رفتن به مطلب

شایعه: سونی در حال ساخت PS4 با قابلیت گیمینگ 4K!

Trickster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگر واقعا سونی در حال کار بر روی یک کنسول PlayStation 4 جدید با قابلیت اجرای بازی ها در 4K باشد، پس این غول ژاپنی تکنولوژی یک قدم دیگر به از پیش رو برداشتن کنسول XBox One مایکروسافت نزدیک تر شده است. در همین چند وقت قبل گزارش ها حاکی از آن بود که PS4 در ماه فوریه نزدیک ترین رقیب خود را در پرفروش ترین پلتفرم در آمریکا شکست داده است.

1cb7_6.png

آخرین اطلاعات رسیده از یک "منبع توسعه دهنده" نشان می دهد سونی کار بر روی یک نسخه ارتقا یافته کنسول PlayStation 4 را آغاز کرده است. انتظار می رود این مدل از نام PlayStation 5 استفاده نکند اما طبق اظهارات منبع، ممکن است از یک اسم غیر معمول استفاده کند: PlayStation 4.5

انتظار می رود مدل پیش رو قادر به پشتیبانی بازی ها در پدربزرگ تمام رزولیشن ها! باشد که به این معنی است که نیاز به قدرت گرافیکی بیشتری نسبت به نسخه های معمول خواهد داشت. با این حال این منبع به شدت از دادن اطلاعات خودداری می کرد زیرا به هیچ نوع سخت افزاری که ممکن است در محصول باشد و قادر به رندر چنین فریم هایی در چنین رزولیشنی باشد، اشاره ای نکرد. با نیم نگاهی به نسل حاضر بازی ها، می توان دریافت که بدین منظور به یک پردازنده گرافیکی در حد و اندازه گرافیک های دسکتاپ نیاز است تا بتوان این مقدار فریم را در 4K پردازش کرد که به این نتیجه می رسیم که آیا در PS4.5 از یک پردازنده گرافیکی دسکتاپ استفاده خواهد شد؟

wl96_7.jpg

اگر چنین باشد احتمالا سونی اندازه کلی و بدنه را بزرگ تر خواهد کرد زیرا قرار است گرمای زیادی در داخل این محصول تولید شود که به همان اندازه هم ملزم فضا برای گردش هوا و دفع حرارت است.

در حال حاضر کنسول PS4 سونی قادر به پخش تصاویر و ویدئوها در رزولیشن 4K هست اما در شرایط گیمینگ حداکثر توانایی پشتیبانی 1080p را دارد. به علاوه افزایش قابل توجه رزولیشن، کنسول شایعه شده PS4.5 همچنین به توسعه دهندگان این اجازه را می دهد تا از پردازنده گرافیکی قوی تر، کمال بهره را ببرند و کیفیت بافت ها را بهتر و به چیزهایی که تا کنون ممکن نبوده دست یابند.

2vho_8.jpg

این را نیز در نظر داشته باشید با اینکه این خبر هنوز در حد شایعه است، با توجه به زمانبندی سونی برای محصولات VR (واقعیت مجازی) این مورد همچنان محتمل به نظر می رسد. اما قیمت چنین محصولی در صورت وقوع چقدر خواهد بود؟ با اطمینان و مشخصا می توان گفت به هیچ وجه به قیمت خرده فروشی $399.99 مانند PS4 اصلی نخواهد بود.

Source: WCCFTech

TRICKSTER.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین بخوانید:

6 دلیلی که من عاشق بازی بر روی کامپیوتر هستم.

Star Wars Battlefront اولین عنوان DirectX12 کنسول XBox One

Eurogamer Confirms PlayStation 4.5 Rumor, Referred to as PlayStation 4K

بازی The Division بر روی کنسول: گرافیک بهتر یا فریم ریت بیشتر؛ مسئله این است!

ARM: سخت افزارهای موبایل تا پایان سال 2017 از لحاظ قدرت از PS4 و XB1 پیشی می گیرند.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• ارسال 92
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یک فاجعه برای پلی استیشن میشه !!!

در حالت عادی منم به این خبر توجه نمی کردم، اما بعد از نمایش Pro Duo توسط AMD در کیس های کنسول سایز Tiki و اینکه این خبر بعد از این نمایش به بیرون درز کرده، به نظر من اصلا دور از ذهن نیست سونی بزنه به سیم آخر و یک حرکت ریسکی بزنه.

لینک به دیدگاه

یک حرکت بسیار اشتباه رسما یه مید فینگر به 40 ملیون نفری که به ps4 خریدن همین الانم با کم کاری سازنده ها بازی ها زیر 30 fps اجرا میشن حالا شما تصور کن سازنده بخواد برای PC/PS4/PS4.5/XBOX one / XBOX ONE + بازی بسازه ! هرجا حوصلش نکشید میگه ps4 کشش نداره

لینک به دیدگاه

هنوز هیچی معلوم نیست ولی اگه سونی بخاد مشتریهاشو ناراضی نکنه و حتی باعث بشه که مشتریهای بیشتری جذب کنه، ps4 pro تولید کنه با همون سیستم و امکانات ولی با مشخصات قویتر مثلا با قیمت 800 که همون بازیهای رو ps4 باشه برای 1080 و ps4 pro برای 4k.

