رفتن به مطلب

افزایش قیمت محصولات گیرین

Recommended Posts

حقیقتاً بعضی اوقات یک سری حرف ها به گوش آدم که مخ سوت میکشه. اما بگذارید در چند مرحله جواب عرایض شما رو بدم. 

• چیزی که الان می تونید از همه گردن کلفت های بازار کامپیوتر بشنوید اینکه که سود محصولات گرین برای دلال های بازار کامپیوتر به مراتب کمتر از برندهای جهانی و اکثرا با قیمت گم تو بازار هستش. بنده هم اگر جای این سری از دلال ها بودم نمیومدم پاور و کیس و گرین رو با سود کمتر از 10% بفروشم. کرس ایر و کولر مستر می فروختم که کم کم 20% الی 50% تو پاورها و کیس های رده بالاش برام سود داشته باشه. 
  • افزایش قیمت هایی که می بینید یه حباب بیش نیست. بعد از انبار گردانی و انجام کارهای اداری ترخیص کالاها از گمرک بعد از عید و کم شدن کالا در بازار به دلیل کاغذ بازی های اداری اونم برای یه شرکت کوچیک مثل گرین این حباب ها پیش میاد و البته تجربه نشون داده که در کمتر از 1 ماه این قیمت ها به حالت عادی برمیگرده. این مورد بارها برای محصولات شرکت های کوچیک در بازار پیش اومده و خواهد آمد.
  • من 1 ساعت پیش با یکی از نمایندگان شرکت گرین درارتباط بودم. طبق گفته ایشون و به نقل از واحد فروش قیمت های محصولات این شرکت حداکثر بین 3 تا 6 درصد گرون شده. ضمن اینکه کولرهای این شرکت هم به همین میزان ارزون تر شده. البته این افزایش قیمت ها از 6 اردیبهشت به بعد اعمال خواهند شد.
  • دوست عزیز جالبته بدونید آخرین نرخ تورم سال 94 طبق اعلام بانک مرکزی حدود 14 الی 15 درصد بوده در صورتی که اختلاف درصدی بین دلار 3670 تومان و 3450 کمتر از 6 درصد هست. حالا اگر تورم 15 درصدی رو منهای این 6 درصد کنی متوجه میشی که افزایش 3 تا 6 درصدی قیمت های گرین به هیچ وجه غیر منصفانه نیست! البته این در صورتیه که که اصلا کاهش قیمت های کولرهای های این شرکت را نادیده بگیریم !! 
  • همه بازار کامپیوتر کشور که Lioncomputer نیست ! همین الان دیجی کالا داره محصولات گرین رو با 15% تخفیف می فروشه ! http://www.digikala.com/Search/#!/Keyword-greenpromotion/PageSize-48/SortBy-7/Status-2/

110f2afc-0afb-4a19-9d66-f517eccf6e4f.jpg

خیلی ها تفکر شما رو دارند. اینکه کم کم 50% یه جنس رو فقط به خاطر داشتن یه برند خارجی گرون تر از یه جنس با همون کیفیت با برند ایرانی بخرند. 

البته دلال ها و سودجویان تو بازار هم البته تفکر شما رو دارند. چون سودهای کمتر از 8% الی 10% محصولات گرین صدای همه رو درآورده ... وقتی میشه برند خارجی رو با قیمت گم و البته سودهای نجومی 50% - 60% درصدی فروخت چرا جنس ایرانی که قیمتش تو همه جای بازار مشخصه ؟! 

ای کاش قبل از راه اندازی جوهای منفی و بیان دیدگاه های این چنینی اون هم علیه یه برند ایرانی با این همه سابقه خوب در بازار اگر حمایت نمی کینم حداقل بدون اطلاعات کافی تخریب نکنیم. 

فکر کنید در مورد حرفام ... همین ... 

با مقداری از این گفتها موافق هستم با این که اولیا ارسال شما بود.به نظر من آمد جواب دهد

لینک به دیدگاه

• ارسال 120
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

گروه بندی های مختلفی برای نوع بازار وجود داره یکی از این نوع گروه بندی ها که به بازی گران بازار توجه داره به این گونه است:

۱ - بازار انحصاری :در این بازار کالا در انحصار یک عرضه کننده خاصه و هر قیمتی که خودش بخواد برای مصرف کننده تعیین می کنه مثل بازار فلزات کمیاب از جمله نئودیوم که تقریباً ۹۹% بازار در دسته چین و هر قیمتی بخواد  می ده اراده کنه نفس همه دنیا رو می چینه دنیا بدون آهنربا می مونه.

۲ - بازار ناقص: در این حالت بازیگران بازار محدود هستن و می تونن با هم تبانی بکنن یا نکنن بسته به موقعیت، مانند Intel و AMD یا سامسونگ و ال جی یا بازار نفت یا خاویار یا فرش......

۳ - بازار کامل: در این حالت عموماً نظام عرضه وتقاضا حاکمه( به حالات خاص از جمله نظارت رگولاتوری ، اتحادیه ای،.... کار نداریم)به محنی زیر توجه بکنید ، بازار کامپیوتر ایران از همین تبعیت می کنه و گرین هم قطعاً روی همین نمودار حرکت میکنه اگه گرون می ده چون جا داره گرون بده و متقاضی می خره اگر ارزون می کنه هم برای اینکه باز مجبوره و منتی به سره کسی نمی زاره، ارزون نکنه فروش نمی ره. 

