده ای بود چند سال پیش سازمان مالیاتی فدرال آمریکا  و اداره مربوط به  مدیریت نرخ و تبلیغات و بازار یابی رقابتی -یک چیزی توی همین طرف ها یادم نیست)مدارکی کشف کردند دال براینکه AMD با nvidia هماهنگ کردند تا مثلا نرخ ها چقدر باشه و بازار یابی چطور باشه و کی کجای بازار رو بگیره وووو......این حرف ها هست وقتی هر دو شرکت توی کالیفرنیا نزدیک هم هستند  و کالیفرنیا هم  فکر کنم چندمین قدرت اقتصادی جهانه دیگه تا تهش بخون

منتها اینکه اینقدر با هم بحث کنیم فایده نداره -البته بی احترامی به  هیچ برندی درست نیست من اگر برفرض انویدیا کارم نباید AMD رو دست بندازم یا برعکس هردو برا خودشون غول هستند -حالا تعصب قابل درکه ولی بیجا نه، من دیدم  دوستان فلاش بک زدند به زمان جیفورس 400 و AMD سری 4000 و 5000!!!! بیخیال اینا دیگه کاملا بیربطند به  موضوع-

دنباله دادن بحث  و منفی و مثبت دادن هیج فایده ای نداره-گوش بدید به حرف رضا-اصلا همه دیسکانکت کنید برید  کال اف و فردا پس فردا هم فار کرای 4 و دارگون ایج-عشق بازی باشید نه قطعه-قطعه ها هستند  و خواهند بودو فردا یک چیز دیگه میاد !!

همه موفق باشید

درود

بله دوست من بحث سر چیز دیگه بود و چی شد شما پستهای مربوط به فن بوی های انودیا رو ببینید

ولی نمی دونم چرا هر موقع که تاپیکی از AMD زده میشه طرفداران برند رقیب میان داخل تاپیک و کارتی که هنوز نیومده رو جلوتر ایراداتشو میگیرن و اونو میکوبونن

شما خودتون مقاله ای که راجع به 970 نوشتید چند نفر از هوادارای AMD اومدن و تاپیک شما رو خراب کردند

دوستان دیگه عیب و ایرادات کارتی که هنوز نیومده رو گرفتند منم جوابشون رو دادم

دوستان ایراد میگیرن میگن 290X کوره اجر پزیه منم اونا رو یاد کوره ذوب اهن 480 انداختم

دوستان میگن اگه انودیا نبود AMD سلاخی میکرد منم گفتم حالا که هر دوشون هستن ببین کی داره مشتریاشو سلاخی میکنه مثلا قیمت زمان لانچ 295X2 و تایتانZ

دوستان میگن درایورهای AMD سر تا پا پر از باگه منم گفتم درایور های انودیا از بس که بی نقصه ولی با عث سوختن مدار رگلاتور کارت 590 شد

دوستان میگن کارت تایتان 1000 دووولار ارزش داره منم مثال زدم این کارت معماریش هر طور هم که باشه برای کارهای خاص کارتی از کوادرو با قیمت کمتر و کارایی بالاتر هم وجود داره لینکش رو هم گذاشتم

لینک به دیدگاه

مصرف این کارت 300 وات هست تقریبا دو برابر 980 پس دماش شبیه 290x با کولر رفرنس بالای 90 درجه هست :-(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

amd_radeon_hd_7000_artwork.jpg

بروزرسانی:

بر اساس اطلاعات درز کرده،ممکن است که کارت R9 390X از رابط حافظه ای با گذرگاه 4096 بیت برخوردار باشد،کارتهای GeForce GTX 980 فعلی رابط حافظه 256 بیتی دارند و پهنای باند حافظه آنها حدود 224 گیگابایت بر ثانیه است،در طرف مقابل اگر شایعات اخیر درست باشند؛R9 390X میتواند پهنای باندی معادل 640گیگابایت برثانیه را فراهم کند که هیجان انگیز به نظر می رسد،

l5d0u1murp021vsdhtwe.jpg

همه اینها به لطف استفاده از تراشه های HBM میسر شده که هر یک از آنها رابط 1024 بیتی دارند،از این سو چهار تراشه پشته شده از این نوع، پهنای گذرگاه حافظه ای برابر با 4096 بیت را ایجاد می کنند،بگذارید خوش بین باشیم که این شایعات به واقعیت مبدل شوند.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

فقط ای کاش با ظرفیت 6یا 8 گیگ vram بصورت پایه میداد که دیگه حرفی برای گفتن نمونه.

