رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

با تشکر

چون کامنت یکی از کابرا رو دیده بودم توی یکی از فرومهای خارجی که نوشته بود "بدون توجه به  نوع خروجی ها پیشخرید کرده کارت 480 رو و الان نگرانه که نتونه با مانیتور Benq ِش که هم مدل مال منه 144 هرتز استفاده کنه چون DVI نداره" برای همین پرسیدم برای اطمینان

الان که گفتین با DP هم میشه دوباره با همون DP از اون مانیتورم تصویر گرفتم و اوکی بود روی 144 برعکس دفعه پیش که نشد و بعدش هم دیگه DVI-D استفاده کرده بودم  :D

پس بین خروجیهای فعلی فقط HDMI هست که بالای 60 رو ساپورت نمیکنه  :-?

در کل بهترینش همون DP هست از Dual Link DVI-D هم بهتره!

HDMI هم میتونه اما استاندارد 1.3 لازم هست، HDMI 1.2 توانایی خروجی بالاتر از 60 هرتز در 1080 نداره و در عمل دقیقا مشابه Single Link DVI-D عمل میکنه، برای همینه که اکثر مانیتور های 60 هرتزی با تبدیل HDMI to DVI همراه هستند!

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

با تشکر

چون کامنت یکی از کابرا رو دیده بودم توی یکی از فرومهای خارجی که نوشته بود "بدون توجه به  نوع خروجی ها پیشخرید کرده کارت 480 رو و الان نگرانه که نتونه با مانیتور Benq ِش که هم مدل مال منه 144 هرتز استفاده کنه چون DVI نداره" برای همین پرسیدم برای اطمینان

الان که گفتین با DP هم میشه دوباره با همون DP از اون مانیتورم تصویر گرفتم و اوکی بود روی 144 برعکس دفعه پیش که نشد و بعدش هم دیگه DVI-D استفاده کرده بودم  :D

در کل بهترینش همون DP هست از Dual Link DVI-D هم بهتره!

HDMI هم میتونه اما استاندارد 1.3 لازم هست، HDMI 1.2 توانایی خروجی بالاتر از 60 هرتز در 1080 نداره و در عمل دقیقا مشابه Single Link DVI-D عمل میکنه، برای همینه که اکثر مانیتور های 60 هرتزی با تبدیل HDMI to DVI همراه هستند!

@};-

درود

دیسپلی هم مشکلاتی داره، مثلا در حالت چند نمایشگره گاهی نمایشگری که به دیسپلی وصل هست به خواب میره و اگر برگرده یا به زور برش گردونی تنظیمات و چیدمان میزکار و تسک بار صفر می شه. این مشکل رو با کارتهای 780ti و 980ti و r9390 دیده ام. نیز برخی وقتها تنظیمات رنگی که به پنل کارت گرافیکی اعمال می کنم ذخیره نمی شه( خدایان مرا ببخشند، این رو فقط توی کارتهای انویدیا دیده ام). حدس می زنم چون استاندارد جدیدی هست مشکلات کوچکی داره. این طور که دیده ام dvi dual سازگارترین درگاه هست با توجه به رزولوشنهای و نرخ های تازه سازی گوناگون و نیز چیدمانهای مخلتف نمایشگرها.

لینک به دیدگاه

اتمام موجودی کارت جدید amd در اکثر فروشگاهها

https://www.nowinstock.net/computers/videocards/amd/rx480/

لینک به دیدگاه

sgjj0x0gbd6x.png

با واتر و oc البته تمام نمونه ها اینقدر oc نمیشن 

1467270545788.jpg

1467269627837.png

ویرایش شده توسط THE-BLACK-CAPTAIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

sgjj0x0gbd6x.png

بیشتر اور نشدنش بخاطر مصرفش هست که راه نمیده... باید منتظر کاستوم برد باشیم با پین برق بیشتر...  ^_^

لینک به دیدگاه

من که کلا دنده عقب گرفتم( شاید هم جهش به عقب برای خیز به جلو تا موقع مناسب)   :D

باخرید کارتی که افتش رو کرده مثل 280x.. هم تصویر میگیرم هم بازیای معمولی رو راه میندازه تا زمان مناسب که یا خرید کارت جدید یا اینکه شرکت ها بدن واسه تست و یه دوری بزنیم =))   :D

