رفتن به مطلب

توجه توجه ؛ رونمایی از کارت های گرافیک GTX 1080 و GTX 1070 شرکت NVIDIA در هفته پیش رو

Recommended Posts

درود

اینجوری قیمت گذاری بکنه همه amd میخرن مصرف کمتر قیمت بهتر ... بیخود نیست انویدیا قراردادی نبسته با جایی ... اما خداییش قدرتی که من از نسل جدید گرافیک ها انتظار داشتم رو به نمایش در اورد اما به چه قیمتی اخه؟؟؟  :-?

نترس برادر خود من انویدیا میخرم حداقل تو ایرانش مصرف کم معنی نداره :دی
لینک به دیدگاه

• ارسال 135
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

• کاربر ویژه

البته میلاد جان این قابلیت این نسل هست که مصرف و دماش کنترل میشه و فرکانس بالای 2 گیگاهرتز بوست می کنه. حالا 970 نه ولی یه 980 در این فرکانس همین امتیاز 3D11 رو میگیره! 980 با 2048 هسته پردازشی در فرکانس 2100 راحت میتونه بالای 27000 گرافیک اسکور بگیره! همینطور در 3D FireStrike Extreme هم 980 در این فرکانس میتونه 10K گرافیک اسکور بگیره.

این رو هم در نظر بگیریم که 1080 دارای 2560 هسته پردازشی است و از GDDR5X استفاده می کنه.

میلاد جان اون ماکزیمم دمای عملیاتی کارت هست.

نکته خوبی هست که با توجه به اینکه کولر رفرنس از کیفیت خوبی برخورداره و دما رو خوب کنترل می کنه و مدار تغذیه هم در این نسل بهبود داشته پس اگر بخواد گپ بین رفرنس و کاستوم شرکا اختلاف قیمت بالایی باشه اکثرا ترجیح میدن همون مرجع رو خرید کنن. وقتی کولر خوب، مدار تغذیه خوب چه لزومی به خرید کارت غیر رفرنس هست!؟

به معماری ساخت بر می گرده.

البته منظورم کارتهای هم رده خودشون بود، 1070 با 970 و 1080 با 980... ولی این افزایش فرکانسها، خیلی جالب هستن، همینجوری ادامه پیدا کنه، تا نسل دیگه باید شاهد جلو زدن فرکانسهای GPU ها از CPU ها باشیم...

احتمالا مثل کولرهای رفرنس AMD مشکل صدای بالا (کارت خودم :crying:) تنها دلیل خرید کارت غیر رفرنس بشه، چون معلوم نیست که اون فرکانس رو با چه نویز و سرعت فنی کنترل کردن... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا قرار نیست که مصرف خیلی بالا یا خیلی پایین باشه!

با توجه به یه 8 پین تغذیه که روی 1080 قرار گرفته و اینکه این ورودی تا 150 وات برق تامین می کنه و از خود اسلات هم نهایتا 75 وات در اختیار کارت قرار میگیره میشه گفت که مصرف این کارت در نمونه رفرنس نهایتا 225 وات هست.

حدس خودم حدود 200 وات هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

نترس برادر خود من انویدیا میخرم حداقل تو ایرانش مصرف کم معنی نداره :دی

داداش همه که پولشون از پارو بالا نمیره مثل شما به جیبشون هم نگاه میکنن، شما بخر 6 تا بخر کور بشه کسی که نمی تونه ببینه...  :D

البته بنظر مصرفش زیادم نیست اما جالبه قبلا براتون مصرف مهم بود تو خرید Amd الان شد مهم نیست  :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

داداش همه که پولشون از پارو بالا نمیره مثل شما به جیبشون هم نگاه میکنن، شما بخر 6 تا بخر کور بشه کسی که نمی تونه ببینه...  :D

البته بنظر مصرفش زیادم نیست اما جالبه قبلا براتون مصرف مهم بود تو خرید Amd الان شد مهم نیست  :-?

نه اون بحث ب کنار منظورم این بود ک انویدیا سودش رو میکنه و از کاهش در آمد خبری نیست :دی

من؟ بخدا من اصلا در مورد مصرف حساسیت ندارم :D از اولش انویدیا داشتم :دی

لینک به دیدگاه

فعلا کارتای amd معرفی نشده پس صحبت در مورد مصرف و قدرت و مقایسه درست نیست . کارتهای معرفی شده رو باید با کارتایی معرفی شده مقایسه کرد . nvidia خوب ظاهر شد و الان قوی ترین کارهای موجود در بازار مال این شرکت هستش تا بیست روز دیگه هم میشه کارتی رو خرید که ۲ برابر ۹۸۰ قدرت داره (البته خارجیا ما که باید چند ماه وایسیم قیمت متعادل بشه ) . جدا از شایعات و حدس و گمان امیدوارم amd رقیبی شایسته برای nvidia باشه تا بخاطر رقابتی که بینشون به وجود میاد سودش رو ما مصرف کننده ها ببینیم.

لینک به دیدگاه

دوستان سلام .....

آقا یه سوال .....

چرا انویدیا همیشه کارتهاش رو 256bit میزنه .

در صورتی که ای ام دی همیشه روی 512bit به بالا کار میکنه .

