رفتن به مطلب

اولین بنچمارکهای خشم AMD *معرفی FIJI X2 در کوانتوم*

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خوب این تاپیک رو زدم که اگه اخبار جدیدی در مورد سری جدید AMD بیرون اومد، در اختیارتون قرار بدم...

فکر میکنم تا الان همه چیز رو در مورد این گرافیک میدونید، ولی باز هم جا داره بگیم که این سری کارت گرافیک AMD با اسم Fury (خشم) با توجه به تکنولوژی HBM یا High Bandwidth memory با توجه به معماری جدید Stacked Memory از دست راههای ارتباطی روی بورد کارت گرافیک با چیپهای مموری خلاص شده تا بتونه به سرعت انتقال اطلاعات اضافه کنه و از میزان مصرف برق و گرمای کارت گرافیک کم کنه، خوب احتیاجی به توضیحات بیشتر از این نمیبینم(شاید تاپیکی برای معرفی کامل این سری گرافیک بعد از به بازار اومدن کارتها زدم)

تنها اطلاعات مهم در حال حاضر شکل خنک کننده واترکولر این گرافیک پر قدرت و سایز جالبش هستش...

این هم اطلاعات رسمی کارتهای جدید:

post-10788-0-56424500-1434480943_thumb.jpg

جدیدترین بنچمارکهایی که AMD به سایت VIDEOCARDZ ارائه داده، تاریخش مشخص نیست و همچنین معلوم از چه درایوری استفاده کرده، ولی مشخص هستش که به راحتی 980Ti رو شکست داده و به عنوان قدرتمندترین GPU خودش رو معرفی کرده(تایتان X اختلاف 3-2 درصدی با 980Ti داره، و نمیتونه تغییری در این نتایج ایجاد کنه):

post-10788-0-90661000-1434648661_thumb.jpg

سخت افزار و جزئیات بنچمارکی که گرفته شده:

post-10788-0-18116200-1434648706_thumb.pngpost-10788-0-35007400-1434648728_thumb.jpg

و بنچمارکهای درز کرده:

post-10788-0-82616900-1434482327_thumb.pngpost-10788-0-34890500-1434482344_thumb.png

و عکسهای بیرون اومده از کارتها:

عکس های از بورد FIJI XT دو هسته ای که در کنسول AMD با اسم کوانتوم رفته شده:

post-10788-0-47515000-1434487049_thumb.jpgpost-10788-0-06658500-1434487075_thumb.jpg

و

post-10788-0-87481100-1433955355_thumb.pngpost-10788-0-02886000-1433955371_thumb.pngpost-10788-0-66578300-1433955383_thumb.pngpost-10788-0-89974400-1433955400_thumb.jpgpost-10788-0-31209100-1433955427_thumb.jpgpost-10788-0-19498800-1433955441_thumb.jpgpost-10788-0-52020800-1433955452_thumb.jpg

و عکسی از Fury Nano:

post-10788-0-03017800-1434482273_thumb.jpg

این قسمت قدیمی هستش و تایید هم نشده:

خوب ظاهرا اولین بنچمارک تایید نشده این کارت از 3DMark Fire Strike هم بیرون اومده که اونقدر جالب به نظر نمیرسه و فقط با تایتان X برابری میکنه:

post-10788-0-43715900-1433955586_thumb.jpgpost-10788-0-53243800-1433955604_thumb.jpg

منبع:

http://wccftech.com/amd-radeon-fury-x-fiji-based-graphics-cards-synthetic-benchmarks-revealed/

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• ارسال 138
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود

منم از اون چیزی که فکر میکردم ضعیفتر ظاهر شده این سری 980 رو که نتونسته بگیره 390x ... فیوری هم با اینحال هنوز قیمتش مشخص نیست که بنظر من همون 550 باشه می ارزه و عالیه، 600 بشه نمی تونه رقابت خوبی کنه، بیشتر باشه که بدبخت میشه ...  :-?