لینک به دیدگاه

مهم بازدهیش تو بازی یا کارهای گرافیکی هست الان R9 290 از نظر مشخصات قویتر از 780 هست ولی در واقعیت ضعیفتر هست

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

مهم بازدهیش تو بازی یا کارهای گرافیکی هست الان R9 290 از نظر مشخصات قویتر از 780 هست ولی در واقعیت ضعیفتر هست

مثل اینکه اطلاعات فنی نداری 780 به علت داشتن vram 3g هیچ گونه ارزش خریدی نداره بازی های امروزی اکثرا بالای 3 گیگ رم کارت گرافیک احتیاج دارن و بعضی از دوستان هم که میگن تو فلان بازی لک دارم ولی فریم خوبی میگیرم به خاطر همین موضوع است 

این تصویر مربوط به بازی lord of fallen است که هنوز کرک نشده ولی حتی رزولیشن 1080 هم 4 گیگ رم مصرف میکند چه برسه به 4k

post-11960-0-97263400-1415867154_thumb.jpg

ویرایش شده توسط hossin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بروزرسانی:

بر اساس اطلاعات درز کرده،ممکن است که کارت R9 390X از رابط حافظه ای با گذرگاه 4096 بیت برخوردار باشد،کارتهای GeForce GTX 980 فعلی رابط حافظه 256 بیتی دارند و پهنای باند حافظه آنها حدود 224 گیگابایت بر ثانیه است،در طرف مقابل اگر شایعات اخیر درست باشند؛R9 390X میتواند پهنای باندی معادل 640گیگابایت برثانیه را فراهم کند که هیجان انگیز به نظر می رسد،

همه اینها به لطف استفاده از تراشه های HBM میسر شده که هر یک از آنها رابط 1024 بیتی دارند،از این سو چهار تراشه پشته شده از این نوع، پهنای گذرگاه حافظه ای برابر با 4096 بیت را ایجاد می کنند،هنوز هم در این رابطه سرگیجه دارم؛بگذارید خوش بین باشیم که این شایعات به واقعیت مبدل شوند.

جناب کریمی عزیز HBM شایعه نیست و چندین سال هستش که دارن در موردش صحبت میکنند، انویدیا هم قصد داره که از Stacked Memory استفاده کنه...

فقط بحث این هستش که میگن PCIE3 توانایی انتقال اطلاعات رو به اندازه کافی نداره و باید منتظر PCIE 4 بود بهمراه این کارتها، که بنده بعید میدونم، چون نه CPU جدیدی اینتل با PCIE4 معرفی کرده و نه چیپ جدیدی واسش معرفی کرده، اما در اونطرف احتمال میدم که AMD میخواد با این گرافیک ها، CPU و چیپهای جدیدی رو معرفی کنه که خودش یک زبردستی هستش و واقعا میتونه بازار مادربورد و CPU رو هم تحت تاثیر قرار بده، البته این یک حدس هستش... @};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

درود

بله دوست من بحث سر چیز دیگه بود و چی شد شما پستهای مربوط به فن بوی های انودیا رو ببینید

ولی نمی دونم چرا هر موقع که تاپیکی از AMD زده میشه طرفداران برند رقیب میان داخل تاپیک و کارتی که هنوز نیومده رو جلوتر ایراداتشو میگیرن و اونو میکوبونن

شما خودتون مقاله ای که راجع به 970 نوشتید چند نفر از هوادارای AMD اومدن و تاپیک شما رو خراب کردند

دوستان ایراد میگیرن میگن 290X کوره اجر پزیه منم اونا رو یاد کوره ذوب اهن 480 انداختم

دوستان میگن اگه انودیا نبود AMD سلاخی میکرد منم گفتم حالا که هر دوشون هستن ببین کی داره مشتریاشو سلاخی میکنه مثلا قیمت زمان لانچ 295X2 و تایتانZ

