رفتن به مطلب

راهنمایی برای ارتقای کارت گرافیک

Recommended Posts

سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید گل لیونی! :x

دیگه فصل گرما فرا رسیده و همون طور که از عنوان تاپیک معلومه، منم تصمیم به ارتقای کارت گرافیک سیستمم گرفتم! :)

بعد از یه کم حساب و کتاب به این نتیجه رسیدم که توان مالیم حداکثر به خرید کارت دست دوم nVIDIA GeForce 650 Ti میرسه و نه بیشتر! *dry#

هدفم هم فقط بازی کردن عنوان هایی مثل Race Driver GRID و Grand Theft Auto: IV و Need For Speed: Rivals هست و دیگر هیچ! :-B

با گرافیک فعلیم Race Driver GRID رو کیفیت Medium با 25 فریم بر ثانیه اجرا میشه؛ ولی میخوام حداقل بتونم بازی ها رو High یا بالاتر اجرا کنم! :cool:

حالا 3 تا سؤال برام پیش اومده:

1 -  سیستم فعلی من برای یه همچین کارتی گلوگاه نمیشه؟ :huh:

2 - تفاوت کارایی 650Ti و 650Ti Boost چقدره؟ ارزش هزینه ی بیشتر رو داره؟ :confused:

3 - تو این رنج قیمت کارت بهتری هم میشه خرید؟ :huh:

مشخصات دقیق قطعاتم مو به مو تو امضام ذکر شده! :p

سیستم هم به خوبی رو باس 1333 پایدار هست و نتیجه ی بنچمارکش هم تو امضام هست. ^_^

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

شما بیشترین بودجه ای رو که می تونید هزینه کنید رو بگید

لینک به دیدگاه

برای شما بهترین کارت 750ti است بیشتر از این سیستم شما جواب نمیده 

من خودم روی ep45 با cpu 8600 تست زدم جواب داد 

بهتره یک ssd 120 هم بگیری و رمت 4x2 باشه 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید گل لیونی! :x

دیگه فصل گرما فرا رسیده و همون طور که از عنوان تاپیک معلومه، منم تصمیم به ارتقای کارت گرافیک سیستمم گرفتم! :)

بعد از یه کم حساب و کتاب به این نتیجه رسیدم که توان مالیم حداکثر به خرید کارت دست دوم nVIDIA GeForce 650 Ti میرسه و نه بیشتر! *dry#

هدفم هم فقط بازی کردن عنوان هایی مثل Race Driver GRID و Grand Theft Auto: IV و Need For Speed: Rivals هست و دیگر هیچ! :-B

با گرافیک فعلیم Race Driver GRID رو کیفیت Medium با 25 فریم بر ثانیه اجرا میشه؛ ولی میخوام حداقل بتونم بازی ها رو High یا بالاتر اجرا کنم! :cool:

حالا 3 تا سؤال برام پیش اومده:

1 -  سیستم فعلی من برای یه همچین کارتی گلوگاه نمیشه؟ :huh:

2  - تفاوت کارایی 650Ti و 650Ti Boost چقدره؟ ارزش هزینه ی بیشتر رو داره؟ :confused:

3 - تو این رنج قیمت کارت بهتری هم میشه خرید؟ :huh:

مشخصات دقیق قطعاتم مو به مو تو امضام ذکر شده! :p

سیستم هم به خوبی رو باس 1333 پایدار هست و نتیجه ی بنچمارکش هم تو امضام هست. ^_^

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=45259

این رو بنظرم بگیر

قیمت طرف عالیه کارت هم همون 270x هست از 750 TI هم قویتره

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

یک نکته دیگه  اگر از کولر خوب استفاده کنی این cpu قابلیت اور کلاک خوبی داره و میتونی کارت قویتری هم برداری

لینک به دیدگاه

این رو بنظرم بگیر

عزیز دل همونr9 270xنیست بروز شده و بهینه شده اون کارته و مصرفش کمتره وضعیفتره

http://www.anandtech.com/bench/product/1034?vs=1043

لینک به دیدگاه

سلام

یه کارت دارم شاید به کارت بخوره:

msi gtx 670 power edition . 2g 256 bit

قیمت رو پخ میکنم.