حالا اگه از این نمودار تبعیت نکنه و از نقطه ی تعادل خارج می شه خودش ضرر می کنه و ورشکست میشه.

post-18344-0-78890800-1461430816_thumb.jpg

ویرایش شده توسط martyr10
لینک به دیدگاه

نظرتون درباره محصولات انر مکس چیه ؟؟؟ خوبه؟؟

خوب که خوبه، اما انرمکس اغلب محصولاتش در ایران Outdated و گرونه، متاسفانه این موضوع گرون بودن قیمتش هم تقصیر خود انرمکسه در وهله اول. تنها سری Platimax اون قابل در نظر گرفتنه که خوب گرونه خیلی.

لینک به دیدگاه

از بحث قیمت که بگذریم بحث کیفیت مطرح میشه یعنی به اندازه پولی که خرج می کنیم رضایت و اطمینان خاطر داشته باشیم.

شما می فرمایید وارد کننده ها ۵۰ الی ۶۰ درصد رو جنسشون سون می کشند و گرین ۱۰ درصد!دیگه بدتر

چیزی که داریم تجربش می کنیم:

با این تفاوت سودی که شما می فرمایید باز هم گرین در مقایسه با سایر برند ها تفاوت قیمت فاحشی نداره!!!!!

با تفاوت کیفیتی که وجود داره خرید جنس های برند غیر گرین ، به صرفه تره.

این جوری بگم:

شما یک پاور ۷۰۰ گرین و یک پاور ۷۰۰ برند x رو در نظر بگیرید،

بر فرض قیمت گرین ۴۰۰ هست و برند x قیمت ۴۵۰ رو داره.

سود گرین از این پاور ۱۰ درصده

سود وارد کننده x از اون پاور ۳۰ درصده

کیفیت پاور x بهتر از پاور گرین هست.

شما کدوم رو انتخاب می کنید؟ در حالی که باید بابت هر دو ۴۰۰ الی ۴۵۰ هزار تومان پرداخت کنید.

...

...

...

...

هدف ما از خرید برند گرین نابودی دلال نیست، بی پولی هست!

ببینید دوست عزیز مستند صحبت کنید. حداقل یه سر به وب سایت رسمی شرکت گرین بزنید. 

شما اطلاع دارید که تمامی پاورهای رده بالا و حتی اکثر پاورهای رده پایین و ارزان قیمت شرکت گرین توسط کمپانی های طراز اول طراح و سازنده پاور مثل High Power و CWT تولید می شن ؟ یعنی همین تولید کنندگانی که برای Corsair و Coolermaster و .... برندهای معروف جهانی پاور تولید می کنند. این اطلاعات تو سایت گرین هست. ازاکثر تعمیر کاران حرفه ای هم می تونی اینو بپرسی! ضمن اینکه حتی می تونی عکس PCB و قطعات پاورهای گرین رو با طراحی پاورهای طراز اول در رویوهای وب سایت های خارجی معتبر تست و بررسی سخت افزار تطابق بدی. 

گرین از چشم و ابروی منو شما خوشش نیومده ... حداقل چندین برابر برندهای خارجی داره تو ایران پاور می فروشه ... حجم بالای خرید این کمپانی و تا حدودی رو بودن قیمت های محصولات این کمپانی باعث کاهش قیمت تمام شده اون میشه. 

ببخشید عزیز حالا شما میگید ما با این محصولات کار نکردیم هزاران نفر کار کردند و راضی نیستند حالا یک چیزی بگم بنده و هر کاربری که بصورت حرفه ای کار میکنیم برند برامون مهم نیست و پرفورمنس مهم

بنده از گیرین استفاده کردم

کیس های گیرین هم از نزدیک دیدم ولی اگر دقت کنید حتی جنس بدنه ی کیس های گیرین اصلا به اندازه شرکت های nzxt و Corsair خوب نیست

دلیلی نداره که از هر جنسی بدلیل این که ایرانی هست حمایت کنیم از لحاظ گارانتی هم مثلا کورسیر خود تخت جمشید سری جدید و حرفه ای پاور های کورسیر رو گارانتی 10 سال داره میده حالا اگر شما که نمیدونم شاید از طرف خود شرکت گیرین هم باشید یا اصلا خود گیرین انقدر اطمینان داره به خودش؟ این همه تعریف میکنه از خودش گارانتیش 18 ماه هست حاضر این گارانتی رو به پنج سال افزایش بده؟؟؟

اول اینکه گارانتی 10 ساله پاوررهای corsair به تازگی ( همین چند روز پیش اعلام شده) و فقط برای مدل های HXi/AXi/RMX/RMi به کم کم 40 الی 50% گران قیمت تر از پاورهای هم رده گرین هستند ارائه شده. شاید گرین هم یه تکونی به خودش داد. زمان بدید بهش ... 

دوماً شما مثل اینکه چند وقتی خواب بودی.  خیلی وقته  پاورهای رده پایین و ارزان قیمت گرین  با گارانتی 37 ماهه و پاورهای رده بالا با گارانتی 62 ماهه ( 5 سال و دو ماه) به فروش می رسند و اونم یه گارانتی پدر و مادر دار ... شرکتی که کم کم 15 ساله که کیفیت گارانتیش رو همه قبول دارند. اینو می تونی تو نظرسنجی ها خیلی از وب سایت ها ببینی.

سوماً ما داریم در مورد شرکت و گارانتی صحبت می کنیم که 15 ساله کارش اینه و داره برند خودش رو گارانتی میکنه. شما به نظرت اصلا تا 10 سال دیگه تخت جمشیدی وجود خواهد داشت تا پاورهای آن چنان گران قیمتی که شما میگی رو گارانتی کنه ؟!! از این شرکت ها زیاد اومدن و رفتن تو همین 4 -5 ساله ... از قدیمی های سخت افزار بپرس .. 

