رفتن به مطلب

RX 480 یا GTX 1070 ، ارزش اقتصادی کدام یک بیشتر است؟

اشتراک گذاری

290 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. RX 480 یا GTX 1070 ، ارزش اقتصادی کدام یک بیشتر است؟

• RX 480
      168
    • GTX 1070
      122

Recommended Posts

خب در ادامه خدمت شما عرض کنم که زیاد فرقی نکرده نتیجه کارت ها در این مدت و تقریبا همون هست که در نمودار مشاهده می کنی ، دلیل هم بیا ببین اینم یکی از دوستان (شاید نخوان اسمشون بمیان بیاد) زحمت کشیدن با کارت گیگابایت مدل 980 g1 خودشون یه تست زدن ... نتیجه با توجه به اینکه g1 با رفرنس مطمعنا فرق داره بنظر همونه که تو نمودار شاهدش هستیم ... پس شما قبل اینکه بیاد بحث الکی راه بندازید و امار و ارقام رو نادرست بخونید و به دیگران توهن کنید و تخریب کنید ابتدا سعی کنید یه بررسی خودتون بکنید ببینید چی به چیه ! نتایج 480 هم هنوز کاملا مشخص نیست چون با فرکانس های مختلف تست های و نتایج مختلفی بیرون اومده... که جدیدترین صحبت ها از فرکانس حدود 1300 در مدل های رفرنس شرکتی و حدود  1200 در رفرنس خود amd خواهد بود و با توجه به اورکلاک پذیری بالای این کارت یحتمل شاهد فرکانس بالای 1400 در غیر رفرنس ... در نتیجه با کارت نسبتا شگفت انگیزی روبرو هستیم ...!

http://www.8pic.ir/images/mac2mbvopwbkxm53w4sd.jpg

درسته

الان تونستن مدل رفرنس 480 رو تا 1600 اور کنن!!!  حتی مدل های غیر رفرنس این کارت بیشترم اور میشن !

یعنی میشه قدرتش به مدل رفرنس 1080 برسه :laughing: =))

لینک به دیدگاه

• ارسال 268
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

خب در ادامه خدمت شما عرض کنم که زیاد فرقی نکرده نتیجه کارت ها در این مدت و تقریبا همون هست که در نمودار مشاهده می کنی ، دلیل هم بیا ببین اینم یکی از دوستان (شاید نخوان اسمشون بمیان بیاد) زحمت کشیدن با کارت گیگابایت مدل 980 g1 خودشون یه تست زدن ... نتیجه با توجه به اینکه g1 با رفرنس مطمعنا فرق داره بنظر همونه که تو نمودار شاهدش هستیم ... پس شما قبل اینکه بیاد بحث الکی راه بندازید و امار و ارقام رو نادرست بخونید و به دیگران توهن کنید و تخریب کنید ابتدا سعی کنید یه بررسی خودتون بکنید ببینید چی به چیه ! نتایج 480 هم هنوز کاملا مشخص نیست چون با فرکانس های مختلف تست های و نتایج مختلفی بیرون اومده... که جدیدترین صحبت ها از فرکانس حدود 1300 در مدل های رفرنس شرکتی و حدود  1200 در رفرنس خود amd خواهد بود و با توجه به اورکلاک پذیری بالای این کارت یحتمل شاهد فرکانس بالای 1400 در غیر رفرنس ... در نتیجه با کارت نسبتا شگفت انگیزی روبرو هستیم ...!

1+

چه جالب، پس باید این کارت در فرکانس 1266 مگاهرتز از 980 رفرنس هم قوی تر باشه یا در همین حدود باشه، پس با این فرکانس 1.4 گیگاهرتز، خیلی خیلی میتونه به پرفورمنس 980ti نزدیک بشه حتی بیشتر از 980ti رفرنس، پرفورمنس بگیره:

https://www.youtube.com/watch?v=0c3rmY11JyU

تفاوت عملکرد 980 و 980ti هم مشخصه:

post-10788-0-80660900-1466527417_thumb.gif

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1+

چه جالب، پس باید این کارت در فرکانس 1080 مگاهرتز از 980 رفرنس هم قوی تر باشه یا در همین حدود باشه، پس با این فرکانس های 1266 مگاهرتز و 1.4 گیگاهرتز، خیلی خیلی میتونه به پرفورمنس 980ti نزدیک بشه حتی بیشتر از 980ti رفرنس، پرفورمنس بگیره:

https://www.youtube.com/watch?v=0c3rmY11JyU

تفاوت عملکرد 980 و 980ti هم مشخصه:

attachicon.gifperfrel_1920.gif

والا همین 980 و 390x رو بگیره باید کلاهمون رو بندازیم بالا و از سرمون زیادی هم هست... 980ti که جای خود دارد، و برای گرفتن این کارت فکر کنم باید به واتر و فرکانس 1800-2000 دخیل بست که بصرفه نیست و بنظر اگه بشه شگفتی افرین میشه :D، فکر کن زیر نیترو فرکانس 2500 بزنه...   از 1080 هم رد میکنه rolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