ویرایش شده توسط STRIX
لینک به دیدگاه

یکی از بزرگترین دلیل هایی که مردم کنسول میخرن برای اینه که تا چند سال خیالشون راحت باشه و نیازی به ارتقا و ... نداشته باشن !!!

احتمال این کار توی این سال کمتر از 5 درصد هست !!! و من واقعا تعجب میکنم اگر اتفاق بیفته !!!

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

به نظر بنده اگه درست باشه یعنی توهین به مصرف کننده  *dry#  *dry#  *dry#  حالا امار دقیق ندارم تا حالا چند تا کنسول فروخته  :wacko:  :wacko:  :wacko:

لینک به دیدگاه

دو تا از قابلیت های مهم کنسول نسبت به پی سی ارزون بودن و نیاز به ارتقا نداشتنشه.

کنسولی که بخواد بازی رو روی 4k اجرا کنه سخت افزار قوی میخواد که اون رو هم قیمت pc میکنه.

سونی هم همچین کنسولی رو معرفی نمیکنه چون خیلی براش بد میشه.

لینک به دیدگاه

میبینم که کنسول هم نیاز به ارتقا پیدا کرده :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من به باقی چیزها کار ندارم

اگر بتونه بازیها رو تو 4k  اجرا کنه

بعد این pc  گیمرها دیگه به چی باید گیر بدن

=)) =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

=)) =)) =)) =)) =))

این که نمیتونه 60 فریم اجرا کنه  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این که نمیتونه 60 فریم اجرا کنه  :D

همیشه یه چیزی تو استینتون دارین

:laughing:

لینک به دیدگاه

=)) =)) =)) =)) =))

اینکه اصلا برای چی همچین وسیله ای وجود داره!

نیاز به ارتقا که داره، قیمتش هم که حتما خدا تومن میشه، مثل PC هم که یک وسیله غیرقابل حمل هست (یکی از بزرگترین ایراداتی که به PC میگیرن غیرقابل حمل بودنشه)، یا اطلاعات من کمه یا واقعا تا حالا کنسول ها هیچ خدمتی هم که به صنعت گیمینگ نکردن که هیچ، تازه جلو پیشرفت PC رو هم گرفتن!

که باز هم می رسم به همون سوالی که من همیشه از خودم میپرسیدم:کلا هدف از اختراع کنسول ها چی بوده؟ کلا طرف چی میخواسته بگه؟ :-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

اینکه اصلا برای چی همچین وسیله ای وجود داره!

نیاز به ارتقا که داره، قیمتش هم که حتما خدا تومن میشه، مثل PC هم که یک وسیله غیرقابل حمل هست (یکی از بزرگترین ایراداتی که به PC میگیرن غیرقابل حمل بودنشه)، یا اطلاعات من کمه یا واقعا تا حالا کنسول ها هیچ خدمتی هم که به صنعت گیمینگ نکردن که هیچ، تازه جلو پیشرفت PC رو هم گرفتن!

که باز هم می رسم به همون سوالی که من همیشه از خودم میپرسیدم:کلا هدف از اختراع کنسول ها چی بوده؟ کلا طرف چی میخواسته بگه؟ :-? :-? :-?

شخص خودم لذتی رو که با سگا جنسیس بردم رو هیچ پلتفرم دیگه ای تجربه نکردم. اون گرافیک و بازی های سگا رو فکر نمیکنم رو پی سی میشد تجربه کرد اما الان کنسول ها شدند مانع پیشرفت واقعا مخصوصا از نظر تکنیکی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر منم اوج اقتدار کنسولها تا همون ps1 بود

لینک به دیدگاه

همون 1080 رو خوب اجرا کنه.4کی پیشکش.اگه مشکلی پیش نیاد بزودی میخرمش.

این سونی همیشه دو سری میده بیرون.فت و اسلیم.از زمان ps1 همینطوره.

maxresdefault.jpg

ps2_old_vs_slim1.png

1.jpg

احتمالا اینجوری بشه:

PS4-Slim-1.jpg

http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/01/UnchartedCoverMockUP.png

UnchartedCoverMockUP.png

لینک به دیدگاه

همون 1080 رو خوب اجرا کنه.4کی پیشکش.اگه مشکلی پیش نیاد بزودی میخرمش.

این سونی همیشه دو سری میده بیرون.فت و اسلیم.از زمان ps1 همینطوره.

maxresdefault.jpg

ps2_old_vs_slim1.png

1.jpg

احتمالا اینجوری بشه:

PS4-Slim-1.jpg

http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/01/UnchartedCoverMockUP.png

UnchartedCoverMockUP.png

درود

اگر ps4 قویتر بده بیرون که باریکتر نمیشه

چون باید گرافیک قویتر براش بذارن در نتیجه گرافیک قویتر گرمای بیشتری تولید میکنه  پس گرافیک قویتر تهویه بهتری میخاد که نتیجه میشه بزرگتر شدن ps4

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

من یه سونی فن هستم.

