رفتن به مطلب

*** چه تستی از کارت RX 480 میخواید ؟ همین الان پیشنهاد بدید ***

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان

اگه این کارت کوجود بشه قیمتش حدودا چقدر میشه ؟

ویرایش شده توسط powerelectron
لینک به دیدگاه

• ارسال 112
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

میدونم خبر جاش اینجا نیست ولی میشه لطفا درایور رو

تست کنین؟که دما رو هم کم میکنه یا نه ؟

amd 16.7.1چاره کاردرایور وCompatibility Mode است

تنها بااین درایور تا حدود زیادی مصرف این کارت کاهش یافت

از برد و اسلات تنها 7 وات در ماکزیمم تا 150 وات مانده مصرف ماکزیمم در مجموع 157 وات

قبلا165بود fps بازیها کمی کاهش یافته با این کار

https://www.techpowerup.com/223981/amd-releases-pci-express-power-draw-fix-we-tested-confirmed-works

rx-480-pcie-fix-power.jpg

عزیز این Compatibility Mod هستش که باعث مصرف کمتر کارت میشه و باعث افت فریم میشه که در حالت عادی OFF هستش، در صورتیکه کار اصلی که AMD در این درایور برای کمتر کردن ولتاژ کشیده شده از PCIE کرده، این بوده که میزان ولتاژ مورد نیازش رو از 6 پین پاور افزایش داده...

در حقیقت درایور فقط میزان Ratio ولتاژ مصرفیش رو که در حالت نصف PCIE و نصف دیگش 6 پین پاور بوده، رو تغییر داده تا میزان بیشتری از 6 پین پاور تامین بشه و میزان کمتری از PCIE ...

کلا مصرف کارت تغییری نداشته و طبق بنچمارکها هم کارت حدودا 3 درصد افزایش پرفورمنس داشته...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عزیز این Compatibility Mod هستش که باعث مصرف کمتر کارت میشه و باعث افت فریم میشه که در حالت عادی OFF هستش، در صورتیکه کار اصلی که AMD در این درایور برای کمتر کردن ولتاژ کشیده شده از PCIE کرده، این بوده که میزان ولتاژ مورد نیازش رو از 6 پین پاور افزایش داده...

در حقیقت درایور فقط میزان Ratio ولتاژ مصرفیش رو که در حالت نصف PCIE و نصف دیگش 6 پین پاور بوده، رو تغییر داده تا میزان بیشتری از 6 پین پاور تامین بشه و میزان کمتری از PCIE ...

کلا مصرف کارت تغییری نداشته و طبق بنچمارکها هم کارت حدودا 3 درصد افزایش پرفورمنس داشته...

خوب برادر عزیز من جایی گفتمکه مصرف رو کم کرده ؟ اگر هم گفتم تو نمودار مشخصه که از مصرف کارت که از اسلات مادربرد میکشه کم کرده و 

جبران اون به عهده کانکتوری که از پاور میگیره هست و تو نمودار مشخصه بعدم باز اشاره کردم مقداری از فریم دهی کم میشه و دیگه بازش نکردم که چرا 

کم میشه این فریم دهی خیلی ممنونم توضیحات تکمیلی دادید ولی بنده اگر چیزی عرض کردم خلاف واقع نبود مصرف کارت از اسلات مادربرد کم شده 

وتونمودار هم کاملا مشخصه حالا از کجا جبران میکنه دیگه اونم از نمودارمشخصه

تنها بااین درایور تا حدود زیادی مصرف این کارت کاهش یافت

از برد و اسلات 

این کجاش خلاف حقیقته؟؟؟؟؟خودتونم اشاره کردید که از اسلات کم شده و از کانکتور میگیره بنده هرگز نگفتم

مصرف کارت کاهش پیدا کرده لطفا بادقت بخوانید مصرف کارت کاهش یافت از برد و اسلات منظور همون اسلات 

pci هست که خوب واقعا مصرف ازین قسمت کاهش یافته وبا روشن کردن حالت یاد شده فریم دهی کارت کم

میشه چونکه کارایی کارت کم میشه که البته کسی که مادربرد 10 فاز داره براش مهم نیست 

البته جسارت نشه حق باشماست مقداری جمله بندی بنده اشتباه بوده باید مینوشتم مصرف کارت از اسلات 

کم شده 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

ساینس استادیو که خودش یکی از کسایی بود که این کارت رو تست کرده بود و در حین تست با مشکل مواجه شده بود امروز 11 جولایی ی ویدوی توی یوبوق قرار داده و توش گفته با آپدیت جدید مشکل پاور درین کارت حل شده . 