نتیجه با توجه به اینکه g1 با رفرنس مطمعنا فرق داره بنظر همونه که تو نمودار شاهدش هستیم

این جمله رو سعی کن جای دیگه ای به کار نگیری نتیجه اش جالب نمیشه.....

در نمودار امتیاز 2960 برای GTX 980 ثبت شده، اینم با فرکانس  1165MHz مقدار 3235 اسکور ثبت کرده!

ozfh4p0nzu5i0fxvpgh5.png

من قبلا هم ذکر کردم برای روشن سازی شما اون نتایج رو قرار ندادم، نیازی هم نمی بینم برای شما توضیحی در این مورد بدم، شما هر جور راحتی میتونی نتیجه گیری کنی!

میتونی بنچمارک RX 480 با اسکور 20000 تا قرار بدی برای بنده تفاوتی نمیکنه..

در آخر بهتره دست از این رفتار برداری و دنبال مقابله به مثل نباشی چون هر بار تلاش کردی چه برای خودت و چه برای اون افراد ناشناس نتیجه مطلوبی نداشته! ;)

شما یک درصد فکر کن کاربران RX 480 CF رو به GTX 1080 ترجیح بدن!

در حال حاضر GTX 1080 پرفروش ترین کارت گرافیک High-End تاریخ شده..

Geforce GTX 1080 is the best selling high end card in history

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در نمودار امتیاز 2960 برای GTX 980 ثبت شده، اینم با فرکانس  1165MHz مقدار 3235 اسکور ثبت کرده!

ozfh4p0nzu5i0fxvpgh5.png

من قبلا هم ذکر کردم برای روشن سازی شما اون نتایج رو قرار ندادم، نیازی هم نمی بینم برای شما توضیحی در این مورد بدم، شما هر جور راحتی میتونی نتیجه گیری کنی!

در آخر بهتره دست از این رفتار برداری و دنبال مقابله به مثل نباشی چون هر بار تلاش کردی چه برای خودت و چه برای اون افراد ناشناس نتیجه مطلوبی نداشته! ;)

@};-

خب باتوجه به مدل درایور دو عکس بنظر میرسه در درایور جدید 980 پسرفت هم داشته، اینم مدرک خدمت دوستانی که می گفتن انویدیا با اومدن کارت جدید پسرفت نمی کنه...  :D

لینک به دیدگاه

خب باتوجه به مدل درایور دو عکس بنظر میرسه در درایور جدید 980 پسرفت هم داشته، اینم مدرک خدمت دوستانی که می گفتن انویدیا با اومدن کارت جدید پسرفت نمی کنه...  :D

گل به خودی زدن :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انگار که اصلا قابل قبول نیست این نتایج برای دوستان، مشخصا ذهنی که نخواد چیزی رو قبول کنه، قبول نمیکنه...

ولی برای بار آخر، این نتایج توسط کارت 480 گرفته شده با بایوسی گرفته شده که فرکانس 1266 مگاهرتز رو داشته که نتیجه گرافیک اسکور شده 3429 :

post-10788-0-11553100-1466530083_thumb.jpg

طرف تست رو با گوشی فیلم گرفته:

http://www.aparat.com/v/rPAEO

از همین جا هم بگم که دوستان پیله نکنن به دمای کارت که بخاطر استفاده از فن لایتنینگ بوده و روی کارت سوار نمیشده درست...

ویرایش:

ببخشید دوستان انگار که تست متعلق به بایوس قدیمی رو گذاشتم...

الان درست شد...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};-

میشه دقیقه در مورد این قسمت توضیح بدید که چه نتیجه مطلوبی برای من نداشته؟؟؟ در کل نتیجه نا مطلوبی اون هم از طرف شما در خاطرم نیست

برای اون اسکور امکان لایو استریم یا رکورد شده هم وجود داره با نمایش تمامی تنظیمات درایور 

میزان تفاوت بین 5-6 تا ران برای اون تست هم حدود 100 تا گرافیک اسکور یا کمتر هست

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

میشه دقیقه در مورد این قسمت توضیح بدید که چه نتیجه مطلوبی برای من نداشته؟؟؟

برای اون اسکور امکان لایو استریم یا رکورد شده هم وجود داره با نمایش تمامی تنظیمات درایور 

من منظورم شما نبودید دوست عزیز

ایشون اظهار نظر کردن مدل G1 بودن کارت گرافیک باعث شده اسکور GTX 980 از 2900 به 3200 برسه که بنده خدمتش عرض کردم چنین چیزی نیست همین!

