رفتن به مطلب

AMD موفق شد؛کاپیتان جک اسپارو با مصرف 197 وات از GTX 980 یک سر و گردن بالاتر است

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خبات جان سلام

باز هم  زمین میدان نبرد خواهد بود-آقایون گفتم خدمتتون اینها همه سیاست های این هاست -AMD هم عادتشه یک نسخه از کارت های اندش رو میده بیرون یواشکی  چند تا بنچمارک میگیرن که  بازار گرمی کنه -انویدیا هم  میاد توی  همایش یکدفعه  رسمی اعلام میکنه -اینها سال تجاری رو نصف میکنند هر کدوم باید فروش کنن همسایه هم هستند توی سانی ویل کالیفرنیا -

به قول بختیاری ها خودم گَپِسون کِردُمه!!!

معنی خودم بزرگشان کردم کنایه از اینکه میشناسمشون مثل کف دست -اصلا براتون مهم نباشه چند ماه دیگه بازهم همین آش همین کاسه-

این از بازار یابی

اما انویدیا در معماری مکسول همون جور که  خودش اعلام کرده همه جا، هدفش خیلی جلوزدن از نسل قبلی کپلر نبوده ،مهندس ارشد طراح این کارت ها گفت:best performance per watt in class

بهترین میزان کارایی به نسب وات مصرفی رو انویدیا میخواسته ایجاد کنه-برای سیستم های کوچک برای کیس های کوچک برای استیم باکس ها وووو قیمت های مکسول این نسل خیلی رقابتی بودند و AMD هم کاهش های سنگینی داد توی قیمتش(بازار داخل رو بیخیال)اصولا مکسول ایجاد شده تابهترین معماری 28 نانومتری رو برای مصرف و توان خلق کنه و انویدیا هم موفق بود واقعا دما  ومصرف و کارایی شگفت انگیز بود-اون دوستی که میگه 970/980 پول میدیم بعد آش نمی خوریم دوست من دیگه چه کنه؟تمام بازی های نسل جدید رو داری 60 فریم الترا با این کارتها با کلی تکنیک جدید اجرا میکنی چه کار دیگه میخواید بکنید/

AMD هم داره یک نسل جدید میده بیرون ماهیتش اینه که بعد از 6تا7 ماه میخواد عرضه بشه  باید قوی ترباشه از نسل های قبلی ،اصلا اون داره جدید تر میاد مگر میشه از بقیه کارتهای عرضه شده بهتر نباشه؟؟کارت   7/8 ماه بعد از معماری مکسول میاد باید بهتر باشه درست مثل زمانی که مکسول آمد!این ماهیت عرضه گرافیک جدیده اکثر مواقع جدیدها قویترن،یک ماه هم یک ماهه در عالم تکنولوژی -سامسونگ و اپل در فاصله چند روز دستاورد جدید رومیکنن اصلا عجیب-اینتل رو ببنید چه کرده این چند ماه -چند تا سوکت و CPU داده بیرون انصافا من که  توی این کارم قاطیشون کردم بخدا!

-دیگه چرا اینقدر کل کل هم دیگر رو بدوستید !! @};- @};- @};- @};- :)

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• ارسال 70
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

خبات جان سلام

درست مثل زمانی که مکسول آمد!این ماهیت عرضه گرافیک جدیده اکثر مواقع جدیدها قویترن-دیگه چرا اینقدر کل کل

درود استاد قاسمی عزیز،منتظر نظر شما بزرگوار بودم @};-

کاملا درسته استاد اینا روال طبیعیه رقابته و نه ظلمه و نه نامردی،هر دو این شرکت ها مسلما چندین تحلیلگر بازار دارن و اینطور نیست هر محصولی رو فورا روانه بازار بکنن،هر دو  قبل از مشتری به فکر خودشون هستن.این بنچمارکها هم بازار گرمی بیش نیست و البته نویدی برای طرفدارها،متاسفانه این  کل کل تمومی نداره و فقط باعث افسوسه.

مثل همیشه بابت ابراز نظر و تحلیلتون سپاسگزارم،ببخشید که +هام تموم شده. :x

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

دوست عزیز تا وقتی پای DX 12 میونه هیچ وقت انویدیا نمیاد api مثل منتل رو بنویسه .

خودتون هم میدونید منتل تو خیلی از موارد بسیار ضعیف عمل کرده و تو بعضی از بازی ها مثل بتلفیلد باعث ایجاد لگ های شدید و کرش های پشت سر هم شده . تو همین فروم خیلی از دوستان به همین نکته اشاره کردن !