دوستان میگن درایورهای AMD سر تا پا پر از باگه منم گفتم درایور های انودیا از بس که بی نقصه ولی با عث سوختن مدار رگلاتور کارت 590 شد

دوستان میگن کارت تایتان 1000 دووولار ارزش داره منم مثال زدم این کارت معماریش هر طور هم که باشه برای کارهای خاص کارتی از کوادرو با قیمت کمتر و کارایی بالاتر هم وجود داره لینکش رو هم گذاشت

من نمی خواستم با متعصبین عزیز Amd بحث کنم ولی 

دوست عزیز titan قیمتی که داره به خاطر همه کاره بودنشه که گرونه و اگر شما گووادرو در حد این بخری بالای 5 تومن باید خرچ کنی 

دومن amd تمامی کارتای high end یه ایرادی داره (شما فقط نیمه خای لیوان رو میبینین (590. و 480 کارتایی داغ هستن قبول ولی از amd تمامی کارتای high end ش داغ و پر مصرف کم عمرو و... هستن )

بهتره کارت های Amd و nvidia رو از لحاظ کیفیت با هم مقایسه نکنین که معلومه کودومش با کیفیته ولی انصافا amd خوش قیمت و پرقدرت هست و نسبت به قیمت برتری داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان میگن کارت تایتان 1000 دووولار ارزش داره منم مثال زدم این کارت معماریش هر طور هم که باشه برای کارهای خاص کارتی از کوادرو با قیمت کمتر و کارایی بالاتر هم وجود داره لینکش رو هم گذاشتم

خودتون رو ناراحت نکنید جناب Hd5870-اشکالی نداره موفق باشید همه چیز ها ایراد دارند هیچ چیز بی نقص نیست -ا

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه سر یه خبر که میتونه به نفع من و شمای مصرف کننده باشه این همه بحث و فن بازی بشه که اصل و نسب هر دو شرکت رو میکشین وسط و .........  خدارو شکر که هر دو این شرکتها هنوز سرپا هستن و میتونن با هم رقابت تنگاتنگ داشته باشن . این میتونه بهترین خبر برای مصرف کننده باشه که هم کیفیت گیم ها پیشرفت میکنه و هم اینکه همیشه باعث افت قیمت میشه و به نفع مصرف کننده هستش . وای به روزی که مثلا همین شرکت amd از دور خارج بشه و خودشو کنار بکشه اونوقته که وقتی به همین امروز نگاه کنید کلی پشیمون میشین . مثل همین اتفاقی که سر سی پی یوها پیاده شده و اگر amd تو رقابت با intel کم نمی آورد چه بسا الان با قیمت های خیلی بهتر کارایی خیلی بیشتری داشتیم و الان باید به هر سازی که intel میزنه برقصیم 

از این حرفا که بگذریم این 2 شرکت یعنی amd و nvidia همیشه به صورت پلکانی با هم رقابت دارن یعنی هر از چند گاهی میبینی هر کدوم یه پله از اون یکی پیشی میگیره و دوباره بعدی . این یه روال طبیعی برای هر دو شرکته و سیاستیست بیش خودشون که میتونن زمان . انرژی . سرمایه و ..... به دست بیارن . ما زمان حال این دو شرکت بزرگ رو داریم میبینیم ولی مطمئن باشید این 2 شرکت حتی برگ برنده 2 سال دیگه همدیگرو هم خبر دارن . اینجوری نیست که مثلا الان amd این کارت رو بده بیرون و nvidia تازه به فکر این بیفته که چه کار میتونه بکنه . حتی به نظر من ( البته نظر شخصی هستش ) این 2 شرکت برنامه زمانی معین شده ای دارن که از قبل با هم به تفاهم رسیدن . برای اینکه تو اون زمان بازار بیشتر دست کدوم یکیشون باشه چون نه تنها این رقابت به نفع من و شمای مصرف کننده هست به نفع این 2 شرکت هم هست که طرف که طرفدار انودیا هستش وقتی میبینه از ای ام دی عقب افتاده به خاطر 2 فریم بیشتر گرفتن  کارت خودش رو میفروشه و کارت جدید رو میگیره که از تکنولوژی ای ام دی عقب نمونه و برعکس . مثل سیاستمدارهای 2 کشور که میرن پشت درهای بسته و ........ میکنن و مردمشون تو خیابونا بر علیه هم دیگه شعار میدن . البته بازم میگم این نظر شخصی هستش حالا نیاید منفی بارمون کنین  ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمی خواستم با متعصبین عزیز Amd بحث کنم ولی 