=======================

ببینید من نه وقتش رو دارم و نه سن و سال و حوصله ام اجازه میده تا تو این بحث ها شرکت کنم ... چشممون رو روی حقیقت نبندیم ... قبلا هم گفتم ... قبل از اظهار نظر کمی بیشتر فکر کنیم ... 

من همین جا از خدمتتون مرخص می شم ... موق باشید. 

لینک به دیدگاه

چه بی دلیل موجه و منطقی چه با دلیل موجه و منطقی این اتفاق افتاده باشه حتی بنده که خیلی روی حمایت از تولید داخل تاکید دارم و سعی میکنم در عمل هم این رو نشون بدم، یک جمله وجود داره:

تحریم خرید از شرکت های گرون فروش*

تعریف گرون فروش:

کیفیت پایین محصولات و قیمتهایی بالا

کیفیت نرمال محصولات و قیمتهایی به مراتب بیشتر

کیفیت خیلی خوب و قیمت های افسارگسیخته

چه داخلی چه خارجی قیمت تعیین شده همخوان نباشه با کیفیت محصول: تحریم

یکبار یاد بگیریم این کارو کنیم تا دیگه پرایدی که با 7 سرنشین با شتر تصادف میکنه و 7 نفر کشته میشن و شتر زنده میمونه رو 20 میلیون ندن به ملت!

یاد بگیریم

post-19571-0-10716800-1461439096_thumb.jpg

ویرایش شده توسط KoenigTiger
لینک به دیدگاه

نظرتون درباره محصولات انر مکس چیه ؟؟؟ خوبه؟؟

برند خیلی خوبیه من داشتم پاورشو حرف نداره

ویرایش شده توسط nasabam
لینک به دیدگاه

سزای گرانی نخریدن است

محصولات گرین که روز به روز بی کیفیت تر میشه .

بنده که به هیچ عنوان هیچ محصولی از گرین خرید نمی کنم . چند درصد گرانتر میخرم اما محصولی با کیفیت.

Deepcool و Cooler Master و Corsair و غیره هستند که بخوبی نیازهای منو جبران می کنند دیگه چه نیازی به محصولات بی کیفیت گرین هست . که معلوم نیست از چه قطعاتی استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

کلا همه چی گرون شده -پارسال یه کیس فرستادم اراک هزینش شد 17 تومن امسال اخرهای فروردین رفتم یه کیس فرستادم  اراک شد 36 تومن  :eek:  :eek:  :eek:  هم تیپاکس هم پست گرون شده -وقتی گوجه اینجا شده کیلویی 4500 تومن وای به حال قطعات کامپیوتر -متاسفم برای اون دسته از ملت که وقتی توافق هسته ای شد ریختن بیرون و جشن گرفتن _اینجا ایرانه هیچی ارزون نمیشه

لینک به دیدگاه

سزای گرانی نخریدن است

محصولات گرین که روز به روز بی کیفیت تر میشه .

بنده که به هیچ عنوان هیچ محصولی از گرین خرید نمی کنم . چند درصد گرانتر میخرم اما محصولی با کیفیت.

Deepcool و Cooler Master و Corsair و غیره هستند که بخوبی نیازهای منو جبران می کنند دیگه چه نیازی به محصولات بی کیفیت گرین هست . که معلوم نیست از چه قطعاتی استفاده میکنه

جدا از مباحثی که مطرح کردید طرح کیس‌ها 100% کپی خارجی هستند البته با جنس بدنه به مراتب پایین تر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض ادب و احترام به همه ،

من هم با افزایش قیمت به هر شکلی که باشه مشکل دارم مخصوصا واسه کیبورد و اینچیزا

اما بعضی وقتها واقعا درک نمیکنم که ملت چه کاری با پاورهاشون انجام میدن که اینقدر بحث کیفیت مطرح میشه، خواهشا" به خودتون نگیرین که کسی رو زیر سوال بردم و اینها....

مدتهاست که برای اورکلاک اکستریم و زیر نیتروژن هم از پاور 1275 و 1350 گرین استفاده میکنم(قبل ترش هم مدل 1035 اش) و تا به حال مشکلی پیش نیومده دیگه واقعا نمیدونم چه چیزی بیشتر از پردازنده 5960 یا 6700k و 4770k در فرکانس بالای 6 گیگاهرتز همزمان با زیر نیتروژن بردن یک یا دو تا کارت گرافیک 480 لایتنینگ با فرکانس 1200 _و یا دیگر سناریو هایی که تست گرفتم حتی Sli سه مسیره در عین حالی که پردازنده بالای 6 گیگاهرتز بوده _ میتونه به پاور فشار بیاره  :-?

یه سری از محصولاتشون رو با کیفیت می دونم و یه سریا رو نه ! اما دلیل نمیشه بطور کلی بگیم بده یا بی کیفیته! حساب محصولات رده پایین با رده بالا جداست! رده پایین دقیقا به خاطر کیفیت پایینترش اسمش شده رده پایین، نه فقط میزان توان خروجیش!!!  نه گرین سودی برای من داشته و نه اینکه طرفدار برندشونم ،خود دوستانی که اونجا کار میکنن هم میدونن که منتقد همیشگیشون هستم اتفاقا

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

کلا همه چی گرون شده -پارسال یه کیس فرستادم اراک هزینش شد 17 تومن امسال اخرهای فروردین رفتم یه کیس فرستادم  اراک شد 36 تومن  :eek:  :eek:  :eek:  هم تیپاکس هم پست گرون شده -وقتی گوجه اینجا شده کیلویی 4500 تومن وای به حال قطعات کامپیوتر -متاسفم برای اون دسته از ملت که وقتی توافق هسته ای شد ریختن بیرون و جشن گرفتن _اینجا ایرانه هیچی ارزون نمیشه

آقا جان من C یا C نکنین دیگه.