در ضمن کی گفته انویدیا برای اینکه از تکنولوژی tress fx عقب نمونه گیم ورک رو تشکیل داده ؟ ! یکم این حرفتون عجیب هست ! دقیقا تو همون برحه زمانی بود که انویا تکنولوژی شبیه به tress fx رو رونمایی کرده بود و چندین تریلر و ویدئو معرفی برای تکنولوژیش منتشر کرد. اینم بگم شمایی که سیاست های انویدیا رو جاه طلبانه میدونید همین tress fx فقط برای کارت های ای ام دی بهینه شده بود و روی کارت های انویدیا افتضاح عمل میکرد !!!

محض اطلاع شما گیم ورک انویدیا فقط PhysX رو شامل نمیشه و مجموعه ای از چندین تکنولوژی هست که انویدیا با این اسم داره روش کار میکنه !

بحث بنده رو بخش جلوه های بصری بود ! اگه دقت کرده باشید گفتم AMD دنبال فریم بیشتر در بازی هاست ولی انویدیا هم فریم و هم جلوه های بصری رو مد نظر قرار داده .

این که میگید اولین کارت ها که از DX 11 پشتیبانی کردن کارت های ای ام دی بوده و . . . هم انویدیا و هم ای ام دی باید از DX 11 پشتیبانی میکردن چون نیاز مند پشتیبانی از این تکنولوژی بودن و بازی ها داشتن وارد یک عصر جدیدی از جلوه های بصری میشدن .

تو بازی های جدید یوبی سافت هم فکر نمیکنم انویدیا مقصر باشه ! یوبی بازی ها رو ناقص عرضه کرده .

با این قسمت از حرفتون که گفتید AMD بیشتر از انویدیا به فکر مصرف کننده هست کاملا موافقم . بعضی از سیاست های انویدیا واقعا اشتباست .

شاید بنده بیشتر از شما طرفدار AMD باشم . هر وقت AMD هم مثل انویدیا رو جلوه های بصری به همراه بالا بردن فریم ریت بازی ها کار کرد مطمئن باشید خودم اولین نفری هستم که گرافیک های، های اند ای ام دی رو میخره .

دلیل امتیاز منفی نظر قبل رو هم نمیدونم چی بوده :)

باز هم تاکید میکنم خود بنده هم از کارت های ای ام دی خوشم میاد و اگه پردازندم گلوگاه نمیشد الان بجای 560 ti رو سیستمم یه 280X میبستم :(

بهتر بود قبل از صحبت هاتون میگفتین نظر شخصی من هست . . .

ولی من به نظر شما احترام میزارم { حالا درست و غلطیش بماند }

ولی برای این که مرد و نامرد مشخص بشه که کی چوب لای چرخ دیگری میزاره این لینک ها رو ببینین tressfx-hair-2 :

http://community.amd.com/community/amd-blogs/amd-gaming/blog/2014/09/23/tressfx-hair-cross-platform-and-v20

http://community.amd.com/community/amd-blogs/amd-gaming/blog/2014/09/23/experience-tressfx-hair-20-today-in-lichdom-battlemage

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

یه پست گذاشتم توش نوشتم AMD به فکر بالا بردن فریم ریته و کمتر روی جلوه های بصری کار میکنه

3 امتیاز منفی ! :)

داریم اینجا بحث میکنیم . خود من هم چندین بار ذکر کردم طرفدار ای ام دی هستم

درست نیست این همه تعصب به خرج بدید

دیگه الان همه قبول دارن AMD رو بخش نرم افزار داره ضعیف عمل میکنه . حرف اول و آخر من اینه که باید بیشتر رو این بخش تمرکز کنه . همین !

لینک به دیدگاه

بهتر بود قبل از صحبت هاتون میگفتین نظر شخصی من هست . . .

ولی من به نظر شما احترام میزارم { حالا درست و غلطیش بماند }

ولی برای این که مرد و نامرد مشخص بشه که کی چوب لای چرخ دیگری میزاره این لینک ها رو ببینین tressfx-hair-2 :

http://community.amd.com/community/amd-blogs/amd-gaming/blog/2014/09/23/tressfx-hair-cross-platform-and-v20

http://community.amd.com/community/amd-blogs/amd-gaming/blog/2014/09/23/experience-tressfx-hair-20-today-in-lichdom-battlemage

یادمه بعد از عرضه شدن بازی اونایی که کارت های NVIDIA داشتن معترض بودن که با فعال شدن این قابلیت افت شدید فریم ریت دارن

بعد تو این لینک هایی که دادید نوشته tressfx 2 . این نسخه اصلاح شده همون فناوری amd هست که تو تامب رایدر استفاده شده ؟

لینک به دیدگاه

دوستان کارت GTX 980ti از r9 390x قوی تر خواهد بود 

طبق گفته سایت game_debate که 70% پیش بینی هاش دقیقا درسته 

الکی به دوستمون منفی ندین 

بنده به همه پستاشون مثبت میدم تا جبران شه !

