رفتن به مطلب

اولین بررسی FURY X

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

آقا من اشتباه می بینم یا دوستان ندیدن ! تو اکثر تست های 4K برتر از 980TI هست ! در techpowerup ، Tomshardware

از لحاظ دمایی هم که یه کارت فوق العاده هست ! تا اونجایی که من دیدم دمای هیچ قسمتی از کارت بالای 52 درجه نرفته در بازی !

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_r9_fury_x_review,12.html

در مورد پتانسل اورکلاک هم سایت guru3d زده با اندکی افزایش ولتاژ براحتی فرکانس هسته رو میشه افزایش داد ولی به همین حد بسنده کردیم.

مصرف رو هم که در گیم تامز هاردور 220 وات زده که خوب کنترل شده هست ! ولی در تست استرس بطرز وحشتناکی افزایش پیدا می کنه !

فریم تایم این کارت هم خیلی خوبه .

یکم هم رو درایور برای رزولوشن های زیر 4k کار بشه کارت خوبیه ! قیمت رو هم مطمئن باشید خیلی زود AMD دراپ میده ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان عزیزم

خب فعلا که AMD‏ گل کاشته ( گند زده ) با اون واترکولر اگر میشد 200- 300 کور کلاک اور کرد باز میشد یک چیزی اما الان .........

تازه این مقایسه با 980‎ ti‏ رفرنس هست، وای به حال اون روزی با Msi Gtx ‎980‎ ti Lightning‏ که تا خرخره اور دستی مقایسه بشه !!!

خلاصه من که راحت شدم و با خیال راحت میرم 970 میگیرم.

ویرایش شده توسط Legend Killer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثل این که جدیدا رویه AMD کلا شده تبلیغات بیشتر و کارایی کمتر! با این همه تبلیغاتی که راه انداخته بودن واقعا انتظار بیشتری از این کارت داشتم. بیخود نیود که یه سری از سایتها در لحظه آخر از AMD ایمیل دریافت کرده بودن که کارت FURY X برای ریویو از طرف AMD براشون ارسال نخواهد شد. چون میدونستن کاراییش ضعیفتر از اون چیزیه که باید باشه و کلا سایت هایی رو که فکر میکردن قرار نیست الکی ازشون تعریف بکنن رو از لیست دریافت Sample های Fury X برای ریویو حذف کرده بودن. یه دلیل دیگش هم این بود که مثل این که کلا 10 تا دونه بیشتر تولید نکرده بودن برای ریویو.........  =))

لینک به دیدگاه

شخصا زرشکی که چند صفحه پیش نثار Fury X کردم با خوندن نقد tomshardware پس گرفتم! ضمن تشکر از اون دوستی که چند صفحه قبل آنالیز تامز هاردور رو گذاشت... تستای بعضی سایتها خیلی پرت و پلا میزنن مخصوصا در مورد عناوینی مثل FarCry 4 که اصلا کارتهای AMD سابقه پرفورمنس بهتر هم داشتن. بعلاوه،در شرایط کنونی بنچمارک کارت گرافیک بدون سنجش مینیمم فریم و Frame Timing مفت گرونه اونم برای یه کارت ۴گیگ مثل این مخصوصا روی رزولوشن 4k

تو تستهای تامز هاردور همچین هم ناامید کننده ظاهر نشده و رویهم رفته در حد 980ti عمل کرده روی 1440p یکم ضعیفتر اما روی 4k یکم قویتر عمل کرده

the Radeon R9 Fury X delivers performance surreally similar to Nvidia’s 980 Ti. Sure, the GM200-based board tends to finish ahead at 2560x1440, while the Fury’s massive memory bandwidth gives it the advantage at 3840x2160. In either case, though, you’d have a tough time telling the two cards apart.

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AMD تاکیدش رویه رزولوشن 4K بوده که در اکثر تستها هم بالاتر از 980TI وبعضا تایتان ایکس ظاهر شده

درایور رسمی برای این کارت نیومده

لینک به دیدگاه

فقط  کافیه یه  نفر  در مورد  یچیزی تو لیون  بیاد  تعریف کنه  همه  پشت هم  میان ازش  خوب  میگن.

برعکسشم  هست. خوبه  یه  نفر بیاد در باره  موضوعی بد بگه  همه  میان به  رگبار  میبندنش.

نگاه  بچه  های  لیون به  نظرم  یکم  زیادی سیاه و  سفید هست.فقط  صفر و  یک  رو قبول  دارن و  حد  وسطی  رو نمیشناسن.

تو اون تاپیک اکثرا میگفتن   اینویدیا رو  با  خاک  یکسان  کرد  اینجا برعکس شد  یجور میگن  انگار فاری  از 290X هم  عقب  تر هست.