لینک به دیدگاه

جدا از مباحثی که مطرح کردید طرح کیس‌ها 100% کپی خارجی هستند البته با جنس بدنه به مراتب پایین تر.

بله طرح کپی خارجی اما کیفیت به مراتب پائین تر و همچنان ماه به ماه و سال به سال بی کیفیت تر . و البته سنگ تمام گذاشتن در پاورهائی همچون 850W -OC با اون فن من دراوردی با توهم فشار به پاور در یک دسکتاب ساده به مرز دیوانگی می رسد

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

ببینید دوست عزیز مستند صحبت کنید. حداقل یه سر به وب سایت رسمی شرکت گرین بزنید. 

شما اطلاع دارید که تمامی پاورهای رده بالا و حتی اکثر پاورهای رده پایین و ارزان قیمت شرکت گرین توسط کمپانی های طراز اول طراح و سازنده پاور مثل High Power و CWT تولید می شن ؟ یعنی همین تولید کنندگانی که برای Corsair و Coolermaster و .... برندهای معروف جهانی پاور تولید می کنند. این اطلاعات تو سایت گرین هست. ازاکثر تعمیر کاران حرفه ای هم می تونی اینو بپرسی! ضمن اینکه حتی می تونی عکس PCB و قطعات پاورهای گرین رو با طراحی پاورهای طراز اول در رویوهای وب سایت های خارجی معتبر تست و بررسی سخت افزار تطابق بدی. 

گرین از چشم و ابروی منو شما خوشش نیومده ... حداقل چندین برابر برندهای خارجی داره تو ایران پاور می فروشه ... حجم بالای خرید این کمپانی و تا حدودی رو بودن قیمت های محصولات این کمپانی باعث کاهش قیمت تمام شده اون میشه. 

اول اینکه گارانتی 10 ساله پاوررهای corsair به تازگی ( همین چند روز پیش اعلام شده) و فقط برای مدل های HXi/AXi/RMX/RMi به کم کم 40 الی 50% گران قیمت تر از پاورهای هم رده گرین هستند ارائه شده. شاید گرین هم یه تکونی به خودش داد. زمان بدید بهش ... 

دوماً شما مثل اینکه چند وقتی خواب بودی.  خیلی وقته  پاورهای رده پایین و ارزان قیمت گرین  با گارانتی 37 ماهه و پاورهای رده بالا با گارانتی 62 ماهه ( 5 سال و دو ماه) به فروش می رسند و اونم یه گارانتی پدر و مادر دار ... شرکتی که کم کم 15 ساله که کیفیت گارانتیش رو همه قبول دارند. اینو می تونی تو نظرسنجی ها خیلی از وب سایت ها ببینی.

سوماً ما داریم در مورد شرکت و گارانتی صحبت می کنیم که 15 ساله کارش اینه و داره برند خودش رو گارانتی میکنه. شما به نظرت اصلا تا 10 سال دیگه تخت جمشیدی وجود خواهد داشت تا پاورهای آن چنان گران قیمتی که شما میگی رو گارانتی کنه ؟!! از این شرکت ها زیاد اومدن و رفتن تو همین 4 -5 ساله ... از قدیمی های سخت افزار بپرس .. 

=======================

ببینید من نه وقتش رو دارم و نه سن و سال و حوصله ام اجازه میده تا تو این بحث ها شرکت کنم ... چشممون رو روی حقیقت نبندیم ... قبلا هم گفتم ... قبل از اظهار نظر کمی بیشتر فکر کنیم ... 

من همین جا از خدمتتون مرخص می شم ... موق باشید.

عزیز من شما چرا هی حرف خودتون رو میزنید گیرین 15 سال تاسیس شده تخت جمشید 10 سال

بلی اون گارانتی رو ندیده بودم ولی اون ها تعویض در جا نیست و همینطور خیلی از اوقات تعویضی هاشون تعمیر شده هست تو همین فروم بیش از ده مورد بوده

و همینطور اینکه تا جایی که بتواند سعی در تعمیر دارند تا تعویض

بنده گفتم علاقه به پرفورمنس دارم و همچنین اگر انقدر مشکل توی بازار میگید دلال ها انقدر گرون تر میفروشند و اینا خب برید از شرکت گارانتی کننده بخرید

یکی از دوستان زیبا گفت هیچ کسی از روی علاقه گیرین نمیخره از روی بی پولی و به اجبار گیرین میخره

شما جوری صحبت میکنید که انگار تخت جمشید 1 سال هست اومده :|

هیچ وقت کسی توی این انجمن ها نبوده که بگه بدلیل خراب بودن پاور کورسیر سیستم مشکل توش بوجود اومده ولی گیرین بوده

تنها مشکل کورسیر با خنک کننده بوده اونم loop خود واتر کولرش بوده که یکی از دوستان دست دوم خریده بودند و ترک داشت

بنده که سر خود نمیاد بگم جنس ارزون تری که بهتر رو نمیخرم خب معلوم اگر کیفیت خوبی داشت همون رو تهیه میکنم ولی الان به هیچ عنوان حاضر نیستم روی سیستمی که میخوام مثلا روش 8 میلیون خرج کنم یک پاور گیرین ببندم

لینک به دیدگاه

کسی از پرسنل  شیفت شب ایران خودرو و سایپا رو هنگام کار دیده؟ باید دید طرف با خواب آلودگی پیچ‌ها یک در میان شل میبنده بعد موقع تحویل نصف ماشین از هم جدا میشه. :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

عکس تصادف شتر با پراید قرار داده شد(اثبات جملات انتهایی پست قبلیم)*

لینک به دیدگاه

عکس تصادف شتر با پراید قرار داده شد(اثبات جملات انتهایی پست قبلیم)*

من که شتری ندیدم دوست عزیز :)

لینک بدید.

