رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

جالبه، با این حساب باید این کارت رو با قیمت 150 دولار بعنوان بهترین گزینه باجت گیمینگ، در نظر گرفت، با اختلاف حدودا 10 درصد ضعیفتر از 480 و این قیمت، کارت فوق العاده ای هستش...

دوستان به شکمشون صابون نزنن، در ایران قیمتش 2 تومن میشه!!! *dry#

قیمت کارت 150 دلار نیست. هنوز مدل رفرنس نیومده اما به گفته ی toms hardware رفرنس 180 دلار قیمت خواهد داشت. همین مدل ایسوس هم 200 دلار هستش.

لینک به دیدگاه

فعلا یه مدل های خاصی با قیمتای 210 به بالا عرضه شدن که به صرفه نیست

لینک به دیدگاه

نتایج بنچمارک کارت گرافیک AMD Radeon RX 470 امروز منتشر شد. در ادامه با بنچمارکهایی از سایت Tom's Hardware به بررسی این کارت گرافیک می پردازیم:

این شما و این هم Radeon RX 470:

دوستان من هیچ وقت روی هیچ چیز تعصب نداشتم و دو آتیشه و ... نبودم و همیشه قیمت به کیفیت و کارایی به عنوان مصرف کننده برام مهم بوده، اما تو کل نمودارهای این پست میگه 1060 نسبت به 480 مصرف انرژی کمتری داره (یعنی دمای تولیدی کمتر) اما فریم برابر یا بیشتر میده (مصرف به فریمش بهتره) البته منهای والکان.ای ام دی روزی که ATI رو خرید خوب پیش بردش مخصوصا تو سری 7XXX اما بعدش اوضاع دوباره برگشت به قبل.

به نظرتون دلیلش چی هست؟ اوضاع مالی این شرکت یا فشار رقابت بالا و گم شدن نقشه راه این شرکت روی سرمایه گذاری برای آینده؟

لینک به دیدگاه

@};-  :clapping:                                                                  

بررسی بیشتر از کارتهای سفارشی1 2 RX 470

x1v8p5kbyf10zl7gak3p.jpg

Radeon RX 470 Review @ ComputerBase.de

Radeon RX 470 Review @ Guru3D

Radeon RX 470 Review @ Hardware.fr

Radeon RX 470 Review @ HotHardware

Radeon RX 470 Review @ Hexus

Radeon RX 470 Review @ KitGuru

Radeon RX 470 Review @ Overclockers.ru

Radeon RX 470 Review @ PCGamesHardware.de

Radeon RX 470 Review @ TechPowerUP

Radeon RX 470 Review @ Tom’s Hardware

MSI introduces Radeon RX 470 GAMING X graphics cards

r9vdsncth8vznf1khipa.jpg   

Radeon RX 470 Review @ HardwareCanucks

MSI Radeon RX 470 Gaming X (8GB) review

ARMOR

MSI Radeon™ RX 470 and RX 480 ARMOR models are expected to be in stores worldwide in September 2016                                           

25plr05yxvejqzvsezjv.jpg

بررسی دقیق کارت گرافیک  PowerColor Radeon RX 470 4GB Red Devil

vt8hwj0pg28yes79pxtc.jpg

Radeon RX 470 Review @ Eteknix

Radeon RX 470 Review @ Hardware.info

Radeon RX 470 Review @ XFastest

PowerColor Radeon RX 470 Red Devil 4GB review

The PowerColor Red Devil RX 470 4GB arrives

PowerColor announces Red Devil RX 470

bfcf8sljqtj1izny7dps.jpg

Radeon RX 470 Review @ Eteknix

Radeon RX 470 Review @ Hardware.fr

Radeon RX 470 Review @ KitGuru

wufn8oikooi9ts7rkjlu.jpg

Radeon RX 470 Review @ Benchmark

Radeon RX 470 Review @ Comptoir-Hardware

Radeon RX 470 Review @ Cowcotland

Radeon RX 470 Review @ ElChapuzasInformatico

Radeon RX 470 Review @ GamerNexus

Radeon RX 470 Review @ Golem

Radeon RX 470 Review @ Hardwareluxx.de

Radeon RX 470 Review @ PurePC

XFX RADEON RX 400 Series

lza6obhpx0fsx52xlr3o.jpg

Radeon RX 470 Review @ ITOCP

Radeon RX 470 Review @ Ozeros

Radeon RX 470 Review @ PCLab

Radeon RX 470 Review @ PCWorld

Gigabyte launches Radeon RX 470 G1 GAMING 4G

i2h9lxs0enbt58qaumkb.jpg      

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

سیستم کولینگ کارت rx480 انقدرها هم بد نیست .میشه با یه کیس با تهویه مناسب بصورت نرمال و بدون اورکلاک زیاد( بدون افزایش ولتاژ) با کمترین هزینه با کولینگ رفرنس لذت rx480 رو بخوبی تجربه کرد و از قدرتش بصورت کامل استفاده کرد. حدود 10 دقیقه تست فورمارک:

msg-20774-0-12801100-1470255559.jpg

اجازه بدید یه انتقادی بکنم 

1 - دور فن خیلی بالاست 5000 دور رو نمیدونم چجوری تحمل میکنید!

2- 88 درجه برای 5000 دور خیلی زیاده!!

3- شما تست رو روی فول اچ دی و فیت اسکرین قرار بدین

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

اجازه بدید یه انتقادی بکنم 

1 - دور فن خیلی بالاست 5000 دور رو نمیدونم چجوری تحمل میکنید!

2- 88 درجه برای 5000 دور خیلی زیاده!!

3- شما تست رو روی فول اچ دی و فیت اسکرین قرار بدین

ببینید کسی گرافیک رو نمیخره که بیاد باهاش تست فورمارک بگیره. فومارک یه تست کننده غیر حرفه ای هستش که معلوم نیست چه عاملی تا این حد باعث افزایش دما میشه. غیر ازینکه باعث آسیب به گرافیک میشه حسن دیگه ای نداره.سنگینترین گیمهارو مثل project cars تست کردم در حداکثر تنظیمات به هیچ وجه کارت به این دماها نمیرسید. بهترین تستها 3d mark یا همون گیمهای در دسترس هستش که به زودی اونارم قرار میدم. @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان تاج خورشیدی :)

امیدوارم روز جمعه تون بخیر باشه . بنده که از صب با این تست ها سرو کله زدم. انشاالله تست های بنده براتون مفید واقع بشه. بنده اعتقاد دارم لیونی ها لایق بهترینها هستن. @};-

خوب تستهارو شروع میکنیم . اول اینکه من یه روشی برای خودم دارم برای تست گرافیکها. همیشه یه نقطه رو در بازی در نظر میگیرم و هر گرافیک رو تو اون نقطه گیم تست میکنم. بنظرم بهترین نوع تست همینه که کمترین خطا رو داره. 

اول از همه میرم سراغ assassins syndicat . در این بازی شما باید برای اینکه شرایط تست بنده رو پیدا کنین باید گیم رو new game شروع کنین بعد که دمو گیم تموم شد اون پسره( اسمشو نمیدونم ) میاد درست همونجاییکه تو عکس مشخصه وایمیسه.بدون اینکه ماوس رو حرکت بدین و دوربین بازی رو دسکاری کنین به فریمی که نمایش داده میشه دقت کنین.یه نکته ای که هست اینه که نمیدونم به چه علت هنوز msi afterburner با کارت 480 درست کارنمیکنه و سرعت فن و دما رو نشون نمیده. ولی من از روش دیگه ای استفاده کردم.درسته کارم سخت شد ولی قابل 

شمارو نداره :) ضمنا به تنظیماتی که دراین بازی انجام شده دقت کنین .

ACS_2016_08_04_23_45_23_723.jpg

ACS_2016_08_04_23_46_05_098.jpg

ACS_2016_08_04_23_45_48_348.jpg

لینک به دیدگاه

امیدوارم روز جمعه تون بخیر باشه . بنده که از صب با این تست ها سرو کله زدم. انشاالله تست های بنده براتون مفید واقع بشه. بنده اعتقاد دارم لیونی ها لایق بهترینها هستن. @};-

خوب تستهارو شروع میکنیم . اول اینکه من یه روشی برای خودم دارم برای تست گرافیکها. همیشه یه نقطه رو در بازی در نظر میگیرم و هر گرافیک رو تو اون نقطه گیم تست میکنم. بنظرم بهترین نوع تست همینه که کمترین خطا رو داره. 

