رفتن به مطلب

تست کارتهای گرافیک با 3DMark

LEE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
عزیز امتیاز بالاست بخاطر اینکه هیچ استانداردی رو رعایت نکرده...

شما تنظیمات رو بیار پایین امتیاز بالایی میگیری...

attachicon.gif470 & 3570@ 4.2 Ghz.jpg

دوست عزیز اون مورد که شما میگید مربوط به تست 01 هست نه 3d11 آن هم فیزیک اسکورش   :lol:

شما لطف کنید 2 تا تست با یک فرکانس ثابت سی پی یو و رعایت کردن و نکردن همان استاندارهائی که گفتید بگذارید تا ما باورمون بشه .

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
دوست عزیز اون مورد که شما میگید مربوط به تست 01 هست نه 3d11 آن هم فیزیک اسکورش :lol:

شما لطف کنید 2 تا تست با یک فرکانس ثابت سی پی یو و رعایت کردن و نکردن همان استاندارهائی که گفتید بگذارید تا ما باورمون بشه .

حق با شما و فرجام جان عزیز بود...

من Phyzx Score رو با Phyzx اشتباه گرفتم و الان که تست گرفتم هیچ تغییری ندیدم...

البته واسه من با تغییر فرکانس رم از 1600 به 2000 فقط 110 امتیاز تغییر داشت و با فرکانس 1866 حدودا 70 تا...

post-10788-0-17368300-1357971234_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اقا بهمن این گرافیک اسکور برای 670 روی این سیستم کم نیست؟

شما کم گرفتین یا عادیه؟

میگم بیاین این رمای مارو بخرین روی امتیاز فیزیکس عین بمب تاثیر داره فکر کنید 2400cl8 با کمی ولتاژ cl7 یکم دیگه دل داشته باشین cl6 هم میزنه دی:

گرافیک اسکور 11150 کمه؟ این رو با امتیاز کارتهای AMD که با تقلب در تنظیمات Tesselation به دست میاد مقایسه نکن  :lol:

670 که بالای 11000 گرافیک اسکور بگیره من ندیدم ( غیر از LN2 )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
گرافیک اسکور 11150 کمه؟ این رو با امتیاز کارتهای AMD که با تقلب در تنظیمات Tesselation به دست میاد مقایسه نکن  :lol:

670 که بالای 11000 گرافیک اسکور بگیره من ندیدم ( غیر از LN2 )

سلام

بهمن تو چه رزولیشینی تست زدی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام

بهمن تو چه رزولیشینی تست زدی ؟

سلام عطا جان خوبی؟ رزولوشن Performance دیگه. 1280x720 چطور مگه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام عطا جان خوبی؟ رزولوشن Performance دیگه. 1280x720 چطور مگه؟

خواستم با دوتا 650TI  (  مگه هستش ایران ؟؟  )  یه تست بزنم / شب میرم پیش دوتا از این کارتها / اگه شانس بیارم سیستم بیکار باشه و نترسن :wub:

الان دنبال 650 بودم قیمتش تو ایران چنده و بنچمارکهاش رو ببینم یه مطلب جالبی دیدم

اونم اینکه 650 سریش اصلاً SLI نمیشه ؟؟ !!

زنگیدم به طرف میگم سالار مطمئنی که سیستمت 2تا کارت گرافیک داره ؟ میگه آره بابا خودم دیدم رو سیستم نصب هستش /

گفتم یه نگاه کن ببین روش چی نوشته ؟  که 660 در اومد / اونم خالیش چیزی نداره   ولی 3 گیگ هستن هرکدومش/ از الان ترسیده دوستم :smug:  مثل اینکه لولو هستم میرم بخورمش /

والا :Hee Hee:

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

خواستم با دوتا 650TI  (  مگه هستش ایران ؟؟  )  یه تست بزنم / شب میرم پیش دوتا از این کارتها / اگه شانس بیارم سیستم بیکار باشه و نترسن :wub:

اون سوالی که پرسیدین رو من نداشتم ولی خودتون پرسیدین جوابم بدین:دی

از خارج آوردین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اون سوالی که پرسیدین رو من نداشتم ولی خودتون پرسیدین جوابم بدین:دی

از خارج آوردین؟

نتونستم قیمت بگیرم براش - وب سایت هم به چشمم نخورد داشته باشه/ بود بهم بگین / ولی با این اوضاع که فقط یکی میشه زد رو سیستم ارزش نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
حق با شما و فرجام جان عزیز بود...

من Phyzx Score رو با Phyzx اشتباه گرفتم و الان که تست گرفتم هیچ تغییری ندیدم...