البته  منظورم  همه  دوستان  نیست ولی  اکثرا  اینطورن :)

یکم  نگاه ها عوض شه  به  نظرم بهتره @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط  کافیه یه  نفر  در مورد  یچیزی تو لیون  بیاد  تعریف کنه  همه  پشت هم  میان ازش  خوب  میگن.

برعکسشم  هست. خوبه  یه  نفر بیاد در باره  موضوعی بد بگه  همه  میان به  رگبار  میبندنش.

نگاه  بچه  های  لیون به  نظرم  یکم  زیادی سیاه و  سفید هست.فقط  صفر و  یک  رو قبول  دارن و  حد  وسطی  رو نمیشناسن.

تو اون تاپیک اکثرا میگفتن   اینویدیا رو  با  خاک  یکسان  کرد  اینجا برعکس شد  یجور میگن  انگار فاری  از 290X هم  عقب  تر هست.

البته  منظورم  همه  دوستان  نیست ولی  اکثرا  اینطورن :)

یکم  نگاه ها عوض شه  به  نظرم بهتره @};-

دقیقا. نظرات فازی هست ! (منظور منطق فازی هست ها نه این که فاز برمیدارن :laughing: ) صفر یا یک !

در مورد درایور هم آخرین درایور همون 15.15 هست برای این کارتها و اون 15.6 که طی چند روز گذشته اومده برای سری 300 و فیوری ها نیست ... چون دیدم چند نفری به اشتباه اشاره کردن که چرا با آخرین درایور تست نشده...

لینک به دیدگاه

استاد . . . تو guru3d میگفتن ای ام دی مجبوره 599 قیمت بزنه براش

lize_11422050_939829469406799_9377430706

اين پيشبيني بوده فقط عزيزم ولى به هر حال حتى بشه هم ٥٠ دلارى كه شامل سرعت بيشتر+ ساپورت بهتر بازى هاى بيشتر + درايور و تنظيمات بهتر باشه ارزشش رو داره.

مورد هاى ٢ و ٣ مثل خدمات پس از فروشن. (MFAA رو هم يادم رفت بگم)

لینک به دیدگاه

بابا بی انصافی نکنین ... رفتم reviewهاش رو خوندم دیگه در این حد هم بد نیستش ... البته قبول دارم  که نمیتونه  حریف 980ti بشه اما اگه قیمتش بیاد بین 580تا600 اون وقت از نظر من صرف با fury x هستش ...

لینک به دیدگاه

بازم خوبه باید رفت خداروشکر کرد وگرنه 980ti رو بنظرت 650 دلار میداد انویدا، کلا سری 900 رو بخاطر amd اینقدر پایین قیمت زدش...  :D

دم AMD گرم :X

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا من اشتباه می بینم یا دوستان ندیدن ! تو اکثر تست های 4K برتر از 980TI هست ! در techpowerup ، Tomshardware

از لحاظ دمایی هم که یه کارت فوق العاده هست ! تا اونجایی که من دیدم دمای هیچ قسمتی از کارت بالای 52 درجه نرفته در بازی !

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_r9_fury_x_review,12.html

در مورد پتانسل اورکلاک هم سایت guru3d زده با اندکی افزایش ولتاژ براحتی فرکانس هسته رو میشه افزایش داد ولی به همین حد بسنده کردیم.

مصرف رو هم که در گیم تامز هاردور 220 وات زده که خوب کنترل شده هست ! ولی در تست استرس بطرز وحشتناکی افزایش پیدا می کنه !

فریم تایم این کارت هم خیلی خوبه .

یکم هم رو درایور برای رزولوشن های زیر 4k کار بشه کارت خوبیه ! قیمت رو هم مطمئن باشید خیلی زود AMD دراپ میده ...

درود

واقعیتش با اون همه سر و صدایی که راه انداختن و بکار گیری HBM و 4096 پردازنده جریانی و............... فقط میشه گفت افتضاح! این همه تاخیر و امروز فردا و سرکار گذاشتن نهایتش یه کارت  در حد 980 تای تازه اونم با خنک کننده مایع!

اگه ایراد خیلی جدی با درایور نباشه من که فاجعه میدونم این کارت رو! انویدیا واقعاً گل کاشته :clapping:

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جدا از این بحث ها

دلم برای اوورکلاکر ها میسوزه (مموریش رو نمیتونن اور کنن)
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

راستى جدا از اين بحثا ...

