رفتن به مطلب

آخرین انتخاب؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

اول از همه یه معذزت خواهی به تمام دوستای گل لیونی بده کارم @};-  چون این چهارمین تاپیکی هست که برای خرید یه مین دارم میزنم.

فکر کنم دوستان جواب من رو ندن باخودشون فکر کنن تاپیک ها سرکاریه. :(

واقعا شرمنده مجبورم وگرنه وقت شما رو بیخود بی جهت نمیگیرم.

پیشنهاد هاتون فقط از برند های جا افتاده مثل giga .asus .msi باشه .

و تا جایی که میشه اطلاعاتی که در سایت سازنده ی مین برد هست کاملا واقعی باشه.

یه مثال میزنم ازراک روی مین بردش 12 تا فاز داره که 4 تاش مال گرافیک پردازنده هست و فقط 8 تای اون مربوط به سی پی یو هست.

پس نتیجه میگیرم که چرا 8 فاز ازراک بگیریم( با شک و شبهه) همون رو از Asus میگیریم که بیشتر بهش اعتماد داریم.

حالا دوستان یه مین خوب  میدونید برای چه کاری میخوام دیگه(اور و گیم) بهم معرفی کنید از سه برند بالا تا 750 تومن(یکم بالا پایین مورد نداره).

بازم من شرمنده ی تمام دوستای گل لیونی ام.

@};- @};- @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط *sajjad*
لینک به دیدگاه

نظر من هم رو ایسوس با بودجه 750 تومان بهترین انتخاب میباشد ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 MB

این مادربرد دارای ویژیگی های مثل مدار تنظیم ولتاژ هشت فازی digi+ هست.3 سه اسلات   Pci – e 3.0 × 16 ، PCI e 3.0 x1, واسلات m2 برای دایور های ssd میباشد,4 درگاه usb 3 ,دو درگاه usb 2, درگاه ps2  ,و پورت شش گانه sata 6gb/s.فناوری انحصاری Game First 3 یرای بااتر بردن پهنای باند دربازهای تحت شبکه,کیت صوتی supreme fx ,فناوری sonic radar 2 تقویت صدای منحصر به فرد با افزایش صدای بازی برای آگاهی دادن بیشتر در شنوایی است.

میزان مقاومت خازن های ژاپنی این مادریرد 20 درصد افزایش داشته و در کنار کاربرد گیمینیگ چنانچه کاربری بخواه سیستمش رو اورکلاک کند مقاومت خوبی در برابر حرارت دارد.

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

اون 4 تا فاز Asrock Z97 Extreme 6 مربوط به کل System Agent هست برادر من نه فقط IGPU . پردازنده گرافیکی یکپارچه CPU یه بخشی از System Agent هست System Agent ( سابقا بهش میگفتن UNCORE) عملکردهای مربوط به همه ساب سیستمها و زیر ساختهای پردازنده غیر از هسته های پردازشیش رو در برمیگیره : مموری کنترلر ،Lane های پی سی آی اکسپرس ، واحد کنترل کننده مصرفی که مسئول مدیریت عملکرد توربو بوست پردازنده هست ، DMI که رابط بین پل شمالی و جنوبی مادربورده و...

لینک به دیدگاه

من اون یکی تاپیکتون رو هم خوندم  شما یه سری اطلاعات غلط دارید.اول اینکه اولین فاکتور برای اور همیشه خود CPU که اونم شانسیه...شما ممکنه 4790K بخری با Maximus VII Formula اما نتونی از 4.5 ردش کنید ممکن هم هست یکی با extreme 4 از روی 5.0 هم ردش کنه.اصلا روی اور سرمایه و وقت آنچنانی نذازید چون اصلا داخل بازی هم تاثیر نداره. من اولین باره که میشنوم کسی می گه 4 فاز فقط مال IGPU هستش که احتمال می دم این حرف از بیخ غلط باشه چون اگه اینطوری بود مادربرد های B85 که کلا 4 فاز برق دارن نباید بتونن خیلی از CPU ها رو بالا بیارن.نکته ی دیگه اینکه 8 فاز برای اور ایده عاله از اونجا به بعد تاثیر خیلی کم می شه مگر توی ولتاژ های خیلی بالا که اون مال برد های حرفه ای اور هستش و خنک کردن اونا قضیش جداست.فاز برق بیشتر داخل اون مادربرد ها بخشیش برای اینکه تحت فشار توان و ولتاژ رو یکسان نگه دارن و بخش دیگش برای کاهش دما و فشار روی فاز هاست.توی رنج قیمت 550 تا 1 تومن از اون 3 تا برند هر چی بردارید تقریبا عین همن.توی این رنج قیمت 2 تا مادربرد هستن که از بقیه متفاوتن اونم Asrock Z97 OC Formula و Asrock Z97 Extreme 9 هستش بقیه این برد ها هیچ فرق خواصی با هم ندارن.من بودم با 550 تومن Asrock Fatality Killer Z97 USB 3.1 برمی داشتم.با اون قیمت و امکانات مفته هر چند که گارانتی نداره..اما حالا اگه Asrock نمی خواین MSI Z97 Gaming 5 بردارید نسبت به قیمتش خوبه...

