رفتن به مطلب

بنچمارک Rise of Tomb Raider با طعم DX12 !!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

qr6f_2962603-riseofthetombraider_promo.j

همین چند روز پیش بود اپدیتی برای Rise of Tomb Raider اومد که قابلیت DX12 و vxao را فعال میکرد

بنچمارک هایی منتشر شده که نگاهی به اون ها میندازیم

j9jj_123123123123asdsdasd.jpg

f0r_czvbdgg4345234.jpg

hbxv_hgh546456456.jpg

8gv3_g34345345.jpg

zwgg_h4334535345.jpg

VXAO

1y84_h34t343t34t.jpg

تست های انجام شده توسط کاربران

GTX 980 TI GIGA G1 + 4770K

21y_111.jpg

qgxx_111111.jpg

1iy5_1111111111.jpg

6zi7_11111111.jpg

SAPPHIRE DULA-X 7970 + FX-8150

DX11

22kl_post-11538-0-97097200-1457785093.pn

DX12

itb4_post-11538-0-77880200-1457785115.jp

ما به کسانی که قصد تهیه کارت برای عنوان TR دارند ، کارت های شرکت انویدیا رو پیشنهاد میکنیم

و همین طور به نظر میرسد برنده ی واقعی میدان پردازنده های شرکت AMD خواهند بود که با رابط DX12 به طرز شگفت اوری افزایش کارایی  از خود نشان میدهند!!!
ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

جالبه 970بقل دست  furyx!!!!!حتی در مواردی بهتر :laughing:  یا  960 نزدیک 390 !!!!اختلاف 980ti و furyx هم که کیلومتری و معناداره!

از اونطرف هم یه i3 تمام 6 و 4 هسته ایی های amd رو کنار میزنه و کارایی بسسیار نزدیکی نسبت به 8 هسته ایی ها داره فقط حیف که خیلی از مدلهای کارتهای گرافیکی یا i5 ها تو این تستها نیستند

البته من توی تستی که خود شرکت سازنده بازی روی یه کارت 970 انجام داده بود با dx12 جهش زیادی رو ثبت کرده بود ولی اینجا همچین چیزی رو نشون نمیده

اینم تست dx12 از یه منظر دیگه!!غیر بازی هیتمن!!

باور کنید برنده کسی که بیشترین قرارداد ها رو با  بازیسازها ببنده و بیشترین سهم بازار رو داشته باشه که همین باعث میشه بازیسازها بیشتر جذبش بشن !که خب از همین الان برنده مشخصه!نه کسی که مثلا در Async Compute بهتر عمل میکنه!

تازه بازی تا بازی هم داریم من فکر میکنم تعداد کسایی که حاضرن بابت توم رید پول بدن و بازی رو بخرن خیلی خیلی بیشتر از کسایی باشن که بخوان این نسخه جدید از هیتمنو بخرن حتی amd دارها !

----ویرایش

البته اشتباه برداشت نشه منظورم مقایسه مستقیم این دوتا بازی نیست منظورم حاشیه های منفی دوروبر بازی هیتمن سر همین قضیه اپیزودی بودنش و بقیه مواردش هست مثل گرافیک یا نسبت فریم دهیش به گرافیکش!که کلی هم نقد منفی خورده از سمت کاربرها.از اونطرف هم تو سری بازی یه سیر نزولی سقوطی رو طی کرده !هیتمن از کجا به کجا رسید!

ویرایش شده توسط StarCraft
لینک به دیدگاه

متاسفانه DX12 جوری شده AMD و NVIDIA باهاش روی کارت های همدیگه میتونند gimp کنند :|

که این برای پی سی گیمینگ نمیتونه خوب باشه

این که هر کی با بازی سازهای بیشتر همکاری داشته باشه برنده هست موافقم AMD کلی از تایتل هاشو از دست داده .... باید بجنبه

ولی نگاهی به min fps بندازین خنده داره روی کارت های انویدیا

در مورد مقایسه هیتمن و TR

بازی متفاوته و طرفدران متفاوتی داره ولی در کل برای کسایی که از نسخه 1 هیتمن با مامور 47 همراه هستند یک تار موی کله کچل هیتمن رو با صد تا لارا 85 عوض نمیکنند :laughing: =))

