رفتن به مطلب

اولین تست های Intel Skylake در ایران با مادربورد های z170 گیگابایت!

Recommended Posts

• کاربر ویژه

پردازنده جدید پلتفرم Skylake  امروز به دستم رسید و با در اختیار داشتن بورد Gigabyte Z170 چند تا تست باش اجرا کردم تا ببینم چه مقدار با 4770k  و 4790k در فرکانس مساوی تفاوت داشته

عکس های حین تست :

i3s4tcnahxkoefjaugtq_thumb.jpg

8bqkpdmn298ut84mrhu6_thumb.jpg

akbpfj0hac5e8rgxz54y_thumb.jpg

5bl10vu6h7kjgoa0fd94_thumb.jpg

f4yhn3ywzy0jgf5k9dz_thumb.jpg

zs75lv3nl6eddmgtr112_thumb.jpg

چند تا تست Cinebench  در فرکانس های مختلف:

فرکانس 4000

djik24zh2irgjvog6i1l_thumb.jpg

فرکانس 4300

yzzk0e9dmxdfjbes8b1_thumb.jpg

فرکانس 4500

z6qkoqgk8v0ht4blu9_thumb.jpg

در واقع اگه بخوایم کاراییش رو_ در فرکانس یکسان_ با 4770k  یا 4790k  مقایسه کنیم میشه اینطور گفت که پردازنده سری Intel core i7 skylake سری k در حدود 500 مگاهرتز به 4770k و 4790k در فرکانس مساوی برتری داره ...(2 پردازنده سری 1150 در فرکانس 4500 اسکور بین 9.5 تا 9.8 رو میگیرن عموما" در حالی که این پردازنده جدید روی فرکانس 4500 امتیاز 10.8 و روی فرکانس 4300 امتیاز 10.55 میگیره) البته این برتری در تست های 2d هست و در گیم ها هم تست خواهم کرد

یک تست Wprime32

p30lulah1e6ap402wd4_thumb.jpg

نکته : برنامه Cpu-z هنور نمیتونه به خوبی ولتاژ صحیح رو نمایش بده. ولتاژ برای 4000 بصورت دیفالت بوده ، برای 4300 ولتاژ 1.17 و برای 4500 هم 1.23

این تست ها رو به منظور اینکه قبل از ریلیز نهایی یک Preview از عملکرد حدودیش در تست های 2D داشته باشیم انجام دادم ( نه اینکه مثل گذشته چشم به قلم و تست های خارجیا داشته باشیم که ببینیم اونها کی شروع به تست و بررسی میکنن تا بفهمیم اصلا این پردازنده جدید چی هست و حدودا" چکارست ) به همین علت سعی کردم مختصر  مفید باشه گرچه تست های خیلی زیادی گرفتم و همچنان هم دارم میگیرم

در آخر هم جا داره از اولین برندی که مادربورد های Z170 خودش رو قبل از انتشار جهانی در اختیار اورکلاکری ایرانی قرار داد ،یعنی گیگابایت تشکر کنم  که امکان تجربه کلی از کارایی این پلتفرم قبل از ورودش به بازار رو داشته باشم و به جای جست و جو بین نتایج فیک و نادرست منتشر شده در سایتهای خارجی بتونم خودم تستش کنم و با دیگران هم به اشتراک بذارم .

همچنین با پایان NDA شرکت اینتل ، بررسی ها ، عکس ها و تست های بیشتری رو در اختیار دوستان قرار میدم تا کارایی در گیم و دیگر بنچمارکها رو هم بتونیم مقایسه کنیم تا وقتی این پلتفرم وارد بازار میشه با دید باز نسبت به کارایی خرید کنیم

لینک به دیدگاه

• ارسال 67
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

بسیار عالی فرجام جان، هم کار شما هم بقیه دوستانی که این تست رو انجام دادن

منتظر ادامه کار های عالی شما هستم و هستیم :x @};-

فقط اگر بشه از بازی های قدیمی مثل کرایسیس 3 یا بتلفید 4 هم تست با هر چندتا گرافیک میتونین انجام بدین

لینک به دیدگاه

ادامه تصاویر : مدل Gaming 5

post-3224-0-95896000-1438710041_thumb.jpg

post-3224-0-81833500-1438710069_thumb.jpg

post-3224-0-38520700-1438710084_thumb.jpg

مدل Gaming 3 که میتوه در نوع خودش با قیمت پایین فوق العاده باشه.

