رفتن به مطلب

چرا موقع ورود کارت های گرافیک جدید قیمت الکی بالاست؟!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

سوالی داشتم ، موقع تحریم های وحشتناک و کمر شکن ، یه سری شرکت ک واسطه واردات یه سری کالا بودن و گارانتی میکردن با قیمت های بالاشون عادت کرده بودیم

الان که تحریم ها کم کم داره محو میشه ، من موندم چرا شرکت های خارجی خودشون مستقیما کاری نمیکنند!!

قیمت دلاری هم نسبت به دو سال پیش بهتر شده ....

هزینه کمرگ هرچی باشه فکر نمیکنم این قدر قیمت بالا بشه!!

حالا مشکل اصلی من اینه موقع وارد شدن نسل جدید باز قیمت الکی هست و زیادی بالا هست و بعد چند ماه قیمت واقعی ( تر ) میشه خوب چه کاریع اوایل قیمت این قدر بالا باشه :-? :-? وارد کننده ها هر دین و ایمانی داشته  باشند ، گرون فروشی = حرام خواری  :)

اگه نسل جدید مثلا 1080 و 1070 رو بدون گارانتی هم جایی موجود میشد و قیمت منصفانه داشت من یکی میخریدم اولا این که گارانتی هیچ وقت به دردم نخورده و این که پول الکی به کسی ندادم ( ریسکش پای خودم همیشه ریسکشو کردم وضرر ندیدم! TV و کولر گازی و گوشی و ...همه بدون گارانتی بدون مشکل بدون هزینه اضافی! ) ....

اگه میشد این نسل با توجه به این که قیمت دلار بهتر شده و تحریم ها هم داره کم کم محو میشه ( حداقلش اینه تحریم واردات gpu نیستیم :laughing:  ) اینه واردکننده های نسبتا محترم بیان این نسل قیمت های موقع عرضه تو بازار رو معتدل بدن و الکی بالا ندن بعد چند ماه اصلاح کنند که مارو علاف کنند...

دانشجو خوابگاهی هستم من ، اخر هفته ها با هر بدبختیه خودمو میرسونم خونه یه دیداری با PC ام بکنم :( تابستون هم موقع تفریح اصلی من با PC هست باز :D  اینه میخوام کاری نکنند قیمت فضایی بدن ما رو یکی دو ماه معطل نگه دارند تا قیمت معتدل بشه ....

حالا این انتقادی بود من داشتم نسبت به این موضوع نظر شما چیه ؟؟؟ راهی هست ؟ :) @};-

مسئولین سایت نظری دارن بگن و راهی اگه وجود داره بگن :) @};-

...

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

عرضه کالا در روزها ( هفته های اول ) محدود هست به همین دلیل کسانی که دسترسی دارن بخش زیادی از موجود بازار رو خریداری می کنن تا با قیمت بالاتری به مشتریان پولداری که صبرشون کمه بفروشن

قیمت کارتهای جدید توی سایت هایی مثل Amazon و Newegg هم دقیقا به همین دلیل بالاست

توی ایران هم که دیگه ...!

لینک به دیدگاه

متاسفانه دلالی تو جامعه ما شده شیوه زندگی و پول درآوردن. شما همین 980 رو ببینید یک دفعه گرافیک 2400 ، 1800 میفروختن. بحث کردن در مورد موضوعی که خیلی‌ها ازش خیلی سوء استفاده می‌کنن فکر نکنم چاره داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وارد کننده ها هر دین و ایمانی داشته  باشند ، گرون فروشی = حرام خواری  :)

درود

اقا با مافیا شوخی نکن شبونه میان ترورت میکنن  :D

دوست عزیز یه ادم با ایمان لازمه  بزنه تو دهن اینجور بی انصاف ها 

نمیدونم مسئولین خوابن چرا کاری برای مردم کم درامد نمیکنن لااقل بهمون یارانه کارت گرافیک بدن =))

لپ کلام

حسن بخوره تقی بخوره جعفر بخوره قیمت میشه این چیزی که میبینی :(

یه چیزی هم هست فکر نکن گران بودن به کالای خاصی خلاصه میشه. مثلا شما زوم کن رو حرفه خودت مجبور میشی برای تهیه مایحتاج خودت تو حرفه خودت هم گرانفروشی کنی. بنوعی چرخه اقتصاد ایران هست

