رفتن به مطلب

مشاوره: بین این دو رم کدوم رو بخرم ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به تمامی اساتید لیونی

دوستان برای کار رندرینگ و گیم کدوم رم بهتره ؟

یکی تامینگش بالاتر + فرکانس بالاتر

یکی دیگه تامینگ پایین تری داره + فرکانس پایینتر

پردازنده: 4790k

مادربرد: Gigabyte z97x Gaming 3

GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL11: 330,000 

GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 2133MHz CL9: 350,000

post-8741-0-40862100-1426113614_thumb.jpg

خودتون چه برندی پیشنهاد میدید؟
ممنون میشم با دلیل راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

بازی رو نمی دونم. ولی برای کار و زندگی تاخیر پایین تر بهتره. اگر ماجولهای 4 گیگی بخوای جی اسکیل با تاخیر 7 هم گیر می آد.

اگر ماجول 8 گیگی بخوای کینگستون با فرکانس 1866 و تاخیر 9 تو بازار هست.

من البته با توجه به موجودی بازار گفتم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

2133با اون تایمینگ خیلی خوبه راحت اور میشه به.اگه تایمینگشو دست نزنی راحت به 2300 میرسه اگه تایمینگش. 10 بذاری 2400 میرسه اگه 11 بذاری 2500 هم میرسه

لینک به دیدگاه

برا گیم -> اولی

برا هرکار دیگه -> دومی

------

اما اینو بدونین در حالت کلی هیچ هیچ هیچ تفاوتی بینشون مشاهده نمیکنین پس با هرکدوم ارزونتره برین بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای استفاده 24/7 توصیه نمیشه که رم رو اورکلاک کنید (چون ناپایداری و فریز ممکنه باشه حالا فرض کنید وسط کار فریز شه ) 

همون 2400 رو بردارید بهتره 

لینک به دیدگاه

GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL11: 330,000

فرکانس بالاتر نهایتا باعث پهنای باند حافظه بیشتری میشه

لینک به دیدگاه

ممنون از لطف همگی  @};-

پس با در نظر گرفتن توضیحات دوستان تایمینگ پایین تر و زمان تاخیر کمتر عملکرد بهتری داره

دوستان دیگه هم اگه امکانش هست راهنمایی کنن تا به یه جمع بندی کامل تر و دقیق تر برسیم

بازم ممنون از همه ی دوستان 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما چیزی حس نمیکنی وقتی موقعی کار هر دو مدل را تست کنی فرکانس بالاتر بهتر هست

درست هست که Timing رم مورد اول کمی بالا هست ولی هیچ کس نمیگه که فقط تایمش بالا نیست فرکانسش هم بالا هست

بدون شک مورد اول را بخر

شما در چند صدم یا هزارم ثانیه چه کاری میخوای انجام بدی که فرکانس بالا جوابگو نیست ولی Timing پایینتر و کمتر جوابگو هست ؟

تصمیم اقلانه خریده رم با فرکانس بالاتر هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من با رم cl12 2666 بدون مشکل گیم میزنم شما 2400 بخر توی هردو پرفورمنس بالاتر داشته باش.

ویرایش شده توسط leader
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما چیزی حس نمیکنی وقتی موقعی کار هر دو مدل را تست کنی فرکانس بالاتر بهتر هست

درست هست که Timing رم مورد اول کمی بالا هست ولی هیچ کس نمیگه که فقط تایمش بالا نیست فرکانسش هم بالا هست

بدون شک مورد اول را بخر

شما در چند صدم یا هزارم ثانیه چه کاری میخوای انجام بدی که فرکانس بالا جوابگو نیست ولی Timing پایینتر و کمتر جوابگو هست ؟

تصمیم اقلانه خریده رم با فرکانس بالاتر هست

سلام

خیلی ممنون بابت راهنماییتون ♥

بینهایت سپاس گزارم

بنده تو هزارم ثانیه قرار نیست با چندین برنامه همزمان کار کنم ولی برای پردازنده ای مثل 4790k چند نانو ثانیه کمتر و بیشتر تفاوت زیادی ایجاد میکنه . 

دوست عزیز من با رم cl12 2666 بدون مشکل گیم میزنم شما 2400 بخر توی هردو پرفورمنس بالاتر داشته باش.

سلام

برای گیم فرکانس 1600 هم کافیه . بیشتر برای رندرینگ این تاپیک رو ایجاد کردم. بنده به ندرت برای خرید قطعات دستم پول میاد. برای همین می خوام بین این دو مورد اونی که بیشترین بازدهی رو داره رو تهیه کنم

بازم ممنون بابت راهنماییت  @};-  :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیزم . بنظر من مورد اولی گزینه ی بهتری هست درسته شاید با توجه به تایمینگ پایین رم دومی دوستان بگن که رم دوم راحت تا همان 2400 اورکلاک میشه اما اینطور نیست و وقتی قضیه ی پایداری سیستم وسط میاد خیلی وضع تغییر میکنه اورکلاک همین نیست که فقط شما بتونید سیستم رو بوت کنید و فقط دما رو خوب نگه دارید ، پایداری سیستم یکی از مهترین نکاتیه که باید توجه کرد بهش با توجه به اونکه خودم انواع مدل های رم رو داشتم و تمام اونایی که داشتم رو اورکلاک کردم بهتون میگم که اورکلاک رم یکی از سخت ترین قطعاتی هست که میشه پایدارش کرد و هر لحظه حتی با پاس کردن تست هایی نظیر Hyper PI , Super PI , XTU و... هم ممکنه باز هم وسط کار با بلو اسکرین مواجه بشین . 