post-3224-0-99433500-1438710182_thumb.jpg

post-3224-0-61388500-1438710203_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماشالله فرجام جان حالا اینا از کجا اومدن :D

خیلی هم عالی 

باید دیگه کم کم اونایی که روی 1150 هستن کوچ کنند روی این پلتفرم و داره دیگه DDr4 هم همگانی میشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایول فرجام جان؛ این پردازنده رو یه دور هم بده ما :D

لینک به دیدگاه

فرجام جان عدد هارو hide کردی ولی تو تست cinebench اون پایین گوشه اش معلومه ;-)

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

خیلی عالی بود. فقط اگر ممکنه در مورد کیفیت و کارایی مادربرد بیشتر توضیح بدید. ممنون

لینک به دیدگاه

ممنون و بسیار عالی ، می تونستم چندتا مثبت دیگه هم می دادم.

فرجام جان اگه دوست داشتی بگو چطوری پردازنده رو به سرعت گیر اوردی !!!؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایول فرجام جان؛ این پردازنده رو یه دور هم بده ما :D

چشم  :D

فرجام جان عدد هارو hide کردی ولی تو تست cinebench اون پایین گوشه اش معلومه ;-)

Sent from my C6602 using Tapatalk

سلام

مشکلی نیست

برای رعایت NDA اینتل یک رقم رو حذف کردم... در واقع اسم پردازنده همین که بطور کامل مشخص نباشه کفایت میکنه و مثل پازل باشه مشکلی نیست.. همینش رو هم من بیش از حد رعایت کردم برعکس خارجیا... البته NDA فردا تموم میشه 

خیلی عالی بود. فقط اگر ممکنه در مورد کیفیت و کارایی مادربرد بیشتر توضیح بدید. ممنون

سلام دوست عزیزم

چشم حتما در روزهای اینده این ها رو هم اوکی میکنم بعد از گرفتن تستهای بیشتر

ممنون و بسیار عالی ، می تونستم چندتا مثبت دیگه هم می دادم.

فرجام جان اگه دوست داشتی بگو چطوری پردازنده رو به سرعت گیر اوردی !!!؟؟؟

سلام سعید جان

این پردازنده ها که به بنده و آرمان دادن نسخه ES هستن (نمونه مهندسی یا نمونه اولیه) که قابل خرید و فروش نیستند و فقط توسط اینتل وبرند های همکارش(برند های مختلف مادربورد) به اورکلاکر ها داده میشن

نسخه هایی که برای فروش عرضه میشن Retail هستند

پردازنده ها امروز به دستمون رسیدن و مادربورد ها رو هم گیگابایت در اختیارمون قرار داد

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

دست مریزاد رفیق.

در کنار بررسیهای فنی، با کمک دوستان جوسازی هم بکنین، بلکه کوچ زودتر شروع بشه.

فقط امیدوارم تو بار و بنه ی بجا مانده چند تا 4790 و 4790k نصیب من بشه. (:-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حیف که NDA دست و بال مارو بسته :( :(

لینک به دیدگاه

بسیار هم عالی

پردازنده ی 6700K حتی اگر در قطب شمال باشد، مردانی از سرزمین پارس به آن دست می یابند!

موفق باشی آقا فرجام و آقا آرمان

فقط یه چیزی، نمیدون چرا قیافه آقا فرجام منو یاد یه بازیگر ترکیه ای میندازه؟ :D البته سو تفاهم نشه، من اهل فیلم ترکیه ای (جم) نیستم :D

لینک به دیدگاه

پیشنهاد می کنم gpu و توان مصرفی ش رو هم بررسی تا ادعاهایی که در این باره شده بود محک بخوره. همچنین نتایج رندر در محیط برنامه ها به جای نرم افزارهای آزمون.

لینک به دیدگاه

خیلی هم عالی  @};-  @};-  @};-

تبریک میگم اولین کسی هستید که این پلت فرم رو تست می کنید و واقعا لذت بخش هست.

کله سیستم یه طرف گوشی فرجام تو عکس هم یه طرف اصلا چه دل روبایی میکنه  @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دست مریزاد رفیق.

در کنار بررسیهای فنی، با کمک دوستان جوسازی هم بکنین، بلکه کوچ زودتر شروع بشه.