دوست عزیز titan قیمتی که داره به خاطر همه کاره بودنشه که گرونه و اگر شما گووادرو در حد این بخری بالای 5 تومن باید خرچ کنی 

دومن amd تمامی کارتای high end یه ایرادی داره (شما فقط نیمه خای لیوان رو میبینین (590. و 480 کارتایی داغ هستن قبول ولی از amd تمامی کارتای high end ش داغ و پر مصرف کم عمرو و... هستن )

بهتره کارت های Amd و nvidia رو از لحاظ کیفیت با هم مقایسه نکنین که معلومه کودومش با کیفیته ولی انصافا amd خوش قیمت و پرقدرت هست و نسبت به قیمت برتری داره 

درود

خوب حالا که بحث شد مشکلی برای کسی به وجود نمیاره

خوب شما که میگی به خاطر همه کاره بودنش هست من در پست قبلی رویوهایی که گذاشتم رو اگر ملاحظه بفرمایید میبینید در اکثریت تستها حتی این کارت از کارت 580 هم کمتره

به خاطر چی :به خاطر اینکه زمان معرفی این کارت انودیا بسیار تاکید داشت این کارت کارت گیمینگ هست و هر بازی با هر جزئیات و رزولوشنی رو به زانو در میاره

خوب وقتی که خود سازنده تاکیدش بر گیمینگ بودن این کارته یعنی این کارت مخصوص بازی طراحی شده پس اگر این کارت کاربرد دیگری (بهتر از سری کوادرو نشون بده )انودیا باید قسمت جی پی یو سازی کوادرو شو تخته کنه همین الان هم تایتان ارزون نیست بین 4 تا 4.500 قیمت داره داخل بازار ما

دومن amd تمامی کارتای high end یه ایرادی داره (شما فقط نیمه خای لیوان رو میبینین (590. و 480 کارتایی داغ هستن قبول ولی از amd تمامی کارتای high end ش داغ و پر مصرف کمعمرو و... هستن )

میشه بگید شما از کجا تشخیص دادید کارتهای high end شرکت amd دارای ایراد هست شما الان فقط 290 ایکس رو دیدید که به 94 میرسه دماش چرا زمانی که کارت 5870 مصرفش 188 وات بود و 480 مصرفش 250 وات اونها رو دیگه ندیدید؟

تازه کی گفته عمر کارتهای ای ام دی کمتره حالا خوبه ترانزیستور ها و حافظه رمها و رگلاتورها و خیلی از قسمتهای دیگه رو تقریبا هر دو شرکت به یک جا سفارش میدن

فقط تنها جیزی که  سفارش جداگانه کولر اون هست

شما میتونید کارت 290x به همراه کولر سفارشی زیر 2 میلیون تهیه کنید که مشکل گرمایی نداشته باشه

در صورتی که 780ti رفرنسش هنوز بالای 2500 خرید و فروش میشه(اکبندش)

لینک به دیدگاه

انصافا دیگه کم لطفی نکید عمر کارت های AMD کم نیست

کارت 4870 که تو سال 88 خریدم و الان دست یکی از دوستام هست هنوز هم مثل ساعت کار میکنه با توجه به این که دمای اون کارت تو حالت عادی بالای 50 درجه بود و تو لود به 85 میرسید.

اما gtx 560 evga که داشتم بعد یک سال به مشکل خورد و بردم گارانتی یه نوش بهم داد.

