رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

• کاربر ویژه

نمیدونم من باید بیشتر از این پست خجالت بکشم یا طرفدارهای انویدیا !!!

ما این همه گفتیم اگر تا 1600 و 1700 اور بشه میتونه 1070 رو بگیره کسی نگفت برای این میزان اور چه شرایطی باید وجود داشته باشه !

راستش من به خودم میگفتم اگر تا 1600 پیش فرض اور بشه پس زیر دست یکی مثل کینگ پین به راحتی تا 2100 میره .

اما خدایش کارت 480 کارت خیلی خوبیه . 230 دلار برای مدل 8 گیگ واقعا مفته !

آقای وینس لوچیدو پست شما رو ببینه فقط میخنده... وینس و AMD ؟  =))   =))

فعلا که من AMD باز جمع باید خجالت بکشم از برخی کامنت هایی که چیزی پشتش نیست جز.....

کسی منکر خوب بودن کارت نشد! بلکه منکر خوب بودن برخی کامنت ها شد!

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

آقای وینس لوچیدو پست شما رو ببینه فقط میخنده... وینس و AMD ؟  =))   =))

فعلا که من AMD باز جمع باید خجالت بکشم از برخی کامنت هایی که چیزی پشتش نیست جز.....

کسی منکر خوب بودن کارت نشد! بلکه منکر خوب بودن برخی کامنت ها شد!

گفتم که یکی مثل کینگ پین !

نه خودش که .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گفتم که یکی مثل کینگ پین !

نه خودش که .

کسی مثل اون هم نمیتونه...  کارت Furyx و furyفرکانس پیشفرضشون چی بود و زیر نیتروژن چی زدن زیر دست اورکلاکر های حرفه ای!؟

به خاطر ساختار این GPU رسیدن به 2k رو فراموش کنید

انتظاراتی رو که شما از AMD دارید خود AMD  نسبت به برنامه 5 ساله بعدیش نداره

حیفه اسم Kingpin بیاد و نتیجه تست امروزش رو کسی نبینه :

http://hwbot.org/submission/3250764

4 تا کارت ، فرکانس 2007

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

نقد گیم اسپات دمای کارت رو تو بازی و فرکانس 1240 مگاهرتز 85 درجه سانتی گراد زده. همچنین تونسته تا 1340 مگاهرتز اورکلاک کنه و با قرار دادن سرعت فن روی 5200 دور در دقیقه که صدا یک تونل باد بزرگ میده و آزار دهنده هست به دمای 78 درجه سانتی گراد برسه.

نتیجه گیری این که با در نظر گرفتن مدل کنونی تقریبا 13 درصد (5 فریم میانگین) از 970 سریعتر هست و اصلا به 980 نمیرسه. همین موضوع ناراحت کننده هست که همه میگفتن از 980 سرتره در صورتی که اینطور نیست. حالا نمیشه با قطعیت گفت ولی اگه مدل های آینده همراه با آپدیت درایور جدید کولاک کنن و دما تا میزان مناسبی پایین آورده بشه اختلافش با 980 حقیقتا ناچیز هست. به نظرم افرادی که قصد ارتقا دارن دست نگه دارن چرا که بازهم صبر گزینه بهتری هست.

ویرایش شده توسط jetalpha
لینک به دیدگاه

من که منتظر 1060 میمونم تا بین 1060 و 480 بتونم یکی رو انتخاب کنم و یه وقت با خرید عجله ای 480 پشیمون نشم

من که منتظر 1060 میمونم تا بین 1060 و 480 بتونم یکی رو انتخاب کنم و یه وقت با خرید عجله ای 480 پشیمون نشم

لینک به دیدگاه

این داستان درایور خیلی مسخرس

خوب تا درایور جدید نیومده اجازه انتشار نتایخ رو ندین

همه تا الان منتظر بودن بنچمارکا بیاد حالا همه منتظرن درایور بیاد

amd هم ده دلار گرونتر میفروخت یه هیت سینک بهتر میذاشت رو کارت بهتر بود. چیه اون یه تیکه آلومینیوم شیار دار

لینک به دیدگاه

480  درایورش بیاد بعد صحبت کنیم راجبش

لینک به دیدگاه

نکته مهم درباره RX 480 رفرنس: (tomshardware.com)

AMD’s Radeon RX 480 draws an average of 164W, which exceeds the company's target TDP. And it gets worse. The load distribution works out in a way that has the card draw 86W through the motherboard’s PCIe slot. Not only does this exceed the 75W ceiling we typically associate with a 16-lane slot, but that 75W limit covers several rails combined and not just this one interface.