دروغ چرا ، با اینکه کارتم رو دیروز به قصد خرید 480 نفروخته بودم، امروز صبح تهه دلم یه جوری بودم از فروش کارت خودم و خرید 280x ، شاید امیدوار بودم یا بهتره بگم دلم میخواست 480 فوق العاده باشه (گرچه خیلی خوب بوده ، در بعضی بخش ها در حد خودش شگفت انگیز! اما فوق العاده نه) اما خوشحالم که شتابزده و صرفا از روی علاقه عمل نکردم.... مگرنه از سال 2011 برعکس بوده و هر وقت AMD حرکتی کرده(شامل معرفی کارت ، معرفی پردازنده ، عرضه محصول جدید ، عطسه کردن ، سرفه کردن و دیگر کارها) منم رفتم سمتش :|

برای همینه وقتی دوست عزیزمون میگه علاقه به AMD و دشمنی با سیاست های کثیف انویدیا جز اعتقاداتشه ... به معانی جدیدی برای "اعتقاد" دست پیدا میکنم ... اگه به من بود با این همه AMD که زیر دستم بوده تا الان(چه پردازنده چه کارت گرافیک) الان باید دینم AMD پرستی می بود و پیامبرم هم میشد اون خانومه که خیلی مَرد بود

ای خدا با این دو خط فقط پاچیدم =)) =)) =)) =)) =)) =))

از اونور رو گوشی cm13 دیر نصب میشه تو لودینگ گیر کرده قلبم تو حلقمه اینور هم خنده امون نمیده :laughing:

لینک به دیدگاه

درود

دیسپلی هم مشکلاتی داره، مثلا در حالت چند نمایشگره گاهی نمایشگری که به دیسپلی وصل هست به خواب میره و اگر برگرده یا به زور برش گردونی تنظیمات و چیدمان میزکار و تسک بار صفر می شه. این مشکل رو با کارتهای 780ti و 980ti و r9390 دیده ام. نیز برخی وقتها تنظیمات رنگی که به پنل کارت گرافیکی اعمال می کنم ذخیره نمی شه( خدایان مرا ببخشند، این رو فقط توی کارتهای انویدیا دیده ام). حدس می زنم چون استاندارد جدیدی هست مشکلات کوچکی داره. این طور که دیده ام dvi dual سازگارترین درگاه هست با توجه به رزولوشنهای و نرخ های تازه سازی گوناگون و نیز چیدمانهای مخلتف نمایشگرها.

بله دقیقا همینطوره پورت DP زمانی که سیستم روی اسلیپ میره مشکل داره و تعداد زیادی هم از کاربران این مسئله رو گزارش کردن، بستگی زیادی به کیفیت کابل DP ساخته شده و همچنین نمایشگر داره، اما اگر مانیتور به G-Sync مجهز باشه چاره ای هم نداریم!

بااحترام @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

این هم یه بنچمارک دیگه از Rx480 با dx12 و فرکانس پایه مدل کاستوم  1350MHz از یه سایت معتبر

2016_06_30_13.16.35.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر

فرجام جان، کارت در مدل های رفرنس DVI نداره، ولی به گفته AMD بورد کارت دارای چیپ(ماژول) مربوط به DVI هستش و AIB ها میتونن اگه دلشون بخواد DVI رو اضافه کنن به کارت، مشخصا AMD میخواد که همه رو به سمت گزینه بهتر که DP باشه، سوق بده...

اگه مشکل تبدیل داری که همچین چیزایی هم پیدا میشه برای DP:

http://digik.ir/%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-Display-Port-%D8%A8%D9%87-DVI

http://digik.ir/%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-3-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87-MINI-DISPLAY-PORT-%D8%A8%D9%87-DVI-HDMI-VGA

http://digik.ir/%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-Mini-Display-port-%D8%A8%D9%87-DVI-Displayport-HDMI

http://shop.aftabrayaneh.com/Apple_Mini_DP_VGA_HDMI_DVI_converter_Displayport_Macbook.html

یا:

http://digik.ir/%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-Display-Port-%D8%A8%D9%87-HDMI

راه حل نهایی هستش...

sgjj0x0gbd6x.png

1467270545788.jpg

1467269627837.png

1+

چه جالب، اکثر سایتهای ریویو(Techpowerup , Tomshardware) گفتن که نمیشه اورکلاکش کرد به دلیل خنک کننده ضعیفش و مصرف برقش که بیش از 150 وات هستش و از PCIE برق میکشه که باعث میشه مادربوردها، کم بیارن، البته بعضی مادربوردها هستن که مثل مادربورد خود بنده، علاوه بر 24 پین، یک 4 پین اضافی هم کنار PCIE دقیقا برای استفاده کارت گرافیک دارن!!!! :D

بیشتر اور نشدنش بخاطر مصرفش هست که راه نمیده... باید منتظر کاستوم برد باشیم با پین برق بیشتر...  ^_^

1+

دقیقا، باید منتظر غیر رفرنس ها بود...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

