رفتن به مطلب

مشکل CPU و بایوس مادربورد MSI Z87 Mpower

PC Baz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

بنده امروز سی پی یو 4790K رو روی برد MSI Z87 Mpower گزاشتم خمیر زدم و همه چیز Ok

الان که میرم تو بایوس و بایوس رو که میخام اپدیت کنم ارور میده و روی هر چیزی دیگه ای هم که کلیک میکنم سیستم ارور میده و چند خط نوشته میاد وسط تصویر

ولی داخل ویندوز 8.1 میره خیلی راحت و مشکلی نداره فقط تو برنامه Core Temp جلوی مدل CPU چیزی نوشته نشده.

دمای پردازنده روی 35 35 35 35 

در ضمن بعد از اینکه در بایوس همه چیز به هم میریزه  سیستم رو ریستارت که میکنم دیگه تصویر نمیده و باید خاموش روشن کنم تا درست شه.

post-8021-0-20098900-1437831483_thumb.jpg

ویرایش شده توسط PC Baz
لینک به دیدگاه

درود

یه عکس از ارور بزار تا دوستان بتونن شما رو راهنمایی کنن.

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

درود

بنده امروز سی پی یو 4790K رو روی برد MSI Z87 Mpower گزاشتم خمیر زدم و همه چیز Ok

الان که میرم تو بایوس و بایوس رو که میخام اپدیت کنم ارور میده و روی هر چیزی دیگه ای هم که کلیک میکنم سیستم ارور میده و چند خط نوشته میاد وسط تصویر

ولی داخل ویندوز 8.1 میره خیلی راحت و مشکلی نداره فقط تو برنامه Core Temp جلوی مدل CPU چیزی نوشته نشده.

دمای پردازنده روی 35 35 35 35 

در ضمن بعد از اینکه در بایوس همه چیز به هم میریزه  سیستم رو ریستارت که میکنم دیگه تصویر نمیده و باید خاموش روشن کنم تا درست شه.

درود بر شما همشهری گرامی

بنده این مین و پردازنده رو دارم و باید خدمت شما عرض کنم حتما بایاس رو به ورژن 11 اپدیت کنید حتما هم هنگام ابدیت بایاس گزینه update bios with me رو انتخاب کنید

لینک به دیدگاه

داداش شما سی پی یو قبلی رو روی مین بذارید و بایوس مادربرد رو آپدیت کنید.وقتی کار آپدیت بایوس تموم شد اون موقع 4790 رو بذارید روی مین  و استفاده کنید

لینک به دیدگاه

دادا من سی پی یو قبلی ندارم که عزیز.همین 4790k تموم.....قبلی یدونه بود که شما دودر کردی داداش @};- .:دی

الان عکسو دارم اپ میکنم

لینک به دیدگاه

دادا من سی پی یو قبلی ندارم که عزیز.همین 4790k تموم.....قبلی یدونه بود که شما دودر کردی داداش @};- .:دی

الان عکسو دارم اپ میکنم

دودر؟!!!

منظورت چیه!!

لینک به دیدگاه

استعاره از فروختن بود بیخیال...

تو بایوس رو هر چیزی کلیک میکنم قاط میزنه.

لینک به دیدگاه

دوستان کسی نیست راهنمای کنه منو؟

از داخل ویندوز نمیشه اپ کرد بایوس رو؟

لینک به دیدگاه

بروزرسانی بایوس مادربردهای MSI ( مدل های 2012 به بعد )

به طور کلی برای بروزرسانی Bios مادربوردهای مدرن کمپانی MSI دو راه در نظر گرفته شده است:

• نرم افزار تحت ویندوز Live Update : بروزرسانی Bios به صورت آنلاین
  • M-Flash : بروزرسانی با استفاده از یک USB Flash و به واسطه محیط UEFI

چند نکته مهم قبل از شروع :

• در هنگام بروزرسانی Bios هر گونه آنتی ویروس، firewall و هرگونه برنامه در حال اجرا را ببندید .
  • به هیچ وجه در هنگام بروزرسانی نباید تغذیه سیستم قطع شود ! قبل از این کار، وضعیت برق محل را چک کنید
  • اگر احساس می کنید که سیستم شما ویروسی هست ، توصیه می شود قبل از پاکسازی ، این کار را انجام ندهید
  • قبل از هر گونه عملیات مربوط به بروزرسانی Bios ابتدا تنظیمات Bios را به حالت پیشفرض ببرید ( Load Optimized Defaults )

بروزرسانی Bios توسط نرم افزار تحت ویندوز Live Update

در این روش ابتدا آخرین ورژن Bios به صورت خودکار از سرورهای کمپانی MSI دانلود شده سپس بر روی مادربورد فلش می شود.

