رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام به همگي 

دوستان من ميخوام يه سيستم با قيمت مناسب جمع كنم ميخواستم بدونم كه با cpu core i5 4460 كارت گرافيك gtx 770 بهتره يا  gtx 960 من كه تو بيشتر مقايسات فريم ريت 770 رو برتر ميدونم اما مهدي ليون ميگه 960 بهتره كلا  گيج شدم .از شما ميخوام منو تو اين مورد راهنمايي كنيد و در كنار پاسختون دليلشم بنويسيد.

يه مورد هم هست اونم اينكه ميتونم 4460 رو اوركلاك كنم ؟ چقدر؟ 

دوستان اگه تو اين كارا وارديد لطفا من حقير رو راهنمايي كنيد  @};- 

لینک به دیدگاه

ببخشيد فكر كردم تاييد نشد يكي ديگه ساختم http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=46181&hl

لینک به دیدگاه

کارتهای برابری هستن  ولی به دلیل ساپورت کامل 960 از DX12  صد در صد این مدل  توصیه میشه.

مزیت بزرگ 960 مصرف نصف نسبت به 770 است(230 وات 770-130 وات 960)پرفورمنس برابر تقریبا.

معماری بروز مکسول و پشتیبانی کامل DX12.کارت 770 مال 2013 هستش ولی 960 مال 2015 هسش و از هر لحاظUp to Date

در ضمن شما با 800 تومن یه 960 آک میگیری ولی با همین قیمت 770 دست دو بهت میدن.

ویرایش شده توسط ☻Azerbayjan☻
لینک به دیدگاه

درود

اقا مهدی درست گفتن من هم به شما گرافیک 960 پیشنهاد میکنم شاید در تست ها 770 کمی قویتر باشه اما از دایرکت ایکس 12 به صورت کامل پشتیبانی نمیکنه و مصرف برق بالاتری نسبت به 960 داره.

لینک به دیدگاه

اگه زورت میرسه 970 بگیر حتی دست دو . . . ولی اگه نه با خیال راحت 960 بگیر  . با سی پی یو من که خیلی ضعیف تر سی پی یو شماس راحت بازیا رو جواب میده  .

و اینکه 4460 بگیرید و اور کنید ؟ چرا ؟  فکر نکنم هیچ بازی به روزی بتونه 4460 رو 100% کنه که شما نیازی به اور داشته باشید . و اینکه چون کلاک باز نیس امکان اور کمی داره

در کل شما فقط میتونید با افزایش fsb اور کنید این سی پی یو هارو ( تا اونجا که اطلاع دارم )  و تغییراتش آنچنان نیس .

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-960-vs-GeForce-GTX-770 

دیدن اعداد و ارقام مقایسه خالی از لطف نیس .

ویرایش شده توسط alira_66
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

770 کارایی بهتری داره خصوصا بدلیل رابط حافظه 256 بیتی

اما 960 فناوری های نرم افزاری بیشتری رو پشتیبانی میکنه

پس :

کارایی=770

جدیدتر بودن و زرق و برق=960

این فناوری های 960 و پشتیبانی کامل از دی ایکس 12 به نظر من انقد هم مهم نیست و بیشتر تاثیر تبلیغاتیه

اگه قصد خرید آک دارین که 960 پیشنهاد میشه اما کارکرده 770 چون 770 دیگه تولید نمیشه و قیمت گذاری نا معقولی داره

لینک به دیدگاه

اگه زورت میرسه 970 بگیر حتی دست دو . . . ولی اگه نه با خیال راحت 960 بگیر  . با سی پی یو من که خیلی ضعیف تر سی پی یو شماس راحت بازیا رو جواب میده  .

و اینکه 4460 بگیرید و اور کنید ؟ چرا ؟  فکر نکنم هیچ بازی به روزی بتونه 4460 رو 100% کنه که شما نیازی به اور داشته باشید . و اینکه چون کلاک باز نیس امکان اور کمی داره

در کل شما فقط میتونید با افزایش fsb اور کنید این سی پی یو هارو ( تا اونجا که اطلاع دارم )  و تغییراتش آنچنان نیس .