از لحاظ دما کارت خود من یعنی 7970 دماش بیشتر از 62-65 درجه تا حالا نرفته به نظر شما 7970 روزی کارت رده بالا نبوده؟؟

یا نمونه تغییر یافته اون یعنی 280x کارت رده بالا نیست به نظر شما؟؟

حالا مدل 290 و 290x یه تغییر کلی بود و البته طراحی نا مناسب کولر که باعث شده که دما بالا باشه از کجا معلوم امکان داره تو سری جدید یعنی 390 این مشکل وجود نداشته باشه با طراحی یک کولر جدید.

اما تو کارت های مثل gtx 770 دما به 80 درجه هم میرسه اما چون nvidia هست هیچ مشکلی نداره !!!!!!   اگه AMD بود همه جبه می گرفتن که چرا دما انقدر بالا هست.

تو همین فروم چندین نفر بودن که از دمای کارت 770 شکایت داشتن.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز شما به صحبتهای خودتون در پستهای قبل نگاه کنید

من منظورم در باره کارتهای سری 400 فقط یک مثال بود برای شما اوردم به خاطر این جمله که نوشتید

فرض کنید AMD R9 290X رو باید1000$ میخریدید... مصرف بالا، حرارت بالا و ... اونوقت این قیمت من هم برای شما مثالی از سلاخی انودیا اوردم که کارت تایتان هر چقدر هم که جی پی یویی با معماری ساخت بینهایت هم داشته باشه حالا چه در گیمینگ یا محاسباتی یا رندرینگ برای کاربری که کارش با رندرینگ و محاسبات هست عقلش حکم میکنه و میره کوادرو میخره چون با توجه به این رویو ها

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-12.html

amd از سری 7000 تغییر معماری داده شما از کجا متوجه شدید که 3 نسله تغییر معماری نداده

سری 5000 و 6000 از معماری VLIW4 استفاده میکرد در صورتی که سری  7000وR200 از معماری  GCN استفاده میکن

همون طوری که انودیا سری 400 و 500 معماریشون فرمی بود و 600 و 700 کپلر

افزایش کارایی به خاطر استفاده از HBM باشه از نظر من پیشرفت خاصی نیست

خوب پس اگر از نظر شما استفاده از نسل جدید حافظه ها به نام HBM پیشرفت خاصی نیست پس حتما شرکت اینتل هم دیوانه بوده که برای نسل هازول E از رمهای DDR4 استفاده کرده میتونست با همون DDR3 ملت رو سر کیسه کنه و پول DDR4 رو از همون DDR3 دربیاره

در ضمن فکر میکنم بخش Gaming مثل سری GeForce بیشتر حالت تبلیغاتی داشته باشه

اصلا من فکر نمیکنم بخش گیمینگ حالت تبلیغاتی داشته باشه چون همین الانش انودیا داره خودکشی میکنه برای پلتفرم PC که کاربرا طرف کنسول نرن و PC گیمینگ تهیه کنن

برای GPUهای مخصوص محسابات و گرچه مهم هست ولی سود اصلی nVidia توی پردازنده‏ های محاسباتی هست مثل Tesla... اگر Tegra K1 هم جا بیفته که دیگه هیچی

خوب پس به نظر شما اگه جی پی یو های مخصوص محاسبات TESLA و یا TEGRA K1 هست پس هدف انودیا از تولید کارت 1000 دوللاری تایتان چی بوده

در ضمن، من که نگفتم که AMD سلاخی میکنه :wacko:  و ... گفتم اگر NVIDIA نبود، AMD با همین کارتهاش شاید هم بدتر سلاخی میکرد. ^_^

خوب اگر به نظر شما این هست که نسل قبل یعنی سری 700 با حدود 7.1 میلیارد ترانزیستور کاراییش پایین تراز سری 900 با حدود 5 میلیارد ترانزیستور بوده

پس کارت 290 ایکس هم حدود 1 میلیارد ترانزیستور از سری 700 کمتر داشت ولی کارایی مشابه اون داره میده

تازه سری 900 نسل جدید حساب میشه و باید با نسل جدید AMD رقابت کنه نه با نسل قبلش (اگه قراره رقابت عادلانه باشه )

در مورد قیمت گذاری در برابر کارایی هم من بحثی با شما نمی کنم

چون همه دیدند قیمت تایتانZ در برابر 295X2 تازه 295 با خنک کننده هیبرید واترکول

دربرابر هیتسینک هوا خنک کارت تایتانZ

عزیز دل  @};-

شما یه گاردی گرفتی در برابر پست های ما... کاملا عجیب داری همه چی رو رد میکنی.