تو بررسى سايت Guru3d بالاي صفحه ها عكس Nick Fury رو گذاشته! =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مسئاله اصلی اینجاست که همه دوستان دارن این کارت رو با 980Ti رفرنس مقایسه میکنن. در صورتی که  980Ti در بدترین حالت که کارت رفرنس هستش  نزدیک 20 درصد با اورکلاک افزایش کارایی داره. که این افزایش در کارتهای غیر رفرنس به نزدیک 30 درصد هم میرسه!!  حالا فکرش رو بکنید اگر روی 980Ti هم مثل Fury X واترکولر نصب بشه چه اورکلاکی خواهد شد! بر عکس ، Fury X حتی با وجود واترکولر و دمای عالیش چندان اورکلاک پذیر نیست و حدود 5 درصد افزایش کارایی داره.

لینک به دیدگاه

خب قبل از اینکه من پست بچه هارو بخونم و ممکن باشه روی نظره واقعیم تاثیری بزاره یه چیزی بگم.

بنده بیشتر ویدئو ریویو میپسندم تا مقالات سطح وب.

پرفرمنس به نزدیکی پرچمداران انویدیا هست. بعضی وقتا Fury X بالاتره بعضی وقتا 980Ti. دلیل: درایور بهینه نشده از سمت AMD. که هر سری کارت جدید میده این مشکل هست و انتظارشو داشتم که فقط نرم افزار باعث به چشم نیومدن Fury X بشه.

قیافه و رخش بسیار جذابه. البته نویز وحشتناکی داره (تو ویدئو مشخص میشه نه با عدد مدد). نویزش ریزه (زنبوریه) و بیشترم به خاطر پمپه. هرچند فن تا حدودی قابله تعویضه و کم تاثیر روی نویز. البته نویز پمپ، تقصیر کولرمستره چون AIO های پردازنده های کولرمستر هم نویز بالایی دارن.

حال کردم با HBM که تونست 4K در مقابل انویدیا بدرخشه و با 4گیگ مموری دربرابر 6 و 12 گیگ هم پای اونا حرکت کنه. اگه GDDR5 های قدیمی مثل 980 و 290 بودن وقعا تو 4K گند میزدن.

مموری به هیچ وجه اورکلاک نمیشه که خب مشکلی نیست ممکنه در آینده با بایوس و حتی در نسل بعد رفع بشه.

برد غیر رفرنسی برای Fury X در کار نیست شکم دارم کسی براش کولر تولید کنه یا حتی مجوزشو داشته باشه اما Fury قراره AirCooler هم داشته باشه که خب اصل دماش اونجا معلوم میشه و اینکه که با مصرف نزدیک به 290 در ضمینه دما چقدر AMD پیشرفت داشته.

به نظرتون انویدیا تو پاسکال چقدر پیشرفت میکنه؟ خودم جواب میدم. هیچی. دلیل؟ به همون دلیلی که AMD با معرفی Fury X نخواست ما گیمرا پیشرفت کنیم و همین طرز فکر رو دقیقا خونه خرابه انویدیا داره.

البته تو نسل بعدی هر دو شرکت به امید خدا لیتروگرافی شون کوچیک میشه و به زیر 20mm میاد که من به همین قانعم. و به رو کم کنی اعتقادی ندارم.

تو پستای قبلیمم که به بعضیا بر خورده بود گفتم. این دو شرکت دلشون برای ما نسوخته و انگار خوشحالی ما باعث ناراحتیشون میشه. به همین خاطر از هیچ کدومشون رضایت ندارم. فقط چون از اول انویدیا بستم، قلقش دستمه؛ کمی طرفشو میگیرم وگرنه که مثال زیرکی و پدرسوختگی شو با 970 و TITAN Z زدم که چه جوری جیب خالی میکنه.

گفته بودم. آب از آب تکون نمی خوره، همه سر جای خودشونن، هیچ کس شکست نخورد و هیچ کس پیروز نشد.

محفظ باشید. @};- 

حالا برم از اول پستارو بخونم ببینم نظر دوستان چیه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا با اومدن ویندوز ۱۰ بنجمارکا متفاوت بشه و کارتای amd قدرتشونو نشون بدن..

دقیقا یه همچین چیز هایی رو در مورد بولدوزر ها میگفتن :D :D :D

لینک به دیدگاه

درود

واقعیتش با اون همه سر و صدایی که راه انداختن و بکار گیری HBM و 4096 پردازنده جریانی و............... فقط میشه گفت افتضاح! این همه تاخیر و امروز فردا و سرکار گذاشتن نهایتش یه کارت در حد 980 تای تازه اونم با خنک کننده مایع!

اگه ایراد خیلی جدی با درایور نباشه من که فاجعه میدونم این کارت رو! انویدیا واقعاً گل کاشته :clapping:

سلام خبات جان

کاملا موافق هست، با این همه سرو صدا ته قدرتش این بود!

