رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 8 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

با توجه به کاربردتون / از نظر من هیچ یک ارزش خرید ندارن ! بفکر افزایش بودجه باشین و یه چی خوب تهیه کنین ارزشش خیلی بیشتره

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ولی استارتر این دو مودم رو دارند و قصدشون خرید مودم نیست

صرفا میخوان ببینن بین این دوتا کدوم رو  برای منزل و کدوم رو برای محل کار استفاده کنند؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 4 اسفند 1398 در 21:00، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

با توجه به کاربردتون / از نظر من هیچ یک ارزش خرید ندارن ! بفکر افزایش بودجه باشین و یه چی خوب تهیه کنین ارزشش خیلی بیشتره

---------------------------------------------------------------------------------------------------

دیگه چی هست تو ایران xd

Tp بهتره.

لینک به دیدگاه

درود به همه دوستان،

من یک سوال برام پیش اومده که عایا مودم روتر واقعا تاثیری روی کاهش پینگ داره یا نه؟

چراکه مواردی برای خرید وجود داره که خیلی گرونقیمت هستند،

میخاستم ببینم که ارزش داره !

لینک به دیدگاه

اگه تاثیری داشته باشه تو input lag داره

مسیریابی از طریق زیر ساخته نه با dns نه مودم نه با هیچ چیز دیگه قابل بهبود نیست

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mَd گفته است :

اگه تاثیری داشته باشه تو input lag داره

مسیریابی از طریق زیر ساخته نه با dns نه مودم نه با هیچ چیز دیگه قابل بهبود نیست

واقعا موافقم با شما، حرف درست رو نمیشه انکار کرد

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Deafrock گفته است :

واقعا موافقم با شما، حرف درست رو نمیشه انکار کرد

خواهش میکنم ولی کسی که خیلی پول داره و گیم شغلش هست و درامد داره حتما باید مودم مناسبشو تهیه کنه وگرنه برای کاربر عادی 10میلی ثانیه دیرتر یا زوتر فرقی نداره 

لینک به دیدگاه

اگه با تعویض مودم به یک مودم روتر حرفه ای میشه ۱۰ میلی ثانیه بهبود لیتنسی داشت، 

من حتما به خریدش فکر خواهم کرد چراکه ، به شخصه من تفاوت ده میلی ثانیه کم  یا زیاد رو قشنگ تو گیم متوجه میشم، 

ممنونم که به این نکته اشاره کردید.

ویرایش شده توسط Deafrock
لینک به دیدگاه

تفاوت بنظرم به 10 نمیرسه و در بهترین حالت 5 هست

ضمن اینکه قطعا شما تفاوت ده میلی ثانیه رو متوجه نخواهید شد چون عمرا سطح توانایی انسان در حدی نیست که بتونه یک صدم ثانیه رو درک کنه و براش موثر باشه (یک بار دقیق فکر کنید یک صدم ثانیه چقدره متوجه میشین منظورمو)

علت اینکه حس میکنین با 10 تا افزایش پینگ بازیتون بد تر میشه یکی بحث روانیش هست که به کنار موضوع مهم تر پکت لاست هست که شمارو اذیت میکنه و نه خود پینگ اگر پکت لاست نباشه عملا پینگ 50 با 100 هم حتی هیچ فرقی ندارن

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

لطفا کمک و راهنمایی کنید 

من یک مودم TF-i60 آنلاک شده خریدم.

سیم کارت همراه اول روش انداختم
مودم کارکرد و آنتن داد ولی به من پیام داد:

بعد مودم را که وصل میکنم پیام میده:

دستگاه زیر در سامانه همتا ثبت نشده و از
1399/01/11
سرویس نخواهد گرفت

وقتی رفتم توی سامانه همتا ثبتش کنم پیام میده :
شناسه دستگاه (IMEI) قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت

فروشنده میگه:
به مدت یک ماه باید از مودم استفاده کنید تا در سامانه همتا ثبت شود بعداز این مدت میتوانید مالکیت مودم رو به مالکیت خودتون درآورید

آیا این درسته ؟

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در در 10 اسفند 1398 در 19:27، Alirezatha گفته است :