مصرفم که ماشاله زده سر همه رو شکسته...  :D

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

منم از اون چیزی که فکر میکردم ضعیفتر ظاهر شده این سری... فیوری هم با اینحال هنوز قیمتش مشخص نیست که بنظر من همون 550 باشه می ارزه و عالیه، 600 بشه نمی تونه رقابت خوبی کنه، بیشتر باشه که بدبخت میشه ...   :-?

مصرفم که ماشاله زده سر همه رو شکسته...   :D

البته تایید نشده هستش و هنوز بحث درایور و تکنولوژی جدید هم هستش، ولی از نظر قیمت فکر نمیکنم اونقدر پایین باشه، چون 980Ti قیمت 650 دولاری داره و حداقل این کارت در قدرت برتر هستش پس قیمت 600 دولاری حدس میزنم واسش...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

فقط 2 درصد از 980 TI قوی تر هست  =))   این بود هی میزن تو سر انویدا؟

1 سال هم طول کشید عرضه بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط 2 درصد از 980 TI قوی تر هست  =))   این بود هی میزن تو سر انویدا؟

1 سال هم طول کشید عرضه بشه

:D

راسیتش amd بخاطر رقابت با تایتان بحثش بود که طبق قولی که داده بودن نتایج هم نشون میده کارت قوی ای هست، بعد که 980ti اومد amd یجورایی بدبخت شده الانم یک قیمتش می تونه نجاتش بده !  :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید ببینیم تو گیم چیکار میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب خدار رو شکر بخیر گذشت

بریم همون 960زوتاک رو با قیمت 750 تومن بخریم :D

لینک به دیدگاه

حالا باز fury  یچیزی با اور اورده رسونده به  980 ti  وtitan x  ولی اصلا وضعیت  390 x  خوب نیست دقیا میشه همون اش و همون کاسه!همون 290 ,290x  هستن با 50 تا اور فقط مموری اضافه کرده بهشون.)

مگه اینکه قیمتهای خیلی کمتری بزاره روشون.

لینک به دیدگاه

خب خدار رو شکر بخیر گذشت

بریم همون 960زوتاک رو با قیمت 750 تومن بخریم :D

دقیقا منم منتظر یه معجزه بودم با این همه ادعا ولی زهی خیال باطل :eek:  :mad:

فک کنم همون 960  بگیریم بهتره. *dry#

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته تایید نشده هستش و هنوز بحث درایور و تکنولوژی جدید هم هستش، ولی از نظر قیمت فکر نمیکنم اونقدر پایین باشه، چون 980Ti قیمت 650 دولاری داره و حداقل این کارت در قدرت برتر هستش پس قیمت 600 دولاری حدس میزنم واسش...

درود

اخه الان دیگه نمی تونه قیمت رو بر اساس تایتان بزنن (من خودم تا 850 دلار حدس میزدم براش اونموقع ها)... اما الان در واقع رقیب 980ti شده...  بعدم با این مصرف و اینا و دیرکرد در ارائه به بازار کلا عقبه باید اونو با قیمت جبران کنه یا قابلیتی معرفی کنه که بتونه برتری بهش بده و گرنه با این مصرف  و رقابت 2 درصدی جای رقابتی نمیشه براش در نظر گرفت  بغیر از رقابت قیمتی و اینم باید در نظر بگیره که خدای نکرده انویدیا بیاد یک دراپ قیمتی بده در حد 50 دلارم در موقع عرضه این کارت amd فروشش متزلزل نشه...  :-?

با اینحال من این کارت رو بنظرم میرسه باید جا پا جای290x در موقع عرضه قرار بده و بفروشه تا سربلند بیرون بیاد یعنی همون حول و هوش 550 دلار ...  :-?