لینک به دیدگاه

giga Z97X gaming 5 هم خوبه کارت شبکه و کارت صداى خوبي هم داره.

لینک به دیدگاه

کل سیستمت چیه عزیز؟

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

برا اور ASRock Z97 OC Formula بهت پیشنهاد میکنم100 بیشتر از بودجت هسش.و اینکه توی اور ملاک اول تجربه ی شماست که تجربه کافیو داشته باشین.اگه تجربشو نداشته باشین با این مین مثال به 4.5میرسونین به زور(چون همش آزمون و خطاس)ولی کسی که باتجربس شاید با همون مین 500 تومنی به فرکانس 4.5 برسونه سی پی یو رو.

پ.ن:برای یه اور معمولی همون 500 تومنم کافیه لازم نیس 800تومن پول بدی و زیاد درگیر نکن خودتو.برد معمولی زد97 هم کارتو راه میندازه.

با 500 تومنم من به شخصهASRock FATAL1TY Z97X Killer با550 تومن که ایده آله.

موفق باشی

لینک به دیدگاه

کل سیستمت چیه عزیز؟

گرافیک هنوز نگرفتم

cpu i5 4690 k

لینک به دیدگاه

ممنون از نظرتون اصلا من که نمیخوام مثلا تا 6 مگاهرتز اور کنم یه اور برای 24/7 حالا شاید بعضی موقع ها یکمکی رکورد ولی خیلی کم.

حالا چند تا از دوستان گفته بودن گیگا بایت گیمینگ 5 و 7 که به بودجه ی من نمیخوره خیلی بالاتره.

لطفا نظرتون بگید تا به یه جمع بندی برسیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برد امضام خوبه

سری بلک ادیشن جون سخت واسه اوورکلاک و استفاده طولانی مدت

قیمت آک 670

تمامی امکانات گیمینگ داره

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

برد امضام خوبه

سری بلک ادیشن جون سخت واسه اوورکلاک و استفاده طولانی مدت

قیمت آک 670

تمامی امکانات گیمینگ داره

ممنون قیمتش هم خیلی خوبه.

دوستان کدوم بگیرم از بین این ها ؟

http://lioncomputer.ir/product/5124/GIGABYTE+Z97X-UD3H-BK++LGA1150+Z97+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/4686/MSI+Z97+Gaming+5+LGA1150+Z97+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/3910/ASUS+Maximus+VII+Ranger+LGA1150+Z97+MB/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم بگم سی دی مخصوص خودشو داره که امکانات زیادی داره

به عنوان مثال آپدیت بایوس اوورکلاک سی پی یو رم و .. از داخل ویندوز و امکانات دیگه که من امتحان نکردم

لینک به دیدگاه

اینم بگم سی دی مخصوص خودشو داره که امکانات زیادی داره

به عنوان مثال آپدیت بایوس اوورکلاک سی پی یو رم و .. از داخل ویندوز و امکانات دیگه که من امتحان نکردم

ok مرسی

فقط چند نفر بیان بگن از این 3 تا کدوم یکی؟؟

http://lioncomputer.... Z97 Mainboard/

http://lioncomputer.... Z97 Mainboard/

http://lioncomputer....LGA1150 Z97 MB/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...