لینک به دیدگاه

بخاطر پاسخ سريعتون خيلي ممنونم ،اما يه سوال ديگه دارم

تويه سايت نوشته بود" اگر مانيتورتون كيفيتش بالا نباشه و گرافيك هم دو گيگ مموري داشته باشه همه ي بازيا رو خيلي راحت باز ميكنه"

من كامپيوترم يه ماهي ميشه از كار افتاده اما يدونه  LCD 720p داشت كه اون سالمه به نطرتون اين كارت گرافيك ميتونه همه ي بازيا رو با اين مانيتور به راحتي اجرا كنه؟http://lioncomputer.ir/product/5139/GALAX+GTX+960+OC+2GB+GDDR5

لینک به دیدگاه

بخاطر پاسخ سريعتون خيلي ممنونم ،اما يه سوال ديگه دارم

تويه سايت نوشته بود" اگر مانيتورتون كيفيتش بالا نباشه و گرافيك هم دو گيگ مموري داشته باشه همه ي بازيا رو خيلي راحت باز ميكنه"

من كامپيوترم يه ماهي ميشه از كار افتاده اما يدونه  LCD 720p داشت كه اون سالمه به نطرتون اين كارت گرافيك ميتونه همه ي بازيا رو با اين مانيتور به راحتي اجرا كنه؟http://lioncomputer.ir/product/5139/GALAX+GTX+960+OC+2GB+GDDR5

اگه منظورت galax oc 960 هست ( چون لینکه باز نشد میگم )  من با 1080 دارم بازیا رو انجام میدم اکثرا هم با تنظیمات تا ته .  اگه 720p داری که با خیال راحت بگیر .

ویچر رو با تمام تنظیمات تا آخر 35 فریم به بالا میداد

shadow of mordor هم با تنظیمات very high  روی 50 تا 60 بازی میکنه . روی الترا که میزارم میاد روی 25 تا 30 .

dragon age رو هم تست کردم با تمام تنظیمات تا ته راحت بالای 30 میداد .

از نظر کارایی خیالت راحت باشه ولی خوب اگه 970 بگیری خیالت برای آینده راحت تره .

لینک به دیدگاه

چاكر دوستان

خيلي از مطالبتون استفاده كردم به لطف شما ميتونم صد تومن كمتر واس كيس هزينه كنم :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من فکر کردم دیدم چون مانیتورم فول اچ دی نیست 270x رو انتخاب کردم با همون قیمت چهار گیگ مموری داره تو لیست ساپورت نوشته بود dx12 هم پشتیبانی میکنه اورکلاک بالایی هم تو GPU داره

نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من فکر کردم دیدم چون مانیتورم فول اچ دی نیست 270x رو انتخاب کردم با همون قیمت چهار گیگ مموری داره تو لیست ساپورت نوشته بود dx12 هم پشتیبانی میکنه اورکلاک بالایی هم تو GPU داره

نظر شما چیه؟

کامل ساپورت نمیکنه dx12 رو ... شما همون 960 galax بگیر . هم مصرف کمتر هم فریم بهتر قیمتم که 100 بیشتره فک کنم .

لینک به دیدگاه

درود بر دوست عزیز،

اگر موارد زیر رو برای من مشخص کنید یک بنچمارک اساسی برای هر 2 کارت بهتون می دم.

1. در چه رزولوشن ای می خواهید کار کنید؟ HD, FHD و یا 4K?

2. آیا برای گیمینگ می خواهید VGA رو؟

لینک به دیدگاه

درود بر دوست عزیز،

اگر موارد زیر رو برای من مشخص کنید یک بنچمارک اساسی برای هر 2 کارت بهتون می دم.

1. در چه رزولوشن ای می خواهید کار کنید؟ HD, FHD و یا 4K?

