رفتن به مطلب

شرکت Sapphire رسماََ از سری کارت‌گرافیک‌های جدید RX 470 خود رونمایی کرد

Recommended Posts

zwhd58mjxiji02xyghs2.jpg

شرکت Sapphire رسماََ از دو کارت‌گرافیک جدید RX 470 Platinum Edition و +RX 470 NITRO رونمایی کرد. کارت‌گرافیک RX 470 Platinum Edition در واقع همان طراحی نسخه‌ی مرجع را دارد، ولی یکسری تغییرات در ظاهر آن ایجاد شده است. این کارت همچنین از همان برد مدار چاپی مرجع استفاده می‌کند، و کلاک بوست آن برابر 1216 مگاهرتز است (کلاک بوست نسخه‌ی مرجع برابر 1206 مگاهرتز می‌باشد). اما تفاومت عمده‌ی این کارت با نسخه‌ی مرجع آن، کلاک حافظه‌ی کارت است که در کارت RX 470 Platinum Edition برابر 7.00 گیگاهرتز (GDDR5 مؤثر) و در نسخه‌ی مرجع برابر 6.60 گیگاهرتز می‌باشد. شرکت Sapphire برای سفارشی کردن طراحی خنک‌کننده، از رنگ نقره‌ای بر روی محفظه‌ی خنک‌کننده، و یک بک‌پلیت با تم نقره‌ای و مشکی که سطح پشتی برد مدار چاپی کارت‌گرافیک را می‌پوشاند، بهره برده است.

قسمت کارت‌گرافیک مذکور باید نزدیک به قسمت استاندارد 180 دلاری که برای نسخه‌ی مرجع کارت RX 470 تنظیم شده است، باشد.

lflblawe0yui5847ra0u.jpg

xrmla5eotmsirzi567.jpg

upys4hpq6y3jf930yo97.jpg

pqzhpxcs2adm15jd2ygu.jpg

ygh5108pl55t2gk3eou.jpg

شرکت Sapphire علاوه بر کارت‌گرافیک RX 470 Platinum Edition، از دو مدل کارت +RX 470 NITRO معروف خود نیز رونمایی کرد. این دو مدل شامل مدل 4 گیگابایتی و مدل 8 گیگابایتی می‌باشد. علاوه بر مقدار حافظه، این دو مدل در اورکلاک کارخانه‌ای نیز تفاوت دارند. مدل 4 گیگابایتی دارای کلاک پایه و بوست 1143 و 1260 مگاهرتز و کلاک حافظه 8.00 گیگاهرتز (GDDR5 مؤثر) است. این در حالی است که مدل 8 گیگابایتی به کلاک پایه و بوست 1121 و 1260 مگاهرتز و کلاک حافظه 8.00 گیگاهرتز (GDDR5 مؤثر) مجهز شده است. هر دو مدل از نسل جدید سیستم خنک‌کنندگی Dual-X شرکت Sapphire که برای اولین بار در کارت‌گرافیک +RX 480 NITRO بکار گرفته شده بود، برخوردار شده‌اند. به نظر برد مدار چاپی این دو مدل نیز مشابه یکدیگر باشند.

duv3mgl4iomp3d7wfb.jpg

0qsu3p38cip1v81cvbr.jpg

69m8h3qd91sii29cr5x.jpg

ef6wsugs3o9jptphsxsz.jpg

منابع: techpowerup و techpowerup

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این ویدیو از عملکرد کارت که بسیار جالب هستش، راستش نمیخوام چیزی بگم که شاهد قیمت های کذایی برای این کارت هم باشیم، ولی ظاهرا تفاوت عملکردی کمتر از 5 درصد نسبت به 480 داره، البته کارتی که در این تست استفاده شده، مدل غیررفرنس MSI Gaming هستش و بقیه کارتها رفرنس هستن:

http://www.aparat.com/v/X1CMx

خیلی خوش قیمت هم هستش، البته در خارج...

کلا مثل اینکه اصلا AMD قصد فروش 480 رو نداشته، چون کارتهای غیررفرنسش اصلا پیدا نمیشن، درصورتیکه کارتهای 470 با اینکه خیلی دیرتر از 480 معرفی شد، به وفور یافت میشه...

post-10788-0-64809100-1470655212_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دوستان من خیلی نظرم رو کارتای نسل جدید amd هست ولی، کسانی هستند که میگن تو که الان انویدیا داری و amd استفاده کنی کلا از گیم پشیمون میشی! و دلیل هم بر این میذارن که کیفیت تکسچر ها زمین تا اسمون فرق داره......