فرجام جان، کارت در مدل های رفرنس DVI نداره، ولی به گفته AMD بورد کارت دارای چیپ(ماژول) مربوط به DVI هستش و AIB ها میتونن اگه دلشون بخواد DVI رو اضافه کنن به کارت، مشخصا AMD میخواد که همه رو به سمت گزینه بهتر که DP باشه، سوق بده...

http://digik.ir/%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-3-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87-MINI-DISPLAY-PORT-%D8%A8%D9%87-DVI-HDMI-VGA

http://digik.ir/%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-Mini-Display-port-%D8%A8%D9%87-DVI-Displayport-HDMI

http://shop.aftabrayaneh.com/Apple_Mini_DP_VGA_HDMI_DVI_converter_Displayport_Macbook.html

یا:

راه حل نهایی هستش...

1+

چه جالب، اکثر سایتهای ریویو(Techpowerup , Tomshardware) گفتن که نمیشه اورکلاکش کرد به دلیل خنک کننده ضعیفش و مصرف برقش که بیش از 150 وات هستش و از PCIE برق میکشه که باعث میشه مادربوردها، کم بیارن، البته بعضی مادربوردها هستن که مثل مادربورد خود بنده، علاوه بر 24 پین، یک 4 پین اضافی هم کنار PCIE دقیقا برای استفاده کارت گرافیک دارن!!!! :D

1+

@};-

حرف های من رو زدی ! :x

لینک به دیدگاه

یا:

راه حل نهایی هستش...

1+

1+

درسته مادربرد من هم یه 6 پین دقیقا کنار PCIE  داره

لینک به دیدگاه

چه جالب الان مادربورد های همه یدونه شش پین PCI-E داره ! بچه دار شده حتما" .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر می کنم اکثر برداهای حرفه ای جهت رفاه حال اور کلاک ها این حرکت رو میزنن تا دست اونهارو در مصرف بازتر بگزارند و محدودیت هارو کم کنند...! البته خودم شنیدم نرفتم ببینم واقعا چجوریه...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته بوردهای ماکسیموس ندارن، معمولا این رو:

post-10788-0-26441600-1467287477_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

فکر می کنم اکثر برداهای حرفه ای جهت رفاه حال اور کلاک ها این حرکت رو میزنن تا دست اونهارو در مصرف بازتر بگزارند و محدودیت هارو کم کنند...! البته خودم شنیدم نرفتم ببینم واقعا چجوریه... :D

بله ، بیشتر روی مین بورد های High end وجود داره البته الان دیگر با توجه به مصرف کم پردازنده های قدرتمند مخصوصا" پلتفرم اینتل دیگر احتیاجی به آن نیست .

یه نکته ای که هستش نباید اشتباه کنید اینه که در بعضی از مادربوردها پورت برق pci-e صرفا" برای پردازنده تعبیه شده و در بعضی دیگر برای تغذیه شکاف های pci-e .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا با اومدن برد های غیررفرنس یا کاستوم  و افزایش حتمی پین های برق این بحث مصرف 480 هم به خاطره ها می پیونده... یجا خوندم که amd همین مشکل رو با کارت 6990 هم داشته و تونستن حل کنند !  :-?

اما خب انگار amd هنوز نتونسته روی مصرف کارت هاش چاره ی اساسی بیاندیشه اگه اینرویه باشه 490 هم مثل فیوری مصرف بالایی خواهد داشت... به نسبت کارت های انویدیا... 

:-?

البته با توجه به بودجه ی تحقیقاتی ای که داره فکر نکنم بتونه به این زودی ها این مشکل رو برطرف کنه و به رقیبش نزدیک بشه...  *dry#

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا با اومدن برد های غیررفرنس یا کاستوم  و افزایش حتمی پین های برق این بحث مصرف 480 هم به خاطره ها می پیونده... یجا خوندم که amd همین مشکل رو با کارت 6990 هم داشته و تونستن حل کنند !  :-?

اما خب انگار amd هنوز نتونسته روی مصرف کارت هاش چاره ی اساسی بیاندیشه اگه اینرویه باشه 490 هم مثل فیوری مصرف بالایی خواهد داشت... به نسبت کارت های انویدیا... 

البته با توجه به بودجه ی تحقیقاتی ای که داره فکر نکنم بتونه به این زودی ها این مشکل رو برطرف کنه و به رقیبش نزدیک بشه...  *dry#

قبلا هم گفتم، باز هم میگم، اصلا واسم مهم نیست که مصرف کارت گرافیک چقدر هستش، چون تا حالا ندیدم روی هیچ قبض برقی که پرداخت کنم، زده باشه که بخاطر اینکه کارت گرافیکت پر مصرف بوده، قبضت اینقدر شده... :laughing:

درضمن این رو هم بگم که بنده اهواز هستم، بطور عادی مصرف برق خیلی بالا هستش...