البته واسه من با تغییر فرکانس رم از 1600 به 2000 فقط 110 امتیاز تغییر داشت و با فرکانس 1866 حدودا 70 تا...

attachicon.gifGTX 470 & 3570@ 4.2 Ghz Performance with RAM @ 1866.jpg

تنگ کردن تایمینگ ها هم تاثیرش در نمره فیزیکس بسیار بالاست (البته نه هر تایمینگی بلکه کمترین تایمینگی که رم توش فول استیبل باشه)

فرق بین 2133 با تایمینگ 7-10-7 و 2133 با تایمینگه 8-8-8 حدود 800 تاست به نفع دومی البته تقریبا" فقط رمهای الپیدا اون تایمینگ رو میزنن 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

خب 

امروز داشتم چندتا تست کوچیک میگرفتم که خیلی خیلی بطور واضح این باتل نک رو دیدم (تا حالا پردازنده ای اینقدر ضعیفی نداشتم تا باتل نک رو اینقدر با تاثیر بسیار زیاد ببینم :دی)

پردازنده : AMD Sempron 145

مادربورد : Crosshair V formula-z

گرافیک هم Asus 7970 Dcu II Top

تست اول رو با فرکانس استوک پردازنده ی 145 گرفتم  رمها روی 1600 و گرافیک هم در فرکانس استوک خودش و گرافیک اسکور فوق العاده پایین 7897

mjmebbh5ggf3ulzau8fs_thumb.jpg

تست دوم هم فرکانس پردازنده روی 3933 مگاهرتز و رهما هم روی 1866 و گرافیک هم روی فرکانس استوک و گرافیک اسکور تا 9431 بالا اومد 

2xb4m665h920der4yy49_thumb.jpg

در آخر هم تستی که روی پردازنده 8150 گرفته بودم و گرافیک و پردازدنده روی فرکانس استوک و گرافیک اسکور 11451

vqzrzwn7c4vng0q9rgsw_thumb.jpg

تک هسته ای بودن و ...... اینها کار دست سمپرون داد دیگه :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

دوستان چطوره؟

ویرایش شده توسط amir25
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عکسهای پست قبلیم اصلاح شد. کافیه روش کلیک چپ کنید

لینک به دیدگاه

فرجام جان . یک مقدار در مورد این اصطلاح "باتل نک" توضیح میدی که یعنی چی؟

:wub:

لینک به دیدگاه

سلام فرجام جان خوبی؟ شرمنده این موضوع رو وسط این تاپیک مطرح میکنم جای دیگه نتونستم پیدات کنم! مادر بردz77 sabertooth رم رو تا چقدر اور میکنه؟رم هام 1600 coraire vengence  cl9-1.5v 2*4g هست!البته سی پی یو رو 4500 اور کردم!تو امضام هست مشخصات!یه کمکی بهم کن!الان رو cl10-9-9-24  1.5v  و1866 هست!بالاتر میره؟چیکار کنم؟ممنون

اساتید کسی نظری نداره؟بدنیست  کسی ایده ای نظری داره بگه ها :unsure:

ویرایش شده توسط hamidparniyan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
فرجام جان . یک مقدار در مورد این اصطلاح "باتل نک" توضیح میدی که یعنی چی؟

:wub:

این الان تیکه بود هومن جان یا واقعا در این مورد اطلاعات ندارید و یا میخواید فرجام توضیح بده بقیه مثل من نمیدونن بفهمن و یا ... :-j

@};-

پ ن :بزرگان فروم همه شبها جمع اند ها.دقت کنید به آنلاین ها

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خب 

امروز داشتم چندتا تست کوچیک میگرفتم که خیلی خیلی بطور واضح این باتل نک رو دیدم (تا حالا پردازنده ای اینقدر ضعیفی نداشتم تا باتل نک رو اینقدر با تاثیر بسیار زیاد ببینم :دی)

پردازنده : AMD Sempron 145

مادربورد : Crosshair V formula-z

گرافیک هم Asus 7970 Dcu II Top

تست اول رو با فرکانس استوک پردازنده ی 145 گرفتم  رمها روی 1600 و گرافیک هم در فرکانس استوک خودش و گرافیک اسکور فوق العاده پایین 7897

mjmebbh5ggf3ulzau8fs_thumb.jpg

تست دوم هم فرکانس پردازنده روی 3933 مگاهرتز و رهما هم روی 1866 و گرافیک هم روی فرکانس استوک و گرافیک اسکور تا 9431 بالا اومد 