بحث فن بازی نیست این تایتل فلان شرکته و این بچه بازیا . . . TR 2013 تایتل ای ام دی بازی کردیم لذت بردیم نسخه جدید هم تایتل انویدیا بازی میکنیم لذت میبیریم ولی هیتمن چیز دیگه ای هست :x

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

متاسفانه DX12 جوری شده AMD و NVIDIA باهاش روی کارت های همدیگه میتونند gimp کنند :|

این که هر کی با بازی سازهای بیشتر همکاری داشته باشه برنده هست موافقم AMD کلی از تایتل هاشو از دست داده .... باید بجنبه

بازی متفاوته و طرفدران متفاوتی داره ولی در کل برای کسایی که از نسخه 1 هیتمن با مامور 47 همراه هستند یک تار موی کله کچل هیتمن رو با صد تا لارا 85 عوض نمیکنند :laughing: =))

بحث فن بازی نیست این تایتل فلان شرکته و این بچه بازیا . . . TR 2013 تایتل ای ام دی بازی کردیم لذت بردیم نسخه جدید هم تایتل انویدیا بازی میکنیم لذت میبیریم ولی هیتمن چیز دیگه ای هست :x

دقیقا با شما موافقم. :clapping:

به نظر من هیتمن هر چی هم که باشه یک بازی بسیار جذابه و تام رایدر هر چی هم که باشه به گرد هیتمن نمی رسه. :x

جالبه که هیتمن جزو محدود بازیهایی هست که حتی کسایی که اصلا تو عمرشون بازی نکردن هم می شناسنش. :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چجوریاست؟؟؟

اینا که همش عملکردشون منفی هستش تو DX12، دقیقا مثل بنچهایی که خودم گرفتم...

راستی دوستان من گزینه ای ندیدم تو تنظیمات بازی واسه VXAO؟؟؟

لینک به دیدگاه

چجوریاست؟؟؟

اینا که همش عملکردشون منفی هستش تو DX12، دقیقا مثل بنچهایی که خودم گرفتم...

راستی دوستان من گزینه ای ندیدم تو تنظیمات بازی واسه VXAO؟؟؟

ظاهرا فقط روی کارت های انویدیا کار میکنه!

لینک به دیدگاه

با تشکر از استارتر عزیز

این هم ی بازی با dx12 کاملا بهینه شده حالا میخواد تنظیمات انحصاری انویدیا رو داشته باشه یا نداشته باشه

کاملا چیزایی ک باعث برتری انویدیا میشن رو نشون میده.

گرافبک خیره کننده

جلوه های خارق العاده

سازگاری بهتر با رابط dx12

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

الان این بازی با دایرکت 11تو بعضی جاها 16فریم میده اونم با 970 :|

راهی هست بشه بدون آپدیت از طریق کنترل پنل ویندوز 8رو به 10ارتقا داد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ظاهرا فقط روی کارت های انویدیا کار میکنه!

؟

پس اون تست 7970 که آخر گذاشتی قضیش چی هستش؟؟

بنچمارکها تقریبا تو همه کارتها که عملکرد منفی داره؟

فقط تو یکی از مپها که اسمش رو زده Soviet در DX12 و DX11 تقریبا فرقشون زیاد نیست...

حتی عملکرد CPU ها در DX12 ضعیفتر شده، آقا اینجارو که ببینی، دیگه باید به صحت این بنچمارکها شک کرد، یا حداقل بگی که بازی DX12 نیست...

چه بازی هستش که با DX12 عملکرد CPU بهتر نمیشه؟؟؟

post-10788-0-95920800-1457959610_thumb.jpg

post-10788-0-31980600-1457959622_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

البته با اپدیت های بهینه سازی شده بعدی انویدیا نتایج جالب تر هم میشه

حالا دوستان بهونه زن و مرد بودن کاراکتر بازی رو پیش میکشن تا با همون فرار رو ب جلو از نتایج تامب رایدر و بهتر بودن انویدیا فرار کنن.شما بازی میخری کله کچل نگاه کنی یا موهای بلند لارا رو؟

هر چه ک هست انویدیا خیلی خوب رابط dx12 رو با این عنوان بهینه کرده ک حتی در مواردی نتیجه سازگار تر از dx11! ایشالا ک دوستان اینو سیاست انویدیا توصیف نکنن ب حول و قوه الهی!

خود فلگشیپ های amd با 6700k نتیجه بهتری گرفتن!

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

این 85ش دیگ چی بود؟

لینک به دیدگاه

سایز... :-?

