رفتن به مطلب

ساخت کیس شیشه ای نیازمند نظر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان

من خیلی دوست دارم یه کیسی که همه قطعات داخلش دیده بشه درست کنم تا همیشه جلو چشمم باشه و همه قطعاتمو ببینم،

البته هرچه کوچکتر بهتر مثلا اندازه کیسهای معمولی کوچک

تا الان اصلا همچنین کارایی نکردم ،

نظرتون رو میخواستم بدونم

و اگه شدنیه که چجوری و با چه جنسی و چه لوازمی لازم دارم

ایول دارین.

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

چرا +x3 نمیگیرین ؟؟

نه کیس اینجوری نمیخوام یه چیز تو مایه های کیس شیشه ای هایی که تو پاساژا میزارن جهت نمایش اونجوری میخوام.
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

من خیلی دوست دارم یه کیسی که همه قطعات داخلش دیده بشه درست کنم تا همیشه جلو چشمم باشه و همه قطعاتمو ببینم،

البته هرچه کوچکتر بهتر مثلا اندازه کیسهای معمولی کوچک

تا الان اصلا همچنین کارایی نکردم ،

نظرتون رو میخواستم بدونم

و اگه شدنیه که چجوری و با چه جنسی و چه لوازمی لازم دارم

ایول دارین.

اگر اشتباه نکنم گرین هم یک نمونه از این کیس ها شیشه ایی داره...

اگرچه در صورتی که خودتون به صورت دستی طراحی و بسازینش مدل گیرین بپای ظرافت کاری شما نمیرسه اما یک نگاهی بهش بندازید بد نیست

لینک به دیدگاه

درود،

ساخت این پروژه کار سخت و هزینه بری هستش،

اگر کیس آماده می خوای این مدل هستش:

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=Acrylic

اگر که می خوای بسازی باید از جنس آکرلیک یا پلکسی گلاس استفاده کنی. @};-

لینک به دیدگاه

درود،

ساخت این پروژه کار سخت و هزینه بری هستش،

اگر کیس آماده می خوای این مدل هستش:

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=Acrylic

اگر که می خوای بسازی باید از جنس آکرلیک یا پلکسی گلاس استفاده کنی. @};-

دقیقا حرف شما درسته

ولی میخوام دیگه کاریشم نمیشه کرد [emoji16]

احتمالا یه یک سالی طول بکشه، چون هم وقت کمی دارم در روز وهم هیچی بلد نیستم

لینک به دیدگاه

دقیقا حرف شما درسته

ولی میخوام دیگه کاریشم نمیشه کرد [emoji16]

احتمالا یه یک سالی طول بکشه، چون هم وقت کمی دارم در روز وهم هیچی بلد نیستم

حالا که قصد ساختنش رو دارید پیشنهاد میکنم از شیشه استفاده کنید

و برای فضای داخلی از پلکسی یا آکرلیک استفاده کنید

اگرچه وزنش شاید کمی زیاد بشه برای جا به جایی اما میتونید طراحیش رو طوری انجام بدی که قابلیت جداشدن قطعات داشته باشه(از پرچ یا چسب استفاده نشه)

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

امروز میرم یه صفحه پلکسی بگیرم ولی هیچی اطلاعات ندارم،

چند میل بگیرم که نه سنگین بشه ونه مقاومتش پایین باشه؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

شما اول تو برنامه کورل اون چیزی که می خواهید طراحی کنید ( اندازه ، جای پیچ ،و...)

بعد تشریف ببرید پامنار بدین براتون لیزر کنن

و گرنه برش پلکسی خیلی سخته و کاری نمی تونی از پیش ببری

و در صورت امکان یه ماکت با مقوا بسازین که تمام جزییاتی که می خواین لحاظ کنین

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

شما اول تو برنامه کورل اون چیزی که می خواهید طراحی کنید ( اندازه ، جای پیچ ،و...)

کاملا حرف شما درسته، مرسی از راهنماییت[emoji120] [emoji4] ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

مزاحم شدم!

من تا الان با پلکسی کار نکردم ایا با کمون اره اهن بر میشه بریدش یا بازم نمیشه؟

سوراخاشم با دریل میخوام بزنم اونم میشه؟

امروز میخوام با مقوا اول ماکتشو درست کنم اگه با ابزارایی که گفتم بشه خودم درست کنم صفر تا صدشو.