اول از همه میرم سراغ assassins syndicat . در این بازی شما باید برای اینکه شرایط تست بنده رو پیدا کنین باید گیم رو new game شروع کنین بعد که دمو گیم تموم شد اون پسره( اسمشو نمیدونم ) میاد درست همونجاییکه تو عکس مشخصه وایمیسه.بدون اینکه ماوس رو حرکت بدین و دوربین بازی رو دسکاری کنین به فریمی که نمایش داده میشه دقت کنین.یه نکته ای که هست اینه که نمیدونم به چه علت هنوز msi afterburner با کارت 480 درست کارنمیکنه و سرعت فن و دما رو نشون نمیده. ولی من از روش دیگه ای استفاده کردم.درسته کارم سخت شد ولی قابل 

شمارو نداره :) ضمنا به تنظیماتی که دراین بازی انجام شده دقت کنین .

مرسی بابت تست

چرا 50hz ? 60 بزارین دیگه

لینک به دیدگاه

تست بعدی dying light the fllowing هستش. این بازی هم در تنظیمات ultra تست کردم. این بازی یه حسنش اینه که همون منوی بازی بحد کفایت و کامل گرافیک رو تحت فشار میذاره. شماهم برای قرار گرفتن در شرایط تست بنده و مقایسه گرافیک هاتون با 480 در همون منوی بازی به فریم ریت دقت کنین. 

DyingLightGame_2016_08_04_23_55_39_227.jpg

DyingLightGame_2016_08_04_23_57_25_493.jpg

DyingLightGame_2016_08_04_23_57_19_254.jpg

تست بعدیم tomb rider البته از نوع 2013 هستش. درسته یکم قدیمیه ولی هنوزم در تستهای معتبر ازش استفاده میشه چون بنچمارک عالی داره و در هر بار تست کمترین خطا رو داره. در این گیم هم همه تنظیمات روی اولترا و فقط گزینه tress fx خاموشه

Untitled6.jpg

Untitled5.jpg

TombRaider_2016_08_05_00_43_25_709.jpg

TombRaider_2016_08_05_00_46_00_776.jpg

لینک به دیدگاه

شمارو نداره :) ضمنا به تنظیماتی که دراین بازی انجام شده دقت کنین .

تست بعدی dying light the fllowing هستش. این بازی هم در تنظیمات ultra تست کردم. این بازی یه حسنش اینه که همون منوی بازی بحد کفایت و کامل گرافیک رو تحت فشار میذاره. شماهم برای قرار گرفتن در شرایط تست بنده و مقایسه گرافیک هاتون با 480 در همون منوی بازی به فریم ریت دقت کنین.

DyingLightGame_2016_08_04_23_55_39_227.jpg

DyingLightGame_2016_08_04_23_57_25_493.jpg

DyingLightGame_2016_08_04_23_57_19_254.jpg

تست بعدیم tomb rider البته از نوع 2013 هستش. درسته یکم قدیمیه ولی هنوزم در تستهای معتبر ازش استفاده میشه چون بنچمارک عالی داره و در هر بار تست کمترین خطا رو داره. در این گیم هم همه تنظیمات روی اولترا و فقط گزینه tress fx خاموشه

Untitled6.jpg

Untitled5.jpg

TombRaider_2016_08_05_00_43_25_709.jpg

TombRaider_2016_08_05_00_46_00_776.jpg

مثبت هام تموم شد، اگه بازی Far Cry 4 دارید لطفا یک تست ازش بگزارید.

ممنون از تست ها.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

تست بعدیم که یکی از تستهای مهمه بابازی سنگین project cars هستش.نحوه انجام این تست رو توضیح میدم. اولا تنظیماتی که تو عکسا گذاشتم رو به دقت انجام بدین(حتی یه تنظیم ممکنه کلی تغییر فریم بده) دوم اینکه بنده در قسمت solo پیست دوبی رو با آب و هوای مشخص توی عکس انجام دادم. آب وهوا تو گیم خیلی مهمه . وقتی وارد مسابقه شد به هیچی دست نزنین تا همه ماشینا برن پی کارشون :D  بعدش دقت کنین به فریم. نکته ای که هست بعضی وقتا گیم اتومات یا سمت راست جاده رو بشما میده بعضا هم سمت چپ رو که در دقت فریم تاثیر داره. من اینجا در قسمت چپ هستم.

Untitled9.jpg

Untitled11.jpg

Untitled10.jpg

Untitled12.jpg

مترو last light بنچمارک بسیار حرفه ای داره. به تنظیمات دقت کنین. physics هم خاموشه.

Untitled3.jpg

Untitled4.jpg

واما witcher 3 . از تمام تنظیمات عکس گذاشتم. کم و کسری بود بفرمایین اصلاح کنم. nvidia hair work خاموشه. این ویچر از نظر گرافیکی آپدیت شده .دقت کنین همون ورژن باشه. خوبیه ویچر اینه که در حالت پوش هم همون مقدار فریم رو نمایش میده . در این گیم new game که کردین دموهارو رد کنین و دیگه به ماوس دست نزنین و خودش در همین حالت وایمیسه گرالت. آسونترین و دقیقترین روش تست همینه. اما و اگری هم در کار نیست.