لینک به دیدگاه

عزیز من شما چرا هی حرف خودتون رو میزنید گیرین 15 سال تاسیس شده تخت جمشید 10 سال

بلی اون گارانتی رو ندیده بودم ولی اون ها تعویض در جا نیست و همینطور خیلی از اوقات تعویضی هاشون تعمیر شده هست تو همین فروم بیش از ده مورد بوده

و همینطور اینکه تا جایی که بتواند سعی در تعمیر دارند تا تعویض

بنده گفتم علاقه به پرفورمنس دارم و همچنین اگر انقدر مشکل توی بازار میگید دلال ها انقدر گرون تر میفروشند و اینا خب برید از شرکت گارانتی کننده بخرید

یکی از دوستان زیبا گفت هیچ کسی از روی علاقه گیرین نمیخره از روی بی پولی و به اجبار گیرین میخره

شما جوری صحبت میکنید که انگار تخت جمشید 1 سال هست اومده :|

هیچ وقت کسی توی این انجمن ها نبوده که بگه بدلیل خراب بودن پاور کورسیر سیستم مشکل توش بوجود اومده ولی گیرین بوده

تنها مشکل کورسیر با خنک کننده بوده اونم loop خود واتر کولرش بوده که یکی از دوستان دست دوم خریده بودند و ترک داشت

بنده که سر خود نمیاد بگم جنس ارزون تری که بهتر رو نمیخرم خب معلوم اگر کیفیت خوبی داشت همون رو تهیه میکنم ولی الان به هیچ عنوان حاضر نیستم روی سیستمی که میخوام مثلا روش 8 میلیون خرج کنم یک پاور گیرین ببندم

یه چیز می گم و ختم کلام ... رو این یکی حقیقتاً بشین فکر کن ... تو می دونی گرین فقط تو استعلام های دولتی چندین برابر کل Corsair و امثال این ها پاور می فروشه ؟ شما چند سالته پسر جان ؟ من فقط 15 سال خاک این بازار کامپیوتر رو تو فروش و  تعمیرات خوردم.

خب عزیز من وقتی یه برند مثل گرین حداقل و در بدترین شرایط ممکن 10  برابر بیشتر از تمامی این برندهایی که شما داری ازشون حرف می زنی پاور رده بالا و رده پایین تو بازار استعلام ها و End User میفروشه خب معلومه که به همون درصد هم باید خرابیش بیشتر باشه .... 

برای مثال اگر آمار خرابی قابل قبول رو 3% در نظر بگیریم آما خرابی 1000 دستگاه پاور Corsair میشه 30 تا ولی تو همین زمان 10000 پاور گرین فروش رفته میشه 300 تا .... دیگه از این ساده تر توضیح بدم ؟!! پس الان باید نتیجه بگیریم پاور گرین خرابیش بالاست ؟؟!!! تعدا ملاک نیست پسر جان ... درصد خرابی ملاکه ....

این آمار رو برو از چند تا ریش سفید بازار بپرس ... گمرک اگه آشنا داشته باشی می تونی آمارش رو خیلی بگیری پسر جان ... همه بازار Lioncomputer و بازار رضا و ایران نیست ... همه می دونن که بیشتر فروش گرین تو استعلام ها چند هزارتایی هستش. 

جالبه که نتایج درخشان واترکولینگ های جدید GREEN تو همین سایت و چند تا سایت معتبر دیگه هم موجوده و باز از کیفیت و کارایی واترکولینگ های این شرکت گلایه می کنند بعضی ها .... واقعاً خنده داره ... بعضی ها کاملا مشخصه که جهت دار می نویسند ... شاید شرکت های وطنی مثل گرین عرصه رو به برخی از دلال های و سودجویان بازار تنگ کردند ... اشکال نداره ... خوش باشند .... قضاوت نهایی رو می گذارم پای عوام مردم ... 

باور کن دیگه از من کاری ساخته نیست. خودتون نمی خواین حقیقت رو باور کنید. عرایض من کاملاً روشنه و نظر بچه های حرفه ای سایت رو هم دیدید. هر طور که خودتون صلاح می دونید عمل کنید.

لینک به دیدگاه

آقا گرین هم مثل بقیه شرکت ها ممکنه در برهه ای ناچار باشه افزایش قیمت بده. چرا تا تقی به توقی میخوره اول سر گرین رو پخ پخ میکنین. همون نمایشگاه که میفرمایید، گرین تنها شرکتی بود که غرفه زد و پذیرای کاربران همه ی فروم ها بود. چرا اینو نمیگین که هیچ کدوم از وارد کننده های دیگه زحمت ندادن به خودشون که محصولاتشون رو بیارن نمایشگاه؟

من هم مثل بقیه وقتی کالایی گرون میشه تواناییم کم میشه. از پارسال منتظرم 700K بخرم پولم جور نمیشه، حالا که 488 شد دیگه عمرا" زورم نمیرسه. ولی همه ی اینها دلیل نمیشه مثلا" یقه شرکت پانا رو که کیبرد 140 دلاری رو میده 710 تومن ول کنم برم یقه گرین رو بچسبم چرا کیبرد 130 دلاری رو میده 488 تومن!