تشکر[emoji120] [emoji120]

لینک به دیدگاه

اگه حیخواید درست کنین از پلکسی شیشه ای استفاده کنین هم سبک تره هم نشکن. خودشون ابعاد رو که بدی با لیزر میبرن

لینک به دیدگاه

اگه حیخواید درست کنین از پلکسی شیشه ای استفاده کنین هم سبک تره هم نشکن. خودشون ابعاد رو که بدی با لیزر میبرن

تشکر[emoji120]
لینک به دیدگاه

اگر در محیط پر گرد و غبار استفاده میکنید یک فکری برای تهویه غیر مستقیمش بکنید یا کلا بی خیال بشید چون هر هفته باید تمییز کنی .

لینک به دیدگاه

اگر در محیط پر گرد و غبار استفاده میکنید یک فکری برای تهویه غیر مستقیمش بکنید یا کلا بی خیال بشید چون هر هفته باید تمییز کنی .

خیلی ممنون،

تو خونه استفاده میکنم

[emoji120] [emoji4]

لینک به دیدگاه

آفرین ایده خیلی خوبیه، من خودم عاشق کارهای دست ساز هستم و اگه فرصتش فراهم بود حتما برای خودم یه کیس شیشه ای می ساختم، به نظرم اول یه تحقیق درست و حسابی بکن تا اون ایده هایی که دوس داری مشابه شون رو پیدا کنی اون موقع یه طرح دستی یا سه بعدی از طرحت ایجاد کن و با دقت ابعاد برش رو مشخص کن بعد بده برش لیزری برات برش بزنن

توصیه های من:

1. متریال پیشنهادی من مثل اکثر دوستان پلکسی شفاف هست حتما تایوانیش رو بگیر تا زود نشکنه، صمنا ضخامتش بالای 5 میل باشه تا مقاومتش در حد قابل قبولی باشه شاید وزنش یکم زیاد شه ولی عوضش محکمه

2. هیچ وقت با دریل سوراخشون نکن چون احتمال شکستن زیاده و برات ضرر میشه، عوضش لیزر برات اینکار رو به بهترین نحو انجام میده

3. کیس های جدید inwin رو حتما بررسی کن بعضیاشون طوری ساخته شدن که میتونی مشابه شون رو خودت بسازی

4. روکش پلکسی ها رو تا کل کار رو تموم نکردی نکن چون هم کثیف میشه و هم احتمال اینکه خش بیفته زیاده

5. برای اتصال پنل های افقی به هم می تونی از پیچ متریک استیل استفاده کنی و روی پیچ ها رو با میله استیل بپوشونی که سرجمع هزینه ش خیلی مناسب در میاد

6. اگه تونستی طرح دستی رو اینجا بزار تا هم من و هم بقیه دوستان ایده هامون رو بهت بگیم و اگه فرصت شد می تونم برات طرح 3بعدیش رو دربیارم تا راحت تر فرمش رو درک کنی

امیدوارم بتونی این کار رو به سرانجام برسونی و کیست اولین کیس دست ساز لیون لقب بگیره @};-  :x

لینک به دیدگاه

عزیزان پیشنهاد پلکسی رو برای بدنه دادن اما من پیشنهاد هم این هست از شیشه استفاده کنید

به دلیل این که پلکسی خط خش برمیداره در عین حال هم میتونید روی شیشه با طرح بدید حکاکی انجام بدن البته خب هزینش کمی زیاد هست اما با بعد از نورپردازی داخلی ارزش هزینه رو داره...

اگرچه اگر به خط خش انچنان وسواس ندارید پلکسی نیز کارتون راه میندازه

در خصوص ابعاد هم سعی کنید خیلی کیس رو نازک نکنید تا براثر اتفاق به سمت چپ یا راست نیوفته

لینک به دیدگاه

عزیزان پیشنهاد پلکسی رو برای بدنه دادن اما من پیشنهاد هم این هست از شیشه استفاده کنید

به دلیل این که پلکسی خط خش برمیداره در عین حال هم میتونید روی شیشه با طرح بدید حکاکی انجام بدن البته خب هزینش کمی زیاد هست اما با بعد از نورپردازی داخلی ارزش هزینه رو داره...