میری گوشت بخری میبینی 5هزارتومن گرون شده میگی آخه چرا؟ میگه بنزین گرون شده  :eek:    شما بگید گاو و گوسفند مگه بنزین میخورن :D

الان من و شما سرمون تو حساب کتاب کارت گرافیک هست آیا از دیگر مشاغل اگاه هستیم چه بل بشوعی هست؟

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

دوست وارد كننده ميگه :الان شما اين كارت 600دلاري رو ميديم 2.8 بد نيست داريم يك ميليون گرون ميفروشيم

وارد كننده ميگه :نه بابا چه بدي مردم كيفشو ميكنن

-خب به قيمت پايين بدين با اين قيمت مگه مردم ميخرن ?

-اره سرگرميشونه معلومه ميخرن

-خب چرا نميان يه مدت نخرن كه شما قيمتتونو بياريد پايين?

-الله الاعلم

☹️☹️☹️

لینک به دیدگاه

درود

نمیدونم مسئولین خوابن چرا کاری برای مردم کم درامد نمیکنن لااقل بهمون یارانه کارت گرافیک بدن =))

البته این قضیه لزوما درباره وارد‌کننده صدق نمیکنه، فروشنده‌ها هم دست کمی از اونا ندارن.

لینک به دیدگاه

این تقاضا هستش که قیمت هر کالایی رو تعیین میکنه

اولش که قطعات میاد چون کمه و اسم جدید روشه همه فروشنده ها سو استفاده میکنن البته ممکنه گمی هم گرونتر به دستشون رسیده باشه ولی اونا خیلی گرونتر میفروشن :D

هستن کسانی که قیمتش هم براشون مهم نیست و فقط میخوان زودتر بخرن!

نمونه دیگش موتور بنلی TNT250 که قرار بود 15 میلیون فروخته بشه و در بازار آزاد احتکار کردن همه براش سر و دست میشکستن! یه زمان تا 18-19 میلیون هم مردم جو گیر همیشه در صحنه رفتن خریدن :wacko:

العان قیمتش اومده رو 15.500

لینک به دیدگاه

عرضه کالا در روزها ( هفته های اول ) محدود هست به همین دلیل کسانی که دسترسی دارن بخش زیادی از موجود بازار رو خریداری می کنن تا با قیمت بالاتری به مشتریان پولداری که صبرشون کمه بفروشن

قیمت کارتهای جدید توی سایت هایی مثل Amazon و Newegg هم دقیقا به همین دلیل بالاست

توی ایران هم که دیگه ...!

الان اره بالاست! تازه دو سه روزه عرضه شده کم یابه!! ولی غیر رفرنس ها عرضه گسترده شدن اصلاااااا این خبرا من ندیدم توی امازون و نیواگ :)

ای کاش مدل های مشحر evga ftw و galax hof با قیمت خوب همون اول بیان لذت ببرند مردم ... :)

درود

لپ کلام

حسن بخوره تقی بخوره جعفر بخوره قیمت میشه این چیزی که میبینی :(

:D

دست کمی از داعش ندارن :D

متاسفانه دلالی تو جامعه ما شده شیوه زندگی و پول درآوردن. شما همین 980 رو ببینید یک دفعه گرافیک 2400 ، 1800 میفروختن. بحث کردن در مورد موضوعی که خیلی‌ها ازش خیلی سوء استفاده می‌کنن فکر نکنم چاره داشته باشه.

این تغییر قیمت یه هویی خیلی حرف توش بود!!

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

هم این وسط وارد کننده مقصر هست هم فروشنده

در مورد وارد کننده که خودتون میدونید.

ولی فروشنده

چند وقت پیش سر گرون فروشی کیس های Coolermaster mastercase pro 5 یک فروشگاهی تو بازار رضا همه جنس رو از آواژنگ خریده بود و به قیمت بالا تر میفروخت.

