رفتن به مطلب

روتر چیست؟!؟!؟!؟

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید

دقیقا روتر چیه ؟

چرا انقدر گرونه؟

تفاوتش با مودم چیه؟

لینک به دیدگاه

درود

روتر یه قطعه ای مثل مودم هست که کار اتصال چند کامپیوتر یا دیوایس مثل پرینتر یا اسکنر برو روی یک بستر کوچیک با سیم یا بی سیم هست .

حتی میشه با استفاده از روتر اینترنت , فایل و .... اشتراک گذاری کرد ..

دلیل گرون بودنش هم اینه که چند بانده اس .. یعنی مثل مودم یک ورودی یک خرحی نیست .. , امنیت چند لایه بسیار بالایی هم دارن

قادر به هماهنگ سازی چندین دستور به صورت همزمانه .. مثلا شما پرینتر داری کار میکنی

یکی دیگه داره فایل اشتراکی رو بر میداره .. و ......

امیدوارم با علم محدودم تونسته باشم کمکتون کنم ..

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

درود

روتر یه قطعه ای مثل مودم هست که کار اتصال چند کامپیوتر یا دیوایس مثل پرینتر یا اسکنر برو روی یک بستر کوچیک با سیم یا بی سیم هست .

حتی میشه با استفاده از روتر اینترنت , فایل و .... اشتراک گذاری کرد ..

دلیل گرون بودنش هم اینه که چند بانده اس .. یعنی مثل مودم یک ورودی یک خرحی نیست .. , امنیت چند لایه بسیار بالایی هم دارن

قادر به هماهنگ سازی چندین دستور به صورت همزمانه .. مثلا شما پرینتر داری کار میکنی

یکی دیگه داره فایل اشتراکی رو بر میداره .. و ......

امیدوارم با علم محدودم تونسته باشم کمکتون کنم ..

سلام این داداشوم همینه میگه خیلیییووم عالی

لینک به دیدگاه

در مسیری که پورت اینترنت عبور میکنه هم تغیر ایجاد میکنه؟

در کاهش پینگ تایم اوت ، بالا رفتن سرعت و.. چطور؟

لینک به دیدگاه

اوه شما منظورت روت یا روتر اینترنت هست ؟!

اون بحثش بسیار متفاوت هست ..

ولی تا اونجایی که من میدونم نه در این چیزا دخیل نیست .. شاید با افزایش قدرت سیگنال و کیفیت از تایم اوت داخلی منزل مثلا 1 الی 2 درصد بکاهه ولی در کل خیر

لینک به دیدگاه

اوه شما منظورت روت یا روتر اینترنت هست ؟!

اون بحثش بسیار متفاوت هست ..

ولی تا اونجایی که من میدونم نه در این چیزا دخیل نیست .. شاید با افزایش قدرت سیگنال و کیفیت از تایم اوت داخلی منزل مثلا 1 الی 2 درصد بکاهه ولی در کل خیر

منظور بنده روتر یا اکسس پوینت هست.

چون یکی میگفت این برای مسیریابی پورت و.. هست

من در طول روز پورت نتم از عمان عبور میکنه که کیفیت افتضاحی داره ، ولی از ساعت 3 صبح تا 10 صبح  پورت از سروری در آلمان عبور میکنه که کیفیت خوبی داره.

میخواستم ببینم میشه با خرید روتر کاری کرد که همیشه پورت من از مسیر  آلمان عبور کنه؟

لینک به دیدگاه

روتر وسیله ای هست برای اتصال چندین دستگاه و ایجاد شبکه خانگی

من خودم از روتر ASUS RT-AC68U استفاده میکنم و با استفاده از روتر پرینتر و هارد اکسترنال و تمام پی سی ها و موبال ها رو به هم شبکه کردم و روی موبایل به هارد اکسترنال چند ترابایتی دسترسی دارم.

فکر میکنم ساده ترین توضیح ممکن بود.

البته کارهای تخصصی تری هم با روتر میشه انجام داد و نسل های مختلف و با سرعت های مختلفی دارند.

لینک به دیدگاه

منظور بنده روتر یا اکسس پوینت هست.

چون یکی میگفت این برای مسیریابی پورت و.. هست

من در طول روز پورت نتم از عمان عبور میکنه که کیفیت افتضاحی داره ، ولی از ساعت 3 صبح تا 10 صبح  پورت از سروری در آلمان عبور میکنه که کیفیت خوبی داره.