Untitled8.jpg

witcher3_2016_08_05_00_30_43_163.jpg

witcher3_2016_08_05_00_30_26_730.jpg

witcher3_2016_08_05_00_30_19_064.jpg

witcher3_2016_08_05_00_30_11_030.jpg

witcher3_2016_08_05_00_30_47_144.jpg

و اما بازی مورد علاقه من dark souls 3. این گیم رو نمیدونم از کجا میشه vysinc رو خاموش کرد ولی گرافیک بطور متناوب میره رو روی صد دوباره برمیگرده رو صفر. کلا این گیم براش آبخوردنه. آخرش یه عکس هم برای دارک سولز بازا گذاشتم. پدرم در اومده به این لول رسیده. الان غولی هست واسه خودش.

DarkSoulsIII_2016_08_05_00_36_44_593.jpgDarkSoulsIII_2016_08_05_00_36_42_477.jpgDarkSoulsIII_2016_08_05_00_34_08_423.jpgDarkSoulsIII_2016_08_05_00_33_55_466.jpgDarkSoulsIII_2016_08_05_00_37_05_419.jpg

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

Untitled8.jpg

چرا تو منیو بازی و محیط بسته ؟

برین بیرون تو محیط باز  puase هم نباشه

لینک به دیدگاه

دوستان تستها تموم شد. دیگه ببخشید همین گیمهارو دارم. امیدوارم بددتون بخوره تستها.همه تستها بدون کوچکترین طرفداری و ... انجام شده. نتیجه اینکه دمای این کارت در گیمها خوبه. من ازین کارت خوشم اومده و یه مدتی نگه خواهم داشت. به دوستانی هم که بودجه کمی دارن توصیه میکنم همینو بگیرن. تمام حرفا و شایعات راجع به این گرافیک در حد حرف بودن. چون به عینه نظاره گر کارکرد کارت هستم. اگرم قبلا ایرادی بوده الان نیست.

• پردازنده
    INTEL 4790K
  • مادربورد
    Gigabyte z97x-ud3h-bk black edition
  • رم
    GSKILL TRIDENTX 4X4G 2400
  • کارت گرافیک
    SAPPHIRE RX 480 8G
  • ذخیره سازی
    SSD SAMSUNG 850 EVO 120G
    WD 1TB
  • منبع تغذیه
    GREEN 1235 W B
  • خنک کننده
    DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120 AiO Liquid
  • مانیتور
    LG FLATRON IPS 226
  • سیستم عامل
    WINDOWS 10 64X
  •  

لیونی باشین و لیونی بمونین و موفق باشین @};-

Untitled8.jpg

چرا تو منیو بازی و محیط بسته ؟

برین بیرون تو محیط باز  puase هم نباشه

اینم محیط باز خدمت شما. عرض کردم که با پوش یا بدون پوش فرقی نداره. چون افتر بورنر دما رو نمیاره واسه همون جی پی یو زد رو آوردم رو صفحه بخاطر اون پوش شده. 

witcher3_2016_08_05_00_32_11_603.jpg

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

دوستان تستها تموم شد. دیگه ببخشید همین گیمهارو دارم. امیدوارم بددتون بخوره تستها.همه تستها بدون کوچکترین طرفداری و ... انجام شده. نتیجه اینکه دمای این کارت در گیمها خوبه. من ازین کارت خوشم اومده و یه مدتی نگه خواهم داشت. به دوستانی هم که بودجه کمی دارن توصیه میکنم همینو بگیرن. تمام حرفا و شایعات راجع به این گرافیک در حد حرف بودن. چون به عینه نظاره گر کارکرد کارت هستم. اگرم قبلا ایرادی بوده الان نیست.