من میگم کاربرد محاسباتی مثل Tesla شما میاید میگید Titan Z یا Titan... اون دو سری کاربرد هم گیمینگ دارن هم محاسباتی. مطمئنا هم هدف از ساختشون فقط برای این بوده که بگن قدرت ما در چنین حدی هست. با وجود کارتهای ارزانتر کسی سراغ Titan Z نرفته... سلاخی اینجا معنی نمیده...

من میگم انویدیا نسبت به نسل قبل از خودش، شما میای میگی تفاوت تعداد ترانزیستورها بین AMD و Nvidia خوب مطمئنا سیستم کارکرد دو GPU فرق میکنه. اگر ساختار هر دو یکی بود(مثلا هر دو Stream Processor داشتن یا هر دو CUDA Core و ...) میشد یه چیزی گفت.

من میام  می نویسم:

وگرنه اگر صرفا افزایش کارایی به خاطر استفاده از HBM باشه از نظر من پیشرفت خاصی نیست... چون NVIDIA هم به راحتی میتونه استفاده کنه ازش و باز برگ برنده در داشتن GPU کم مصرف دستشه.

شما یه تیکه از جمله رو برمیداری، جواب منو میدی...

اصلا AMD در این نسل NVIDIA را ورشکست میکند...  @};-  

لینک به دیدگاه

درود

خوب حالا که بحث شد مشکلی برای کسی به وجود نمیاره

خوب شما که میگی به خاطر همه کاره بودنش هست من در پست قبلی رویوهایی که گذاشتم رو اگر ملاحظه بفرمایید میبینید در اکثریت تستها حتی این کارت از کارت 580 هم کمتره

به خاطر چی :به خاطر اینکه زمان معرفی این کارت انودیا بسیار تاکید داشت این کارت کارت گیمینگ هست و هر بازی با هر جزئیات و رزولوشنی رو به زانو در میاره

خوب وقتی که خود سازنده تاکیدش بر گیمینگ بودن این کارته یعنی این کارت مخصوص بازی طراحی شده پس اگر این کارت کاربرد دیگری (بهتر از سری کوادرو نشون بده )انودیا باید قسمت جی پی یو سازی کوادرو شو تخته کنه همین الان هم تایتان ارزون نیست بین 4 تا 4.500 قیمت داره داخل بازار ما

دومن amd تمامی کارتای high end یه ایرادی داره (شما فقط نیمه خای لیوان رو میبینین (590. و 480 کارتایی داغ هستن قبول ولی از amd تمامی کارتای high end ش داغ و پر مصرف کمعمرو و... هستن )

میشه بگید شما از کجا تشخیص دادید کارتهای high end شرکت amd دارای ایراد هست شما الان فقط 290 ایکس رو دیدید که به 94 میرسه دماش چرا زمانی که کارت 5870 مصرفش 188 وات بود و 480 مصرفش 250 وات اونها رو دیگه ندیدید؟

تازه کی گفته عمر کارتهای ای ام دی کمتره حالا خوبه ترانزیستور ها و حافظه رمها و رگلاتورها و خیلی از قسمتهای دیگه رو تقریبا هر دو شرکت به یک جا سفارش میدن

فقط تنها جیزی که  سفارش جداگانه کولر اون هست

شما میتونید کارت 290x به همراه کولر سفارشی زیر 2 میلیون تهیه کنید که مشکل گرمایی نداشته باشه

در صورتی که 780ti رفرنسش هنوز بالای 2500 خرید و فروش میشه(اکبندش)

عزیز در مورد titan باید بگم تو خیلی از benchmark  ها از quadro k 4000 بالاتر قرار گرفته 