انصاف داشته باشیم خوبه. بله خیلی چیزها گرونه، میدونم، ولی گرین جزو آخرین شرکت هاییه که به خاطر گرونی ممکنه سرزنشش کنم.

کسی از شرکت دیگه ای تمجید نکرده ولی این گرین هستش که صبح تا شب منم منم می کنه و ادعای بهترین تولید کننده داخلی داره...گیرین هست که اداعای رقابت با برند های جهانی رو داره..گیرین هست که ادعای کیفیت قابل رقابت می کنه..گرین بود که توی نمایشگاه داد کیس فول تاور زیر 400 تومنش گوش همه رو کر کرده بود و خود ما بودیم که نشستیم اینجا از گرین تمجید کردیم و پرچمشون رو بردیم بالا که داره با این کارش بازار رو وادار به ارزون تر کردن و رقابت می کنه..اما حالا که همین گرین زد زیر کار قیمتش رو برد بالا که فکر کنه حالا که طرفشون رو گرفتیم به قیمتاشونم راضی میشیم اشتباه می کنن.نمی خریم که هیچ توی سر جنساشونم می زنیم!اگه گرین این 4 تا نمایشگاهو هم نمیرفت توش قرفه بزنه این 3 تا جایزه که توی سایتش لیست کرده رو هم دریافت نمی کرد( مخصوصا این اولی رو که به خاطر رعایت حقوق مصرف کننده گرفتن واقعا شاهکاره!) :

80_g1.jpg

v2jw_g2.jpg

n7kb_g3.jpg

آواژنگ یا پانا یا سازگار همه وارد کننده ی مارک هایی هستن که احتیاجی به ثابت کردن خودشون داخل این بازار ندارن.کافیه این شرکتا خدمات خوب بدن یا بتونن از شرکت صادر کننده یه قیمت خوب بگیره یکشون، از فرداش هیچ کس جنس بقیه رو نمی خره!یه نمونش 980 های گیگا و زوتاک که تخفیف گرفت و روی هوا بردن.یه نمونه دیگش باز گرافیک های Zotac از پر فروش ترین هاست.کیفیت معمولی یا قابل قبول اما قیمت خوب(نسبت به بقیه داخل بازار)...از لحاظ کیفیتی حرفی برای گفتن نداره جلوی Asus اما چون قیمتش بهتره بیشتر میفروشه.

t9hf_best_seller_thumb.jpg

اگه همین زوتاک قیمتش رو آواژنگ 100 تومن افزایش بده با Asus یکی بشه کسی نگاهشم نمی کنه!حالا اگه به نظر شما انصافه که کیسی که موقعی که 200 تومن میفروختن سود داشته رو حالا 270 بفروشن که سودش بیشتر بشه براشون این با خودتونه...ولی کیفیتش چی؟گرون که می کنن حداقل یا باید خدمات بهتر بشه یا کیفیت!سایر برند ها افت کیفیتی ندارن چون وارداتی با یه برند جهانی هستن(اگه افت کیفیتی پیدا کنن کل دنیا توی سرش می زنه و شرکت ورشکست می شه پس سعی می کنن کیفیتشون رو حفظ کنن یا افزایش کیفیت بدن) و چیزی هم که ما میبینیم اینکه وارد کننده ها سعی در ارزون تر کردن محصولات دارن و بهتر کردن خدمات ...نمونش افت قیمت اکثر گرافیک های موجود در بازار...چرا اونا گرون نکردن؟giagbyte 960 4gb G1 مگه 1100 نیود؟ الان شده 980 تومن و هر کسی که هنوز داره 1100 میفروشه موجودی از قبله و نمی تونه به قیمت جدید بفروشه...اون طرف سال Asus 960 strix 4GB روی 1040 فروش میرفت الان این طرف سال شده 910 تومن...

u23j_asus_960_strix_1_thumb.jpg3r9b_asus_960_strix_2_thumb.jpg

مطمئن باشید اگه همین فردا 910 تومن شد 1060 دوباره داد و بی داد همه در میاد... چند وقت پیش سال 93 فکر کنم قیمت 4790K و بقیه CPU های اینتل سر به فلک کشید طوری داد همه در اومد و خود لیون کامپیوتر اعلامیه زد گفت افزایش قیمت بی دلیله ما خودمون نمیفروشیم به شما هم پیشنهاد می کنیم نخرید! غیر از اینه؟...اینا فقط برای گیرین نیست. گیرین بیشتر سر زنش می شه چون 1-فوق العاده اداهای زیادی کرده 2-علاوه بر افزایش قیمت افت کیفیتی و خدماتی داره 3-افزایش قیمت محصولی که موجودیشو از قبل داشته و مربوط به واردات جدید نیست قابل قبول نیست(اونم با ارزون تر شدن دلار) تمامی محصولاتشون یه سری افزایش قیمت های زیاد و کاهش قیمت های جزئی داشتن همه ی این محصولات رو که همین دیشب وارد نکردن که!اگه به فرض شما وارد کننده باشی و گمرک افزایش تعرفه بده مصرف کننده تغییر قیمت رو یه شبه نمی بینه بلکه 3-4 ماه بعد با واردات جدید می بینه(هر چند که به نظر من این بهونه محسوب میشه مخصوصا با هموار شدن راه های ارتباطی از داخل و خارج کشور برای شروع دوباره ی واردات و صادرات + ارزون تر شدن دلار)

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

والا گرین درسته جنس درجه یک بازار نیست اما درجه 2 هم نیست و دارید زیاده روی میکنید حالا قیمتها بالا رفته اگه بصرفتون نیست خب نحرید اینها وقتی امار کاهش فروش رو بببینند مطمعنا به فکر چاره می افتند یا سعی می کنند یجوری این افزایش قیمت رو جبران کنند...!  :-?