عمده دلیلش اینه که nvidia با میکرو کد پیشرفته و حافظه ی کش غنی تری که برای دسترسی مستقیم وبه نسبت  بی واسطه ی طولانی مدت با gpu میسازه ( میدونید که زمان دسترسی به cache بسیار کمتر از global memory =vram و حتی local memory= cuda share ) نیاز به BT رو کاهش میده . در کل nvidia سعی کرد از مدت ها قبل (منسجم تر از زمان fermi) و با هدف ارائه ی معماری compute مدرن ، تا حد امکان معماری gpu رو به خصوص در بخش مدیریت و دسترسی حافضه ،از حالت معمول خود در Gpu یعنی (Risk(Reduced instruction set computing خارج بکنه و به (Cisc (complex instruction set computing مثل همین cpu x86 سوق بده . قطعا استفاده از Cache هم محدودیت هایی داره و به شدت توان مصرفی و قیمت تمام شده ی Die رو افزایش میده و مجبورن با توسعه و تحقیق قابل توجه، Gpu Isa رو تا حد امکان با این میرو کد ها ی ذخیره شده در cache و (کوهی از !) زمان دسترسی ها ی کلی مورد نیاز در GPU ، به نسبت هدف و ساختار کلیدی و آرمانی معماری اون ، پیکربندی و بهینه سازی کنن تا این مقدار کش مورد نیاز به حداقل برسه !

از اون طرف AMD در ساختار4,5 Vliw =تا سری 6000 ( خصوصا) ، وپیرو اون در سری GCN (اوضاع polaris بهتر البته !) بیشتر سعی در ساده سازی دستورالاعمل ها داره تا ( کمتر با اون مشکلات فوق الذکر دست به گریبان شه و هزینه های توسعه و تحقیق اشو تا حد امکان تو این بخش پایین نگه داره ) ؛ صد البته  نبوغ و خلاقیت اش رو قطعا تو طراحی مدرن بخش های دیگه صرف میکنه !

پس :

هر چه استفاده از cache و local memory  به نسبت Vram در واحد زمان انجام پردازش ،در اولویت قرار بگیره ؛ GPU نیاز به پهنای باند ارتباطی کمتر با Vram خواهد داشت(bith width) و بر عکس ...

- صد البته خود bit width area هم توان مصرفی قابل توجه ای رو به معماری و محصول تحمیل میکنه و دیده شده که با به حداقل رسانی این ناحیه سعی در بهینه سازی tdp محصول نهایی کردن !  

- حتی با کاهش bt به صورت موردی( و نه در طراحی اولیه و اصلی ) برای رقابتی تر کردن بعضی مدلهای غیر حرفه ای و ارزان قیمت تر (ولی استراتژیک و خوش بازار ) و جبران همپوشان اون تا حد امکان با افزایش فرانس ،تا Tdp کلی رو بهتر کنترل کنن

- میرو کد همون دستورالعمل های به شدت خلاصه و بهینه شده در سطح اجراست

در کل بسیار مبحث پیچیده ای ، سعی کردم تا حد امکان قضیه رو شفاف و خلاصه شرح بدم ^_^ 

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

@};- همینم خیلی پیچیده بود ما رو چلوندی :laughing: بیز حمت یه ادرسی  میدین که 0 تا 100 رو توضیح داده باشه واسه جزئیات بریم مطالعه کنیم :D

ویرایش شده توسط مهمان
لینک به دیدگاه

@};- همینم خیلی پیچیده بود ما رو چلوندی :laughing: بیز حمت یه ادرسی  میدین که 0 تا 100 رو توضیح داده باشه بریم مطالعه کنیم :D

@};- تازه اصلا اونطور که دلم میخواست نگفتم :D

ولا مطلب فارسیش کم و کلی ، الان خودم ام خیلی کلی گفتم ... راحتترین راحش اینه که همین مواردی که عرض کردمو ؛ هرجاشو که مایلین، فارسی سرچ کنید ، بی جواب نمیمونید...

عمدش لاتین ؛ اگه به این حوزه علاقه دارید میتونید برای شروع تو Wiki ، المانای مورد سوالتونو سرچ کنید  و حتما اون مراجع پایین سایتشم یه نگاهی بندازید ...

کم کم به مقالات جزبه جز تر(و آکادمیک محور) و تحلیل بلوک دیاگرام ها مسلط میشید ...اون زمان چنان شور و لذتی حس میکنید ...... که نپرس ! :laughing:

اگرم خواستید به  تست و توسعه و لزوما نقد و بررسی راهکارای روز فنی این حوزه  و احیانا ارائه ی راهکارهای  فنی جدید ! .... رو بیارید ؛ مجبورید ابتدا به لینوکس لبیک بگید و مقالات و کنفرانس های روز AMD , Nvidia  رو از بر بشید ....

البته من خودمم هنوز مبتدیم ! @};-

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

با توجه به نزديك شدن به زمان بيرون اومدن Review هاى كارت ١٠٨٠ كه فرداست روزش، سايت Videocardz يه پست كامل و جمع بندى همه ويژگى هاي كارتو گذاشته كه خودم از كاملى پست خيلى لذت بردم.

اگه خواستين ببينيدش: http://videocardz.com/59962/nvidia-geforce-gtx-1080-final-specifications-and-launch-presentation

لینک به دیدگاه

اولین نتایج تست Opencl گرافیک 1080 مدل مرجع در آرشیو بنچمارک سایت مطرح CompBench رویت شد !

http://videocardz.com/59951/nvidia-geforce-gtx-1080-opencl-performance-leaked

post-19389-0-86828500-1463384162_thumb.png

post-19389-0-13230000-1463384229_thumb.png

post-19389-0-27043200-1463384245_thumb.png

post-19389-0-44861700-1463384257_thumb.png

post-19389-0-84233900-1463384265_thumb.png

post-19389-0-74729900-1463384294_thumb.png

post-19389-0-73633200-1463384308_thumb.png

post-19389-0-05276700-1463384326_thumb.png

لازم به ذکر است ، از آنجا که بنچمارکهای سایت مزکور به شدت بر بهینه سازی های انجام شده در درایور ، برای هر مدل از GPU  وابسته است ؛

لذا نمیتوان در این گام ،بر گرافیک نوظهور 1080 از باب پتانسیل محاسباتی کاربردی خرده گرفت  !

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...