تفاوت بنظرم به 10 نمیرسه و در بهترین حالت 5 هست

ضمن اینکه قطعا شما تفاوت ده میلی ثانیه رو متوجه نخواهید شد چون عمرا سطح توانایی انسان در حدی نیست که بتونه یک صدم ثانیه رو درک کنه و براش موثر باشه (یک بار دقیق فکر کنید یک صدم ثانیه چقدره متوجه میشین منظورمو)

علت اینکه حس میکنین با 10 تا افزایش پینگ بازیتون بد تر میشه یکی بحث روانیش هست که به کنار موضوع مهم تر پکت لاست هست که شمارو اذیت میکنه و نه خود پینگ اگر پکت لاست نباشه عملا پینگ 50 با 100 هم حتی هیچ فرقی ندارن

در نگاه اول حرف شما کاملا منطقی به نظر میرسه، ولی وقتی تو اوج بازی قرار میگیری اونوقت متوجه میشی که ده میلی ثانیه چقدر میتونه موثر باشه، در ضمن به عنوان مثال مانیتورهای با پنل ای پی اس و تی ان رو در نظر بگیرید که در بهترین حالت اینپوت لگ این دو مانیتور یک و پنج میلی ثانیست، و خیلی ها هستند که کیفیت تصویر رو فدای چهار میلی ثانیه کمتر با پنل تی ان میکنند، 

قضیه گیم به صورت آنلاین و حرفه ای هست، نه بازی آفلاین که میشه باپنجاه میلی ثانیه تاخیر بدونه اینکه متوجه چیزی بشی ادامش بدی.

ده میلی ثانیه مودم + ده میلی ثانیه کابل با کیفیت+ ده میلی ثانیه سرویس کاهش پینگ، ۵ میلی ثانیه بهترین حالت اینترنت، 

تقریبا سی الی سیو پنج میلی ثانیه میشه کم کرد ، در غیر این صورت نکته شما درست و ده میلی ثانیه ارزشی نداره

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Deafrock گفته است :

در نگاه اول حرف شما کاملا منطقی به نظر میرسه، ولی وقتی تو اوج بازی قرار میگیری اونوقت متوجه میشی که ده میلی ثانیه چقدر میتونه موثر باشه، در ضمن به عنوان مثال مانیتورهای با پنل ای پی اس و تی ان رو در نظر بگیرید که در بهترین حالت اینپوت لگ این دو مانیتور یک و پنج میلی ثانیست، و خیلی ها هستند که کیفیت تصویر رو فدای چهار میلی ثانیه کمتر با پنل تی ان میکنند، 

قضیه گیم به صورت آنلاین و حرفه ای هست، نه بازی آفلاین که میشه باپنجاه میلی ثانیه تاخیر بدونه اینکه متوجه چیزی بشی ادامش بدی.

ده میلی ثانیه مودم + ده میلی ثانیه کابل با کیفیت+ ده میلی ثانیه سرویس کاهش پینگ، ۵ میلی ثانیه بهترین حالت اینترنت، 

تقریبا سی الی سیو پنج میلی ثانیه میشه کم کرد ، در غیر این صورت نکته شما درست و ده میلی ثانیه ارزشی نداره

حالا کاری ندارم که اعدادتون یه مقدار زیاد بیان شدن بنظرم ولی همچنان 30 میلی ثانیه در بازی نود درصد مردم ( و با تقریب خوبی 99 درصد گیمر های ایرانی) تاثیرش 0 خواهد بود.

البته اون بحث پنل مانیتور که میفرمایید قضیش کاملا فرق داره اون تاخیر بیان شده تاخیر ورودی مانیتور یا همون اینپوت لگ نیست بلکه مدت زمانی هست که طول میکشه مانیتور از یک به رنگ دیگه برسه و وقتی ما میانگین صد فریم در ثانیه میگیریم حتی یک میلی ثانیه تاخیر کمتر تاثیر خواهد داشت

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

حالا کاری ندارم که اعدادتون یه مقدار زیاد بیان شدن بنظرم ولی همچنان 30 میلی ثانیه در بازی نود درصد مردم ( و با تقریب خوبی 99 درصد گیمر های ایرانی) تاثیرش 0 خواهد بود.