با اینحال از زننده تاپیک بابت اطلاع رسانی ممنونم انشالاه بیش از این کابران به همه چیز توجه داشته باشند و شاهد تاپیک های اینچنینی بیشتری باشیم...  ^_^

لینک به دیدگاه

ار بقیه کاربرا خواهش می کنم به هم بی احترامی نکنن و بحث رو به بیراهه نکشونن تا تاپیک بسته نشه...یه بار هم که شده درست و حسابی نسبت به یه چیزی اعتراض کنیم...اگه به بی احترامی و این موارد بکشه اولین نفری که درخواست بسته شدن تاپیک رو می کنه خود بنده هستش.چون اینها ارزش حرمت شکوندن نداره...اعتراض بکنید بحث بکنید ولی به هم بی احترامی نکنید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا یه لحظه استوپ  :D 

میخواستم 700k بخرم ولی با این حساب نمیخرم ، بجاش مدل ایسوس رو میگیرم.

کدوم مدلش رو؟ ممنون میشم برام پی ام کنی، منم بین چند مدل موندم

خب ادامه بدین  :D 

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

شما بذار تاریخ ثبت نامت خشک بشه تا بعد...

:laughing:  :laughing:

فروشش بیشتره چون ارزونه (بود) و مردم با این مشکلات اقتصادی، چاره ای ندارند ... وگرنه هیچ کس بدش نمیاد از یه برند جهانی و معتبر پاور بخره.

در ضمن، آمار فروش Green مربوط به ایرانه و در دنیا، برند گمنامیه و عددی حساب نمیشه.

هدف من اشاره به فروش بیشتر گرین نبود ! هدف من این بود که تعداد خرابی با درصد خرابی فرق میکنه. 

منظور من هم ایران بود ... تو پست هم به واردات گمرک و استعلام های دولتی اشاره کردم ...

ولی شما اون طور که دوست داشتید برداشت کردید نه اون طور که هست.  :)

لینک به دیدگاه

حقیقتاً بعضی اوقات یک سری حرف ها به گوش آدم که مخ سوت میکشه. اما بگذارید در چند مرحله جواب عرایض شما رو بدم. 

• چیزی که الان می تونید از همه گردن کلفت های بازار کامپیوتر بشنوید اینکه که سود محصولات گرین برای دلال های بازار کامپیوتر به مراتب کمتر از برندهای جهانی و اکثرا با قیمت گم تو بازار هستش. بنده هم اگر جای این سری از دلال ها بودم نمیومدم پاور و کیس و گرین رو با سود کمتر از 10% بفروشم. کرس ایر و کولر مستر می فروختم که کم کم 20% الی 50% تو پاورها و کیس های رده بالاش برام سود داشته باشه. 
  • افزایش قیمت هایی که می بینید یه حباب بیش نیست. بعد از انبار گردانی و انجام کارهای اداری ترخیص کالاها از گمرک بعد از عید و کم شدن کالا در بازار به دلیل کاغذ بازی های اداری اونم برای یه شرکت کوچیک مثل گرین این حباب ها پیش میاد و البته تجربه نشون داده که در کمتر از 1 ماه این قیمت ها به حالت عادی برمیگرده. این مورد بارها برای محصولات شرکت های کوچیک در بازار پیش اومده و خواهد آمد.
  • من 1 ساعت پیش با یکی از نمایندگان شرکت گرین درارتباط بودم. طبق گفته ایشون و به نقل از واحد فروش قیمت های محصولات این شرکت حداکثر بین 3 تا 6 درصد گرون شده. ضمن اینکه کولرهای این شرکت هم به همین میزان ارزون تر شده. البته این افزایش قیمت ها از 6 اردیبهشت به بعد اعمال خواهند شد.
  • دوست عزیز جالبته بدونید آخرین نرخ تورم سال 94 طبق اعلام بانک مرکزی حدود 14 الی 15 درصد بوده در صورتی که اختلاف درصدی بین دلار 3670 تومان و 3450 کمتر از 6 درصد هست. حالا اگر تورم 15 درصدی رو منهای این 6 درصد کنی متوجه میشی که افزایش 3 تا 6 درصدی قیمت های گرین به هیچ وجه غیر منصفانه نیست! البته این در صورتیه که که اصلا کاهش قیمت های کولرهای های این شرکت را نادیده بگیریم !! 
  • همه بازار کامپیوتر کشور که Lioncomputer نیست ! همین الان دیجی کالا داره محصولات گرین رو با 15% تخفیف می فروشه ! http://www.digikala.com/Search/#!/Keyword-greenpromotion/PageSize-48/SortBy-7/Status-2/