میخواستم ببینم میشه با خرید روتر کاری کرد که همیشه پورت من از مسیر  آلمان عبور کنه؟

روتر و اکسس پویت در این کار دخیل نیستن .. 

اون مشکلی که شما میگی بر میکرده به روت اینترنت...

روت اینترنت به مسیری میگن که پکت های شما طی میکنن تا به سرور مورد نظر متصل بشی ..

برای تغییر روت دو راه بیشتر ندارید ..

1. یا مودم ریست کنید تا آیپی شما تغییر کنه ( البته بعضی ISP ها آیپی رنج هاشون محدوده )

2. از برنامه های کاهش پینگ استفاده کنی

یه موردی هم هست که بعید میدونم جواب بده .. ست کردن DNS

لینک به دیدگاه

درود

اینکه پورت اینترنت شما از کجا رد میشه مطلقا دست شما نیست که بخواید کنترلش کنید و کلا مربوط به شرکتی میشه که از اینترنت میگیرید.در مورد روتر و اکسس پوینت هم باید عرض کنم که شما مثلا یک مودم معمولی ADSL فاقد وای‌فای دارید بعد تنظیمش می‌کنید رو حالت اتوماتیک و ازش یک کابل شبکه میگیرید میارید توی روتر و اون به شما قابلیت وایرلس میده.یا اینکه مودم شما برد وایفای کمی داره در این حالت یک روتر دیگر تهیه میکنید و چند متر اون طرف تر که مودم اصلی آنتن نمیده نصبش میکنید و از مودم اصلی با کابل اینترنت می‌گیرید تا همه نقاط منزل تحت پوشش باشه.اکسس پوینت داشتانش جداست و اینترنت شما را ریپیت میگنه یعنی در دورترین نقطعه‌ای که مودم شما آنتن میده قرارش میدید و جوری تنظیمش میکنید که از اون نقطه وای‌فای شما را بگیره و با همون اسم و همون رمز دوباره تکراش کنه.به این شکل برد بیشتری دارید از همون اینترنت.بسیاری از مودم ها قابلیت روتر را هم دارند و بسیاری از اکسس پوینتها هم در اصل روتر/اکسس پوینت هستند

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید

دقیقا روتر چیه ؟

چرا انقدر گرونه؟

تفاوتش با مودم چیه؟

جوری که شما میگی اینقد گرونه، من حدس میزنم رفتین سراغ روترای سیسکو!

روتر کار اصلیش مسیریابی هست... یعنی انتقال دیتای شما از بستر یک شبکه به یک شبکه دیگه...

همین مودمای ADSL هم در اصل دارن کار یه روتر رو میکنن...

خیر، در این موارد هیچ تاثیری نداره...

لینک به دیدگاه

سلام

روت (مسیریابی) میتونه با IP یا Mac Address  انجام بشه.روش های متعددی داره...

روتر کار اصلیش اتصال چند شبکه به همدیگه هستش. دلیل گرون بودنش اینه که روی لایه 3 شبکه کار میکنه که IP توی این لایه است.

سوییچ و هاب روی لایه دو(مک ادرس) کار میکنن البته سوییچ لایه 3 هم داریم که با IP کار کنه ولی بسیار گرونه. 

روتر قابلیت دادن IP به پورت های مختلف خودش و باقی کامپوتر هارو داره و برعکس سوییچ جلوی برودکست اطلاعاتو میگیره.

البته پورت ها قابلیت برنامه ریزی رو دارن ولی خیلی راحت نیست و برای برقراری اتصال با باقی شبکه ها تو اینترنت نباید اکثرشونو تغییر داد. چون اکثرش به صورت دیفالت تعیین شد.

سوالی بود در خدمتم :)

ویرایش شده توسط leader
لینک به دیدگاه

مرسی دوستان

90% متوجه شدم دقیقا چه کاری انجام میده

مثل این که کار که من میخوام شدنی نیست.

لینک به دیدگاه

شما با شرکت تماس بگیرید،و بگید که چه چیزی میخاید احتمالا با آیپی استاتیک حل بشه که حدود ماهی ۵ هزار تومن هزینه ماهانه داره

ویرایش شده توسط pouyan_ta
لینک به دیدگاه

خدا بگم مسئولین این مملکتو چیکار کنه که ملت و به جایی کشوندن که به خاطر داشتن یه پینگ پایین تر و نداشتن پکت لاست اینقدر تحت فشار باشن بخوان مسیر نتشون رو از عمان به المان تغییر بدن!!!!!!!!!