کل حرفش هم این بود ، من تونستم همه جنس رو از آواژنگ بخرم الان هم اختیار مالم رو دارم هر قیمتی بخوام روز بگذارم چون زیاد خرج کردم همش با هم خرید درنتیجه گرون میفروشم که سود توپولی هم داشته باشم  آوازنگ هم هیچ غلطی نمیتونه بکنه چون به صورت Back to Back خریدم و اصلا آواژنگ اجازه دخالت نداره.

این لپ کلامش.

بعد از اون کیس دوباره وارد شد و قیمت  620 تومن شد  520 تومن.

کیس 520 تومنی این جوری بازار سیاه براش درست میشه  شما خودت درنظر بگیر برای جنس 2500 تومنی چه سر و کله ای میشکنن بعضی از این بازاری ها.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از سقف بازار ایران باید یکدومشون رو دار بزنن شاید بقیه رستگار بشن :D

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

هم این وسط وارد کننده مقصر هست هم فروشنده

در مورد وارد کننده که خودتون میدونید.

ولی فروشنده

چند وقت پیش سر گرون فروشی کیس های Coolermaster mastercase pro 5 یک فروشگاهی تو بازار رضا همه جنس رو از آواژنگ خریده بود و به قیمت بالا تر میفروخت.

کل حرفش هم این بود ، من تونستم همه جنس رو از آواژنگ بخرم الان هم اختیار مالم رو دارم هر قیمتی بخوام روز بگذارم چون زیاد خرج کردم همش با هم خرید درنتیجه گرون میفروشم که سود توپولی هم داشته باشم  آوازنگ هم هیچ غلطی نمیتونه بکنه چون به صورت Back to Back خریدم و اصلا آواژنگ اجازه دخالت نداره.

این لپ کلامش.

بعد از اون کیس دوباره وارد شد و قیمت  620 تومن شد  520 تومن.

کیس 520 تومنی این جوری بازار سیاه براش درست میشه  شما خودت درنظر بگیر برای جنس 2500 تومنی چه سر و کله ای میشکنن بعضی از این بازاری ها.

منظور از back to back (پشت به پشت) چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی شتر دیدی ندیدی =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نوبرانه هست دیگه :cool:

مثل گوجه سبزی که الان کیلو 3 تومن میخریش

ولی نوبرانش همین چند وقت پیش کیلو 100 هزارتومان بود :wacko:

مملکت گل و بلبل هست

لینک به دیدگاه

نوبرانه هست دیگه :cool:

مثل گوجه سبزی که الان کیلو 3 تومن میخریش

ولی نوبرانش همین چند وقت پیش کیلو 100 هزارتومان بود :wacko:

مملکت گل و بلبل هست

شما اهل کجایین ؟ گوجه اونجا چند تومانه ؟ :) ما یکم گوجه کاشتیم میخوام بدونم قیمت ها چجوری هست 

به نظر مقصر اصلی گرونی قطعات ، افراد پوادار هستن که بدون توجه به گرون فروشی میرن قطعات رو میخرن ، خوب فروشنده هم از خداشه پس قیمت چند برابری میزاره روی جنسش چون میدونه که جنسش فروش میره ، مثل قضیه آی فون که در ابتدای عرضه همیشه چند برابر قیمت واقعی قیمت گذاری میشه و خریدار پولدار بی توجه و بدون اهمیت به وضع مالی بقیه افراد جامعه میاد اون جنس رو میخره .

فروشنده ها هم که راضی ان به همون سودی که میکنن و میگن بزار روی همون قیمت بمونه یه مدت اگه تقاضا کم شد یواش یواش قیمت رو میارم پایین ، اینجوری همیشه مشتری پیدا میشه و درآمد فروشنده هم ثابت میمونه . یعنی هر وقت دید مشتری کم شده میاد قیمت رو کم تر میکنه ، 

بهترین حالت فروش اینه که خود شرکت های تولید کننده بیان بفروشن که تولید کننده ها همیشه عجله دارن سر فروش جنس هاشون و مثل فروشنده های مستقل نیستن که فقط به درآمدشون راضی باشن بلکه اون ها میخوان چرخه کارخونه هاشون بچرخه و دوست ندارن جنس ها تو انبار بخوابه