With peaks of up to 155W, we have to be thankful they're brief, and not putting the motherboard in any immediate danger. However, the audio subsystems on cheaper platforms will have a hard time dealing with them. This means that the "you can hear what you see" effect will be in full force during load changes; activities like scrolling may very well result in audible artifacts.

We’re also left to wonder what we'd see from a CrossFire configuration. Two graphics cards would draw 160W via the motherboard’s 24-pin connector; that's a tall order. Switching from the bars back to a

more detailed curve makes this even more evident.

We skipped long-term overclocking and overvolting tests, since the Radeon RX 480’s power consumption through the PCIe slot jumped to an average of

100W, peaking at 200W. We just didn’t want to do that to our test platform."

18-Gaming-Bars.png

جزئیات بیشتر:

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-480-polaris-10,4616-9.html

ویرایش شده توسط EDK-OverVolt
لینک به دیدگاه

احتمالا امسال AMD تصمیم گرفته حسابی از خجالت کمپانی های تولید کننده مادربرد در بیاد! :laughing:

اون اختلاف قیمت با تعویض مادربرد جبران میشه...

@};-

پ.ن: باید بگم خیلی ساده هستید اگر فکر کنید AMD درایور مناسبی برای افراد بررسی کننده نفرستاده باشه!

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

احتمالا امسال AMD تصمیم گرفته حسابی از خجالت کمپانی های تولید کننده مادربرد در بیاد! :laughing:

اون اختلاف قیمت با تعویض مادربرد جبران میشه...

@};-

جرئت نکردن اور کنن  :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

480  درایورش بیاد بعد صحبت کنیم راجبش

چیزی برای صحبت نیست توی کانال JayzTwoCents هم گفته شده که درایوری که بهش دسترسی دارن  همان درایوری هست که مردم بهش دسترسی خواهند داشت و هیچ چیز متفاوتی نخواهد بود 

برید ویدیو رو ببینید ( اخرین ویدیو ) 

لینک به دیدگاه

:AMD RX 480 Custom Cards Can Hit 1.4-1.6Ghz AIBs Report

Kyle Bennet, editor at HardOCP.com revealed earlier today that AMD’s add-in-board partners — AIBs – report that RX 480 graphics cards with “extremely good air coolers” are hitting anywhere from 1480mhz to 1600mhz depending on the silicon lottery. Which is 17% to 26% higher than the stock clock speed of 1266Mhz on the reference RX 480 design

Source

======================================================================================================================

:Asus Announces RX 480 Strix

tzyl_2.jpg   x9pd_1.jpg

======================================================================================================================

:Quote from Tom's Hardware

Company representatives made it a point to mention Polaris’ gains aren’t solely attributable to 14nm manufacturing. Rather, architectural improvements facilitate up to 15% more performance per Compute Unit versus the Radeon R9 290’s implementation of GCN. No doubt, that plays a role in 480’s ability to keep up with more complex GPUs using fewer resources

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کی بود دنبال DX12 می گشت:

RX-480-ABC-79.jpg

RX-480-ABC-80.jpg

RX-480-ABC-81.jpg

RX-480-ABC-93.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

ممنون آقای HeX  فکر کنم این دوستمون بود دنبال dx12 میگشت. واقعا دوست دارم بدونم قراره تا چند وقت دیگه بازی های dx11 ساخته بشه 6 ماه ؟ 1 سال ؟ نهایت تا 2 سال دیگه حتی 1 بازیه dx11 ساخته نمیشه . یعنی اگه قرار باشه super mario Bros 4 هم بسازن با dx12 پایه ریزیش میکنن.