• پردازنده
    INTEL 4790K
  • مادربورد
    Gigabyte z97x-ud3h-bk black edition
  • رم
    GSKILL TRIDENTX 4X4G 2400
  • کارت گرافیک
    SAPPHIRE RX 480 8G
  • ذخیره سازی
    SSD SAMSUNG 850 EVO 120G

WD 1TB

• منبع تغذیه
    GREEN 1235 W B
  • خنک کننده
    DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120 AiO Liquid
  • مانیتور
    LG FLATRON IPS 226
  • سیستم عامل
    WINDOWS 10 64X
  •  

لیونی باشین و لیونی بمونین و موفق باشین @};-

اینم محیط باز خدمت شما. عرض کردم که با پوش یا بدون پوش فرقی نداره. چون افتر بورنر دما رو نمیاره واسه همون جی پی یو زد رو آوردم رو صفحه بخاطر اون پوش شده. 

witcher3_2016_08_05_00_32_11_603.jpg

68490910009894245647.jpg

دمای جی پی یو رو نمیاره ؟ تیکشو بزنین

ولی باز شما برین تو جنگل فرق داره فریم

و در درجه ی بعدی لطف کنین رزولوشن 2560*1440 هم تست کنین تو جنگل

من با خدا بیامرز 290trix ویچر جاهای خلوت تو شهر 50 میومد و تو جنگل جاهای سنگین 40 بود و بیشتر 45 بود ( ultra - 1440p )

ویرایش شده توسط SaeedPCM
لینک به دیدگاه

68490910009894245647.jpg

زدم تیکه شو. الان دوهفته اس پیگیر این قضیه هستم نمیدونم علتش چیه . اصلا گزینه دما و فن رو نمیاره

Untitled.jpg

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

68490910009894245647.jpg

ولی باز شما برین تو جنگل فرق داره فریم

و در درجه ی بعدی لطف کنین رزولوشن 2560*1440 هم تست کنین تو جنگل

من با خدا بیامرز 290trix ویچر جاهای خلوت تو شهر 50 میومد و تو جنگل جاهای سنگین 40 بود و بیشتر 45 بود ( ultra - 1440p )

بازم تاکید میکنم که من یه بهبود دهنده گرافیک آپدیت کردم که کلا گرافیک رو زیرو رو کرده. میتونستم با کیفیت ترین عکس رو بذارم ولی پست خیلی سنگین میشد. 

کلا این گرافیک ویچر با نسخه اصلیش تفاوت داره.

Untitled16.jpgUntitled15.jpg

لینک به دیدگاه

بازم تاکید میکنم که من یه بهبود دهنده گرافیک آپدیت کردم که کلا گرافیک رو زیرو رو کرده. میتونستم با کیفیت ترین عکس رو بذارم ولی پست خیلی سنگین میشد. 

کلا این گرافیک ویچر با نسخه اصلیش تفاوت داره.

Untitled16.jpgUntitled15.jpg

ممنون

این بهبود دهنده گرافیک که میگین کو لینک بدین؟؟

الان 1440p هست ؟؟ واقعا این جوری فریم بده ک خیلی بعید میدونستم حریف اون مموری 512 بیتی 290 بشه ، جالب شد

لینک به دیدگاه

ممنون

این بهبود دهنده گرافیک که میگین کو لینک بدین؟؟

الان 1440p هست ؟؟ واقعا این جوری فریم بده ک خیلی بعید میدونستم حریف اون مموری 512 بیتی 290 بشه ، جالب شد

بله 1440 هستش. نمیدونم لینک داره یا نه از دوستم گرفتم خیلی وخ پیش.  حدود 7 ماه پیش بود که کمپانی قول داده بود یه بهبود دهنده بده که تو کنسولا نبود مختص pc بود. وقتی نصبش کردم کلا گرافیک فرق کردن. اگه یادتون باشه تو نسخه اصلی ویچر تموم شاخو برگای جنگل یجور حالت کاغذیو چسبان داشتن که کیفیت گرافیک رو میاورد پایین. ولی با این بهبود دهنده تمام علفای روی زمین و شاخو برگا ریز ریز و دونه دونه شدن خیلی زیبا عین فیلم شد. اون رزولیشن هم که فرمودین حجمش بالا میشه سرعت اینترنتم خیلی کمه خطا میده آپلود نمیشه. 

تو اون رزولوشن 42 فریم میده. 

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

اصلی ترین رقابت کارت های گرافیکی انویدیا و ای ام دی در قدرت و قیمته انویدیا همیشه در قدرت حرف اول رو میزنه و ای ام دی هم در قیمت و دیگر هیچ 

لینک به دیدگاه

بنده خدا کارتش شده موش آزمایشگاهی....

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

دوست عزیز pezhvak جان تو AC Syndicate متوسط چقد میگیری؟

بین 30 الی 50 فریم یا بیشتر متغیره.

بنده خدا کارتش شده موش آزمایشگاهی....

Sent from my D5503

احتمالا بزودی بعنوان بازاریاب تو amd مشغول بکار شم. :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...