لینک به دیدگاه

سلام،

تشکر می کنم از زحماتی که کشیدید و بررسی هایی که منتشر کردید.

لطفا تست هایی را که در اجرای آن ها کارت گرافیک بیشتر از دیگر تست ها، زیر فشار قرار گرفت را با محدودیت هایی که عرض می کنم، دوباره بررسی کنید.

تنظیم دستی ولتاژ بیشینه در نرم افزار AMD به 3 مقدار 1.05،1.10،1.125 و اورکلاک فرکانس Boost بین 1280MHz تا 1360MHz با Power Target های گوناگون(20+،35+،50+).

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود، دوستان من فقط یه سوال دارم. طبق تست بنچمارکایی که از 480 تو یوتیوب دیدم از نظر فریم دهی خیلی خوب عمل میکنه تو حالت اولترا و 1080

ولی یه سری ویدئو های تست گیم پلی دیدم از بازیهای witcher 3 و gta 5 که تو اکثر موارد علی رغم فریم دهی خوب و بالای 50-60 مشکل stuttering همون لکنت شدن بازی رو دیدم. یه چیزی مثل لگ

یعنی اونطوری که مثلا 1070 یا 1060 روان عمل میکرد 480 این مشکل رو داشت! خواستم بدونم واقعا همچین مشکلی داره این کارت یا با اپدیت های بعدی حل میشه؟

لینک به دیدگاه

درود، دوستان من فقط یه سوال دارم. طبق تست بنچمارکایی که از 480 تو یوتیوب دیدم از نظر فریم دهی خیلی خوب عمل میکنه تو حالت اولترا و 1080

ولی یه سری ویدئو های تست گیم پلی دیدم از بازیهای witcher 3 و gta 5 که تو اکثر موارد علی رغم فریم دهی خوب و بالای 50-60 مشکل stuttering همون لکنت شدن بازی رو دیدم. یه چیزی مثل لگ

یعنی اونطوری که مثلا 1070 یا 1060 روان عمل میکرد 480 این مشکل رو داشت! خواستم بدونم واقعا همچین مشکلی داره این کارت یا با اپدیت های بعدی حل میشه؟

این مشکل تو درایور لانچ بود که فورا حل شد تو درایور بعدی

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید یه تست از بازیه Rise of Tomb Rider اگر میشه بزارین ممنون خود بازی Benchmark داره

البه روی آخرین تنظیمات گرافیک به صورت Custom باید همه گزینه هارو زیاد کنید روی very high 2 گزینه جا میمونه برای بالا بردن

ویرایش شده توسط pourya
لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید به مجموعه محترم لیون من یک سیستم با مادربورد Asus h110m-c دارم با cpu i3 6100 قصد دارم یک عدد گرافیک rx480 برای سیستمم تهیه کنم آیا مشکلی بابت مصرف زیاد از اسلات مادربورد هنوز وجود داره یا خیر لطفا بی طرف بگین چون میتونم صبر کنم تا نسخه های غیر ریفرنس این کارت تو بازار بیاد و در آخر cpu من گلوگاه میشه؟

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید یه تست از بازیه Rise of Tomb Rider اگر میشه بزارین ممنون خود بازی Benchmark داره

البه روی آخرین تنظیمات گرافیک به صورت Custom باید همه گزینه هارو زیاد کنید روی very high 2 گزینه جا میمونه برای بالا بردن

دوست عزیز لطفا یه تکونی به خودتون بدید. این تست ماه پیش تو صفحه اول همین تاپیک هست.