جای دیگه ای هم عرض کردم دوباره میگم نت ایران به هیچ عنوان ثبات نداره که بشه تصمیم گرفت برای بهتر شدنش کاری کرد! اینترنت تا قبل از روتر های زیرساخت مثل هلو میمونه این خود ایرانه که میری ن ه بهش برادر...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید

دقیقا روتر چیه ؟

چرا انقدر گرونه؟

تفاوتش با مودم چیه؟

روتر یعنی مسیریاب و عمل مسیریابی بین دستگاه‌های متصل به روتر یا روتر دیگر رو برعهده دارد.

بستگی به نوع روتر و تعداد پورت‌ها داره بعضی روترها تا چند میلیارد قیمت داره البته تو دیتا سنتر استفاده میشه. اینایی که تو بازار هستن جوجه روتر هستن :) . همچنین روتر‌ها تنظیمات پیشرفته و الگوریتم‌های مسیریابی، فیلتر کردن، محدود کردن و... دارند.

روترها نیز سیستم‌عامل دارند.

مودم عملا یک مسیریاب تک پرته و امکانات پیشرفته روتر رو نداره.

عمل مسیریابی بستگی به ترافیک شبکه و کانفیگ روتر داره یکی از دلایلی که تو ایران پینگ بالاست مربوط به کانفیگ روترهاست چون هردیتا سنتر/isp به فکر خودشه و خودشون رو زیاد درگیر مباحث فنی و علمی نمی‌کنن. مثلا ببینید در تهران یکی پینگ 300 داره با آلمان و یکی پینگ 80 داره و این مسخره‌ترین حالته انگار دو نفر تو دو کشور مختلف هستند.

لینک به دیدگاه

شما با شرکت تماس بگیرید،و بگید که چه چیزی میخاید احتمالا با آیپی استاتیک حل بشه که حدود ماهی ۵ هزار تومن هزینه ماهانه داره

مخابرات هست 

فقط یک گله گسفند نشستن اونجا به هر دلیلی  زنگ بزنی برای مشکل فقط و فقط یک جواب دارن

مشکل از شبکه هست !!!!!!!

خدا بگم مسئولین این مملکتو چیکار کنه که ملت و به جایی کشوندن که به خاطر داشتن یه پینگ پایین تر و نداشتن پکت لاست اینقدر تحت فشار باشن بخوان مسیر نتشون رو از عمان به المان تغییر بدن!!!!!!!!!

جای دیگه ای هم عرض کردم دوباره میگم نت ایران به هیچ عنوان ثبات نداره که بشه تصمیم گرفت برای بهتر شدنش کاری کرد! اینترنت تا قبل از روتر های زیرساخت مثل هلو میمونه این خود ایرانه که میری ن ه بهش برادر...

یکی از دوستان انجمن بود گفت با یک روتر و یه سرور خارجی میشه کاری کرد که پینگ شما با سرور بازی از 300 به 50 برسه قبلا هم تست شده ولی اولش یه روتر 400 تومنی میخواد ماهی هم 80 برای سرور خارجی.

برای همین بود برام سوال پیش امده بود.

لینک به دیدگاه

مخابرات هست 

فقط یک گله گسفند نشستن اونجا به هر دلیلی  زنگ بزنی برای مشکل فقط و فقط یک جواب دارن

مشکل از شبکه هست !!!!!!!

یکی از دوستان انجمن بود گفت با یک روتر و یه سرور خارجی میشه کاری کرد که پینگ شما با سرور بازی از 300 به 50 برسه قبلا هم تست شده ولی اولش یه روتر 400 تومنی میخواد ماهی هم 80 برای سرور خارجی.

اخه تفاوت یه روتر 400 تومنی با یه مودم 50 تومنی تو کاری که شما میخوای تفاوت 0.5% ی دارن فقط... چون اصلش برقراری ارتباط با مخابرات هست که هردوشون انجام میدن و بیشتر بستگی به خط و سرورهای مخابرات داره... البته اون هزینه 80 تومن درسته که میگن شرکت خارجی روی خط شما شبکه شخصی انتقال داده بزنه. انتظار بهبودی پینگ میشه داشت ولی وقتی سرور گیم مقصد میتونه مستقیم به شما وصل بشه (بدون شبکه شخصی انتقال داده) ممکنه با واسطه (شبکه شخصی انتقال داده) پینگ شما بالاتر هم بره.

لینک به دیدگاه

مخابرات هست 

مشکل از شبکه هست !!!!!!!