لینک به دیدگاه

یادمه بعد از عرضه شدن بازی اونایی که کارت های NVIDIA داشتن معترض بودن که با فعال شدن این قابلیت افت شدید فریم ریت دارن

بعد تو این لینک هایی که دادید نوشته tressfx 2 . این نسخه اصلاح شده همون فناوری amd هست که تو تامب رایدر استفاده شده ؟

نسخه 2 ، نسخه بهبود یافته و با کیفیت ترش هست

تو TR هم نسخه ی 1 استفاده شده بود و برای کارت های AMD و NVIDIA به یک اندازه سنگین بود و فریم ریت رو پایین میاورد

ولی هیر ورکس انویدیا طبق لینک ببینین با کارت های AMD چگونه عمل میکنه !!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب انویدیا فعلا شمشیر رو از رو بسته، AMD هم هنوز کارت High Range خودش رو معرفی نکرده(باتوجه که این بنچمارکها مربوط به کارت Mid Range باشه) ولی اینکه AMD بهتر عمل کرده یا انویدیا و تاریخشون رو بخوایم در نظر بگیریم، میشه گفت که AMD همیشه تو معرفی تکنولوژی یک سر و گردن بالاتر بوده...

خوب ATI تا قبل از دادن کارتهای سری 38XX از انویدیا عقبتر بود(انویدیا با سری های 5000 و 6000 جولان میداد، کارتهای X1900 و X1800 رو بنده گیر نیاوردم که بخوام در موردشون صحبت کنم، ولی میگن که قدرتشون از سری 5000 و 6000 انویدیا بیشتر بوده تا وقتیکه PICE برای کارتهای گرافیک رو معرفی کردن با کارتهای ATI و مموری های پر سرعت GDDR5 و DX10 و DX10.1 رو معرفی کردن...

در مورد استفاده از دو کارت بطور همزمان(CF برای AMD و SLI برای انویدیا) باید گفت که اولین بار توسط 3dFX در کارتهای Voodoo2 استفاده شد و بعدها توسط انویدیا خریداری شد که در سری های 6000 میشد از این تکنولوژی استفاده کرد که بدون استفاده از کابل SLi بوده و بسیار ضعیف بود و تاثیر چندانی نداشت و همچنین در همان زمان هم ATi در کارتهای X800 از CF استفاده میکرد که از کابل استفاده میکرد و عملکرد بهتری داشت تا هنگامیکه ATI کارتهای سری 38XX و بعد 48XX رو روانه بازار کرد که از DX 10.1 استفاده میکرد و قابلیت Hybrid CF یا CFX رو داشتن(کراس فایر کردن دو کارت از یک نسل و چیپ هم شکل با قدرتهای متفاوت)...

انویدیا چندین سال حرفی برای گفتن نداشت و حداکثر کارتی که داشت 9800GX2 بود که واقعا قابل مقایسه نبود در مقابل 4870X2 ...

بعد از اون هم انویدیا عملیات کپی رو اجرا کرد و شروع به استفاده از مموری های پر سرعت تر(تا قبل از این DDR3 استفاده میکرد) در کارتهای خودش کرد و کارتهای سری 2xx بیرون داد که هنوز هم قدرت کارتهای سری 48XX رو نداشتن...

ATI بعداز اون سری 5XXX خودش رو با DX11 بیرون داد و انویدیا سری 4XX که دیگه همه دوستان از مشکلات مصرف و حرارت سری 4XX خبر دارن(من خودم 480 و 470 رو داشتم و پیر شدم سر استفاده از این کارتها)، البته سری 5XXX از ATI هم آنچنان قدرمندی سابق رو نداشت ولی ATI با این سری AMD EYEFINITY رو معرفی کرد تا از یک کارت برای چندین مانیتور خروجی تصویر داشته باشیم و همچنین استفاده از کدکهایی سخت افزاری در کارتهاش تا کیفیت و سرعت پخش ویدیوها رو بالا ببره و واقعا تفاوتشون رو همین الان هم در کارتهای 290 و 970 کنونی خودم دارم میبینم... 