2xb4m665h920der4yy49_thumb.jpg

در آخر هم تستی که روی پردازنده 8150 گرفته بودم و گرافیک و پردازدنده روی فرکانس استوک و گرافیک اسکور 11451

vqzrzwn7c4vng0q9rgsw_thumb.jpg

تک هسته ای بودن و ...... اینها کار دست سمپرون داد دیگه :دی

ویرایش

----------------

دیگه چشمه یاری نمی کنه Graphic Scor رو جای Physics Scor دیدم . برا همین یه نیم صفحه ای شر و ور برات نوشته بودم که چطوری الان اینو داده 8150 . :دی که سریع متوجه و اصلاحش کردم :دی ی ی

ویرایش شده توسط MaHMooTi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجا جاش نیست ولی چون در تستهای 3DM11 معمولا پردازنده ها باتل نک ایجاد می کنند یکم توضیح خالی از لطف نیست :

خوب چون دوست خوبم فرجام اینجا نیست من یکم توضیح میدم در مورد باتل نک البته جسارتا با اجازه خود فرجام و بزرگتر های این فروم.

bottleneck_diagram.jpg

باتل نک یا گلو گاه در واقع همون قسمت باریک بطری هست که باعث میشه مایعات نتونن راحت از بطری خارج بشن .

میشه بصورت کلمه به کلمه هم تقریبا به همون نتیجه رسید.باتل که همون بطری هست و نک هم گردن و باهم میشه گردن بطری یا همون گلو گاه یا تنگنا.

http://translate.google.com/?q=bottleneck&sugexp=chrome,mod%3D10&um=1&ie=UTF-8&hl=en&sa=N&tab=wT

دقیقا بکاربردن این اصطلاح در مورد سخت افزاری در مورد پردازنده ها درست و برقرار هست.بعضی از پردازنده ها با محدودیت هایی که ایجاد می کنن باعث میشوند که خروجی یا همون نتایج ضعیف و یا کمتر از سطح مورد انتظار باشند.

این مورد بیشتر در مورد پردازنده هایی دیده میشه که قدرت هسته های کم یا تعداد هسته هاشون کم باشه.دقیقا پردازنده های شرکت معظم AMD.

همونطور که در تست های فرجام عزیز مشخص هست بالا بردن فرکانس تا حدی این ضعف رو می پوشونه ولی نه بطور کامل.

من معتقد هستم تک هسته سمپرون از تک هسته 8150 در فرکانس مشابه میتونه بهتر باشه.در واقع در 8150 تعداد زیاد هسته ها ضعف این معماری رو میپوشونن.

در ادامه اشاره ای خواهم داشت به تستهایی که اخیرا تامزهاردور در این مورد انجام داده :

3DMarkPerformanceCPUBottleneck2013.png

همونطور که می بینید قویترین پردازنده شرکت AMD که 8350 باشه انتخاب شده و در فرکانس مشابه یعنی 4.4 با 3770 مقایسه شده که 3300 امتیاز در فیزیکس اسکور و حدود 500 امتیاز در گرافیک اسکور و حدود 2300 امتیاز هم در نتیجه نهایی 3DM11 پردازنده 8350 عقب افتاده.

این میزان تنگنا در تغییر فرکانس و تایمینگ رمها در تغییر نتیجه گرافیک تقریبا ناچیز هست ولی روی نتایج فیزیکس و متعاقب اون نتیجه نهایی 3DM11 تاثیر بسزایی داره.

3DMarkPerformanceRAMBottleneck2013.png

با تشکر

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

اصولا من تست میگذارم که تاپیک بیاد بالا ولی این روزها این تاپیک همیشه بالاست . 

به هر حال گفتم قبل از اینکه درگیر کارهای آخر سال بشم چند تست بگذارم شاید بعدا فرصتش محیا نشه  :) 

این تستهای فیزیک اسکور که میگذارم به نظر خودم دارای بهترین پرفورمنس هست چون یه سرچ سطحی که تو hwbot کردم کمتر کسی در این فرکانسها به این اسکورها دست پیدا کرده ( البته من بالاتر از اینها ندیدم ولی خوب شاید من خوب سرچ نکردم ;))

- فیزیک اسکور در فرکانس 4200 با سی پی یو 3930k و اسکور 15231

ue3r33s7nt34o4edqzec.jpg

- فیزیک اسکور در فرکانس 4500 با سی پی یو 3930k و اسکور 16216

nikbtq03g6qdaxhlgf9n.jpg

- فیزیک اسکور در فرکانس 4949 با سی پی یو 3930k و اسکور 17498  :smug: 

gb255ur4cpwog5m81gm.jpg

ویرایش :
- تاپیک زیر میتونه مرجع خوبی برای مقایسه اسکورها باشه  :) 

- کلیه تستها رو ایر و با کولر 1216x انجام شده و به دلیل محدودیت عملکرد کولر و ایر امکان گرفتن تستها در فرکانس بالاتر مقدور نبود که در اولین فرصت زیر ln2 تستها در فرکانس بالاتر هم انجام میشود .
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از بهزاد جان خیلی عالی بود و خستگی از تنمون در رفت :clapping:

پ ن :

کی بود میگفت پوریا حساس هست رو فیزیکس گرفتن  :-?