پس با توجه با تمام این شرایط بنده مدل اولی رو بهتون پیشنهاد میدم . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اولی رو من ترجیح می دم چون کارخونه رسونده به 2400 ،cl ش هم به نسبت فرقی نداره... مثلا اگه اونیکی رو بخوای بگیری اور کنی همین cl 11 برسی خیلی خوشبحالت میشه... پس همونو بگیر ارزونتر هم هست راحتترم هستی...!  ^_^

قدیم می گفتن برای پردازنده های اینتل فرکانس بالاتر بهتر عمل می کنه تا cl پایینترو برای پردازنده های amd برعکسش بود، الان رو نمیدونم میشه هنوز بهش استناد کرد یا نه !!!  :-?

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

اشتباه خیلی از کاربران این هست که سیستم را بع امیده اور کردن در اینده میخرن یا قطعاتی را انتخاب میکنن که برای کارهای خاص اور کنن

این کار بزرگترین اشتباه هست

دوست عزیز 4790K چیزه خاصی نداره اگر برای رندر کردن سیستم جمع میکردی پس از اول کار اشتباه کردی باید سری X جمع میکردی نه Z چون شما برای رندرینگ به باند دهی خیلی بالا و سرعت بالا نیاز دارید و این قابلیتها مختص چیپستهای X79 و X99 هستن

که رمها را بصورت 256Bit و چهار کاناله بکار میگیرن البته در تبلیقات خودم هم خوندم که میگن 2 کاناله با 4 کاناله زیاد فرق نداره ولی باورش کمی سخت و اشتباه هست

یه سوال اگر من روی سیستم خودم که تو امضا معلوم هست پردازنده 4930K نصب کنم تو حالت استاندارد ایا سیستمی با پردازنده 4790K و رمهایی با فرکانس و تایمینگی که پیشنهاد دادید تو رندر کردن حریف این کانفیگ میشه ؟

من خودم 32GB رم Geil Evo Potenza 2666 دارم با تایمینگ 32-13-13-11 برنامها را با سرعت خیلی بیشتری اجرا میکنه ولی پردازنده هم حدودا 7 تا 10 درجه گرمتر میشه  همینطور رمها برای همین روی فرکانس 1866 استفاده میکنم

ایا سیستم شما امادگی داره که گرما را هم دفع کنه ؟   این موارد را هم در نظر بگیر دوست عزیز cl 11 تا cl 12 برای فرکانس 2400 تایمینگ خوبی هست اگر تایمینگ برای شما خیلی مهم هست Corsair بخر سری Dominator یا Platinum

لینک به دیدگاه

اشتباه خیلی از کاربران این هست که سیستم را بع امیده اور کردن در اینده میخرن یا قطعاتی را انتخاب میکنن که برای کارهای خاص اور کنن

این کار بزرگترین اشتباه هست

دوست عزیز 4790K چیزه خاصی نداره اگر برای رندر کردن سیستم جمع میکردی پس از اول کار اشتباه کردی باید سری X جمع میکردی نه Z چون شما برای رندرینگ به باند دهی خیلی بالا و سرعت بالا نیاز دارید و این قابلیتها مختص چیپستهای X79 و X99 هستن

که رمها را بصورت 256Bit و چهار کاناله بکار میگیرن البته در تبلیقات خودم هم خوندم که میگن 2 کاناله با 4 کاناله زیاد فرق نداره ولی باورش کمی سخت و اشتباه هست

یه سوال اگر من روی سیستم خودم که تو امضا معلوم هست پردازنده 4930K نصب کنم تو حالت استاندارد ایا سیستمی با پردازنده 4790K و رمهایی با فرکانس و تایمینگی که پیشنهاد دادید تو رندر کردن حریف این کانفیگ میشه ؟

من خودم 32GB رم Geil Evo Potenza 2666 دارم با تایمینگ 32-13-13-11 برنامها را با سرعت خیلی بیشتری اجرا میکنه ولی پردازنده هم حدودا 7 تا 10 درجه گرمتر میشه  همینطور رمها برای همین روی فرکانس 1866 استفاده میکنم

ایا سیستم شما امادگی داره که گرما را هم دفع کنه ؟   این موارد را هم در نظر بگیر دوست عزیز cl 11 تا cl 12 برای فرکانس 2400 تایمینگ خوبی هست اگر تایمینگ برای شما خیلی مهم هست Corsair بخر سری Dominator یا Platinum

سلام

ممنون بابت راهنماییتون

در جواب به انتخاب پردازنده X99 بجای Z97 باید بگم اگر بنده بودجه داشتم قطعا X99 رو انتخاب میکردم

متاسفانه اختلاف قیمت تموم شده بین این دو چیپست از زمین تا آسمون هست !

از پردازنده گرفته تا رم و مادربرد

همین 4790k و 8 گیگ با فرکانس 2400 کارم رو راه میندازه .

بازم ممنون بابت وقتی که گزاشتید  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...