وقتی سری 6XXX اومد و استفاده از مموری های با حجم بالاتر در کارتها رسم شد(البته انویدیا با سری 500 گوی سبقت رو از ATI ربود) سری ATI 7xxx و انویدیا 6XX هم که قدرتی یکسان داشتن و بعداز اینکه انویدیا بوست رو در کارتهاش استفاده کرد که از نظر من چیزی دقیقا شبیه یک Power Saving هستش و کار خاصی انجام نمیده و تا وقتی که از کارت خواسته نشده حداکثر توانش رو استفاده نمیکنه(جالبه که تو کارتهای جدیدتر انویدیا این اعداد بوست هیچوقت با اون اعدادی که شرکت سازندش اعلام کرده یکی نیست) AMD هم برای اینکه کارتهاش کم نیارن بایوسهای Ghz Edition رو بیرون داد که فرکانس کارتهای ATI رو فقط بالاتر میبرد و از 1Ghz میگذروند...

خوب فراموش کردم که بگم انویدیا با سری 200 از تکنولوژی 3D برای بازیها استفاده کرد ولی واقعا نمیدونم که AMD از چه سری به بعد از این تکنولوژی استفاده کرده...

AMD از TrueAudio استفاده میکنه که فوق العاده هستش، معادل انویدیاش رو نمیدونم وجود داره یا نه؟

خوب انویدیا فیزیکس رو خرید و انحصاریش کرد(جالبه که انویدیا فقط میخره و انحصاری میکنه ولی AMD برای استفاده عموم همه تکنولوژی هاش رو میسازه، مثل منتل) ولی AMD از Havok و Engine های دیگه استفاده کرده...

انویدیا از GameWork انحصاری استفاده میکنه که API نیستش ولی برای رقابت با AMD و منتل که برای عموم ارائه شده، اومده...

تو چند سال پیش بحث Vsync خیلی داغ شده و انویدیا از سری 600 از Adaptive Vsync استفاده کرد که ظاهرا باید وقتی بطور اتوماتیک استفاده میشد که فریم در بازی از 60 فریم پایینتر میومد و وقتی از 60 فریم بیشتر میگرفتید Off میشد که واقعا اهمیتی نداره چون این Tearing تو تصویر وقتی پیش میاد که فریم از 60 پایینتر میاد و وقتی بالای 60 هستش در مانیتورهای امروزی همچین مشکلی وجود نخواهد داشت، در حقیقت Adaptive Vsync به بالاتر رفتن فریم وقتی بازی در فریمی بالاتر از 60 هستش کمک میکنه...

AMD با سری 290 به سمت 4K Gaming رفت و انویدیا با سری 900 بعداز اون...

انویدیا از Gsync نام برد تا بتونه مشکل Tearing در تصویر رو حل کنه که هزینه اضافی برای مصرف کننده داشت و احتیاج به سخت افزار اضافی، در صورتیکه اخبار FreeSync رو جناب کریمی فکر میکنم برای دوستان قرار دادن(لینکش رو ندارم) که بدون هزینه اضافی مشکل رو حل میکنه...

انویدیا TXaa رو معرفی کرد برای حل کردن لبه های ناهموار در تکسچرها و AMD از SMaa استفاده میکرده...فرقشون و برتریشون رو میتونید تو خیلی از تاپیکهای مختلف ببینید:

http://www.hardocp.com/article/2013/03/12/crysis_3_video_card_performance_iq_review/9#.VHb8bWdxmCo

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=34813&p=403436

کلا بحث در مورد انویدیا و AMD مثل کل کل فنهای دو باشگاه مثل بارسا و رئال میمونه که هرکدوم که بهتر میشه طرفدارای اون یکی کلاب با منفی دادن Bitterness و فشار روی خودشون رو نشون میدن...

در کل من طرفدار AMD هستم، چون فکر میکنم هم وجودش برای من مصرف کننده بسیار مهمتر هستش و هم همیشه به فکر مصرف کننده بوده. برخلاف AMD، انویدیا که تا الان فقط به فکر خودش بوده از نظر من، دقت کنید قیمت کارتهای سری 700 انویدیا و تایتان z رو نجومی بودن و با اومدن کارتهای AMD قیمتهاشون حتی از نصف قیمت هم پایینتر اومد!!! تایتان Z که 3000 دولار بود شد 1500 دولار و توجه کنید که از 295X2 ضعیفتر هم هستش...