110f2afc-0afb-4a19-9d66-f517eccf6e4f.jpg

نکته ی اول همین که چون خود شرکت داره تمامی این سود و افزایش قیمت رو خودش میگیره و انجام میده پس خیلی بدتره چون اگه بدونین 2 قیمت داریم قمیت همکار قیمت یوزر...اگه محصولی قیمت همکاریش 199 تومن باشه و یه مغازه قیمت یوزرش 230 و بعد قیمت همکار همون محصول بشه 205 و اون مغازه قیمت یوزر 260 تومن بکنه مطمئن باشید خیلی از مغازه دارها هستن که به سود پایین تر راضی هستن و به جای 260 میفروشن 236 چون تعداد مشتری از میزان سود بیشتره. شما 20 تا 30 تومن سود کنی بهتره یا 10 تا 40 تومن؟...اما مسئله ی محصولات گیرین این میشه که شرکت قیمت همکاری رو به علاوه ی قیمت یوزر میده به مغازه دار و مغازه دار دقیقا اون میزانی سود میکنه که شرکت گرین می خواد.کیسی رو به این شرط میده به مغازه دار که مغازه دار دونه ای 100 ازش بخره و دونه ای 105 بفروشه و اگه مغازه دار قبول نکنه شرکت میگه مشکلی نیست نمایندگیهام میفروشن با این شرایط پس مغازه دار هم برای نگه داشتن مشتری هاش و موجودی داشتن با این مبلغ کم سود سازگاری می کنه.ضمن اینکه اگه توجه کرده بودید به تاپیک خود جناب حسینی هم گفتن افزایش قیمت از طرف گرین بوده نه لیون...

شرکت گرین به هیچ وجه یه شرکت کوچیک نیست..شرکتی سراسر کشور نمایندگی و مغازه فروش و غیره داره چطور کوچیک حساب می شه؟ضمن اینکه این بار اولشون نیست شما اگه قیمت های داخل بازار دستتون باشه می بینید افزایش قیمت محصولات گرین مکرر هستش از Viper X3 که از 200 یکم یکم طی یک سال رسیده به 270 تا 700K که از 380 خورد خورد به 440 رسید و یه شبه به 488 تومن...

شما که می گی افزایش قیمت 3 تا 6 درصدی اوکی هستش بزارید حساب کنیم 369 ضرب در 6% می شه 22 هزار تومن 369 به علاوه ی 22 هزار تومن می شه 391 تومن نه 410 تومن!(Z7) کیبورد 700K به قیمت 439 به علاوه ی 6% یا 26340 تومن قیمت باید بشه 465340 تومن نه 488000 تومن...همون 6 درصد هم بی جهته این جنس که دیشب وارد نشده.فردا بخرید این کیبورد رو می بینید 7-8 ماه از 25 ماه گارانتیش رد شده!ضمن اینکه همین الان افزایش قیمت بیش از 6 درصد همون 2 محصول کاهش قیمت چند هزار تومنی واتر کولر هارو جبران کرد.واترکولر مدل 120 قبل از عید 235 بوده و همون قبل از عید شده 222 تومن یعنی همون قبل از عید 5.4% کاهش داشته که کاری به افزایش قیمت امروز نداره ضمن اینکه اگه هم داشته باشه کاهش 13 تومنی روی این مدل واتر کولر در مقابل افزایش قیمت کیس Z7 از 369 به 410 که حدود 41 هزار تومن هست فوق العاده ناچیزه...همین یه قلم جنس داره کاهش ناچیز 10-12 تا جنس دیگشون رو جبران می کنه...(کاهش روی جنس هایی که فروش هم ندارن)

دیجیکالا داره محصولاتشو رد می کنه که باقیمت قبلی خریده که بتونه جنس رو با قیمت جدید بیاره. ضمن اینکه قبل از اینکه دیجیکالا وارد این کار بشه لیون کامپیوتر و بازار رضا و بقیه داخل این کار بودن..دیجیکالا از عضو های جدید بازار کامپیوتر و الکترونیکه.ضمن اینکه دیجیکالا هر سطل ماستی که پیدا کرده انگشتشو کرده توش که جنسش جور باشه واسه فروش. نه قیمت براش مهمه نه وضعیت بازار .اینقدر سودش زیاده که شده یه اجناسی رو با ضرر میفروشه چون تهش سودش ضرر اون کالارو جبران می کنه که یکی از تکنیک های کاسبی هستش مخصوصا توی بازار موبایل که خود گوشی سودی نداره ولی بر چسب و کاور و لوازم جانبیش کم سود بودن گوشی رو جبران می کنه برای همینه که وقتی داخل یه موبایلی میرید و گوشی می خرید، اصرار شدید دارن که همین الان یه کاور و برچسب خوب بخرید براش که نصب بکنن روش..دیجیکالا هم همین کارو می کنه ولی با جنس های متعدد و در ابعادی بسیار بزرگ تر از یه مغازه 2 در 2...وگرنه امکان نداره که به فرض گارانتی متین Silicon Power A80 رو با قیمت 200 تومن بده دیجیکالا که دیجیکالا اونو بفروشه 205 هزار تومن به اسم تخفیف ویژه نیمه شبان هاردی که معمولا 265-280 تومن قیمتشه.5 تا از این هارد ها رو با ضرر میفروشه در عوض یه جنس دیگه رو که قیمت همکاریش به فرض 120 و معمولا 145 میفروشه(در حالی که همون جنس رو به فرض مغازه دار ها میفروشن 138) رو می کنه 140 تومن و با فروختن 200-300 تا 140 تومن ضرر اون 5 تا هارد رو جبران می کنه...دیجیکالا برای همین موفقه چون همه جنسی میفروشه و میزان فروش فوق العاده زیادی داره با توجه به موجودی و تنوع اجناسش و با همین Micro management کردن سود فوق العاده ای می کنه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

سلام خدمت عزیزان بنده خودم از پاوراش راضی هستم حالا نمیدونم اینم از شانس بنده بوده تا حالا با مشکل مواجه نشدم ولی از کیس های گرین راضی نیستم از لحاظ کیفیت و ترجیح میدم از برند های دیگه استفاده کنم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...