ارتباطی به درستی یا نادرستی نتایج شما نداره

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

3DMark Fire Strike Ultra

Radeon R9 390 Score 3071

Radeon RX 480 Score 2708

Latest RX 480 Leaked

عنوان تاپیک باید اینطور باشه R9 390 ارزش خرید بیشتری داره یا RX 480!

@};-

3DMark Fire Strike Extreme

Radeon R9 390 Score 5439

Radeon RX 480 Score 5163

Latest RX 480 Leaked

@};-

هر دو تا 390ی که شما در اینجا مقایسه کردی اورکلاک شدن.

مدل اولی کارت MSI هست که Core Clockش از 1060 به 1163 و مموری کلاکش از 1525 به 1804 اورکلاک شده و کارت دوم هم مدل گیگابایت هست (فرض کنیم مدل OC) که اینم Core Clockش از 1025 به 1090 و مموری کلاکش از 1500 به 1700 اورکلاک شده.

کارت من (مدل 390 MSI) با کلاک های پیش فرض در 3DMark در تست Performance امتیاز 10820 و با پایدارترین اورکلاکی که تونستم همین تست رو پاس کنم، امتیاز 11244 گرفت اما میبینید هنوز هم از امتیاز 11893 کارت RX 480 در همین تست کمتر هست. (من خیلی اورکلاک یاد ندارم، نمی دونم میشه امتیاز بالاتر هم بگیرم یا نه)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چند نکته:

1.امتیاز مدل گیگابایت مربوط به سال 2015 هست.

2.من فقط تونستم با Performance تست کنم اما خب همونطور که شما گفتی دو کارت بالا در Ultra و Extreme تست شدن. 

3.من نسخه کامل 3DMark رو ندارم و نتونستم تنظیمات رو دست بزنم اما دو کارت بالا هم با تنظیمات پیش فرض تست شدن. اگر بخواین امتیاز من یا این کارت ها رو با RX 480 مقایسه کنید، اول باید بدونیم تنظیمات RX 480 در همین تست چی بوده!

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

@};-

cross fire rx480 in iran r u kidding me 

علی جان حداقلش تو ایران همه به سینگل کارتش قانع هستن و اگر قیمت همون سینگلش بالای 1 تومن بره نمیخرن شما فکر نکن، اینا شعاره :D حالا مشکلات کراس کردن بماند که با کراس Rx480 با توان محاسباتی برابر 11 ترافلاپ 4 فریم بیشتر از 1080 فریم بگیری! همین قاعده مستند گویای بیهوده بودن این کار هست حتی با کراس کردن این کارت وقتی وگا اومد همین افراد اولین نادمان این کار هستن  :دی

اینا ب کنار

اصلا یکی از بهترین دلایل من برای انتخاب انویدیا همین شرکت معظم EVGA هست بهترین کمپانی انحصاری با درجه کیفییت فوق العاده خاص برای محصولات پایه انویدیا و اینتل

EVGA IS NO.1 :x

09taj3rt2d2a86jrib3i.jpg

peea5320vyfn9d3okc1c.jpg

همین EVGA باعث میشه طرف انویدیا و اینتل بمونم قیمت مهم نی ^_^

لینک به دیدگاه

هر دو تا 390ی که شما در اینجا مقایسه کردی اورکلاک شدن.

مدل اولی کارت MSI هست که Core Clockش از 1060 به 1163 و مموری کلاکش از 1525 به 1804 اورکلاک شده و کارت دوم هم مدل گیگابایت هست (فرض کنیم مدل OC) که اینم Core Clockش از 1025 به 1090 و مموری کلاکش از 1500 به 1700 اورکلاک شده.

کارت خود من (مدل MSI) با کلاک های پیش فرض در 3DMark در تست Performance امتیاز 10820 و با پایدارترین اورکلاکی که تونستم همین تست رو پاس کنم، امتیاز 11244 گرفت. (من خیلی اورکلاک یاد ندارم، نمی دونم میشه امتیاز بالاتر هم بگیرم یا نه)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چند نکته:

1.امتیاز مدل گیگابایت مربوط به سال 2015 هست.