یا علی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر تا 500 تومان میخوای هزینه بکنی

بهترین گزینه 750ti  مارک گالاکسی هست

برای دست دو هم 750ti - 660 - 660ti - 270 - 7870 - 270x

با بودجه 500 قابل تهیه هست

لینک به دیدگاه

شما بیشترین بودجه ای رو که می تونید هزینه کنید رو بگید

بودجه ام در حدود 400 هزار تومنه؛ اگه کارت خوبی باشه تا 450 هزار تومن هم میتونم هزینه کنم. ^_^

برای شما بهترین کارت 750ti است بیشتر از این سیستم شما جواب نمیده 

من خودم روی ep45 با cpu 8600 تست زدم جواب داد 

بهتره یک ssd 120 هم بگیری و رمت 4x2 باشه 

خیلی دلم میخواست؛ ولی بودجه ام از خرید 750Ti کمتره. :(

الان رم هام یه ماژول 4 گیگی کینگستون و یه ماژول 2 گیگی سامسونگه که دقیقا مشابه هم هستن و سیستم به صورت دو کاناله شناخته و باهاشون کار میکنه. :)

پیدا کردن رم کینگستون دقیقاً مشابه اونی که دارم و رسوندن رم به آرایش 2x4 خیلی سخته. *dry# مگه 6 گیگ رم برای رزولوشن 1366x768 کافی نیست؟؟ :huh:

خودمم تو فکر SSD هستم؛ ولی احتمالاً بعد از کوچ به مادربردی که SATA III رو ساپورت کنه بخرمش. ;)

این رو بنظرم بگیر

کارت فوق العاده خوب و خوش قیمتیه؛ ولی این کارت 2 تا کابل برق 6 پین میخوره و پاور من با فقط یه خروجی 6 پین توان تغذیه اش رو نداره! :crying:

یک نکته دیگه  اگر از کولر خوب استفاده کنی این cpu قابلیت اور کلاک خوبی داره و میتونی کارت قویتری هم برداری

الان از کولر DeepCool GammaXX 300 با 3 تا هیت پایپ استفاده میکنم و دما تو بازی بیشتر از 48 درجه نمیشه. :cool:

ولی رم هام در عین 2 کاناله کار کردن؛ جفت نیستن و فک نکنم بشه خیلی رو اورکلاک حساب باز کرد. -_-

عزیز دل همونr9 270xنیست بروز شده و بهینه شده اون کارته و مصرفش کمتره وضعیفتره

http://www.anandtech.com/bench/product/1034?vs=1043

مرسی از راهنمایی تون. @};-

سلام

یه کارت دارم شاید به کارت بخوره:

msi gtx 670 power edition . 2g 256 bit

قیمت رو پخ میکنم.

یا علی

سلام دوست عزیز :)

مرسی از پیشنهادتون؛ ولی نه پاور من توان تغذیه ی این کارت رو داره و نه جیبم! :crying:

اگر تا 500 تومان میخوای هزینه بکنی

بهترین گزینه 750ti  مارک گالاکسی هست

برای دست دو هم 750ti - 660 - 660ti - 270 - 7870 - 270x

با بودجه 500 قابل تهیه هست

من خودمو تیکه پاره کنم، نهایتاً بتونم 450 هزار تومن هزینه کنم و بودجه به 750Ti نمیرسه. :(

با بودجه ی بین 400 تا 450 هزار تومن چه کارت  هایی رو میشه خرید؟ :confused:

لینک به دیدگاه

جناب آخه صرفه نداره..شما به خاطر 30 40 تومن ضرر زیادی می کنید...400-450 تومن یعنی gt 740 با 384 تا CUDA...اما با 480-500 تومن می تونید یه gtx 750ti بگیرید که 640 تا CUDA داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای آکبند 750 معمولی از مارک گالاکسی میتونی بگیری