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

انودیا در معماری مکسول خیلی خوب ظاهر شد و جهشش عالی بود. ینی قدرت رو در عین پایین اوردن مصرف به اندازه کافی بالا برد. اصلا فکرش رو نمی کردم صرفا با تغییر معماری بتونه اینقدر پرفورمنس رو بالا ببره. بخاطر همین کار AMD سخت شد و باعث شد تاخیر بخوره. تنها راه نجات AMD فقط قیمت خوبش خواهد بود. ببینیم چی از آب در میاد.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

دقیقا منم منتظر یه معجزه بودم با این همه ادعا ولی زهی خیال باطل :eek:  :mad:

فک کنم همون 960  بگیریم بهتره. *dry#

اگه میگیری حتما 4 گیگش رو بگیر.

لینک به دیدگاه

عجب این بود انهمه سر صدا و گردخاک که به پا کرده بودن؟!! :mad:

مارو بگو گمون کردبم حالا amd  نسل 980  Ti رو منقرض می کنه

فقط یک راه برای ای ام دی هست .. اگه زیر 550 دلار قیمت بزنه شاید امیدی بش باشه در غیر اینصورت با پیشینه ای که از amd  در ذهن مصرف کنندگان هست 90 درصد پیش به سوی انویدیا..

البته با این پیجمارک هیچ هم بعید نیست که زیر 550 قیمت بخوره :D

ویرایش شده توسط amin333
لینک به دیدگاه

اگر این بنچمارک amd باشه خیلی گند زده ! افتحضاحه افتحضاحه  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko: البته فعلا فرضه . فعلا هیچی معلوم نیست .امیدوارم موفق بشه و چشم همه طرفدارشو روشن کنه . :cool:  :x 

لینک به دیدگاه

اگر این بنچمارک amd باشه خیلی گند زده ! افتحضاحه افتحضاحه  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko: البته فعلا فرضه . فعلا هیچی معلوم نیست .امیدوارم موفق بشه و چشم همه طرفدارشو روشن کنه . :cool:  :x 

ولا ما از خدامونه چش طرفداراش روشن شه.. چون به سود مصرف کنندگان خواهد بود. amd  چاره ای جز شکستن قیمت ها ندارد.. در اینده شاهد خورد شدن قیمت های کارت های رده بالا هستیم. البته به شرطیکه این پیجمارک واقعی باشه

در صورت شکستن قیمت ها انویدیا لاجرم مجبور به پائین اوردن قیمت ها میشه ..

با حرص و طمعی که انویدیا در قیمت گذاری در پیش گرفته بود همان بهتر که استخوان قیمت های کارت های رده بالای انویدیا خورد بشه.  :mad:

ویرایش شده توسط amin333
لینک به دیدگاه

همون طور که گفتم شد دیدین  :-?  :-?  :D  :D  :D

پرچم 960 بالاست !!! :x

بریم به زندگیمون برسیم :cool:

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا باز fury  یچیزی با اور اورده رسونده به  980 ti  وtitan x  ولی اصلا وضعیت  390 x  خوب نیست دقیا میشه همون اش و همون کاسه!همون 290 ,290x  هستن با 50 تا اور فقط مموری اضافه کرده بهشون.)

مگه اینکه قیمتهای خیلی کمتری بزاره روشون.

عزیز نسخه قبلی وجود نداشته که با اور بتونه خودش رو بالا اورده باشه...

اتفاقا 390X هستش که افزایش فرکانس داشته، افزایش فرکانس 1 گیگا هرتزی برای مموری، تقریبا فرق DDR2 و DDR3 هستش...(البته الان اونقدر ارزش نداره)

ولی در کل این بنچمارکهای برنامه ای Firestrike هستش و هیچ چیز در گیم مشخص نیست تا وقتی که بنچمارک تایید شده از خود گرافیک بیرون بیاد...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دلیل شما برای این حرفتون چیه؟

چه جوری تحلیل کردید که گفتین افتضاحه؟

از کارت 980Ti که قوی تره

خود ای ام دی هم قبلا گفته بود که از 980 قوی تر خواهد بود.

با تایتان ایکس هم که اختلاف کمی داره

باقی کارت ها هم که همون ربرند ها هستن از جمله خود 290X 390X که به کل یک کارت هستن فقط فرکانس ها زیاد تر شدن.

در کل باقی کارت های ای ام دی فقط باید با  قیمت مناسب و رقابتی بازار رو در دست بگیرن.