تنظیمات هم Ultra+ هستن یعنی هیچ آپشنی جا نمونده و به قول شما Custom هستش.

با سلام و خسته نباشید به مجموعه محترم لیون من یک سیستم با مادربورد Asus h110m-c دارم با cpu i3 6100 قصد دارم یک عدد گرافیک rx480 برای سیستمم تهیه کنم آیا مشکلی بابت مصرف زیاد از اسلات مادربورد هنوز وجود داره یا خیر لطفا بی طرف بگین چون میتونم صبر کنم تا نسخه های غیر ریفرنس این کارت تو بازار بیاد و در آخر cpu من گلوگاه میشه؟

دوست عزیز با وجود درایور های جدید، هیچ خطری سیستم کسیو تهدید نمیکنه. گلوگاه هم نیستد، چون این کارت یه کارت میان ردس در بهترین حالت در حد 980 توان داره. تست هم که ما خیلی وقت پیش گرفتیم نشون داد که i3 برای 980 کافیه. ولی در کل اگه بودجتون میرسه برای خرید غیر رفرنس و میتونید صبر کنید، پیشنهاد میشه غیر رفرنس تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...
در 12 دقیقه قبل، بی بهار گفته است :

میشه باهاش 4k بازی کرد؟

تاریخ آخرین پست و میشه دید؟

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام و خسته نباشید مدیریت محترم جناب حسینی

خواهشمند است در صورت امکان فایل بایوس کارت گرافیک را بوسیله ی نرم افزار srbpolaris bios editor به تنطیمات ذیل تغییر داده و سپس با نرم افزار furmark یک تست یک دقیقه ای و تست سه بعدی passmark از کارت گرافیک بگیرید . متشکرم

1- در بایوس تمامی کارت گرافیک ها بدلایلی، شرکت ها محدود کننده هایی را روی کارت ها اعمال میکنند (شاید بدلیل فروش کارت های دیگر) ، قصد دارم با تغییرات ذیل ، این محدود کننده ها را بردارید (مثل حفظ تورک لیمیتر ریمپ) : بدیم منظور پس از دانلود فایل بایوس کارت توسط gpuz ، فایل را در srbpolaris bios editor بارگزاری کرده و در سر برگ voltage ، تمامی وات ها (MAX-SMALL-TDP) را در عددی (مانند 3) ضرب کنید و آمپر (TDC) را به تناسب TDP افزایش دهید (مثلا نسبت بین حالت قبل TDP تقسیم بر TDC، باید حفظ شود تا ولتاژ ثابت بماند) و اعداد را جایگرین کنید تا تمامی محدود کننده ها رفع شوند و آمپر کارت گرافیک بر حسب عدد نرم افزار نباشد و مستقیم بر حسب توان ورودی قطعات باشد. بایوس جدید را ذخیره و با ATIFlash در کارت بارگزاری کنید.

2- بعد از ریست ، اگر پیام خطا داد با نرم افزار AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher مشکل را حل کنید.

3- نرم افزار تست گرافیک passmark و furmark را باز فرمایید و تست ها را انجام دهید و نمره ی تست هر دو نرم افزار را از طریق خود نرم افزار ، رکورد جهانی لیون کامپیوتر را ثبت (submit) (validate) فرمایید.

بنده این کار را انجام دادم و اگر دمای فن را دستی بالا ببرید اصلا هیچ خطری نخواهد داشت برای پردازنده گرافیکی.

اگر هم خواستید رکورد جهانی تغییر دهید ، میتوانید با PBE تایم جدید را هم برای مموری ها بارگزاری فرمایید.

باتشکر

پورصادق

در در 28 مرداد 1395 در 00:31، farshid7 گفته است :

اسلات بیش از 75 وات خروجی نمیدهد و این اصلا برایش زیاد نیست، زیرا میشود 5 آمپر روی 12 ولت و اصلا زیاد نیست (برای 3 پین ورودی از اسلات) ( روی هر پین حدود 2 امپر)

بقیه برق را از پورت برق pcie تهیه میکند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...