رفتن به مطلب

تصویری از مادربرد گیمینگ Gigabyte از سری Gaming 3 منتشر شد + جزئیات تصویر

Recommended Posts

uma1fj4nzpydna01ftlt.jpg

این شما و این هم اولین تصویر از مادربرد گیمینگ، ساخته ی شرکت Gigabyte و از سری Gaming 3 این شرکت. متاسفانه به ما اجازه ی معرفی چیپست این مادربرد را ندادند، از این بابت از شما عذر می خواهیم.

سوکت مادربرد، LGA1151 بوده و دارای قیمتی کاملا مقرون بصرفه نسبت به ویژگی هایش خواهد بود. در این مادربرد می توان از دو کارت گرافیک با رابط 2Way SLI (مخصوص کارت گرافیک های nVIDIA) و 2Way CrossFireX (مخصوص کارت گرافیک های AMD) بطور همزمان استفاده کرد. این مادربرد در سایز ATX ساخته شده و توسط دو کانکتور 24 پین ATX و 8 پین EPS تغذیه می شود، دارای واحد کنترلر ولتاژ 7 فازه است، دارای 4 اسلات رم DDR4 DIMM است و در مجموع 64GB رم دو کاناله را پشتیبانی می کند.

اسلات های کارت های توسعه این مادربرد را سه اسلات PCI-Express 3.0 x16 و سه اسلات PCI-Express 3.0 x1 تشکیل می دهند. درگاه های دستگاه های ذخیره سازی نیز شامل دو اسلات M.2 (با سرعت 32Gb/s) ، سه درگاه SATA-Express (با سرعت 16Gb/s) و شش درگاه SATA 6 Gb/s می باشد. درگاه های USB این مادربرد برابر دو درگاه USB 3.1 (یکی Type-A و دیگری Type-C) ، هشت درگاه USB 3.0 که چهار تای آنها توسط Header روی مادربرد قابل استفاده می شوند و حدود 4 درگاه USB 2.0 و USB 1.1 است. درگاه Gigabite Ethernet هم شامل درگاه های نام برده هست.

درگاه های ورودی/خروجی تصویر مادربرد مذکور شامل یک D-Sub ، DVI و HDMI می باشد. برای ورودی صدا هم، یک ورودی شش کاناله AMP-UP تعبیه شده تا دیگر حرفی برای گفتن نماند. چیپ های بکار رفته در این مادربرد، یک چیپ صدای با کیفیت و قدرتمند OPAMP ، چیپ شبکه Killer E2200 و چیپ محافظ EMI است. شرکت Gigabyte برای این محصول، دو بایوس جداگانه و قابل تنظیم و تکنولوژی TurboOverclock+ برای اورکلاک و تست پایداری قطعات سوار شده مادربرد نیز استفاده کرده است.

این مادربرد جزء اولین مادربردهای Gigabyte برای سوکت LGA1151 اینتل است. همراه مادربرد یاد شده، چند Key برای DLC بازی World of Tanks نیز قرار دارد.

پ.ن: ببخشید که خیلی ترکیب "این مادربرد" استفاده شده، چون همانطور که اول خبر گفته شد، اسم این مادربرد نامعلوم است.

منبع: techpowerup

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

عالی بود داداش :clapping:

تشکر برای تاپیک عالی شما @};-

لینک به دیدگاه

بسیار بسیار مفید و عالی

فقط یه سوال برام پیش اومده که آیا ارزش داره که صبر کنم و چیپست 1151 وارد ایران بشه؟ یا باید به خرید 1150 کفایت کرد؟

به نظر شما حدودا تا کی وارد ایران میشه سری Skylake؟

با تشکر

یا حق

لینک به دیدگاه

ممنون @};- @};- @};-

تو یکی از منبع ها مدل دقیق و نوشته بود z170x gaming 3 .عکس

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

مطلب مفیدی بود

چایی هم نوش جانتون.....

مرسی دوست عزیز @};-

بسیار بسیار مفید و عالی

فقط یه سوال برام پیش اومده که آیا ارزش داره که صبر کنم و چیپست 1151 وارد ایران بشه؟ یا باید به خرید 1150 کفایت کرد؟

به نظر شما حدودا تا کی وارد ایران میشه سری Skylake؟

با تشکر

یا حق

سلام و درود

دوست عزیز شما از سوکت LGA1150 هم استفاده کنید، سود کردید! چون تنها فرق بارز پردازنده های سوکت LGA1150 و LGA1151 ، در مصرف و iGPU یا همون پردازنده گرافیکی داخلی است...

درضمن تا قیمت این سوکت و پردازنده ها و مادربردهاش در بازار جا بیوفته از نظر من 2-3 ماهی طول میکشه.

لینک به دیدگاه

فک کنم معایب و مزیت هاش نسبت به ایسوس اینه که دارای دو پورت M.2 هست که هر چند خیلیا از SSD بجای M.2 استفاده میکنن ... در ضمن فک کنم کنترل 10 فازی بسیار مهمتر از دو پورت M.2 باشه که در این موضوع ایسوس برتری داره ...ولی همچنان گیگا بخشی از بردش رو به تقویت کیفیت صدا اختصاص میده ...که باعث میشه از آنبرد صدای مطلوبی به گوش برسه ...که بازم اگه کسی کارت صدای کریتیو داشته باشه دیگه نیازی به استفاده از آنبرد نداره ... :D

لینک به دیدگاه

چقدر قشنگه :D  ^_^  ^_^  :cool:  :cool:

دوستت دارم گیگا :x  :x

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...