مثلا افکت بارون تو کارت amd مثل شن میمونه !!!

میخاستم بدونم چقدر حقیقت داره این موضوع.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من خیلی نظرم رو کارتای نسل جدید amd هست ولی، کسانی هستند که میگن تو که الان انویدیا داری و amd استفاده کنی کلا از گیم پشیمون میشی! و دلیل هم بر این میذارن که کیفیت تکسچر ها زمین تا اسمون فرق داره......

Sent from my D5503

داداش کسی که این توضیحات رو واسه شما داده فقط بهش بگو وجدانا برو بازی انچارتد 4 رو رویه ps4 بازی کن نور پردازی بازی رو نگاه کن کیفیت تکسچرها رو نگاه کن کیفیت بافتها رو ببین فیزیک بازی رو نگاه کن همه اینها توسط یک apu صد دولاری AMD داره رندر میشه البته این خودش توانایی و مهارت سازنده این بازی هست که با موتور بازیش و برنامه نویسی محشرش این بازی با این کیفیت رو رویه یه APU صد دولاری داره به نمایش میزاره

بازیهای مولتی پلتفرم فقط اینه بازیسازه میخواد از سر خودش وا کنه یه چیزی بیرون داده باشه نمونه بازی کوانتوم بریک و اساسینز یونیتی و کال اف بلک اوپس 3 و .... وقتی بازیسازه نخواد موتور بازیشو بهینه کنه شما اگر 4 تا کارت تایتانX جدید رو هم داشته باشی هیچ ثمری نداره چون بازی بهینه نشده

به دوستانی که PS4 دارن توصیه میکنم این بازی رو بر رویه یک تلویزیون FULL HD با کیفیت بازی کنن تا هنر سازندش یعنی ناتی داگ رو درک کنن بعدش میفهمن بازیسازای دیگه جز وقت تلف کردن کار دیگه ای نمیکنن

لینک به دیدگاه

Sent from my D5503

کاملا تکذیب میشه

اتفاقا در مواردی کاملا برعکس هست و ای ام دی بهتره .

به طور کلی این مورد توی تعداد کم از بازی ها دیده میشه ( توی اکثر بازی ها خیلی خیلی سخت میشه چنین چیزی رو دید ) و تفاوت کیفیت تصویر در دو گرافیک مختلف به زحمت به 5 درصد میرسه . گاهی انویدیا بهتره گاهی ای ام دی . ضمن این که بهتر بودن یه کلمه نسبیه .

به طور مثال توی یک بازی 95 درصد تفاوتی مشاهده نمی کنن 2 درصد انویدیا رو ترجیه میدن 3 درصد ای ام دی رو !!!!

شما هر کسی رو که چنین ادعایی کرده ببر پای سیستمت و بازی رو با دو گرافیک مختلف نشونش بده اما بهش نگو کدوم تصویر با کدوم گرافیکه اطمینان داشته باش به احتمال 50 درصد اشتباه حدس میزنه !!!!!

چون اختلاف در هر بازی ، هر نسخه درایور و هر کارت گرافیک متفاوته !!! به گونه ای که حتی نمیشه گفت تصویر یک بازی خاص توی کارت ای ام دی بهتره یا انویدیا

البته باید بازی هایی که از ترقند های خاص گرافیکی یک شرکت استفاده میکنن رو استثنا کرد.

لینک به دیدگاه

امان از دست فن ها که با این فن بازیاشون باعث میشن که اونهای اطلاعات به نسبت کمتری دارن دچار اشتباه یا گاهی ضرر و زیان بشن.

لینک به دیدگاه

کاملا تکذیب میشه

اتفاقا در مواردی کاملا برعکس هست و ای ام دی بهتره .

به طور کلی این مورد توی تعداد کم از بازی ها دیده میشه ( توی اکثر بازی ها خیلی خیلی سخت میشه چنین چیزی رو دید ) و تفاوت کیفیت تصویر در دو گرافیک مختلف به زحمت به 5 درصد میرسه . گاهی انویدیا بهتره گاهی ای ام دی . ضمن این که بهتر بودن یه کلمه نسبیه .