یا دست دو 750ti  از مارکهای گیگا یا ایسوز

که به نظر من خرید به صرفه تری هست چونکه کارکرده این کارت هنوز 1 تا 2 سال گارانتی داره

لینک به دیدگاه

سلام عزيز

شما پردازندتون ضعيفه و واسه هم گرافي گلوگاه ايجاد ميکنه و اين بازى ها مخصوصا gta v رو با ارتقا گراف هم نميتوني خوب اجرا کني. 650ti داشتم نصبت به قيمت فروشش اصلا نميصرفه و پيشنهاد ميکنم نخر. 650ti boost بهتره و تقويت شده 650ti هستش و از نظر کاراى به 660 نزديکه.

شما اگه فقط ميخوايد گراف رو ارتقا بديد اين سه گذينه خوبه 650ti boost 660 و r7 265

750ti هم بد نيست و چون کم مصرفه يکم قيمتش بالاست. از نظر کاراى هم در حد همون 650ti boost و نزديک به 660 هستش ولي r7 265 يکم قوى تر از اونه

لینک به دیدگاه

جناب آخه صرفه نداره..شما به خاطر 30 40 تومن ضرر زیادی می کنید...400-450 تومن یعنی gt 740 با 384 تا CUDA...اما با 480-500 تومن می تونید یه gtx 750ti بگیرید که 640 تا CUDA داره.

دنبال کارت آکبند نیستم؛ بیشتر کارت های کارکرده مثل GTX 650 Ti مدنظرمه که 768 تا هسته ی کودا داره. :-?

برای آکبند 750 معمولی از مارک گالاکسی میتونی بگیری

یا دست دو 750ti  از مارکهای گیگا یا ایسوز

که به نظر من خرید به صرفه تری هست چونکه کارکرده این کارت هنوز 1 تا 2 سال گارانتی داره

سیستم من برای GTX 750 Ti گلوگاه نمیشه؟؟ :huh:

سلام عزيز

شما پردازندتون ضعيفه و واسه هم گرافي گلوگاه ايجاد ميکنه و اين بازى ها مخصوصا gta v رو با ارتقا گراف هم نميتوني خوب اجرا کني. 650ti داشتم نصبت به قيمت فروشش اصلا نميصرفه و پيشنهاد ميکنم نخر. 650ti boost بهتره و تقويت شده 650ti هستش و از نظر کاراى به 660 نزديکه.

شما اگه فقط ميخوايد گراف رو ارتقا بديد اين سه گذينه خوبه 650ti boost 660 و r7 265

750ti هم بد نيست و چون کم مصرفه يکم قيمتش بالاست. از نظر کاراى هم در حد همون 650ti boost و نزديک به 660 هستش ولي r7 265 يکم قوى تر از اونه

بیشتر دنبال اجرای GTA IV هستم تا GTA V! :lol:

کارت های رادئون رو که کلاً بیخیال! ;) پس با این حساب میرم به سمت همون GTX 650 Ti یا اگه بودجه یاری کرد GTX 650 Ti Boost. :-?

لینک به دیدگاه

دنبال کارت آکبند نیستم؛ بیشتر کارت های کارکرده مثل GTX 650 Ti مدنظرمه که 768 تا هسته ی کودا داره. :-?

سیستم من برای GTX 750 Ti گلوگاه نمیشه؟؟ :huh:

بیشتر دنبال اجرای GTA IV هستم تا GTA V! :lol:

کارت های رادئون رو که کلاً بیخیال! ;) پس با این حساب میرم به سمت همون GTX 650 Ti یا اگه بودجه یاری کرد GTX 650 Ti Boost. :-?

