رفتن به مطلب

مشکل با استفاده از Wifi و Share پهنای باند

redman1368
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.18.gif

من یک مودم Datasheen d901w2 دارم و سیستم من سیستم مادر یا اصلی هست که مودم بهش متصله.می خواستم ببینم آیا راهی داره که کسایی که میخوان به اینترنت من دسترسی پیدا کنند (مثلا خانواده ام) رو کنترل کنم.یعنی مثلا برنامه ای هست که بشه تنظیم کرد چه Ip یا Device ای به اینترنت دسترسی داشته باشه و از همه مهمتر میشه محدودیت حجمی در نظر گرفت؟

مثلا تعیین کنم که بیشتر از ۱ گیگ توسط دستگاه های جانبی نشه استفاده کرد.

پی نوشت : حتی اگه راهی داشته باشه که فقط بشه فهمید هر مک آدرس چقدر از حجم اینترنت رو مصرف کرده و بشه براش سرعت تعیین کرد هم کافیه.فقط نکته مهم اینه که اگه مودم خاموش و روشن شد مقدار استفاده شده هر مک آدرسی صفر نشه.
majidonline_biggestgrin.gif

پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون.40.gif

لینک به دیدگاه

راستش هیچ راه بی هزینه یا کم هزینه ای وجود نداره!

شما حداکثر میتونید با امکاناتی که دارید بفهمید کی به اینترنت وصله و قطعش کنید!

راه های دیگه اینکه رو وسیله هایی که به اینترنت وصل میشن برنامه های محدود کننده بریزید که عملی و کم هزینس

راه دیگه که اینکه شما سرور بشید که پر هزینه هست

یه راه دیگشم خرید مودمی هست که این قابلیت رو داشته باشه

فکر کنم مودم های ودافون که تو پرشین تولز یه نفر میفروخت این قابلیت رو داشتن!

لینک به دیدگاه

سلام دادشم

تنها راه شما خرید یک میکروتیکه که اصلا برای شما به صرفه نیست

لینک به دیدگاه

آیا مودمی هست که بشه باهاش این کار رو انجام داد؟همینکه فقط بشه نظارت کرد هر دستگاهی چقدر حجم مصرف میکنه هم کفایت میکنه و البته اگه مقدور باشه سرعت رو هم برای هر دستگاه تنظیم کرد.

لینک به دیدگاه

آیا مودمی هست که بشه باهاش این کار رو انجام داد؟همینکه فقط بشه نظارت کرد هر دستگاهی چقدر حجم مصرف میکنه هم کفایت میکنه و البته اگه مقدور باشه سرعت رو هم برای هر دستگاه تنظیم کرد.

دادش متاسفانه نه

لینک به دیدگاه

با یه مودم زایکسل هم میتونی اینکار رو بکنی، به سادگی:

این مودم زایکسل هست، حداکثر صد تومنه،

اول برای اونهایی که می خوان به مودم وصل شن یه آی پی ثابت تعریف می کنی، بعد به این بخش میری، Source Destination رو که همون آی پی ثابت هست تعریف می کنی و براش توی قسمت BW Budget یه مقدار تعیین می کنی که بیش از اون نمیتونه استفاده کنه.

post-14251-0-00742400-1419705405_thumb.png

البته با توجه به جزئیاتی که شما درخواست کردید و اون حد از کنترل توی مقدار مصرف پهنای باند و کاربرهات، باید از تجهیزات جانبی استفاده کنی که دوستان اشاره کردند و قیمتش برای شما به صرف نیست.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز با مودم اصلا نمیشه!

فقط باید اکسس پوینت داشته باشی، من خودم همه چی رو امتحان کردم!

یه راه دیگه هم اینه که سیستم رو به صورت مجازی روش میکروتک نصب کنی، بعدش روی هر کلاینت تعریف کنی که چطوری وصل بشن!

که البته سیستم نباید خاموش بشه، چون در اون صورت دوباره باید همه کار هارو انجام بدی!

اکسس پوینت راحت تره، قیمتش حدودا از 100 تا 300 هست!

میتونی محدودیت سرعت قرار بدی، حجمی هم حتما میشه

لینک به دیدگاه

با TP-LINK 8980 میشه چون هم مودمه هم اکسس پویینت دوال بانده.من این مودمو دارم ولی بازم از دوستان بپرسید

ویرایش شده توسط leader
لینک به دیدگاه

دوستان آیا نرم افزاری هست که فقط بشه فهمید ارتباطات وایرلس چقدر حجم مصرف می کنند؟اگه مجموع ارتباطات هم باشه مشکلی نداره.فقط میخوام ببینم چقدر از حجم توسط ارتباطاتی که توسط وای فای انجام میشه استفاده میشه.همین.

سرعت و ... هم مهم نیست.فقط بشه نظارت کرد بر مقدار حجم مصرفی توسط ارتباطات بی سیم.همین هم کافیه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...