یه نرم افزار هست به نام WinMTR  سرچ کنی راحت پیدا میکنی. از طریق اون مسیر اتصال خوت تا سرور گیمی که بازی میکنی رو پیدا و تحت نظر بگیر. بعد ببین پکت لاستت توی کدوم روتر ها اتفاق میفته و مقدار پینگت چقدره. از نتیجه عکس بگیر بزار

ویرایش شده توسط ROGfan
لینک به دیدگاه

یه نرم افزار هست به نام WinMTR  سرچ کنی راحت پیدا میکنی. از طریق اون مسیر اتصال خوت تا سرور گیمی که بازی میکنی رو پیدا و تحت نظر بگیر. بعد ببین پکت لاستت توی کدوم روتر ها اتفاق میفته و مقدار پینگت چقدره. از نتیجه عکس بگیر بزار

تایید میشه

دو سالی هست با این برنامه کار میکنم

دقیق . سبک . سریع هست ..

همیشه هم با این برنامه مچ پشتیبانی آی اس پیم رو میگیرم و دهنشون رو میبندم ..

بهانه بی بهانه !

لینک به دیدگاه

خودم تریس میکنم  یه سرور توی خیابان لاله زار توی تهران هست با اون مشکل دارم + سروری تو عمان

ولی 2020 زنگ میزنم جواب گو نیستم

حاضرم با میمون پیش خط حرف بزنم ولی یک بار دیگه با این پاسخ گو های 2020 حرف نزنم ، گاو گاو

در هر صورت میگن مشکل از مرکز هست تا چند روز آینده حل میشه   (دقیقا 90% همین رو میگن) 10% بقیه هم میگن از دست ما کاری برنمیاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خودم تریس میکنم  یه سرور توی خیابان لاله زار توی تهران هست با اون مشکل دارم + سروری تو عمان

ولی 2020 زنگ میزنم جواب گو نیستم

حاضرم با میمون پیش خط حرف بزنم ولی یک بار دیگه با این پاسخ گو های 2020 حرف نزنم ، گاو گاو

در هر صورت میگن مشکل از مرکز هست تا چند روز آینده حل میشه   (دقیقا 90% همین رو میگن) 10% بقیه هم میگن از دست ما کاری برنمیاد.

چندبار تو زمان های مختلف از tracert 87.247.179.187 بگیر نتایج رو برای من بفرستید

ویرایش شده توسط Extreme Plus
لینک به دیدگاه

چندبار تو زمان های مختلف از tracert 87.247.179.187 بگیر نتایج رو برای من بفرستید

سلام این در دو حالت بهترین و بد ترین

در کل نت من توی همین وضعیته

از 3 صبح تا 8 صبح خوبه از اون به بعد خیلی بد میشه.

این برای 4 صبح

u1s8_400.jpg

این برای 8 شب

pz6_800.jpg

لینک به دیدگاه

الان:

pf2e_cert.jpg

اینم روتینگ یکی از سرورهای بتلفیلد 4، کسی میدونه چرا بین دو روتر اینقدر اختلاف هست؟

28vw_cert2.jpg

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

الان:

pf2e_cert.jpg

اینم روتینگ یکی از سرورهای بتلفیلد 4، کسی میدونه چرا بین دو روتر اینقدر اختلاف هست؟

28vw_cert2.jpg

تو گوگل سرچ کن جوابتو میگیری...

برو به این لینکا یه سری بزن

http://62.115.59.109.ipaddress.com/

https://db-ip.com/62.115.59.109

https://db-ip.com/10.52.52.65

ویرایش شده توسط Jenova
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام این در دو حالت بهترین و بد ترین

در کل نت من توی همین وضعیته

از 3 صبح تا 8 صبح خوبه از اون به بعد خیلی بد میشه.

این برای 4 صبح

u1s8_400.jpg

این برای 8 شب

pz6_800.jpg

8odz_capture.png

توی لیست به ترتیب روت های سرویس دهنده شما مشخص شده 

معمولا 99% روت ها و مسیر ها از 5 سرویس دهنده اول تامین میشه طبق نتایج و بقیه سرویس دهنده ها برای مسیر های فرعی یا لینک پشتیبان هستن

به عنوان مثال سرور  بتلفیلد از telia استفاده کرده در عکسی یکی از دوستان قرارداد شما نمیتونید این مسیر رو تغییر بدید ولی میتونید با زدن یک لینک bgp با یک سرور خارجی برای خوتون یک مسیر نیمه اختصاصی ایجادکنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...