دنبال 650ti نرو همون 660 با بودجه 450 تومن عاليه از 650ti boost هم بهتره قيمتشونم تغريبا در يه حده. اينا رو ببين.

post-17604-0-00726900-1435854118_thumb.jpg

post-17604-0-80047900-1435854169_thumb.png

post-17604-0-08986000-1435854271_thumb.png

لینک به دیدگاه

دنبال 650ti نرو همون 660 با بودجه 450 تومن عاليه از 650ti boost هم بهتره قيمتشونم تغريبا در يه حده. اينا رو ببين.

مبلغ 450 هزار تومن حداکثر پولیه که میتونم خرج کنم؛ تو این رنج قیمت میشه GTX 660 گیرآورد؟ :-?

حتی اگه گیر بیارم هم سیستمم براش گلوگاه میشه. :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مبلغ 450 هزار تومن حداکثر پولیه که میتونم خرج کنم؛ تو این رنج قیمت میشه GTX 660 گیرآورد؟ :-?

حتی اگه گیر بیارم هم سیستمم براش گلوگاه میشه. :wacko:

شما به فکر gtx 750ti دست دو باش که با پولت میتونی بخری و حداقل 1 یا 2 سال گارانتی داره. من خودم به فکر تعویض گرافیک هستم فعلان دست و بالم بستست وگرنه بهت میدادم که 2.5 سال گارانتی داره

660 قیمتش در حدود 500 بود الان نمیدونم

660 با سی پی یوت ترکیب جالبی نمیشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منم میخواستم مثل تو گرافیک مو ارتقاع بدم \شیمون شدم.

کارت گرافیک 560 همسایمون رو بصورت ازمایشی زدم رو سیستمم اصلا تغیر زیادی نکرد گرافیک رو یه خورده بالا میبردم 95 درصد از سی \ی یو(e8400) استفاده میشد.اینجوری فایده نداره  چون تجربه کردم.

اون نید فور اس\یدی که گفتی رو روی \اییترین گرافیک لگ شدید داشت.الان از این به بعد بازی هایی که میان برای اجرا باید سی \ی یو 4 هسته ای داشته باشی.

به نظر من اگه میخوای این سیتم رو داشته باشی یه سی \ی یو 4 هسته ای q9650 یا q8300 که تو بازارچه موجوده اینم لینک  http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=9835&page=1532 ویه کارت گرافیک 750ti دست دو بگیر.

\ یعنی p

ویرایش شده توسط Intel Tec
لینک به دیدگاه

مبلغ 450 هزار تومن حداکثر پولیه که میتونم خرج کنم؛ تو این رنج قیمت میشه GTX 660 گیرآورد؟ :-?حتی اگه گیر بیارم هم سیستمم براش گلوگاه میشه. :wacko:

من بر اساس تجربه ميگم 660 از 750ti کمي قوى تره. 660ti رو 500 و 660 رو 450 هم فروختن البته دست دوم. شما 750ti هم بگيريد گلوگاه ايجاد ميکنه. بهتره يا اول به فکر cpu باشيد و بعد گراف.
لینک به دیدگاه

سلام . خسته نیاشید.قصد خرید گرافیک دارم.برای گیم میخوام.گیم هایی مثل ویچر و بتمن رو اجرا کنم.کیفیت تصویر هم مهم نیست.فقط میخوام بازی با یه فریم عادی اجرا بشه.تا جایی هم که بشه ارزون ترین گرافیک رو برام معرفی کنید ممنون میشم اینم مشخصات سیستمم

cpu:core i 5 2300

ram 8 gb bus 1333

power:400w silver stone

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

بنده برای بازی و کار گرافیکی این سیستم را در نظر دارم.
Asus Z97 Pro Gamer
8GB RAM DDR3 1600MHz
SSD 256GB
و هارد و کیس و پاور.
فقط کارت گرافیک نمیدونم Gigabyte GTX 970 G1 Gaming یا r9 290x ?

بنظر خودم Nvidia برا بازی بهتره .
یه عده میگن AMD بهتره چون سرعتش بالاتره. یه عده میگن Nvidia برای بازی بهتره؟
کدوم را بخرم ؟؟ لطفا جواب بدید.؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...