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

متاسفانه در یکی دو هفته اول تو کل جهان اینطور هست 

خیلی از اشخاصی که میشناسم که در اروپا زندگی میکنن هم نسبت به قیمت دو برابری در هفته های اول و دوم اعتراض دارند اما بلافاصله قیمتشون بعد از اتمام موجودی سری اول به حالت عادی برمیگرده

اما اینجا اینطور نیست و حتی برای واردکننده ها محدودیت های زیادی هست حالا دیگه چه برسه به اینکه شرکتی مستقیما بدون واسطه بخواد بیاد تو ایران بفروشه

الان تنها راهمون امیدواری به اینده هست

و یه چیزدیگه

متاسفانه بعضی از فروشندگان(نه همه، اتفاقا یه سری ها خیلی با منطق هستن و از دوستان بنده هستن)به علت نداشتن سواد کافی در زمینه کامپیوتر تا اسم کارت 980 و 980ti میاد یه جوری اون کارت هارو بزرگ میکنن که انگار برات غذا میپزه و نون میخره  و زمان خرید کارت بهتون میگن که با این کارت میشه اپولو هوا کرد پس باید قیمت بالایی داشته باشه این مورد همیشه برام اتفاق افتاده و در کنار سود بالایی که واردکننده و گارانتی میکنه اینا هم سود کلانی میگیرن 

فعلا باید صبر کنیم ببینیم کارت 1080 تو هفته اول چقدره

لینک به دیدگاه

همش به مشتری بستگی داره

شما یه مقایسه بین قیمت دلاری و ریالی آیفون 6اس با آیفون 6اس پلاس در ایران بکن میفهمی همش به مشتری و تقاضای بازار مربوط میشه :)

لینک به دیدگاه

یکی دیگه از موضوعات اینه که وقتی مثلا 1070 قیمتش در حد 970 هستش ولی قدرتش از titan x بیشتره واسه این که titan x یا کارت های دیگه رو دستشون باد نکنه مجبورن قیمت رو بزارن 3 ملیون که تایتان ها هم فروش برن رو دستشون باد نکنه چون اگه به قیمت واقعی بفروشن دیگه کسی مکسول نمیخره. به جای کاهش قیمت مکسول و ضرر کردن قیمت پاسکالو میبرن بالا که به جای ضرر سود کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا؟

از ماست که بر ماست

بله

همیشه یک طرف قضیه خودمون هستیم

مثل همون تحریم ماشین که چه خوب داشت پیش میرفت

تا اسم وام اوردن یک عده عین بز دویدن و همون ماشین رو به صورت قسطی تا دو برابر قیمت خریدن

لینک به دیدگاه

قیمت دلار بهتر شده؟ منظورتون ۳۰۰ ریال هست؟
می دونم اینجا جاش نیست.ولی:
کجا تحریم ها داره برداشته میشه؟ و یا برجام به نتیجه رسیده؟
همش با کارشکنی آمریکا آشغال همراه.
یعنی برجام هیچی برای ایران نداشته
این چیزی که تو گوشمون دارن فرو می کنند، که تحریم برداشته میشه و اوضاع در ۱۰۰۰۰ سال آینده برای نسل آینده خوب میشه.
سرمایه همگانی یک کشور که نمیشه روش قیمت گذاشت ، یعنی اورانیوم، رو دارن میفروشند به روسیه!!!!!!!؟؟؟(شایدم دارن مفت میدن ما خبر نداریم)
روسیه ایی که تا یک ذره براش نفع نداشته باشه، میکشه به هیکل ایران مظلوممون.
تف به این تصمیمشون دارن عزت ملت رو به باد میدن،
خود رهبر گفت که برای برجام جلو نرید بهتره.چون نفس این قرار داد خوبه ولی وقتی طرف قرار داد آمریکا باشه نه اصلا خیری برای ایران نداره.
خلاصه اینکه با پول ، تو ایران ما رو می کشند بیرونش عراق و روسیه رو.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

هر چي كه هس همينه كه هس ميخاي بخا نميخاي توقف بيجا مانع كسب است

سخن فروشندگان (والا ادم كم مياره)