" اینقدر فیزیکس نگیرید " [-X

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با تشکر از بهزاد جان خیلی عالی بود و خستگی از تنمون در رفت :clapping:

پ ن :

کی بود میگفت پوریا حساس هست رو فیزیکس گرفتن 

" اینقدر فیزیکس نگیرید " [-X

خواهش میکنم معین جان و ممنونم از توجهتان   @};-  

بر خلاف پوریا من معتقدم اگر با این سی پی یو این تستها را نگیری در حق سی پی یو ظلم میشه   B)  

قبلا هم گفتم من اصولا با نرم افزار پریمیر کار میکنم که موقع ران شدن نرم افزار encore فشاری که به سی پی یو وارد میشه خیلی بیشتر از این داستان فیزیک اسکور و wprime و ... هست و مدت زمان ران بودن اون برنامه حداقل 10-20 برابر این تستها هست و کلیه هسته ها و تردها در تمام این مدت در لود 100% بسر میبرند  :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خواهش میکنم معین جان و ممنونم از توجهتان   @};-  

بر خلاف پوریا من معتقدم اگر با این سی پی یو این تستها را نگیری در حق سی پی یو ظلم میشه   B)  

قبلا هم گفتم من اصولا با نرم افزار پریمیر کار میکنم که موقع ران شدن نرم افزار encore فشاری که به سی پی یو وارد میشه خیلی بیشتر از این داستان فیزیک اسکور و wprime و ... هست و مدت زمان ران بودن اون برنامه حداقل 10-20 برابر این تستها هست و کلیه هسته ها و تردها در تمام این مدت در لود 100% بسر میبرند  :x

در اصل شما دارید بهترین استفاده رو از پردازنده می برید و این پردازنده ها ساخته شدن برای این کارها وگرنه ادم برای گیم یا کارهای ساده تر که اکثر کاربرها انجام میدن مثل موسیقی،فیل.م وبگردی و ... هم بخواد یک عدد 3470 هم بخوبی کار آدم رو راه میندازه اونم در حد همون 3930 یا 3960 و اونم یک چهارم هزینه .

لینک به دیدگاه

سلام فرجام جان خوبی؟ شرمنده این موضوع رو وسط این تاپیک مطرح میکنم جای دیگه نتونستم پیدات کنم! مادر بردz77 sabertooth رم رو تا چقدر اور میکنه؟رم هام 1600 coraire vengence  cl9-1.5v 2*4g هست!البته سی پی یو رو 4500 اور کردم!تو امضام هست مشخصات!یه کمکی بهم کن!الان رو cl10-9-9-24  1.5v  و1866 هست!بالاتر میره؟چیکار کنم؟ممنون

اساتید کسی نظری نداره؟بدنیست  کسی ایده ای نظری داره بگه ها :unsure:

سلام بهزاد جان شبت بخیر شما راجب اور رو روی مادر برد z77 sabertooth  اطلاعتی دارین؟بالاترین فرکانس چقدره؟روی چه cl و ولتاژی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام بهزاد جان شبت بخیر شما راجب اور رو روی مادر برد z77 sabertooth  اطلاعتی دارین؟بالاترین فرکانس چقدره؟روی چه cl و ولتاژی؟

سلام دوست عزیز 

داستان اور سی پی یو و رم بیشتر بر میگرده به خود سی پی یو و نوع رم مورد استفاده .

ولی اگر یک کولر مناسب داتشه باشید مطلوبترین فرکانس برای استفاده سی پی یو بصورت 7/24 فرکانس 4500 هست و برای رم هم رابطه مستقیم با نوع رم دارد . 

ولی اگر بتونید یک رم متوسط تهیه کنید باید بشه رو فرکانس 2200 براحتی استیبلش کرد .

لینک به دیدگاه

ممنون از جوابت!سی پی یو که رو4500 هست ولتاژ1.27

مادر بردم سابرتوس هست رم هم 2*4 1600   vengence cl 9-9-9-24  هست نمیدونم رو چه ولتاژی رم رو اور کنم؟مادر برد اجازه میده یا نه؟سوالم اینجاست؟

ویرایش شده توسط hamidparniyan
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...