آره درسته میدونم ولی این اسکور انیکس این همه خرج کرده نمیاد کاراکتر بازیشو بد هیکل کنه ک :D :D

لینک به دیدگاه

حالا دوستان بهونه زن و مرد بودن کاراکتر بازی رو پیش میکشن تا با همون فرار رو ب جلو از نتایج تامب رایدر و بهتر بودن انویدیا فرار کنن.شما بازی میخری کله کچل نگاه کنی یا موهای بلند لارا رو؟

هر چه ک هست انویدیا خیلی خوب رابط dx12 رو با این عنوان بهینه کرده ک حتی در مواردی نتیجه سازگار تر از dx11! ایشالا ک دوستان اینو سیاست انویدیا توصیف نکنن ب حول و قوه الهی!

حالا من یه چیزی بگم عصابتون بهم نریزه

ولی هیچکس توی این دنیا هیتمن رو با لارا مقایسه نمیکنه..حیف آنچارتد واسه pcنمیاد :D

لینک به دیدگاه

عنوان جدید تامبرایدر با Direct X 12.0 کارت های amd را ب کشتن داد =)) =))

حالا من یه چیزی بگم عصابتون بهم نریزه

ولی هیچکس توی این دنیا هیتمن رو با لارا مقایسه نمیکنه..حیف آنچارتد واسه pcنمیاد :D

من مقایسه میکنم شما نگران نباش :D
لینک به دیدگاه

این دوتا کمپانی دیگه دارن شورشو در میارن اون از هیتمن اینم لاراکرفت حتمن اگه دوزاکس بیاد 980TI وR7 360 تو بنچمارک کنار هم میشنین نسل هشتم کمپانی ها کمرهمت بستن PC GAMING رو نابود کنن

اول مسخره بازی های این دوتا کمپانی بعد دنوو بعد از اون فروشگاه اینترنتی مایکروسافت حالا هم DX 12 والا من راضیم بازیا کلن بشن dX9 با این وضعیت دلمون خوش بود نسل هشت دوباره PC GAMING با توجه بیشتر کمپانی های بزرگی مثل مایکروسافت میاد رو اوج  والا همون نسل هفت بهتر بود که بازیا با پورت مضخرف برای PC میومد نه الان که همه چی اجباری شده 

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

دوست گرامی تایتل انویدیا هست ، اخر بهینگی برای کارت های انویدیا قرار نیست خیلی فرقی بکنه

من خودم وقتی ای ام دی درایور برای بازی های انویدیا تایتل میده هر دفعه شاهد افزایش فریم و نرم تر شدن بازی هستم چون نهایت بهنیگی برای درایور ای ام دی براشون در روز اول ممکن نبوده . . .

عناوینی مثل جاست کاز3 و TR روی کنسول تا حد زیادی به async compute وابسطه هستند ، ولی وقتی روی پی سی میان این وابستگی روی تایتل های انویدیا محو میشه

حتی شنیده بودم این دو عنوان قرار بوده از روز اول DX12 باشن ولی ظاهرا انویدیا هنوز برای مانور هایی که روی سری مکسول داده برای DX12 اماده نیست . . . این VXAO هم فقط روی DX11 فعال هست در حال حاضر

بحث سی پی یو هم ای ام دی چند ساله به گرد انیتل نمیرسه و کلی تو نود و معماری عقب افتاده ، بحث این بود با DX12 افزایش کارایی خوبی دارند ظاهرا ...

ایول به شما فیمینیست هستین؟ :D @};-

؟

پس اون تست 7970 که آخر گذاشتی قضیش چی هستش؟؟

بنچمارکها تقریبا تو همه کارتها که عملکرد منفی داره؟

فقط تو یکی از مپها که اسمش رو زده Soviet در DX12 و DX11 تقریبا فرقشون زیاد نیست...

حتی عملکرد CPU ها در DX12 ضعیفتر شده، آقا اینجارو که ببینی، دیگه باید به صحت این بنچمارکها شک کرد، یا حداقل بگی که بازی DX12 نیست...