کارت هاِی amd عمر آخرین کارتاشون نسبت به nvidia کم تره شما 4870x2 ببینین کجاس و GTX 295 کجاست الان واقعا 4870 x2 سالمشو به سختی میشه یافت ولی ....(حالا با 7790 کاری ندارم که اصلا ملوم نیست با درایور چه دشمنی داره :D ) بعد بیایین 5870 و 5970 رو مقایسه کنین که 480 تو  اون زمون پیشه این دو کارت کارت بسیار با کیفیتی بود (5870 داشتم دماش تو تست فرمارک بیش از 90 میرفت و کارت کلاکشو می آورد پایین تا نترکه) 5970 هم جز غول های زمانه بود ولی خیلی ها از نویز دماش ناراضی بودن 

تا سری 600 و 7000 کارتا شبیه هم بودن  و نزدیک به هم ولی تو سری 700 جریان فرق کرد و خودتون بهتر از من تو ماجرا هستین

شما خودتون 1500 میدین به R9 290 یا به 780 ؟(به خاطر 1الی2 فریم ؟؟)

در ضمن کارت 780TI با 290x از تو رفرنس شبیه هم هستن در حالی که کارت 780ti به راحتی قابل oc هست و مخاطب هاشو دست آزاد قرار مده

عزیز صفحه آبی و کرش به دما ربطی نداره خیلی ار این کارت ها تو دما 72 درجه هم دچار مشکل هستن

در کل این بحث ها جای پایان نداره

و هر کس هم به سلیقه خودش کارتی رو انتخاب میکنه  

ولی بخاطر یه دونه 590 که اونم تازه رگلاتورشو از شما شنیدم (تحقیق در این مورد انجام نداده بودم ) کل کار خونه با کیفیتی مثل nvidia رو زیر سوال نبرین !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انصافا دیگه کم لطفی نکید عمر کارت های AMD کم نیست

کارت 4870 که تو سال 88 خریدم و الان دست یکی از دوستام هست هنوز هم مثل ساعت کار میکنه با توجه به این که دمای اون کارت تو حالت عادی بالای 50 درجه بود و تو لود به 85 میرسید.

اما gtx 560 evga که داشتم بعد یک سال به مشکل خورد و بردم گارانتی یه نوش بهم داد.

از لحاظ دما کارت خود من یعنی 7970 دماش بیشتر از 62-65 درجه تا حالا نرفته به نظر شما 7970 روزی کارت رده بالا نبوده؟؟

یا نمونه تغییر یافته اون یعنی 280x کارت رده بالا نیست به نظر شما؟؟

حالا مدل 290 و 290x یه تغییر کلی بود و البته طراحی نا مناسب کولر که باعث شده که دما بالا باشه از کجا معلوم امکان داره تو سری جدید یعنی 390 این مشکل وجود نداشته باشه با طراحی یک کولر جدید.

اما تو کارت های مثل gtx 770 دما به 80 درجه هم میرسه اما چون nvidia هست هیچ مشکلی نداره !!!!!!   اگه AMD بود همه جبه می گرفتن که چرا دما انقدر بالا هست.

تو همین فروم چندین نفر بودن که از دمای کارت 770 شکایت داشتن.

درود رامین جان

من نمی دونم چرا هر موقع تاپیکی راجع به برند AMD زده میشه هر کسی که به اون تاپیک میاد و نظر میده اکثرا تحقیرامیز و کوبنده نسبت به برند AMD هست و هیچ کدوم از رویه منطق نظر داده نمیشه مثلا این پست که کاربری نوشته

کارتی که physX رو پشتیبانی نکنه به درد لای جرز میخوره

حالا خوبه که تولید چیپ هر دو شرکت انودیا و AMD رو فقط یک شرکت میزنه اونم TSMC

حتی رمهای گرافیک رو هم هر دو شرکت اکثریت به هاینیکس و سامسونگ میدن یا حتی مدار رگلاتور فقط بعضی هاش سفارش جای دیگست (اونم بعضی کارتهای رده متوسط به پایین )

لینک به دیدگاه

درودhd5870

با حرف شما موافقم تا حالا نشده یه فن AMD  بر و بی احترامی کنه نسبت به فن nvidia هم به وفور بی احترامی شده به فن های AMD

چند نمونه ای که یادم هست اما اینجا عنوان نمیکنم چون در سطح این تاپیک نیست و از گفتنش واقعا شرم دارم.