بایوس هم بهینه تر شده

همه به یاد دارن که تنها راه اورکلاک مموری 290X فلش بایوس مخصوص بود این بایوس هم دمای کارت رو بالاتر میبرد.

پس وقتی فرکانس مموری دفالتش 1500 هست نتیجه اینکه بایوس بهتری داره.

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

از نظر من نه عالی عمل کرده و نه اینجور ک بعضی ها بدمیگن ... از نظر عملکرد متوسط روبه بالا هست ... قیمت هم هنوز هیچی تایید نشده ک چیزی راجع بش بگیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه نکته جالب دیگه هم که هست افزایش حدودا 10 درصدی پرفورمنس در سری 390 ها هستش...

معلوم نیست هنوز که این سری از معماری GCN 1.1 استفاده خواهد کرد یا AMD تونسته GCN 1.2 رو برای این کارتها هم استفاده کنه که خودش میتونه یک بوست برای این کارتها باشه، تفاوت 285 و 280 رو در نظر بگیرید که با توجه به قیمتشون به راحتی گوی سبقت رو از 970 و 980 میگیرن...

کارت Fury X کارت فلگ شیپ هستش که احتمالا قیمتی در مایه های 600 دولار خواهد داشت که در دو مدل با واترکولر و 3 فن ارائه میشه که باز هم میتونه دو شکل قیمت گذاری داشته باشه، ولی کارت Fury هنوز چیزی ازش درز نکرده...

درضمن این کارتها هنوز ارائه نشدن، پس هنوز AMD میتونه با یک تغییر فرکانس کوچیک از تایتان یک فاصله چند درصدی بگیره!!

فقط برای اینکه اعلام کنه قویترین کارت تک هسته ای رو داره... :laughing:  :laughing:

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم خیلی هم بد نبوده در عین حال که عالی هم نبوده ، در واقع اون fury اگه میشد  AMD Gentle x منطقی تر بود  :D

همین که بورد اونقدر کوچیکه دوست داشتنیه :D  خیلی علاقمندم که اون ورژن fury x رو ببینم که ظاهرا" قراره مجهز به ایرکولینگ باشه ، یعنی در واقع در مورد خود کولینگش کنجکاوم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم خیلی هم بد نبوده در عین حال که عالی هم نبوده ، در واقع اون fury اگه میشد  AMD Gentle x منطقی تر بود  :D

همین که بورد اونقدر کوچیکه دوست داشتنیه :D  خیلی علاقمندم که اون ورژن fury x رو ببینم که ظاهرا" قراره مجهز به ایرکولینگ باشه ، یعنی در واقع در مورد خود کولینگش کنجکاوم

آره فرجام جون، زدی وسط هدف، خیلی دلم میخواد ببینم چجور فنی روش میزاره با این سایز!!!!! :-?   :-?

حدسم اینه که احتمالا مثل بوردهای Cut شده، میاد کل کارت رو بلندتر میکنه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره فرجام جون، زدی وسط هدف، خیلی دلم میخواد ببینم چجور فنی روش میزاره با این سایز!!!!!  :-?    :-?

حدسم اینه که احتمالا مثل بوردهای Cut شده، میاد کل کارت رو بلندتر میکنه...

آره  احتمالش هست که بورد رو extend کنن مثل بعضی 670 ها و 760 ها که دیده بودیم ، nvidia و پارتنرهای معروفش تجربه گرافیکهای رده بالای MINI ITX مثل 760 و 670 و 970 رو داشتن(گیگا و اسوس و...) و دارن اما AMD فکر میکنم قویترین کارت MINI ITX اش یه مدل 270x msi بوده اگه درست تو ذهنم مونده باشه

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من تا زمانی که کارت به صورت رسمی توی بازار عرضه نشه نمیشه گفت قوی ظاهر شده یا نه ولی با این همه رو قیمتهای همه کارتهای ای ام دی و انویدیا تاثیر میزاره واین  به نفع مصرف کننده میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...