چه بازی هستش که با DX12 عملکرد CPU بهتر نمیشه؟؟؟

dx12 برای هر دو کارته

vxao روی dx11 برای انویدیا فعاله

این 85ش دیگ چی بود؟

وزن لارا 85 کیلو هست چه فکری کردی برادر :-? :laughing:

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

فکر کنم شما اشتباه متوجه شدین. :)

کسی به زن و مرد بودن کاراکتر که کاری نداره. :wacko: 

منظور بنده و آقا سعید فقط این بود که ما هیتمن رو خیلی بیشتر دوست می داریم. :D

محض اطلاع شما من خودم کارت انویدیا دارم. :)

کسی به بهتر بودن یا نبودن انویدیا کاری نداره. :) :) :)

لینک به دیدگاه

دوست گرامی تایتل انویدیا هست ، اخر بهینگی برای کارت های انویدیا قرار نیست خیلی فرقی بکنه

من خودم وقتی ای ام دی درایور برای بازی های انویدیا تایتل میده هر دفعه شاهد افزایش فریم و نرم تر شدن بازی هستم چون نهایت بهنیگی برای درایور ای ام دی براشون در روز اول ممکن نبوده . . .

عناوینی مثل جاست کاز3 و TR روی کنسول تا حد زیادی به async compute وابسطه هستند ، ولی وقتی روی پی سی میان این وابستگی روی تایتل های انویدیا محو میشه

حتی شنیده بودم این دو عنوان قرار بوده از روز اول DX12 باشن ولی ظاهرا انویدیا هنوز برای مانور هایی که روی سری مکسول داده برای DX12 اماده نیست . . . این VXAO هم فقط روی DX11 فعال هست در حال حاضر

بحث سی پی یو هم ای ام دی چند ساله به گرد انیتل نمیرسه و کلی تو نود و معماری عقب افتاده ، بحث این بود با DX12 افزایش کارایی خوبی دارند ظاهرا ...

ایول به شما فیمینیست هستین؟ :D @};-

dx12 برای هر دو کارته

vxao روی dx11 برای انویدیا فعاله

وزن لارا 85 کیلو هست چه فکری کردی برادر :-? :laughing:

بله در جریان هستم ک بازی تایتل انویدیا هست ولی خب انویدیا گاهی اوقات با اپدیت کاری میکنه ک بهتر از بهتر میشه جواب گرفت حتی اگر بگیم 2 درصد فوقش

فمنیست ک نمیدونم ولی خب تازگیا با کاراکتر مونث بیشتر ارتباط برقرار میکنم =))

مثل سیریلا تو ویچر سه ک خیلی دوستش داشتم.

خب هرکس ی سلیقه ای داره من زیاد با هیتمن حال نکردم همون absolution رو به زور بازی میکردم

داداش من با قد 188 وزنم 82 کیلوعه اونوقت لارا 85 کیلو میدونی چی میشه؟ =))

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

میشه این بهینه سازی رو بگین دقیقا کجا اتفاق افتاده؟

لینک به دیدگاه

دوتا سوال مهم :

گرافیک بازی که توی دایرکس 11 و 12 فرقی نمیکنه درسته ؟؟؟

اگر قرار باشه توی دایرکس 12 فریم کمتری بگیریم پس به چه دردی میخوره ( با توجه به شرایط فعلی ) ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

dx12 برای هر دو کارته

متوجه نشدم؟

روی کارت 7970 که نزدیک به 35 درصد افزایش فریم داشته روی DX12!!!

این بنچمارک همون عزیز بود که تو اون یکی تاپیک گذاشته بود؟

واسه بنده هم بدون گزینه Exclusive Fullscreen ابتدا 2-1 فریم افزایش داشت ولی وقتی با Exclusive Fullscreen بنچمارک گرفتم، حدودا 5-4 فریم کاهش داشت...

با گزینه Exclusive Fullscreen:

با DX11:

post-10788-0-09682500-1457962645_thumb.jpg

بوسیله DX12:

post-10788-0-74089800-1457962649_thumb.jpg

بدون گزینه:

DX11:

post-10788-0-65158700-1457962736_thumb.jpg

DX12:

post-10788-0-51958700-1457962730_thumb.jpg

ولی تو همه بنچمارکهایی که این سایت گذاشته، DX12 باعث کاهش عملکرد بوده، اکثر سایتهای معتبر هم نتایجشون همینطور هستش...

دوستان کسی کارت سری 700 یا 600 انویدیا نداره که تست بزاره؟؟

اگه سی پی یو AMD هم داشته باشه که نور علی نور میشه...

شاید این بازی روی کارتهای نسل جدید افزایش عملکرد نداره؟؟؟ :-?