2. آیا برای گیمینگ می خواهید VGA رو؟

1-والا رزولوشن مانيتورم HD هستش ، ميتونم بازي رو تو رزولوشن اچ دي با تنظيمات high بازي كنم

2-براي گيمينگ

ولي پولم كمه  :crying:

آخرش ميتونم 850 تومن واس گرافيك بدم

ویرایش شده توسط afshin.m914
لینک به دیدگاه

اول اینکه شما نمی تونی 4460 رو اور کنی و کلا احتیاجی به اور کردنش نداری...ثانیا 960 و 770 خیلی به هم نزدیک هستن و شاید 770 کمتر از 5-10 درصد بهتر از 960 باشه که اونم می شه با اورکلاک 960  می شه جبران کرد.قیمت آک 770 خیلی زیاده و مصرف و حرارتش خیلی بیشتر از 960 هستش ضمن اینکه 770 توقف تولید شده و حتی آکبند های گارانتی دار رو اگه مشکلی براشون پیش اومد و خواستن عوض کنن براتون احتمال قوی با یه 960 براتون عوضش می کنن. اما کلا 960 برای جایگزین کردن 760 وارد بازار شده نه 770. در آخر هم فعلا پیشنهاد می کنم چیزی نخرید تا یکی دو هفته چون قیمت ها خیلی بالا و پایین می شه(Galax GTX 960 از 750 به 830 تومن افزایش قیمت داشته...)

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

1-والا رزولوشن مانيتورم HD هستش ، ميتونم بازي رو تو رزولوشن اچ دي با تنظيمات high بازي كنم

2-براي گيمينگ

ولي پولم كمه  :crying:

آخرش ميتونم 850 تومن واس گرافيك بدم

درود بر دوست من،

همانطور که بهت قول داده بودم برات بنچمارک کردم.

با در نظر گرفتن رزولوشن FHD و استفاده از بازی Call of Duty Advanced Warfare  با Ultimate Setting

Nvidia GeForce GTX 770

CPU: i5 4460

Ram: 8Gb DDR3  

در این حالت شما برای GPU برای  امتیاز 125% میگیرید یعنی صرف 25% بیشتر از چیزی که برای با گرافیک ترین بازی سال 2014 با Ultimate Setting نیاز دارید و در این حالت گلوگاه CPU و رم می باشد.

شکل های 1 تا 3 را ببینید

Nvidia GeForce GTX 960 Zotac Amp! 2Gb

CPU: i5 4460

Ram: 8Gb DDR3  

در این حالت شما برای GPU امتیاز 110% میگیرید یعنی صرف 10% بیشتر از چیزی که برای با گرافیک ترین بازی سال 2014 با Ultimate Setting نیاز دارید  و در این حالت گلوگاه CPU و رم می باشد.

شکل های 4 تا 6 را ببینید.

نتیجه گیری:

امتیاز PassMark ام که بهتر میشناسید خودتون... بنچمارک770 ، 6141 و بنچمارک  960، 5978 هستش این یعنی 3% عملکرد بهتر کارت 770

از جمله دلایلی که بخواهید 770 را به 960 ترجیح دهید می توان دلایل ذیل را نام برد.

1.      امتیاز 3 برابری 3DMark06 نسبت به 960

2.      Memory Bandwidth 2.2 برابری نسبت به 960

3.      Texture Rate 85% بهتر نسبت به 960

4.      Texture Mapping 2 برابری نسبت به 960

5.      512  Shading Unit بیشتر نسبت به 960

6.      Memory Bus 2 برابر نسبت به 960

پاینده باشید.

ویرایش شده توسط Xtreme Rig
لینک به دیدگاه

داداش خسته نباشی حتما رو 770 تمرکز می کنم ببینم چی ميشه چند روزه نوسان قیمت خیلی زیاده

لینک به دیدگاه

لیون 780ti رو زده 1099 ... این بهترین انتخاب ممکن توی این قیمته ... واقعا اگه 960 نداشتم اینو میگرفتم .

لینک به دیدگاه

داداش خسته نباشی حتما رو 770 تمرکز می کنم ببینم چی ميشه چند روزه نوسان قیمت خیلی زیاده

امیدوارم بدردت بخوره این اطلاعات.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...