البته اون بحث پنل مانیتور که میفرمایید قضیش کاملا فرق داره اون تاخیر بیان شده تاخیر ورودی مانیتور یا همون اینپوت لگ نیست بلکه مدت زمانی هست که طول میکشه مانیتور از یک به رنگ دیگه برسه و وقتی ما میانگین صد فریم در ثانیه میگیریم حتی یک میلی ثانیه تاخیر کمتر تاثیر خواهد داشت

دوست عزیز منظورتون رو درست متوجه نمیشم ۳۰ms تاثیرش صفر !!! ، در ضمن 

تغییر رنگ از خاکستری به خاکستری یا همون gtg, آخر سر برمیگرده به زمانی که طول میکشه نمایشگر تصویر رو به ما نشون بده ، من این رو مثال زدم ، که به شما بفهمونم حتی پنج میلی ثانیه هم مهم هست،  و دقیقا مثل تاخیر گرفتن بازخورد از طرف سرور میمونه که پس از فرستادن اطلاعات از سیستم شما به سرور با یک کلیک به شما داده میشه، 

و نهایتا هردو دیلی هستند چه از طرف نمایشگر چه از طریق کانکشن، و تاثیرشون یکی هست.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Deafrock گفته است :

دوست عزیز منظورتون رو درست متوجه نمیشم ۳۰ms تاثیرش صفر !!! ، در ضمن 

تغییر رنگ از خاکستری به خاکستری یا همون gtg, آخر سر برمیگرده به زمانی که طول میکشه نمایشگر تصویر رو به ما نشون بده ، من این رو مثال زدم ، که به شما بفهمونم حتی پنج میلی ثانیه هم مهم هست،  و دقیقا مثل تاخیر گرفتن بازخورد از طرف سرور میمونه که پس از فرستادن اطلاعات از سیستم شما به سرور با یک کلیک به شما داده میشه، 

و نهایتا هردو دیلی هستند چه از طرف نمایشگر چه از طریق کانکشن، و تاثیرشون یکی هست.

سی میلی ثانیه یعنی 3 صدم ثانیه😄 که برای هر پلیری به جز کسایی که تو مسابقات شرکت میکنن عملا 0 محسوب میشه.(علت اینکه اکثر  افراد فک میکنن اعدادی مثل 30 تاثیر زیاد دارن یکی بحث پکت لاست هست و یکی هم بعضیا 30 میلی ثانیه رو برابر 3 دهم ثانیه در نظر میگیرن که در واقع 300 میلی ثانیه هست)

اون تعریفی هم که برای ریسپانس تایم بیان کردین تعریف اینپوت لگ هست و نه ریسپانس تایم

مشکلی که ریسپانس تایم به وجود میاره اگر زیاد باشه اینه که فریم قبلی و بعدی همزمان نشون داده میشن و شاهد همون به اصطلاح بلوری شدن تصویر خواهیم بود به خاطر همین هم اینقدر حساسیت روش وجود داره

لینک به دیدگاه

مثل اینکه متوجه نمیشید پینگت بره بالای صدو پنجاه تو سرورای خارجی، یعنی هیچی یعنی دیگه مردی، پس هی نگید سی میلی ثانیه هیچ تاثیری نداره، 

بحث شما هم هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره، که راجع به مودم گیمینگ هست که خصوصیات qos و گیگابیت لن، و غیره داره که میتونه توی کم کردن لگ و دیلی کمی تاثیر داشته باشه، 

اگه اطلاعاتی دارید که در میون بزارید وگرنه بحث های بدون نتیجه و پوچ رو ادامه ندید ، چراکه این سری اطلاعاتی که شما بیان میکنید رو اکثر افراد میدونند.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 12 بهمن 1398 در 11:31، Mantel گفته است :

سلام ببخشید دیر جواب دادم . الان پیامتونو دیدم.

isp های p2p محلی هستن. باید آزمون و خطا کنی ببینی در رنج محل زندگی شما کدومشون بهترن - آزمون و خطا در p2p راحته مثل adsl نیست در یک روز میتونی از چندتا شرکت اکانت تست بگیری هر کدوم بهتر بود تمدید کنی.