به طور مثال توی یک بازی 95 درصد تفاوتی مشاهده نمی کنن 2 درصد انویدیا رو ترجیه میدن 3 درصد ای ام دی رو !!!!

شما هر کسی رو که چنین ادعایی کرده ببر پای سیستمت و بازی رو با دو گرافیک مختلف نشونش بده اما بهش نگو کدوم تصویر با کدوم گرافیکه اطمینان داشته باش به احتمال 50 درصد اشتباه حدس میزنه !!!!!

چون اختلاف در هر بازی ، هر نسخه درایور و هر کارت گرافیک متفاوته !!! به گونه ای که حتی نمیشه گفت تصویر یک بازی خاص توی کارت ای ام دی بهتره یا انویدیا

البته باید بازی هایی که از ترقند های خاص گرافیکی یک شرکت استفاده میکنن رو استثنا کرد.

سلام دوست عزیز

بنده تو گیمنت 5830 دارم 550 ti دارم

جفتشون کنار هم هستن

با رم 4 گیگ و سی پی یو 1620 دارن کار می کنن 

توی بازی Rainbow Six Siege روی تنظیمات low و رزولیشن 768*1024 هر دو قرار دادم 

تقریبا هم هیچکس به مدل کارت گرافیک ها نگاه نمی کنه ولی 99درصد افراد اون سیستمی رو که 550 ti داره رو ترجیح میدن به خاطر رنگ بهتر 

باید اضافه کنم که بنده طرفدار AMD هستم !

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

جفتشون کنار هم هستن

تقریبا هم هیچکس به مدل کارت گرافیک ها نگاه نمی کنه ولی 99درصد افراد اون سیستمی رو که 550 ti داره رو ترجیح میدن به خاطر رنگ بهتر

دقیقا برای من هم مثال 5xxx از amd و 580 از انویدیا رو زدن، کسی مثال جدید نداره؟؟

مثلا 390x vs 980

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

دقیقا برای من هم مثال 5xxx از amd و 580 از انویدیا رو زدن، کسی مثال جدید نداره؟؟

مثلا 390x vs 980

Sent from my D5503

GTX 760 VS R9-270x

?

لینک به دیدگاه

GTX 760 VS R9-270x

?

میتونه مفید باشه, اگر اسکرین شات بزارید

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

جفتشون کنار هم هستن

شما همین الان دوتا شرط مهم گذاشتید .

1 نوع بازی

2 نوع کارت گرافیک

که با وجود این 2 شرط تجربه شما در نتیجه کلی هیچ تاثیری نداره .

ضمن این که گمونم Rainbow Six Siege از gameworks استفاده میکنه . که اگر این شکلی باشه اصلا ربطی به توضیحات من پیدا نمیکنه چون من گفتم : ( البته باید بازی هایی که از ترقند های خاص گرافیکی یک شرکت استفاده میکنن رو استثنا کرد.)

من هم قبول دارم تفاوت وجود داره ( به گونه ای که میشه گفت در همه بازی ها تفاوت هست ) اما مقدارش در هر بازی و هر کارت گرافیک کاملا متفاوته .

در اکثر بازی ها در حد صفر هستش باید روی عکس از محیط بازی زوم کنی تا تفاوت ها آشکار بشه .

و مهم تر از اون که بعضی ها تصویر ای ام دی رو میپسندند !!!

حتی توی یک بازی هم نظرات مختلفه !!!

نکته بسیار مهم اینه که این مورد بیشتر به تنظیمات درایور مربوط میشه تا سخت افزار . این یعنی شما میتونی با دست بردن در درایور تصویر خروجی رو تغییر بدی .

در هر صورت این موضوع که ( کسانی هستند که میگن تو که الان انویدیا داری و amd استفاده کنی کلا از گیم پشیمون میشی! و دلیل هم بر این میذارن که کیفیت تکسچر ها زمین تا اسمون فرق داره......

میخاستم بدونم چقدر حقیقت داره این موضوع. )

کاملا تکذیب میشه !!!

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

شما همین الان دوتا شرط مهم گذاشتید .

1 نوع بازی

2 نوع کارت گرافیک

که با وجود این 2 شرط تجربه شما در نتیجه کلی هیچ تاثیری نداره .