2.من فقط تونستم با Performance تست کنم اما اون خب همونطور که شما گفتی دو کارت بالا در Ultra و Extreme تست شدن. 

3.من نسخه کامل 3DMark رو ندارم و نتونستم تنظیمات رو دست بزنم و دو کارت بالا هم با تنظیمات پیش فرض تست شدن. اگر بخواین امتیاز من یا این کارت ها رو با RX 480 مقایسه کنید، باید بدونیم تنظیمات اون چی بوده!

من در این پست ها چیزی رو تایید یا رد نکردم فقط آخرین نتایج گزارش شده رو قرار دادم همین، مثله خیلی از نتایج قرار گرفته در این تاپیک!

فعلا آخرین نتایج گزارش شده برای RX 480 این مقدار بوده، کسی صحبتی از درستی یا نادرستی این نتایج نکرده....

مثله همین الان که فیلم نتایج 3DMark جدیدی پخش شد و آخرش کارت گرافیک به دلیل اورکلاک زیاد به ملکوت پیوست و ویدئو حذف شد!

یا مثله همین آخرین عنوان که گفته RX 480 تا 1340 اورکلاک میشه، یه جای دیگه گفته 1500! استدلال ها و دلایل زیادی بیان شده مثله گذشته اما من هیچکدوم از این ها رو نه تایید و نه رد می کنم

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه دقیقه در مورد این قسمت توضیح بدید که چه نتیجه مطلوبی برای من نداشته؟؟؟ در کل نتیجه نا مطلوبی اون هم از طرف شما در خاطرم نیست

میزان تفاوت بین 5-6 تا ران برای اون تست هم حدود 100 تا گرافیک اسکور یا کمتر هست

والا من شرمنده شما شدم فرجام جان  ...  @};-

انشاله تو اورهات با 480 جبران کنیم  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس ظاهرا فقط یه حرفی میزنن که چیزی گفته باشن؟؟؟

مثله همین الان که فیلم نتایج 3DMark جدیدی پخش شد و آخرش کارت گرافیک به دلیل اورکلاک زیاد به ملکوت پیوست و ویدئو حذف شد!

مثل این یکی؟

اصلا کار ندارن که درست هستش یا درست نیست، منبعی پشتش هست یا نیست؟؟؟ کسی از روی این مطلبشون برداشت غلط میکنه یا خیر؟؟؟ اصلا مهم نیست؟؟؟

نظر کسی رو هم که قبول ندارن...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس ظاهرا فقط یه حرفی میزنن که چیزی گفته باشن؟؟؟

مثل این یکی؟

اصلا کار ندارن که درست هستش یا درست نیست، منبعی پشتش هست یا نیست؟؟؟ کسی از روی این مطلبشون برداشت غلط میکنه یا خیر؟؟؟ اصلا مهم نیست؟؟؟

نظر کسی رو هم که قبول ندارن...

کلا فقط به قصد  تخریب مطلب میزارن نمی دونم چرا !!!  :D

لینک به دیدگاه

ozfh4p0nzu5i0fxvpgh5.png

@};-

شما یه نیم درصد فکر کن 200 دلار بیشتر بدی چند فریم کمتر بگیری ! :D

کارتت در برخورد با dx12 این شکلی شه

post-15235-0-87856500-1466534834_thumb.jpg

در حالی که RX 480 داره در DX12 میتازه کارت 1080 که خریدی فقط نگاهش کنه و بگه این داره چیکار میکنه ؟ مگه چنین چیزی هم ممکنه ؟؟ ( آخه طفلک باورش نمیشه که DX12 چه توانایی های داره ! حق هم داره تا حالا ندیده =)) =)) =)) )

یا زمانی که کارتهای نسل بعد میان کارتت سه تا سکته بزنه و رسما به دیدار حق بره ! :crying: :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من آخرش متوجه نشدم چی به چیه و کی به کی !!

480 الان در مقابل 1080 هست یا 1070 ؟؟؟

2تا 480 رو شما در برابر 1080 قرار میدین یا 1070 ؟؟

2تا 480 خوبه یا 2تا 1070 ؟؟

تو زومیت 2تا 970 اومده 1080 رو زده کنار!!

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

=))  =))  =))

..............

کلا دوتا از هرچی بهتر از یکی از چیزی دیگس  :D

از بچگی هم موقع عیدی دوتا بر میداشتیم به یکی قانع نبودیم  :D

لینک به دیدگاه

بله پروفروش ترین کارت های اند :D  

دلیل ذکر شده جالبه چون زود تموم شده :wacko:

و خود سازنده گفته پرفروش ترین بوده :D

کی میگه ماست من ترشه :-?