من حرفی ندارم بنچمارکای crossfire چند بازی تو صفحات قبل هست.

ته خندس به هر کدوم ایراد میگیری میگن Dx12.

-سلام

+ dx12

- چی؟ سلام کردم!

+ dx12

- خب چیکار کنم؟

+ dx12

این بود سخنای اخیر دوستان :D

الان میتونی مسخره کنی و خودت به خودت بخندی :laughing:

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

tzyl_2.jpg   x9pd_1.jpg

اوفی اوفی جیگرتو خخ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سوال :: انویدیا یعنی کلا با DX12 مشکل داره ؟؟؟ سخت افزاری هست یا نرم افزاری ؟؟

لینک به دیدگاه

کارتهای کاستوم rx480 در راهه اونم بافرکانس پایه 1480 و بوست 1600

Custom AMD RX 480 Graphics Cards Can Clock To 1480Mhz-1600Mhz Add-In-Board Partners Report

منبع

http://wccftech.com/amd-rx-480-asus-strix-msi-gaming/

لینک به دیدگاه

سوال :: انویدیا یعنی کلا با DX12 مشکل داره ؟؟؟ سخت افزاری هست یا نرم افزاری ؟؟

سلام آقا عطا. بله مشکل سخت افزاری هست حتی پاسکال هم با dx12 مشکل داره این یعنی تا 3 سال دیگه هم نمیشه روی dx12 حساب باز کنن. تا ببینیم معماریه نسل بعدیشون چی از اب در میاد

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارتهای کاستوم rx480 در راهه اونم بافرکانس پایه 1480 و بوست 1600

Custom AMD RX 480 Graphics Cards Can Clock To 1480Mhz-1600Mhz Add-In-Board Partners Report

منبع

http://wccftech.com/amd-rx-480-asus-strix-msi-gaming/

متنی که در لینک هست نوشته شده :

کارت های غیر رفرنس با کولرهای بسیار خوب(extremely good coolers) مشاهده شده که تونستن بین 1480 تا 1600 بزنن منتها شانسیه و به کیفیت چیپ بستگی داره که چقدر بزنه(یعنی اگه 20 تا 480 بخری ممکنه هر کدوم یه میزان متفاوت بزنن از رنج 1480 تا 1600 این یعنی اون عبارت "lottery draw").... بعد صرفا از اصطلاح hit یا رسیدن استفاده شده که در نهایت یعنی پاس کردن یک بنچمارک و حرفی از فرکانس پایه 1480 و بوست 1600 ندیدم(یک رنج رو معرفی کردن و نگفتن این بوسته این پایست) اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن ممنون میشم.... البته امکان هندپیک شدن برای برند های خیلی خاص هست (برخی ایسوس ها یا گیگابایت ها یا MSI ؟) 

مثل 4770k و 6700k هم که میشه گفت بصورت عمومی 5 میزنن اما به کیفیت چیپ بستگی داره که 5 بزنه یا 4.6

منبع خود سایت wccftech.com هم :

https://hardforum.com/threads/first-gaming-benchmarks-up.1903628/#post-1042385515

پست شماره 21 :

AIB partners are reporting to me this morning that with extremely good custom air coolers the 480 GPUs are seeing from 1480MHz to 1600MHz clocks, but tell me it is a "lottery draw" on GPUs.

وقتی از تغییر و حرکت از dx11 به dx12 صحبت میکنیم به تغییر 1080p با نرخ 60 هرتز هم باید اشاره کنیم چون مانیتورهایی با رفرش ریت بالای 60 یعنی 144 هم دارن فراگیرتر از قبل میشن... 

با تشکر از کامنت های دوستان عزیز در اون فروم که این 144 رو یادم انداختن :

What you're missing is that the $240 RX 480 is good enough at 1080p, so the extra performance of the 970 is wasted.اولی

دومی :

That's nonsense if we are talking about 1080p@144Hz, which plenty of monitor owners have today.