اگرچه اگر به خط خش انچنان وسواس ندارید پلکسی نیز کارتون راه میندازه

در خصوص ابعاد هم سعی کنید خیلی کیس رو نازک نکنید تا براثر اتفاق به سمت چپ یا راست نیوفته

ببخشید سوع تفاهم نشه من کوچکترین کیس ممکنو برای سیستمو خودم میخوام درست کنم اونم خوابیده نه ایستاده ،به خاطر اینکه هم کارت گرافیک و هم کولر سیپیو به صورت خوبی نمایان بشه.

(مگه تا چندسال دیگه میتونم گیمر باقی بمونم لااقل هرکاری که دوست دارمو انجام بدم )

متشکرم از نظر شما[emoji120] [emoji4]

لینک به دیدگاه

5. برای اتصال پنل های افقی به هم می تونی از پیچ متریک استیل استفاده کنی و روی پیچ ها رو با میله استیل بپوشونی که سرجمع هزینه ش خیلی مناسب در میاد

@};- :x

این موردو نمیدونم چیه و از کجا باید تهیه کنم، اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه مرسی[emoji120] [emoji4]

لینک به دیدگاه

این موردو نمیدونم چیه و از کجا باید تهیه کنم، اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه مرسی[emoji120] [emoji4]

پبچ های بلند که تهشون مهره میخوره اگراشتباه نکنم

عموما مغازه های ابزار یراق موجود دارند

ببخشید سوع تفاهم نشه من کوچکترین کیس ممکنو برای سیستمو خودم میخوام درست کنم اونم خوابیده نه ایستاده ،به خاطر اینکه هم کارت گرافیک و هم کولر سیپیو به صورت خوبی نمایان بشه.

(مگه تا چندسال دیگه میتونم گیمر باقی بمونم لااقل هرکاری که دوست دارمو انجام بدم )

متشکرم از نظر شما[emoji120] [emoji4]

در خصوص کوچیک بودن لازم به توضیح پس طراحی رو انجام بدین که بشه کارت گرافیک مورد نظر رو درونش جا داد و ارتفاع هم مطابق با کولر مدنظرتون باشه

لینک به دیدگاه

مزاحم شدم!

من تا الان با پلکسی کار نکردم ایا با کمون اره اهن بر میشه بریدش یا بازم نمیشه؟

سوراخاشم با دریل میخوام بزنم اونم میشه؟

امروز میخوام با مقوا اول ماکتشو درست کنم اگه با ابزارایی که گفتم بشه خودم درست کنم صفر تا صدشو.

تشکر[emoji120] [emoji120]

درود

نه دوست عزیز

بهترین روش برای برش پلکسی فقط و فقط لیزره البته میشه سوراخکاری و با دریل کرد ولی زمانی که همه چی درست طراحی یا الگو برداری بشه درصد خطا صفر میشه

پلکسی جنس خیلی خشکیه و احتمال شکستنش خیلی زیاده

اگر شما بتونی طراحی کنی و روی ماکت اندازه هارو در بیاری بره تو لیزر دقیق تر و قشنگتر در میاد

اینهم یک نمونه ساخته شده می تونه از پلکسی هم باشه

post-17575-0-91675300-1468767124_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

ممنونم از همگی منتظره نظرات بیشترم ،

تمام سعیمو میکنم که از تجربه های همگی بهترین استفاده رو ببرم. [emoji120] [emoji120] [emoji120]

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه اینکه من میتونم

از بازار درگاه usb3 بخرم اضافه بکنم دیگه درسته ،اصلا همچین چیزیو میفروشن؟

ایتم های دیگه چی میتونم بگیرم؟

برای نورپردازی چی بگیرم؟

اینقدر سوال میپرسم تا از لیون بیرونم کنن،! [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji28] [emoji16]

لینک به دیدگاه

راستی طرهمم خیلی سادست

شما یه مکعب مربع دوطبقه رو فرض کنین، بالا باندل قرار میگیره(مین،گراف،رم،سیپیو) و پایین هم بقیه قطعات،

بازم منتظر نظر هاتون هستم.

لینک به دیدگاه

لطفا راهنمایی کنین امروز میرم بازار

چیا بگیرم که روی کیس اضافه کنم،

نورپردازی چی بگیرم؟

Usb3 میگیرم.

دیگه چی بگیرم واسه قاب کیس؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...