ضمن این که گمونم Rainbow Six Siege از gameworks استفاده میکنه . که اگر این شکلی باشه اصلا ربطی به توضیحات من پیدا نمیکنه چون من گفتم : ( البته باید بازی هایی که از ترقند های خاص گرافیکی یک شرکت استفاده میکنن رو استثنا کرد.)

من هم قبول دارم تفاوت وجود داره ( به گونه ای که میشه گفت در همه بازی ها تفاوت هست ) اما مقدارش در هر بازی و هر کارت گرافیک کاملا متفاوته .

در اکثر بازی ها در حد صفر هستش باید روی عکس از محیط بازی زوم کنی تا تفاوت ها آشکار بشه .

و مهم تر از اون که بعضی ها تصویر ای ام دی رو میپسندند !!!

حتی توی یک بازی هم نظرات مختلفه !!!

نکته بسیار مهم اینه که این مورد بیشتر به تنظیمات درایور مربوط میشه تا سخت افزار . این یعنی شما میتونی با دست بردن در درایور تصویر خروجی رو تغییر بدی .

در هر صورت این موضوع که ( کسانی هستند که میگن تو که الان انویدیا داری و amd استفاده کنی کلا از گیم پشیمون میشی! و دلیل هم بر این میذارن که کیفیت تکسچر ها زمین تا اسمون فرق داره......

میخاستم بدونم چقدر حقیقت داره این موضوع. )

کاملا تکذیب میشه !!!

اینایی که گفتی کاملا قبول دارم

درایور مهم ترین عامله تفاوت هاست

من با درایور قبلی amd امتحان کردم

زمانی که crimson وجود نداشت

امید وارم تو crimson بهتر شده باشه چون علاقه شدیدی دارم از amd استفاده کنم

لینک به دیدگاه

اینایی که گفتی کاملا قبول دارم

درایور مهم ترین عامله تفاوت هاست

من با درایور قبلی amd امتحان کردم

زمانی که crimson وجود نداشت

امید وارم تو crimson بهتر شده باشه چون علاقه شدیدی دارم از amd استفاده کنم

crimson بسیار جالبه

حتما برای امتحان هم که شده استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

crimson بسیار جالبه

حتما برای امتحان هم که شده استفاده کنید .

فعلا R9-270x دسته دوستمه :D

760 هم دادم رفت ! :D

خودم دارم با Intel HD 530 حال می کنم :D

Intel HD 530 > GT 730  

قدرت خوبی داره خدایی 

GTA V رو با رزولیشن 720*1280 با جزیات نرمال 60 فریم میگیره :D

لینک به دیدگاه

قیمتش باید چیزی حدود 700 باشه ولی از اونجای که ماه های اول تو بازار جهانی قیمتش احتمالا بالای 250 دلار هست قیمت هم حدود 1 تومن در میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یک خبر خوب

دوستان گروه cpy بازی تامب رایدر رو به صورت رسمی و کامل کرک کرد

خودم بازی فول انلاک رو به همراه اپدیت اخری یعنی پچ شماره 7 با همین کرک تست کردم کاملا سالمه و کار میکنه

بنده کارتم 290 هست بازی رو با DX 12 و DX 11 بنچمارک گرفتم

درایور 16.7.3 نصبه رویه سیستمم

بازی نسبت به DX 11 بسیار روان و بدون هیچ افت فریمی اجرا میشه با بالاترین جزئیاتش

حدود 10 فریم هم نسبت به DX 11 افزایش فریم گرفتم

میدونم جاش اینجا نیست ولی این پست رو برای توجیه اون دوستمون در رابطه با استفاده از گرافیک amd و کیفیت تصویر نوشتم فقط همین

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

دوستان یک خبر خوب

دوستان گروه cpy بازی تامب رایدر رو به صورت رسمی و کامل کرک کرد

خودم بازی فول انلاک رو به همراه اپدیت اخری یعنی پچ شماره 7 با همین کرک تست کردم کاملا سالمه و کار میکنه

بنده کارتم 290 هست بازی رو با DX 12 و DX 11 بنچمارک گرفتم

درایور 16.7.3 نصبه رویه سیستمم

بازی نسبت به DX 11 بسیار روان و بدون هیچ افت فریمی اجرا میشه با بالاترین جزئیاتش

حدود 10 فریم هم نسبت به DX 11 افزایش فریم گرفتم

داداش اینجا جاش نیست :D

تو بخش بازی مطرح کن :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...