ببینید انویدیا اگر AMD نبود کارتهاش رو با چه قیمت نجومی به مصرف کننده مینداخت...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2490&gid2=2263&compare=geforce-gtx-980-ti-8gb-vs-radeon-r9-390x

اینم از مقایسه این دو غول (قند شکن میخواد)
دوستان هنوز کارت GTX 980ti

28 نانومتری هست

ببینین اگه  ادنویدیا نانوبیاره پایین چی میشه !! :laughing:  

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2490&gid2=2263&compare=geforce-gtx-980-ti-8gb-vs-radeon-r9-390x

اینم از مقایسه این دو غول (قند شکن میخواد)

دوستان هنوز کارت GTX 980ti

28 نانومتری هست

ببینین اگه  ادنویدیا نانوبیاره پایین چی میشه !! :laughing:  

عزیز تمام بحث این هستش که دوستان این همه از خود بیخود شدن، این شرکت در این تاریخ کارتهای برترش رو میده و اون یکی 6 ماه بعد کارتهای برترش رو میده، که اگه اینجوری نباشه و کارتهای بعدی انویدیا برتر از این سری AMD نباشن انویدیا بد ضرر میکنه...

مهم این هستش که AMD در معرفی تکنولوژی جدید برتر بوده...

لینک به دیدگاه

خبات جان اولین مثبتم رو تقدیم شما کردم  @};-

دوستان کارت GTX 980ti از r9 390x قوی تر خواهد بود 

طبق گفته سایت game_debate که 70% پیش بینی هاش دقیقا درسته 

الکی به دوستمون منفی ندین 

بنده به همه پستاشون مثبت میدم تا جبران شه !

دوست عزیز وجود R9 390x در ابهام هست شما داری از gtx 980ti که اصلا وجود خارجی نداره حرف می زنی!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز وجود R9 390x در ابهام هست شما داری از gtx 980ti که اصلا وجود خارجی نداره حرف می زنی!

دوست گلم این سایت از ماه ها پیش این کارت 390x رو پیش بینی کرده بود و درست هم از آب درومد !!

لینک به دیدگاه

واقعا جالبه، 2 شرکت که کاملا کاسب هستند و در پی بازار گرمی اونوقت دوستان که نه سرمایه دار این شرکت ها هستند نه دوست فامیل سرمایه دار و نه حتی تبلیغ کنندگان این شرکت ها، این همه سرش بحث می کنید که کی بهتره کی بدتر؟

یه بنده خدایی یه خبر قرار داده به جای اینهمه بحث بخوانید و یه تشکر از قرار دهنده پست هم ضرر نداره، هیچ صودی در بحث های این چنینی نیست. وقت خودتون را بی خودی هدر ندید.

ممنون از دوست عزیز بابت خبر گذاری.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

عزیز تمام بحث این هستش که دوستان این همه از خود بیخود شدن، این شرکت در این تاریخ کارتهای برترش رو میده و اون یکی 6 ماه بعد کارتهای برترش رو میده، که اگه اینجوری نباشه و کارتهای بعدی انویدیا برتر از این سری AMD نباشن انویدیا بد ضرر میکنه...

مهم این هستش که AMD در معرفی تکنولوژی جدید برتر بوده 

دوست عزیز شما به یک نکته توجه نکردین !!

اونم اینه که تو بحث تکنولوژِی همه چی  نانومترش نیست اگه واقعا پیش بینی 980ti درست باشه واقعا همه به تکنولوژِی نویدیا اعتقاد خواهند آورد 

چون بودون کاهش نانومتر و فقط با تغییر معماری به چنین پپیشرفتی دست پیدا کرده 

لینک به دیدگاه

واقعا جالبه، 2 شرکت که کاملا کاسب هستند و در پی بازار گرمی اونوقت دوستان که نه سرمایه دار این شرکت ها هستند نه دوست فامیل سرمایه دار و نه حتی تبلیغ کنندگان این شرکت ها، این همه سرش بحث می کنید که کی بهتره کی بدتر؟

یه بنده خدایی یه خبر قرار داده به جای اینهمه بحث بخوانید و یه تشکر از قرار دهنده پست هم ضرر نداره، هیچ صودی در بحث های این چنینی نیست. وقت خودتون را بی خودی هدر ندید.

موفق باشید.

عزیز اونوقت شما نه فوتبال نه والیبال نه ... تماشا نکن که من توش سهمی ندارم !!! اخبار ماشن هارو نگاه نکن که به من ربطی نداره !!! و .... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بر شما،خوشحالم که نظر شما بزرگوار رو جلب کردم @};-

موفق باشید.