فقط امیدوارم تو بار و بنه ی بجا مانده چند تا 4790 و 4790k نصیب من بشه. (:-

سلام سعید جان

آره کم کم شروع میشه... احتمالا اولیش خودمم... باید از شر بورد Z87 قدیمیم و 4770k راحت بشم 

حیف که NDA دست و بال مارو بسته :( :(

مگرنه عزیز دلمی دل انگیز :دی

بسیار هم عالی

پردازنده ی 6700K حتی اگر در قطب شمال باشد، مردانی از سرزمین پارس به آن دست می یابند!

موفق باشی آقا فرجام و آقا آرمان

فقط یه چیزی، نمیدون چرا قیافه آقا فرجام منو یاد یه بازیگر ترکیه ای میندازه؟ :D البته سو تفاهم نشه، من اهل فیلم ترکیه ای (جم) نیستم :D

=))

ممنونم عزیز دل

آره میدونم کدوم بازیگر رو میگی... از فامیل و آشنا و رفقا گرفته تا پیک موتوری و راننده تاکسی و..... بهم میگن همیشه  :D  به اصرار اونها یکی دوبار دیدم خودمو توی اون سریال ها  :D  همونه که توی یه سریال اسمش Guney  بود یه جای دیگه هم اسمش وورال بود در همین حد میدونم  :D  حتی آقای حسینی هم بهم میگفت Guney  توی فروشگاه  =))

پیشنهاد می کنم gpu و توان مصرفی ش رو هم بررسی تا ادعاهایی که در این باره شده بود محک بخوره. همچنین نتایج رندر در محیط برنامه ها به جای نرم افزارهای آزمون.

ممنون میشم اون برنامه ها رو بهم معرفی کنین چون زیاد با اونها کار نکردم و اشنایی ندارم

البته خود Cinebench جز بنچمارکهای سینتیک به حساب نمیاد و در قالب تست های Real-world قرار میگیره که دقیقا رندرینگ نرم افزار CINEMA 4D رو شبیه سازی میکنه و در واقع اصلا از همون کمپانی هستش

The test scenario uses all of your system's processing power to render a photorealistic 3D scene (from the viral "No Keyframes" animation by AixSponza). This scene makes use of various algorithms to stress all available processor cores.

In fact, CINEBENCH can measure systems with up to 256 processor threads. This test scene contains approximately 2,000 objects which in turn contain more than 300,000 polygons in total, and uses sharp and blurred reflections, area lights, shadows, procedural shaders, antialiasing, and much more. The result is displayed in points (pts). The higher the number, the faster your processor.

خیلی هم عالی  @};-  @};-  @};-

تبریک میگم اولین کسی هستید که این پلت فرم رو تست می کنید و واقعا لذت بخش هست.

کله سیستم یه طرف گوشی فرجام تو عکس هم یه طرف اصلا چه دل روبایی میکنه  @};-  @};-  @};-

سلام رامین جان انشالله وقتی اومدی بازی fallen رو بهت بدم و مانیتور رو یه نگاهی بندازیم با این هم یه تستی میزنیم به بدن :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

عنوان تاپیکو دیدم فکم افتاد....

دمت گرم واقعا افتخاری هستین در این فروم :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping: 

لینک به دیدگاه

برای طولانی نشدن تاپیک به شکل نقل قول نمی نویسم.

برنامه های adobe premiere و adobe after effects و edius7 متداول ترین ابزارهای تدوین و جلوه سازی هستند. پروژه های نمونه ای روی نت هست برای آزمون و همسنجی.

معمولا شامل یک تایم لاین با چند لایه جلوه و ویرایش رنگ.

لینک به دیدگاه

دماش چه طوره؟در مقایسه با ۴۷۷۰

آون طور که شنیدیم کلد باگ از ۱۳۰هست تا بالاتر بعضی ها هم ندارن.

یعنی فول پات.یعنی راحتی بیشتر یعنی همچیز :D

خبر خوبیه

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام خان و آرمان خان عزیز، باعث شدید که غرور ملیمون بالاتر بره... :clapping: :clapping: :clapping:

منتظر بنچمارکهای گیمینگ هستم ^_^ ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شما.

به نظر میاد که افزایش کارایی ناچیزه. درسته؟

سلام دوست عزیزم

در فرکانس مساوی با 4770k و 4790k اختلاف اتفاقا بالاست در برخی تست های 2d... یعنی اگه فرکانسش رو شبیه 4790k ست کنیم این پردازنده جدید خیلی قویتره

اما اگه همشون رو دیفالت در نظر بگیریم اختلاف کمه

البته این رو هم در نظر داشته باشید که کسی که سری K میخره برای اورکلاک میخره... و اون کسی هم که میگه من میخوام دیفالت استفاده کنم از لحاظ منطقی باید غیر k بخره

نکته بعدی هم اینه که فقط بحث اختلاف کارایی نیست....