دوستانی که میکن صفحه آبی و مشکل درایور من تا حالا حتی یک بار هم با صفحه ابی بر نخوردم شاید درایور ها دیدتر بهینه بشه اما مشکل دیگه ای نداره اگه دورست نصب بشه.

مثل اینکه سردی لحیم های سری 400 رو همه فراموش کردید

اگه فقط تو سری 590 nvidia مشکل بود پس فقط تو سری 290 AMD هم مشکل بود.

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بتلفیلد بعدی اسم گرفت:

طغیان R9 390X : AMD

-میدان تهدید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز در مورد titan باید بگم تو خیلی از benchmark  ها از quadro k 4000 بالاتر قرار گرفته 

کارت هاِی amd عمر آخرین کارتاشون نسبت به nvidia کم تره شما 4870x2 ببینین کجاس و GTX 295 کجاست الان واقعا 4870 x2 سالمشو به سختی میشه یافت ولی ....(حالا با 7790 کاری ندارم که اصلا ملوم نیست با درایور چه دشمنی داره :D ) بعد بیایین 5870 و 5970 رو مقایسه کنین که 480 تو  اون زمون پیشه این دو کارت کارت بسیار با کیفیتی بود (5870 داشتم دماش تو تست فرمارک بیش از 90 میرفت و کارت کلاکشو می آورد پایین تا نترکه) 5970 هم جز غول های زمانه بود ولی خیلی ها از نویز دماش ناراضی بودن 

تا سری 600 و 7000 کارتا شبیه هم بودن  و نزدیک به هم ولی تو سری 700 جریان فرق کرد و خودتون بهتر از من تو ماجرا هستین

در ضمن کارت 780TI با 290x از تو رفرنس شبیه هم هستن در حالی که کارت 780ti به راحتی قابل oc هست و مخاطب هاشو دست آزاد قرار مده

عزیز صفحه آبی و کرش به دما ربطی نداره خیلی ار این کارت ها تو دما 72 درجه هم دچار مشکل هستن

در کل این بحث ها جای پایان نداره

و هر کس هم به سلیقه خودش کارتی رو انتخاب میکنه  

ولی بخاطر یه دونه 590 که اونم تازه رگلاتورشو از شما شنیدم (تحقیق در این مورد انجام نداده بودم ) کل کار خونه با کیفیتی مثل nvidia رو زیر سوال نبرین !!

درود

دوست عزیز شما حرف ها تون اصلا منطقی به نظر نمیاد چون الان 4870x2 گیر نمیاد دلیلش اینه که عمرش کمه ؟؟ ایا به نظرتون این حرف درسته ؟ این طوری که شما مثال زدید منظورتون فروش کارتهاست نه عمرشون شما باید از کسی که این کارت رو داره بپرسید که چند سال هست داره کار میکنه حتما gtx295 الان داره تولید میشه که دیگه 4870x2 نیست درسته؟

(5870 داشتم دماش تو تست فرمارک بیش از 90 میرفت و کارت کلاکشو می آورد پایین تا نترکه

خوب شما که میگید 5870 با فورمارک دماش به 90 میرسید میخواستید همونجا کارت 480 رو هم تست کنید تا نتیجه اون هم معلوم بشه در ضمن یادمه یک سایت خارجی رویه 480 با فویل الومینیومی نیمرو درست کرده بود چون دماش تا 105 درجه بالا میرفت

خوب شما جواب خودتون رو دادید الان با 1500 کارت 290x هم گیر میاد ولی ایا زیر 2 میلیون 780ti گیر میاد اونم با 5 فریم اختلاف ؟؟؟؟(منظورم دست دوم هر دو کارته نه اکبند)

کارت 290 معمولی هم الان زیر یک میلیون هم گیر میاد ایا حتی دست دوم کارت 780 معمولی زیر 1500 هست ؟؟؟

خوب این قیمت کوادرو k4000

http://rayansaba.com/index.php?productID=5157

اینم قیمت تایتان بلک

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=8339

ایا اختلاف  قیمت 1.100 هزار تومنی این دو کارت برای شما قابل توجیه اگه جواب شما بله هست دیگه بنده هیچ عرضی ندارم

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...