سلام دوست عزیز

به عنوان استارتر همونطور که از امضام مشخصه کاملا طرفدار بحث و تبادل نظر هستم اما متاسفانه این اواخر کَل کَل هایی رو شاهد بودیم که خیلی جالب نیست،البته بازم بنده دخالتی نمی کنم و تصمیم با خود کاربر اما درست نیست به خاطر یه سبز و قرمز به دوستانمون حمله کنیم.

از لطف شما هم سپاسگذارم

تندرست و شادکام باشید. :x

لینک به دیدگاه

عزیز اونوقت شما نه فوتبال نه والیبال نه ... تماشا نکن که من توش سهمی ندارم !!! اخبار ماشن هارو نگاه نکن که به من ربطی نداره !!! و .... 

پیشنهاد من برای شما دوست عزیز، کمی تمرین در خواندن و دقت است. من هم نه فوتبال نگاه می کنم نه والیبال. دنبال چیزی میرم که برام سودی داشته باشه.

موفق باشی جوان.

لینک به دیدگاه

خبات جان این کارت جدید ای ام دی از منتل استفاده کرده ؟

بنظرت بهتر نیست این کارت با 980 در حالت DX12 مقایسه بشه ؟ (همون طور که خودت میدونی در حال حاضر DX12 منتشر نشده)

اگه AMD از منتل استفاده کرده باشه تو این جدول، منتل داره با DX11 مقایسه میشه که فکر نمیکنم درست باشه

ممنون میشم یکم در این مورد  توضیح بدید

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

پیشنهاد من برای شما دوست عزیز، کمی تمرین در خواندن و دقت است. من هم نه فوتبال نگاه می کنم نه والیبال. دنبال چیزی میرم که برام سودی داشته باشه.

موفق باشی جوان.

عزیز مطمعن باشین همه اخلاقشون مثل شما نیست  @};-  @};- و واسه خیلی ها اخبار تکنولوژی مهمه ! *dry#

و اینم مطمعن باشین که تو این دنیا تنها چیزی که به آدم نمیمونه سود هست !! :)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

به عنوان استارتر همونطور که از امضام مشخصه کاملا طرفدار بحث و تبادل نظر هستم اما متاسفانه این اواخر کَل کَل هایی رو شاهد بودیم که خیلی جالب نیست،البته بازم بنده دخالتی نمی کنم و تصمیم با خود کاربر اما درست نیست به خاطر یه سبز و قرمز به دوستانمون حمله کنیم.

از لطف شما هم سپاسگذارم

تندرست و شادکام باشید. :x

سلام بزرگوار

فرمایش شما کاملا متین و درسته و باز هم ممنون بابت خبر. ای کاش دوستان بتوانند بدون بحث در مورد کدام بهتر است و کدام بدتر، فقط اطلاعات را با هم به اشتراک بگذارند. کدام بهتر یا بدتر است برای زمان خرید و خریدار در لحظه خرید هست و در اینجا بیهوده.

روز خوبی داشته باشید.

ویرایش شده توسط Dragunov_Lq
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز لیونی اصلا منظور بنده این نبود که شما از مطالب بنده برداشت کردین و دقیقا پی به قصد بنده از نوشتن چنین مطلبی نبردین! منظور بنده رو کاربر گرامی Hex دقیقا فهمیدن 

قبل از هر کاری فکر کنید بعد عمل کنید و به عمق مطلب پی ببرید  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شما به یک نکته توجه نکردین !!

اونم اینه که تو بحث تکنولوژِی همه چی  نانومترش نیست اگه واقعا پیش بینی 980ti درست باشه واقعا همه به تکنولوژِی نویدیا اعتقاد خواهند آورد 

چون بودون کاهش نانومتر و فقط با تغییر معماری به چنین پپیشرفتی دست پیدا کرده 

عزیز حرف شما درست نیست، چون دیر یا زود انویدیا باید به سمت 20 نانومتری بره...

خوب کدوم زودتر تو اون عرصه کار کرده؟

قرار نیست که کار AMD اینجا که تمام بشه؟ بعد از این تازه بحث های جدیدتر میاد، و تازه این رو هم باید بگم که هم انویدیا و هم AMD اعلام کردن که فقط یک نسل کارت گرافیک 20 نانومتری میدن و بعداز اون به سمت 14 نانومتری میرن...

آیا انویدیا اون موقع هم هنوز از 28 نانومتری استفاده میکنه؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز تا وقتی پای DX 12 میونه هیچ وقت انویدیا نمیاد api مثل منتل رو بنویسه .