گرچه همشون زیر مجموعه isp های معروفن مثلا shatle به اسم refatec پوینت تو پوینت میده . یا پیشگامان به اسم فارانت . شاید همین آسیاتک تو محل شما به اسم اصغر نت خدمات p2p بده

سلام . p2p از نظر کیفیت قابل مقایسه با adsl نیست .

p2p خیلی سرتره . منتها تو ایران هیچ چیز سر جاش نیست همه چیز قروقاطیه

حاجی ptp اسیا تک به من 7 میلیون قیمت دادند، از adsl کلافه شدم ولی اینم قیمت فضاییه

لینک به دیدگاه

سلام یک دانگل میخام برای اینکه گوشی رو بدون کابل به کامپیوتر وصل کنم و بتونم دانلود کنم

چی چیشنهاد میدین؟؟

اما چن سوال دیگه هم دارم
1 مودم من وای فای نداره از این نظر که بخام گوشی رو با دانگل وای فای وصل کنم مشکل نداره؟؟؟

2میشه با این دانگل برعکس هم عمل کرد و با اینترنت کامپیوتر به گوشی وصل شد؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، mojtabapes گفته است :

سلام یک دانگل میخام برای اینکه گوشی رو بدون کابل به کامپیوتر وصل کنم و بتونم دانلود کنم

چی چیشنهاد میدین؟؟

اما چن سوال دیگه هم دارم
1 مودم من وای فای نداره از این نظر که بخام گوشی رو با دانگل وای فای وصل کنم مشکل نداره؟؟؟

2میشه با این دانگل برعکس هم عمل کرد و با اینترنت کامپیوتر به گوشی وصل شد؟؟؟

1- نه نداره

2- بله میشه - خود ویندوز 10 این امکانو بهت میده با یه کلیک هات اسپات کنی

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

1- نه نداره

2- بله میشه - خود ویندوز 10 این امکانو بهت میده با یه کلیک هات اسپات کنی

برای گزینه 2 همه دانگلها همچین قابلیت رو دارن؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mojtabapes گفته است :

برای گزینه 2 همه دانگلها همچین قابلیت رو دارن؟؟؟

بله همه کارت شبکه های وایرلس این قابلیتو دارن. تی پی لینک درسته گرون تره ولی تی پی لینک بخر. من یدونه تی پی لینک دارم یدونه تسکو اولیو بیشتر ترجیح میدم.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

بله همه کارت شبکه های وایرلس این قابلیتو دارن. تی پی لینک درسته گرون تره ولی تی پی لینک بخر. من یدونه تی پی لینک دارم یدونه تسکو اولیو بیشتر ترجیح میدم.

https://www.digikala.com/product/dkp-2739/کارت-شبکه-بیسیم-تی-پی-لینک-tl-wn821n
این چطوره؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mojtabapes گفته است :

اره مال منم از همینه. بگرد شاید قیمت پایین تر گیر اوردی(همینو منظور)

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

عزیز متوجه سوالتون نشدم 

شما میخواین دانگل بخرید که اینترنت گوشی رو بوسیله هات اسپات وای فای روی کامپیوتر استفاده کنید ؟ یا اینکه میخواین اینترنت مودم ADSL خونه رو از طریق کامپیوتر با این دانگل به اشتراک بگذارید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، فرـشاد گفته است :

عزیز متوجه سوالتون نشدم 

شما میخواین دانگل بخرید که اینترنت گوشی رو بوسیله هات اسپات وای فای روی کامپیوتر استفاده کنید ؟ یا اینکه میخواین اینترنت مودم ADSL خونه رو از طریق کامپیوتر با این دانگل به اشتراک بگذارید ؟؟؟

اگه امکان پذیر باشه هر دوش 

در درجه اول این برام مهمه که اینترنت گوشی رو به کامپیوتر وصل کنم 

بعد هم اگه امکانش باشه و این قابلیت رو داشته باشه اینترنت خونه رو بتونم با این به گوشی وصل کنم (دقیقا برعکس گزینه بالا که گفتم)

ویرایش شده توسط mojtabapes
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mojtabapes گفته است :

اگه امکان پذیر باشه هر دوش 

در درجه اول این برام مهمه که اینترنت گوشی رو به کامپیوتر وصل کنم 

بعد هم اگه امکانش باشه و این قابلیت رو داشته باشه اینترنت خونه رو بتونم با این به گوشی وصل کنم (دقیقا برعکس گزینه بالا که گفتم)

برای استفاده از اینترنت گوشی داخل کامپیوتر،استفاده از کابل رو توصیه میکنم

وقتی هات اسپات از گوشی بدید و با کامپیوتر دانلود کنید گوشی خیلی داغ میشه و پیغام اور هیت میده و باطریش هم زود خالی میشه

گوشی رو با کابل به سیستم وصل کنید و از داخل منو گوشی گزینه usb tetering رو انتخاب کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...