برای این منظور ابتدا نرم افزار 5  Live Update را از DVD راه انداز مادربورد بر روی سیستم نصب کنید. این نرم افزار را از این لینک نیز می توانید دانلود کنید.

با اجرای این نرم افزار با صفحه ای مانند شکل زیر روبرو خواهید شد.

MSI-live_1.jpg

ابتدا تب Live Update را انتخاب کنید سپس بر روی گزینه Scan کلیک کنید پس از چند دقیقه لیست درایورها، نرم افزارها و Bios های ارائه شده برای مادربرد مد نظر شما نمایش داده می شود.

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، آخرین ورژن ارائه شده برای مادربرد مربوطه نسخه 1.80 می باشد در حالی که آخرین ورژن نصب شده بر روی مادربرد نسخه 1.30 است.

با کلیک کردن بر روی لینک Download And Install  فایل Bios موردنظر به صورت خودکار از سرورهای کمپانی MSI دانلود شده و پس از اتمام پروسه دانلود با پنجره زیر روبرو خواهید شد.

MSI-live_2.jpg

در این مرحله یادآوری می شود که قبل از شروع ابتدا تمامی نرم افزارهای در حال اجرا مانند آنتی ویروس یا ... را بسته یا غیر فعال کنید. همچنین قابلیت Bios Protection را نیز باید در Bios از قبل غیرفعال کرده باشید. لازم به ذکر است این قابلیت در اکثر مادربوردهای کنونی کمپانی MSI در حالت پیش فرض در حالت غیرفعال ( Disable ) تنظیم شده است.

در نهایت با کلیک کردن بر روی Next به مرحله بعدی می رویم.

MSI-live_3.jpg

در این بخش گزینه In Windows mode را انتخاب کرده سپس بر روی گزینه Next را کلیک می کنیم.

MSI-live_4.jpg

در این مرحله اگر برنامه هایی در حال اجرا باشد و فراموش کرده باشید آن را ببندید همانند تصویر بالا به صورت لیست قابل مشاهده خواهند بود. با انتخاب گزینه Close all listed programs تمامی برنامه های در حال اجرا بسته خواهند شد. پس از بسته شدن برنامه ها بر روی Next کلیک کنید.

MSI-live_5.jpg

در نهایت با انتخاب گزینه Start عملیات فلش Bios شروع شده و تصویری همانند پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد.

MSI-live_6.jpg

پس از پایان عملیات فلش Bios سوالی با عنوان درخواست اجازه برای Restart شدن سیستم از شما پرسیده می شود و با تایید آن سیستم Restart شده و پروسه بروزرسانی Bios به اتمام می رسد.

منبع

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز تو همین اسکرینی که گذاشتید، زده که این فایل بایوس مربوط به این مادربورد نمیشه، ظاهرا مدل رو اشتباه گرفتید...

مدل مادربورد رو دقیق اعلام کنید تا فایل مورد نظرتون رو در اختیارتون قرار بدن...

لینک به دیدگاه

با کلید روی مین بایوس رو رو حالت دیگه قرار بدین مشکل حل میشه

لینک به دیدگاه

نه عزیز اون هنگ اصلا ربطی به ورژن بایوس نداشت...من روی هر قسمت کلیک میکردم هنگ میکرد..اصلا من از بایوس فایل اپدیتی انتخاب نکردم فایل درست بود عزیز.یدونه فایله اپدیت که دیگه درست و غلط نداره....خوشبختانه الان با همون ورژن ۱۱ درستش کردم از داخل ویندوز...

ممنون از دوستان.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...شما حتما باید گزینه Update BIOS and ME رو انتخاب کنی تا دیگه به اون مشکل تصویر ندادن مواجه نشی...

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان من دیشب ویندوز ۸.۱ نصب کردم و الان که دوباره سیستمو روشن کردم ویندوز بالا نمیاد و Missing Operating System نشون میده.Start Up Reapair هم عمل نمیکنه از طریق DVD وین.

میترسم دوباره وین نصب کنم و دوباره همین نوشته رو نشون بده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...