خودتون هم میدونید منتل تو خیلی از موارد بسیار ضعیف عمل کرده و تو بعضی از بازی ها مثل بتلفیلد باعث ایجاد لگ های شدید و کرش های پشت سر هم شده . تو همین فروم خیلی از دوستان به همین نکته اشاره کردن !

در ضمن کی گفته انویدیا برای اینکه از تکنولوژی tress fx عقب نمونه گیم ورک رو تشکیل داده ؟ ! یکم این حرفتون عجیب هست ! دقیقا تو همون برحه زمانی بود که انویا تکنولوژی شبیه به tress fx رو رونمایی کرده بود و چندین تریلر و ویدئو معرفی برای تکنولوژیش منتشر کرد. اینم بگم شمایی که سیاست های انویدیا رو جاه طلبانه میدونید همین tress fx فقط برای کارت های ای ام دی بهینه شده بود و روی کارت های انویدیا افتضاح عمل میکرد !!!

محض اطلاع شما گیم ورک انویدیا فقط PhysX رو شامل نمیشه و مجموعه ای از چندین تکنولوژی هست که انویدیا با این اسم داره روش کار میکنه !

بحث بنده رو بخش جلوه های بصری بود ! اگه دقت کرده باشید گفتم AMD دنبال فریم بیشتر در بازی هاست ولی انویدیا هم فریم و هم جلوه های بصری رو مد نظر قرار داده .

این که میگید اولین کارت ها که از DX 11 پشتیبانی کردن کارت های ای ام دی بوده و . . . هم انویدیا و هم ای ام دی باید از DX 11 پشتیبانی میکردن چون نیاز مند پشتیبانی از این تکنولوژی بودن و بازی ها داشتن وارد یک عصر جدیدی از جلوه های بصری میشدن .

تو بازی های جدید یوبی سافت هم فکر نمیکنم انویدیا مقصر باشه ! یوبی بازی ها رو ناقص عرضه کرده .

با این قسمت از حرفتون که گفتید AMD بیشتر از انویدیا به فکر مصرف کننده هست کاملا موافقم . بعضی از سیاست های انویدیا واقعا اشتباست .

شاید بنده بیشتر از شما طرفدار AMD باشم . هر وقت AMD هم مثل انویدیا رو جلوه های بصری به همراه بالا بردن فریم ریت بازی ها کار کرد مطمئن باشید خودم اولین نفری هستم که گرافیک های، های اند ای ام دی رو میخره .

دلیل امتیاز منفی نظر قبل رو هم نمیدونم چی بوده :)

باز هم تاکید میکنم خود بنده هم از کارت های ای ام دی خوشم میاد و اگه پردازندم گلوگاه نمیشد الان بجای 560 ti رو سیستمم یه 280X میبستم :(

درود

وقتی هنوز DX 12 (که یک کپی برداری محض از منتل هست ) نیومده شما میگی انودیا داره رویه اون مانور میده ؟؟؟ وقتی همه بازیسازها رو بیارن به منتل انودیا هیچ راهی براش نمی مونه و مجبوره کارتاش رو با منتل سازگار کنه وگر نه مشتریهاش میپره

در ضمن API منتل هنوز در مرحله بتا هست و به صورت ازمایشی در اختیار بازیسازان قرار گرفته تا AMD بتونه به نحوه درست و صحیح مشکلات اون رو بر طرف و باب میل بازیسازان دربیاره

خوب پس شما اگر میگید باگهاوکرشهای بتلفیلد4 از منتل هست بنابراین باگهاو کرشها و صفحه سیاه شدن های بازی FAR CRY 4  وASSASSINS CREED UNITY هم مربوط به DX 11 هست دیگه درسته؟؟؟؟

در مورد بتل فیلد باید خدمتتون عرض کنم این بازی کلا هر چی باگ داره مربوط به انجین بازی هست و ربطی به منتل یا DX نداره چون زمانی که این بازی معرفی شد (نسخه چهارمش )حتی با DX 11 هم باگهای خیلی عجیبی در اون دیده میشده که خیلی از کاربران اعتراض کردن و DICE چند تا اپدیت برای رفع اون منتشر کرد

دقیقا تو همون برحه زمانی بود که انویا تکنولوژی شبیه به tress fx رورونمایی کرده بود و چندین تریلر و ویدئو معرفی برای تکنولوژیش منتشر کرد

خوب شما حرف خودتون رو قبول دارید دیگه درسته خودتون دارید میگید در همون برحه زمانی که TRESS FX معرفی شده خوب به نظر شما دلیل معرفی همچین تکنولوژی شبیهی چی میتونه باشه؟؟؟