کارت 7970 که با سی پی یو AMD افزایش عجیب فریم داشته، ولی تو این بنچمارکها کارت 280X که همون کارت 7970 هستش با سی پی یو 4770k کاهش عملکرد داشته...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

میشه این بهینه سازی رو بگین دقیقا کجا اتفاق افتاده؟

بنچمارگ دوستان رو نگاه کنید

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

خب هرکس ی سلیقه ای داره من زیاد با هیتمن حال نکردم همون absolution رو به زور بازی میکردم

داداش من با قد 188 وزنم 82 کیلوعه اونوقت لارا 85 کیلو میدونی چی میشه؟ =))

دقیقا باهاتون موافقم. (*)

هر کس تو این دنیا سلیقه ی خودش رو داره و نظر هر کسی محترمه. :x

شما ابسولوشن رو به زور بازی کردین. من اصلا تام رایدر 2013 رو بازی نکردم. :D

در مورد وزن هم چه اشکالی داره؟ من با قد 186 وزنم 58 کیلوعه. :D

حالا لارا یکم ورزش نکرده وزنش زیاد شده. =))

لینک به دیدگاه

چقدر پی سی باز ها کم حوصله و عجول هستن یکم صبر کردن رو یاد بگیرید 

کلا هر وقت یه تکنولوژی جدید وارد می شه همین هست فرقی هم نمی کنه می خواد موتور بازی سازی باشه می خواد gamework انویدیا باشه می خواد api جدید باشه همه همین هستن همه در اول کار مشکل دارن دلیل چون تیم کوچک Q&A نمی تونه همچین تکنولوژی های عضیمی رو به تنهایی تست کنن و تمام مشکلاتش رو رفع کنن به همین دلیل به پابلیک روی می اورند تا این ها رو تست کنن مشکلات رو پیدا کنن و بعد با اپدیت کردن این مشکلات رو رفع کنن 

نمونه بازی BF4 خیلی کم هستن کسانی که بازی رو در زمان لانچ تهیه کردن من که پیشخرید کرده بودم بازی خیلی خیلی خیلی بد بود هم روی کنسول ها و هم PC ( اون موقع PS3 / XBOX 360 بودن ) هر 15 دقیقه بازی کردش می کرد افت فرم داشت چرا چون موتور بازی جدید بود بتل 4 اولین بازی بود که روی FROSTBIT 3 ساخته شد و این موتور کاملا اماده نبود به همین دلیل خیلی مشکل داشت اما الان این موتور رو ببینید بعد از 3 سال چه می کنه بازی STAR WARS یکی از زیبا ترین گرافیک ها رو داشت حتی به ویچر 3 هم نزدیک می شد و توی تکستچر ها از ویچر بهتر بود ( بازی کردم که می گم ) و این بازی بسیار سبک هست روی PC با کارت 780 راحت 60 فرم روی 2560X1080 می گرفتم کلا این موتور بی نظیر هست چرا چون در طول مدت توسط مردم تست شده ( توی CTE بازی BF4 و هارد لاین ) و مشکلاتش رفع شده 

و مثلا گیم ورک انویدا بعد از چند پچ مشکلش حل می شه ( تعداد بازی هایی که گیم ورک دارن مگه چند تا هستن کلا گیم ورک با سری 900 خیلی بزرگ شد قبل فقط +HBAO بود اگر این گونه های گیم ورک حداقل 3 بار دربازی ها استفاده نشن به اون پایداری نمی رسن گیم ورک هم مثل فراسبایت 3 جدید هست و هر روز در حال بهتر شدن حالا یک سری کارت ای ام دی دارن یا کارت های میان رده ی انویدا دارن خوب نباید استفاده کنن راحت خواموش می شه این گیم ورک برای هرکسی و هر سیستمی نیست این رو باید درک کنید ) 

این DX12 هم تا 2 سال دیگه هیچ چیزی  ازش نخواهیم دید تا مشکلاتش کامل رفع بشه و به یک API کامل مثل DX11 تبدیل بشود 

و این مشکل ها هیچ ربطی به انویدیا و ای ام دی نداره مشکل حتی ماکرو هم نیست مشکل نوزاد بودن این API جدید هست در کنار ان والکن نیز هم هست که وضعیتش بد تر هست  

پس باید صبر کرد و از الان نتیجه گیری بی معنی هست تمام 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...