قل از نمایش چارت ها با تبلیغات فراوان AMD‏ که سریعترین کارت دنیا و HBM‏ و .... آخرش این شد!

منو بگو چقدر به کارت نانو امید داشتم، فیوری ایکس که این شد حالا نانو چی میشه!

حالا امیدوارم ‏AMD‏ با عرضه درایور بهینه کارتاش قدرتمند تر بشوند.

لینک به دیدگاه

:laughing: AMD گفته بود سال ۲۰۱۵ از آن ماست. بعید میدونم همین ماه جولای که داره میاد هم از آنش بشه! یجورایی انگار هدف اصلیش این بوده که یه کارت تک جی پی یوی Ultra High Endمثل titan x و 980ti توبازار داشته باشه رکورد خودشو بزنه نه انویدیارو!

یه نکته هم هست دوستان : با وجود رکودی که توی مارکت سی پی یوها چندین نسله حاکمه تسریع سیر پیشرفت پرفورمنس در حیطه جی پی یوها بیش از حد کنونیش (که تا همین الانش خیلی جلوتر از سی پی یوها حرکت کرده) انتظاری غیر منطقی جلوه میکنه. حداقل تا عرضه DX12 و امید به ورود مجدد خود AMD به بازار رقابت سی پی یوها نمیشه انتظار پیشرفتهای تصاعدی داشت تو حیطه پردازنده های گرافیکی چون دیگه بیشتر از این اگه بخواد پیش بره و سی پی یوها هم درجا بزنن ریسک گلوگاه شدن پردازنده های مرکزی خیلی بیشتر میشه از اونچه الان هست منظور اینکه باید پردازنده های مرکزی و گرافیکی پا به پای هم پیشرفت کنن اینجوری که الان هست پیشرفت قدرت پردازشی بصورت یک طرفه مشکلساز میشه. صنعت سخت افزار در شاخه گیمینگ خودش از این جهت بشدت تشنه یه API کارامدتر و یه بازار رقابتی تره مخصوصا برای پردازنده های مرکزی

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

عجب وضعیه این نقدا هرکی یه چیز می نویسه......

من منتظر نقد linus میمونم یه آدم درستیه اصلا ....

بعد amd گفته کارتایی که برای نقد داده به ملت کلا10 تاست این سایتا کارت میاد دستشون هنوز به linus کارت نرسیده سوالیه برا من.....

لینک به دیدگاه

عجب وضعیه این نقدا هرکی یه چیز می نویسه......

من منتظر نقد linus میمونم یه آدم درستیه اصلا ....

بعد amd گفته کارتایی که برای نقد داده به ملت کلا10 تاست این سایتا کارت میاد دستشون هنوز به linus کارت نرسیده سوالیه برا من.....

چرا عزیز قرار داده توی کانال یوتوبشون 

البته کارتشون مشکل داشت و تست ها برای خودشون نیست ولی برو نگاه کن خوبه 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

حالا نظرات دوستان محترم و منم خیلی تعجب کردم اما تست ها خیلی با هم متفاوت هستن نمیدونم چرا :-?  اگر همه سایت ها تست هاشون درست میبوده باشه باید لااقل در ی سطح میبودن یا هم با کمی اختلاف میبودن ن در این حد :wacko: 

من ک نمیفهمم ای ام دی این همه تبلیغات میکنه خب حتما ی چیز بوده ک این همه پول خرج کرده واس تبلیغاتش بعد سایت های مثه اینهاها میان اینطور ریویو میکنن... ادم یکم تعجب میکنه

ی چیز دیگه چطوری هست ک کارت هنوز ب دست کسی نرسیده یا رسیده ب تعداد بسیار محدود است چطوری ایناها برداشتن تستش کردن :-?

اخه اگه قرار بود قبل از اومدن ب دست ملت ب دست این سایت ها برسه و ملت بفهمن ک مثلا این کارت با این قیمت ک مثه 980تی ای هست و پرچمدارم هست ازش ضعیف تره خب مشخصه ب کدوم سمت میرن دیگه کی ب amd نگا میکنه...؟ :-?

کلن مساله بوداره :-? (نظره شخصی)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

amd درایور درست حسابی نداده بیرون بعد کارتاش رو داده برای تست

اول یک درایور رسمی بده بیرون بعد کارتها رو بده واسه تست

لینک به دیدگاه

متاسفانه مشکل درایور داره.

همیشه از لحاظ نرم افزاری مشکل داشتن.

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه دوهسته ایشو به موقع بده بازار خیلی پرطرفدارتره چون تو 4k فوق العاده عمل میکنه خوش قیمت هم تموم میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...