در آخر همه بایبد بریم سمت DDR4.... و اجتناب نا پذیره اگه بخوایم به روز باشیم...... 2 تا قطار برای این کار وجود داره ، X99 با اون قیمت هاش و یا Skylake

عنوان تاپیکو دیدم فکم افتاد....

دمت گرم واقعا افتخاری هستین در این فروم :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping: 

ممنونم عزیزم لطف داری 

برای طولانی نشدن تاپیک به شکل نقل قول نمی نویسم.

برنامه های adobe premiere و adobe after effects و edius7 متداول ترین ابزارهای تدوین و جلوه سازی هستند. پروژه های نمونه ای روی نت هست برای آزمون و همسنجی.

معمولا شامل یک تایم لاین با چند لایه جلوه و ویرایش رنگ.

ممنون سعید جان از راهنمایی

دماش چه طوره؟در مقایسه با ۴۷۷۰

آون طور که شنیدیم کلد باگ از ۱۳۰هست تا بالاتر بعضی ها هم ندارن.

یعنی فول پات.یعنی راحتی بیشتر یعنی همچیز :D

خبر خوبیه

والا رفتار روی ایرش که همون 4770k بود

فرجام خان و آرمان خان عزیز، باعث شدید که غرور ملیمون بالاتر بره... :clapping: :clapping: :clapping:

منتظر بنچمارکهای گیمینگ هستم ^_^ ^_^

عزیزمی :دی

دمتون گرم :eek:

:x

:clapping:  @};-

:x

الان سیستم X99 ام رو اسمبل کردم برای چندتا تست اگه راجع به اونم سوالی چیزی دارید میتونید بپرسید 

لینک به دیدگاه

یه چندتا عکس دیگه :

از نکاتی که میشه راجبه این مادربرد اشاره کرد قرارگیری دو سوکت M2 با قابلیت تبادل اطلاعات 32GB/S است ، که کاربران با نصب دو عدد SSD روی این مادربرد و استفاده از قابلیت Raid0 میتوانند به سرعت غیر قابل تصوری برسند.

و قرار گیری یک جیپ مجزا USb3.1 Type-C که وجه تمایز این برد نسبت به سایر برد ها می باشد.

post-3224-0-63030100-1438786266_thumb.jpg

سوئیچ های روی برد :

post-3224-0-09409300-1438786144_thumb.jpg

مدار تغذیه 11 فاز :

post-3224-0-06007900-1438786205_thumb.jpg

فردا صبح اگه خدا بخواد 6700K خودمو تست هاشو منشتر می کنم.

احتمالا چندتا رکورد 3DMark هم (البته جهت فان) با توجه به قدرت فوق العاده این پردازنده بشه زد.

+

IGP این پردازنده هم حرف هایی برای گفتن داره.

منظر باشید تا فردا  :cool:

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

دوست عزیز میشه این پردازنده رو با 5820k هم مقایسه کنی و نتایج تستها و بنچمارکهاشونو بزاری؟من موندم واسه خرید سیستم جدید از 6700k استفاده کنم یا 5820k .کارم هم گیم هست و هم میکس و مونتاژ.

ویرایش شده توسط david-ebi
لینک به دیدگاه

سلام و عرض خسته نباشید.

آقا فرجام چند تا سؤال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید.

1.‏ آیا کولر پردازنده های سوکت 1150 به سوکت 1151 هم میخورند؟

2.‏ چرا در گیم با این پردازنده تست انجام ندادید؟

3.‏ گرافیک داخلی ( IGPU‏ ‏) این پردازنده تقریبا چند درصد نسبت به نسل قبل ( HD4600 ) پیشرفت داشته؟

4.‏ آیا تمام رم های DDR4‎ ‎‎& DDR3 موجود در بازار پلتفرم Skylake‏ را ساپورت میکنند؟

5.‏ این پردازنده را اور هم کردید؟ حداکثر چه فرکانسی رو میزد؟

6. به نظر شما ارزش داره الان I7‎ ‎4790k‏ نگیرم و تقریبا یک ماه واسه I7 ‎6700k‏ صبر کنم؟

با تشکر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...