هم انویدیا و هم ای ام دی باید از DX 11 پشتیبانی میکردن چون نیاز مند پشتیبانی از این تکنولوژی بودن و بازیها داشتن وارد یک عصر جدیدی از جلوه های بصری میشدن

خب شما خودتون اشاره کردید که جلوه های بصری مربوط به DX هست و ربطی به انودیا و AMD نداره

در مورد جلوه های بصری هم خدمتتون عرض کنم که این مورد به خود بازیساز بر میگرده و توانایی استفاده از منابع نرم افزاری و سخت افزاری توسط بازی سازربطی به انویا و AMD نداره یک مثال براتون میزنم :

فرض کنید یک بازی جدید معرفی شده بر پایه DX 11 و شرکت تولید بازی با هیچ طرف انودیا و AMD قرار داد نبسته (یعنی برای هیچ کارتی از دو شرکت اپتیمایز نشده)

خوب این طرف بازیساز میاد هر چی توانایی و تجربه که داره رو رویه API برنامه نویسی که در اختیارش هست میزاره و بازیشو میسازه مثلا شما دوتا شرکت رو در نظر بگیرید یکی کرایتک و دیگری یوبی سافت . خوب کرایتک شرکتیه که هم برای انودیا موتورش رو اپتیمایز کرده و هم برای AMD (کرای انجین 1و2و3 )

حالا این شرکت موتور قدرتمند CRY ENGIN رو داره و بازیهایی که میسازه شما میبینید اونقدر در استفاده از API مایکروسافت DX11 تبحر داره که جلوه های بصری بازی مثل کرایسیس3 بر رویه کارتهای هر دو شرکت AMD و انودیا تقریبا با یک کیفیت و با تفاوتهای جزئی که اصلا به چشم نمیاد یکسان جلوه میکنه و این نشون میده این شرکت واقعا راه بازیسازی از طریق رابط برنامه نویسی DX رو فهمیده

ولی برعکس کرایتک شرکت یوبی سافت برای هر بازی یک موتور معرفی میکنه با کلی باگ و مشکلات مثلا موتور فارکرای 4 (DUNIA انجین هست ) موتور اساسینز ANVIL NEXT و موتور بازی WATCH DOGS هم Disrupt همه اینها حتی برای کارتهای انودیا اپتیمایز شده ولی کاربرای که کارت انودیا دارن هم دارن از مشکلات این بازیها رنج میبرن و این نشون میده شرکت یوبی سافت علاقه ای به استفاده صحیح از API مایکروسافت رو نداره و هر موقع که بازیهاش منتشر میشه حتی با تاخیرهای چند ماهه ولی باز هم دارای مشکلات متعددی هستند ورویه کارتهای هر دو شرکت هر کدوم به یک نحوی اجرا میشن

پس بنابر این کیفیت جلوهای بصری بر میگرده به انجین بازی و توانایی های اون نه به انودیا و AMD

تو بازی های جدید یوبی سافت هم فکر نمیکنم انویدیا مقصر باشه ! یوبی بازی ها رو ناقص عرضه کرده

باز هم شما خودتون به همون نکته ای که بنده در بالا اشاره کردم اشاره کردید

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

منظورم این بود که nvidia با 28 نانو داره انقدر پرفومنس رو افزایش میده !!

ببینین اگه نانو بیاد پایین (که صد در صد میاد پایین) انویدیا چه قدر کارتاش بهتر میشن !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبات جان این کارت جدید ای ام دی از منتل استفاده کرده ؟

بنظرت بهتر نیست این کارت با 980 در حالت DX12 مقایسه بشه ؟ (همون طور که خودت میدونی در حال حاضر DX12 منتشر نشده)

اگه AMD از منتل استفاده کرده باشه تو این جدول، منتل داره با DX11 مقایسه میشه که فکر نمیکنم درست باشه

ممنون میشم یکم در این مورد  توضیح بدید

درود بر شما مهدی جان،متاسفانه از جزئیات اطلاعی در دست نیست

DX12 بیشتر بار کاری CPU رو کم میکنه و فکر نمی کنم برای خود کارت گرافیک مهم باشه و همین کار رو  منتل انجام میده(البته مطمئنا DX12 از نظر گرافیکی بهبودها وموئلفه های جدیدی داره و در ترکیب با منتل چیز جالبی میشه)

باید در نظر داشت به فرض برتری این کارت جدید ،ما داریم با 980 اون رو مقایسه میکنیم که قبلتر از اون عرضه شده،به نوعی AMD یک گام عقبتره.

بنده تا این حد آگاهی دارم

موفق باشی دوست عزیزم @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...