FURY X کبیر هم موقع اومدن زود تموم شد :cool:

همه هم میدونن از بس تولید 1080 کمه بخاطر GDDR5X اینطوری شده زمان فیوری هم بخاطر کمبود HBM

البته تا بخواد تولید GDDR5X به حالت عادی برسه VEGA اومده با HBM2 و کازه کوزه 1080 جمع شده :D :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان، 480 قیمتش در دو رنج 199(مدل 4 گیگ) و 229(مدل 8 گیگ) دولار ارائه میشه، کارت 1070 هم که قیمت زیر 430 دولار نداشته تا الان با اینکه گفتن بین 380-450 هستش، کارت 1080 هم قیمتش که زیر 650 نبوده، این بحث قیمت...

اما از نظر پرفورمنس، نرم افزارهای بنچمارک مالتی GPU رو خیلی خوب انجام میدن تو همین لینکی که گذاشتی دقت کنی، فقط در نرم افزارهای بنچمارک، همچین اتفاقی افتاده که 970 SLI بهتر عمل کرده(چه قدرتی داره SLI!!! :cool:) و در بازی ها به دلیل ضعف DX11 همچین چیزی رسما اتفاق نمیوفته، حالا قضیه این هستش که این جریان در بازی AOTS در DX12 اتفاق افتاده که دوتا 480 پرفورمنس بهتری از 1080 داشتن، ولی اینکه در همه بازی های این اتفاق بیوفته، خیلی خیلی امکانش کم هستش، چون موتورهای گرافیکی کمتر بهینه هستن و کدنویسی خوبی انجام نمیشه روشون، مگه اینکه AMD باشه و روی طراحان بازی فشار بیاره که مالتی GPU رو خوب کار کنن که یه سری بازی های مثل بتلفیلد و AOTS درست بشن...

اما در مورد پرفورمنس 1070 و 480 هنوز بطور حتم نمیشه گفت که چقدر اختلاف دارن، حدس بنده اختلاف 25-15 درصدی در کارتهای رفرنس هستش، ولی خبر خوب این هستش که میگن NDA به جلو افتاده و تا 3 روز دیگه همه چیز مشخص میشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

انقدر هایپ کردید این RX 480 را که فکر کنم وقتی بیاد ایران قیمتش سر به فلک بکشه. منتظر قیمت های نجومی و تخیلی برای این کارت باشید .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام

اقا نجومی ترین قیمتی که مدل هشت گیگ 480 میتونه چقدر باشه؟:|

و یه چیز دیگه از 390x قویتره یا ضعیف تر؟ اینقدر بنچمارک هست ادم قاطی میکنه :|

و با توجه به تاریخ عرضه اش حدودا کی میشه انتظارشو در ایران داشت؟

و اگر میشه یه لینک از سایت های خارجی معتبر بدین که گفته باشن انوبدیا نسل قبلو با درایور ضعیف میکنه هرچی سرچ کردم چیزب نیومد

واقعا بین دو راهی موندم

برای رفع اسپم

1070 بیشتر به دلم نشسته بخاطر گیمز‌ورک و ابنا ولی باید منتظر قیمت های دو کارت گرافیم موند تا ببینیم چطور میشن یهو دیدین دلالا 480 رو به قیمت 1070 انداختن به مردم :| بعید نیست

ویرایش شده توسط Darkavenger
لینک به دیدگاه

سلام

اقا نجومی ترین قیمتی که مدل هشت گیگ 480 میتونه چقدر باشه؟ :|

و یه چیز دیگه از 390x قویتره یا ضعیف تر؟ اینقدر بنچمارک هست ادم قاطی میکنه :|

و با توجه به تاریخ عرضه اش حدودا کی میشه انتظارشو در ایران داشت؟

و اگر میشه یه لینک از سایت های خارجی معتبر بدین که گفته باشن انوبدیا نسل قبلو با درایور ضعیف میکنه هرچی سرچ کردم چیزب نیومد

واقعا بین دو راهی موندم

برای رفع اسپم

1070 بیشتر به دلم نشسته بخاطر گیمز‌ورک و ابنا ولی باید منتظر قیمت های دو کارت گرافیم موند تا ببینیم چطور میشن یهو دیدین دلالا 480 رو به قیمت 1070 انداختن به مردم :| بعید نیست

الان نمیشه نظر قطعی داد باید تا پنجمارک های رسمیه 480 در بازی ها صبر کرد تا همه چی مشخص بشه. @};-

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...