ویرایش شده توسط Ali.h
لینک به دیدگاه

واسه بهتر کردن هرچیزی بهتره از خودمون شروع کنیم ، چرا وقتی جنس کارکرده میخوایم بفروشیم گاها 10 درصد ازش کن میکنیم؟! ( صحبت کلی هست منظوری ندارم) مشکل اینه کسی که میخواد بفروشه میگه بزار ده تونم بیشتر بره تو جیبم اما به این فکر نمیکنه با این حرکتش کل بازار رو بهم میریزه وقتی جنسی رو میفروشین به این فکر کنین که اگه خودم بودم با این قیمت میخریدم یا نه !، منی که فروشنده هستم چرا جنسی که خریدش 700 هست رو میدم 800 جای که بدم 750 ؟ خب خیلیامون اصلا دخلی تو بازار نداریم و قیمتو نمیتونیم کنترل کنیم اما میتونیم دست از خرید اجناس گرون برداریم؟ وقتی که میبینین جنسی رو دارن با دلار 5 تومن حساب میکنن، اگه یک ماهه همه با هم نخریم حساب کار فروشنده بی انصاف دستش میاد. دو ماه که نتونن اجاره مغازه رو بدن حالیشون میشه ، اگرم وارد کننده به مغازه دار گرون بده ، همون مغازه داری که میبینه فروش نیست ، به وارد کننده میگه که قیمتو پایین بیاره.

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

درود

دوستان میشه به سوالات زیر کاملا آگاهانه پاسخ بدید ؟ و هر کسی اطلاع نداره جواب نده ممنون میشم ( هدف آگاهی هستش و جوگیرانه صحبت نکردنه )

با هم کارت گرافیک GTX 970 و GTX 980 Ti رو مورد بررسی قرار میدیم

GTX 980 معمولی نیاوردیم تو لیست چون روند فروشش کاملا متفاوت بوده و اشتباه قیمت گذاری انویدیا بوده

به ترتیب شماره پاسخ بدید و از حاشیه و فلسفه دوری کنید لطفا , که به یک جواب درست و حسابی برسیم چون ریاضی دیگه فلسفه نداره دو دو تا چهار تا

1 - در همون روزهای اول وقتی کارت گرافیک GTX 970 اومد حدودا چند بود ؟

2 - در همون روزهای اول وقتی کارت گرافیک GTX 980 Ti اومد چند بود ؟

3 - الان کارت های GTX 970 چندن ؟

4 - الان کارتهای GTX 980 ti چندن ؟

5 - تفاوت قیمتی  بین سوال 1 و سوال 3 چقدره ؟

6 - تفاوت قیمتی بین سوال 2 و سوال 4 چقدره ؟

------------------------------------------------------------

خدا رو شکر چندین ساله که روند کاملا تغییر کرده و چنین اتفاقی که دوستان میگن فقط روی یه سری کالاهایی که خیلی تعداد کم وارد میشن میفته و روی خیلی از کالاها چنین روندی وجود نداره

در ضمن ارزون شدن کالا به مرور زمان به دلایل زیر صورت میگیره که یک امر طبیعیه و در کل دنیا این روند وجود داره :

1 - بی نیاز شدن بازار نسبت به اون کالا

2 - جایگزین شدن کالای دیگه

3 - تغییر نظر کاربران نسبت به اون کالا

ووووو

-------------------

قبل از ذکر  هر مطلب اول پاسخ سوالات رو بدید لطفا

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقای حسینی عزیز:

بنده ۹۷۰g1 رو همون ابتدا که اومده بود، با قیمت ۱.۷۴۹ از فروشگاه لیون گرفتم، که بهترین قیمت اون زمان رو هم ارائه میداد، الان هم قیمتش رو از فروشگاه لیون ببینیم، ۱.۴۱۵ هستش...

دقیقا نمیدونم چه چیزی رو دنبال میکنید، ولی سعی کردم که کمکی کرده باشم...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

GIGA 970 G1 

زمان ورود  1790   که Reza GTX  یکی همون اول خرید و نقدش رو گذاشت توی فروم.

mpgz_qawedadasd.jpg

در حال حاضر 1415

که میشه 400 تومن اختلاف قیمت

یا به عبارتی دیگه  26% گرون تر بوده زمان ورود.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...