اتفاقا شدیدا استقبال میکنم.

مخصوصا که الان PS VR هم میاد .

میدل فینگر مینگر هم به نظرم نمیاد.

اتفاقا احترام به سونی فناس.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در حال حاضر کارت گرافیکی که 4K تمام بازیها رو با تنظیمات ماکسیمم روی 60 فریم اجرا کنه نداریم!

از کنسول هم همچین توقعی نمیره.

گرچه کنسولهای این نسل از نظر سخت افزاری کشش بازیهای روز و آینده رو حتی روی 1080 ندارن!

لینک به دیدگاه

من یه سونی فن هستم.

اتفاقا شدیدا استقبال میکنم.

مخصوصا که الان PS VR هم میاد .

میدل فینگر مینگر هم به نظرم نمیاد.

اتفاقا احترام به سونی فناس.

اخه همه سونی فنا!!که مرفه بی درد نیستن که بتونن 4 تا 4 تا کنسول بخرن!

طرف رفته یه کنسول خریدِ که دلیل خریدشم ارزون تر بودن کنسول بوده مثلا! انتظار داره تا قبل از اومدن کنسولای نسل بعدی که بازم انتظار داشته حداقل 6 سال طول بکشه، شرکت سونی  بهترین پشتیبانی رو از کنسولش بکنه!

حالا وسط نسل یه کنسول جدید بده بیرون چی میشه!

همین الان وضعیت بهینه سازیه بازیها روی کنسولا فاجعس!فقط کافیه یه سر به سایتهای تخصصی بررسی تکنیکی بازیها بزنین تا متوجه بشین من چی میگم!

حالا وقتی یه کنسول قویتر باشه به نظرت بازیسازچقدر وقت صرف بهینه سازی و کیفیت بازی ها روی کنسول ضعیفتر میکنه!!

مدرک حرفم هم دوتا کنسول ps3 و x360 تو دو سال اخر عمرشون هست که مصادف بود با دو سال اول اومدن کنسولای جدید

اولا که بازیها براشون یکی در میون میومد اونم  با چه وضعی چنان گرافیک و فریم بازیها روشون داغون بود که من شک دارم اصلا برا بازیسازها کیفیت بازیاشون روی اون دوتا کنسول نسل قبلی اهمیتی داشته!فقط میخواستن یه پولی به جیب بزنن !یوبی سافتو ea  دوستان که معرف حضور هست..

بنابراین مطمئن باشین اومدن کنسول قویتر یعنی نابودی کیفیت بازی ها روی ps4 که 30 40 میلیون نفر تا حالا خریدنش!

همه اینا به کنار کنسولی که حرف از 4k میزنه (که اونم به نظرم یه ادعای خنده دار  و دهن پر کنه 4k با چه کیفیتی با چه فریمی چه بازیایی)به نظرت چقدر قیمت میخوره چند نفر میتونن بخرن!!

پس اتفاقا نتیجش یعنی قیقا توهین به سونی فنا. مساله اینجاست اکثریت سونی فنا شرایط شما رو ندارن.!!به نظرم این اتفاق میتونه احمقانه ترین کار ممکن باشه

همین اتفاق سالها قبل برای سگا افتاد که اومد یه کنسول جدید با کلی تبلیغات داد بیرون  بعد از یه سال  رفت یه کنسول دیگه ساخت داد بیرون! اون موقع همه شاکی شدن نتیجشم دیدیم در نهایت شد نابودی سگا الانم برای نیتندو برو ببین بعد از اومدن کنسول جدیدش وضع wiiu و بازیهاش  چه جوری میشه!

والا من هر جا نگاه کردم همه شاکی بودن،حالا شما موافقی عجیبه برام شما دیگه از سونی فنی رد کردی .حل در سونی شدی هر کاری سونی بکنه تاییدش میکنی!

ویرایش شده توسط StarCraft
لینک به دیدگاه

=)) =)) =)) =)) =))

اون وقت ما 8k  میزنیم  =))  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

در حال حاضر کارت گرافیکی که 4K تمام بازیها رو با تنظیمات ماکسیمم روی 60 فریم اجرا کنه نداریم!

از کنسول هم همچین توقعی نمیره.

گرچه کنسولهای این نسل از نظر سخت افزاری کشش بازیهای روز و آینده رو حتی روی 1080 ندارن!

تا حالا نه تجربه نه دیدم که 4k ۶۰ fps سیستمی ران کنه  :-?  :-?  :-?  البت پایدار ^_^  ^_^  ^_^

لینک به دیدگاه

میتونه یه ماجول آپگرید باشه که همچین چیزی اولین بار نیست که توی کنسولا اتفاق می افته.....

حالا یه چیز اضافه شونده هم نباشه میتونه کنسول آپدیت شده باشه مثل کاری که نینتندو با 3ds کرد....

نینتندو از این کارا می کنه مشکلی نیست شرکتای دیگه حرفشم بزنن "میدل فینگر نشون میدن"؟؟؟ (مایکروسافت هم انگار یه دانگل آگردی برای x1 در نظر داره...)

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...