اما در مورد خنک کننده این کارت، باید اظهار تاسف کرد که فقط قصد ساپورت فرکانس پایه بوده، کارت Asus Strix RX 480 دارای دو ورودی 6 پین هستش... :clapping:

لینک به دیدگاه

دوستان عکس گزاشتن فکر نکنم دیگه نیازی به عکس باشه یه سرچ تو گوگل بزنید مدل مادربرد رو و اون 6 پین کنار شکاف PCIE رو رویت کنید

msi 990fx GD65

لینک به دیدگاه

کلا با اومدن برد های غیررفرنس یا کاستوم و افزایش حتمی پین های برق این بحث مصرف 480 هم به خاطره ها می پیونده... یجا خوندم که amd همین مشکل رو با کارت 6990 هم داشته و تونستن حل کنند ! :-?

البته با توجه به بودجه ی تحقیقاتی ای که داره فکر نکنم بتونه به این زودی ها این مشکل رو برطرف کنه و به رقیبش نزدیک بشه... *dry#

مشکل مصرف این کارت نیست چون نهایتا" 200 وات مصرف کنه در اورکلاک بالا و در هنگام گیم و رندر . مشکل اصلی اینه که این کارت بیش از توان مصرفی مجاز از شکاف pci-e برق میکشه . حدود 80 وات .

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

دوستان عکس گزاشتن فکر نکنم دیگه نیازی به عکس باشه یه سرچ تو گوگل بزنید مدل مادربرد رو و اون 6 پین کنار شکاف PCIE رو رویت کنید

msi 990fx GD65

لازم به شکل و گوگل کردن نیست میدونم سوکت شش پین برق pci چیه .

کنایه انداختم به ضعف ای ام دی ، اصلا" نیازی به این سوکت نیست اما چون این کارت برق زیادی را از شکاف pci-e مادربورد میکشه به همین دلیل در صورت موجود بودن این سوکت برای شکاف pci-e توصیه میشه که از آن استفاده کرد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی یه 6 پین می خوره از پاور به روی برد تو این پین ها... جالبه ها تا حالا ندیده بودم...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

یعنی یه 6 پین می خوره از پاور به روی برد تو این پین ها... جالبه ها تا حالا ندیده بودم... :D

نه برق خود پاور که جداست ، بعضی از کارت ها مقداری از برق مصرفی خودشان را از طریق شکاف pci-e دریافت می کنند بعضی هم کل برق مصرفی خود را مثل Gt730 ، 5450 ، Gt210 و کارت های خیلی ضعیف دیگر که مصرفشون حداکثر 75 وات است . حالا نسخه رفرنس RX 480 به طور غیر استاندارد 5 وات بیشتر از حد استاندارد برق میکشه که در درازمدت به مادربورد آسیب میزنه .
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان این هم همون مدل غیر رفرنس نایترو Nitro از سافایر که درز کرده بود، فقط رنگش بهتر شده(حقیقتش یک کمی قابل تحمل تر شده):

post-10788-0-82498800-1467291725_thumb.jpg

این کارت هم از یک 8 پین استفاده میکنه...

و اما خبر بسیار مهم دیگه، این هستش که کارت RX 485 کارت Full Chip از AMD در این رنج هستش، بر اساس شکل نامگذاری که AMD اعلام کرده در نسل جدید کارتهاش:

post-10788-0-26337100-1467291818_thumb.jpg

پس با این حساب باید منتظر کارتهای:

post-10788-0-51296200-1467291846_thumb.jpg

باشید...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه برق خود پاور که جداست ، بعضی از کارت ها مقداری از برق مصرفی خودشان را از طریق شکاف pci-e دریافت می کنند بعضی هم کل برق مصرفی خود را مثل Gt730 ، 5450 ، Gt210 و کارت های خیلی ضعیف دیگر که مصرفشون حداکثر 75 وات است . حالا نسخه رفرنس RX 480 به طور غیر استاندارد 5 وات بیشتر از حد استاندارد برق میکشه که در درازمدت به مادربورد آسیب میزنه .

نه منظورم این بود که یه سوکت برق هم از پاور میخوره روی برد تو همون پین اضافیه تو عکس در واقع برد علاوه بر برق شکاف pci این برق رو هم تزریق می کنه به کارت دیگه ؟؟؟  :-?

لینک به دیدگاه

نه منظورم این بود که یه سوکت برق هم از پاور میخوره روی برد تو همون پین اضافیه تو عکس در واقع برد علاوه بر برق شکاف pci این برق رو هم تزریق می کنه به کارت دیگه ؟؟؟ :-?

بله درسته .
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...