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

متنی که در لینک هست نوشته شده :

کارت های غیر رفرنس با کولرهای بسیار خوب(extremely good coolers) مشاهده شده که تونستن بین 1480 تا 1600 بزنن منتها شانسیه و به کیفیت چیپ بستگی داره که چقدر بزنه(یعنی اگه 20 تا 480 بخری ممکنه هر کدوم یه میزان متفاوت بزنن از رنج 1480 تا 1600 این یعنی اون عبارت "lottery draw").... بعد صرفا از اصطلاح hit یا رسیدن استفاده شده که در نهایت یعنی پاس کردن یک بنچمارک و حرفی از فرکانس پایه 1480 و بوست 1600 ندیدم اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن ممنون میشم.... البته امکان هندپیک شدن برای برند های خیلی خاص هست(برخی ایسوس ها یا گیگابایت ها یا MSI ؟) 

مثل 4770k و 6700k هم که میشه گفت بصورت عمومی 5 میزنن اما به کیفیت چیپ بستگی داره که 5 بزنه یا 4.6

منبع خود سایت wccftech.com هم :

https://hardforum.com/threads/first-gaming-benchmarks-up.1903628/#post-1042385515

پست شماره 21 :

AIB partners are reporting to me this morning that with extremely good custom air coolers the 480 GPUs are seeing from 1480MHz to 1600MHz clocks, but tell me it is a "lottery draw" on GPUs.

وقتی از تغییر و حرکت از dx11 به dx12 صحبت میکنیم به تغییر 1080p با نرخ 60 هرتز هم باید اشاره کنیم چون مانیتورهایی با رفرش ریت بالای 60 یعنی 144 هم دارن فراگیرتر از قبل می شن

واقعا اگه همین درست خوندن و دقت کردن رو از شما یاد بگیریم بجای هایپ کردن خیلی خوبه :)

لینک به دیدگاه

چیزی که مشخصه تو dx12 خوب کار کرده.

تا چند ماه دیگه هم بازی‌هایی که ارزش بازی کردن داشته باشن قطعا dx12 خواهند بود.

غیر رفرنس ۱۳۵۰ تا ۱۴۰۰ باشه هم خیلی خوبه.

به شخصه بیش از قیمتش توقع من رو برآورده کرد.

لینک به دیدگاه

نسبت به خود amd خیلی خوبه به خاطر قیمت در مقابال کارای

اما از nvida عقبتر قرار داره

تبلیغ های که شده بود من رو به این فکر انداخته بود که 970 خودم رو بفروشم و 480 بگیرم

اما الان متوجه شدم که 970 در مقابل 480 پادشاه بی چون و چرا هست

همش هم تغصیر خود amd هست با این تبلیغ های احمقانه که انتظار کاربرا خیلی بالا برد

کلا amd با یکسال تاخییر داره با nvida مقابله میکنه

یکسال delay داره

این کارت اگر پارسال رونمایی میکرد انقلاب بود اما الان فقط هایپ بود بس

وهمچنان god of vga in 2014-2016 =gtx 970

تا زمان عرضه و ورود 1060 بدرود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

tzyl_2.jpg   x9pd_1.jpg

چه خوشگله ،  یکی میخوام

کی بود دنبال DX12 می گشت:

RX-480-ABC-79.jpg

RX-480-ABC-80.jpg

RX-480-ABC-81.jpg

8RX-480-ABC-93.jpg

معلومه تو دایرکس 12 ، از 980 سرتره و بعضی جاها به 980ti نزدیکتر

لینک به دیدگاه

آقا تو خــــــدا یکی بگه این 480 خوبه یا بده :wacko: هر دقیقه یکی یه چیزی میگه :-?

لینک به دیدگاه

آقا تو خــــــدا یکی بگه این 480 خوبه یا بده :wacko: هر دقیقه یکی یه چیزی میگه :-?

این بررسی رو کامل بخونید خودتون به نتیجه می‌رسین.

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-480-polaris-10,4616.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...